Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picike8


Picike8
aktív tag

Fel!

(#2) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Érdekes írás, de sok mindenben nem értek vele egyet.
Egyszer azt nézed, hogy kell-e okostelefon vagy sem. Majd amikor okostelefonja van, akkor vehetne olcsóbbat.
Hát...akkor most mi volt a szempont.
Ha valaki tükrös képet csinál akkor oda igen is kell a jó kamera. ;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3) Armahun


Armahun
addikt

Nagyon egyszerű.
A fogyasztói társadalom belénk nevelte, hogy nem annak örüljünk amink van, hanem hogy azt sajnáljuk ami lehetne.
A telefonnál ez úgy módosul, hogy nem azt nézi a vásárló, hogy mire kell neki, mit tud, hanem azt, hogy mit nem.
Milyen funkciókat veszít el ha nem a drágább okosabb telefont vesz még akkor is ha ezeket soha nem is fogja használni.
Ilyen funkció az is hogy előveszi és látják hogy neki telik rá.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4) Picike8 válasza Speeedfire (#2) üzenetére


Picike8
aktív tag

Valóban igazad van. Semmiféle indokot nem tudok felhozni, mert Zolin és Lacin kívül mindenkinek ajánlom a smartphone-t.

@Arni: Én ezzel tisztában vagyok, tökéletesen összefoglaltad a tényeket. Legyen ez egy felvilágosítás, hogy lássák az emberek, hogy nem kell mindig a legdrágábbat (ami nem egyenlő a legjobbal).

(#5) westcoastog


westcoastog
veterán

Lett okostelóm, ingyen, csak előfizut kell fizetni, pár napja volt egy 5 napos üzemidőm mert csak bekapcsolva volt nappal kb.. :D
De jó ha van, főleg mobilnettel.

(#6) Ivan15 válasza westcoastog (#5) üzenetére


Ivan15
senior tag

Azt tudja vki, hogy terjedt el a szo Mo-n, "okostelefon" -?

(#7) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

az tény, hogy vannak emberek, akiknek olcsóbb mobil is elég lenne, és vannak, akik úgymond "megérdemelnének" egy jobbat, de ennek ellenére a felhozott példák konklúziójával nem feltétlenül értek egyet. na meg amúgy is kik vagyunk mi, hogy megítéljük más ember szükségét, igényeit? az, hogy ki milyen alkalmazásokat használ, még nem jelenti azt, hogy ezen alkalmazások megléte elég is neki ahhoz hogy maradéktalanul elégedett legyen. pl én egy Blade-ről váltottam WP8-ra, mert hiába volt meg a régi telómra is minden app, amit használok, olyan nyögvenyelős volt a sebessége, hogy nem voltam vele elégedett a mindennapokban. lehet hogy valakinek iOS féle eye-candy és egyszerűség kell, hogy elégedett legyen, és ezért hajlandó soktízezret fizetni, nem csak azért hogy menőzzön az almával.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#8) Dany007


Dany007
veterán

Én már rég letettem erről. Még anno 2007-2008-ban. Mikor kezdett berobbanni ez az okostelefon őrület.
Az biztos, hogy a népesség jó 80%-nak semmi szüksége sincs a smart képességekre. Viszont az is biztos, hogy a népesség 100%-a képes igényt illetve szükségletet "kreálni" hozzá és ezzel igazolni a vásárlást. A valós nélkülözhetetlen illetve a valódi előnyt nyújtó szükség eltörpül.
Előtérbe jönnek a kreálmányok.

Hogy egy hasonlatot is mondjak mire célzok: kb olyan, mint amikor egyetemistákat hallom arról, hogy az egyetemen már nem lehet laptop és tablet nélkül meglenni.
Pedig ez egy baromság, hiszen 15 évvel ezelőtt is el lehetett végezni egy egyetemet mindenféle laptop és tablet nélkül is. Mikor még a havi átlag ~ 50-60 ezer forintos fizetés mellé 400-450 ezer forintba került egy alap laptop. Érdekes módon akkor még el lehetett végezni egy egyetemet enélkül is!

