Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Inarus válasza kellyyyy (#350) üzenetére


Inarus
addikt

Hm. Talán duplázva vannak számok elmentve.

(#352) t.kristof


t.kristof
senior tag

Na végre meglett a teló :C Ha hozzáérek a képernyőhöz akkor rezeg egyet...ezt kilehet kapcsolni vhol?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#353) Inarus válasza t.kristof (#352) üzenetére


Inarus
addikt

rtm! :DDD
Amúgy Menü - Beállítások - Személyes - Üzemmódok - Ott a kiválasztott üzemmódnál Opciók - Testreszabás - Érintőképernyő rezgése.

(#354) t.kristof válasza Inarus (#353) üzenetére


t.kristof
senior tag

rtm?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#355) Inarus válasza t.kristof (#354) üzenetére


Inarus
addikt

read the manual! :DDD eredetileg van benne egy "f" betű is az "m" előtt.

(#356) pimmi


pimmi
senior tag

Sziasztok, tervezem egy ilyen teló beszerzését, most 6110navigatorom van, amin a Garmin-t használlom,és tökéletesen fut, az lenne a kérdésem hogy ezen a telón megy a Garmin ? ha igen mik a tapasztalatok?

Köszi

(#357) Inarus válasza pimmi (#356) üzenetére


Inarus
addikt

igen, megy. tapasztalatokról passz.

(#358) VD válasza pimmi (#356) üzenetére


VD
őstag

Bár Én 5800-án használtam, de tökéletesen megy rajta a Garmin. Egy a hibája, hogy nem fejlesztik tovább. :(
Viszont az új OVI maps minden szempontból felveszi a versenyt vele. És mivel ez még ráadásul free és fejlesztik is, szerintem teljesen feleslegessé vált a Garmin mint alternatíva.

(#359) pimmi válasza VD (#358) üzenetére


pimmi
senior tag

Ezt nem tudtam, tehát az ovi free,és használható, és ez már a telón van vagy telepíteni kell? netkapcsolat nélkül is megy, mert nekem csak vitamaxom van és nem szeretnék wapot vagy netet fizetni.

a garmint is azért haszállom mert full ingyenes

(#360) VD válasza pimmi (#359) üzenetére


VD
őstag

Az OVI maps is tökéletesen működik offline.
passzolom, hogy alapból rjta van a program, de ezt majd a tulajok megmondják. (Tudomásom szerint igen)
A térképeket meg előre letölthetők akár a készülékkel (estedben ezt nem javaslom), akár PC-vel (pont úgy mint a garmin esetében). És onnantól kezdve (ha kikapcsolja az ember az A-GPS-t) már csak a GPS jelek alapján is teljes értékű naviként működik.

[ Szerkesztve ]

(#361) david1212 válasza pimmi (#359) üzenetére


david1212
tag

Alapból rajta van a program, csak érdemes frissíteni. A térképeket és a hangokat utólag kell letölteni, az OVI-ból, de ezt ingyen megteheted.

(#362) Fufiii


Fufiii
csendes tag

Sziasztok! Olvasgattam már itt az 5230-ról és tényleg olcsó, viszont echte műanyag kinézete van :( Kipróbálni sajnos nem tudtam még, van itt valaki aki már rendelkezik ilyennel? Az ára nagyon vonzó dolog, de ennyi pénzért nemigazán tudom mit tudtak kihozni belőle. Pl a GPS hasznos lenne, már ha működik, de úgy láttam a kamerája viszont nagyon gyenge. Ha megtenné valaki nekem, írjon egy kis prót (remélem van) és kontrát róla! Köszönöm! :U

Engem nem az egyetem, hanem a világegyetem érdekel.

(#363) pimmi válasza Fufiii (#362) üzenetére


pimmi
senior tag

Erre én is kiváncsi lennék :K

(#364) Inarus válasza Fufiii (#362) üzenetére


Inarus
addikt

Az előző kb 360 hsz mindent leír a teszttel együtt. Milyen pro és kontra érvekre vágysz? :))
A kamera itt nem számít, ha neked igen, ott az 5800 vagy méginkább a Vivaz! :)
A ház műanyag és műanyagos, de nem nyikorog úgy, mint az 5800-é.

