Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13151) zzola válasza csab2 (#13150) üzenetére


zzola
félisten

Így van, ahogy mondod. Nokia-nál a készülékcsere a főpanel cserében testesül meg...minden más marad.
Ha elromlik a tv-d, és nem javítható, akkor nem a belsejét cserélik ki, hanem kapsz egy új készüléket...szerintem...

A problémám ebből adódik, sz@rul szerelték össze a készüléket, 1-4-7- gombsor néha akad, súrolja az előlapot, ami szintén görbén áll...

[ Szerkesztve ]

(#13152) kkrisi


kkrisi
senior tag

Hello!

Az mitől van, h a telefonon akkor is ott a wifi jel, mikor nincs használatban?

Előre is köszi!

(#13153) csab2 válasza zzola (#13151) üzenetére


csab2
veterán

Tehát a készülékház, gombsor, stb. marad a régi?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#13154) Probert75


Probert75
addikt

Fiúk, lányok!
Háttérképnek hogyan lehet betenni GIF-et? Lehet egyáltalán mozgó háttérképet betenni?

(#13155) zzola válasza csab2 (#13153) üzenetére


zzola
félisten

Igen.

(#13156) lah111


lah111
csendes tag

Lássatok csodát!
Panelcsere (előtte kétszer fw frissítés) után visszakaptam a telómat. Egyelőre minden működik, se lefagyás, se más balfékségek amik előtte voltak. Még a messaging is működik.
A kérdés csak az, hogy miért nem lehet egyből így eladni? Kinek kell ez a herce-hurca?

[ Szerkesztve ]

(#13157) cimbi186 válasza zzola (#13145) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Csa!

Ne aggódj,én be is írtam a panaszkönyvbe,csak velünk lehet ezt megcsinálni(gyarmasotított magyarokkal :((( )
Azóta,ha a Finn szó felmerül valahol egyből hányingerem támad :W
(most gondoljunk bele:kicserélem a motort a kocsimban és újként árulom az autópiacon :Y ................még talán jól el is vernének :DD )

És egy kis adalék azoknak akiknek lötyög-felhajlik az előlap.
A hivatalos Nokia álláspont szerint két kisdarab ragasztószalagot kell a fülek alá tenni és már kész is ,hahahahaha......és ez nem vicc,nekem valóban így javították meg a bercsényi utcai szervízeben és az infó is onnan van,le is mentem hídba :W ..............viszont azóta tényleg nem lötyög.
Úgyhogy,ha még valakinek lötyögne,ne vigye szervízbe,csinálja meg maga otthon csomó időt és pénzt spórol és teljesen gyári lesz.

Nekem ez az első Nokia telefononom 1991 óta de,hogy az utólsó is az tuti :K

(#13158) skater19


skater19
csendes tag

na már meg is van az új (pontosabban használt, csak nekem új) E52-m!!! :)
nagyon tetszik, okos kis telefon, de ezt a házikó gomb alatti led-et miért így oldották meg vajon? olvastam, h másoknak is problémájuk van ezzel... az mi célt szolgál, miért pont oda rakhatták?
másik kérdésem: nem lehet beállítani ezen a telefonon, hogy ha elforgatom a készüléket, akkor a kijelzőn lévő kép is forduljon el, mint pl az N95-ön?

a válaszokat előre is köszi!!! :)

(#13159) Symbio válasza cimbi186 (#13157) üzenetére


Symbio
senior tag

A bercsényi utcai szerviz nem = Nokia, Mint ahogy a Nokia sem azonos Finnországgal.
Az autó és annak motorja példa erősen sántít és a az egésznek valahogy olyan flem szaga van :((
További szép napot!

(#13160) Symbio válasza skater19 (#13158) üzenetére


Symbio
senior tag

Vezérlőpult -> Beállítások -> Általános -> Szenzor beállítás ;)

(#13161) kalapocska


kalapocska
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni? OVI Maps -en keresztül szeretném megosztani a helyzetemet a facebook. de mindig amikor csatlakozni próbálok a facebookra "Jelenleg hálózati problémák állnak fenn. Kérjük próbálja újra." hibát kapom.

Mi lehet a megoldás?

(#13162) cimbi186 válasza Symbio (#13159) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Csaó!

Tulajdonképpen igazad is lehet:)
De,ha végigjártad volna azt az utat amit én ezzel a kis kedves készülékkel akkor lehet nem így reagáltál volna az én kis flémemre.

Neked is szép napot!

(#13163) zzola válasza cimbi186 (#13157) üzenetére


zzola
félisten

"viszont azóta tényleg nem lötyög.
Úgyhogy,ha még valakinek lötyögne,ne vigye szervízbe,csinálja meg maga otthon csomó időt és pénzt spórol és teljesen gyári lesz."