Persze sokkal kényelmesebb, egyszerűbb és jobb is laptoppal nyomni az iskolapadot. Ezzel nincs is semmi gond. De ne mondják már azt, hogy létszükséglet. Mert a szakok 90%-án nem az. Egy feleannyiba kerülő asztali géppel meg alap okostelefonnal mindent meglehetne oldani. Csak az már nem olyan menő, mint kicsapni az óra elején a lapost az asztalra / lábadra stb...

Visszatérve az okostelefonokra... Engem nem zavar ha sokan kreált igényeik alapján vásárolnak ilyen telefont. Ha van rá pénzük nem gond. Csak aztán ne sírjon utána, hogy jajj 1000 forint a mobilnet havonta és így is milyen lassú... :U
Szal érted... itt magyarázza, hogy de igen neki milyen fontos egy okostelefon, hogy mennyire nélkülözhetetlen stb... de az 1000 forintot meg sajnálja a mobilnetre... mert hogy az milyen drága...
Az. És? Vásárlás előtt kellett volna körülnézni mi mennyibe kerül. Másrészt meg ha tényleg annyira fontos az az okostelefon a nettel együtt, akkor tessék szépen kifizetni érte az árát.

No nagyjából ennyi. Amúgy meg meglehet indokolni, hogy miért vesz az ember komolyabb okostelefont. És teljesen elfogadható, sőt nyilvánvaló... De a többség erre nem képes és ilyenkor látszik, hogy mennyire csak "divatból" veszik ezeket... hogy lehessen facebookozni a metrón is... :U

(#9) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Te tényleg 12 éves vagy?

(#10) lezso6 válasza Dany007 (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A laptop a mérnöki karokon azért már kötelező, mindenféle matlab, prog és társai miatt. Esetleg még cad, de az csak opcionális, lehet kézzel is csinálni műszaki rajz beadandót, csak az sokkal több időt elvesz.

Inkább az a baj, hogy a gyereknek megveszik a 160-260ezres notit, amit tanulás helyett wowozásra, lolozásra, és egyéb rendkívül hasznos időtöltésre fog használni egész nap (!), ahelyett hogy bejárna órára. Ha esetleg mégis bemegy, akkor meg viszi magával a gépet, és órán lanpartiznak, sok más tanulni vágyó ember örömére. Végül csodálkoznak, hogy hamar repülnek az egyetemről.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) Dany007 válasza lezso6 (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, kivételek mindig vannak. Gondoltam ez egyértelmű.
A műszaki rajzokat / beadandókat már mi is gépen csináltuk anno 2002-ben is! De nem kellett hozzá laptop. Teljesen jó volt az asztali PC is.

(#12) Gergosz2 válasza lezso6 (#10) üzenetére


Gergosz2
veterán

hopp villmérnöknek tanulok , nemsoká végzek de nincs laptopom :U Hoppá!
Minek is?
15 perc alatt itthon vagyok , az órán megírt kódokra, szimulációkra a benti gépek is bőven elegek, az óra termését meg felrakom drive-ra és máris otthon is elérhető.

Majd ha mesterképzésre megyek , persze akkor benevezek egyre , de így feleslegesnek érzem, és nem csak én vagyok így ezzel.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13) HuMarc válasza DeFranco (#9) üzenetére


HuMarc
addikt

Tényleg annyi. Amúgy többen is, és csoportba verődve vandálkodják szét a PH!-t ;] Csúnya 12 évesek :( Amúgy én is annyi vagyok.

Picike! Írtam FB-n is, hogy az Asha 501 akármilyen hivatalosan is kapott okostelefon "rangot", amíg nem tud futtatni natív kódot, addig ebből nem lesz okostelefon ;) [link]

Zsoltnak mi szüksége a Note-ra? Sokkal gyorsabban tudna jegyzetelni egy filléres netbookon, ami akár olcsóbb is lehet, mint a Note és mégis gyorsabban lehet vele gépelni. Ráadásul oké, hogy netbook, de legalább teljes értékű operációs rendszer fut rajta.

