Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) #40553216 válasza King Unique (#500) üzenetére


#40553216
törölt tag

Vagy értetted, vagy nem. Ugyanis az általam linkelt cikkben pont ezt a KB3097877-t kifogásolják. De sebaj!

(#502) King Unique válasza #40553216 (#501) üzenetére


King Unique
titán

Ki szólt most hozzád :F
Már, amikor megláttalak itt a topikban, gondoltam, hogy fikázásból és a szokásos hangvételből ismét nem lesz hiány... + Mivel teljesen felesleges bármit is magyarázni, direkt nem is írtam rá semmit.

A fórumtárs (emvy) hsz-e, - amire ment a válasz - pedig csak szimplán irónikus, erre ugrottak feleslegesen páran.
Aztán meg mi van a cikkel? Egyik gépen pont fent van nálam a KB3097877 és nem gyalult le semmit. Elolvasva, max esetleg megfontolom, hogy erre a gépre is ráengedjem-e. Illetve a korábban beharangozott hibás frissítések is csak bizonyos gépeken okoztak problémát, nálam pl. egyik sem. Ha leszedtem, az is max paranoia miatt volt.

[ Szerkesztve ]

(#503) #40553216 válasza King Unique (#502) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Már, amikor megláttalak itt a topikban, gondoltam”
Ez az. Ne gondolkodj előre! Inkább nézd meg, mi volt a linken. Te bajod, ha zsigerből működsz.

A legjobb az a világszemlélet, hogy ha a te univerzumodban minden rendben van, akkor más a/z ..., ha nála nincs. Mert hiszen nálad minden rendben.

(#504) Polllen válasza King Unique (#500) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én is mindig várok a frissítésekkel. Béta teszteljen inkább más. Szeretném én a win10-t, de ez megint mi már? Majd én eldöntöm, hogy a frissítés vagy a program, ami utána nem lesz kompatibilis a fontosabb nekem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#505) King Unique válasza #40553216 (#503) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem már kellőképpen bizonyítottál és rászolgáltál a fórum MS topikjait érintő ténykedéseddel, ha vki fenntartásokkal kezeli az újabb, hasonló topikokban való jelenléted. Szerintem ezzel nem csak én vagyok így. ;)

Univerzumos hasonlat azért nem jó, mert még ki is hangsúlyoztam, hogy "bizonyos gépeken". Ebből adódóan egy részét érinti, másik részét nem. Ha valakinél nincs probléma, akkor az nem csak én vagyok. :N
Ettől persze még gáz, hogy sorozatosan előfordulnak ilyen bakik, de akár automatára van állítva valakinél, akár kivár a frissítésékkel kézire állítva, még nem feltétlen fog mki belefutni a hibába.

[ Szerkesztve ]

(#506) King Unique válasza Polllen (#504) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk ez az automata letöltés és utána már 1 katt az upgrade, szerintem is túlzás...persze a fő topikban kiokosítottak, hogy nagyon is jó az úgy. :DDD

Tudják, hogy van ennek egy pszichológiai vonzata, ha az emberek képébe tolják (tálca, WU főablak), akkor előbb-utóbb úgyis rákattintanak. Azt mondjuk nem tudom, hogy ha vki elutasítja, akkor nem-e ajánlja fel még egyszer...?
Amúgy meg, ha van egy fölös, nagyobb pendrive-od, vagy külső merevlemezed, akkor WinToUSB-vel simán fel tudod rá tolni és megnézed, hogy ok-e rendszer, illetve mennek-e a kérdéses programok? Vagy VB, WMware és társai, bár én jobban szeretem élesben tesztelni az ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#507) Polllen válasza King Unique (#506) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én most a frissítéssel véletlenszerűen törölt programokra gondolok, nem a frissítsek már win10-re akcióval.

Ha nem akarok szívni a frissítések miatt, akkor blokkoljam tűzfallal, hogy ütemezni tudjam a letöltést, aztán ha frissítek, nézem meg, mit törölt le. Jójó. :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#508) #40553216 válasza King Unique (#505) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az a része megvolt, hogy az egész akkor gáz, ha kombinálva van a W10 Home otthoni júzerek számára kötelezően telepítő frissítési rendszerével? Hogy a halálban kerülöd ki? Hogy állítod nem automatára? Hogy vársz ki?

(#509) Polllen válasza #40553216 (#508) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pl. tűzfallal blokkolod az elérést és csak akkor engeded ki, amikor valóban frissíteni szeretnél.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#510) King Unique válasza Polllen (#507) üzenetére


King Unique
titán

Én csak azt tudom mondani ezzel kapcsolatban, hogy nálam egyik gépen fent van 8.1 alatt és nem vettem észre, hogy bármit is leszedett volna. A W10 TH2 upgrade szedte csak le a fentebb említett programot, de arra már a híresen jó Defender is ugatott korábban, hogy szerinte vírus...holott nem az.

