Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #43960832


#43960832
törölt tag

Szerinted meg lehetne még állítani ezt a rohadást? Hol kéne kezdeni? Érdekel a véleményed.

(Nekem már régi nagy terveim között van elhagyni az országot, holott tudom, nem ez a megoldás.)

(#2) 7 válasza #43960832 (#1) üzenetére


7
addikt

Szerintem ott kéne kezdeni, hogy nem hozzuk fel az egész ország rovására a leglényegtelenebb dolgokat, hanem az érdemi problémákkal foglalkozunk.

Miért fáj az neked, hogy valaki felrakatta magát egoizmusból a kétszázasra, amikor sokkal nagyobb gondok is vannak itthon, Parci? Inkább jelöltesd magad politikusnak, kerülj az ország élére a pártoddal, aztán reformáld meg úgy, hogy jó legyen...

Indítsunk egy globális optimizmus kampányt, és elimináljuk az ország helyzetét sirató vénasszonyokat... :P

[ Szerkesztve ]

(#3) Ősember


Ősember
őstag

gratulálok, rávilágitottál minden probléma gyökerére :DDD öszintén, mennyivel lenne jobb, ha nem ö lenne a képen? :))

mod: jöjjenek a pesszimisták! zengjenek magyarisztános szolásaitok! harsongjon reményvesztett hangotok az éjkszakán át! ooo, ti... ti, kik segitségért kiáltotok. keljetek utnak együtt, át a balaton vizein és találjátok meg a szent földet :R

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#4) joghurt


joghurt
addikt

Ha már kétszáz forintos, és urban legendek. Nézzétek csak meg a hátoldalon látható fa tövében az egyik "gombát"!...

A tej élet, erő, egészség.

(#5) brownus válasza Ősember (#3) üzenetére


brownus
veterán

engem felbaszott egy kicsikét, ez pofátlanság, meg hogy a pibe történhet meg ilyen?
tényleg nagy a hasonlóság, meg a grafikus mondta, jó modell volt...

legközelebb győzike kerül fel?? nemis, legyen pákó

igaz, történnek ennél nagyobb zsiványságok is...

joghurt, miért, mi van ott?

[ Szerkesztve ]

(#6) VladimirR válasza 7 (#2) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"Inkább jelöltesd magad politikusnak, kerülj az ország élére a pártoddal, aztán reformáld meg úgy, hogy jó legyen..."
meg csak ennyi sem kell, az is sokat szamit, ha valaki (lehetoleg minel tobben) a sajat kozvetlen kornyezeteben megteszi, amit tud (lehetoleg nem csak annyit, hogy idonkent elsuti, "tipikus magyar szokas")

p.s.: itt egy masik abrazolasa karoly robertnek, ez elegge hasonlit, s elso keresesre ebbe futottam bele

brownus: ha jol sejtem, joghurt arra kivanta felhivni a figyelmet, hogy az emlitett gomba feltunoen hasonlit egy ferfi nemiszervhez

[ Szerkesztve ]

(#7) Ősember válasza brownus (#5) üzenetére


Ősember
őstag

csak irigy vagy, hogy nem te kerültél fel :D gondolj bele... ha ezt most nem olvasod akkor mi van? semmi... egy okossággal kevesebb terjedne. mennyivel szegényebb az ország, mert nem tényleg történelmi személy került fel*? miért foglalkoztok ilyen mondva csinált problémákkal?
és miért kell tulozni? miért kerülne fel egy cigány vagy egy fekoid a pénzünkre? megint olyan dolgokrol beszélünk, aminek semmi valoságalapja nincsen. gyözike a benga orrával nem is férne fel a papirpénzekre, páko meg gazdasági okokbol ki van zárva, hiszen nincs a földön annyi feka tinta :DDD
folyton a sirás megy mindenért, amiböl az állampolgárnak nincs pénze. :P

*leszögezném, hogy ez csak feltételezés... igazábol semmi nyomos bizonyiték nincs.