[ Szerkesztve ]

(#14) Tim82 válasza Picike8 (#1) üzenetére


Tim82
nagyúr

Zoli jó fiatalon csinált gyereket, Melinda is jó fiatalon szült. :DDD

Mellesleg amennyiért egy Asha 501-et vett a családja Petinek, vehettek volna egy használt asztali gépet (pl. 6-7 éves Dell vagy HP cucc bőven az áron belül van + CRT monitor), amin kényelmesebb megírni az iskolai beadandókat (és nem utolsó sorban jóval egyszerűbb nyomtatni róla, mint telefonról).

*
Okostelefont pedig szerintem a legtöbb ember azért használ hosszabb távon, mert amikor elkezdte őket használni, a butatelefonok nem rendelkeztek annyira széles funkcionalitással, mint az okosak.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15) FireKeeper válasza Gergosz2 (#12) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nekem meg bár van laptopom, már olyan bizonytalan állapotban van szegény, hogy csak a legnagyobb létszükség esetén viszem ki a lakásból, szóval kvázi asztaliként funkcionál :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#16) DeFranco válasza HuMarc (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Őt kérdeztem ;]

(#17) HuMarc válasza Ivan15 (#6) üzenetére


HuMarc
addikt

Én tudni vélem: A Smartphone szó kvázi tükörfordítása. Persze a smart inkább furfangosat jelent, de a furfangostelefon elég idiótán hangzik ;]

Amúgy a "Smart Phone"-t először az Ericsson GS88-as modelljére használták, aminek Penelope volt a kódneve.

Mert ez az önreklám helye ;]

@DeFranco (#16): Ugyanezt fogja mondani. :P

[ Szerkesztve ]

(#18) lezso6 válasza Gergosz2 (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, hát ha 15 percre laksz a sulitól és nem 5 órára (azaz koleszban), akkor még szép hogy nem kell.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) Picike8


Picike8
aktív tag

@Ivan15: [link]

@FireKeeper: Azért alkalmazások alapján ítélem meg (el?) őket, mert szerintem ettől okostelefon az okostelefon. Az első iPhone sem volt okostelefon. Az egy telefon, egy iPod és egy kommunikátor volt. Így jelentette be Steve Jobs. A lelkes hackereknek köszönhetjük az App Store-t. Kiváncsi vagyok, vajon akkor is lett volna alkalmazásbolt, ha nem törik fel? Valószínűleg igen, de nem tudhatom/tudhatjuk. A Google csinált volna? A Samsung vajon nagy gyártó lenne, ha nem lenne Play?
Kell neki az ájkendi, meg a smooth? Egy iPadet és egy 610-es Lumiát használok, a Lumia sokkal folyékonyabb.

@Dany007: Hát, figyelj... teljesen jól összefoglaltad a lényeget. Ennél többet nem tudok mondani, lenyűgöztél. Én sem értem, ha már okostelója van az embernek, miért nem fizet elő mobilnetre? Ha T-s, akkor BlackBerry BIS - 1 giga net 690 forintért! Plusz még a BIS, de azt nem kell kihasználni, pláne ha nem is tudja a mobil.

@DeFranco: Igen, de mostmár szállj le a koromról, és a defranco.hu-val foglalkozz! ;]

@HuMarc: Én ezt tudom, azért írtam oda a hivatalosant. Zsolt pedig kézír a Note-ján, és nem cipel magával egy netbookot, ha könnyebb+kisebb cuccal is meg tudja oldani.

@Tim82: Igen, de az egész palettát le akartam fedni emberekkel, ezért szültek lett gyerekük hamar.
És ha nincs otthon internet? Petinek van egy 200-500 megás csomagja, vagy egy BB BIS-e? 690, 1 giga. És az asztali OS-et miből fedezik? A Linux is jó lenne, de ha mondjuk csak Windows-os dolgokkal dolgoznak bent?

szerk.:
@HuMarc (#17) Furfangosfon ;]

[ Szerkesztve ]

(#20) DeFranco válasza Picike8 (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nos, az a helyzet, hogy éppen, hogy meg akartalak dicsérni :)

Nagyon jól, és nagyon jó stílusban fogalmazol, a hangnem is teljesen üdítő. Leírod a véleményedet, de mégsem ül rá az a bicskanyitogató megmondóember stílus, ami ma általános.

