Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13851) Nagya21 válasza Saját (#13847) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha nincs hely, akkor a lehető legjobb választás.
De a korlátaival együtt kell éllni......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13852) Forumozgatok


Forumozgatok
újonc

Sziasztok!

Nemrég megadta magát a régi LG mosógépünk, újat szeretnénk, ami legalább 8 kg-os(a régi 6,5 kg volt).

Eddig ezt a kettőt találtam, ami tetszik:
Electrolux EW6FN348AW [link]
Gorenje WNEI84AS/B [link]
(esetleg LG F2WT208S0E [link] , de ez valahogy "gyanúsan" olcsóbb a többinél)

Kérlek segítsetek a választásban, vagy ha esetleg ajánlanátok ezeknél jobb gépet(max 180.000-ig), annak is örülnénk.

Köszönöm!

(#13853) Csorbi válasza Forumozgatok (#13852) üzenetére


Csorbi
addikt

A Gorenje WNEI84AS/B-ről tudok nyilatkozni, van a családban egy (a fehér, B nélküli variáns) és maximálisan elégedettek vele, valamint nekem is volt lehetőségem elég alaposan megismerni.
Abszolút halk, szuper jól mos, nem ugrál, nem billeg, a programok nagyon jól testreszabhatóak (hőfok, extra vízmennyiség, 2 lépcsős rövidítés, centrifuga fordulat, gőzfunkció, stb.) és utána a változtatások elmenthetőek, hogy amit beállítottál magadnak, az a legközelebb már a saját magad által beállított paraméterekkel menjen.
Mindent összevetve, egy meglepően korrekt gép, tök rendben van, a jobb helyeken 36 hó hivatalos Gorenje garanciával.

(#13854) Alyx01


Alyx01
csendes tag

Sziasztok!

SAMSUNG gépekkel kapcsolatban mi a tapasztalat?
MEDIABAN-az eladó ódákat zengett róla. Már-már az volt az érzésem, hogy jutalékot kap ha elad egyet. :) Persze az Eluxot, és Bosch-is dícsérte, de mindig a Samuhoz tért vissza. Asszonyomat sikerült is meggyőzni, de nem akarom elkapkodni, főleg, hogy az ezer éves Whirlpool még húzza, ameddig húzza. Tudom, itt legtöbben az AEG, Elux vonalat preferálják, de ha van tapasztalat, összátok meg kérlek. Keret max. 180 ezer.

Köszi előre is

(#13855) Nagya21 válasza Forumozgatok (#13852) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Eluxon van Time Manager, amivel eléggé jól letudod rövidíteni a programok hosszát.
Údv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13856) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok!
[link] ezek közül melyiket javasolnatok megbízhatóság, tartósság szerint rangsorolva?

(#13857) Sinesol válasza beach head (#13856) üzenetére


Sinesol
veterán

Ha ezek közül kellene választani, akkor a Candy-t választanám, egyrészt jobb gépnek tűnik az adatok alapján, másrészt a Whirlpool/Indesit gépek nagyon hajlamosak a rozsdásodásra.

Ha kicsit tudsz mág ráforditani, akkor ez lehet még nagyon jó ajánlat: [link]

(#13858) beach head válasza Sinesol (#13857) üzenetére


beach head
senior tag

talan 5 vagy 6 eves whirlpoolom van, rozsdatvmeg nem lattam rajt, igaz minden mosas utan nyitva hagyom kiszáradni, kitörölgetem.
A mososzer adagolo konnyebben tisztithatonak tunik a candy-éhez képest . A Wpool/indesit az egy cég? Nagyon hasonlo a 2 kep külsőre es specifikaciora.

(#13859) d@minator válasza beach head (#13856) üzenetére


d@minator
addikt

Indesit = shit

(#13860) Sinesol válasza beach head (#13858) üzenetére


Sinesol
veterán

Igen, egy cég.

