Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) natë


natë
nagyúr

(#202) mistar válasza natë (#201) üzenetére


mistar
tag

Szuper!
16:9 beállítás van itt is? Köszi!

(#203) Lasy válasza mistar (#202) üzenetére


Lasy
veterán

Igen van. Kipróbáltam ezt is

+36702778032

(#204) mistar válasza Lasy (#203) üzenetére


mistar
tag

Köszönöm!

(#205) navigator7


navigator7
lelkes újonc

Szevasztok kinéztem én is ezt a telefont,nekem tetszik.Egyvalamit szeretnék kérdezni azoktól akik már használják,jelenleg huawei p20 prom van és van benne egy nagyon hasznos kis gesztusvezérlés...Híváskor a telefon fülhöz emeléssel vagy a telefon felemelésével kapcsolja a hívó felet,nem kell csúszkát húzni jobbra vagy balra.Ez azért jó és hasznos mert szakmámból kifolyólag sokszor koszos vagy festékes a kezem(Szobafestő vagyok)Szóval esetleg ez a telefon tudja ezt fícsőrt?Köszi előre is ha valaki válaszol erre!!!

(#206) Lasy válasza navigator7 (#205) üzenetére


Lasy
veterán

Sajnos ilyen nem látok benne. De soha nem is használtam ilyet. :)

+36702778032

(#207) kutga válasza navigator7 (#205) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem nincs ilyen de milyen jó kis funkció. :) Utoljára talán Samsungon láttam.

Let the Zone take me if I am.

(#208) Foo


Foo
tag

Nagyon rég jártam ph fórumon. Elképesztő, hogy milyen hangnemben és hevesen tudnak itt páran marakodni a semmin. (srry)
Rá is nyomtam a rendelés gombra egyből. Na jó, ez is vicc volt, már pár nappal ezelőtt megrendeltem.

Egyedül a green tint és a dead pixel problémáktól félek. A szoftvert majd kikupálják. Beszéltem velük szállítással és garanciális ügyintézéssel kapcsolatban. Németországból jönnek a telefonok, ha valakit érdekel.
Egyébként a telefon tudatos választás volt, valami egyedit szerettem volna. Az iPhone kinézet (mert tetszik az a formaterv, viszont az iOS-t nem szeretem), a disco hátlap és a stock androidhoz nagyon közel álló szoftver miatt. Az "ennyiért csak közepes" teljesítmény nekem pont elég.

Örülnék, ha olvashatnék itt még pár konkrét tapasztalat alapján íródott véleményt a készülékről, legyen az negatív, vagy pozitív. Az nem annyira érdekel, hogy "de a Zamzung az menyive jób má". Kösz!
:R

[ Szerkesztve ]

(#209) Lasy válasza Foo (#208) üzenetére


Lasy
veterán

Hol láttad azt, hogy "hevesek" az emberek?
Én teljesen meg vagyok elégedve a telefonnal. A gyári kamera éjszakai módban nem igen jó, de a gcam jobb. Persze ezek csak beállítások, de azért elég nagy a különbség.

+36702778032

(#210) Foo válasza Lasy (#209) üzenetére


Foo
tag

Olvasd feljebb. Megy a marakodás, de ha sokat vagy itt, lehet, hogy neked már fel sem tűnik. 😅
A fotózás nem annyira érdekel. Néha lövök pár képet, nem ez volt a fő szempont a választásnál, akkor vszeg nem ezt vettem volna meg. A Gcam-et lehet, h kipróbálom azért. Mindenhol azt olvasom, hogy kikupálták a telefon szoftverét, a kezdeti hibákat javították. RAM kezeléssel neked milyen tapsztalataid vannak? Az picit zavaró lenne, ha mindent újratöltögetne néhány nyitott app esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#211) Lasy válasza Foo (#210) üzenetére


Lasy
veterán

Nem igen veszek észre ilyen hibát. Szerintem nincsen, de sok mindenki mást mond. Csehektől jött Németországba a telefon, és teljesen jól müködik.
Appok mindig mennek, és jól. Nem szoktam zárni őket, így sok van nyitva. És könnyen megy a váltás is köztük

