Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9951) Csorbi válasza r859 (#9950) üzenetére


Csorbi
addikt

Ettől érdemes lehet felhívni az Electrolux ügyfélszolgálatát, de nem véletlenül nincs sehol, külföldön sem.

(#9952) r859 válasza Csorbi (#9951) üzenetére


r859
csendes tag

Megpróbálom, köszi.

(#9953) Brownn


Brownn
tag

SZiasztok!

Milyen mosogépet, és külön szárítógépet vegyek?
7 vagy 8 kg töltetkapacitásút? És milyen márkát ajánlotok?

Ilyen mosogépet:
https://www.arukereso.hu/mosogep-c3167/beko/wue-8622-xw-p589094796/

és ilyen szárítógépet néztem:
https://szaritogep.arukereso.hu/electrolux/ew9h378s-p384896701/#

Vásárlási szempontokjaim a következők lennének:
-Energiahatékonyság
-Későbbiekre gondolva egymásra építhetőség
-Ár/érték
-Garancia

Tényleg, mitől függ h egymásra lehet-e építeni 2 gépet?
Illetve ha 8kgos mosókapacitású mosó és külön szárítógépbe pl csak 5kg ruhát teszek az baj?

[ Szerkesztve ]

(#9954) ANOka válasza Brownn (#9953) üzenetére


ANOka
őstag

"Tényleg, mitől függ, h egymásra lehet-e építeni 2 gépet?"

(Sztem) attól, hogy az alapterületük nagyjából azonos legyen. (~60 × 60 cm)

(#9955) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Vásároltunk egy AEG L6FBI27W típusú mosógépet. Hát első mosás alkalmával bizony többször be kellett néznem,hogy ez vajon működik-e. Hihetetlenül csendes mosáskor,visszanéztem rá centrizésnél is,ott kissé hangosabb,de beton stabilan állt a helyén,1200 maxon ment. Nem vásároltam rá az üzletben semmiféle +biztosítást(előzővel megjártam),hanem gondoltam elég lesz az 1 év gyári jótállás,+ az AEG weboldalán regisztrálok a +3 év miatt. Azt hiszem regisztráció sikerült,mert emailban jött vissza,hogy sikeres termékregisztráció az alábbi termékkel,típusszám,termékkód. Akkor ezzel biztosított a +3 év? És a gépen lévő matrica szerint ingyenesen regisztrálhatok a weboldalon az inverter motor 10 éves gariájért. Hát ez nem sikerül valamiért. Ennek mi lehet az oka? Vagy várjak,míg munkaidőben adminisztrálják a mosógépet? Köszi előre is a válaszokat!!

Üdv: Attila

(#9956) Nagya21 válasza tillatrilla (#9955) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nyugodj meg , nem az inverter motor(sima aszinkron villanymotor) miatt fog elromlani.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#9957) E.Kaufmann válasza Nagya21 (#9956) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pont ezt beszéltük egy kollégával, hogy Beko-n és ősi hajdún kívül motorhibás cuccot még nem nagyon láttunk. Előbb esik szét bármi a mosógépekben, mint a motor.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9958) tillatrilla válasza Nagya21 (#9956) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!! Én is úgy gondolom,hogy a motor lesz az utolsó,ami megadja magát benne,de sosem lehet tudni :) Viszont kérdezném,hogy mennyiért lehetne alkatrésznek,bütykölni vágyónak eladni egy Indesit IWSND 61252 elöltöltős mosógépet? Kezdődő csapágy kopás miatt cseréltem le hamar,mert két kisgyerek mellett nem tudom kivárni,míg szerelő elviszi,visszahozza. Esztétikailag rendben van,és semmi más baja nincs. Nem lett halálra hajtva,amint észrevettem,hogy hangosabb mint volt,kivettem a használatból.