Jó, kicsit fogalmazás-szagú, és nem is feltétlenül értek egyet az állítások egy részével, de jó volt olvasni, érett és kerek gondolkodást mutat.

Ezért kérdeztem a korodat, mert ehhez képest "korodon felüli" a szöveg, főleg úgy, hogy - biztosan látod - lassan már a funkcionális analfabétizmus hiánya is dicsőség ebben a korban.

Szóval megdicsérnélek, de akkor megyek és foglalkozom a saját dolgommal helyette :P

(#21) Picike8 válasza DeFranco (#20) üzenetére


Picike8
aktív tag

Összefoglalásodon mosolyogtam, de nem azért, mert vicces volt. Jól esett, hogy majdnem megdicsértél, örülök, hogy elnyertem a tetszésedet ezzel az írással. :))

Viszont írj valamit a déreffre. ;) Unom már a nénit. ;]

(#22) DeFranco válasza Picike8 (#21) üzenetére


DeFranco
nagyúr

körülbelül a huszadik tétel a listámon, alapvető dolgokkal el vagyok maradva, most nincs időm rá... a nénit le tudom cserélni az nem gond, de érdemben nem tudok hozzányúlni.

először meg kellene tanulnom honlapot építeni, ez volt a cél, de munka mellett teendők mellett szórakozni nincs időm, nem hogy még másod- vagy harmadhobbikra.

(#23) mephi666


mephi666
nagyúr

tehetséges fotós, telefonnal :B ...ezen jót mosolyogtam azért... ha szeret fotózni, szerintem összelapátolhatná egy kompakt árát, mert egy párezres régi kompakt is oda-vissza veri a fényképezőbe zsúfolt sokmegapixeles parasztvakító "csodákat" :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) Tim82 válasza Picike8 (#19) üzenetére


Tim82
nagyúr

És az asztali OS-et miből fedezik? A Linux is jó lenne, de ha mondjuk csak Windows-os dolgokkal dolgoznak bent?

Használt brand gépen/munkaállomáson általában megvan a Windows licenszmatrica, kis szerencsével a gyárilag hozzájáró telepítőlemez-készlet is a csomag része. (Én pl. vettem évekkel ezelőtt innen a HA-ról Compaq PIII Tualatin-alapú desktop gépet, kaptam hozzá eredeti XP-t + volt rajta licenszmatrica. Az XP kb. a gép piacra kerülésével egyidőben jöhetett ki. :)) )

Amúgy nyilván írhatnám a Wine-t még lehetséges megoldásként, de ez már piszokul messzire vezetne. :)

És ha nincs otthon internet? Petinek van egy 200-500 megás csomagja, vagy egy BB BIS-e? 690, 1 giga.

Érdekes, hogy a fajlagosan drágább mobilnetet megveszik a vezetékes beköttetése helyett. Persze, ha vidékről van szó, nem lehetetlen és életszerűtlen végül is. BIS-t amúgy nehezen fog használni egy Asha 501-gyel Peti. :)

Mindenesetre eléggé fura szülői logikának tartanám, hogy nincs otthonra net, meg gép, de akkor veszünk a gyereknek egy kvázi-okostelefont, mobilnettel (amit csak ő használhat, ráadásul eléggé korlátozottan alkalmas pont az általad vázolt feladatok fontosabbik részére - iskola), szemben azzal, hogy beköttetjük a vezetékes netet és veszünk egy asztali gépet, amit az egész család tud használni.

*
Arra akartam rámutatni, hogy a példáid bizonyos részletei kicsit valószínűtlenek, amik persze nem rontják feltétlenül a végkövetkeztetésedet, de én pl. azzal sem értek egyet mindegyik "esettanulmányodnál".

Ettől függetlenül csatlakozom DeFranco-hoz: összeszedetten, jó stílusban fogalmazol, vannak érveid, gondolkodsz - the signs of potential, I must say. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25) Picike8 válasza mephi666 (#23) üzenetére


Picike8
aktív tag

Láttad már Wa2x_ képeit? Mobillal is lehet nagyon jó fotókat csinálni (nem PureView-t használ, egy Galaxy Ace 2-je van).