+36702778032

(#212) natë válasza Foo (#208) üzenetére


natë
nagyúr

Sebessége pazar. Pixel szint. Design, összeszerelés kiváló. A kijelzőn látszik, hogy nem egy Samsung minőség (főleg alacsony fényerőnél, este), de nappal korrekt. Kamera szerintem nagyon jó, bár a ultraszélesen még van mit reszelni.
A fekete színű változat kerete elég érzékeny a tok alá szorult porra, hamar nyomot hagy rajta, de ez szerintem minden alu készüléknél jelen van. Fehérnél gondolom kevésbé látszik.
Csengőhangok eszméletlen jók, akkuidő is remek.
Jó választás!

[ Szerkesztve ]

(#213) Foo válasza natë (#212) üzenetére


Foo
tag

Az oled kijelzőt sajnálom. Akkor ez egy kompromisszum lesz. Egy Mi 9T Pro-ról váltok, mert sajnos beázott. Lehet, hogy az enyémben már valami újabb panel kerül, tekintettel arra, hogy korábban sok probléma volt ezzel a részegységgel. Fehéret rendeltem, de akkor majd ügyelek a tok alá szorult porra.

Kösz mindenkinek a válaszokat! 🙏

(#214) mrThomi válasza Foo (#208) üzenetére


mrThomi
addikt

Halott pixel szerintem olyan ritka egy telefonnál, az elmúlt 2 évben több mint 60 telefon fordult meg nálam és pixel hibával talán 2 esetben találkoztam, viszont zöld árnyalatú szar amoled panellal annál inkább. Kifogtam egy zöld Nothingot is, az nagyon csúnya volt, az elején linkeltem is, eladtam viszont a support nagyon jó, angol, német, francia nyelven lehet velük kommunikálni és egy gyors adat és probléma elemzés után intézik a visszajuttatást. Volt egy fehér Nothingom is az viszont hibátlan volt. Lehet azért mert 2022.08 gyártási(hátoldalán meg tudod nézni). Az első Júliusi volt, lehet ott még több hibás került a piacra. Szerintem Szeptember-Októberi gyártásuakkal már nem lesz ilyen gond, bár ki tudja.

(#215) natë válasza mrThomi (#214) üzenetére


natë
nagyúr

Az oled smearing viszont mindegyiknél jelen van, ebből is látszik, hogy spóroltak a panelen.

(#216) Lasy válasza natë (#215) üzenetére


Lasy
veterán

Ezeket, jól látjátok?
Hogy látom ezt?
Mert olyanokat írtok, amit nem látok az én készülékekben. Sok hibát olvasók, de nálam egyik sincsen.

+36702778032

(#217) Lasy


Lasy
veterán


Ebből nem mondom meg, mikori

+36702778032

(#218) natë válasza Lasy (#216) üzenetére


natë
nagyúr

pl:[link]

Sötét szobában nagyon látszik. Oled tulajdonság, a drágább panelokon nem ennyire látszik.

[ Szerkesztve ]

(#219) Foo válasza natë (#215) üzenetére


Foo
tag

Az már a Xiaomi Mi 9T Pro-mon is megfigyelhető volt. Ki tudok békülni vele, csak a Nothingnak ne legyen zöld a panelje, meg ne legyen rajta döglött pixel, a smearingel elvagyok.

@Lasy: sötétben, dark téma mellett figyelhető meg az oled panelen a smearing jelenség. Főleg a feketéknél figyelhető meg jól.

[ Szerkesztve ]

(#220) Foo válasza mrThomi (#214) üzenetére


Foo
tag

Kösz! Ha valami probléma lesz, akkor úgyis visszaküldöm. Csak a francnak sem hiányoznak a plusz körök. Én is beszéltem a supporttal és tök jó fejek voltak. Közvetlen hangvételben kommunikálnak, segítőkészek.