Ez jó, de nálam gyárilag lötyögött... :Y

Ma leadtam a Nokia boltba, ~1.5 hét a javítási idő. Érdekes, most a szervizes észrevette, hogy ferdén áll a billentyűzet meg az előlap is...

(#13164) zzola válasza lah111 (#13156) üzenetére


zzola
félisten

Fény érzékelő működik?

(#13165) old rocker válasza skater19 (#13158) üzenetére


old rocker
veterán

Pont ugyanúgy, mint írták lentebb, mint az N95-ön...

A Led-es kérdésedre: azt a célt szolgálja, hogy a hisztizésre hajlamosak tudjanak sokáig mivel foglalkozni...

Blinded by the light...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#13166) skater19 válasza old rocker (#13165) üzenetére


skater19
csendes tag

Ja értem... :)
Ok...
(mielőtt félreértenél, én szerintem nem hisztiztem, csak megkérdeztem...annyira nem zavar...sőt..)

(#13167) lah111 válasza zzola (#13164) üzenetére


lah111
csendes tag

Úgy tűnik, hogy működik. Neked mi a gondod?

(#13168) zzola válasza lah111 (#13167) üzenetére


zzola
félisten

Nekem januárban cseréltek fő panelt, természetesen nem működött a fény érzékelő. Erre is a szomszéd fórumban hívták fel a figyelmemet, másnap vihettem vissza...
Csak emiatt kérdeztem, nálad jó-e?

(#13169) lah111 válasza zzola (#13168) üzenetére


lah111
csendes tag

Tényleg minden működik, pedig próbálgatom rendesen. Szeretném ha jó lenne, mert rettenetes bosszantó volt az eddigi élete.

(#13170) zzola válasza lah111 (#13169) üzenetére


zzola
félisten

Én is ezt szeretném, gyakorlatilag a vásárlás óta szívok vele...

(#13171) old rocker válasza skater19 (#13166) üzenetére


old rocker
veterán

mielőtt magadra vennéd, olvass vissza...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#13172) skater19 válasza old rocker (#13171) üzenetére


skater19
csendes tag

tudom, olvastam, csak azt hittem, itt rám is céloztál :) de akkor béke van! :) egyébként olvastam a logout blogodat, és minden elismerésem! :P nagyon megfogott a stílusod! :) na de nem akarok elkanyarodni a témától, hiszen ez egy E52 fórum... :)

(#13173) drkbl válasza kalapocska (#13161) üzenetére


drkbl
őstag

Múlt héten kb. 4 napig csak telefon->OVI naptár irányba ment a naptárszinkron, úgyhogy bármi OVI probléma lehet, nézz fel a fórumára! Nokia igencsak kiskutya módjára ugatja még ezeket a modern webes meg social networking-es "Holdakat", megbízhatóság (elérhetőségben) nincs, de legalább adatvesztésről nem hallottam még :U

PS.: És ez sajnos egy jó érv az N8 ellen... :(

[ Szerkesztve ]

(#13174) drkbl válasza old rocker (#13122) üzenetére


drkbl
őstag

Engem nem zavar, mert az egy hónap után cserélt panelemmel rossz érzékelő jött, éjjel-nappal padlógázon világít minden. Kellemes, hogy eléggé rövidlátó vagyok, úgyhogy éjjel ha felébredek ébresztőre, vagy spontán csak az időre lennék kiváncsi, rögtön el is vakítom magam/kiölöm a hályogot okozó baktériumokat, nézőpont és pillanatnyi kedv kérdése :DDD

(#13175) GAgyiXyXy


GAgyiXyXy
aktív tag

Azt írja nokija nekem, hogy új sw érkezett:
"Fantasztikus, új funkciók
Frissített alkalmazások
Még jobb teljesítmény.

Az új szoftverrel eddig nem tapasztalt élményekben lehet részed, frissítsd a telefonodat most és légy mindig naprakész"
Feltette már valaki? Mi a változás? Érdemes feltenni?

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#13176) M_Tomi0227 válasza GAgyiXyXy (#13175) üzenetére


M_Tomi0227
tag

Független telóhoz van ez az sw vagy szolgáltatóshoz?

[ Szerkesztve ]

(#13177) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Honnan venni észre, hogy a fényérzékelő működik vagy nem? Erős a gyanúm, hogy ez enyém nem megy, mivel olvasva az előző hsz-eket, nálam éjjel nappal azon a fényerőn világít, amit beállítottam.

