Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-16 17:31:29

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) kisgabor87 válasza kgyuri7 (#399) üzenetére


kisgabor87
tag

Maradjunk annyiban hogy az Asus, LG, Samsung tuti hogy így áll ezekhez a dolgokhoz (tapasztalat). Erre van a supportjuk, többek között.

(#402) kgyuri7 válasza kisgabor87 (#401) üzenetére


kgyuri7
csendes tag

Nekem más a tapasztalatom, de maradjunk inkább ennyiben. (Asus még nem volt.)

(#403) kakukkmarci


kakukkmarci
senior tag

Nos én is vettem egyből kettőt, a srácaimnak, mikor egy jó hete láttam, már akkor is tetszett, itt olvasgattam, meg megnéztem még egyszer. Úgy döntöttem, hogy jó cucc, a két éves Dream 7 után mindenképp minőségi ugrás lesz a fiúknak.
Mindkettő szépen beindult, szinkronizált, frissített, satöbbi.
Kérdésem: Mivelhogy karácsonyi ajándék lesz, nekem kell tesztelnem, hogy ha cserélni kell, beleférjünk a határidőbe; milyen alkalmazással gyötörjem meg, ami kihozza az esetleges hibákat ?
U.i.: Nekem két éves Tesco-s garijegyet adtak.

[ Szerkesztve ]

noob... rooter... geek

(#404) Louies


Louies
tag

Hi! Hétvégén én is jártam a Tescoban morzsaporszívóért mentem igaz, de megláttam és kíváncsi voltam rá. Ezért vettem egy ilyen tab-ot. Eddigi tapasztalataim jók, előtte egy Acer iconiam volt. Eddig sebességre nincsen panaszom. Az itt olvasottak alapján 2 dolog ami gond lehet, az egyik az, hogy 2gb memória a másik a Flag Kft. garancia. Barijegyet megpróbálom majd kicseréltetni, csak nem tudom milyen indokkal. Összességében eddig 24k-t megért szerintem.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#405) demeterf2


demeterf2
tag

Két gép volt kirakva a Tescoban. Mindkettő ugye bedugva áramba. De csak az egyik működött, a másik kikapcsolva nem reagált semmire....
Első nyomkodásra nem rossz, de a tárhely...

Androidos YouTube csatornám (hírek, alkalmazás/játék tesztek) : https://www.youtube.com/channel/UC9FSGvvHgx7kVx9rAqXitGQ

(#406) b0bcat


b0bcat
addikt

Na, ma vettem még egyet. :D Most Pesten. Két éves garancia papírt kaptam.

@Judy:

Szerintem meg pont a Tesco lesz, ahol szó nélkül vissza fogják adni a pénzt, ha nem lesz szerviz. Nem szoktak kicsinyeskedni a vevőszolgálaton. :N

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#407) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Be lehet azt valahol állítani, h a böngésző alapból az asztali verziót nyissa meg, ne a mobilt? A "frász kerülget", hogy mindig állitgatnom kell, ezen is, meg a telefonomon is (mondjuk az nem droid).

Miért mindig én???

(#408) sasa311 válasza kisgabor87 (#398) üzenetére


sasa311
veterán

1., Nem fog "elfogyni", mivel egész középeurópa közös projectje az Op3n Dott és hossszútávra terveznek
2., A bugokat ugyan úgy javítják, van különálló (külsős cég) supportja és ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy már a megjelenés óta is jött rá rendszerfrissítés - több is. Contact
Nem mellesleg a Tescoban kb. 100x könnyebb műszaki cikket visszavetetni ha már minden kötél szakad, mint kb. bármelyik másik specifikusan hardverekre specializálódott cégnél. Egy natúr "számtechbolt" a büdös életbe nem fog neked visszavenni egy tabletet azért, mert "nem tetszik", pláne nem 2-3 javítás előtt. A Tesco igen, főleg mivel saját márka.
3., Nincs készüléked, kipróbáltad 1x egy Tescoban kiállítva és úgy formálsz véleményt, hogy szar. Már ne is haragudj, de ez elképesztő szűklátókörűségre utal. Ahogy az is, hogy itt fantáziálsz és jövőbe látsz, hogy majd mind elromlik, majd jól kiárulják a készletet és akkor aztán mindenki magára vethet, mint a föld nélküli paraszt.