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#8) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Bár valóban elég (túlzottan is) egoista dolog, de mondjuk teljesen hiteleset tényleg nehéz lenne kreálni.
Amúgy az általános ábrázolásoktól nem üt el annyira szvsz.
[link] [link]

- http://pazsitz.hu -

(#9) peterszky


peterszky
őstag

Szegény csóri lehet, hogy csak a 200-asra tudta bevásárolni magát ;]

What else you gonna do on a Saturday?

(#11) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Gratulálok, hogy ebből neked azt sikerült leszűrnöd, hogy rohad a társadalom.

(#12) Parci válasza 7 (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, ne keserítsetek el...

a fenti eset kitűnően példázza, ismétlem, PÉLDÁZZA, hogy mi a gond. ha szerintetek normális az, hogy egy pénznyomásban az államnak bedolgozó cég góréja felnyomja magát a 200-asra, akkor... akkor nem is hiszem, hogy itt valaha, valami jobb lesz.

de akkor mondok hétköznapibb példákat, hátha úgy leesik:
- haverom a rendőrségnél van, ha elkapnak vmivel, nem gáz, "elintézem"
- a8-assal összetörök egy kocsit, ha kijön a zsaru, "elintézem"
- van némi adóprobléma, de nem gond, ismerek valakit, aki "elintézi"

nem, nincsenek nagyobb gondok itthon. továbbra is a minden társadalmi szinten működő korrupció, és a felelős emberek totális iq hiánya a gond. és igen, ezen kívül gond a pesszimizmus is, de ha most itt oltogatni fogtok a saját blogomban, úgy, hogy meg sem értitek, amiről írtam, akkor el fogok szontyolodni :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) Bonyi96 válasza (Kolombusz) (#11) üzenetére


Bonyi96
csendes tag

:R
Teljesen igazad van, szerintem ez egy érdekes összeesküvés-elmélet, de semmi köze a társadalomhoz...

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#14) Parci válasza (Kolombusz) (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, őszintén szólva igen. szerinted nem a pofátlanság teteje? mégis, mit engedhet meg magának egy ember? gratulálok, hogy engem cseszegetsz. az írás arról szólt, a gyengébbek kedvéért, hogy a korrupció minálunk végtelen, amit ez az eset tökéletesen példáz, mert annyira ordítóan pofátlan. nem azért, mert ez okozza a legnagyobb anyagi kárt... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) 7 válasza Parci (#12) üzenetére


7
addikt

Parci drága: Tudjuk mi jól, hogy gondok vannak az országban, mindenkinek leesett már. Ennek ellenére azt vallom, hogy minden szarság miatt azért talán nem kéne azt szajkózni folyamatosan, hogy milyen vicek-vacak kis ország ez, és fuj, ezzel méginkább növelni az emberek agresszióját és elkeseredését teljesen feleslegesen.

Nem, nem arra buzdítalak, hogy hunyj szemet a problémák fölött. Azt akarom a tudomásodra hozni, hogy bár divat lett lehurrogni hazánkat, azért nem kéne túlzásokba esni, és a banánra is azt mondani, hogy körte...

"nem, nincsenek nagyobb gondok itthon"
Nem, én nem ezt írtam. Idézek a hsz-ből, amire válaszoltál:

"Miért fáj az neked, hogy valaki felrakatta magát egoizmusból a kétszázasra, amikor sokkal nagyobb gondok is vannak itthon, Parci?"

----

Amúgy meg semmilyen kulturális vagy anyagi kárt nem okozott ezzel a kérdéses fazon. Én úgy hiszem, hogy azért volt jó modell, mert több Károly Róbertes ábrázoláshoz hasonlít. Mint ahogy azt linkelték is.
Nem hiszem, hogy ne láttál volna még olyat, amikor filmekben, könyvekben, vagy bárhol máshol egy épp kéznél levő ismerős "ugrott be" segítségként egy-egy alak megformálásánál, mert megfelelő volt rá, és felesleges lett volna tovább keresni.

