Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vPhis


vPhis
aktív tag

amugymár látsazank a grafikonok
mellesleg nem volt már ien című cikk ezelőtt?
mindenesetre jó cikk grat

(#2) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nyah ez is elkészült!
HA hibák vannak, nyugodtan lehet ám szólni, hogy mi nem passzol, és már javítom is :R

(#3) angyalpc2 válasza bacsis (#2) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Sorozatban gyártod az írásokat? :C :R

nem lesz már egyébként több lekváros paszta teszt?

[ Szerkesztve ]

(#4) neofery


neofery
csendes tag

Szerintem ez nem 10 éves technológia.Mert akkor még a SLOT1-es PIII volt és a SLOTA-s AMD.ATI SAVAGE4,ill Nvidia TNT2 Ultra.Ez kb 5-6 éves teknika.A vga kártya meg teljesen új!!Nem reális a mérés.Én így képzelném el ezt.AMD XP2500+@3200+,1gb ddr 400,ATI Radeon 9800XT.Ez egy reálisabb konfig lenne szerintem.De ezt mindenki belátásra bízom.

(#5) Matthu


Matthu
aktív tag

Szia.

Grat a cikkhez, érdekes és meglepő az eredmény. :K

(#6) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem éppen a CPU limit az oka a fura eredményeknek?
Ma egy P4-es a 4GHz ellenére is sovány. :U
Egyébként nagyon jó írás, lehet azért játszani ma játékokat P4-en is. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) forras2


forras2
őstag

Jó kis írás lett!Grat! :R
De az az abit ic7 max3 sok ember fantáziáját bizergálja! :DDD

(#8) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

:R

Utálja mindenki a P4-et mert egy kályha, de hát ez a videokártya csodát tett :)

Grat, bacsis a jó kis szerzeményhez :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) bacsis válasza lezso6 (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

lezso6:deee a cpu limit van biztosan a dologban :R
neofery igazad van, nem 10éves cucc ez, de a Ntburst architektúra, a socket478 és a ddr1 már közeledik a 10. szülinapjához, AGP meg már meg is haladta, az más dolog, hogy a vga kari elég friss
angyalpc2 igen sorozatba gyártom az írásokat, ahogy azt megszokhattad, lassan egy éve... lekváros teszt nem lesz, ki lett vesézve a dolog rendesen, bár egy fináléra még lehet hogy számíthattok ;)
forras2 ebben igazad lehet, mindjárt megjelennek az abit ic7-max3-ra fájó fogúak, és együtt fogunk imátkozni az Abit Istenséghez :R

(#10) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

bacsis rulez' !!!!

nézzél be az adatlapomra, nekem mi van :) pont az amit körvonalaztál :)

Amúgy jó írás, respect :C :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11) D.Orion válasza neofery (#4) üzenetére


D.Orion
veterán

"10 éves szabványra"

Bacsis mester itt az AGP/DDR1/S478-ra célzott.

Látszik, hogy nem olvastad el a cikket rendesen. Itt pont az volt a lényeg, hogy a csúcsok csúcsát mérettesse meg S478+AGP+DDR1-el eme tesztben.

Barton alapú konfig azért nem lett volna jó, mert ez a proci már keresztbe megeszi azt is... 9800XT meg már tényleg őskövület.

[ Szerkesztve ]

(#12) psyho85 válasza hcl (#8) üzenetére


psyho85
aktív tag

Hajjajj, ez szíven ütött, Bacsis! Egy igen hasonló konfigot használtam múlt decemberig, annyi eltéréssel, hogy egy HD2600pro ment benne (mondjuk 850/1100-on :D), és ugyan erre az eredményre jutottam, nagyjából. CPU limit, az van rendesen, egy kicsit gyengébb videokarival is ez lenne az eredmény, szerintem.