(#13861) Nagya21 válasza beach head (#13858) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Régen volt 3 nagy olasz mosógépgyártó cég, az Indesit, Ariston, Ardo.
Ezek közül az Ardó volt a legjobb, de ők adták be leghamarabb a kulcsot.
Az Indesit megvette az Aristont, és csúcsabb márkának pozicionálta Hotpoint-Ariston néven.
Aztán az egészet felvásárolta a Hoover(vagy fordítva), de aztán az egész hóbelevanszot megvette a Wiccpool.......
Űdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13862) Miklósbácsi válasza beach head (#13856) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Szia !
A felsorolásban szereplő három olasz gép közül csakis a negyediket, egy Elektrolux felültöltőst választanék. Hosszú évek jó tapasztalatai miatt mondom ezt. Nálunk minden hiba nélkül szolgálták ki ezek a gépek a családot, három fiúgyerekünk nőtt fel mellettük újszülött kortól az egyetemig. Összesen egyetlen alkalommal egy szénkefe elkopása miatt kellett csak szerelőt hívni, de ezt nem tekinteném hibának - hiszen egy autón is elkopnak a fékbetétek és cserélik őket. Ha az avulás miatt új gépet is vettünk, a régi továbbra is szolgál pl. hétvégi házban.

Ha kicsit tudsz még valamennyit takarékoskodni, érdemes az Elektrolux gépek között körülnézni. Vagy esetleg a kissé drágább AEG, mint testvér - vállalat jó minőségű gépei is érdekesek lehetnek.

(#13863) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

5év gari miatt anno BEKOt vettünk mosó, szárítógépnek. Most múlt el 5éves kis összefoglaló:
2.5éves koráig semmi gond nem volt vele. Aztán sorban ~minden megadta magát. Összesen 7-8* tuti kijött a szerelő. A végén már viccelődtünk, hogy kb minden új benne.

Alapvetően pozitív a support. Megnézte rossz nem vitatta nem működik = javítás vagy alkatrész csere.
Ami negatív, hogy volt, hogy egy hónapot vártunk alkatrészre ami nem vicces mosógépnél. Szállítgattuk a ruhákat máshoz mosásra. Meg persze minőség vonalon egy vicc, hogy "minden" elromlott benne.

Ha nem lett volna rá 5év gari anyagi csőd lett volna meg dühös lennék. Így most hát remélem minnél tovább huzza. Ha bármi tönkremegy csere mert sorozatban megy tönkre minden...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13864) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Brrpitheto moso-szaritogepbol van olyan ami ajanlott es esetleg hoszivattyus hogy takarekosabb legyen? Koszi!

Udv.

(#13865) Gömbike válasza Neil Watts (#13864) üzenetére


Gömbike
senior tag

Hőszivattyús kombigépeket csak az AEG-Elux forgalmaz hazánkban. [link]

Lehet, jobban jársz anyagilag is, ha a lassan megelőzött Ausztriában nézelődsz, bár beépíthetőt ott sem láttam [link]
Néztem közben a németeknél, de beépíthető náluk sincs [link]

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#13866) Padre81


Padre81
csendes tag

Sziasztok, egy kicsit off leszek, elnézést. Anno itt a fórumon javasolták többen is Herman Róbertet aki használt Miele gépekkel foglalkozik. Vettem is tőle egy mosógépet illetve egy száritógépet. Mint kiderült pár használat után, a száritógép a földelés alap ellenállásából tudja meghatározni, hogy meddig kell még a ruhát száritani, mondjuk én pont nem értem ez hogy működik. Szóval csak próbálta volna meghatározni, ha lett volna rendes földelés a nem túl magas műszaki tartalmú albérletben ahol lakom :) Azóta történt némi fejlesztés, szóval érintésvédelmi gond már nincs (elvileg), de mivel rendes földelés azóta sincs itt áll a száritógép, mivel anno kioldott a hővédelmi biztositék ami bele van épitve. Beszéltem Herman úrral hogy ha jár erre vigye el, de erre nem került sor. Amit ebből ki szeretnék hámozni, hogy lenne nálam Gödön egy ingyen elvihető Miele száritógép ami elvileg működik a hőkioldó kapcsoló visszakényszeritése vagy cseréje után. Egy ilyen gépről lenne szó: http://mielegepek.hu/termekadatlap/miele_t233c

(#13867) Neil Watts válasza Gömbike (#13865) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia,

Koszonom valaszod! Elozetes kereseseim arra engedtek kovetkeztetni, hogy beepitheto moso-szaritogep hoszivattyusban nem igen lesz. :D

Akkor viszont azt kerdeznem: beepithetoben milyen kombigep ami ajanlott manapsag? Eleg a "sima" vizkondenzacios is.