Persze könnyebb a felfújt dolgokon puffogni, mint megközelíteni több szempontból, és elgondolkodni rajta... :U

[ Szerkesztve ]

(#16) (Kolombusz) válasza Parci (#12) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Először a növekvő cigánysághoz kapcsolódó problémákon kellene úrrá lenni szerintem.
Eltartottak, emellett meg is károsítják az eltartókat.

De amíg potenciális szavazóbázist jelentenek, vagy nem nőnek akkora problémává, hogy már a békés, szemüket behunyva tartó, struccok is észre kell, hogy vegyék őket és össze kell fogjanak ellenük, addig nem lesz változás. És igen, ekkor már ellenük. Mert értük összefogni már késő lesz.

#14: Nem tartom kizártnak, hogy ilyen máshol is megtörténhet, maximum nem hallasz róla. A Vladi által linkelt képeken is látszik, hogy a 200-ason lévő arckép nem is üt el annyira egyes történelmi ábrázolásokon.

[ Szerkesztve ]

(#17) Parci válasza VladimirR (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

taníts légyszi. engem, az örök pesszimistát. hogy mit kéne csinálnom. igen, ezt kéne csinálnia mindenkinek. mit ad 'sten, nem is szoktam buszsávban nyomulni, befizetem a csekkjeim, segítek a barátaimnak, betartom a szabályokat (azokat is, amivel nem értek egyet) satöbbi. ja, és alapvetően optimista vagyok. ami a környezetemet illeti. az országot tekintve kevésbé, de mit csináljak, ha ez a véleményem?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) Parci válasza (Kolombusz) (#16) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

összefogni? ellenük? meg kell szüntetni a segélyeket a jelenlegi formájukban, adóból leírhatóvá kell őket alakítani, máris kénytelen bárki, aki alapvetően eddig a segélyre épített, változtatni.

a roma kérdés nagyon komoly probléma, sőt, általában a mai európában egyre komolyabbak a kisebbségi problémák, igen. de ez a post nem erről szólt. sőt, tudod mit? mégis erről szólt: annyira korrupt az ország, hogy inkább békén hagyja a mostani segélyezési rendszert, mert másfél millió szavazatot ér - és ezt a korrupciót tök eklatáns mód példázza, h valaki ohne zsanánt felzavarja magát egy kétszázasra.

így már nem vagyok rosszfej, így már érthetőbb, amit írtam?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) Parci válasza 7 (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

abban az egyben igazad lehet (van rá matematikai esély), h szükség volt modellre, és ő volt a legjobb. ezesetben hülyeség a balhé. de, akkor tegyünk egy reális tippet: nem gyanús, hogy pont a pénznyomással foglalkozó cég főnöke? biztos tanultál valszámot: mennyi ennek az esélye? te is tudod, hogy gyakorlatilag nulla.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) concret_hp


concret_hp
addikt

Kalandor megelőzött 3 perccel :P

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21) 7 válasza Parci (#19) üzenetére


7
addikt

Direkt értelmezed félre a hozzászólásaimat?

Nem azt mondtam, hogy a legjobb, hanem azt, hogy megfelelő volt.

(#22) (Kolombusz) válasza Parci (#18) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Kicsit témába vágó hozzászólásom.

2, ikerszülés esetén 3 gyerekig adnék támogatást.
Csak abban az esetben, amennyiben iskoláskorú gyermek esetén az iskola igazolja, hogy rendesen részt vesz a képzésben.

Közmunkaprogramot vezetnék be, ahhoz kötném a további szociális segélyeket. Munka nélkül ne lehessen pénzt keresni.

Mivel ez a milliós szavazóbázis ellen irányulna elsősorban, nem lesz belőle semmi.

Értem egyébként, hogy mire célzol, csak ez a 200 forintos eset nem a legjobb példa. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) localhost


localhost
Közösségépítő

Én szerintem nem az ország van elcseszve, hanem már-már rossz rugóra jár az agyunk!

Mondok példát, de ne az ügyekbe kössetek bele, a lényegét kéretik figyelni.

