Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Manson


Manson
csendes tag

Gratulálok, az emeletes hülyeséghez, amit sikerült összehoznod.

Ezzel pontosan ugyan azt éred el, mintha kikapcsoltad volna az uacot, csak sokkal komplikáltabb a megvalósítása.

http://give-me-stuffs.com - a legjobb árakkal! Innen vedd a hardvert!

(#2) Meridian


Meridian
senior tag

Én az UAC-ot kikapcsoltam, miután mindent rendben feltelepítettem.

Van helyette router, szoftveres tűzfal, és víruskereső, aktív filevédelemmel.

Na meg egy rendes rendszermentés.

Eddig nem volt semi baj. De ha lenne akkor 5 perc a rendszervisszaállítás és ennyi. Rövidebb idő mint a fenti procedura.

(#3) Manson válasza Meridian (#2) üzenetére


Manson
csendes tag

Teljesen kikapcsolni mondjuk felelőtlenség,de Te tudod.

Mondok egy egyszerű példát..

van valami aláíratlan programod, amit feltettél a gépedre, mert valamiért kellett. Persze ez lehet akár milyen program.. mondjuk anonym adatokat gyűjt, esetleg időnként frissítgeti saját magát.

Ez még messze nem a kártékony kategória, de egyáltalán még csak tudni sem fogsz róla, mert minden létező cuccod rendszer szintű jogokkal futkos. Esetleg véletlenül behozol egy olyan oldalt, ami valami gonosz dolgot próbál futtatni a gépeden. Az UAC elkapja alap esetben, másképp pedig nem is fogsz tudni róla, hogy valami feltelepült. Miért is tudnál róla? Mindennek rendszerszintű jogai vannak stb..

Esetleg ha valami fasza vírust kapsz be ami mondjuk mbr-be írja be magát(mint amire most volt példa épp pár hete.. ) , akkor nem lesz elég a rendszer visszaállítás,mert a bootrecordban van a cucc. Szívás, plusz idő amíg megjavítod.

Sokkal egyszerűbb, ha arra a pár darab telepítésre, kattintasz egyet az uacnak. Az esetek nagy többségében úgy sincs szükséged rendszergazda jogokra, és a programok 99% nem is szabad, hogy rendszer szintű jogokkal fusson.

Gondold át.

http://give-me-stuffs.com - a legjobb árakkal! Innen vedd a hardvert!

(#4) pschio


pschio
őstag

szerintem meg úgy ahogy van felesleges kikapcsolni az UAC-ot. jó az. engem nem zavar.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#5) eziskamu válasza Manson (#1) üzenetére


eziskamu
addikt

Lehet, hogy pl TotalCommander esetén ez felelőtlenség, de van pár program ami kompatibilitási okokból csak rendszergazdai módban indítható rendesen. Én már viszonylag frissebb tervezőprogramnál is láttam ilyet. Ha azt akarjuk hogy permanensen a rendszergazdai futtatára állítva ne panaszkodjon minden indításnál, akkor annyira nem hülyeség.

Én otthon csak az elsőtétítést kapcsoltam ki, az UAC maradt :) .

[ Szerkesztve ]

(#6) Predator2


Predator2
addikt

én nem értem h mire jó az uac idegesít h mindbe beleszól (ezt kapcsolom ki legelőszőr a gépen)
úgyis azt indítom el amit akarok eddig nem volt gondom

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7) eziskamu válasza Predator2 (#6) üzenetére


eziskamu
addikt

Az UAC hasznos, még ha nem is érted
A legtöbb (otthoni) júzer a figyelmeztetések ellenére rendszergazdai fiókkal használata a gépét és sok kártevőnek ez megkönnyítette a dolgát, mert csomó mindenhez ők is hozzáférést kaptak.
Az UAC azt csinálja, hogy ha valaki rendszergazdai jogosultságú fiókot használ, akkor a tényleg rendszergazdai jogosultságot igénylő műveletek lehetőleg csak aktív felhasználói beavatkozás (engedélyezed a műveletet amikor elsötétedik a képernyő) után hajtódjanak végre. Persze vannak kiskapuk mint az ütemezett feladatok (amit láthattunk az írásban), de ezek létrehozásához is legalább egyszer a felhasználó személyesen közreműködik. Amúgy olyat XP alatt is lehetett csinálni, hogy sima felhasználó egy programot magasabb szintű felhasználó jogaival futtatott (futtatás mint menüpont), de egyrészt az nem mindig működött, másrészt az UAC kényelmesebb.

