Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) DrAk3 válasza BigBlackDog (#21896) üzenetére


DrAk3
csendes tag

Nekem fél hónapos a teló, és semmit nem tapasztaltam azokból a hibákból.

(#21902) kano


kano
nagyúr

Sikerült megoldani a HTC billenyű működését? Találtam egyet ami működik. Mondjuk SWYPE nincs,de azt nem tudom, hogy az van-e az eredetiben.
Érdekel valakit?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#21903) endymion00


endymion00
újonc

Van olyan aki már próbálta az 5.1-es paranoid androidot?

(#21904) Obyboy válasza endymion00 (#21903) üzenetére


Obyboy
addikt

Megvárom az 5.1 OTA frissítést.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#21905) borsodika


borsodika
őstag

Azokhoz szólna a kérdésem akik küldtek már ki Oneplust garanciális ügyintézésre:

Kapok tőlük 1 pontos címet ahova ki kell küldeni a készüléket?
Tetszőleges szállítási móddal, céggel küldhetem ki vagy ez meg van határozva?
A szállítási költség engem terhel vagy ők állják?

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#21906) purcigeorge válasza endymion00 (#21903) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Pár hete próbáltam. Nagyon jó, gyors rom.

(#21907) fornettisuti válasza Pőze (#21900) üzenetére


fornettisuti
veterán

egyetlen ertelme van a virtualis navi gomboknak, elfedi a hugyos reszt a kijelzon.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#21908) X DoZ3R


X DoZ3R
tag

Udv
Cm12s-en talalkozott mar vki SOD-al? Nem eled fel a kepernyo semmilyen inputra de ha hivas jon akkor kicsong es utanna eszhez ter.
Gyari kernel es boeffla is igy jart, probaljak masik romot vagy ki hogy jart?

(#21909) somasz válasza X DoZ3R (#21908) üzenetére


somasz
addikt

Pont most kellett hard resetelnem, nem érezte az érintést.

A google play szolgáltatás pedig percenként leáll. Cache ürítés nem segít.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#21910) Danika256 válasza X DoZ3R (#21908) üzenetére


Danika256
aktív tag

Igen én jártam így, rakjad fel az adott ROM-hoz tartozó modemet + egyéb kis partíciókhoz tartozó image fájlokat fastbootbol és jó lesz.Valószínű nem frissítetted őket... Ehhez kelleni fog a fastbootos zip fájl, abban benne van minden..

[ Szerkesztve ]

(#21911) kóóó


kóóó
aktív tag

Visszajottem 44s-re mert az oxigén katasztrófa.
Viszont a ghost touch elő is jött, van valami megoldás rá?
Nem akarok lolit

[ Szerkesztve ]

Üdv.: kóóó!

(#21912) petipetya válasza fornettisuti (#21907) üzenetére


petipetya
nagyúr

Na meg az, hogy fél kézzel tudjam kezelni a telefont és ugyanúgy le tudjam zárni a kijelzőt (középső gombról való felfelé húzás). Egyszóval nem hülyeség.

"nincs rá lezsóidő"

(#21913) petipetya válasza somasz (#21909) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ugyanezzel a rommal, amely elvileg a legfrisebb és javította ezt a hibát? Nálam is ez van fent és azóta tökéletes a kijelző: [link]

"nincs rá lezsóidő"

(#21914) X DoZ3R válasza Danika256 (#21910) üzenetére


X DoZ3R
tag

Ooo erre nem is gondoltam, valoban csak zippel frissitettem, este megy ujratantom fastboottal
Koszi :)

(#21915) X DoZ3R válasza borsodika (#21905) üzenetére


X DoZ3R
tag

Dhl viszi es hozza a telot, semmit nem kell fizetned, a support minden infot leir neked ami kell. 1 het alatt megvan az egesz

(#21916) borsodika válasza X DoZ3R (#21915) üzenetére


borsodika
őstag

Köszönöm. :R

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#21917) phanze


phanze
aktív tag

Sziasztok.
Hol érdemes ilyen telefont venni? :)

(#21918) fortune


fortune
tag

Sziasztok.
Már nagyon rég szemezgetek evvel a telefonnal és úgy döntöttem, hogy meg is fogom rendelni hamarosan ahogy lesz belőle, raktáron. Gondolom ez csak jövő kedden várható, hogy lesz belőle egy pár db.
Azt szeretném kérdezni, hogy a gyrái rendszere mennyire jó? Egyáltalán van rá CM mod? Ha igen melyiekt ajánjátok majd feltelíteni.
Előre is köszi a választ.
Üdv!

