Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sz.balazs.95 válasza Tamás88 (#50) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

"de hát ha ingyen tudnak frissíteni (...), akkor miért ne."

Mert nem elég kiforrott?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#52) gergejly


gergejly
aktív tag

Kösz szépen, MS, majdnem én sem vettem észre!

(#53) Cifu válasza Tamás88 (#50) üzenetére


Cifu
nagyúr

de hát ha ingyen tudnak frissíteni (márpedig ez a "minek adjak ki újabb pénzt, mert a jelenlegivel is elvagyok" problémát oldódik meg), akkor miért ne.

-Mert egy csomó hardverhez nincs driver (az arány laptopoknál nálam 5-ből 3, vagyis három laptopnál nem sikerült wifit csinálnom (ebből kettőnél hang sem volt), holott azt mondta a Win10 telepítő, hogy minden szuper).
-Mert akad jópár program, ami nem fut alatta (és nem, főleg üzleti szinten nem vígasztal az, hogy majd akkor nekiállunk virtuális gépen meg mindenféle nyakatekert megoldásokon gondolkodni, hogy tudjunk dolgozni)
-Mert a kikapcsolhatattlan frissitésnek köszönhető az, hogy a cikkben is említett mókás dolgokat produkál a gép. Nagyon humoros ám, amikor határidős munkája lenne valakinek, de most hopp, most indístd azonnal újra a géped, és az elkövetkező 20-30 percre csinálj valami mást, mert a géped éppen frissit.

A "kémkedés" meg nem érint, mert annak van félnie valója, akinek vaj van a füle mögött.

Ipari kémkedésről nyilván sose hallottál még...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#54) Tamás88 válasza sz.balazs.95 (#51) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem működik, nincs kék halál, nincs hiba. Hihetetlen de igaz.

(#53) Cifu

"-Mert egy csomó hardverhez nincs driver (az arány laptopoknál nálam 5-ből 3, vagyis három laptopnál nem sikerült wifit csinálnom (ebből kettőnél hang sem volt), holott azt mondta a Win10 telepítő, hogy minden szuper)."

Az a gyártók hibája, nem a MS-é, de megsúgom, hogy a W8.1-es driverek is tökéletesen működnek, sőt nála az volt, hogy a W8.1 egy eszközt nem ismert fel, a W10 meg mindent megtalált.

"-Mert akad jópár program, ami nem fut alatta (és nem, főleg üzleti szinten nem vígasztal az, hogy majd akkor nekiállunk virtuális gépen meg mindenféle nyakatekert megoldásokon gondolkodni, hogy tudjunk dolgozni)"

Ez megint nem a MS hibája, hogy rosszul írják meg a programokat, amelyiket jól megírják, az a későbbiekben is tökéletesen fog működni.

"-Mert a kikapcsolhatattlan frissitésnek köszönhető az, hogy a cikkben is említett mókás dolgokat produkál a gép. Nagyon humoros ám, amikor határidős munkája lenne valakinek, de most hopp, most indístd azonnal újra a géped, és az elkövetkező 20-30 percre csinálj valami mást, mert a géped éppen frissit."

Ezt nem tapasztaltam, általában újraindításoknál szokott frissíteni, sima leállításnál, és magától soha nem kezdi el.

"Ipari kémkedésről nyilván sose hallottál még..."

Dehogynem, ennyi erővel már az XP-is kémkedett (pl. Alexa).

Lehet, hogy egy kicsit Moonmanos voltak a válaszok, de ezek a tények.

[ Szerkesztve ]

(#55) sz.balazs.95 válasza Tamás88 (#54) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ja, hát ha ez a mérce, akkor valóban hibátlan a Win10... :C

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#56) Cathulhu válasza ronson (#16) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ha valóban ingyenes lenne és nem egy ordas átverés, és a felhasználó dönthetné azt is, hogy mikor akar átállni, akkor estleg lehetne párhuzamot vonni.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#57) #65675776 válasza Cifu (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha már gémeréknél gyakorlatilag kihalt a 32 bit, akkor ideje lenne a játékfejlesztőknek is végre áttérni a natív 64 bites kódokra, arra való optimalizálással. A 32 bitet meg elfelejteni, kivenni minden SDK-ból és egyebek.