Üdv: Attila

(#9959) Nagya21 válasza tillatrilla (#9958) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Csináltasd meg, ( ha lehet) és tedd el tartaléknak.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#9960) Csorbi válasza Nagya21 (#9959) üzenetére


Csorbi
addikt

De örülnék ha a lakásomban hosszú éveken át kerülgetni kellene egy ilyet... már nem a hiánygazdaság korát éljük. :))
A kényszeres gyűjtögetés pedig pszichológiai betegség. :D

(#9961) Brownn


Brownn
tag

Sziasztok

Kineztem 2 db mosogepet, egyik 42l vizet hasznal mosasonkent masok 48at. Amelyik tobb vizet hasznal az szebben is mos? Mindketto A+++ kategoria

(#9962) tillatrilla válasza Nagya21 (#9959) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Hali! Van már egy tartalék a garázsban,az is AEG.

Üdv: Attila

(#9963) Lami66 válasza Brownn (#9961) üzenetére


Lami66
őstag

Az előző mosógépünk 55 litert használt mosásonként (legolcsóbb Samsung mosógép volt). A mostani 33-at (szintén Samsung, de ez már 120 ezres). Én nem vettem észre, hogy az újabb kevésbé szépen mosna.

(#9964) fidokaaa


fidokaaa
csendes tag

Sziasztok!
haldoklik a whirlpool mosógépünk, ezért úgy döntöttem, hogy beruháznék egy újra, és akkor már egy füst alatt szárítógépet is vennék.
3 felnőtt plusz egy gyerek, amit el kéne tartania, a mostani heti 3-4x megy fullon.
sajnos minél többet olvasok utána, annál jobban belezavarodok a kínálatba. Amit eddig találtam infót, hogy kombigépet semmiképp, whirlpoolt se nagyon (inkább lux márkák, vagy Bosch, Samsung, Lg), viszont inverteres motorja legyen.
Nekem extra igényem különösebben nincsen, mutassa hogy mikor végez, meg esetleg legyen rajta rövid program az ingjeimnek, meg nem lenne rossz ha időzíteni lehetne a program indulást.
jó volna a 2 gépet 200-ból kihozni, nem tudom van -e erre esélyem...
előre is köszönöm ha tudtok valamit ajánlani

(#9965) Gömbike válasza fidokaaa (#9964) üzenetére


Gömbike
senior tag

Van, de akkor a szárítógéped nem lesz hőszivattyús, csak normál kondenzációs. Ami azért sokkal megbízhatóbb. De ilyen felhasználásra inkább hőszipkás kellene.

Meg az inverter motorról is le kell mondani, ami megint nem gáz. A kefés motorok is bírják, a motor szokott legutoljára elromlani ezekben a gépekben.

Ha csak ennyi tud lenni a kereted, én nem félnék számlaképes kereskedőtől venni használt gépeket sem. Garanciával adják ezeket is.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9966) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Mosó-szárítót (igazából csak mosót, de ha tud szárítani, akkor már használnám azt is) keresek, és a helyi Aldiban még van egy darab a Medionból. Gariidőn túli alkatrész miatt kérdezném, hogy ki lehet a gyártó? Illetve ha esetleg valakinek van infója, mennyire jó vétel?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#9967) E.Kaufmann válasza CHIPman (#9966) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kinézetre masszívabb egy WP/Indesit hasonló kategóriásnál, és a programkínálata is szimpi, valamint egy évvel hosszabb az alapgari, de passz. Garanciát biztos tudod érvényesíteni, de kérdés, hogy majd két év múlva mit tudnak ajánlani, hogy levásárolhatod kenyérre, vagy kerítenek egy másikat, de alkatrészellátásra nem számítanék.
Pl régebben Medion számtech cuccokhoz is inkább csináltak a júzerek maszek támogatói oldalt, más gyártóktól levadászott és Medionnal működő driverekkel.