Téli napokon szerettem én a Prescott magot, nagyon :D A gép a falat felmelegítette maga mögött :DDD

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#13) bacsis válasza hcl (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem volt kis meló összeválogatni így a cuccost, de mostmár kész és egy vitrinben van, illetve hamarosan lesz a helye :R

(#14) bacsis válasza psyho85 (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

múltkor felraktam 4200ra!
persze vízhűtéssel! De úgy hogy a vízhűtés-t kiraktam az ablakba, a benne lévő lötyi olyan 10fok lehetett... basszus terhelésnél a proci 75fok volt még úgy is! egyszerűen KÉPTELENSÉG lehűteni ezt a procit, ha kicsit oda lépsz neki! így 4ghz-en 73fok ezzel a zalman hűtéssel, ez még belefér :C

(#15) #31757056


#31757056
törölt tag

futószalagon szállítod a már megszokott minőségű cikkeket! :R

Érdekes a far cry 2 és a crysis egymáshoz való viszonya, mert modern azonos konfigokon azonos beállításokkal az FC2 a gyorsabb, jobban optimalizált! Viszont azzal nem értek egyet hogy a FC2 ATI párti lenne :N mert sajna az is igenis NV párti, mint a játékok zöme!

(#16) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

sztem ez egy jó hiánypótló írás, mert megmutatja hogy a még a régi proci teknológia sem befolyásolja annyira a játékokat mint a régi videóteknológia :))

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#17) bacsis válasza #31757056 (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

onnan gondoltam, hogy ATI-s hogy van benne directx10.1 meg azért azonos sebességű kártyáknál is az ATI-n mintha jobban menne.. legalábbis biztos jobban mint a Crysis esetében :DD

(#18) Puma K


Puma K
veterán

Ez már retró teszt! :Y :R
Elég komoly hogy még most is lehet játszogatni egy "pénégy"-es géppel igaz húzva. :C

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#19) hcl válasza bacsis (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eeez egy áááállaaaat
Én a P4-et a munkahelyemen hasznélom fűtésnek, mikor hideg van és nincs semmi meló, kiteszek 2-3 3GHz-es darabot nyitott házzal magam mellé, kicsit dob a hőmérsékleten - kicsi a szobánk és elég zárt, így egy idő után jó meleg lesz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) bacsis válasza hcl (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha mást nem is, de a prescott-okat érdemes folyékony nitrogénnel hűteni, mert más nem viszi le a hőmérsékletét tényleg :C :DDD

(#21) hcl válasza bacsis (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Peltier elem+víz kombó? Bár az meg drága.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) bacsis válasza hcl (#21) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha kérhetném, nekem ilyet még viccből se, mert képes vagyok, és megcsinálom :DDD

(#23) Godefroy válasza bacsis (#9) üzenetére


Godefroy
senior tag

Igen a 10 év kissé túlzás.
Leírom milyen gépet vittünk ki a 1998 as Ifabora, hogy az első DVD lejátszot amit importált a cégünk és a japán! nyelvű DVD-t szaggatás nélkül lejátsza:
Intel MMX 200 Mhz
Hercules Thriller PCI grafkártya
128 MB RAM

Ez igen messze van ettől ;)

Az emberek hamar felejtenek, gyorsabbnak tünik az idő.

Az Intel 1998 ban kezdte el fejleszteni a PIV projektjét, akkoriban még PII és MMX ek uralták a piacot. 2000 novemberében volt a bejelentés (Willemate). Ekkor jött ki az 1.4 Ghz. Nem nagyon terjedt el, mert egyrész nem vagy alig volt gyorsabb mint a PIII és RAMbus Ram kellett hozzá vagyonokért.
Igazából 2002, 2003 ban terjedtek a PIV esek el először ráadásul SDRAM al, a DDR csak késöbb jött.
Northwood 2002 es Prescott 2004 es.
Tehát igazából lehet az alapjai régiek, de max 4 éves a proci technologiája, nem mondható vénnek :)

A Core2 esek is igazából 2 éve vannak velünk, nem olyan nagy idő ez.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#24) jobesz válasza lezso6 (#6) üzenetére


jobesz
tag

hátő én nem tudom de én most tervezek veni hd 3650 et most akkor én egy elavult arc vagyok?

az agp s lapog pontosan 4 éve adtam el az utolsót,478 as procit szintén 4 éve ,

a ddr2 sem jobb semmivel,nekem ddr400 al is volt 5000mb /sec sandra alatt dual channel ben,és 5-5-5-15 ös meóriával itt is pontosan ugyanolyan szar a memória sávszélesség,szóval fejlődünk de csak a felső vég a középkategóriás cuccok 5 év alatt semmit sem fejlődnek max gyártástechnológiban egy 9600xt nekem 2006 ban volt a bitrokomban,és majdnem elveri a mostani 8600gt met ami kb 1 éves kártya..