Ezeket neztem eddig:

Electrolux EW7W368SI
AEG L7WBE68SI
AEG L8WBE68SI
Electrolux EW7WO349SP

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#13868) Csorbi válasza Neil Watts (#13867) üzenetére


Csorbi
addikt

Ebben a topicban ezekből nem igazán lesz ajánlott. :))

(#13869) Sinesol válasza Neil Watts (#13867) üzenetére


Sinesol
veterán

Normális száritási kapacitással csak Whirlpool van, láttam már ilyet beépitve, nem panaszkodtak rá, talán ezeket a beépithető gépeket joban összerakja a Whirlpool, habár asszem made in China, lehet közük sincs nagyon hozzá, csak átcimkézik. Van jóval drágábban, majd kétszer annyiért Bosch is, de ahogy emlékszem csak 4kg a száritási kapacitás, ami szinte semmi.

Szóval én lehet maradnék ennél a Whirlpool-nál: [link]

Ahogy láttam, amit linkeltél azok közt van 5kg kapacitású száritás, az is jó opció lehet, ha nem gond a felár, a Whirlpool-nál jobb minőségűek.

[ Szerkesztve ]

(#13870) Sinesol válasza Neil Watts (#13867) üzenetére


Sinesol
veterán

Egyébként nincs két hely? Veszel egy beépithető, esetleg aláépithető mosogépet, mellé meg beteszel egy száritógépet. Aláépíthető esetén a gép teteje levehető, így befér a szabványos magasságú munkalap alá, elé meg nem kell ajtó, mert normál előlapja van. Például: [link]

Száritógépből szerintem nincs aláépithető, de annak amugysem fontos ott lennie, nem kell neki semmi vizbekötes, vagy lefolyó, csak egy konnektor, azt beteheted akárhova, kamrába, előtérbe, garázsba, stb. :R

[ Szerkesztve ]

(#13871) Forumozgatok válasza Csorbi (#13853) üzenetére


Forumozgatok
újonc

Köszönöm a tippet!

Végül a Gorenje mellett döntöttünk, már be is lett üzemelve. Meg vagyunk vele elégedetve, halkabb és gyorsabb mint az LG.

(#13872) Csorbi válasza Forumozgatok (#13871) üzenetére


Csorbi
addikt

Örülök, használjátok nagy örömmel és megelégedéssel! :R
A kézikönyvet pedig olvasgatni! ;) :K

(#13873) mukisrác


mukisrác
aktív tag

Sziasztok,
Keskeny, elöltöltős mosógépek közül van valami Bestbuy vagy ajánlott darab kb a 140-150k kategóriában?

Ezt az [electrolux] mosógépet nézegettem, de a kommentek alapján kicsit elbizonytalanodtam, rövid kábel, nincs mosási folyamat kijelzés, stb.

Ellátnátok pár jó tanáccsal?
Előre is köszönöm

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#13874) mukisrác válasza mukisrác (#13873) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Bocsánat, rossz lett a link
[electrolux EW6SN406WI ]

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#13875) Sinesol válasza mukisrác (#13874) üzenetére


Sinesol
veterán

Elux/aeg vonalnal pedig nem fogsz jobbat talalni keskenyben.