@Tim82: Nem fogok béna érveket mondani, nyertél, ennyi. Viszont az gondolom Te is látod/érted, hogy ez egy példa volt. Nem arról van szó, hogy milyen gépet kell venni a gyereknek Windows-zal harmincezer alatt...
Viszont szerintem lehet használni a BIS-t Asha-ra, ha csak a mobilnet részét használod ki, a BB részét pedig nem.

(#26) Tim82 válasza Picike8 (#25) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az utolsó két bekezdésemet olvasd el, légyszi, abban van a lényeg, nem áll szándékomban "nyerni" vagy valamilyen módon diszkreditálni az írásodat, csak bizonyos részletekkel kapcsolatban tettem észrevételt. :)

(A BIS Blackberry-only szolgáltatás jelenleg.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27) Picike8 válasza Tim82 (#26) üzenetére


Picike8
aktív tag

Persze, elolvastam többször már a hozzászólásodat, így lehet részletes, igényes választ írni. Jól esik a dicséret, és köszönöm az értékes hozzászólásaidat (komolyan gondolom, cinizmus nélkül). :)

[ Szerkesztve ]

(#28) lezso6 válasza Picike8 (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, szerintem fotózásnak nevezni a mobillal való képlövést olyan, mintha számítógép gurunak neveznénk valakit, akinek tud windowst telepíteni. :D Ez is egy műfaj, de ha valakit tényleg érdekel a fotózás témája, akkor inkább vesz egy butább mobilt és a maradék pénzből pedig beruház egy célgépre.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) mephi666 válasza Picike8 (#25) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja láttam a képeit, tényleg nagyon jók, de bőven van utómunka is rajta :K minden rosszindulatot nélkülözve: pl ps tanulásához jók a telefonnal készített képek, egyébként folyamatosan csak korlátokba ütközik az ember ...ezért mondtam egy régi kompaktot, amikkel már csinálható olyan kép is, amin max csak apró retusálás kell az elvárt végeredményhez :K (...amatőr vagyok fotózáshoz és csak egy régi kompaktom van, de telefonban nem találtam még olyat, ami felvenné vele a versenyt... talán a samsung g800 volt a legjobb, de ez nagy böszme cucc és még ez is elég messze van)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30) Tim82 válasza Picike8 (#27) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amúgy hogy alá is támasszam az írásod végkövetkeztetését:

- én 2010 decemberében azért vettem meg életem első (és eddig egyetlen) Android-os okostelefonját (Samsung Galaxy S), mert megtehettem és mert kíváncsi voltam az Android-ra és a kapacitív kijelző-only használatra.

- előtte pedig egy Nokia E51-et / Nokia E61-et / Windows Mobile-os PDA-telefonokat használtam évekig, amiknek a funkcionalitását az Asha 501 valószínűleg eléri.

Őszintén, nem tudom azt mondani, hogy amire főleg használom az SGS-t (böngészés, néha mobil hotspot, email/sms/telefonálás/Viber/Skype), nem tudtam volna megoldani pl. az E61-en. Amikor 2011-ben Londonban voltam pár napra és az SGS mellett beszerzett iPhone 2G-t vittem magammal (hogy ne az akkor még méregdrága csúcstelefon legyen kitéve lopásnak, elvesztésnek), azt is nagyjából mindenre tudtam használni, ami ott és akkor fontos volt, pedig ha valami fölött, hát az eredeti iPhone fölött nagyon eljárt már az idő. :)

Nekem még annyi másodlagos funkció kell időnként, hogy hozzáférjek a Dropbox tárhelyemhez, tudjak alkalmi fotókat lőni, BpMenetrend, MÁV-menetrend, esetleg Google Maps (nincs szükségem hangos navigációra, csak térképre néha). Néha meg fájlkezelővel átnevezem a feliratfájlokat filmekhez a NAS-on. :) Ezekre viszont már nem hiszem, hogy alkalmas lenne az Asha vagy valamelyik másik, megnövelt funkcionalitású "butatelefon".

Az is igaz, hogy korábban több mindenre használtam (e-book/képregény és különféle dokumentumok olvasása, alkalmi játékok), de ezeket a feladatokat átvette nálam a tablet (meg egy kis E-ink-es ebook reader).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31) Mr X


Mr X
veterán

Kell a tévé? Nem, olvass inkább.
Kell a szék? Nem, ülj a földre.
Kellenek az evőeszközök? Nem, egyél kézzel.