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#25) Vicoo


Vicoo
senior tag

Hát elég durva,nekem a mostani előtt egy P4 Prescott volt,ami ment 3200-at alap hűtővel,alap feszen, 65 fok loaddal. Lehet h elég tuningos példány volt? :D Érdekes nézni hogy mennyire nem jó játékra már 4 ghz-en sem :( Hiszen a mostaniakat is mediumon max 40 PFS-sel tudja futtatni... Én szerettem.

(#26) kriszbon


kriszbon
őstag

Gratula az íráshoz :R már úgy is untam hogy mindíg csak az új procikat istenítik és csak azokról írnak cikkeket, pedig szerintem nagyon sok embernek még ilyen sincs, mint amivel teszteltél(összetennék a két elsőlábukat ha ilyen lenne)! Az eredmények nálam is hasonlóra jönnek ki, csak egy kicsivel kevesebb, mert csak 3230-on fut a proci. A kártyám meg PCI-e!
(#12)psyho85: Proci limit az van az biztos,de abban tévedsz hogy sokkal gyengébb kártyával hasonló eredmények lennének Pl. X1650 Pro kártyával csak 1/3-1/4 része eredmények vannak(nekem volt) Továbbá, igen a Prescott melegszik de nem annyira mint ahogy azt sokan beállítják! Nekem idle 35-36 load 55-60 fok, és nem használok semmi tuning hűtőt csak egy 9cm-es venti van egy akkora hűtőn mint a gyári intel, csak rézből van+2db 9cm-es házhűtő, meg a 12-es táp hűtő ;)
Na ez már régóta kikívánkozott belőlem de nehogy valaki személyes sértésnek vegye, mert azt nem szeretném :B

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#27) fekeandras válasza jobesz (#24) üzenetére


fekeandras
őstag

Hát azért a 9600XT sokkal gyengébb mint a 8600GT. :)

Láttam már olyan MSI lapot ami s478 procit fogad DE! 945chipset, ddr2 667 dual channel memória, pci-e16x, stb... Na azzal lehet csak igazán megkínozni a 478-as procikat! ;]
Nem egyszerű ketyere.

Jó kis írás!Grat.

[ Szerkesztve ]

(#28) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Cáfolnám a tényt mely szerint a P4 egy kályha... Oké a Prescott tényleg az, de nekem pl egy alapból 3Ghz-es Nothwood magos proci van, terhelés alatt 48°C, szerintem ez nem vészes, a hűtő ilyenkor is csak max 1500-on pörög.
Na meg igen, az említett radeon 9600XT karival "feszítek" még mellé 1GB rammal, hát a legkomolyabb játék amit feltettem az az UT 3 volt, de nem jött be mert a videókari nem nagyon bírja és el van mosódva az egész.
A F.E.A.R. volt még a komolyabb ami egész jól ment, de az is csak max 40-45 FPS-sel.
De ha játszom most már csak UT2004, ezt simán bírja.

Igazság szerint aminek örülök hogy elég jól megy rajta a Win7, a játékok már annyira nem mozgatnak, bár a FEAR2-t kipróbálnám, a gépem még épp a minimum konfig:DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Öreg PC nem vén PC? Telejes mértékben igaz.
Még mielőtt elindulna a régi configok áradata, leírom hogy mien "gépet" (erősen időjelesen gép) használtam még nincs egy éve se:
Szóval: PII 350 MHz proci+Intel chipset
96Mb SD-RAM
beépitett 4 Mb S3 Trio
beépitett cristal hangkártya
miután cserére szorult 4,2 GB HDD
hűtésről ne is beszéljünk, még ventilátor se volt, csupán a vas.
OP rendszer: Millenium.

szerk: Volt benne egy noname tvtuner is, amit a saját sotfja még el se inditott az én configomon, tehát eszkábáltam hozzá egy progit is. Amit akartam eredetileg is mondani, csupán a használni kívánt programok határozzák az elvárt PCt, s persze a júzer egoja

Szóval, működnek még azok a gépek, más softhoz voltak tervezve. A mostani gépzabáló játékok tették monstrumokká a PCket.