(#58) King Unique


King Unique
titán

Windows 7 és 8.1 topikokba is be van rakva a lista, melyik frissítéseket kell leszedni, van eleve fel sem tenni és akkor nincs W10 upgrade, de fentebb vki külön toolt is mutatott rá.
Viszont, ha jól értelmezem a cikket, nem csak automatikusan letölti, ha a WU automatára van állítva, hanem egyből upgrade is... :Y Na ez már kicsit komoly. A W8 --->8.1 esetében volt hasonló, de ott érthető, hiszen kötelezően előírt frissítés volt. De 7 vs. 8.1 vs.10 különálló OS-ek, amiknél nem lehet csak úgy kötelezővé tenni az újabbra való frissítést. Nem hiába javították is, mint írja a cikk... :DDD

Másrészről érthető, hogy a balga átlaguser számára, aki nem követi a híereket, szeretnék minél egyértelműbbé tenni, hogy ott a lehetőség, de kicsit szolidabban kéne. Mert mikor már pl. a Win8.1 tiszta telepítésekor is belöki a 10-es upgrade lehetőséget, az megint kicsit tolakodó.

(#59) CPT.Pirk válasza Tamás88 (#54) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A telepítés után az első boot alatt merevre fagyott a T400-amon, miközben azon a gépen Win7 és Linux is hibátlan ment. Aztán mikor váltottam témát később, akkor a start "menü" csont üresen nyílt meg, vissza kellett váltanom az alapra, hogy legyen benne valami - és ekkor még fel se volt telepítve 3rd party progi a gépre, szóval ez magától ilyen.
Csatlakozom azokhoz, akik szerint eléggé korán adták ki a Win10-et, eléggé béta állapotban.

---

Ez a frissítés dolog meg, hmm. Nagy lehet a baj ha így kell trükközni. :D

Loveless: Nem is kell frissítés, az csak lassít. Mi is az IP címed? ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#60) Cifu válasza Tamás88 (#54) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az a gyártók hibája, nem a MS-é,

Ez engem hol érdekel? Működik rajta a Win10, vagy nem? Ha nem, akkor miért írja ki a telepítő, hogy hurrá, működni fog, ne aggódjak? Én felhasználóként kegyetlenül a Microsoftot hibáztatom ezért, főleg az undorító Win10 képbetolás után.

de megsúgom, hogy a W8.1-es driverek is tökéletesen működnek, sőt nála az volt, hogy a W8.1 egy eszközt nem ismert fel, a W10 meg mindent megtalált.

Megsúgom, hogy az adott 3 laptop esetében Win8.1 driverekkel sem ment a dolog.

Ez megint nem a MS hibája, hogy rosszul írják meg a programokat, amelyiket jól megírják, az a későbbiekben is tökéletesen fog működni.

LoL. Nyilván sose találkoztál még olyasmivel, mint például hogy 2013-ban Java 1.6-ot kell telepítst egy államilag kötelezően használt programhoz, vagy például Java 7.54 kell a mellettem ülő kolléganő Citrix elérést is használó rendszeréhez.

Nem az MS hibája, de ezek ellenére erőszakkal akarja mindenki torkán lenyomni a Win10-et.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nincs kedvem több ezer hsz-t átnézni a Win10 topikban, úgyhogy megkérdezem itt.

A drivertelepítés és a Win Update még mindig kezelhetetlen, erőszakos szarszemétszar?
Mert az, hogy felteszem a jól működő VGA és hangkártyadrivereim, majd következő rebootnál már az van fent, amit ő gondol, az így kicsit sok nekem.
Olyan is volt, hogy filmeztem nyugiban, és akkor jött rá a VGA driverfrissíthetnék.. mindezt úgy, hogy be van kapcsolva, hogy én döntöm el, mi legyen a driverekkel...
Mókás az is, hogy azzal a hangdriverrel, amit ő feltesz, random időközönként csonttá fagy... kezdetek óta ismert bug, szarnak rá. Lefrissítem jóra, visszateszi a rosszat.

(#62) King Unique válasza CPT.Pirk (#59) üzenetére


King Unique
titán

Azt hozzá kell tenni, hogy ez erősen gép és driverfüggő dolog.
Nálam a gagyi Lenovo notin teljesen jól megy, nem fagy, nem akad, teszi a dolgát rendesen. Max az a bajom vele, amit már pár topikban leírtam, röviden, nem tetszik... :DDD Azért használok helyette szívesebben inkább 7/ 8.1-et.

