Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13351) Jenne válasza Csorbi (#13348) üzenetére


Jenne
senior tag

"...Komoly összegeket bizony, mert egyikre sincs szükségem..."
Akkor meg mi motivált, hogy válaszolj és főleg, hogy bírálóan... :((

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13352) Csorbi válasza Jenne (#13351) üzenetére


Csorbi
addikt

Az, hogy állításoddal ellentétben ez nem ingyenes. De ha még mindig nem érted, akkor az hiszem ez így marad.
Segítek: jelentős felárat kell kifizetned mindenféle, az áruval összekapcsolt "extrákért", hogy érezhesd az "ingyenesség" érzését. Márpedig onnantól ez bizony nincs ingyen.
Olyan opció náluk miért nincs, hogy adjuk "normál" áron, gyári (tehát nem extra) garival, és beüzemeljük valóban ingyen? ;]

(#13353) Unsign válasza jeni (#13350) üzenetére


Unsign
tag

Köszönöm!

(#13354) jeni válasza Csorbi (#13341) üzenetére


jeni
félisten

Nagya21
A párom elment a gepdepo boltba és megvette a 2db Makita kulcsot (17 és a 32 - grátiszban imbusz kulcsot, kicsit is adtak hozzá) amik egyszerű sajtolt fémlaposkák. Rendesen elférnek egymás közt szerelve. A Gorenje mosógép vásárlóknak érdemes megvenniük.
A kettő együtt 1600Ft volt.

(#13355) Csorbi válasza jeni (#13354) üzenetére


Csorbi
addikt

És most már van ilyen kulcsod, ami máshoz is jó lesz előbb-utóbb. ;)
A vízvételi csöved amit adtak hozzá gyárilag, AquaStop-os, vagy sima?

(#13356) jeni válasza Csorbi (#13355) üzenetére


jeni
félisten

AquaStop
érdekes,hogy a vízbevezető csövet elsőre fordítva kötöttem be és hiba üzis volt.
ezek szerint ha simát tennék oda mindkét oldalon azzal se menne a gép?

(#13357) Csorbi válasza jeni (#13356) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha csak ezzel a csővel menne, az biztosan le van írva a kézikönyvbe. Több AquaStop megoldás is létezik, igazából nem tudjuk pontosan melyik modellt vetted, és a hibaüzenetről sincs infónk.

(#13358) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

Mosógép vásárlás előtt állunk, olvasgatások után az alábbi típusokat néztem ki:
beko wue-7636x0a
beko wue-8622-xw
electrolux ew2f428s
gorenje wnei84bs
Többször olvastam, hogy a Beko-ra 5 év garancia van, de én nem igazán találtam ilyet.
Ez már nem igaz?
Van-e kiemelkedő a négy közül?
Esetleges ellenvetés?
Köszönöm!

(#13359) Csorbi válasza Petyás (#13358) üzenetére


Csorbi
addikt

Csak bizonyos típusokra van 5 év, ez régebben is így volt. Jelenleg ezekre: [link]

(#13360) fcbarca


fcbarca
őstag

Sziasztok. Ért valaki a mosógépekhez?Electrolux EW6TN5261FH vásároltunk, és rengeteg vizet fogyaszt, egy mosás alatt rengetegszer szivattyúzza a vizet. Tudja valaki, mie lehet a baja?

(#13361) Gömbike válasza fcbarca (#13360) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én ennek csak örülnék, mert a mosás vízzel történik.

Sok mosógép tenyérnyi koszos vízben órákig lötyköli a ruhát, p@csányi öblítéssel.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#13362) Csorbi válasza Gömbike (#13361) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez a mosogatásra is igaz? :) (mosogatógép)

[ Szerkesztve ]

(#13363) Nagya21 válasza fcbarca (#13360) üzenetére


Nagya21
addikt

Tisztázzunk valamit!
Te most a vizbeengedés hangját hallod soknak(mosás elején), vagy sokszor szivattyúz a gép vizet ki ???
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13364) fcbarca válasza Nagya21 (#13363) üzenetére


fcbarca
őstag

Sokszor szivattyúz a gép vizet a teljes mosás alatt.. Mintha atengedne magan.