Viszont a hülyeségtől nem véd az UAC se.

[ Szerkesztve ]

(#8) rybank


rybank
senior tag

Én mindig a beépített rendszergazda fiókban tevékenykedek; feleslegesen az UAC nem zavar semmivel; de működik ugyanúgy.

(#9) Воланд válasza Predator2 (#6) üzenetére


Воланд
titán

Akkor olvasd el ezt: A User Account Control működése

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) Blax


Blax
tag

Nem rossz cikk, el lehet szórakozni ilyen dolgokkal, de 2 problémám van a történettel!
1.) Aki átlagfelhasználó, nem fog ezzel foglalkozni, nem fog vele időt tölteni. Vagy teljesen kikapcsolja, vagy hagyja a default állapotban és kettővel többet kattingat.
2.) Aki viszont ért hozzá, az pláne nem szán erre egy percet sem, mert máshogy oldja meg.

Azt leszögezném, hogy maga az UAC nem hülyeség, csupán nem mindenkinek van rá szüksége. (szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#11) wrox válasza eziskamu (#7) üzenetére


wrox
senior tag

"Amúgy olyat XP alatt is lehetett csinálni, hogy sima felhasználó egy programot magasabb szintű felhasználó jogaival futtatott (futtatás mint menüpont), de egyrészt az nem mindig működött,"

Azért nem működik, mert nem magasabb szintű felhasználó jogával, hanem konkrétan magasabb szintű felhasználó fiókjával futtatja. Van egy kis különbség. Vagyis nem kapja meg a jogot, hanem úgymond belép pl. a beépített rendszergazda fiókkal.
Egyébként egy kis érdekesség, hogy a Microsoft a Windows 7-et úgymond bolondbiztosra tervezte, mivel ha kikapcsolod az összes védelmet (amit ki tudsz), akkor is kb. 60 % védettséged van.

[ Szerkesztve ]

(#12) eziskamu válasza wrox (#11) üzenetére


eziskamu
addikt

Na igen, ezt főleg csatolt hálózati meghajtóknál vettem észre én is, amikor a két felhasználónál nem ugyanazok a meghajtók voltak felcsatolva :).

(#13) wrox válasza eziskamu (#12) üzenetére


wrox
senior tag

Igen, ott elég hamar észre lehet venni. :D
Meg a hálózati nyomtatóknál. :)

(#14) D1Rect


D1Rect
félisten

24/7 rendszergazdai jogok és kikapcsolt UAC!
"poweruser", mert megérdemled...

(#15) LW


LW
őstag

Előző hsz: like xD

UAC jó találmány, telepítés bekapcsolva hagyom, esetleg kicsit agyat növesztek neki, de amint meggátol pl. a programdata-ba való drag and drop-olásba, már gyilkolom is.

RC1 óta használom windows7et, egy vírusom volt, azt is nod32 hibájának tudtam be és gyorsan meg is szabadultam tőle. Azóta avastot használok. Naponta backupolom a rendszer partíciójának mind a 37 foglalt gigabyteját, szal ha meglepetés is ér, pár perc alatt helyre tudok állítani bármit.

A felhasználók vagy kikapcsolják, vagy yes..yes...yes szokás kialakul náluk. Amúgy tök jól megvagyok nélküle, még ha szakbarbár is vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) Воланд válasza Blax (#10) üzenetére


Воланд
titán

"2.) Aki viszont ért hozzá, az pláne nem szán erre egy percet sem, mert máshogy oldja meg."

