Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#68) frescho válasza hallador (#61) üzenetére


frescho
addikt

Igen csak éppen a SOI annyit tett, hogy nem a fogyasztást csökkentette, hanem a kóbor áramok mennyiségét csökkentette le, az az a hőtermelés szempontjából volt ez fontos a felvett áram nem változott. Az az nem egészen úgy van ahogyan írtad. Igen egyszerű fizikai.

??? Gondolom a szivargasi aramra gondolsz, illetve a parazita kapacitasok miatti atkapcsolasi veszteseg csokkenesere. De ha ezek az aramok csokkentek, akkor hogy erted, hogy nem csokkent a felvett aram?

Mikozben a tobbit megirtam gondolkoztam es probalom kitalalni hogy ertetted. Arra gondolsz, hogy az uj generacio TDP-je nem csokkent? Mert ha igen, akkor ez igaz, de az csak azert volt, mert a felszabadulo TDP keretbol tobb tranzisztort etettek. Ugyanaz a processzor SOI-val legyartva sokkal jobban fogyasztott volna, mert kevesebb aram, = alacsonyabb fogyasztas. De a gyarto ezt nem sporolasra, hanem a CPU int/fp teljesitmenyenek novelesere "koltotte" el.

"Mint ahogy a P4 lesarkazását sem én hoztam fel, én AMD-ről beszéltem Te meg P4 -ről."

Ezt irtad mielott felhoztam a P4-et:
Dehogy, a sarkazás egyszerűen azért volt, mert a hűtőt mozgatta ide oda a procin, ezzel tönkre is tudta tenni.

Amire en azt, hogy nem a mozgatas miatt, hanem amiatt lehetett lesarkazni, mert magara a magra ment ra a huto. A P4-et, mint peldat hoztam fel, hogy ott aztan nem lehetett lesarkazni az Istennek sem.

Ráadásul a VirtualDUB volt erre a legjobb, ami ingyen volt.

En akkor ffmpeg-et hasznaltam. Kis scripttel amig nem voltam otthon siman atkonvertalta a felveteleket.

Pontosan, akkor volt a magyar PC korszak virágkora...

Amit most az okostelefonok burjanzasa valtott. Aztan majd jon valami uj, csak gyozzuk kivarni.

Én nem nagyon szerettem az 1,8 - 2,0 GHz-es Northwood A-ket...

Az aruk siralmas volt. A B szerianak is. Amin csodalkozni szoktam amikor ezekre is rasutik a kazan jelzot, mikozben az igazan a Prescottra volt igaz es ragadt meg az emberekben, hogy P4=zabagep. Az 1.6A a jo tuningolhatosag miatt emeltem ki, meg amiatt, hogy akkor volt "jovilag" es verseny. Valahogy akkor volt egy nagy lendulet, ami kitartott kb. a Sandy bridge erkezeseig. Szinte 1-2 havonta jottek a +100-200MHz-ek. Ez nem tunik soknak, de fel ev alatt mar tobbet jelentett, mint ma egy komplett foglalat valtas. A verseny talan nem csak a konzolok hianya miatt, vagy talan nem eppen amiatt volt, mert mar XBOX is van 2001 ota (P3-mas procival). De ez mara kifulladt, nincs igazi verseny es 10% fejlesztes mar nagy ugrasnak szamit.

Ez nem vitatkozás, az máshol kezdődik.

Ha ilyen lenne egy vita, akkor nem lennenek moderatorok. Nem ugyanugy emlekezunk, velemenyezzuk ugyanazokat a dolgokat, de minden szubjektiv.

En pl. sokaig nem szerettem a K7-et. Aztan valahol a Thoroughbrednel elerte az, hogy belevagtam es nem bantam meg. A Slot A, elso szerias 462-vel valo szivast szerencsere nem a sajat gepemen kellett megtapasztalnom. De az XP-re vegre elegge kiforrott lett es erdemes valt valtani a szenne huzott Tualatinrol.

max79: Ha ugy lenne idom, ahogy nincs, akkor elnek a lehetoseggel. De mar a tesztsoron egy dual Socket A, par ex sulinetes gep, meg egy 20 MHz-es 386SX es raadasnak egy 486SLC2 is, amire jo kevesen emlekezhetnek.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.