(#13876) Csorbi válasza mukisrác (#13873) üzenetére


Csorbi
addikt

(#13877) Nagya21 válasza mukisrác (#13874) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nem tisztem senki zsbében vájkálni....
De ha javasolhatom, akkor 7kg/1200 centri legyen, az az elux mosógép.
[link]
A time manager egyszerüen nagyon jó, de a mosógép sem hülye, ő is visszaszabályoz mosási időt.
A kijelző meg szinte mindegyis, nem azt nézegeted 0-24-ben.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13878) mukisrác válasza Nagya21 (#13877) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Köszönöm mindenkinek
Nagya: megnézzük ezt a 7kg/1200ford kombót, bár ez kb 7-8 cm mélyebb mint a másik elux. , nem biztos hogy befér, rá kell merném

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#13879) Csorbi


Csorbi
addikt

Egy kis Gorenje mosógépjavítás egy magyar srác youtube csatornájáról: [link] :D

(#13880) laca1052


laca1052
tag

Sziasztok. Valakinek van tapsztalata ezzel amosógéppel? Candy
[link]

(#13881) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!
Tudtok nekem abban segíteni, hogy az Electrolux Eco 40-60 programja nagyjából mennyi időt vesz igénybe közepes töltöttségnél?

(#13882) Csorbi válasza G@ß! (#13881) üzenetére


Csorbi
addikt

De melyik gépnél/modellnél? Nem mindegy.

(#13883) Gömbike válasza G@ß! (#13881) üzenetére


Gömbike
senior tag

No meg mennyit veszel vissza a mosási időből. Az Elux-nál 5 lépcsőben tudsz visszavenni. Time manager a neve.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#13884) G@ß! válasza Csorbi (#13882) üzenetére


G@ß!
őstag

Sziasztok,ilyet néztem ki: Electrolux EW6SN327SI
Mennyi az idő csökkentése nélküli,illetve ha csökkentgeted?

(#13885) Csorbi válasza G@ß! (#13884) üzenetére


Csorbi
addikt

Kézikönyv, 39. oldal

(#13886) gulupeti


gulupeti
senior tag

Elromlott a mosógépünk decemberben (Electrolux EWT1266ESW, leszakadt a dobja 3 év után) helyette vettünk egy AEG L6SNE26SE típust. Ez már inverteres motorral szerelt, tényleg szuper gép, nagyon csendes, szépen mos, azonban másfél hónapos használat után nem teljesen felhőtlen az örömünk vele kapcsolatban.

Miközben megy a mosás és épp vizet enged magának a gép, ha e közben pl. le van húzva a wc, akkor mintha megzavarodna a program. Egyszer volt egy E10-es hibakód is, de nem ez a jellemző, hogy akármit is kiírna. Mintha elvesztené a fonalat a gép, szívja a vizet, leenged belőle, megint szívja megint leenged belőle. Mintha a víz nyomás csökkenése bekavarna neki. A programból hátralévő idő áll és mintha egy végtelen loopban a vízzel babrálna valamit a gép. Én lettem a bűnbak, hogy minek lett ilyen drága gép véve, a korábbi két felültöltős sosem csinált ilyet. :U

Valaki találkozott már hasonló problémával? Lehet ezzel valamit kezdeni?

(#13887) Nagya21 válasza gulupeti (#13886) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Valószínüleg akkora nyomásesés alakul ki a vizrendszerben, ami megzavarja az elektronikát.
Ha más baj nincs, akkor amikor a gép vizet vételez ne húzzátok le a wc-t:D:D:D
Debtudom bosszantó hiba, sztem gariba intézd, valószínüleg a nyomásérzékelő szenzor nagyon érzékeny.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13888) gulupeti válasza Nagya21 (#13887) üzenetére


gulupeti
senior tag

Esetleg próbáljuk másik víz bekötő csővel? Pont mögötte van egyébként a csap, így a csőben van egy "kunkor". Pedig arra is figyeltem, amit írt a használati, hogy ez a bekötő cső ne függőlegesen álljon, hanem inkább 45 fokban.