[ Szerkesztve ]

(#30) Hebry


Hebry
senior tag

Jó lett a teszt.
Szerintem is még elég sok embernek van ilyen vagy ehez hasonló kaliberü konfigja.
A prescott meg forrófejű, az 550-esem 3,4 GHz alapból húzamosabb játék után nyáron Ninja alatt kikapcsolta a gépet. 70-80 fok terhelten. Ami szerintem nagyon sok.
Gondoltam, hogy a pasztával gay a felfekvéssel lenn baj, de nem.
Paszta mx2, átpasztázás után sincs jobb eredmény.

(#31) iMaverick


iMaverick
addikt

Jó kis proc volt a P4. Még a mai napig teljesen jó, ha arra használjuk, amiben még mindíg jó: irodai munkára. Nálunk a cégnél rengeteg P4-es konfig van (persze Northwood-ok), pont most lettek "felújítva": winyó-proci hűtő csere és a ramok 1GB-ra bővítése. Office + net + saját céges programok.

Odahaza apám megkapta a régi letöltésre-filmnézésre használt gépemet: Northwood 2,8GHz, Abit IS7-E2, 2x512MB DDR, Ati Radeon 9200SE. Azóta is vígan használja.

A jövő héten lesz a nővérem névnapja, rá egy napra meg a kislánya szülinapja... Össze is dobtam nekik a régi P3 helyett egy 2,8-as P4-es gépet Fujitsu-Siemens lappal, 2x512MB DDR-rel... Nekik is a Firefox+Flash játék a csúcs. Néha filmnézés. Ráadásul nem is került sokba. :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#32) eldiablo válasza lezso6 (#6) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ezt tanúsíthatom. :K

(#33) cudar07


cudar07
senior tag

jó cikk
öcsémnél hasonló fut! :C
csak a fogyaztás/teljesítményre kiváncsi lennék! :K :B

(#34) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó és érdekes cikk lett, ahogyan azt megszokhattuk :R

(#35) D80


D80
tag

Szerintem is sok a 10 év, ez a konfig szinte a legjobb, amit P4-ből ki lehet hozni! Ennek ellenére nagyon jó a cikk! Grat!

(#36) psyho85 válasza kriszbon (#26) üzenetére


psyho85
aktív tag

Hát, én egy 2600pro-val ,mint mondtam, kb. ugyan ezeket az eredményeket értem el, pontosítok, a legalacsonyabb fps-ek a 8.10-es catalyst-al alacsonyabbak lettek, de az átlag érdekes mód nőtt. És nem azt írtam, hogy sokkal, hanem hogy egy KICSIT gyengébb kártyával, pl. 3650, 1950, 2600XT, ilyesmi.

Aha, nem melegszik a proci, csak van mellette vagy 4 venti, amik megforgatják körülötte óránként a szoba levegőjét :D. Jó! Nekem egy AC Freezer 4 volt rajta, két 8cm + 12cm-es házventi, 8-as tápventi, és idle 36-38, load max 60 fok. 4Gz-en (eredetileg 3Ghz-es) elérte a 66 fokot. Azért ilyen alacsony, mert ALAPFESZÜLTSÉGEN hoztam ezt ki belőle. De azért ez elég bitang hűtés, be kell vallani, és a gépből kijövő levegő is volt vagy 55-58 fokos, ami azért nem gyenge. Személyes sértődés remélem jelen esetben sincs!

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#37) rhonin


rhonin
senior tag

Nekem is hasonló van itthon csak az e0ás prescott (530) és 4,3on még elindult egy p5ld2-ben. Nagyon jó kis procik ezek még mindig. Ja és a melegedéshez még annyit tennék hozzá, hogy az e0ás prescottok előtti northwood-ok tényleg nagyon melegedtek de én nem vettem észre különösebben kirívó hőmérsékletet az enyémnél. Egy giga g-power pro terhelve is 55fok körül tartotta bár ebben már nem vagyok biztos, de 60 fölé nem ment az biztos. :C

Ja és grat az íráshoz. Jó látni, hogy még sokan használnak p4-et... ;]

(#38) neofery válasza jobesz (#24) üzenetére


neofery
csendes tag

Egy ember ki előtt le a kalappal.Van aki még ért a szakmához.
Köszönöm hogy nem csak én láttam irreálisnak ezt a tesztet.
De nem volt rossz írás.

