Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Lirion válasza zippofcy (#488) üzenetére


Lirion
addikt

Nem tudom, mire számítottal 35 ezerért.. A saturnban volt hozzá füle és mm kártya is, de az 40be került. Én 37500ért vettem, de ennyiért csak fülest kaptam. Szóval az normális, h 35ért nem jár füles.

(#502) giigz


giigz
veterán

A Nokia 5230 és 5235 között mi a különbség?:)

(#503) Manitou


Manitou
addikt

Nokia Sport Trackert használta már valaki?

Tegnap feltettem ezt a progit, ma mentem egy túrát, fel akarom tölteni a netre azt amit a GPS mért. Csináltam saját profilt. Előbb a gépre kéne lementenem az adatot és utána fel kéne tölteni a Nokia oldalára. De nem igazán látom hova és milyen formátumban ment. Valami DAT formátumokat látok, de nem vagyok benne biztos, hogy ez az lenne.

(#504) Gabesz1019 válasza giigz (#502) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

"...a készülék piactól függően 12 vagy 18 hónapos korlátlan zeneletöltéssel kecsegtető Comes with Music előfizetéssel érkezik..."

[link]

(#505) KingVince


KingVince
csendes tag

Ha valaki tud írjon.......holnap reggelig el kell dontenem hogy megvegyek-e egy htc hero-t 80 ezerért kínálják nekem,....de nekem tetszik a htc legend is....nagy a kulonbség a két mobil tudása kozott? amugy azt 115 ezerért tudok (legendet), megéri megspórolnom azt a 35 ezret vagy nem ? kérek mindenkit írjon koszonom

(#506) Manitou válasza KingVince (#505) üzenetére


Manitou
addikt

És ennek mi köze van ehhez a topichoz :F

(#507) -v- válasza -v- (#495) üzenetére


-v-
addikt

Erre tud valaki válaszolni? :) Fontos lenne nekem. Köszi :)

(#508) Lirion válasza giigz (#502) üzenetére


Lirion
addikt

Szerintem az, hogy a 35 a cwm kiadás.

(#509) giigz


giigz
veterán

Pénz megvan, vmeik nap megyek MM remélem még lesz akciós teló... :))

(#510) Silentfrog válasza giigz (#509) üzenetére


Silentfrog
veterán

A szegedi mm ban van még...

(#511) zippofcy válasza KingVince (#505) üzenetére


zippofcy
senior tag

Ha 35 ezer HUFon problémázol akkor vegyél MMben egy akciós 5230-ast 35 ezerért és spórolj meg 50-80 ezret.
Megmondom miért.
Haveromnak a második HTCje megy tönkre 2 év alatt. Mindkettőnek az érintőképernyője szart be. Egyiket se garizták le neki azzal hogy mechanikai a sérülés. (egyik mellé a zsebbe télleg berakott egy 50-est véletlenül (de ennyit illene kibírnia), a másik totál magától ment tönkre.
Szal HTC nem való annak aki "kifillérezi" az árát.
Nem szabad elfelejteni hogy hiába "futott fel", attól még ugyanolyan noname kínai gyártó mint pl. a Sciphone, Myphone, stb.
Vagyis rosszul fogalmaztam ... nem "noname" mert befuttatta a nevét az utóbbi 2 évben, de ugyanolyan kínai gyártó mint azok.
Hulladék fos ... de ez a magánvéleményem ;]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#512) Lirion válasza zippofcy (#511) üzenetére


Lirion
addikt

Szerintem a haverodnak peche volt. Abból a szempontból érdekesebb a dolog, hogy a telefon kb. ugyanazt tudja, mint a 120k-s n97/mini, satio, vivaz, i8910. Játékra a SE és Samu gépek persze sokkal jobbak, de minden más program megy ezen is, úgy meg nem feltétlenül érdemes 100k-val többet kiadni egy telefonért, hogy ugyanazt csinálja rajta az ember, mint az 5230-n. :)

(#513) Quasi_modo válasza Lirion (#512) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

hogy a telefon kb. ugyanazt tudja, mint a 120k-s n97/mini, satio, vivaz, i8910
Ez olyan mint ha azt mondanád, hogy minden PC ugyanazt tudja, amin Windows fut. Mégis elég nagy árkülönbségek vannak köztük.

valami

(#514) giigz


giigz
veterán

Hétfő és kedd leltár... :O :W

(#515) Lirion válasza Quasi_modo (#513) üzenetére


Lirion
addikt

És nem tudja minden pc ugyanazt? Ha te nem akarsz játszani a PC-den, megveszel egy 200k-s erőművet, ha 50k-ért egy gyengébb vassal is el végezheted a dolgaidat?