(#13178) Probert75 válasza M_Tomi0227 (#13176) üzenetére


Probert75
addikt

A Telenoroshoz már a 034.001 van, de a T-shez nem tudom mi. Nézd meg itt:[link].

(#13179) Joe bácsi válasza Clemi (#13177) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Bemész egy sötét helyiségbe, letakarod a fényérzékelőt és látni fogsz csodát vagy sem!
Minek neked okosteló, amikor ezt az evidens dolgot nem tudod véghezvinni??!!! :W

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#13180) Probert75 válasza Clemi (#13177) üzenetére


Probert75
addikt

Onnan, hogy az utcán állsz és a fényérzékelőn kívül mindent letakarsz a billentyűzet nem világít. Ha nincs változás, akkor szerviz. De a csúszkáját állítgasd össze vissza, hátha meggyógyul. :)

(#13181) pityaa23 válasza Clemi (#13177) üzenetére


pityaa23
senior tag

kimész napra és letakarod a fényérzékelőt, ha kicsit elhalványul a kijelző fény akkor jó. Kb 2-3mp alatt reagál.

(#13182) GAgyiXyXy válasza M_Tomi0227 (#13176) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

pannon....vagy telenor.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#13183) M_Tomi0227 válasza Probert75 (#13178) üzenetére


M_Tomi0227
tag

Ja az akkor számomra nem érdekes, mert az enyém független azt hittem ahhoz jött ki valami új.

(#13184) Clemi válasza Joe bácsi (#13179) üzenetére


Clemi
veterán

Bemész egy sötét helyiségbe, letakarod a fényérzékelőt

Ha már amúgy is sötét van, akkor minek letakarni? :W

Egyébként meg miért is lenne evidens a fényérzékelő működése?

(#13185) Clemi válasza pityaa23 (#13181) üzenetére


Clemi
veterán

Nos, kipróbáltam, a billentyűzet fényét lekapcsolja, de a kijelző fényereje nekem nem változik, pedig valóban jobb lenne, ha este lejjebb venné, mert korom sötétben kisüti a szemem. Ezért kellett felraknom egy témaváltót, hogy este megadott időben egy sötét témára váltson, úgy nem vakít annyira.

(#13186) old rocker válasza skater19 (#13172) üzenetére


old rocker
veterán

Nem rád céloztam, csak arra, hogy nehogy ahhoz az irányzatba tartozóvá váljál...ha már a blognál tartottál, akkor magára a valamivé válásra egy khm....irodalmi asszociáció - másként nem tudom nevezni a Pink Floyd On the turning away gyöngyszemét: "Ne nyugodj bele, hogy mindez csak mások szenvedése, különben egy nap rádöbbensz, te is azokhoz tartozol, akik elfordulnak"

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#13187) old rocker válasza Clemi (#13184) üzenetére


old rocker
veterán

Azért, süsd meg -most elkezdesz pölyhösködni, pedig abszolút igaza van ez alkalommal Joe bácsinak - mert evidens, hogy egy fényérzékelő működését vagy nem működését úgy lehet a legmarkánsabban ellenőrizni, hogy a gizda kis ujjacskádat rárakod egy fényes közegben a fényérzékelőre. Ha nem változik semmi, nem lesz halványabb a kijelző és a billentyűzetet sem világítja ki, akkor gebasz van, viheted a készüléket a szervizeldébe. Ez olyan elemi trükk, mint pl. pl. vakot ellenőrízni, nem szimulál-e, azzal, hogy elkezdesz csápolni a szeme előt; vagy süketet úgy, hogy váratlanul hátulról tapsolsz egyet a füle mellett. pl. Semmiféle műszaki végzettséget nem igényel, csak egy pici logikát. Persze, csak akkor, ha tudod, mire való a fényérzékelő.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#13188) old rocker válasza Joe bácsi (#13179) üzenetére


old rocker
veterán

khm... a reflektálásod jogos, csak nem sötét, hanem ellenkezőleg: világos...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#13189) skater19 válasza Clemi (#13184) üzenetére


skater19
csendes tag

Én pl úgy elleőriztem, hogy egy világos, napos helyről bementem egy sötétebb , napfénymentes helyiségbe... amint érzékelte, h sötétebb van, egyből erősebb lett a billentyűzet fényereje.

(#13190) -Maci- válasza Clemi (#13185) üzenetére


-Maci-
addikt

Hűűű de rég jártam itt! :) Üdv mindenkinek!

Ha a billentyűzetet ki-be kapcsolja, akkor működik! Tudomásom szerint ha fullra van állítva a fényerőd a beállításokban, akkor a fényérzékelő nem bántja a kijelző fényerejét. Tehát az általad tapasztalt jelenség normális.