(#39) DarkByte


DarkByte
addikt

Hát igen, nektek retro, nekem nem. :B Az én gépem idén 5 éves és a processzor pedig 2003 -mas gyártású. Viszont Windows 7 nagyon szépen szalad rajta. Sajna néhány éve egyszerűen nincs olyan játék ami miatt cserélnem a gépemet. (na jó talán az új UT nem volna rossz). Minden más program pedig tűrhetően megy rajta (kivéve a teljes H.264 1080p lejátszást), a HT sokat segít. De azért idén most már valahogyan vérfrissítést szeretnék; lassan itt van a StarCraft 2. :U

Bacsis, lenne egy teszt ötletem: megnézhetnéd esetleg hogy a korai LGA 775 -ös procik közül (Pentium 4, Celeron D, Pentium Dual Core) melyikek azok amelyeknek már nem problémás az 1080p25/1080i25/720p60 H.264 lejátszása VGA támogatás nélkül. :K Tesztelhetnéd ffdshow és CoreAVC kodekekkel is a dolgot. Szülőknek gondolkodom egy HTPC összelapátolásán használt alkatrészekből és kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

(#40) 5h4rK válasza neofery (#4) üzenetére


5h4rK
tag

Nezd meg az alairasom ... Ezek szerint en kellene egy tesztet keszitsek ;) ...

(#41) Dave79


Dave79
tag

ABIT IS7
INTEL P4 3,0GHz/800MHz/1MB;
GlacialTech Igloo 4360 Light;
4x512/400 CL2.5 NCP;
ATI 8500 64MB DDR TV/DVI + ZM80C-HP;
STUDIO PCTV Pro;
Pioneer DVR-108;
FDD Samsung;
Alaplapi infraport
mobilrack keret
Midi Ház;
Codegen 400W 12cm fan;

Már vagy 4 éve nyüstölöm ezt a konfigot és atom stabil :)
Eddig minden elfutott rajta aminek el kellet, igaz nem vagyok nagy játékos, de nagyon eltalált konfig szerintem.

(#42) Balipapa válasza Dave79 (#41) üzenetére


Balipapa
csendes tag

Igazábol fel sem fogja az ember, hogy a p4 még mi mindere jo és azt kell mondanom, hogy a mai játékok 98%-ra Tuti jol müködik. Ok elhiszem, hogy nem részletes árnyékokkal meg fényekkel meg nem 1600-1200 felbontással. Habár ez sokban függ a Video kártyátol.
DE én játszottam a Fallout3 . Oblivion , az uj Gta4 ...ok 1024*768-on és NEM Low felbontáson hanem közepes illetve néha magas felbontáson és nem esett 20fps alá.

A konfigom: Processor : Intel Pentium 4 HT socket 478 1MB L2 3000 MHz- 3,6 felhuzva
Physical Memory : 1024 MB (2 x 512 DDR-RAM )
Video k : Ati Radeon HD 2600 XT 512 DDR3 (AGP)

HA most venném meg öket vadi ujjonan max 80ezer forint lenne (Ház+alap+vinyom..azaz komplete) még mindig olcsobban jonnék ki és ugyan ugy tudnák játszani minden játékkal.
Szóval nagyon is eggyet értek ezzel a cikkel , hogy a p4 régi gép de még birja a mai gyürödést és tud teljesiteni ha kell. És nagyon stabila gép

(#43) bacsis válasza Balipapa (#42) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

én most arra vagyok nagyon kíváncsi, hogy a core2 (duo és quad) hogy fogja bírni a gyűrődést 5év múlva?!

(#44) Dave79 válasza Balipapa (#42) üzenetére


Dave79
tag

Én is egyet értek a cikkel teljesen igaza van a P4 teljesítménye most is megálja a helyét sőt ha lenne VGA amit még gyártanak erre a platformra akkor még többet is tudna. Teljes egyetértés részemről a cikkel.