Te btw valamelyik cégnek valami kapcsolattartója vagy vagy csupán ennyire szeretnéd megmenteni a világot attól, hogy egy alsó kategóriás, kb. árban piacvezető termékkel befürödjön az, akinek IPAD szintű elvárásai vannak?

A nagy cégek supportjáról meg csak annyit, hogy a félmilliós HP gépem egyértelmű hibáját le se xarta a support...

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#409) szucsinka válasza AndrewBlase (#407) üzenetére


szucsinka
őstag

reggel vettem de már 2szer frissitette magát v1.01 utána v1.02
leht még a végén nyalókás lessz reggelre XD :DDD

(#410) mathimas


mathimas
csendes tag

Becsattogva a Tescoba szemügyre vettem a két új masinát. A tab alapvetően - játékmentes - Facebookra/netezésre/online élet kiteljesítésedésére elég használhatónak tűnik. Egy dolgon lepődtem meg, hogy a maps StreeView nézete lényegében 9 hatalmas kocka-pixel volt és nem tisztult ki percekkel később sem. Kettő készülék is volt így mindkettőn megpróbáltam a dolgot és egyszerűen nem volt erre hajlandó. Az ember egyből arra gondol, hogy lassú a wifi, viszont a Chrome-ot megnyitva tökéletesen végig dzsaltam az Astorián. Ötlet erre vonatkozólag? Amin meglepődtem, hogy már ott sorakozott két frissítés - amit persze nem rakta fel - de, akinek otthon van frissített gépe legyen szíves megnézni, hogy ezt orvosolták-e.

[ Szerkesztve ]

(#411) tonerz válasza szucsinka (#409) üzenetére


tonerz
aktív tag

:DDD

(#412) Gun4b válasza Golyo032 (#363) üzenetére


Gun4b
csendes tag

Álló helyzetben is simán jó a tok. Mágnes letapad és simán tartja álló helyzetben. :)

(#413) sasa311 válasza mathimas (#410) üzenetére


sasa311
veterán

Az üzletben a Tesco free wifi-re vannak felcsatlaoztatva ami letilt mindent, ami nagy adatforgalmat generál. A street view-et is, de szerintem youtube-ot is.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#414) b0bcat válasza Gun4b (#412) üzenetére


b0bcat
addikt

Nem mindenki érti az ájped-szerű flip tok működését. :N :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#415) Zyrius


Zyrius
aktív tag

tl;dr - szerintem jó cucc elégedett vagyok!

Én is vettem egyet a húgomnak, mindig panaszkodott, hogy a csávója a laptopon lóg ő meg csak a telefonon tud netezni...
facebook
viber
youtube
zene
internetezés stb ilyenekre használja.
Teljesen meg van vele elégedve, hibátlanul teszi a dolgát, nem volt semmilyen gond.
Az aksi nagyon jól bírja, nem tudom, hogy mekkora a kapacitása de jó, a hátlap szerintem fém nem fémes műanyag, a kocsiban volt mielőtt kibontottuk és jég hideg volt a hátulja, bár nem néztem meg műszerrel de kijelentem, h fém :). a wifi villámgyors!!
A kijelzője szép, nem tökéletes ha keresed, könnyen megtalálod a pixeleket, de ha csak élvezni akarod, akkor jó! hátul 2 hangszóró járat van és mind kettőből jön hang.
Mit mondhatnék?
Nem telepített játékokat nem is fog így a 2 giga belső tárhely bőven elég a filmek zenék meg mehetnek majd kártyára.

Sokan akik azt mondják, hogy ennyiért inkább vesznek egy asus-t vagy samsungot, mert az jobb ... hát ennyi pénzért ott is max a nevet lehet megfizetni, nem gondolom, h minőségibb belsővel rendelkeznek, és általában ennyiért lényegesen rondábbak. Van akinek ez is nagyon sokat számít és igen tudom, hogy apple koppintás ... ettől még szerintem magasabb a minőség érzete mint a többi műanyag samsung, lenovo vagy asus vagy egyéb cuccnak, amit eddig láttam ebben a kategóriában!