Ez a faszi itt nem Károly Róbert - A mittudoménkicsoda szerint.
Az ország össze fog dőlni - a Fidesz szerint
Lopják a pénzt - az MSZP szerint... stb... stb...

Tessék kérem a SZERINT szóra figyelni! Mert attól hogy valaki/valami szerint valami így/úgy van még nem válik ténnyé, ezt hívják úgy, hogy VÉLEMÉNY!
Mégegyszer a vélemény nem tény! Nincs köztük egyenlőségjel és a vélemény nem legitimálja az eseteket ténnyé!

Én azt nem állítom (kissé filozofikusan), hogy nem igaz a cikk, hanem azt, hogy nem tényt, hanem véleményt közöl.

"egyik tulajdonosa - legalábbis a szentkoronarádió szerint"

Szerintem meg nem Ő.

Ez a véleményem.!!! :F

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24) rudi válasza Parci (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Tudsz olyan országot, ahol ez nem így működik? Azt hittük, hogy a Dél-Kóreai ipar aztán hűdekemény és igazságos, erre most derül ki, hogy a nagyfejek ott is sikkasztottak valami jó sok nullás számot. Nyilván, ha 2-3 évig Magyarországon a 100 millió Ft fölötti bevételt produkáló vállalatok nem csalnának egy fillért sem, és az állam nem a kicsikkel kib@szásra és nagyoknak kedvezésre játszana, akkor el lehetne jutni valahova. Nyilván, erre semmi esély sincs.

Egyébként a "belefestjük(festtetjük) magunkat a képbe" dolognak abszolút hagyománya van, nem csak Magyariában. Rakás festményen visszaköszönnek a megrendelők kisebb-nagyobb szereplő arcaként. Nekem így hirtelenben a Kecskeméti városháza rémlik, de anno Leonardonál is emítettek valami ilyesmi anegdotát, anno régen az oskolában, meg halom idegenvezetésen (ahol rendszerint nem figyelek) mondanak hasonlókat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) Ősember válasza Parci (#19) üzenetére


Ősember
őstag

és miért lenne ennyire valoszinütéen? gondolj bele... ö volt kéznél és még hasonlit is. hogy nézett volna ki, ha felhivnak egy modellügynökséget, hogy küldjenek már át egy károly robert fazont :F
de tudod mi a baj a hozzáállásoddal? :)) az hogy egy ilyen kis sz*r blogbejegyzés után elitéled az ország helyzetét (ujbol). sok pénzt feltennék arra, hogy utána sem jártál és meg sem probáltad elhinni az ellenkezöjét, mégpedig azt, hogy ez az egész egy kacsa. igaz? :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#26) 7 válasza localhost (#23) üzenetére


7
addikt

Részben feded azt, amit én is mondtam :K

(#27) finest


finest
őstag

Szerintem a kétszázasra is ki kellene vetni a kulturális járulékot.
Szégyen.... :W

localhost a 23-ra válasz a cikkben:
Sajnos a portál magát Koltait nem érte el telefonon, csak a titkárnőjét, ki arra a kérdésre, hogy tud e arról, hogy főnöke szerepel a bankón azt felelte: "tudok róla, de nem tudom, hogy ez mennyire publikus".

Más: Vajon mennyit kaszálhatott a modellkedésért?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#28) Solten


Solten
addikt

:Y Hát ez kész... Miben különbözünk a Balkántól? Hogy mélyebben vagyunk... :D

Saor Alba

(#29) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

"Rohadt egy ország."