[ Szerkesztve ]

(#365) Peet025


Peet025
csendes tag

Műanyag, és? Ennyiért mit vártok? Nálam már repült legalább 5x, egy pici nyom van rajta, ami nem feltűnő, a fólia 2 hete nincs rajta, 1 db karcom sincs pedig nem ügyelek rá.
A kamera tényleg nem egy csúcs, ez még olcsobb optika lehet mint a többi 2 megapixeles nokiában, mert gyengébb a minőség, videónál viszont meglepően elfogadható, de ennek ellenére nem készít rossz képeket.
Op.rendszer néha lassucska, főleg ha nem gyári témával használod, tényleg lehet rajta érzeni, hogy még nem tökéletes, de nem zavaró :)
Navigáció tökéletes,bár néha belassul, az auto sebességét nem úgy jelzi ahogy kéne, fontos, hogy a szélvédő alatt legyen mindig, nekem nincs a kocsiba tartom ezért volt ilyen gondom. Az viszont tény, hogy tökmindegy hol van, 130 felett belassul...
Telefonálással nincs gond, teljesen jol hallom a másik felet, és ő is engem.
A Lezáró gomb nekem lötyög, és ott az illesztés elég hanyag. A többi részén tökéletesen illeszkedik, és a hátlap sem csúszkál.
Akkumulátor pedig, kb 1 hónap után éri el a tényleges teljesítményét, nekem napról napra javult. Most egy 2 napos üzemidőt garantál, amibe kb 2 ora telefonálás, ~1óra navigácio, félora zenehallgatás fér bele. Ja és nemkell orrba szájba tapicskolni :D
Remélem segítségetekre lehettem. Ha vacilláltok vegyétek meg, nem fogjátok megbánni, ennyi pénzért jobbat nem kapsz, habár a wifi nekem is nagyon hiányzik..

Siemens ME45>Nokia 3310>Nokia 3410>Nokia 1600>Sony E. W200i>Nokia 6120c.>Nokia e51>Nokia 5230> iPhone 4

(#366) t.kristof válasza Peet025 (#365) üzenetére


t.kristof
senior tag

A lezáró gomb nekem is lötyög. A kamerával viszont nemtom mi bajotok van. Egy 5 és egy 2 megapixeles kép között nem tudsz különbséget tenni, főleg telefonon.(ezt jobb ha tudatositod magadban). Műanyag házzal sincs semmi gondom. Pro-t és kontrát a tesztben biztosan olvashatsz. Másik témánál én is érzem, hogy néha-néha belassul de nem vészes. Árához képest elég jó teló. Bár engem csak az zavar, hogy se mem.kártyát, se adatkábelt nem adnak hozzá :O :(((

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#367) GGGBR válasza t.kristof (#366) üzenetére


GGGBR
tag

azaz egy pár ezer forintos ráfordítással már minden igényt kielégít. Azt gondolom, hogy egy olyan készülék esetén ami kártyafüggetlenül 2 év garival 30-35e ft (előfizetéssel már 15e ft is lehet az ára) nem igazán nagy összeg.

I LOVE THIS GAME

(#368) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Vodásokra is kijött az új szoft.

(#369) pimmi


pimmi
senior tag

Most melyik a jó kép, az egyiken két lyuk van felül a méásikon egy ???

[link]

[link]

(#370) pimmi válasza pimmi (#369) üzenetére


pimmi
senior tag

Más...
Nekem a fekete tetszik, ha fehéret veszek, cserélhető az előlap ?
Nem is értem miért a fehéret nyomják többhelyen, szerintem a fekete jobban néz ki , nem ?

(#371) VD válasza pimmi (#369) üzenetére


VD
őstag

Mind a kettőn 2 "lyuk" van, csak a felső kép egy marketing cucc és halványabban látszik a kamera.

A hátlap cserélhető garancia vesztés nélkül, az előlap nem.

Nem mindenkinek tetszik a fekete. Élőben kifejezettem jobban mutat az ezüst-fehér változat!

[ Szerkesztve ]

(#372) Peet025 válasza pimmi (#369) üzenetére


Peet025
csendes tag

Csak egy, a másik egy szenzor és nem kamera, pláne nem lyuk.