Szerintem az egyetlen gond, ez a 2 gigás mizéria, sajnos az a baj, hogy ha már egyszer olyan vásárlóréteget céloztak meg, akiket ezzel az eszközzel akartak bevonni a tabletek világába, akkor gondolhattak volna arra, hogy ezt nagyon sokan nem értik majd meg vagy nem fogadják el, hogy ennyi helyet foglal el a rendszer.
Minőségi hibás darab meg mindenből van volt lesz 1-2-3 tök mindegy hányszor fut bele az ember ugyanazzal a termékkel egy minőségi hibás darabba, még nem jelenti azt, hogy az egész márka szar (lásd az én példám) ha így lenne a cuccaim felét meg sem vettem volna korábbi rossz tapasztalatok miatt.

[ Szerkesztve ]

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#416) Golyo032 válasza Gun4b (#412) üzenetére


Golyo032
újonc

Ritkán használom álló helyzetben a tabletet, de köszi a tippet!

(#417) kakukkmarci válasza Golyo032 (#416) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Én most itt járok:

Telepítettem az alapból fontosnak tartott dolgokat, aztán pár kisebb játékot, hogy nehogy karácsonykor derüljön ki, ha valami nem klappol.
Rendben is volt minden, amíg egy nagyobb játékot próbáltam. Elkezdte a letöltést, majd helyhiányra hivatkozva leállt, és a noti sávon azóta eltüntethetetlenül vigyorog a jelzés, hogy kevés a tárhely...
Mem. kártya csak dísznek van...
Ha lenne valami lehetőség, hogy arra is lehessen telepíteni, vagy áthelyezni appokat, (sajnos nincs ilyen per pillanat) akkor nem panaszkodnék, de várni nem fogok a bizonytalanra, visszaviszem szerdáig, ha nem jön okosság addig !
Valakinek van véleménye ?

[ Szerkesztve ]

noob... rooter... geek

(#418) mcwolf79 válasza kakukkmarci (#417) üzenetére


mcwolf79
veterán

Véleményem van, de inkább nem mondom...

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#419) spy69 válasza kakukkmarci (#417) üzenetére


spy69
újonc

Sajnos a KitKat gátolja az SD kártyára írást, de mivel ez a tablet rootolva van, van rá megoldás: SD SD KitKat Fixer. Nekem telefonnál már működött. Ezen a gépen még nem próbáltam, de gondolom, hogy itt is működik. https://play.google.com/store/apps/details?id=jrummy.sdfix

(#420) kenand válasza spy69 (#419) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem nincs rootolva sajnos megnéztem egy tesztet...
Wifi-je nem túl jó... 720p-s filmek wifi-ről streamelve megdöccennek.
Eddig egy fülessel próbáltam, zavaróan búgott a hang, de mejd megnézem másikkal is..
De 23900Ft-ért így sem volt rossz vétel. Képregény és könyv olvasásra használom....
7" talbelt, lehet hogy van jobb ilyen áron, de olvasásra jobb a nagyobb képernyő.
(E-inkes olvasó jobb sima könyvre, de azon nem jó a képregény...)

[ Szerkesztve ]

(#421) spy69 válasza kenand (#420) üzenetére


spy69
újonc

Én ezzel néztem meg (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cpuid.cpu_z), és rootolt ként jelezte a készüléket. Egyébként a Root Browser is fut rajta.

(#422) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Na, közben már nálam sincs gond a wifivel. Nem a legjobb, de a célnak megfelel. :-)

Ti milyen tokkal használjátok? Ebayen vagy aliexpressen mire keressek rá?

(#423) szucsinka válasza spy69 (#421) üzenetére


szucsinka
őstag

En root cheker el neztem de nincs rootolva azt irta.

(#424) Gusztáv válasza kakukkmarci (#417) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szerintem keress valami temp könyvtárat, valószínűleg a részben letöltött játék ideiglenes fájljai ott maradtak, és az foglalja a helyet.

Laci

(#425) tomaszem


tomaszem
csendes tag

Ha rootolom a tabletet hogy tudjak alkalmazásokat telepíteni az sd kártyára akkor ugrik a garancia is ? vagy valahogy visszacsinálható esetleges szervizeltetés előtt ?

(#426) zebede


zebede
őstag

Szerintem nincs ROOT-olva ez a tablet, legalábbis ami nálam páróráig működőképes volt, az nem volt.
Ha lenne rá ROOT, akkor pl. a Link2SD , vagy hasonló app-al lehetne átpakolni az SD kártyára.