[ Szerkesztve ]

(#63) #65675776 válasza FoxiestFox (#61) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nekem speciel egyszer sem telepített még VGA drivert a W10. Persze lehet azért, mert nem beta drivert használok.

(#64) CPT.Pirk válasza King Unique (#62) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gagyi Lenovo oké, de ez egy Lenovo ThinkPad. Ha ezen nem megy, akkor mit várhatok tőle?
Én megvagyok Win10 vagy Win nélkül is, de eladtam a gépet és az új tulajnak feltétlen Windows kellett rá, mondom akkor megkapja a legújabbat, mert az adja az érzést igazán.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65) Cathulhu válasza FoxiestFox (#61) üzenetére


Cathulhu
addikt

Komoly? Ez frenetikus. Még jó hogy nem érdekelnek az MS játékok, így a dx12se, mantle meg Vulkan úgyis lesz rendes windowsra is

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#66) didyman


didyman
őstag

Ezt azért annyira nem értem. A Win10 emlékeztetője gyakorlatilag egy rohadék vírus, ha szigorú definíció szerint nézem. Automatikus, fontos frissítésként jön, és nem távolítható el, szemben más, normális frissítésekkel. Maga a futó alkalmazás legalább négy helyről biztosítja indulását (és egyiket sem egyszerűen hozzáférhető helyen), valamint a mappáját, fájljait a Trustedinstalleren kívül más nem piszkálhatja alapértelmezés szerint. Egyszerűen nem értem, mi szükség erre a teljesen unszimpatikus megoldásra, keserves önvédelemre. És akkor ennek tetejében ez az opcionális frissítés telepítő. Közben egy nyomorult Office 2010 telepítőt nem képesek úgy megírni, hogy ha hibát talál, azt közölje is, vagy legalább a saját szemete ne okozzon neki gondot. Tudom, ez egy másik csapat, és amúgy sem kéne szidjam, ha egyszer használom, de ez az egész kezd szánalmas lenni egy olyan gyártó részéről, akinek semmi szüksége rá, annak fényében, hogy azért a termékeik iránti keresletre nem nagyon lehet panaszuk.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#67) wolfwood


wolfwood
csendes tag

Hát ezt a rátukmálást nem szívlelem, viszont Win10 felhasználóként eddig elégedett vagyok vele.
Igaz kezdetben, mikor Intelre váltottam, ez is új dolgot hozott magával. Az asrock app shop-jával felraktam minden egyéb vackot is teszt gyanánt és amikor próbáltam az a sok vackot eltávolítani, a hálókártya ilyen bónusz szerencsétlensége annyira eltolt valamit, hogy egy reinstallal kellet javítani a dolgokat. :S Egyebet egyenlőre nem tudok felróni hibaként.

Egy pingvin mindenek felett...

(#68) hunluki


hunluki
senior tag

Nekem is nyomja az arcomba, pedig már többször tiltottam a KB3035583-at. Próbáltam, nem tetszett, visszajöttem 7-esre.

Majd ha sikerül megoldani hogy a tiltás ellenére mégse keljen fel hajnalban és frissítse le az amúgy jól működő drivert egy rosszra, és engem hajnalok hajnalán azzal keltsen hogy csutkán pörög az összes ventilátor, a monitor meg kéken szomorkodik akkor majd visszatérünk rá. Addig meg hagyjon szépen békén, fogja fel hogy nem kell.

Van még 5 évük kikupálni, majd ha már nem lesznek secu update-ek 7-esre akkor jöhet az ízléstelen lapos windóz, addig maradnék a jól bevált működő rendszernél.

[ Szerkesztve ]

(#69) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Nerkem is kezd elegem lenni a Windows10-bol. A win8 soha nem fagyott, de a 10-es eleg gyakran.