PS: Azért van valami szervizes német oldal:
https://www.medion.com/medionserviceshop/welcome

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9968) Csorbi válasza CHIPman (#9966) üzenetére


Csorbi
addikt

A kézikönyv alján található a származási hely, Törökország. Szinte 100%, hogy az Arçelik gyártja, amelyé a BEKO, valamint Bosch gépeket is szerelnek össze. Egészen biztos, hogy ezeknek az alkatrészeiből van összelegózva, tehát én nem aggódnék emiatt.

(#9969) E.Kaufmann válasza Csorbi (#9968) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na, jó tudni, mit érdemes nézni. Anyám Medion mosogatógépére (nem Aldis, outletes, lejárt garis) pislogott a szerelő, mint hal a szatyorban. ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9970) Csorbi válasza E.Kaufmann (#9969) üzenetére


Csorbi
addikt

És mire jutott vele végül?

(#9971) fidokaaa válasza Gömbike (#9965) üzenetére


fidokaaa
csendes tag

Köszi a választ. Esetleg van valami best buy ebben a 100-120e árkategóriában? (Mosógép) Használtat nem annyira szeretnék venni.

(#9972) E.Kaufmann válasza Csorbi (#9970) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Semmire, mosogat anyám kézzel inkább, meg már nem kellett annyi emberre mosogatnia, mostanáig...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9973) CHIPman válasza Csorbi (#9968) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Megvettem az utolsót, meglátjuk. Ismerős is vette, neki nagyon pozitívak a tapasztalatai eddig, reméljük az idő sem ront rajta. Köszi mindkettőtöknek.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#9974) E.Kaufmann válasza CHIPman (#9973) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na akkor három év múlva ugyanitt, meglátjuk, melyik bírja tovább, a Medion vagy az Indesit, esetleg mindkettő versenyben lesz még :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9975) Csorbi válasza E.Kaufmann (#9974) üzenetére


Csorbi
addikt

Miért, Indesitet vett valaki a napokban itt? :U

(#9976) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok. 150k a lélektani határ mosógép vásárlása kapcsán, feleségem ezt nézte ki. 4 fős család, heti 6-8 program szokott menni. Nem tudom, hogy a régi Bosch szárítógépet rá tudom-e valami beépítőkerettel tenni, vagy érdemesebb 18as bútorlapból valami csinos szekrényt csinálni, és arra ültetni a szárítógépet? Egyrészt köszi, ha véleményezitek a mosógépet, amit linkeltem, vagy ha van ajánlat szívesen meghallgatom. Köszönöm szépen :R

(#9977) E.Kaufmann válasza Csorbi (#9975) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én, egy hónapja, az is 120 volt de 5 centivel sekélyebb, ami pont be is fért nálunk.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9978) Postas99 válasza Csorbi (#9975) üzenetére


Postas99
senior tag

Szia!

Én voltam, kérdeztem is de semmi válasz:
Indesit YT M11 82K RX EU hőszivattyús száritógépet. 2 év és 10 év motor garanciával.
Ezt vettem blackfriday akcióban...
Tapasztalat már van róla..
A programok megadott hosszúsága nem releváns adat.. Mivel 1400-as centrivel vannak a ruhák centrizve ezért egy 2 óra 30 perces program 1-1.5 óra alatt lepörög.. folyamatosan figyeli a nedvesség tartalmat és ez alapján számolja ki a hátralévő időt. Minden ruha eddig tökéletesen hordás szárazra száradt vele. Bár a hangja olyan mint amikor elindul a metro.. miután bemondják, hogy az ajtók záródnak..

Rengeteg szöszt gyújt be a ruhákról. Az alsó szűrőt látom a fő probléma okának későbbre..
Innen egy kivehető szűrőt kell üríteni, ez pedig a hűtőrácsozattal ellátott hűtőblokk elszöszölődéséet hivatott végezni... Nos a kosár kivétele után legalább 8-10 szárítás után ezt a hűtőblokkot is takarítani kell valami ecsettel vagy fogkefével ,mert ide is rakódik szösz. Egy idő után ha ez megtelik a készülék jelzi hogy az alsó szűrőt üríteni kell. Hozzáteszem minden szárítás után üríteni,takarítani szoktuk az összes tartozékát...