[ Szerkesztve ]

(#45) divrapier válasza bacsis (#43) üzenetére


divrapier
tag

Remelem jol. Nagyon koszi a tesztet! 3/4 eve direkt jo eros procit vettem (q9300 @3GHz), meg hatalmas mennyisegu memoriat (8GB), arra szamitva, hogy sok evig elviszi az osszes alkalmazast, amit futtatok, videokari (88gt) lesz a szuk keresztmetszet.
Jo latni, hogy egy 'regi' procival meglepo dolgokat kilehet hozni, ha egy up-to-date videokartyat rakunk melle.
Tehat orulnek, ha 5 ev mulva meg epp eleg lenne a procim es nem utkoznek brutalis cpu limitekbe.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#46) bacsis válasza divrapier (#45) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

én is úgy gondolom, hogy a core2 még talán tovább is fogja húzni, HA!!!!
Fejlesztik az x48 és a p45 lapok biosát, mert az én x48 lapomhoz fél éve semmi új bios, pedig még lehetne mit csiszolgatni...
és azért a socket478as abit Ic7-MAX3 lapja nem kicsit volt már kiforrva...

[ Szerkesztve ]

(#47) atee


atee
őstag

Engem nem nagyon lepett meg az eredmény.
A hardware gyártók apró, ócska és gusztustalan trükkökkel eröltetik ránk a kényszerű fejlesztéseket.
Üzlet az egész amit mi finanszírozunk.
Csak pár szinte felesleges újítás az elmult évekből.
AGP vs PCIe ddr vs dd2 illetve most már 3 is. IDE vs SATA
Nem vitatom, hogy kell a fejlődés, de ezek olyan csekély gyakorlati teljesítmény növekedést produkálnak ahoz képest, hogy egy egy komplett rendszert kell lecserélni miattuk.

D-day 2002-01-04 01:54

(#48) Killing


Killing
addikt

Nekem akadozott a Crysis.
A vas pedig:
Gigabyte GA-M56S-S3 (Socket AM2+)
AMD Athlon X2 4400+ (Brisbane,2,3 GHZ,no tuning)
Bliss Gainward NVIDIA 7600GS 256 mb

Lehet hogy a videókártya volt a probléma :U
Vagy nem?

atee:IDE merevlemezt már csak elég kevesen használnak,inkább DVD írók/olvasóknál vagy elterjedve.Az alaplapokon nincs is egynél több IDE port lasan, úgyhogy gondold meg hogy mit írsz.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#49) Bluegene válasza Killing (#48) üzenetére


Bluegene
addikt

a videókárya, a procit meg érdemes majd megtunningolni

egy 3850est érdemes lenne belerakni(mittommén használtan 15K- a mostanit eladod ami kábé 5K)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#50) misx


misx
senior tag

Most már tényleg nem értem hogy a prescott 3gigás p4-emen 7600gt-vel miért akadt még lowon 640-ben is a dirt. Csak az én gépem volt szar? Meg más játékok is lassultak rendesen meg-megakadtak. Tudom hogy a hardvergyártókat pénzeljük, de olcsón is fenn lehet jól tartani konfigot. Inkább kiadom az évi 40-50k-t (átlagban, használt alkatrész eladást levonva), minthogy 20 fps-sel szenvedjek, és nem tudom a csókát becélozni mert 1 centiket ugrik a célkereszt, ha fordulok. De ez persze nagyon sok mindentől is függhet (pl. memóriasebesség, driver, alaplap teljesítménye, vinyó cache stb.)
Amióta az új Core2-es konfigomon vajsimán fut minden, nyílván sokkal könnyebbek a játékok. Persze mindenki azt használ amit akar. :K
JA és a fűtés. A P4-en ment a venti mint az állat, a Core2-m meg még venti nélkül is ment egy napig, amikor rosszul dugtam fel a csatit az alaplapra. :DDD És kevesebbet fogyaszt. Most vettem képcsöves helyett új LCD monitor, így még csökkent a fogyasztás. Azért ez is fontos szempont a fejlődésben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.