Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narxis


Narxis
nagyúr

Nemrég azt néztem, hogy hogy a francba tűnt el egyik napról a másikra kb. 5GB a C meghajtóról, erre nem letöltötte ez a szerencsétlen a Win 10 telepítőt?

Megérdemelnének egy taslit az EU-tól vagy akárkitől, csak kapjanak már észhez. Nem kell a sz.rjuk, köszönöm de akkor sem.

Thanos was right.

(#2) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Én alig 1 hete telepítettem újra a 8.1-et, és már telepítés közben le akarta szedni a 10-et.

(#3) #51736960


#51736960
törölt tag

friss market share linket nem tud valaki? kíváncsi lennék, hol tart a win10.

(#4) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kényelmét. Aha. :C

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) joghurt


joghurt
addikt

Sőt, van még ennél is durvább. Attól kezdve, hogy a gép tudomást szerzett valahogy a Windows 10-ről (még ha az ember nem is rakta fel a nagware "frissítéseket"), a Windows Update letöltő panelje egyéb biztonsági frissítések telepítése esetén is (azaz a Windows 10-et kikapcsolva) egy óriási "Downloading Windows 10" felirattal örvendezteti meg a felhasználót, aki a szívéhez kapva ezerrel üti a Cancel gombot. Szóval ha Windows 7/8-ra vonatkozó frissítések vannak csak beállítva, erősen félrevezető az agresszív reklám.

A tej élet, erő, egészség.

(#6) Cathfaern válasza #51736960 (#3) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szeptemberit tudok: [link]

(#7) pityaa23 válasza Narxis (#1) üzenetére


pityaa23
senior tag

Ezt hol található a meghajtón? Nekem is kevesebb lett a helyem.

(#8) jacint78


jacint78
addikt

Érdekes módon saját gépeken, vagy általam telepítetteken-frissítetteken nem láttam még win10 tálcaikont sem.. Lehet azért, mert csak a fontos frissítéseket telepítem, az ajánlottakat nem? ;]

type your text here..

(#9) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Microsoft at it's finest. ;]

Még jó, hogy ki van kapcsolva az automata frissítő. :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#10) Cifu válasza #51736960 (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Annyira tolja a képünkbe az M$, hogy nem csodálom, hogy a Steam Survey így áll:

Windows 7 64 bit: 39.16%
Windows 10 64 bit: 25.06%
Windows 8.1 64 bit: 19.46%
Windows 7 32 bit: 8.89%
Windows XP 32 bit: 2.68%
Windows 8 64 bit: 2.52%
Windows 10 32 bit: 0.92%
Windows 8.1 32 bit: 0.48%

Mondjuk a jó nénikéjüket ezért az erőszakos ránktukmálásért... :(((

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) ZCoyote válasza pityaa23 (#7) üzenetére


ZCoyote
őstag

A rejtett fájlokat láthatóvá kell tenni és a C:\ gyökérben lesz ha jól emlékszem vagy a Windows mappában. $WINDOWS.~BT a neve.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#12) #51736960 válasza Cathfaern (#6) üzenetére


#51736960
törölt tag

köszi, ezt én is megtaláltam :R

#10: hát igen, a gamerek azért hamarabb váltanak az átlagnál, összességében szerintem ennél azért alacsonyabb lehet a részesedés.

(#13) Polllen


Polllen
nagyúr

Én szeretnék frissíteni majd, ha úgy látom, hogy megéri. De ezzel a tukmálással csak azt érik el, hogy hagyom az egészet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14) n00n


n00n
őstag

Elmennek ám a tudod hova, rokon nem rég telefonált, hogy valahogy felkerült a 10 a 7-es helyére, én meg néztem értetlenül és szegény gyereket okoltam, hogy biztos Ő választotta ki a telepítést... :U

(#15) Tomcat


Tomcat
őstag

Nekem ezen a héten a W7-es gépeimen egymás után ötször is felhozta a Windows Update a hogy alapértelmezés szerint beleegyezés után letöltené és telepítené minden gépre a W10-et. Először sunyi módon a frissítések között megbújva, majd pedig még négyszer magától újból előhozakodott vele pár nap alatt. Én mindig elrejtettem ezt a "frissítést", amik szépen azóta is ott sorakoznak egymás után eltérő méretű de egyenként több GB-ot kitevő letiltott frissítésként. Gratulálok megint ehhez az akcióhoz. A legutóbbi tálcáról szinte eltüntethetetlen bloatware sem volt semmi de ez most túltesz rajta. Csak így tovább MS!

Tomcat

(#16) ronson


ronson
őstag

Bírom az embereket. Az android topikokban azért megy a sírás, mert a szemét gyártó nem ad évekig frissítést.
Viszont a Microsoft is szemét, mert ad.

Tipikus, hogy semmi nem jó az embereknek. :DDD

(#17) hcl válasza ronson (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem az a baj, hogy ad... Amikor normálisan frissül valami, akkor nincs gond. Ez azért túlzás.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) hklk


hklk
csendes tag

Mindenkinek ajánlom, aki nem akarja a w10-et:
GWX control panel

(#19) sz.balazs.95 válasza ronson (#16) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ha nem lenne bugos és félkész még mindig a Win10, és a felhasználóra lenne bízva, hogy akar-e frissíteni, akkor nem is lenne semmi gond.