(#516) Quasi_modo válasza Lirion (#515) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Esetleg próbálj meg netezni és flash-el telitűzdelt oldalakat nézegetni mondjuk egy 450 MHz-es PC-vel. Vagy Youtube. Vagy esetleg filmeket nézni és 320-as MP3-akat lejátszani.
És akkor játékról még szó sem volt.
Számít a vas. Főleg hogy az egyszerű user gyorsaságot akar.

[ Szerkesztve ]

valami

(#517) zippofcy válasza Quasi_modo (#516) üzenetére


zippofcy
senior tag

Youtube-ra wifis teló kell, mobil interneten drága is meg lassú.
Játékra meg multitouch. De a telón való játékot meghagyom az iskolásoknak, várakozás közben elég az MP3 vagy vmi film, vagy vmi egyszerűen irányítható casual játék, szal nekem elég az 5230.

Ha nem játszol akkor egy Atom procis netbook vagy miniPC is megteszi otthonra. Mondjuk egy ION-os, hogy a HD mkv-kat is le tudd játszani.
Bár lehet egy dedikált lejátszó jobb, 20-30 ezerért már kapni.
Csak játékra kell 100+ ezres gép.

(de ha azt nézzük hogy egy E7-es C2D + 4850 már milyen olcsó ... vagy egy 785-ös alaplap + Athlon proci ... esetleg egy 3450-es VGA hybrid CF-ben mellé)

[ Szerkesztve ]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#518) bigct válasza zippofcy (#511) üzenetére


bigct
tag

A Htc tajvani azt hiszem,de mindegy azért fényévekkel előzi meg a Myphone-t.
Meg elég sok komoly távolkeleti gyártó van,azért ne írd le őket....
A többi részével egyetértek!

[ Szerkesztve ]

Üdv. CT (06302124987)

(#519) Lirion válasza Quasi_modo (#516) üzenetére


Lirion
addikt

Tekintve, hogy egy windows vistának vagy win7-nek picivel nagyobb teljesítmény kell, mint a 450 mhz, a példád máris értelmét veszti. És akkor még nem vettük figyelembe, hogy az 5230 teljesítménye nem a múltat idéző, kőkorszaki szint.
Állíts inkább szembe egy 1.8 ghz-es 1 giga ramos laptopot egy 6 ghz-es, 4 giga ramos, 512 es vga-s asztalival és majd észreveszed, hogy a mindennapi dolgokat tökéletesen ellátja a gyengébb vas is (ezt tapasztalatból mondom, mivel ezeket használom nap mint nap és a laptop viszi a 720p-s hd filmet is).
Bár nekem olybá tűnik, hogy te sokkal inkább csak önigazolásokat keresel, hogy megérte az i8910 az árát annak ellenére, hogy gyakorlatilag nem tud lényegesen többet, mint egy 35k-s telefon.

Egyébként azt írtam, hogy kb. ugyanazt tudja, de ha neked megér +70k-t a nagyobb tárhely, a jobb kamera, a nagyobb kijelző, gyorsabb proci meg a wifi, hát hajrá. De videot ezen is lehet nézni, fényképezni, videozni ezen is lehet, netezni szintén, lehet rá tenni office programot, voipot, bt headsetet, van benne rádió, emailezhetsz rajta, navigálhatsz (ingyen és legálisan) stb...

(#520) Quasi_modo válasza zippofcy (#517) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Játékra meg multitouch
Nem feltétlenül. Programozói leleményesség kérdése, nézz csak körül.
És véssük fel: egy pillanatig sem állítottam, hogy az 5230 nem jó gép. Csak vannak jobbak.

valami

(#521) t.kristof válasza Lirion (#519) üzenetére


t.kristof
senior tag

6ghz-es proci? :Y Az elég érdekes...:D

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#522) Lirion válasza t.kristof (#521) üzenetére


Lirion
addikt

Jóvan, dual core 2x3 ghz, de így rövidebb volt. :P :D

(#523) giigz


giigz
veterán

Psszt...:) Holnap megyek a telómért. :C

(#524) t.kristof válasza Lirion (#522) üzenetére


t.kristof
senior tag

A 2x3Ghz sosem fog megfelelni egy 6ghz-esnek max egy 5.5ösnek...De igy ne nagyon írkáld, hogy 6 ghz mert ez nagy baromság. :))

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#525) dussy válasza zippofcy (#517) üzenetére


dussy
őstag

Jó dolog a wifi,de általában ott nincs ahol kéne...
A mobilnet szerintem már elérhető áron van és 3G-vel picit sem lassú!