(#9979) Csorbi válasza Postas99 (#9978) üzenetére


Csorbi
addikt

Indesit mosó-szárítógépre gondoltam :U Azt illik összehasonlítani 3 év múltán a Medion szintén kombigépével, nem? :)

(#9980) Postas99 válasza Csorbi (#9979) üzenetére


Postas99
senior tag

Mivel sajna nincs küldön szárítógép kategória.. ezért bátorkodtam ide írni..
Az indesitről annyi a negatív megitélésem, hogy a web oldalukon nem tudod a terméket beregisztrálni.
Ellenben gondolom hogy kb 3 évet mindkettő ki fogja bírni.. a többi meg ajándék évek..

(#9981) E.Kaufmann válasza Postas99 (#9980) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én csak a motorgarit regisztráltam, közös oldaluk van a Hotpoint/WP/Indesit brancsnak.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9982) Postas99 válasza E.Kaufmann (#9981) üzenetére


Postas99
senior tag

Ezt szerettem volna én is regisztrálni... sajna DIGI hálózatból nem megy :W

[ Szerkesztve ]

(#9983) Petibaba46


Petibaba46
csendes tag

BEKO 7636 XB-vel kapcsolatosan van valakinek tapasztalata?
Halálra idegesít, hogy a kijelzőn a mosásból hátralévő idő nem úgy telik mint a valóságban az idő. Minek kijelezni, ha teljesen félrevezető? De ennél még jobban idegesít, hogy rendszeresen csinál olyat, hogy csak forgatja jobbra balra a dobot víz nélkül, látszólag nem történik érdemi munka, de a szivattyúja megy, ezáltal zúg az egész. De nincs is mit kiszivattyúzni. Szuper hogy az inverteres motor csendes, csak éppen ha búgvazúgva szivattyúzza a semmit 15 percenként 10 percig akkor ennyi volt a néma mosógép. Zsír új, most használtam először.

(#9984) Gömbike válasza Petibaba46 (#9983) üzenetére


Gömbike
senior tag

Fő a nyugalom.

A többi gyártó mosógépe is ugyanezt produkálja.

Minden fázisnak oka van, ezt a számítógépük így kalibrálja.

Semmi baja a gépednek.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9985) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok. Mosógép-szárítógép összeépítő keretről mit gondoltok? Bosch-Bosch lenne a kombó. Elöltöltős mosógép alá javasolt ilyet tenni? Köszi.

(#9986) Postas99 válasza Steady74 (#9985) üzenetére


Postas99
senior tag

Felesleges, ha jól beállítod a lábakat.. nem fog eltáncolni és nem fog berezonálni.. Ez gumi szőnyeg.. mivel rugalmas ezért nem lesz "lefixálva a gép.." volt ilyenünk és nem használt..

(#9987) Steady74 válasza Postas99 (#9986) üzenetére


Steady74
addikt

OK, köszi. Összeépítő kereteket nézem, de nem találom a megfelelőt. Az, hogy rácsavarozom a mosógép tetejére, csak nekem volt elsőre fura?

(#9988) Csorbi válasza Steady74 (#9985) üzenetére


Csorbi
addikt

WPRO SKS-101 összeépítő keret, nekem is két Bosch gépet fog össze. Tökéletes, esztétikus megoldás.
Gumiszőnyeget NE!!!

[ Szerkesztve ]

(#9989) Steady74 válasza Csorbi (#9988) üzenetére


Steady74
addikt

Köszi Neked is :R

(#9990) fidokaaa


fidokaaa
csendes tag

sziasztok

100-120-as keretből ezeket néztem ki, mert ezekre van +1 év gari akció. Valamiért a Bosch márka jön be, a mosogatógépem is az, és tökéletes munkát végez 4-5 éve.

Ezekkel nem nagyon tudok mellényúlni, nem?