Hűű, vazzz, Dzsó bácsi eladta végre?! Mi a szösz?! :Y :DD

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#13191) Clemi válasza old rocker (#13187) üzenetére


Clemi
veterán

Azért, süsd meg -most elkezdesz pölyhösködni, pedig abszolút igaza van ez alkalommal Joe bácsinak

Egy szóval nem mondtam, hogy igaza van, vagy nincs igaza valakinek! Ez a kijelző fényerő változás a környezeti fényekhez igazítva, nekem egy új infprmáció, ugyanis idézem a kezelési utasítást: "A háttérvilágítás bekapcsolásához szükséges környezeti fényviszonyok szintjének megadásához válasszuk a kijelző > Fényérzékelő pontot"
Na most kérdezem én, honnan kellene tehát tudnom, hogy a kijelző fényerejének is változni kellene a fényviszonyok függvényében? A billentyűzet háttérvilágítását meg a fene se figyelte hogy lekapcsol vagy nem, mert ha világosban vagyok amúgy se látszik, hogy megy vagy nem, csak az tünt volna fel, ha este, illetve sötétben nem világít.

Szóval akkor kell változni a kijelző fényerejének a fényviszonyoktól függően, vagy nem? A billentyűzet világítása ki-be kapcsol, ahogy írtátok. A beállításban a csuszka nekem középen van.

(#13192) -Maci- válasza Clemi (#13191) üzenetére


-Maci-
addikt

"A beállításban a csuszka nekem középen van."

Akkor kell, de ne számíts bődületes különbségre! Alig észre vehető, de azért változik! (Eéőször én is azt hittem, hogy nem, de aztán megfigyeltem!)

A billentyűzet fényerejét nem változtatja (tudtommal), azt csak ki-be kapcsolja!

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#13193) old rocker


old rocker
veterán

Szevasz Maci! Már nemE52-ed van?

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#13194) csab2 válasza -Maci- (#13190) üzenetére


csab2
veterán

Üdv újra itt! Merre jártál?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#13195) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Tisztelt kollégák

kb 3 hete "nyúzom a telót ,tokban hordom vigyázok rá,de mintha egyre több apró kopást vennék rajta észre.

Ez csak nálam van igy vagy hajlamos a festék lejönni ?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#13196) -Maci- válasza old rocker (#13193) üzenetére


-Maci-
addikt

Viccelsz? Hülyének nézel?? Hát mim lenne?? :DD :DD

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#13197) -Maci- válasza csab2 (#13194) üzenetére


-Maci-
addikt

Szétestem, össze szedtem magam, majd megint szét estem és megint össze szedtem magam... Meg kocsit vettem ... :DD

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#13198) peugeotmate válasza gyuszmó (#13195) üzenetére


peugeotmate
őstag

Én is mindig tokban tartom, de a hátoldali sarkokon ennek ellenére is keletkeztek apró kopások. Egy ideig tok nélkül voltam kénytelen használni, de nem kopott jobban, sőt!

De most elvileg kicserélik a telefon középrészét garanciában, mivel nem illeszkedett a hátlap rendesen... :) :W

meg

(#13199) old rocker válasza peugeotmate (#13198) üzenetére


old rocker
veterán

én is tok nélkül hordom, persze nem a kulcscsomó mellett, nem kopik...

Maci: és a trémobilos android?

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#13200) -Maci- válasza old rocker (#13199) üzenetére


-Maci-
addikt

Az is megvan!

Asszony blokkolja. Nagyon szereti, pedig kellett vagy 2 hét mire hajlandó volt kipróbálni, mert hogy "nem Nokia"! Most meg alig lehet kivenni a kezéből. Nagyon király dolog, pedig az még Android 1.5-ös! A következő telóm nekem is valami Androidos lesz! Persze jó sokára, mert ha most valaki kivennék a kezemből az E52-t, 2-3 nap alatt éhen-szomjan halnék! Úgy hozzá nőtt már a kezemhez, mintha ezzel születtem volna. Egyetlen egy dolgot nem szeretek benne csak: A naptárba nem jó írni! Sose tudom, hogy "teendőt", "emlékeztetőt" vagy mit írjak. Az egyiknél jelez a beállított időpontban, a másiknál nem. Az egyiket kiteszi határidő előtt fő képernyőre elvégzett teendőként, a másikat csak aznap... Fene se érti, bár túl sűrűn nem is használom. Lehet, hogy ez a baj, ezért nem jegyeztem meg.
Egyébként nagyon fullos. Jó dolog ez az ingyen navi is! Valamint nekem továbbra is komolyan meg kell eröltetnem magam, hogy 5 napnál kevesebbet bírjon az akksi. A szokásos 6-7 nap.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.