(#21919) berek21 válasza phanze (#21917) üzenetére


berek21
senior tag

Csakis a Oneplus.net oldaláról. Válaszd ki alul a magyar zászlót, és akkor máris forintban látod az árát. Hajrá!

LG Velvet eladó!

(#21920) berek21 válasza fortune (#21918) üzenetére


berek21
senior tag

Erre a telefonra gyárilag a CM készíti a romot.

LG Velvet eladó!

(#21921) ak76


ak76
senior tag

Sziasztok,tapasztalat,vélemény erről az oldalról?
[link]

(#21922) migabi24 válasza ak76 (#21921) üzenetére


migabi24
nagyúr

Kelzsoca üzemelteti aki régi megbízható ph tag

(#21923) rocsoka válasza rocsoka (#21846) üzenetére


rocsoka
csendes tag

Sziasztok!

Megcsináltam az akkumulátor tesztet ahogy ígértem elég részletes lett.

- Észrevettem, hogy a google play szolgáltatások lényegébe folyamatosan a futási idővel megegyezve ébren tartotta a telefont ennek utána olvastam és le is tiltottam h ébren tartsa a telefont így a tesztbe már nem zavar bele.

2015. 07. 06 este 19:00 kor vettem le a töltőről (kikapcsolva töltöttem) 100% on
Használat:
folyamatos wifi kapcsolat
screenshot lövések a teszthez
9 perc empireZ játék ez
2 perc netezés facebok és egy hírportál
utána telefon a polcra nem piszka (folyamatos wifi kapcsolat) 98% az aksi állapota

Reggel 2015.07.07. 05:30 ébreszt 85%
használat
folyamatos wifi kapcsolat
screenshot lövések a teszthez

06:30 indulás a melóba
LTE kapcsolatra váltás

nap folyamán
összes hívás:53 prec
összes játék: 46 perc
összes kijelző idő: 3 óra 56 perc
ja fényerő szinte minimumon (screenshot van róla)
email olvasás
naptár bejegyzések

screenshot képek magyarázata:

1-12 ig: 100% töltőről levéve. adatok beállítások (2015.07.06. 19:00)
13-17 ig: ébredés Fogyasztás képek aksi 85%
18-22 ig: játék teszt képek 18 perc -10% merülés
23-28 ig: net teszt 20 perc -7% merülés
29-33 ig: hívás teszt 2 hívás összesen 12perc 15 másodperc -2% merülés
34-46 ig: használat vége fogyasztás
47-48 ig: összes hívás, összes email

itt tekinthetőek meg a képek: [link]

összegzés:
07.06. este 99%
07.07. reggelre -14% merülés mindez 10 óra alatt úgy, hogy se hívás se piszka se email. (wifi folyamatos volt)
07.07. 18:00 az aksi 10% telefon kikapcs és töltő
összes futási idő 23 óra amiből lényegébe 10 órát nem is volt használva.
szóval 13 óra visszafogott használat.
Telefon pont ma 1 hetes

Hát nem is tudom kicsit talán jobb így, hogy a google play ébren tartás letiltva, de azért nem vagyok elégedett mivel mások sokkal jobb teljesítményről számolnak be.
- Például 30perc real racing3 játék és -6% merülés, nálam a real racing3 20 perc alatt -18% (wifin) de mivel én csak egy játékkal játszok (EmpireZ) ezt nem is vettem a tesztbe.

Várom a véleményeket.