Siemens ME45>Nokia 3310>Nokia 3410>Nokia 1600>Sony E. W200i>Nokia 6120c.>Nokia e51>Nokia 5230> iPhone 4

(#373) feco88


feco88
tag

sziasztok. Kollégámnak van ilyen telója és megpróbáltuk rátenni az 5.00.30-as garmint de valamiért nem érzékeli a képernyő capicgolást. Kilépni kitudok, ezért gondolom hogy a teló ne fagyott be de amit kirak az elején figyelmeztetést nem tudok rákattolni mert nem érzékeli. Mi lehet a gond? A válaszokat köszönöm előre is :R

(#374) VD válasza feco88 (#373) üzenetére


VD
őstag

1. Ha jogtiszta szoftver akkor vissza kell vinni. Ha meg warez, akkor viszlát! Az alapelvek tiltják az ilyen jellegű nyilvános eszmecserét...
2. Minek gányoltok a garminnal, amikor ott a full ingyenes ovi maps?

(#375) VD válasza feco88 (#373) üzenetére


VD
őstag

Garmint már nem fejlesztik. Ovu maps napról napra megújul. Garmin vackait 88 helyről kell össze kukázni.Ovi mapsnél minden egy helyen fenn van. Térkép tekintetében nincs különbség. Plusz az Ovi ingyenes így bármikor lehet róla itt is ewzmét cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#376) feco88 válasza VD (#375) üzenetére


feco88
tag

A garminnal csak turistatérképet akartunk beindítani rajta.. Az ovi maps-ot használja ő is meg én is bár én 5800xm-en. Igen nem jogtiszta a garmin de nekem sikerült bepöccinteni és miután szinte ugyan aza rendszer fut mind 2 telón ezért nem értettem a hiba okát. De akk mind1. köszi a választ.

(#377) pimmi válasza feco88 (#376) üzenetére


pimmi
senior tag

Itt segítenek : Garmin Mobile XT S60v3

(#378) jorgi22 válasza feco88 (#376) üzenetére


jorgi22
tag

5230-on is megy a Garmin rendesen!! Próbálj meg egy újabb verziót felrakni belőle, pl.: 5.00.50 vagy 5.00.60!!

(#379) pimmi


pimmi
senior tag

Ezt irták arrol a "Lyukról" távolság és fénymérő , minek a távolságát méri ?????

(#380) david1212 válasza pimmi (#379) üzenetére


david1212
tag

Az arcodét, ha odaemeled akkor lezárja a képernyőt, hogy ne tudj véletlenül hívás közben megnyomni valamit. Amint elveszed akkor ismét aktívvá válik a kijelző.

(#381) Inarus válasza pimmi (#379) üzenetére


Inarus
addikt

Pl az orcádét, amikor telefonálsz. :))

(#382) Inarus


Inarus
addikt

Tapasztalt valaki bármi változást az új szofttal?

(#383) Ford2000


Ford2000
csendes tag

urak, gondom van, segitsegeteket kerem.

kaptam cegesnek egy 5230-at. memo kartya nincs benne, usb kabel se. (t-mobilos)
letoltottem az ovi maps 3.0.3-at, feltelepitettem, elinditottam, majd kileptem. terkepet szeretnek belerakni. pc suite-t leszedtem, telefon bluetoot-hon latja. elinditom pc suitbol a map loadert, de az egyfolytaban "waiting for device" (vagy mobile).

valami olyan baja van, hogy nincs ervenyes maps drive-m, vagy meg nem inditottam el sose a progit (de ezt megtettem).

probaltam felmenni a nokia oldalan talalt noki.mobi/maps/download oldalra a mobilrol, de ott csak a naviprogi letolteset kapom, terkepet nem.

(megjegyzem, mac-en a multimedia transfer+maps loader comboval sem jutok elorebb).

koszonok minden javaslatot.

(#384) gulyi01


gulyi01
csendes tag

Van valakinek tapasztalata a V12.0.089 szoftverről? Van benne magyar nyelv?
A telefonom szoftver frissítője folyamatosan ezt ajánlja , sürgős megjelöléssel, de eddig nem mertem rákattintani.Egyébként mi a változás a többi szoftververzióhoz képest?

(#385) Inarus válasza gulyi01 (#384) üzenetére


Inarus
addikt

A változásról passz, magyar nyelv meg van rá. :)) Nem veszett el sosem.

[ Szerkesztve ]

(#386) Inarus válasza Ford2000 (#383) üzenetére


Inarus
addikt

Esetleg megeshet, hogy csak kábelen hajlandó áttolni a térképeket a maploader.