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#526) Reilly


Reilly
csendes tag

Hali! A Java játékok alatt megjelenő software gombokat hogy a jó anyámba tudom eltüntetni? Akarom nyomatni az Ironman 2-t, erre a képernyő felét kitakarják az amúgy felelsleges gombok..

Hail to the King!

(#527) Lirion válasza Reilly (#526) üzenetére


Lirion
addikt

beállítások - alkalmazás kezelő - telepített alkalmazások - opciók - progr.csom.beállítások - képernyőn megjelenő bill.

(#528) Inarus válasza Reilly (#526) üzenetére


Inarus
addikt

Beállítások -> Alkalmaz.kezelő -> Telepít. alk.-ok -> Program kiválasztása -> Opciók -> Prog.csom.-beállítások -> Képernyőn megjelen. bill. -> Ki

Szerk: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#529) Lirion


Lirion
addikt

Találkozott vki olyan jelenséggel, hogy java programot a telefon csak a telefonmemóriába enged telepíteni, mem kártyára nem?

(#530) giigz


giigz
veterán

Szóval meg van a telóóóó. :C

(#531) Quasi_modo válasza Lirion (#529) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Érdekes. Nem szabadna ilyet művelnie. Semmilyen java dolgot nem enged a kártyára?
Fel sem ajánlja a lehetőséget?

valami

(#532) Lirion válasza Quasi_modo (#531) üzenetére


Lirion
addikt

Felajánlja, végig is megy a csík, csak a végén kiírja, hogy nem telepíthető.
És minden javas programnál ezt csinálja.

(#533) Quasi_modo válasza Lirion (#532) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nincs tele az a kártya? (vagy legalább is azt hiszi)

valami

(#534) giigz


giigz
veterán

Hát ezt nem hiszem el... :DDD

Beleraktam a telóba egy 2gigás memóriakártyát, észleli, rendben van minden...
De nem tudom kiszedni... :U Rányomok a kártyára, kijjebb csúszik, de innentől kezdve nem lehet kifele tolni, csak befele...

:F :F :F :F :R

[ Szerkesztve ]

(#535) Reilly válasza Inarus (#528) üzenetére


Reilly
csendes tag

Köszönöm!!! Annyira túl van egyszerűsítve a menü, hogy az már túl bonyolult. =)

Hail to the King!

(#536) Reilly


Reilly
csendes tag

Más... A telefonkönyvben való kereséshez nincs mód qwerty, vagy telefon billentyűzetet használni. Komolyan az egész telefonban az a legrosszabb, hogy kajak nem lehet használni a telefonkönyv keresés részét. Legalábbis nem jövök rá, hogy miért kell egy telefonon belül lega

Hail to the King!

(#537) Lirion válasza Quasi_modo (#533) üzenetére


Lirion
addikt

250 mega szabad hely van rajta, annyit is ír és videot, fényképet, hangot menti rá gond nélkül.

(#538) Lirion válasza giigz (#534) üzenetére


Lirion
addikt

Az én kártyám végén van egy félkör alakú kidudorodás, oldalról a körmömet be tudom csúsztatni a dudor és a telefon közé és simán kihúzom.
Esetleg csipesszel szedd ki vagy kérj meg egy csajt, hosszú körömmel rá tud szorítani. :)

(#536) Reilly
ABC sorrendben vannak a betűk és csak azok látszanak, amik a nevek első betűi között szerepelnek. Pl. ha van Anna, Béla meg Sanyi, akkor csak az A B és az S fog látszani. Ha lenyomod az A betűt, akkor szűkíti a listát azokra a nevekre, amik A betűvel kezdődnek és a billentyűzeten pedig azok a karakterek jelennek meg, amik a leszűrt listában található nevek 2. helyén szerepelnek. Jelen példában ez a N betű lesz.