[ Szerkesztve ]

(#13365) Nagya21 válasza fcbarca (#13364) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Akkor sanszos, hogy a beengedő szelep nem zár rendesen.
De ha a beengedő szelep nem zár, akkor álló helyzeben is tele lenne a gép vizzel.(hacsak a gép előtti csapot nem zárod el minden mosás után)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13366) jeni válasza fcbarca (#13364) üzenetére


jeni
félisten

Milyen kategóriás a mosógép vizfelhasználási oldala?
A-B-C-D-E?

(#13367) smekone


smekone
tag

Sziasztok!

Mosógép vásárlás előtt állok és nem nagyon tudom, hogy milyet vegyek, ebben szeretném kérni a segítségeteket.

A következők lennének az igények, illetve támpontok:
- 6 fős családra kellene mosni(ebben nagyon sok pelus illetve gyerek ruha van)
- szerintem hasznos és időspórolás lenne az automata mosószer adagolás
- valószínűleg sokat menne a gép így megbízható kis fogyasztású hatékony gép kellene

Nem zárkózom el a használttól sem.

A keret az max 300.000 HUF lenn.

Mindenkinek előre köszönöm a segítségét! :R

(#13368) szaki04 válasza smekone (#13367) üzenetére


szaki04
senior tag

Én ilyet vettem 5 fős családnak: BOSCH WAN24291BY elöltöltős mosógép.
Eddig hibátlan, jól mos, csendes, megfelelő töltet nagyságot tud mosni.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#13369) fcbarca válasza jeni (#13366) üzenetére


fcbarca
őstag

Elvileg 40 liter vizet használ.
[link]
Megpróbálom elérni az elektrolux szervizet.

[ Szerkesztve ]

(#13370) Csorbi válasza fcbarca (#13369) üzenetére


Csorbi
addikt

Le tudod mérni az egy mosáskor kiköpött víz mennyiségét? Azt kellene összehasonlítani az adott programra gyárilag meghatározott vízmennyiséggel.

(#13371) fcbarca válasza Csorbi (#13370) üzenetére


fcbarca
őstag

Ez jó ötlet. Köszönöm :R

(#13372) Miklósbácsi válasza smekone (#13367) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Szia ! Nálunk és az itt olvasható más kollégák írásában sokszor szerepel az AEG és a testvére, az Elektrolux gépe. Érdemes visszaolvasni. Én ezeket a német - svéd gépeket megbízhatónak és normális árfekvésűnek találom. Nálunk három gyereket szolgáltak ki ezek a gépek - magunkat felnőttként már nem is említem. Három Elektrolux gépünk volt eddig és nem voltak meghibásodások. Egy szénkefe csere ugyan volt, de ez kopásos elhasználódás, mint az autónál a fékbetét. A régi, 10 - 12 évet futott gépeink is megmaradtak a tágabb családban, nem dobtuk ki őket.. Most egy bő éves korú felültöltős Elektrolux inverteres EW6TN3262 gépünk van. 6 kg töltetű nekünk már elég, de van 7 és 8 kg - os gép is, ha nagyon sok a ruha. Nálatok biztosan így van és a gyerekekkel együtt a ruháik is nőni fognak. Érdemes az Elektrolux.hu oldalon végignézni az Elux és AEG választékot, valaha én is azt tettem. De akkor másutt éppen ugyanez a gép olcsóbb volt, így ott vásároltam.

Használt gépek közül ott a legjobb és legdrágább gép, a Miele. Azon is érdemes gondolkozni, de nem ismerjük az előéletüket. Mennyire kopottak például a szerkezeti elemei.

(#13373) fcbarca válasza Csorbi (#13370) üzenetére


fcbarca
őstag

Vödörbe vezettem a kifolyocsovet, masfel oras programnal, 45 percnel már 70 liternel jartam, csak szivta be a vizet, aztán engedte is ki. Aztán elojott az e10 hibakod is, ami elégtelen viz problémat jelent.
Emagos rendelés, ha felhivom az elektrolux-ot, kijonnek megnezni, vagy vissza kell küldeni?

(#13374) jeni válasza fcbarca (#13373) üzenetére


jeni
félisten

küld vissza ,ne már rögtön javítani!
nem tetszik kérj másikat.

[ Szerkesztve ]

(#13375) Csorbi válasza fcbarca (#13373) üzenetére


Csorbi
addikt

A víznyomás rendben van? (Nem túl alacsony/magas)
A vízbekötő csövet le tudod fotózni elejétől a végéig, ahogy be van kötve?