Nagyon kevéd dolog az, ami kell, mégis ott van a háztartásban.

(#32) HuMarc válasza Mr X (#31) üzenetére


HuMarc
addikt

Csakhogy az evőeszközt használjuk, az okostelefont meg nem. Szóval olyan, mintha lenne evőeszközünk, csak nem használnánk.

(#33) Mr X válasza HuMarc (#32) üzenetére


Mr X
veterán

Csak a saját nevedben mondd, hogy nem használod. :)

(#34) HuMarc válasza Mr X (#33) üzenetére


HuMarc
addikt

Pont arról szól a bejegyzés, hogy az emberek viszonylag nagy része nem használja ki az okostelefonja nyújtotta plusz funkciókat, amikor kifizették az okostelefont.

A magam nevében hiába beszélnék, apám céges telefonját használom, ő meg BB-zik. (És ki is használja)

(#35) Mr X válasza HuMarc (#34) üzenetére


Mr X
veterán

Erről egyébként van valami statisztika is, vagy csak a buszon látottak alapján mondjátok? Azt tény, hogy teljesen senki nem használja ki, de ahogy én látom, a legtöbben igenis használják a plusz lehetőségeket.

(#36) HuMarc válasza Mr X (#35) üzenetére


HuMarc
addikt

Az Engribörc + FB WiFi szerintem nem extra funkció. Márpedig rengeteg okostelefon-tulaj a böngészőt sem találja meg a telefonjában.

[ Szerkesztve ]

(#37) Mr X válasza HuMarc (#36) üzenetére


Mr X
veterán

Mégegszer mondom, ne az iskolatársaitokból induljatok ki. Böngészés, multiplatformos kommunikáció, navigáció, e-book olvasás, menetrend ellenőrzés, csak pár dolog, amit a környezetem rendszeresen használ.

(#38) HuMarc válasza Mr X (#37) üzenetére


HuMarc
addikt

Ezek nem iskolatársak, felnőtt embereknél tapasztaltam, hogy nem is tudja, hogy van böngésző a telefonján. Ellenpéldát én is tudok felhozni, nem is egyet, de én nem is írtam, hogy senki sem tudja. Csak azt, hogy sokan nem.

(#39) Mr X válasza HuMarc (#38) üzenetére


Mr X
veterán

Na épp erre mondom, hogy van erről valami kimutatás is, vagy csak abból tippelsz, amit látsz? Az alsó szegmensben még el is hiszem ezt, de ott ugye nem azért veszi a nép, mert okostelefon, hanem mert ugyanannyi vagy olcsóbb is, mint a butafon.

[ Szerkesztve ]

(#40) DeFranco válasza HuMarc (#38) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tudod mi a különbség picike meg közötted? Az, hogy ő leírta a véleményét mint vélemény, szépen körülírva feltételekkel, te meg kinyilatkoztatsz a világ folyásáról a két méteres környezeted alapján... marhára rossz nyomon vagy.

[ Szerkesztve ]

(#41) HuMarc válasza Mr X (#39) üzenetére


HuMarc
addikt

Van kimutatás is, csak most hirtelen nem találom. Pedig IT-Cafén is volt több is. Most hirtelen csak ezt találtam.

Szerk.: Még egy.

[ Szerkesztve ]

(#42) Mr X válasza HuMarc (#41) üzenetére


Mr X
veterán

"A felhasználók elmondták, hogy leggyakrabban a levelezőprogramokat használják (78 százalék), a második helyen az internetezés (73 százalék) található, míg a Facebook felkeresése a harmadik leggyakoribb tevékenység (70 százalék). A válaszolók 64 százaléka használ navigációs alkalmazásokat, 60 százalékuk játékokat és 44 százalékuk hírolvasó programokat vagy szolgáltatásokat."

Én itt pont azt látom, hogy nem csak azért vették meg, mert menő volt.