(#221) Lasy válasza Foo (#219) üzenetére


Lasy
veterán

Fekete készüléken van fekete témával.
De hol néztem ezt meg? Mert szívesen megnézném

+36702778032

(#222) Foo válasza Lasy (#221) üzenetére


Foo
tag

Bármilyen fekete lapon pl böngészőben egy fekete alapú oldalnál görgess le föl, lehetőleg gyenge fénynél, vagy sötétben. és nézd meg, hogy az oldal fényesebb elemei ívet húznak a sötét részekbe, illetve fordítva is igaz lehet, a sötét részek húznak bele a világosakba. Amit nate linkelt videót, az elég jól megmutatja. Ezen is látni: [link]

(#223) mrThomi válasza Lasy (#217) üzenetére


mrThomi
addikt

Doboz hátoldalán találod a gyártási dátumot.

[link] ha a zöldülést akarod tesztelni, korom sötét szobába, 2,5,10% greynél kijön kb bármilyen fényerő mellett. Ha a panel egységesen szürke akkor nem gyártási hibás. Ha fölsö vagy alsó része zöld akkor az nem túl jó. Nyilván ez a használatot nem befolyásolja de nekem azonnal rááll a szemem és onnantól már nem tudom élvezni a mobilt.

[ Szerkesztve ]

(#224) Lasy válasza Foo (#222) üzenetére


Lasy
veterán

Én nem látok semmit az én telefonomon

+36702778032

(#225) mrThomi válasza natë (#215) üzenetére


mrThomi
addikt

Az más szerintem, az panel sajátosság, olyan amilyen azzal nem tudsz mit kezdeni, de amikor este lefekvésnél sötétmódban belépsz, play store, choreme stb és a panel fölső része zöld az alsó szürke a közepe meg zöldes szürke na ott el tudnám hányni magam a rossz gyártási minőség miatt.

(#226) mrThomi válasza Foo (#222) üzenetére


mrThomi
addikt

Amit Nate linkelt azon a lilás elszíneződés a lényeg szerintem

(#227) Lasy válasza mrThomi (#223) üzenetére


Lasy
veterán

Zöld nincsen, világosabb a széle, de az is csak a 10-15% szürke résznél látható az is csak akkor ha a lámpát is lekapcsoltam.

Videóit csináltam róla, egy sötét oldalon, de ott semmi sem látszik.

[link]

Amúgy 2022/6

+36702778032

(#228) natë válasza mrThomi (#225) üzenetére


natë
nagyúr

Lilás is lehet a szurke, nem csak zöld

Mas: szilikon tokban hasznaljatok?

[ Szerkesztve ]

(#229) Lasy válasza natë (#228) üzenetére


Lasy
veterán

Írtam csak világosabb, de semmi. Nem lehet elhinni, hogy nincs baja? Érdekes.
Nekem ilyen van.

+36702778032

(#230) natë válasza Lasy (#229) üzenetére


natë
nagyúr

Én nem mondtam, hogy baja van!!!!! :U

(#231) mrThomi válasza Lasy (#227) üzenetére


mrThomi
addikt

Egyszínű képen. Töltsd le ezt, 5% szürke, a foto galériában full képernyő és a fényerőt tologatva tudod ellenőrizni, hogy van e zöldes elszíneződése a panelnak [kép]

[ Szerkesztve ]

(#232) mrThomi válasza natë (#228) üzenetére


mrThomi
addikt

Igen erre pár napja lettem figyelmes, járt nálam egy Pixel 6. 90Hz bekapcsolva és a képernyő felső negyede lilás volt. Visszaraktam 60Hz-re és megszűnt. Mitől lehet ez egyébként ? Általába zöldülőkkel találkoztam, ezért csodálkoztam amikor a Pixel meg inkább lilás volt.

(#233) mistar


mistar
tag

Köszönöm a segítséget!
Csatlakoztam én is :)

(#234) Foo


Foo
tag

Megjött végre az enyém is. Fehér, 8/256GB. DHL - Lengyelország --> Németország --> Magyarország útvonalon, 3 munkanap alatt.