Köszönöm: Roland

[ Szerkesztve ]

OnePlusOne - Samsung led fullHD 3D - Gigabyte PA67a-UD3-B3, intel i5, samsung 16GB 1600mhz, Asus strix gtx970 4GB OC, Samsung SSD EVO750 250GB, Western Digital Blue HDD 1TB, Chieftec 500w, Logitech Z906 5.1 THX, TP-LINK Archer c5 AC1200

(#21924) kano válasza rocsoka (#21923) üzenetére


kano
nagyúr

Tedd fel a Battery monitor nevű programot és nézd meg légyszi, hogy mennyit fogyaszt standby-ba. A normális a 7-10mAh.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#21925) kano válasza kóóó (#21911) üzenetére


kano
nagyúr

Bocsi a dupláért.

Talán a legújabb 11s-hez való Boeffla kernel segít.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#21926) Pipiripi válasza rocsoka (#21923) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Azért majdnem 1 óra telefonálás, és játék, illetve 4 óra kijelző idő azért nem viszafogott használat szerintem. Ahol letiltottad a play szolgáltatásokat, ott reggel, amikor először kézbe veszed a telefont, tiltsd le azokat az alkalmazásokat, amik éjjel ébresztgetik a telefont. De csak akkor, ha nem fontosak, és nem okoznak gondot. Egyébként szerintem lesz még jobb, mert egy hét alatt nem áll be teljesen az akksi.

(#21927) borsodika válasza ak76 (#21921) üzenetére


borsodika
őstag

Ahogy nézem ugyanannyiba kerül mint a hivatalos oldalról viszont ami mellette szól, hogy ha van készleten akkor hamarabb kiszállítják illetve a magyar garancia is jól hangzik. :)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#21928) berek21 válasza borsodika (#21927) üzenetére


berek21
senior tag

Jól hangzik, de csak 1 év.

LG Velvet eladó!

(#21929) Pőze válasza rocsoka (#21923) üzenetére


Pőze
aktív tag

Az akksi jobb lesz idővel bejáratos korszaka van még most. Nekem kb 2 hete van meg és pl ma 3 óra kijelző idő után van 48% - on. Általában facebookozok, viberezek, kevés hívás, youtube ilyesmi. Szóval szerintem nagyon rendben van. Nexus 4em már 2x kellett volna tölteni. :D

Mondjuk én a fastbootbol raktam fel a rendszert (nexus korszakból való beidegződés) lehet ez is számít, meg hogy nincs rajta olyan sok app + greenifyt használok. Szerintem próbáld meg te is nagyon jó kis app. :)

[ Szerkesztve ]

(#21930) rum-cajsz válasza rocsoka (#21923) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nem emlékszem milyen ROM van a telefonodon, de nekem a gyári CM12-vel éjjel 1-2%-ot merült (most 12.1-es Blisspop van fenn, és ennek is elég gyászos az aksi ideje).

Én is javaslom a Better Battery Stats-ot, vagy a Battery Monitor-t, hogy azzal monitorozd.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#21931) kelzsoca válasza ak76 (#21921) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szia!

Igen, hozzám tartozik, ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátot.

https://vertigostore.eu

(#21932) ampulla


ampulla
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan bootloader nyitás leírást keresek ami nem toolkitet használ, mivel linux alol szeretném megcsinálni. Valaki csinálta már shell-ből?

Köszönöm.

(#21933) Pőze válasza ampulla (#21932) üzenetére


Pőze
aktív tag

Linux alól egyszerű.

Ha ubuntu alapú a disztród van akkor

sudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastboot

aztán fastboot módba rakod a a telefonod és csatlakoztatod a géphez

fastboot devices sorral megnézed felismerie a telefonod ha igen akkor

sudo fastboot oem unlock

és kész is.

Csak vigyázz mert a bootloader nyitás törölni fog minden adatot a telefonról és gyári állapotú lesz.

[ Szerkesztve ]

(#21934) fornettisuti válasza petipetya (#21912) üzenetére


fornettisuti
veterán

Ezt hol allitom be? nem lattam ilyen opciot.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#21935) petipetya válasza fornettisuti (#21934) üzenetére


petipetya
nagyúr

Beállítások / gombok / navigációs gyűrű hivatkozások / szerkesztés.