Azért ez kicsit erős. Vagy a kurvaországozás, rohadtországozás már ennyire elfogadott és megszokott lett?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30) tkazmer válasza Parci (#12) üzenetére


tkazmer
addikt

és a felelős emberek totális iq hiánya a gond
NEM! A felelős emberek nagy része igenis intelligens! Sőt, intelligensebb, mint az ország többsége! Viszont egyéb emberi tulajdonságoknak (erkölcs, egyenes, tiszta jellem) nagyon sokan híján vannak. Nézz rá a politikai elitre. Nagyon kevés országnak van ennyi sok intelligens politikusa. Kanadában aki nem tudja irányítani az országot, az nem intelligens. Nálunk a két dolog egyáltalán nem jár együtt. Amennyi pénz ilyen-olyan módon elfolyik, eltűnik...vajon hogyan történik? Azt valakinek ki kell találnia. Nem megy ez olyan egyszerűen, egy tényleg kevés intelligenciával rendelkező ember nem tudna sikeresen illegális/félig legális tevékenységet végezni. Nézz rájuk, mint emberekre. A többségük kiválóan megél, sok köztük az olyan, aki az üzleti életben igen komoly sikereket elért. Ezek mindenképpen intelligens emberek.
A példa, amin felháborodtál: az a fickó igenscak intelligens lehet, ha sikerült magát rátetetnie a 200-asra, sőt már, azért is, hogy az ő cége is részt vehetett a bankjegykészítésben.
Intelligenciában tehát hiány nincs, más tulajdonságok kellenének ide.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#31) Parci válasza Ősember (#25) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi kacsa? hogy nem az a faszi van a képen? de hát ő van :)

max. az lehet kacsa, h ezt "sutyiban" csinálták - kiderülhet, h tényleg ekkora hatalmas véletlen volt, hogy pont egy ilyen cégnek pont a feje pont megfelelő alany (legjobb, vagy megfelelő, ugyan változtat az esélyeken, de érdemben nem).

az ország helyzete pedig jelenleg szar. tendenciájában szarabb. remélem, h nem így lesz ez a jövőben. és ugyan minden országban lopnak, csalnak és hazudnak, de nem minden országban van ez az "elintézem" dolog a társadalom minden szintjén.

mielőtt mindenki leolt, legalább annyit "tettem", hogy éltem más országban huzamosabb ideig. és elég sok helyen jártam is. NEM húzható rá a magyar helyzet csak úgy ezekre a helyekre oda-vissza.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32) Parci válasza tkazmer (#30) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, nem értek egyet. egy dolog, h lopnak bármiből, és egy másik, h amikor bármi érdemben szakmai dolgot kéne csinálni (metrótervezés, millió pályázat érdemi dolgokról stb.), akkor kivétel nélkül totális csőd az egész.

vita tárgya, h kellett-e az a metró. de az nem vita tárgya, h ha már csinálnak, akkor azt értelmesen tegyék. (lopni mindenképp fognak belőle... de nem is ez az egyetlen problémája annak az ügynek.)

illetve nagyon komolyan mutatja az egész jelenlegi adórendszer, és egyéb komoly gazdasági-társadalmi rendszerek, hogy képtelen bárki bármit kezdeni velük. és ebben nem hasonlítunk a szomszédainkra, akik persze ugyanúgy lopnak, ÉS közben valóban hozzányúltak ezekhez a dolgokhoz. jól. de legalábbis jobban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33) Parci válasza Motion_Blur (#29) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem komoly probléma van. szerintem ez a véleményem, szerintem. szerinted hogy mondjam másképp, ha azt akarom mondani, hogy rohad az ország?

azért mielőtt mindenki keresztre feszít, számítsátok be nekem, hogy itt élek, itt próbálok egy céget működtetni, nem mentem ki amerikába (pedig bármikor megtehettem volna). itt próbálok boldogulni. és igen, közben elkeserít az a sok dolog, amit látok, sokszor tehetetlen dühöt érzek, és ez rossz. és ennek hangot adok a saját, szaros, személyes blogomban.

hol hibázok?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34) Ősember válasza Parci (#31) üzenetére


Ősember
őstag

ki mondta, hogy tutibiztos ö? :)) egy blogbejegyzés? te meg minden további nélkül elhiszed csak azért, mert beleillik a már kialakitott és változtatásokat nem türö képedbe? :D

mod: #33: szar dolog, hogy ratyiföld ratyi lakosaiban kevés az empátia :DD

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#35) Parci válasza Ősember (#34) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha arra célzol, h van bennem előítélet, akkor kész vagyok elismerni, hogy igen. tehát akkor húzzunk be neked egy pontot.