[ Szerkesztve ]

(#70) didyman válasza FoxiestFox (#61) üzenetére


didyman
őstag

Ő, ez azért még megoldható benne könnyen, ugyanott, ahol Win 7-nél is, ki lehet kapcsolni az illesztők automatikus frissítését.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#71) FoxiestFox válasza didyman (#70) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pont ez az, hogy ki volt kapcsolva. Nem zavartatta magát.

daa-raa: nincs semmiféle béta driverem, ugyanazt a drivert tettem fel, amit Win7 alatt utoljára kiadtak ehhez a VGA-hoz.
Régi driver, de tökéletesen futott, míg a Win10 keresztül nem pisilte.
Az aláírásomban szereplő notin próbálgattam napokig, valamit mindig elrontott magának, amit én előtte belőttem jól.
Itt egy kézi váltású VGA rendszerről van szó, egy Intel és egy Radeon, mindkettő hibátlanul ment a Win7-es változat, VGA váltással, kezelőpanelekkel.. aztán egyszer csak egyik reboot után nem ment sem a váltás, sem a Catalyst Control Center.
Hangkártya ugyanez.. tettem fel neki én, aztán on the fly cserélte vissza a sajátjára.

Ja, és a vége valami kernel secutiry-s bootolni nem hajlandóság lett. :D Semmi krekk vagy hasonló, nem aktiváltam még be.
De ugyanez volt annál a próbálál is, aminél az aktivált és legál Win7-em frissítettem.

Szóval tök jó, hogy tele van minden azzal, hogy smooth a rendszer az 5-6 éves vasakon is, mert oké, ez szép és jó, nálam is szépen ment, míg ment.

[ Szerkesztve ]

(#72) =Mentor=


=Mentor=
őstag

A cím abszolút demagóg. Tényleg a MS a hibás, mert a figyelmetlen, mindent eszetlenül telepítő user nem tud kivenni egy pipát.... :W

Egyébként meg sokkal jobb (stabilitás, gyorsaság, funkciók) a Windows 10, mint a Win7. Persze még előfordulhatnak driver problémák, de azt ne a MS-ra verjük már. A novemberi TH2 frissítés még jobbá teszi majd a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#73) Tamás88 válasza FoxiestFox (#71) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

(#74) rii válasza ronson (#16) üzenetére


rii
nagyúr

az a baj, h ki se lehet kapcsolni ....
... csak különféle csűröm-csavarom módszerrel, vagy külső programmal.

mennyire van szerinted ebben a kérdésben lesz.rva a user?
mert én úgy értem, h nagyon

ez a baj

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#75) #65675776 válasza FoxiestFox (#71) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ja, hogy az intel szarságát nem képes rendesen feltlepíteni? Eleve nincs értelme a kapcsolgatósdinak, csak feleslegesen megnöveli a késleltetést a megjelenítésben. Nem is értem miért használja egyetlen egy gyártó is.

(#76) F34R


F34R
nagyúr

Meg jo hogy az 1,47 % 10 %-aba tartozom loool.

(#77) atike


atike
nagyúr

Finoman szólva is érdekes lépés volt... :U

(#78) FoxiestFox válasza #65675776 (#75) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Félreérted. Nem Optimusos, itt még manuális váltás van, tehát ha az Intel aktív, a Radeon letiltódik hardveresen, és fordítva.
Ehhez egy switchable graphics driver tartozik, ami menedzseli a funkciót.
Na ez az, ami feltelepül, egy ideig megy, aztán felülíródik valamivel. :(
Az Optimusos gépek hátrányait ismerem, ez szerencsére még nem olyan. :D

(#79) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

Please, turn Off Windows Update !

no para. :DDD :DDD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#80) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Nem tudom ki hogy van vele, nálam egy hónapja van fent a Win 10 pro, semmi baj nincs vele, igaz én csak játszom és netezek a gépen.
Eleinte nagyon idegesített, de kb. egy hét használat után összerázódott, azóta megszoktam. Bár kissé zavar, hogy nagyon "önálló" :U

(#82) DS39 válasza Narxis (#1) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudom egy cseszett SP2-t adhatnának ki inkább a 7-eshez, ahelyett hogy tolják ezt a 10-es kampányt ilyen erőszakosan. minden hónapban bepróbálkoznak, az elrejtett frissítés újra felajánlásra kerül (mivel az én döntöm el opció van kiválasztva), de nem értem. oké menjen a kampány, de ha egyszer a user kifejezte hogy nem kell, akkor nem. igazából azt nem vágom hogy akkor miért hosszabbították meg a támogatottságot a 7-es és a 8.1 esetében. (2020 ill. 2023-ig)
évekig csak nem lehet ezt erőltetni.