(#13889) Nagya21 válasza gulupeti (#13888) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Hát ha tudsz kérni valakitől másik csövet, vagy a régiről átrakni azzal kipróbálni....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13890) G@ß! válasza Csorbi (#13885) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszi szépen

(#13891) Jenne válasza gulupeti (#13888) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

"...arra is figyeltem, amit írt a használati, hogy ez a bekötő cső ne függőlegesen álljon, hanem inkább 45 fokban..."
Az a 45 fok az ott arra értendő (szerintem) ahol a hollandi van amivel csatlakozol a géphez és nem az egész bekötő hosszra. Ott legyen ferdén...[kép]
Nálunk kb. 45 fokban van ott de utána a cső lefelé megy szinte függőlegesen a padlólapig majd egy kunkorral felfelé szintén függőlegesen a sarokszelepig.
Ki van tekerve teljesen az a sarokszelep ahova rá van csatlakoztatva van a hidegvíz bekötőcső? Ajánlott a teljes nyomás használata ami csak van a rendszerben, és ez általában 5 -6 bár körül van. Nálunk legalább is a panelban ekkora a nyomás.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13892) gulupeti válasza Jenne (#13891) üzenetére


gulupeti
senior tag

Szia,

Ott van csak ferdén nálunk is, lehet rosszul fogalmaztam.
Kicseréltem a csövet most a régire, az egy kicsit rövidebb és a cső útja is ugyanúgy halad jelenleg, ahogy te is írtad. Az előző csőben volt egy plusz "kanyar". Nem tudom, hogy ennek a gyakorlatban van-e jelentősége. Bár ha ennyire szenzitív ez a gép, hogy egy wc lehúzás bekavar neki.. A sarokszelep ki van nyitva teljesen, vízszintesen van zárt állapotban, 90 fokot fordítasz rajta, akkor pedig teljesen nyitott, hogy a nyomás mekkora azt nem tudom, ez egy vidéki ház, nem panel.
Ha továbbra sem lesz jó, felveszem az AEG-vel a kapcsolatot, jobb ötletem nincs.

(#13893) Clubforum2


Clubforum2
tag

Sziasztok

Mosó- szárítógépet szeretnék venni. Tudom külön jobb,de nem szeretnék. Tudom Electrolux,de a költségvetés véges. 2 félét néztem ki,az egyik Gorenje,de erről nem sok jó tapasztalat van,ahogy olvasom.
A következő jó lehet? [link]
Köszönöm válaszotok

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#13894) Csorbi válasza Clubforum2 (#13893) üzenetére


Csorbi
addikt

Hol olvasol a Gorenjéről nem sok jó tapasztalatot? :)
Nézz utána, hogy valós tapasztalatról van szó, vagy csak fanyalgás alapján látatlanban hozott véleménnyel.
Az árukeresőt is ha megnézed, szinte csak jó vélemények vannak róla: [link]
Én bátorítalak a Gorenjére, kettő is van a családban. Itt is volt nemrég egy elégedett vásárlás, bár ott hosszú tapasztalatról még nem beszélhetünk.

Szerk: ohhh, most nézem, mosó-szárítógépről van szó. :D Nem bírok én ehhez hozzászokni egy mosógépes topicban. :C

[ Szerkesztve ]

(#13895) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy létezik az, hogy egy LG mosógép dobja el kezd ütni? Már cseréltem lengéscsillapítót, volt alatt gumi, volt hogy nem volt. Vízszintes minden irányban, de mégis hangos és ugrál is.

Köszi a választ előre is.

(#13896) Nagya21 válasza ekrisztian (#13895) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nincs eltörve a dobcsillag véletlenül????
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13897) ekrisztian válasza Nagya21 (#13896) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Az melyik? :F ahol a dob fel van fogatva? Nem szedtem annyira szét.

(#13898) Csorbi válasza ekrisztian (#13897) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez:

De akár a tengely is lehet deformálódva.

(#13899) Clubforum2 válasza Csorbi (#13894) üzenetére


Clubforum2
tag

Vettünk egy gorenje mosó szárítót. Majd lesz valahogy

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#13900) Csorbi válasza Clubforum2 (#13899) üzenetére


Csorbi
addikt

Melyik modellt? Használjátok sok örömmel, a kézikönyvét pedig olvasgatni! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.