"nincs rá lezsóidő"

(#21936) rocsoka válasza kano (#21924) üzenetére


rocsoka
csendes tag

Szia

Köszi meglesznek de kérlek küldj egy linket mert sok ilyen profi van.

OnePlusOne - Samsung led fullHD 3D - Gigabyte PA67a-UD3-B3, intel i5, samsung 16GB 1600mhz, Asus strix gtx970 4GB OC, Samsung SSD EVO750 250GB, Western Digital Blue HDD 1TB, Chieftec 500w, Logitech Z906 5.1 THX, TP-LINK Archer c5 AC1200

(#21937) rocsoka válasza rum-cajsz (#21930) üzenetére


rocsoka
csendes tag

Szia

Az ahogy meg kaptam gyárilag. képernyő fotón látszik.

OnePlusOne - Samsung led fullHD 3D - Gigabyte PA67a-UD3-B3, intel i5, samsung 16GB 1600mhz, Asus strix gtx970 4GB OC, Samsung SSD EVO750 250GB, Western Digital Blue HDD 1TB, Chieftec 500w, Logitech Z906 5.1 THX, TP-LINK Archer c5 AC1200

(#21938) Zsoltesz93


Zsoltesz93
tag

Sziasztok.Látom,hogy jelenleg egyik verzió sem rendelhető az oldalon.Nem lehet tudni,hogy kb. mikor lesz majd?Egy 64Gb-ost szeretnék rendelni.

"A marketing az az eszköz, amelyhez akkor nyúlunk, ha rossz a termékünk."

(#21939) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Skacok akiknek rossz az akku ideje (leginkább éjjeli merülési teszten derül ki, ha 5%-nál több, akkor az tekinthető rossznak), az tegye már meg, hogy csinál egy képernyőképet az akku használatról, ahol látszik a merülés és hogy mennyit van a wifi illetve az ébren tartás bekapcsolva, és küldje már el, mert szerintem sokan sz0ptok a google service ébren tartása miatt, és ezért szídjátok a telefont, közben ez orvosolható és nem annyira a telefon, mint a Google hibája.

Egyúttal megosztanám, hogy eddig nekem a legjobb fix a Services problémára az, amit a Tasker fejlesztője csinált: egy kis progi, amit elindítasz (root kell hozzá), nem ír ki semmit, csak elindul majd leáll, és kész. Következő rebootig nincs több GS ébresztgetés és ellenben nincsennek FC-k meg semmik sem. Tök jól működik. OxygenOS alatt ez kötelező, ott nincs Privacy guard...

Itt a taskeres link:

[link]

És ott jobbra felül a goo.gl-os linknél.

Persze Tasker nem kell hozzá. Telepítés után lesz egy Wakelock-fix alkalmazás, amit el kell indítani, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#21940) kano válasza rocsoka (#21936) üzenetére


kano
nagyúr

[link]
Az lenne a lényeg, hogy mAh-ra kell állítani a monitorozásnál a kijelzést (ezt jól leírtam :W ) és utána figyelni, hogy mondjuk sleepben mennyit fogyaszt.

vitézlejszló

Jól beszél Farkas tezstvírem! Uff!!

Én úgy védem ezt ki, hogy Calkulin gapps-ját kasználom amiben egy régebbi verziós Play sevrice van még és nem engedem neki a frissítést.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#21941) rocsoka válasza Pipiripi (#21926) üzenetére


rocsoka
csendes tag

Szia

Hát nem tudom 21 perc net, 56p hívás és 46 perc játék?
Ébreszteni semmi nem ébresztett semmi este de látszik is a képernyő mentésből.
Ne is az itt a lényeg mire mennyit használtam hanem hogy merül pl az esti - - 14%
19 perc játék -10%..........
Ma pl 12 óra használat alatt 15perc játék, 0 hívás, 13perc net, 2,5 ora kijelző ido idő.. 100% róla 48% és semmi nem tartja ébren kijelző fényérzékenység minimum... Néha azt veszem észre ha csak matatok a telefon menübe beállítások tényleg csak bogaraszom 2 percenként - 1%