Másrészt az Android olyan téren más azért, hogy ott az új főverzió mindig csak pluszt ad a rendszerhez.
Ugyanez mondjuk egy 8.1 -> 10 frissítésről már nem feltétlen mondható el.

Tehát ilyen téren a Windows kiadások külön termékek kvázi, míg az Android főverziók egy adott termék változatai.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#20) Cifu válasza ronson (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért érzed a különbséget. Az egyiknél nincs opció a frissebb OS-re (vagy csak hackelve), a másiknál viszont lassan már választásod nincs, akkor is frissit, ha nem akarod...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) jacint78 válasza ronson (#16) üzenetére


jacint78
addikt

Nem a frissítéssel van baj nigger, hanem azzal, hogy a W10-et felrakja a gépedre ha akrod, ha nem. Egy otthoni pistánál ez még hagyjám, de, ha piri néni gépe másnap reggel mást mutat és ki tudja mi maradt meg a régi beállításokból adatokból, szoftverekből, az már gáz és tényleg. Szerintem le is karatéjoznám a gépet, ha egyszer csak megjelenne rajta a windows 10 akaratom ellenére hát mi ez már..

type your text here..

(#22) Polllen válasza ronson (#16) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyértelmű, hiszen ember = ember... Tök mindegy mi a nevük... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23) Cathfaern válasza jacint78 (#21) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"és ki tudja mi maradt meg a régi beállításokból adatokból, szoftverekből, az már gáz és tényleg"
Átvisz mindent, nagyon jó lett ilyen téren a frissítő. Kicsit túl jó is, mert a bugos működést, illetve a vírusokat / trójaikat is átviszi :) Ismerős utóbbit tapasztalta meg, én meg az előbbit: valamiért egyes gépindításkor Win 8.1 login képernyőn nem működött semmi USB (BIOS-ban mindig jó volt, szóval Win probléma volt). Gondoltam frissítem 10-re, csak megoldja. Nem oldotta meg. Újrahúztam Win10-et, azóta jó :)

(#24) joghurt válasza ronson (#16) üzenetére


joghurt
addikt

Mint írták, az Androiddal az a baj, hogy már egy egyéves telefonhoz sem ad ki frissítést a gyártó.

Windowsnál pedig ez a "rámenős frissítés" lényegében kimeríti a trójai és spyware fogalmát. Ha nem az MS-ről lenne szó, már rég feketelistán lenne az összes vírusirtóban.

És az egész kezdődik ott, hogy a Microsoft "Windows 10 kompatibilitás"-ellenőrzője hazudik, amikor frissítésre alkalmasnak mondja a gépet, miközben tele van olyan hardverrel, amihez már Windows 7 meghajtó is alig volt, és olyan programokkal, amik konkrétan nem indulnak el Windows 10 alatt.

A tej élet, erő, egészség.

(#25) #06658560 válasza ronson (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Android esetén is jobb lett volna maradni a réginél. A frissítéssel nem lett jobb a telefon, csak idegesítőbb.

(#26) Horcsog55


Horcsog55
újonc

Én beraktam ezt a regkeyt. Egyelőre békén hagy a win 10 installer:
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate
DisableOSUpgrade = 1 (DWORD kulcs)

(#27) Jeanne d'Arc

Kicsit erőszakosak...

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#28) hcl válasza #06658560 (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gyártója és telefonja is válogatja ugye.

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) gabor7th


gabor7th
addikt

Kezdik teljesen lerombolni a "profi cég" imázsukat.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#30) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Nekem meg az istennek nem akarja letölteni :D

Biztos azért, mert a "license" megakadályozza az egyik komponens frissülését :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#31) sh4d0w válasza ronson (#16) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bocs, de a frissitest megelozoen a t400-amat jonak minositette az ellenorzes. Frissites utan hiaba allitottam at a nyelvet angolra, tovabbra is magyar, de a wifi legalabb nem mukodik, ami win7 alatt csont nelkul ment.

https://www.coreinfinity.tech

(#32) pityaa23 válasza ZCoyote (#11) üzenetére


pityaa23
senior tag

Hmm a mappa megvan de nincs benne semmi nagyobb méretű cucc, nem ez a gond.

(#33) VS461


VS461
tag

Huhh, srácok, köszi a cikket. Az opcionálisok között már ott is volt a pipa a 10 mellett. Persze, fel fogom rakni, de most nagyon rosszul esne a három gigás letöltés. Igen morcos lettem volna...

Szerk.: a Hide update nem működik, a következő keresésnél megint ott van, bepipálva. Átállítottam csak keresésre, hogy még csak le se töltsön, amíg nem akarok frissíteni. Remélem, így működni fog.

Nem lehet elégszer beszúrni: :R

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#34) gabor7th


gabor7th
addikt

Amúgy ahhoz mit szóltok, hogy a Start menüben is reklámok lesznek?