(#83) didyman válasza #51736960 (#45) üzenetére


didyman
őstag

"laikusként azt tudom mondani, hogy egy átlagfelhasználónak tök feleslegesek a frissítések"
Ez azért erősen ellentmondásos, nem gondolod? Laikusként fogalmad sem lehet róla, hogy egy átlagfelhasználónak mennyire fontosak a frissítések, egyszemélyes tapasztalatodból kiindulva nem is lehet erre objektív rálátásod. Sajnos az MS az ilyen húzásaival is csak rátesz egy lapáttal a WU negatív arcára, és pont ez az eredménye, amit te is képviselsz. Ez pedig veszélyes dolog.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#84) fordfairlane válasza Rodi 4.80 (#80) üzenetére


fordfairlane
veterán

Csakhogy nem a Windows 10 a téma, hanem a Microsoft erőszakos próbálkozásai, amivel próbálja ráerőszakolni midenkire az új rendszert, függetlenül attól, hogy akarja vagy sem.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#86) rii válasza DoxaM (#81) üzenetére


rii
nagyúr

ha lenne egy rokon, akinek ő manageli a gépét, és a win7et épphogy elbíró gépre felszalad a win10, és neki kell elmenni, reinstall meg bla-bla-lala ... majd akkor nem lesz olyan cukorfalat az ms a szemében.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#87) Dr.FantastiK válasza rii (#86) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

van olyan hogy : Uninstall Preview Build

nnaaa, akkor oszt igazi a Kaosz, ha ezt beprobalja ! :Y

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#89) FoxiestFox válasza Dr.FantastiK (#79) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Komolyan, kb internet nélkül mernék jelenleg Win10-et használni.. én oprendszerrel még nem voltam ennyire bizalmatlan., és csak maguknak köszönhetik.
Szerencse, hogy a pár éves Win7-em még mindig szedi a lábát az SSD-ről, a hardverem nem tud DX11-et sem, nemhogy 12-t, szóval igazán nincs is, ami indokolná a váltást.

(#90) Rodi 4.80 válasza fordfairlane (#84) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Jaja, tudok olvasni, nekem is ezzel az erőszakkal lett win 10-em, mert "véletlenül" nem néztem meg a windows update beállításokat (okos ember nem hagyja automatán), és lejött a telepítő, utána meg már cseszhettem.
De "a puding próbája az ebéd" alapon hagytam kibontakozni ezt a kémprogramba injektált oprendszert :-), azt' olyan amilyen. A slágerjátékok mennek alatta, net van, az nsa meg talán nem rám kíváncsi.

Mindazonáltal a MS kénytelen ilyen vaddisznó módjára rárontani a fogyasztókra, ha nem akar a többiek farvizén evezni a telefonos/tabletes piacon. Szerintem. :)

(#91) #51736960 válasza didyman (#83) üzenetére


#51736960
törölt tag

igazad van, rosszul fogalmaztam :R
ettől függetlenül, kíváncsi lennék egy hozzáértő véleményére, hogy ezek az update-k mennyire fontosan valójában? (oké, értem, biztonsági réseket foltoznak ésatöbbi, de a felhasználók hány ezrelékét érinti vajon az, hogy pl. a kb83749234-as frissítés javítja egy olyan excel makrónak a sebezhetőségét, amit soha senki nem használ?)

(#92) lajosba51 válasza ZCoyote (#11) üzenetére


lajosba51
csendes tag

Erről valami forrás? Olvastad valahol? Tutira működik?

(#93) CPT.Pirk válasza #51736960 (#91) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mindenkit érint. Elég egyszer felmenni egy fertőzött oldalra, lefut a makró vagy tudmisén, már meg is történt a baj.
Nem olcsó dolog hibajavításokat csinálni, hidd el, ha nem lenne rájuk szükség akkor nem adnák ki őket. A Win7-nél ez csak annyiban gázos, hogy az SP1 után most már 230 felett van a számuk és maga a frissítés keresés is eltart vagy 20 percet egy átlagos gépen...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#94) atike válasza ZCoyote (#11) üzenetére


atike
nagyúr

Megnéztem, ott van és úgy van. Behalok... Észre sem vettem... :(((

Szerk:
Na mondjuk ez tényleg durva... Ahogy anno megláttam, hogy ilyet ajánl fel, automatikusan kipipálva, egyből pipa kiszed és frissítés elrejtése. És mégis ott figyel a vinyón. Megnyugtató.