(#427) kenand válasza spy69 (#421) üzenetére


kenand
veterán

Érdekes, én most nem tudom belinkelni, mert nem vagyok otthon de valami Rootchecker talán a neve és azt írta nincs rootolva...

(#428) kenand


kenand
veterán

Fülessel prbáltátok már?
Nekem van egy erős búgás....ki-be húzogatva időnkénte ltűnik, majd visszajön...

(#429) Gun4b válasza kenand (#428) üzenetére


Gun4b
csendes tag

Én próbáltam. nekem tök jól szól fülessel.

(#430) cstom válasza kenand (#428) üzenetére


cstom
aktív tag

Nálam nem búg, viszont én a hangszórók hangerejét keveslem.

(#431) kenand válasza Gun4b (#429) üzenetére


kenand
veterán

Kipróbálom ha hazaérek egy másikkal, ha azzal is búg, viszem vissza....

(#432) kakukkmarci válasza Gusztáv (#424) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Valószínűleg igazad lesz, utána járok !
Köszi
A fő problémára ez még sajnos nem megoldás, meglátom, mit találok...

noob... rooter... geek

(#433) kenand válasza cstom (#430) üzenetére


kenand
veterán

Hangszórók nem búgnak keme sem, sajnos általában az ilyen gépecskék beépített hangszórója csak teljes csendben használható és zene hallgatásra nem jó.

(#434) kenand válasza fabicska (#27) üzenetére


kenand
veterán

Max annak a kistestvére, mivel a TESCO-s táblában kicsit gyengébb a SOC Intel 2520 vs2580.
De olcsóbb is az tény

(#435) sasa311 válasza kenand (#431) üzenetére


sasa311
veterán

Én kipróbáltam egy full ótvar kínai fülessel, nem búg egyáltalán.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#436) ntomy


ntomy
újonc

Amikor először betettem az SD kártyát felismerte, lejátszotta róla a filmeket, zenéket, de miután ki- és újból bekapcsoltam a tabletet már nem látja egyáltalán az SD kártyát. Visszavittem a Tescóba, kicserélték, de az új is pont így viselkedik. Valakinek van-e ilyen tapasztalata, vagy esetleg valamilyen ötlete? Két SD kártyával is kipróbáltam. Gondolom, ha a kártyával lenne baj, először sem ismerné fel...

(#437) AndrewBlase válasza kenand (#428) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Most próbáltam ki egy fülessel, nálam nem búg.

(#436) ntomy: nekem (eddig) normálisan kezeli az sd kártyát.

Miért mindig én???

(#438) angolpocok


angolpocok
csendes tag

Sikerült beregisztrálnotok és/vagy belépnetek a Cloud alkalmazásba? Én nem tudok belépni, de a jelszóemlékeztető sem működik. :(

(#439) kenand válasza AndrewBlase (#437) üzenetére


kenand
veterán

Füles a hibás- ezzel a készülékkel, érdekes a telefonommal nem búg... Mindegy olcsó kínai fülessel nem búg az én tabletem sem.... olyat kell vele használni. (Nem komálja a i iPhonos mikrofonos füleseket sem)

#438) angolpocok
Nem próbáltam , de nem akarnék rászokni, mivel 3 hónap múlva már fizetős...

[ Szerkesztve ]

(#440) szucsinka válasza angolpocok (#438) üzenetére


szucsinka
őstag

nekem sikerült a honlapon kell regisztrálni elöször.
na a fejlesztöi menüt ti megtaláltátok?
mert tegnap nekem nem sikerült a PC-val összekötnöm mert nem találtam sehol azUSB hibakeresést most az 56dik root proginál elöjött.. már ez is valami.... :Y
de természetesen semelyik nem rootolja .. :W

(#441) Gun4b válasza kenand (#439) üzenetére


Gun4b
csendes tag

Sima, mezei fülessel kell próbálni (én agybadugós Panasoniccal használom). A mikrofonos Sony headsettel nekem is visszhangos volt. Valszeg amiatt, hogy annak a mikrofon miatt más a jack-dugó kialakítása. :)

(#442) sith7


sith7
nagyúr

Nekem is Flag Kft - s garancia levelet adtak, akinek sikerült kibalhézni a 2 éves garanciát, elmondaná, hogy mit csinált / mondott ?