most pedig lépjünk tovább, tedd a kezed a szívedre, és mondd azt, hogy szerinted nem 95% a dolog. de őszintén, ne csajjá'! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#36) Parci válasza Ősember (#34) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem téged ratyizlak, baszkikám. :) bár, ha a8-assal nyomulsz a buszsávban, és "elintézel" dolgokat, akkor téged is. oké?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37) tkazmer válasza Parci (#32) üzenetére


tkazmer
addikt

én nem az ország jobbá tétele érdekében elért eredményeikről beszélek, egyetértek abban, hogy azok csapnivalóak. Én az ő személyes intelligenciájukról beszéltem, amit pl az üzleti életben, illetve a korrupcióban elért eredményeikkel(huh, ez utóbbi tényleg furcsán hangzik:) ) nagyon jól alá lehet támasztani.
azt, hogy a környező rendszerekben ugyanúgy (ha ezalatt ugyanazt az összeget érted) lopnak cáfolja, hogy nálunk a legdrágább az autópálya, a metró, stb.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#38) Ősember válasza Parci (#35) üzenetére


Ősember
őstag

igen erre céloztam :K sosem mondtam, hogy minden rendben van és még csak azt se állitottam, hogy tele van szeretettel és hippivel a parlament, de egyszerüen rossz látni, ahogy a legtöbben vergödnek, mint hal a szatyorban. :B szinte már rendszeresen jelennek meg a magyarisztános irások, de tenni senki sem tesz ellene...
nincs a8, de van bmv :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#39) Parci válasza Ősember (#38) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen-igen sok ember tényleg vergődik. napi 12+ órákat dolgozva, havi 70-80e ft-okért. az adók elviselhetetlenek, a segélyekkel a romákat tartják el stb. nem kicsit rossz azért a helyzet. ettől még az ember próbálja megtalálni az örömöt az életben, tegyen a környezetéért, legyen optimista. egyetértek, próbálok is így élni.

de te is tudod, h miközben próbálsz így élni, áthajt rajtad az a bizonyos a8-as (vagy bmw :D), és olyankor azért nehéz. és amikor aztán napi 4-5 ilyen dolog történik veled, még nehezebb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40) Motion_Blur válasza Parci (#33) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ok, csak a rohadt egy országgal úgy kollektíve írsz véleményt mindenkiről - rólam is - nekem csak ez szúrt szemet, egyébként az írásod szerintem is teljesen rendben van.

Csak nem a "kisember" miatt rohad az oszág :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#41) Ősember válasza Parci (#39) üzenetére


Ősember
őstag

sokan önhibájukbol vannak ott ahol :K csak körbe kell nézni mik a lehetöségek és azok közül mazsolázni :)) tudom, van akiknek nincs leehtöségük, na de a többség mégsem ez a kategoria.
az a bizonyos személygépjármó meg akkor halad rajtad át, ha nem nézel szét mielött lelépsz a járdárol. csak ovatosan, nem lesz gond ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#42) Parci válasza Ősember (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát tökre nem értek egyet. persze, h ha abból indulok ki, h el akar ütni, mert hülye, nem tud vezetni, x, akkor életben maradok. itthon ez is kell. de mivel éltem már máshol, tudom, h ez nem feltétlen kell így legyen. vannak helyek, ahol nem gond, ha a gyerek kimegy az utcára játszani, mert nem törvényszerű, h baja legyen.

és bár valóban van sok ember, aki önhibájából tart ott, ahol, QRVA sokan vannak, akik nem.

szóval, smiley-k ide vagy oda, couldn't agree less.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43) Parci válasza Motion_Blur (#40) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de nem is a kisemberről szólt ez a poszt - de remélem ez egyértelmű.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44) Ősember válasza Parci (#42) üzenetére


Ősember
őstag

máshogyan nézünk a dolgokra :) nekem sem tetszik az ami itt megy, viszont az méginkább nem tetszik, hogy a közismert problémák ellen senki sem lép fel. sadomazo :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#45) Tüzi válasza Parci (#33) üzenetére

Nem hibáztál. Kitartásod becsülendő, csak sajnos a működésképtelen dolgokat kár erőltetni.
mod: Ill nem is működésképtelent akartam írni, hanem inkább "nem rentábilis"-t.