[ Szerkesztve ]

(#539) vadkörte


vadkörte
addikt

Elárulná nekem valaki, hogy miért köpködnek majd minden fórumon az 5800-ra és klónjaira? Mi az az égbekiáltó baj velük? Megbízhatatlanok, vagy mi a jó fene? Nem tetszik a forma, vagy szegényes a szolgáltatás? Ok, ez a szappantartóforma tényleg érdekes, de ha nem tetszik nem kell megvenni.
Miután megtapogattam és pár karaktarnyi sms-t is pötyörögtem vele a Saturn-ban rá kellett jönnöm, hogy egész vállalható. OK nem N97 mini, de nemis 120E... 3 éve vettem egy hálózatfüggő E50-et 47E-ért. Részben nem azt kaptam, ami vártam. Leginkább sebesség téren. (kib...t LASSÚÚÚÚ) Akkor megfogadtam, hogy mobilért ezután max. 30E-t vagyok hajlandó fizetni. A tesztjei és a specifikációik átolvasása, nameg a személyes kontaktus alapján asszem jól fog majd szolgálni, ha meg tudom venni. (nem fiskális problémák vannak...)

Üdv. V. Körte

(#540) benecz


benecz
tag

Üdv!
Szeretnék venni a barátnőmnek egy ilyen telefont,viszont pár minőségbeli kérdésem merült fel.Nos:
-olvastuk,hogy némelyik gomb néha nyikorog
-félünk,hogy a szürke műanyag perem meg fog kopni
-valamint az ujjal való kezelhetőség is felmerült,hogy néha kell a ceruza hozzá

Megköszönném egy hozzáértő válaszát a felmerült kérdéseinket illetően.
Várom válaszotokat
:R

(#541) giigz válasza Lirion (#538) üzenetére


giigz
veterán

Megpróbálom még 10x. :DDD

benecz:
1. Szerintem nem nyikorog, bár a billentyűzárgomb egy kicsit laza...
2. -
3. Ceruzát nekem nem is adtak hozzá, de simán kezelhető ujjal...

[ Szerkesztve ]

(#542) benecz válasza giigz (#541) üzenetére


benecz
tag

Köszönöm! :R

Esetleg nem tudtok valami áruházat ahol éppen akciós?Én csak a metro újságot találtam,ott 37.

(#543) giigz válasza benecz (#542) üzenetére


giigz
veterán

Media Markt 35k, én tegnap vettem...

(#544) benecz válasza giigz (#543) üzenetére


benecz
tag

Rendben,meglesem ott.

(#545) Lirion válasza benecz (#542) üzenetére


Lirion
addikt

Fentebb írták, hogy a médiamarktban 35.
Egyébként ceruza nekem se kellett még, de nyomogasd meg vhol és akkor el tudod dönteni, hogy kell-e vagy sem.

Ja igen, a telefon oldala és a hátlap nyikoroghat, de ennyi pénzért ez szerintem vállalható.

[ Szerkesztve ]

(#546) Detros12 válasza benecz (#544) üzenetére


Detros12
tag

ha a barátnődnek vannak mükörmei akkor azzal is simán tudj kezelni és rendes körömmel is türhetően lehet.
lirion: üdv, az én 5800-ám is nyikorog ha nagyon megnyomom de az ember nem szorongatja annyira a telóját hogy nyikorogni kezdjen.

[ Szerkesztve ]

(#547) Reilly válasza Lirion (#538) üzenetére


Reilly
csendes tag

Azt én értem, milyen elven működik az a billentyűzet, de akkor sem tudom használni. Főleg vezetés közben. A hanghívás bár jó, sokszor téved... =)

Jut eszembe... Filekezelő progit hogy tudok feltenni? Bár a nokia file explorert, és mittomén melyiket próbáltam, rájuk küldtem a freesignert, de így sem mennek fel. Hack?

[ Szerkesztve ]

Hail to the King!

(#548) Quasi_modo válasza Reilly (#547) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az Xplore-nak mennie kellene. Az még minden V5 mobilon működött.
Szignózáshoz esetleg próbáld a Signsis-t. Nálam mindent leszignóz.
küldtem a freesignert, de így sem mennek fel
Anélkül meg tanusítványhibát írt?

[ Szerkesztve ]

valami

(#549) pimmi


pimmi
senior tag

Sziasztok.
Olvastam hogy csak 1 hangszórós, mennyire hangos navigálásnál ? kocsiba jól hallható ? nem halk ?

(#550) Reilly válasza Quasi_modo (#548) üzenetére


Reilly
csendes tag

Tanusítványhiba, igen. Szignózom, majd elindul a telepítés, még a helyét is megkérdezi, aztán vartyog valami hozzáférésről, vagy miről. Szétb.sz az ideg =)

Hail to the King!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.