Igen, bekapcsolva hagyja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17) wrox válasza Воланд (#16) üzenetére


wrox
senior tag

:))

(#18) sz_abika válasza Manson (#3) üzenetére


sz_abika
addikt

Én nekem első dolgom UAC-ot kilőni..ott a Comodo Defense+, az meg rinyál nonstop minden registry módosításnál, így fölös az UAC

PSN: xszabikax

(#19) LW válasza Воланд (#9) üzenetére


LW
őstag

Poén kedvéért most bekapcsoltam.

A linkelt fenti cikkből:
"amint rendeződtek a körülmények és rendes napi használatra fogjuk a gépet (hacsak nem végzünk állandó jelleggel adminisztratív feladatokat), szinte alig fogunk találkozni vele."
Esetemben az alig:
- wamp -> düdümm
- ftp szerver -> düdümm
- PWMet szabályzó utility -> düdümm
- xfire -> düdümm
(jelmagyarázat: düdümm -> az a mágikus soha nem várt hang, amit UAC ablak hallat)

Drag and drop

Hát.. Mi lesz, ha még használom is a rendszert? :)

(#20) agent_k válasza Воланд (#16) üzenetére


agent_k
őstag

vagy nem.... külső meghajtót csatlakoztatva TC elindítva. Másolni szeretnék rá valamit -> nem engedi -> törölni szeretnék valamit -> nem engedi, csak ha rendszergazdai mód engedélyezve van. Menjen oda ahova gondolom.

(#21) eziskamu válasza LW (#19) üzenetére


eziskamu
addikt

Na ezekre pont tudnád alkalmazni az írásban levő trükköt. Amúgy meg Win7 alatt még pluszban szabályozható az érzékenysége is. A másik meg, hogy a hang és a fekete képernyő is kiiktatható, miközben az UAC tovább dolgozhat.

(#22) eziskamu válasza agent_k (#20) üzenetére


eziskamu
addikt

A külső meghajtón milyen partíció van? Nem lehet gond az NTFS jogosultságokkal?

(#23) LW válasza eziskamu (#21) üzenetére


LW
őstag

Egy misét megér. ;)

(#24) Blax válasza Воланд (#16) üzenetére


Blax
tag

Nem, nem hagyja bekapcsolva!
(Aki ért hozzá: local, group, domain policy stb...)

Szóval D1Rect +1 ;) (meg úgy veszem észre, hogy mások is így gondolják)

[ Szerkesztve ]

(#25) agent_k válasza eziskamu (#22) üzenetére


agent_k
őstag

Külső meghajtó NTFS. Jogosultságok nem lettek bántva. 1 felhasználó van én. De ha másik gépre dugom akkor is ezt csinálja.

(#26) eziskamu válasza agent_k (#25) üzenetére


eziskamu
addikt

Jogosultságok nem lettek bántva
Lehet, nem ártana egy Mindenki - teljes hozzáférés, legalább egy mappára próbaképp.

(#27) agent_k válasza eziskamu (#26) üzenetére


agent_k
őstag

megfogadom a tanácsot, aztán majd jelentkezek.

(#28) foodlf


foodlf
csendes tag

Azt hogy lehet megoldani, hogy sima júzer jogosultságú felhasználó adminisztrátori jogosultságokkal futtasson bizonyos programokat úgy hogy nem kelljen neki az admin név/jelszó párost beírnia ?

Belefutottam már ilyen problémába, hogy egy régebbi program nem volt hajlandó admin jogok nélkül elindulni. Pedig a júzer szerette volna használni.