Anyaghasználat:
8. hóban gyártott példányt kaptam. Csúcs a forma és a kivitelezés, a felhasznált anyagok elég jó minőségérzetet nyújtanak. A gombok lenyomása határozott, clicky, jó nyomásérzetűek. A hátlapban minden a helyén.
A kijelzőn nem figyelhető meg sem a green tint, sem az amoled black smearing probléma (ez a Mi 9T Pro-mon ez elég durva volt, bár az egy 3 éves telefon). Minden makulátlan.

Szoftver:
A stock Android szuper, a glyph interfész vicces (még), de gondolom majd ráunok pár hét alatt. A csengő- és jelzőhangok zseniálisak.
A telefon Nothing OS 1.1.1-el jött, de azonnal frissült az 1.1.4 verzióra. Az ablakanimációk nekem picit lassúnak tűntek ezért 1x-ről levettem 0,5x-re. Szuper gyors és akadásmentes a felület. A RAM management viszont nekem picit agresszívnak tűnik, néha kilök és újratölt pár appot.
Végre az android navi gombok sémája is változtatható (már aki nem a gesztusvezérlést választja), én multitask - home - vissza séma híve vagyok és örülök, hogy nem kell átszoknom valami újra. Az akkuidő átlagos 1 nap alatt 30%-ra merült, mert folyamatosan nyomkodom. Azt remélem, hogy akár a két napos használat is elérhető lesz, ha már megszokom a telefont. A kamera átlagos, a Lasy által ajánlott Gcam-et ki fogom még próbálni. A hang a sztereó és okés. Bluetooth és USB-C átalakítóval még nem hallgattam rajta zenét, de tervezem egy USB-C to stereo jack DAC beszerzését, mert nagyon sokat hallgatok telefonon zenét.

-találtam bugot is: az arcfelismerő nem ismeri fel az arcom, nem azonosít mint arccal rendelkező emberi lényt. :D
-hiány (vagy bug), hogy nincs, vagy nem találtam meg a reading mód (kékfény szűrő) időzítési lehetőségét, csak ki, vagy bekapcsolt állapot létezik, ezért tettem rá egy plusz appot, ami ezt tudja.
Minden más ok.

Kiegészítők:
Rendeltem hozzá gyári áttetsző tokot, ami elég merev, jól illeszkedik, nem bumfordi, jó minőségűnek tűnik. A tok a kijelző síkja fölé nyúlik, tehát ha pofára esik a készülék, akkor sem érintkezik a képernyő közvetlenül a talajjal, kivéve ha az egyenetlen. Gyűjti az ujjlenyomatokat.
Alapból egy vékony, teljesen átlagosnak mondható kijelzőfóliával jön a telefon, azért vásároltam hozzá egy szintén Nothing márkájú képernyővédő üveget is, ami elég vastag és szintén jó minőségűnek hat (még nem tettem fel rá).

Összességében nagyon elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#235) kzcs válasza Foo (#234) üzenetére


kzcs
tag

Gratulálok a telóhoz. Nekem rendben működik az arcfelismerés. Elsőre nyit, de más arcára nem. Döcögésről nem tudok beszámolni, habár én a 12/256-ost vettem meg. A por valóban megáll a toknál de nem jut beljebb és 3-4 naponta meg annyi időm van, hogy megtöröljem. Olyan sokat már nem nyomogatom mint az elején, így kibír 2 napot, meg szinte annyit töltöm amíg a kocsiban az Android Autó miatt. Itthon ha szükséges qi padra teszem és az bőven elég.

(#236) natë


natë
nagyúr

Ha valakinek szüksége van rá, a héten érkezik hozzám egy pakk fólia (elő és hátlap, azt hiszem 6 db-os).

(#237) Foo


Foo
tag

Aki esetleg aktív zenehallgatásra is használná a telefont (annak ellenére, hogy katasztrofális az USB-C-n kijövő jel) a kábeles fülessel, vagy fejhallgatóval, annak ajánlanám ezt az USB-C to 3,5 jack átalakítót, ami erősítő és EQ is egyben.
Nyilván ez kis kütyü a maga 8000.-Ft-os árával még messze áll egy iBasso, vagy egyéb, komolyabb audiophile kiegészítő minőségétől, de komoly mértékű javulást lehet vele elérni, mind hangzásban, mind hangerőben.