Max, ha parázol tőle, akkor ideiglenesen elrejted, aztán kész, lehet én is így teszek. Nem hiszem, hogy a rendszer stabilitása és biztonsága, ezen 1 db update hiánya miatt annyira meginog. :D Később meg vsz javítják és lehet, hogy vissza is vonják, kiadnak helyette mást. Nem ez lenne az első eset.

(#511) King Unique válasza #40553216 (#508) üzenetére


King Unique
titán

Igen, gondoltam, hogy ezt még előhúzod.
W10 Home-nál sehogyan, de a fenti állítás itt is igaz, hogy nem feltétlen fog mindenkinél gondot okozni. Persze ez még nem mosdatja ki az MS-t.

(#512) cog777


cog777
senior tag

Masreszt nekem Win 8.1 alatt egy update sem okozott problemat. Eddig. Amiota kijott a Win 10, masodszor jott problemas update Win 8.1 alat. Ujratelepites utan elso update nyirta ki a Windowst. Illetve most a legutolso update csomag fagyast okozott bejelentkezes utan 5 perccel.

Szerintem Win 10 okoszisztemaval kompatibilis updatek jonnek a szokott Win 10 minosegben :(
Szerencsere engedelyeztem a boot valasztast telepites utan es F8 mukodott, csokkentett modban leszedtem az updateket, majd letiltottam az update rendszert teljesen. Az a par program ami kell elmegy Win alatt, linux alatt pedig netezek.

Nem ertem mi okozott ekkora torest a ceg eleteben, mikozben penz halmon ulnek ellenben egyre trebb minoseget szolgaltatnak.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#513) #40553216 válasza King Unique (#511) üzenetére


#40553216
törölt tag

Aha. Értem. Gondoltad, még előhúzom? Ez volt az első felvetés! Minek szólsz bele, ha nem is figyelsz, és csak addig jutsz el, hogy ha meglátsz egy pingvines avatárt vagy a nickemet, akkor leereszkedik a lila köd.

@(#509) Polllen
A tűzfallal tudsz hibajelentésekre egyenként szűrni? Vagy csak az összes települését tudod megakadályozni? És a technika milyen? Mindig tiltva van a szerverekhez kapcsolódás, és csak akkor engedélyezed, amikor már biztos, hogy nem rosszak a frissítések? Minden hónapban minimum kétszer bütykölsz?

(#514) Polllen válasza #40553216 (#513) üzenetére


Polllen
nagyúr

A windows saját tűzfalában is meg tudod adni, hogy melyik szolgáltatás/program kapcsolódhat a netre és akár azt is hogy hová.

A bütykölés meg annyi, hogy létrehozod a szabályokat. Amikor frissíteni akarsz, kikapcsolod a frissítéshez tartozó szabályt és a win úgyis azonnal netre megy...

Ha egyszer frissítek win 10-re valószínűleg ez lesz, mert ha ritkán belövöm a gépet, akkor használni szeretném, nem azt várni, hogy frissít. De remélem mire odakerülök ms-nél elkezdenek gondolkodni és vagy lehet rendesen ütemezni vagy legalább lehet sávszélességet korlátozni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#515) #40553216 válasza Polllen (#514) üzenetére


#40553216
törölt tag

Há’, ja. Na most akkor képzeld hozzá a szitut az átlag hómjúzerrel. :DDD

(#516) asdf_


asdf_
veterán

Megint elkezdte, hogy automatikusan bepipalja magat a nem kotelezo frissitesekben. A *szkivanmarezzeraszarral...

(#518) #20691712 válasza #51736960 (#91) üzenetére


#20691712
törölt tag

Semennyire nem fontosak.
3 db számítógép van itthon (skylake i7 munka, sandy i5 játék, athlon 5350 htpc) win7 64 bit sp1-el, már az installnal kikapcsolt frissítésekkel es köszönik szépen jól vannak.
A transzformeren is kikapcsoltam és dátum szerint az első indítást figyelembe véve leszedtem az összeset majd letiltottam a fenebe mert elegem lett, hogy lassult mint a fos és fogyott a hely mint a veszedelem.
És ő is jól van azóta is.
Ez a frissitosdi a hozzánemértők hülyítése.
Vihar a biliben.

(#519) jeni válasza #20691712 (#518) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Azokra amelyet válaszoltál itt már 10000 éves hírnek számítanak,magyarán az már lejárt lemezek.

(#520) kymera válasza liksoft (#479) üzenetére


kymera
senior tag

Relax :)

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.