De amúgy ja igazad van bocs ha az ember egy csúcskategoriás telefonnal beszél 1 órát :)

[ Szerkesztve ]

OnePlusOne - Samsung led fullHD 3D - Gigabyte PA67a-UD3-B3, intel i5, samsung 16GB 1600mhz, Asus strix gtx970 4GB OC, Samsung SSD EVO750 250GB, Western Digital Blue HDD 1TB, Chieftec 500w, Logitech Z906 5.1 THX, TP-LINK Archer c5 AC1200

(#21942) rocsoka válasza vitezlejszlo (#21939) üzenetére


rocsoka
csendes tag

Szia
Kérlek nézd meg a 21923 bejegyzésem ott van részletes képernyő fotón rá link és a bejegyzésben magyarázat este 14% merülési volt.

Kérlek véleményed köszi :)

OnePlusOne - Samsung led fullHD 3D - Gigabyte PA67a-UD3-B3, intel i5, samsung 16GB 1600mhz, Asus strix gtx970 4GB OC, Samsung SSD EVO750 250GB, Western Digital Blue HDD 1TB, Chieftec 500w, Logitech Z906 5.1 THX, TP-LINK Archer c5 AC1200

(#21943) kelzsoca válasza Zsoltesz93 (#21938) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nálam van készleten. :)

https://vertigostore.eu

(#21944) Zsoltesz93 válasza kelzsoca (#21943) üzenetére


Zsoltesz93
tag

Wow,konkrétan még olcsóbb,mint a Oneplus.net-ről.Mi a trükk? :D

"A marketing az az eszköz, amelyhez akkor nyúlunk, ha rossz a termékünk."

(#21945) Vagany válasza Pőze (#21933) üzenetére


Vagany
őstag

"Csak vigyázz mert a bootloader nyitás törölni fog minden adatot a telefonról és gyári állapotú lesz."
Van olyan (legalábbis korábban volt) ami nem reszeteli. Én toolkittel csináltam még annak idején és nem bántotta a rendszert a bootloader nyitás.

szerk:
Én ezzel csináltam, igaz lassan 1 éve :) . A method 2-t használtam.

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#21946) axlfsi válasza Zsoltesz93 (#21944) üzenetére


axlfsi
veterán

Nos, a trükk attól trükk (általában), hogy csak a trükköt alkalmazó személy ismeri :)
Mindettől függetlenül, engem is érdekelne egy őszinte bemutatkozás, hogy vásárlóként érint-e bármi hátrány a hivatalos oldalról való vásárláshoz viszonyítva.

*** ALLY-t keresek *** ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#21947) kelzsoca válasza Zsoltesz93 (#21944) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nincs trükk, 20%-os áfával terhelt, nincs artisjus, és nem megy át több csatornán (nagyker-kisker stb..)
Amennyiben a vásárló rendelkezik közösségi adószámmal, akkor nettó áron is elviheti a terméket, ami jelen esetben 79k-t jelent.
2 év helyett 1 év hazai garancia, viszont nem kell saját költségen kínába küldözgetni a terméket probléma esetén, ami költséges és a garanciális ügyintézés is hosszadalmas.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#21948) WOT-H-A-C válasza kelzsoca (#21947) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szia! Akkor, ha jól gondolom ti nem a globál verziót áruljátok, ugye?

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#21949) rocsoka


rocsoka
csendes tag

Már egy ideje küldi a one+ a futárt a telóèrt és 1 hét alatt megvan. És 2 év :)

OnePlusOne - Samsung led fullHD 3D - Gigabyte PA67a-UD3-B3, intel i5, samsung 16GB 1600mhz, Asus strix gtx970 4GB OC, Samsung SSD EVO750 250GB, Western Digital Blue HDD 1TB, Chieftec 500w, Logitech Z906 5.1 THX, TP-LINK Archer c5 AC1200

(#21950) kelzsoca válasza WOT-H-A-C (#21948) üzenetére


kelzsoca
félisten

Közvetlenül a gyártótól érkezik, tehát EU-s verzió. :)

https://vertigostore.eu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.