(#387) Zsolto


Zsolto
őstag

Sziasztok! Vásárlás előtt állva egy gyors megerősítést kérek tőletek:
Pannonos 5230-ra is ingyenes az Ovi Maps?
Köszi:
Zsolto

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#388) Taknyoshal válasza Zsolto (#387) üzenetére


Taknyoshal
tag

Hello!

Igen, ingyenes.

(#389) Zsolto válasza Taknyoshal (#388) üzenetére


Zsolto
őstag

:)) :R

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#390) tusi_


tusi_
addikt

Az 5230-al le lehet játszani sima avi filmeket?

eat, sleep, play, replay

(#391) Taknyoshal válasza tusi_ (#390) üzenetére


Taknyoshal
tag

Nem, de van rá program amivel lejátszható. (fejből nem tudok)

(#392) .:Kristian:. válasza gulyi01 (#384) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Pont ma frissítettem a szoftvert rajta.
Még nem látok változást, egyenlőre nem tudom mitől jobb.

(#393) Lirion


Lirion
addikt

Nem tudja vki hogy a mediamarktban és a metróban milyen tartozékokat adnak a telefonhoz?

(#394) jorgi22 válasza Lirion (#393) üzenetére


jorgi22
tag

Fukar áruházban (Europark) 4GB memóriakártyát adnak hozzá emlékeim szerint, de adatkábel és stylus valószínűleg nincs a csomagban, illetve a hátlapok száma is kérdéses..

@ Taknyoshal: SmartMovie??

[ Szerkesztve ]

(#395) pimmi


pimmi
senior tag

Nagyon gondolkodom a 6110 navi cserét egy ilyen telóra, de most megnéztem és sok az eladó itt is [link] és az expresszen is, pár hetesek ,ennyire szar, vagy mi? miért adják el, most elbizonytalanodtam.

(#396) jorgi22 válasza pimmi (#395) üzenetére


jorgi22
tag

Szerintem csak arról van szó, hogy mivel mindhárom szolgáltatónál árulják, ráadásul előfizetéssel elég olcsón hozzá lehet jutni, sokan csinálják azt, hogy a lejárt szerződésük meghosszabbításakor megveszik olcsón a telefont, és aztán eladják drágábban 0 percesként!!
Úgyhogy ne aggódj, egyébként itt a fórumon szinte mindenki nagyon elégedett a telefonjával!!

(#397) tusi_ válasza jorgi22 (#396) üzenetére


tusi_
addikt

Ahhoz képest majd mind1ik kártyafüggetlen. Nem hiszem, hogy a szolgáltatóknál így adnák :)

Ha kint vennék Osztrákiában egy ilyen telót, vagy az 5800-t, akkor arra rá lehet tenni a magyar nyelvet?

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#398) Zsolto válasza Taknyoshal (#388) üzenetére


Zsolto
őstag

Hm, help.

Megvan az új teló, direkt az ovimaps miatt lett ez a típus, mert ahogy mondtad, ingyenesen rátehető. Igenám, de csak a Nokia 5230 software version 12.0.089-cel működik az ingyenes ovi, de ilyet nem lehet letölteni. A 11.0.079 az utolsó.

Az új szoftot az alábbi telókra lehet feltenni:
[link]

Úgy látom, ezek magyar, független telók, nem pannonosak.

Akkor most hogy van ez? Van megoldás? Rá lehet tenni az új szoftot a panonos telókra? És ha igen, honnan?

Zsolto

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#399) Inarus válasza Zsolto (#398) üzenetére


Inarus
addikt

Fel is raktad már a legfrissebb OVI Maps-ot, hogy kipróbáld hátha megy? :U
A 12-es egy új szoft, lehet, hogy a pannonosokra még nincs kész.

(#400) jorgi22 válasza Zsolto (#398) üzenetére


jorgi22
tag

Pannon-ra még nincs új szoft! Se OTA-n, se OVI Suite-on keresztül nem érzékel újat, úgyhogy vagy megvárod, amíg a Pannon is engedélyezi, vagy megpróbálhatsz bemenni egy Nokia szervízbe, és előadni, hogy neked a Maps miatt fontos lenne az új szoft, ugyan rakják már fel a telefonodra, aztán vagy sikerül, vagy nem! Esetleg átmenetileg felrakhatsz egy másik navigációs programot, pl.: Garmin, Sygic, Ndrive-ot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.