(#43) HuMarc válasza DeFranco (#40) üzenetére


HuMarc
addikt

Ki mondta, hogy én kinyilatkoztattam? Én is a véleményemet írtam le, a hozzászólásaimban ott szerepelnek a szerintem és a tapasztalatom szerint kifejezések. Hol itt a kinyilatkoztatás, ami miatt én marhára rossz nyomon járok? Nem támasztottam alá adatokkal a véleményemet, ahogyan azt Picike sem tette, pont azért mert nem szántam kinyilatkoztatásnak, hanem egy véleménynek?

Szóval nem tudom, hogy mi a különbség Picike és én köztem, és azt sem tudom, hogy miért kaptad fel a vizet. :F

@Mr X (#42): Nem is azért linkeltem, hogy engem alátámasszon,

1) hanem hogy bizonyítsam, hogy léteznek kimutatások
2) ugyanis a linkelt felmérés igen kevés embert kérdezett meg, 7000 ember nem olyan sok Amerikában.

[ Szerkesztve ]

(#44) DeFranco válasza HuMarc (#43) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem kaptam fel a vizet, csak finoman jeleztem, hogy alaptalanul beszélsz hülyeségeket. :)

(#45) HuMarc válasza DeFranco (#44) üzenetére


HuMarc
addikt

" te meg kinyilatkoztatsz [...] marhára rossz nyomon vagy"

Akkor nem értem, mi van, eddig nem nagyon láttam olyat, hogy ilyen stílusban kommenteltél volna, anélkül, hogy "felkaptad a vizet". Csak meglepődtem, hogy ilyen stílusban rontasz rám, amiért leírtam a véleményemet, szerintem teljesen szalonképesen.

Na mindegy :)

(#46) Picike8 válasza DeFranco (#40) üzenetére


Picike8
aktív tag

Kiábrándító, de én is ezt látom. Nem csak az osztálytársaim közt. A környezetem is ezt a felhasználást mutatja. Sajnos. :(
Divat. Pár dolgot kinyírt (pl.: GPS, mint készülék), ennek örülnek az emberek.
Ezért (is) használnak okostelefont. Felhős cuccok, net, fácse, GPS, hírolvasás... ezt a GPS-t kivéve az Asha is tudja. És ezért van olyan ember, aki akár a 7-szeresét (!) is kifizeti (pl.: i5).

@HuMarc: A BB tudtommal zárt, tehát csak jailbreakkel lehet kihasználni a tudását.

[ Szerkesztve ]

(#47) Mr X válasza Picike8 (#46) üzenetére


Mr X
veterán

Itt főleg az a kérdés, hogy milyen minőségben tudja. Ugyanaz a film mehet a 10k-s és az 1 millás rendszeren is, de mégsem ugyanaz lesz az élmény.

(#48) DeFranco válasza HuMarc (#45) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mert finom szóból nem értesz, azért.

Szorgalmi feladat: keressük meg a szerintem és/vagy a véleményem szerint szavakat a hozzászólásokban:

[link]
[link]
[link]
[link]

De ahogy végignéztem, egyik hozzászólásodban sem szerepel nem hogy explicit de közvetetten sem a feltételes mód :)

(#49) Ivan15 válasza HuMarc (#34) üzenetére


Ivan15
senior tag

de nem kell mindenkinek minden funkciot kihasznalni, hanem inkabb mindenkinek meg kellene talalnia azt a 2-3 funkciot, amit hasznalni kivan...

(hasonlo pelda lehet egy szamitogep, 95% "csak" a neten log velük, ami közelsem all ahhoz, hogy egyenkent kihasznaljak az összes lehetöseget amire meg kepes lenne)

Es ha örültnek tartotok is, sztem a smartphone kifejezes sokkal jobb, mint az egyik "okos" altal bevezetett "okostelefon" -ami hülyen hangzik

[ Szerkesztve ]

(#50) HuMarc válasza Ivan15 (#49) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem az a különbség, hogy internetezni csak számítógéppel tudsz (az most ebből a szempontból lényegtelen, hogy tablet, mobil, asztali gép, vagy notebook), míg az okostelefonokat véleményem szerint sokan olyan dolgokra használják, amely feladatokra egy butafon (ld. Asha 501) is alkalmas lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.