(#29) wrox válasza foodlf (#28) üzenetére


wrox
senior tag

Adsz neki adminisztrátor jogot. Ennyire egyszerű. :D

Na jó.
Elméletileg, ha a tartalmazó mappára beállítod a security fülön, hogy xy user vagy group futtathassa, akkor menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#30) Espla


Espla
aktív tag

Egyébként az nagy veszélyt rejt, ha valaki rendszergazdai fiókkal használja a gépét? (Win7)

(#31) Воланд válasza agent_k (#20) üzenetére


Воланд
titán

Saját tulajdonban van az a meghajtó?

(#19) LW : módosítani kell az érzékenységen.

(#24) Blax: Na jó, azért a szerver, active directory környezetet ne keverjük ide. :N
Itt most otthoni pc-kről van szó. Én is értek hozzá valamicskét (persze vannak akik nálam jobban), de még én sem kapcsolom ki itthon. És csak ezért nem fogok beüzemelni egy srv2008r2-öt, hogy kikapcsolhassam az UAC-ot. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) pete_21 válasza Воланд (#16) üzenetére


pete_21
addikt

És még az érzékenységet is a legmagasabbra veszi. :)

(#33) Воланд válasza pete_21 (#32) üzenetére


Воланд
titán

Na attól én már személy szerint megőrülnék. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én nagyon szeretek kattintgatni, csak ezért van bekapcsolva az UAC. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35) Sweet Lou 6 válasza pete_21 (#32) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nálam maxon van, a tudtom nélkül semmi ne csináljon semmit, admin jogokkal.

sweetlou6.wordpress.com

(#36) pete_21 válasza Воланд (#33) üzenetére


pete_21
addikt

Engem nem zavar. Sőt, szerintem jobb így, hogy tudom, pontosan mikor kell neki admin jog. :)
Illetve, ha jól tudom, a default szintet könnyen ki lehet játszani, így nem túl biztonságos. Még korábban írta moonman is, és én is láttam róla videót. Nem volt túl bonyolult elérni az alap UAC szinttel, hogy bármi menjen admin joggal a felhasználó tudta nélkül. Szóval az alap UAC-szint se túl biztonságos. Olyan félmegoldás.
Érdemes feljebb venni a csúszkát. Lehet, hogy először zavaró, de majd hozzászoksz. :P

(#35) Sweet Lou 6: Én is így vagyok vele. Ha valamit csinálni akar, akkor azt csakis az engedélyemmel tegye.

[ Szerkesztve ]

(#37) utomi válasza Manson (#1) üzenetére


utomi
senior tag

Hát én is külön gratulálnék neked, hogy ide jöttél trollkodni úgy , hogy egyrészt értelmezni a cikket nem sikerült másrészt pedig annyira baromságot beszélsz, hogy az már fáj. Ugyanis ha nem tudod, hogy mi a különbség a UAC teljes kikapcsolása és egyes programok állandó jelleggel történő emelt jogosultságú futtatása között akkor szerintem közöd nincs a IT-hez vagy ha mégis akkor ásd el magad.

A cikk jól sikerült és hasznos, köszönjük. :R

[ Szerkesztve ]

(#38) fordfairlane válasza Blax (#10) üzenetére


fordfairlane
veterán

Azt leszögezném, hogy maga az UAC nem hülyeség, csupán nem mindenkinek van rá szüksége. (szerintem)

Egy figyelmeztetés csakis akkor hasznos, ha csak ritkán jön elő, ha a rendszer stabilitása, integritása szempontjából tényleg rizikós műveletre hívja fel a figyelmet. Én viszont azt tapasztaltam, hogy sokszor sima szoftverupdate, vagy pl. bizonyos szoftverek minden egyes indításakor is megjelenik, (pl. cpuid), és nem triviális, hogy ezt hogyan lehet módosítani. Tudom, van a csúszka, amin van 4 osztás. Nagy segítség egy otthoni felhasználónak, mondhatom. :D

Így a figyelmeztetés viszont egy idő után értelmét veszti, figyelemfelhívó jellege "elinflálódik" mert a felhasználó vagy kikapcsolja, ha tudja hogyan kell, vagy megszokja, és automatikusan az igenre nyom.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#39) Meridian válasza Manson (#3) üzenetére