Btw szerintem nem usába kell menni, inkább Kanada, vagy Ausztrália, vagy valahova, ahol nem ér utol a 20-30 éven belül kirobbanó újabb világháború :U

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#46) Ja no


Ja no
aktív tag

Ugyan a témafelvető esettel és a vele vont párhzammal nem értek egyet, viszont a levont következtetésekkel teljes mértékben.
De nem is ez számomra a legdühítőbb, hanem hogy frankón megmagyarázzuk azt amit nem lehet. Ha vki feldobja a korrupció témáját, akkor arra rögvest rásütjük, hogy "magarisztánozik". A tájékozottabbak pedig a nép egyszerű fiaihoz lealacsonyodva nyilatkoztatják ki, miszerint ez máshol is így van. Sőt, azonmód élő példával hozakodnak elő: Samsung ügy. (Talán feltűnt másnak is az a marginális különbség, hogy ott a vezér lemondott /ha jól emléxem, nem csak ő egyedül/, valamint eljárást kezdeményeztek vele szemben. Nálunk érdemei elismerése mellett felfelé buktatják...)
A seregben egyetlen hasznos dolgot sajátítottam el. "Kopasz, 'szameg, ércsemámeg! Az a legrosszabb, ha megmagyarázza."
Szerintem ez az egyik leghurkább komcsi örökségünk. És ezt pártpreferenciától teljesen függetlenül látom mindenfelé. Bármit képesek vagyunk relativizálni, csak nehogy nevén kelljen nevezni a gyereket. Tiszta dedó.
A másik, mikor utolsó mentségként hozzuk fel, hogy az a másik többet lopott; ergo én még "jóember" vagyok. De ha ezt megfordítjuk, akkor az jön ki, hogy az a másik nem annyira pitiáner, hogy egy szál kolbászért adja el az anyját. De morálisan nem sok differenciát találunk. Ez persze így nagyon sértő, hamar túl is tesszük rajta magunkat. Majd elégedetten dőlünk hátra a kirojtosodott fotelünkben, megvakarjuk a bal herénket a hugyfoltos mackón át, a krigliből lehúzzuk az élet habos oldalát, majd a gyerek felé fordulva kibuggyan belőlünk az esszencia: kisfiam, te már egy szebb világban fogsz felnőni...

(#47) tildy


tildy
nagyúr

Őszintén élt itt valaki akkor, mikor Károly Róbert élt?:D
Egyébként egy 1905ben készült szobor Károly Róbertől:

no hasonlít a 200as bankjegyen lévő képre?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) Vladi


Vladi
nagyúr

Ugyanmár...

Nézzétek az orrukat. A pasasnak van egy görbület az alján a pénzen meg nincs. A homloka is jóval magasabb. Kicsit hasonlít, ezen röhögnek meg poénkodnak egy jót az alkalmazottak, X portál meg a roppant hiteles Szentkorona rádió csinál belőle egy összeesküvést, az ország meg rohad... na neee :O

Amúgy tényleg rohad, de ez a legostobább érv amit valaha olvastam.
Aki meg utoljára hagyja el az országot, legyen szíves leoltani a villanyt.

Jah igen: én kiköpött Bethlen vagyok... 3 milliárdért álltam modellt. :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49) #43960832 válasza (Kolombusz) (#16) üzenetére


#43960832
törölt tag

Ehh, te rasszista vagy. Meg náci. A mai utolsó pozitív csalódásom. :)

(#50) localhost válasza finest (#27) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Állította a cikk.... Piha!
Hogy tud róla... de hát ettől még ez sem válik ténnyé, hogy egy cikk azt állítja bármiről/bárkiről, hogy így van!

OBJEKTIVITÁSÉRT kiáltok!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.