(#13376) fcbarca válasza Csorbi (#13375) üzenetére


fcbarca
őstag

A vizcsap teljesen ki van nyitva, erős viznyomas van. A túlzott viznyomas is lehet problema?
Holnap lefotozom. :R

(#13377) Csorbi válasza fcbarca (#13376) üzenetére


Csorbi
addikt

Igen lehet, elvileg a kézikönyvben benne van a kezelni képes víznyomás tartomány, ha azt túllépi akkor nyomáscsökkentőt kell feltenni a csatlakozóra.

(#13378) Csorbi válasza Csorbi (#13377) üzenetére


Csorbi
addikt

(#13379) Mityu_76


Mityu_76
tag

Sziasztok!
17 év után megadta magát az Ariston mosógépünk ( egy Varisztor és egy tekercs füstölt el, szervizek nem akarnak foglalkozni a panel javítással, doksi nincs, hogy milyen értékűek a kiégett alkatrészek)
Szóval beleolvastam a topikba és látom, hogy Elux gépeket ajánlanak.
Tud valaki linkelni max 250-ig olyat amivel nem foghatok mellé. Elvárások nincsenek, mosson, és ne gy év múlva kelljen dobni.
Köszönöm :-)

"HONDACRX4EVER"

(#13380) Csorbi válasza Mityu_76 (#13379) üzenetére


Csorbi
addikt

Ajánljuk mi itt a Bosch-t, Mielét, néha még a Gorenjét is, ne csak Elux szemellenző legyen rajtad :))
Oké, hogy elvárások nincsenek, de azért 6 kilós? 8 kilós? 10 kilós? Semmi extra (pl. gőzfunkció) nem érdekes? Centrifuga is hót mindegy hogy 800 vagy 1400? :U

(#13381) Nagya21 válasza Mityu_76 (#13379) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Örülj neki, hogy ennyi időt kibírt, a mostaniak nem fognak........
Elux-Aeg ugyanaz, azt vedd ami szimpatikusabb, legyen inverter motoros, eluxnak a Time manager funkciója jobb, nekem 7 éves az elux, megvagyok elégedve vele.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13382) Mityu_76


Mityu_76
tag

EZ szimpatikus
1400 centrifuga, 9 kilós. Az asszony ha beledob egy plédet azt is bírja.....gondolom.
A time manager szimpatikus.
A gőzfunkció mit takar?

"HONDACRX4EVER"

(#13383) Miklósbácsi válasza Mityu_76 (#13379) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Szia !
Bár az évek teltével én is többszörös Elux tulajdonos vagyok már, a tapasztalatok Csorbit igazolják. Nem csak az Elux gépek a jók, legfőképpen a nem olcsó Miele, de itt Bosch és még néhány.másik.
Nagyon fontos a részletek végiggondolása. Felül vagy alultöltős kell ? Mindkettő egyformán jó, de a hely határozza meg, milyet veszel. Szerepel a távolabbi tervek között több gyerek, mert ott jobb a nagyobb űrtartalom. Szárítógép esetleg, mert az az alultöltős tetejére is ráhelyezhető. A legfontosabb azonban az alap tudás : tudjon a gép mosni ! Ehhez aztán a gyártók ajánlanak még többféle extra szolgáltatást is, de kérdés, hogy kell - e allergiások számára tervezett program például - ha senki nem allergiás a családban. De máris drágábban adják a gépet ezzel.
Én egy inverteres Elektrolux gépet használok most és ahogy írtam, az elődei is hasonlók voltak inverter nélkül - ezeket újabban láthatjuk. Teljesen elégedett vagyok ezzel a márkával, meghibásodás miatt még soha nem kellett szerelő után futkosni.

(#13384) Miklósbácsi válasza Mityu_76 (#13382) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Az Elektrolux ezt írja a gőzprogramról :

" A gőzprogramok egyszer viselt ruháknál vagy kimosott és megszárított ruháknál is használható. Ezek a programok csökkentik a gyűrődést és a kellemetlen szagokat, valamint simábbá varázsolják ruhaneműt. Alapvetőn mindazokat a ruhadarabokat lehet gőzölni, amelyek szárítógépben száríthatóak és 40 celsius fokon (vagy afölött) moshatók. A gőzfrissítés program a pamut vagy műszálas anyagokhoz is használható, a ruhanemű szagtalanítására alkalmas. A gőz gyűrődésmentesítés program kisimítja a textileket. "

Nálunk a nyári, gépben mosható paplanokat rendben kimosta a gép minden alkalommal / 6 kilós és ebbe is belefért erőltetés nélkül ! A plédekkel, pokrócokkal ugyanez a helyzet. Természetesen nem erőltetjük bele az összeset, legyenek lazán elhelyezve.