Meridian
senior tag

Eddig semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Nem az UAC-ot használom védelemre, hanem egy rendes erre specializált és naponta frissített védelmet... egy jól megírt vírus épp a UAC réseit próbálja meg kihasználni, de ha nincs, itt meg is akad.
Többször tapasztaltam már tesztelésnél, hogy bizonyos weboldalakat megnézve az iexploreren keresztül (de akár más böngészővel is) bejut a kártékony kód (win7 64 bit), amit végül a szoftveres tűzfal fog meg, de kikapcsolt UAC mellett meg nem, hanem egyszerűen kifagy a böngésző, azaz megáll.

Sőt amikor telepíteni akarok valamit külön kel lmegmondanom a telepítőnek, hogy rendszergazdaként legyen futattatva (run as admin mód), ugyanez bekapcsolt UACnál az ablak felugrik és így kéri a megerősítést... na most mi van akkor ha ezt scriptelik le: felugrik az ablak, de a kimenete átirányítva, amit így te nem látsz és ott auto click az elfogadásra, és voálá' települ az aminek nem kellene...

Persze ezt igazából egy vírusírásra szakosodott programozó tudná megmondani...

(#40) Meridian válasza Meridian (#39) üzenetére


Meridian
senior tag

Amúgy az UAC-ot jó kezdeméynezésnek tartom, csak egy hiányosága van még: hoyg nem tanítható.

Azaz amikor én inditok el egy programot (pointer rávisz a shortcutjára, majd bal egér gombbal kattintok 2x rajta) akkor az első alkalommal ugorjon fel, majd ha engedem akkor ezt jegyezze meg később ha ÚGYANÍGY indítom akkor már ne kérdezze meg. Ha mégsemmel zárom akkor ne jegyezze ezt meg ugarjon fel legközelebb is a kérdés.

Ha ugyanezt a programot mondjuk valamely más program híja meg és úgy kerülne indításra akkor ismét kérdezzen rá a megerősítésért, ráadásul jelezze azt is hogy mi az ami el akarja ezt indítani...

Sztem így tökéletes lenne bárkinek.

(#41) 7


7
addikt

Update: Szólnom kell a módszer egy kis hiányosságáról is, az ezzel a módszerrel elindított programnak amolyan "általános": lesz az ikonja a tálcán és nem a megszokott: !
Ha valaki tud rá megoldást ne kíméljen! :K

Pont erre való a parancsikon szerkesztésénél az Ikoncsere opció. Ráböksz, tallózod a file-t, ami az ikont kezeli (ez lehet az indítófile, vagy egy .ico kiterjesztésű állomány), aztán örülsz. :)

(#42) ftc


ftc
nagyúr

a winben kikapcsolni az UAC-t olyan mintha az első közös éjszakán gumi nélkül lenni azt a lehetséges következmények után szidni a gumi gyártóját...

[ Szerkesztve ]

(#43) Realradical


Realradical
őstag

Engem zavar, ki is kapcsoltam. Vírusom meg nem volt évek óta. Most akkor le vagyok "powerrrr userezve"? Szvsz UAC azoknak kell akik mindenféle szart (szar=ismertlen gyártótól kétes szoftver) húznak rá a gépükre, meg azoknak akik klikkelnek az ingyen smájli flash reklámra. (annak meg fölösleges mert ez se menti meg)
Nekem meg elég a szoftveres/hardveres tűzfal/vírusírtó/két spyware eltávolító+noscript az FF-ben. Ha meg éppen sebezhető egy flash player vagy kapsz egy powerpoint macrovírust akkor az UAC nem fog megmenteni senkit.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#44) agent_k válasza eziskamu (#26) üzenetére


agent_k
őstag

milyen érdekes. de ez volt a megoldás. Csak nem tudok hogy kapcsolódott ez ki.... mivel 1 héttel ezelőtt még nem volt ilyen problémám.