BOSCH WAN 28260 BY
BOSCH WAN 24061 BY

köszi előre is a választ

(#9991) Steady74 válasza fidokaaa (#9990) üzenetére


Steady74
addikt

Épp' a mai nap állítottuk csatarendbe ezt a Bosch készüléket. Nálunk is a sütő/főzőlap/mosogatógép/kvfőző/szárítógép/konyhagépek sokasága Bosch. Eddig 3 kört mostunk vele, a tapasztalatok szerint nagyon csendes és szép :)

(#9992) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. Keskeny (50 cm alatti) elöltöltős mosógépet keresek. Mely márka/típus ajánlott? 10 év alatt 2 db felültöltős AEG vérzett el nálunk, az egyik vezérlőpanel hibával (és a motor is cserés lett volna), a másik tengelytöréssel (csak dobbal együtt cserélhető, 92e).

(#9993) ANOka válasza gedikart (#9992) üzenetére


ANOka
őstag

LG-k között nézz szét.
Nekem is olyan van kb. ~1 éve, bevált.
(Pontos típusszámot nem tudok fejből.)

(#9994) cynric


cynric
tag

Sziasztok! Felültöltős mosógépet szeretnék, minél több "garanciával", kijelzővel és időfelezővel. Keret max 120k. Milyen márkákat, jellemzőket, modelleket tudnátok javasolni? Segítségeteket előre is köszönöm! :R

7lövetű konyhakés

(#9995) Gömbike válasza cynric (#9994) üzenetére


Gömbike
senior tag

A markabolt.hu oldalon vannak bemutató videók, tudsz nézelődni.

A wiccpúl és a cégének termékei, pl. indesitt arról nevezetesek, hogy lerohad a tetejük pár éven belül.

Az Elux-Aeg a dobra tette az adagolót, így a tetőnek nem lesz semmi baja.

Mivel egyre szarabb a forintunk, így lehet hogy a kereted erősen kompromisszumos.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9996) cynric válasza Gömbike (#9995) üzenetére


cynric
tag

Köszi! Hagyományos motorral vennétek még mosógépet vagy csak az inverteres? Felültöltősnél 135k alatt nem találtam.

7lövetű konyhakés

(#9997) Gömbike válasza cynric (#9996) üzenetére


Gömbike
senior tag

A motor szokott megdögleni legutoljára, ezért az mindegy. A centrifuga viszont halkabb az inverteressel.

Nagyjaink elintézték egy időre az euro-forint kapcsolatot, ezért inkább csak drágább lesz minden.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9998) gedikart


gedikart
aktív tag

Elég nehéz jót választani. 1 Elux és 1 AEG felültöltős után próbálok a keskeny elöltöltősök között ("45" cm) nézelődni. Sajna Boschnak csak nagyobb gépe van jelenleg. Az Elux/AEG-vel ismét ott leszek, hogy kibír majd kb 4-5 évet, utána hibák, végül tönkremegy... Pedig náluk van time manager, amit szerettünk a korábbi gépeknél. Whirlpooltól tartok (ill ott nincs mosási idő rövidítés, ha jól tudom), pedig szerelő szerint olcsóért javítható márka.
És akkor ott van az LG, amiről jókat írnak, (már hogy régen jó volt), és negítívumként említik meg a centrifugát, hogy sokszor leáll, és meg kell igazítani a ruhákat hogy folytathassa ("sem a kevés, sem a sok ruha nem jó neki"). Még a gyenge szimeringet hozták fel előforduló hibáknak, továbbá áramszünet esetén a már vizes ruhákat méri meg, és a többletsúly miatt hosszú a program (talán ez van a pause esetén is - ha hozzáadsz ruhát, mert elfelejtettél valamit). Nincs "csak centrifuga" opció.
Hogy válasszak így? :(

(#9999) Csorbi válasza gedikart (#9998) üzenetére


Csorbi
addikt

Samsung, BEKO? :U

(#10000) Csorbi válasza Csorbi (#9999) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor már ellopom a 10.000-ik hozzászólást is ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.