(#13385) jeni válasza Mityu_76 (#13379) üzenetére


jeni
félisten

17 évet ne várj el egy mosógépről manapság.
Hiába korszerűek nagy tudással rendelkeznek ennyit biztosan nem fognak kibírni.
Miele,Elux,Gorenje,Bosch, Samsung,LG,Whirhpool ,(az utóbbiból felültötőset NE)
Amit kinéztél azt mi is néztük, inkább kevesebbet költünk a gépre mert úgyis ugyanúgy mos a többi mosógép is.
Eluxra 5év gari van. Kiterjesztett garit azt nem tudom lehet e ott venni?
Mi inkább 177ezer Ft (ebben minden benne van ára plusz szállítás)Gorenje vettünk A+ verzióját wifi verzióját 8kg.
3év gari plusz 5 év hosszabbitással. A 3-8 évig a kiterjesztett garancia bruttó 8500Ft évenként.

[ Szerkesztve ]

(#13386) Gömbike válasza jeni (#13385) üzenetére


Gömbike
senior tag

Sajnos, a tapasztaltok alapján továbbra is az Elux-Aeg vonalon mozgok.

A Zasszony oda volt a gorenje kombi sütőkért.Én hülye le cseréltem egy Pelgrím sütőt erre a szarra. Vagy nevezzük ipari szemétnek.

Cseréltettem benne 3 éves korában hőléges fűtőszálat, az hogy sütni nem tud, az a kínaiak hibája. Gyenge vacak. Ez a annak a családnak való, aki éves szinten max. 5X süt.

A gorenje mosógépeket nem szándékozom még ajánlani sem a barátaimnak, az említett gyenge minősèg miatt.

Lehet, hogy a kínai hisense átvett valami liszencet, amivel költsèghatèkonyabbá tette az amúgy minőségi szlovèn termékeket, de én inkább maradok a svéd alkotásoknál.

A gorenje már nem a régi GORENJE.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#13387) Csorbi válasza Gömbike (#13386) üzenetére


Csorbi
addikt

Most tényleg egy sütő minőségéből vonsz le konzekvenciát a mosógépekeit illetően? :F :Y

(#13388) Gömbike válasza Csorbi (#13387) üzenetére


Gömbike
senior tag

A mérnöki / pénzügyi/ gazdasági hozzáállás, szemlélet a gyártó cégen belül gondolom nem termékenként változik.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#13389) Csorbi válasza Gömbike (#13388) üzenetére


Csorbi
addikt

Rengeteg olyan gyártó van (sőt, majdnem mind) autógyártótól kezdve elektronikán át bármerre nézel, akinek a termékportfóliájában-üzletágában vannak eléggé gyatrák és kiemelkedően jók.

(#13390) jeni válasza Gömbike (#13386) üzenetére


jeni
félisten

Nekem még a Made in Europa gyártású van

(#13391) Csorbi válasza jeni (#13390) üzenetére


Csorbi
addikt

A Gorenje NEM gyárt és nem is terveztet Kínában. Csak megvették a céget, illetve az igazgatótanácsban ülnek részben a HiSense emberei.
A gyárak továbbra is Szlovéniában, Szerbiában és Csehországban vannak.
A tervezés pedig Szlovéniában.
A Gorenje alá pedig ezek az almárkák tartoznak.

[ Szerkesztve ]

(#13392) jeni válasza Csorbi (#13391) üzenetére


jeni
félisten

Amit hallottam, megvették a márkát a Kínaiak.
A Mora nem magyar márka volt anno?
A Pelgrim-mel nem tudom hol találkoztam vele?

[ Szerkesztve ]

(#13393) Csorbi válasza jeni (#13392) üzenetére


Csorbi
addikt

A Mora soha nem volt magyar márka (talán Móra Ferenc kavart be? :D )
Cseh gyártó, a Moravian szóból ered a név, 1825-ben alapították.