(#45) Blax


Blax
tag

fordfairlane, Meridian... Szebben, érthetőbben én sem tudtam volna leírni! ;)
BigThankYou

[ Szerkesztve ]

(#46) hackeeeee válasza Manson (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha okosan használod a géped, akkor mindegy, akkor kikapcsolhatod nyugodtan.. :U

Ha meg már, tételezzük fel, okos, ügyes felhasználó van, annak tökmindegy, mert az úgyis továbbot nyom, és futtatja, telepíti.. Innentől kezdve meg tök mindegy, hogy használod-e az UAC-t, vagy sem.

Személy szerint engem mindig is idegesített, hogyha bármit telepíteni akarok, rákérdez, hogy biztos szeretném-e telepíteni... Megszokott dolgaimat használom, nem telepítek, futtatok minden szemetet...

A másik, aktív védelemhez nem UAC, hanem inkább vírusirtó kell.. Dehát a bitang okos júzereket az sem védi meg. :U

A másik, pl. annak idején még amikor használtam RivaTuner-t, annak tök mindegy volt, hogy hogy indítottad el, csak kikapcsolt UAC-vel volt hajlandó rendesen működni... És ez csak egy példa...

(#42) ftc: A gumi sem 100%-os védelem... :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47) ftc válasza hackeeeee (#46) üzenetére


ftc
nagyúr

Semmi se 100%-os, de ha már a fele hülyeséget kiszűri akkor már volt értelme az UAC-nek

(#48) hackeeeee válasza ftc (#47) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát azeknál a power júzereknél akiknél ez számít(ana) ez az érték sztem közel sem a fele... Mert bármit talál, úgyis lefuttatja, telepíti..

Annak idején néztem videót az UAC működéséről, asszem tán hacktivity-n volt róla előadás, vagy már nem is tudom hol, ténylegesen elég hasznos dolog, tény és való, nem is vallom az ellenkezőjét.. Csak mondjuk megbízható programok esetén is elég idegesítő, amikor minden rendszerindításnál megkérdezi, hogy biztosan el szeretném-e indítani...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49) MrTwister válasza Manson (#1) üzenetére


MrTwister
őstag

#7 Eziskamu-t idézném: "Persze vannak kiskapuk mint az ütemezett feladatok (amit láthattunk az írásban), de ezek létrehozásához is legalább egyszer a felhasználó személyesen közreműködik."

Total commander-nek sajnos igenis fontos, hogy rendszergazdai jogosultságukkal fusson, egyébként nagyon sok fájlműveletet nem fog megcsinálni amit illene neki tudni.
Ha tudsz bolondbiztos megoldást az "emeletes hülyeségem" helyett hajra előtted a publikálás lehetősége, ne kímélj! :P

utomi: Köszi! :R

lezso6: "Én nagyon szeretek kattintgatni,..." én is pl. Diablo2-ben az ellenre! :DD De egy 2 percenként használt fájlkezelő ne zaklasson már állandóan, hogy de biztos akarod blabla... :K

Meridian: "később ha ÚGYANÍGY indítom akkor már ne kérdezze meg..." erre nyújtott megoldást a cikkemben is linkelt Norton UAC Tool, de ezt Win 7 alá már nem tették kompatibilissé, a Win7 UAC meg alapból nem képes ilyenre, ellenpéldaként felhozhatnám a ESS Smart Security tűzfalát -amit Tanuló módra állítva- ha rákérdez egy programnál, hogy kimehet e a netre akkor "Allow" pipa be a jegyezze meg boxba aztán jó napot el lehet felejteni, többet nem zaklat. :K

#41 yetike: ezzel csak az a gond, hogy csak az indító parancsikonnak lesz az általad választott ikonja, de a már futó programnak pl. a tálcán vagy task váltáskor -mivel a feladatütemező a futtató program- már egy semmitmondó ikonja lesz és erre nem tudok sajna megoldást! :(

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.