[ Szerkesztve ]

(#95) fordfairlane válasza Rodi 4.80 (#90) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyrészt nem mindenkinek tejfel a Windows 10, elég benézni a topikjába. Driver problémák, alkalmazásproblémák, satubbi.

Másrészt akinek nincsen vele ilyen jellegű problémája, még dönthet úgy, hogy kösz, de kösz nem. Nem tudom, mi szükség van arra, hogy ha valaki egyszer már elég alaposan rábeszélte a Windows 7-et, hogy ne telepítse fel a KB3035583-at, azt miért kell szopatni azzal, hogy a Microsoft újra felkínálja ezt az updatet a többi között.

Harmadrészt meg nem hinném, hogy az a legjobb stratégia a tablet- és mobilpiac meghódítására, hogy a jelenlegi desktopokra meg notebookokra csakazértis alapon rátolja a Windwos 10-et. De minimum minden bootnál felhívja a felhasználó figyelmét a levakarhatatlan reklámappjával, hogy micsoda fantasztikus lehetőséget szalajt el.

Szerintem ez inkább imázsrombolásra jó ebben a formában, hovatovább olyan veszélyes precedenst teremthet, hogy sokan végképp kikapcsolják vagy kikapcsoltatják az Automatic Updatet, csak hogy megszabaduljanak a nyomulós szartól, és így a biztonsági frissítések sem lesznek feltelepítve. Ha egyszer a felhasználók egy része megszokja, hogy az első dolga kikapcsolni ezt az erőszakos szolgáltatást, mint pl. ahogy megszokták, hogy telepítés után az első dolog lecserélni a béna Internet Explorert, akkor utólag már hiába próbálja jóvátenni a Microsoft a baklövését, nehéz dolga lesz visszaszereznie a bizalmat.

x gon' give it to ya

(#96) Kolondrum

Ezen akadtam én is fenn! ÉS hiába rejted el mindig újra feljön. Anyum meg nem ért hozzá és majdnem feltette, mert az frissítés! Agyrém amit művelnek. A win7 beragadó update mind mind tudatos leépítés. Tanfolyamon egyik napon sem tudtunk vetíteni, mert a win10 úgy döntött ő most frissít és frissít és frissít. Ma meg a win7 csinálta ezt másik oktatónál, cirka 141darabot telepített és nem végzett vele az órák végére sem. Ezért pénzt adni? Ne vicceljetek már! :DD

(#97) CPT.Pirk válasza Kolondrum (#96) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért az oktatónak nem az órán kellene 1 év után elindítania a Win7 frissítését, erre ráért volna otthon is. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#98) Kolondrum válasza CPT.Pirk (#97) üzenetére

Rátette a mobnetet mert el kellett érni a gépet otthon, a végén valamit programot feltett és a gép kérte az újraindítást. Na ez volt a hiba, mert szépen sunyiban leszedett mindent és restart után elkezdte feltenni,. 85-nél megunta. Akku ki ott rhdj meg.
Sztem zsír új gép volt, alsó kategória. Jó eleve nem így kéne beállítani a frissítést, de abszurd h ezek megesnek.

[ Szerkesztve ]

(#99) hcl válasza Kolondrum (#96) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Melóhelyen rendszeres probléma, hogy update esetén ellassul a win, aztán ha újraindítja a user, akkor 20-30 percet kiesik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#100) CPT.Pirk válasza Kolondrum (#98) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Annyira nem, mert újra lehet indítani a gépet a frissítések telepítése nélkül, csak nem vette észre. :) A probléma inkább a Windows frissítési mechanizmusa, aminek mindenképpen kellenek az újraindítások. Linuxon most már a kernelt is lehet menet közben cserélni, restart nélkül.

hcl: nálunk olyankor a melóhelyen szétesik a raid tömb, és bő 40 percig nézzük a monitort mire összerakja, addig gy.k. 5 perc alatt betölt 1 program. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.