A Volvo-t is megvették a kínaiak, és....? Következik ebből bármi is? :U
Sajnos sok ember fejében a kínai szó még mindig valami ultragagyi felhanggal bír a 90-es évek legelejéből. Van kínai gagyi is, de nem ezen a szinten. Ezen már 30 éve túl kellene lépni...

(#13394) Gömbike válasza Csorbi (#13391) üzenetére


Gömbike
senior tag

1997-ben vettem a Pelgrím tűzhelyet. Ilyen volt, csak gázos főzőfelülettel.

2019-ben lecseréltük erre .
Nos, ennek köze sincs a Pelgrím sütési minőségéhez.

Ezért gondolom, hogy mosógépek terén sem az előrelépés a cél, hanem a minél olcsóbban valamit, amit annak hívunk. Megélni a márkanév adta bizalomból.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#13395) Csorbi válasza Gömbike (#13394) üzenetére


Csorbi
addikt

Nagyon rossz a logikád. :(
Egyébként, apropó, egy hány ezer Ft-os alkatrészről beszélünk? Egy fűtőszál 6-10e Ft? :U
Blahh...

(#13396) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Mosógép/szárító kombinációt szeretnék venni, külön gép formában, de azonos gyártó/sorozat előnyben.
13 éves Samsung mosógép lenne leváltva, ami most már picit hangos és az 5kg-kapacitás is kevés.
8kg körüli lenne jó, egymásra építhető kivitelben.
Összegben netto kb 250e, de nincs kőbe vésve az ár.
Fogyasztás nem szempont, inkább a halk üzem, garancia, megbízhatóság.
Javasolt funkció van esetleg amit nem érdemes kihagyni?
Köszi!

(#13397) Gömbike válasza cOxeR (#13396) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én ebben a gyártóban még nem csalódtam, itt vannak a bemutató videók is:


mosógépek , szárítógépek

A mosogatógép 15 éves elmúlt, a mosógép 13. éves, a szárítógép 6 éves, a vezetékes porszívó 6 éves, az elődje a fogyasztás miatt lett lecserélve, no meg zsáknélküli volt, de a garázsba jó dolog, az is már 13 éves.
A 16 éves kombi hűtőnket a mesterségesen generált áram hiszti miatt cseréltük le 16 évesen hibátlan működéssel. Persze hogy az álló porszívó is ( pure9), meg a sütő (eoc8p38x) is tőlük van.

Nekünk az Elux már bizonyított.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#13398) cOxeR válasza Gömbike (#13397) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mármint miben? :) AEG jön a linkre.

Elux van nekem is főzőlapban, nincs vele bajom, igazából minden gyártónak van jo meg rossz terméke is, akár sorozat, szóval nem vagyok márkafüggő.

Van napelem, több a termelésem is mint ami kell, így nem izgat a fogyasztás, hogy az egyik évente 20%-al több lesz vagy se… nem mérvadó.

(#13399) Csorbi válasza cOxeR (#13396) üzenetére


Csorbi
addikt

Én nem reklámozom egyik gyártót sem, amikre figyelj:
Szárítógépből mindenképp hőszivattyúst vegyél, és olyat, amiben minél több (az ajtónyílásnál mondjuk dupla) szűrő van, illetve a hőcserélő előtt (a készülék frontpanelján legalul kinyitható ajtó mögött) is legyen egy szűrő, pl. szivacs formájában.
Gyári garanciaidő minél több, annál tovább "véd".
A kiterjesztett garanciákkal csak óvatosan, a legtöbb "biztosítás" formájában működik, lehet jó, de az apróbetűs feltételeket el kell olvasni. Érdemes nézni a gyártói promóciókat, néhány gyártó időnként ad extra garanciát promócióban.

A megbízhatóságról pedig.....egy most futó/kapható szériáról hosszútávú tapasztalatok a megbízhatóságot illetően sajnos nem igazán vannak, pont az eltelt idő rövidsége miatt. (És itt az elmúlt covid időszak is vélhetően belejátszik a tervezés/gyártás minőségébe, és bár ez pusztán spekuláció, de azért érdemes lehet gondolni rá.)

(#13400) Gömbike válasza cOxeR (#13398) üzenetére


Gömbike
senior tag

Megkell nyitni azt a kék színű linket, hogy “ elöltöltős mosógép” s akkor tudsz választani Elux-ból is.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.