(#443) kenand válasza Gun4b (#441) üzenetére


kenand
veterán

Én is tapasztaltam, de mivel a fiúknak iPhone-juk (3gs) van, és a füles fogyócikk, van legalább 5db tartalékban...na majd szerzek hozzá másikat

[ Szerkesztve ]

(#444) Gun4b válasza szucsinka (#440) üzenetére


Gun4b
csendes tag

azUSB hibakeresést most az 56dik root proginál elöjött.. már ez is valami.... :Y
de természetesen semelyik nem rootolja .. :W

Ebbe én is belefutottam. Mert a kisördög nem hagyja nyugodni az embert. ;) Majdnem mindegyik root alkalmazásnál, amit használtam, arra hivatkoztak, hogy 4.4.2-n nem megy. :/ Most találtam a towelroot-ot, de egyelőre nem akaródzik belevágni. Olvasgatok még róla egy kicsit előtte.

(#445) sasa311 válasza kenand (#439) üzenetére


sasa311
veterán

Azt csak úgy mondom, hogy az alma füles nem standard Jack - valószínűleg azért.... :U

3G-jé:

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#446) szucsinka válasza Gun4b (#444) üzenetére


szucsinka
őstag

áááá én mr mindegyiket probáltam towelroot volt az elsö .. :(

(#447) b0bcat válasza sith7 (#442) üzenetére


b0bcat
addikt

Nekem alapból a 2 éves teszkós papírt adták. Külön rákérdeztem, hogy lehetséges, hogy nem azt adják minden áruházban alapból, és nagyon meg volt lepődve az ügyfélszolgálatos a kérdésen, mert szerinte alapból a teszkósat kellene adni mindenkinek. (A benne lévő Flag-eset pedig közben a kukába dobta! :D)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#448) bwoay válasza sith7 (#442) üzenetére


bwoay
nagyúr

én ugyan Tescost kaptam 1 év jótállással, de tegnap az ügyfélszolgálaton rákérdeztem, hogy mennyi a garancia. kapásból rávágta a hölgy a 2 évet. mondtam, hogy akkor behoznám az garijegyemet, és vinnék egy olyat, amin 2 év szerepel. sima ügy a részükről.

más: korábban már próbáltam felhozni a témát, de még jobban pörgött a topic az ellentétes nézőpontok, és képviselőik heves vitája miatt. az alulról felhúzható quick setting panelről, illetve annak az ikonjáról van szó. ez a feature valamelyik frissítéssel érkezett, gyanítom, hogy a másodikkal. és tényleg hasznos dolog, de ha full screen video alatt sem tűnik el, az egy kicsit bosszant. ha csak nálam van így, az fél siker :) de erről nem tudtam a Tescoban megbizonyosodni, mert ott nem voltak frissítve a gépek. szóval azok visszajelzését várnám, akik mindkét frissítést lefuttatták, és megjelent náluk ez a gyorsbeállítás panel, aminek a nyíl alakul kis "fogantyúja" ( :D ) állandóan kint van a kijelző alján, és ötletem sincs, hogyan tüntethetném el onnan.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#449) sasa311 válasza bwoay (#448) üzenetére


sasa311
veterán

Én feltettem a 2-es frissítést de nem tapasztaltam semmi hasonlót

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#450) broscal


broscal
újonc

Üdv! Be tudna valaki szúrni egy fotót a 2év garis tescos garanciajegyről? Ahol én vettem nem is hallottak a vevőszolgálatosok ilyenről, viszont ragaszkodtak hozzá, hogy 2év kizárólag a telefonra van! Ezután másnap, másik Tesco, ügyfeles nyugtat, hogy jól tudom valóban két év a gar. a tabletre is, majd elkéri a flag-os papírt és mutatja, hogy bele is van írva! ... :Y ja, a szavatosságot találta meg! vagyis nem is kereste, rögtön rávágta, hogy benne van! Persze tescos gar.jegyről itt sem hallottak, viszont egy idősebb civilruhás kolléga az ügyintézés közben odakérdezett a hölgynek, hogy egy bizonyos email-t elolvasott-e! ...nyilván az esti randi :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.