"Sharkoon Mobile DAC USB-C"
[kép]

(#238) Lasy válasza Foo (#237) üzenetére


Lasy
veterán

BT -on nem kell ilyennel foglalkozni. Hangszóró, és files is tökéletes. Igaz mind a kettő Sony

+36702778032

(#239) Foo válasza Lasy (#238) üzenetére


Foo
tag

Megkérdezhetem, hogy milyen Sony cuccaid vannak? És ha már BT, akkor én egy Sony WH- 1000XM4 alá nem mennék.
Most egy Pioneer SE-MS5T fülest hajtok és nagyon szeretem a hangképét, ezzel az USB kütyüvel meg életre kelt. Nem is tervezek egyelőre BT-re váltani. 💁

[ Szerkesztve ]

(#240) Lasy válasza Foo (#239) üzenetére


Lasy
veterán

Nem szeretem a vezetékes fülest.

Linkbuds files, és srs xb 31, illetve 43 amit használni szoktam.

+36702778032

(#241) Napfénysüti

Honnan érdemes beszerezni ezt a telefont?

Més que un club!

(#242) blueMerle válasza Napfénysüti (#241) üzenetére


blueMerle
veterán

Nálunk (SK) ma jelent meg a Telekom kínálatában, brutálisan röhejes áron, szóval azonnal rendeltem egyet, azóta már el is fogyott a webshopon :D Egyelőre csak fekete van. Szóval, feltételezem hogy napok kérdése és a magyarországi Telekom kínálatában is felbukkan (régiós értékesítés)

(#243) Napfénysüti válasza blueMerle (#242) üzenetére

De rég láttalak! :R
Lehet hamarosan cserélnem kellene a telefonom és elgondolkodtam ezen a készüléken, de nálam csak független verzióban jönne szóba.

Més que un club!

(#244) kutga válasza Napfénysüti (#241) üzenetére


kutga
nagyúr

Alza szerintem.

Let the Zone take me if I am.

(#245) lejbi


lejbi
tag

Én emagon vettem 1 újra csomagoltat, 160000ft volt, 8/128, fekete. A leírásnak minden teljesen megfelelt (sérült csomagolás), a telefont kb csak bekapcsolták. 2 év rendes gari van rá.

Üdv: Lejbi

(#246) natë válasza Napfénysüti (#243) üzenetére


natë
nagyúr

Jó választás.

Aki most vett, már augusztusi készüléket kapott esetleg későbbit vagy még az első szériást júliusból?

(#247) blueMerle válasza Napfénysüti (#243) üzenetére


blueMerle
veterán

Én is örülök :)

Nálunk a Telekomnál (és minden szolgáltatónál) függetlenek a telefonok, modemek. Szerencsére ez itt már nagyon régóta nem divat (ha jól tudom nálunk törvény is van rá)
Az én 30 eurós előfizummal havi 11 euróval fizetem. Szóval a telefonért a két év alatt 264 eurót fizetek, ami szerintem bomba ajánlat.

(#248) Napfénysüti válasza blueMerle (#247) üzenetére

Ilyen konstrukcióban már vinném is.
De hát ez itt Magyarország szóval gondolhatod itt nincs semmi hasonló. :(
(Voltunk idén Pozsonyban pár napot, nagyon tetszett. ;) )

Més que un club!

(#249) Foo válasza natë (#246) üzenetére


Foo
tag

Augusztusi szériát kaptam. Közvetlenül a Nothingtól rendeltem. Fehér 8/256GB.

(#250) Foo válasza blueMerle (#247) üzenetére


Foo
tag

De ha jól értem, előfizetés mellé ennyi, és az pedig havonta (legalábbis a legnagyobb csomag) a készülékkel együtt 52,58 euro. A legkisebb csomaggal is 39 euro. Az iszonyú sok, legalábbis tőlünk nézve, az ócska forintunkkal. :))
A kétkártyás mobilok nálunk is függetlenek, sőt a Telekom azt mondja magáról, hogy minden mobilja kártyafüggetlenül kerül forgalomba, erre tessék: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.