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#35) jacint78 válasza gabor7th (#34) üzenetére


jacint78
addikt

Azt, hogy az enyémben nem. :) Kibírtam XP-vel a támogatás lejártáig (nem függ össze, csak akkor kezdtem BF-ezni amihez kellett a 7) Így valószínűleg kibírom 2030-ig a W7-el. :D

type your text here..

(#36) eventus


eventus
veterán

Egyből kiszúrtam, hogy valami nem stimmel, sikerült kikerülni.
Volt fent win10, de köszönöm nem kérek belőle. W7 marad, 8.1 sem tetszik.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#37) gabor7th válasza jacint78 (#35) üzenetére


gabor7th
addikt

Jól teszed, de későbbre is kéne alterinatíva.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#38) gabor7th válasza eventus (#36) üzenetére


gabor7th
addikt

Remélhetőleg ezt is elbukja az MS mert rossz irányba indultak el.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#39) movax


movax
őstag

Ki kell gyomlálni néhány update-et, utána nem zavar. Erre is érdemes ránézni.

Nem lenne gond a win10-zel, ha nem tolná erőszkosan az automatikus update-telepítést. Jogtiszta Win7 Home Premium van a gépemen, erre a verzióra pedig Win10 Home menne fel, amelyen nem lehet beleszólni a frissítések kezelésébe.

[ Szerkesztve ]

(#40) eventus válasza gabor7th (#38) üzenetére


eventus
veterán

Mint egy erőszakos mobil platform, nem egy PC rendszer.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#41) Televan74


Televan74
nagyúr

troll on Pedig jó a Win10, nem kell félni tőle. :P /troll off

Eléggé aljas és szemét húzás a Microsoftól. Aki nem akarja,annak nem erőltessék, főleg ne így. Mondom ezt egy elégedett W10 -s felhasználóként.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#42) AtHoS válasza Tomcat (#15) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor ezek szerint nem csak én futottam bele "anomáliába"

A minap szaladtam bele egy netbook-on ilyen esetbe. Leszedtem a korábban automatán telepített KB3035583-as frissítést, majd ugye kézi keresés után elrejtettem és a közben jelzett 2+GB-os win10 frissítést is elrejtettem, de ezek ellenére csak ott figyelt az ikon az óra mellett és kínálgatta ugyanúgy a win10 frissítést a winupdate-ben, bár furcsálltam, hogy most mintha más lenne a mérete.

Ekkor eljátszottam ismét az előbbieket, de még hozzácsaptam, hogy csak értesítsen és ne töltsön-telepítsen semmit. Na így már eltűnt az óra mellől és winupdate-nél sem kínálgatja a telepítést.

Azt viszont nem vágom, hogy miért is kínált két különböző méretű win10 frissítést letöltésre egymás után :F

read-only mode on the forum

(#43) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Kezdek hajlani arra, hogy kikapcsolom az egész Windows Update-t.

x gon' give it to ya

(#44) jacint78 válasza fordfairlane (#43) üzenetére


jacint78
addikt

Nálam ki is van kapcsolva, néhány hetente rányomok a frissítés keresésére és kész. Ha újat telepítek, akkor WSUS offline updater, meg utána kerestetek vele manuálisan ennyi. Attól megőrülök amikor csinálok valamit a gépen és a pofámbra trollkodik, hogy jajuristenmennyirefontos újraindítani a gépet a frissítésekhez, mert nagyonnagy veszélyben vagyok. :)

type your text here..

(#45) #51736960 válasza fordfairlane (#43) üzenetére


#51736960
törölt tag

Nálam egy win7 sp1 van fenn, az ezt követő update-k nincsenek telepítve, és a windows update service is tiltva van. Eddig semmiféle hátrányt nem tapasztaltam átlagos felhasználás mellett (böngészés, játékok, kis torrent, stb...)
Úgyhogy laikusként azt tudom mondani, hogy egy átlagfelhasználónak tök feleslegesek a frissítések, de ezért nyilván kapok majd a profiktól :) (Az elmúlt években egyetlen vírust szoptam be, egy bitcoin minert, de kétlem, hogy ettől bármilyen frissítés megóvott volna)

(#46) netpeti98 válasza gabor7th (#34) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha engedélyezd akkor kapsz alkalmazás ajánlatokat. Ez teljesen opcionális.

[ Szerkesztve ]

(#47) gyuribácsi88

Én mondjuk tegnap felraktam magamtól, de most már tényleg ez legyen az utolsó windows, ha már ezt ígérték, mert unalmas mindig egy másikat megszokni. Tegnap fél óráig kerestem a programok telepítése törlése opciót, mert a kereső nem reagált rá semmit :D

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#48) cami][us


cami][us
senior tag

Nem értem mi a probléma. Just Works™

(#49) fordfairlane válasza cami][us (#48) üzenetére


fordfairlane
veterán

Maga az update szisztéma nem hibátlan, de eddig nem volt vele különösebb bajom. Egyszer az időzített újraindítás bekavart nekem, de ennyi, más esetben viszont szépen, észrevétlenül tette a dolgát. Amióta viszont beindult ez a Windows 10 Update őrület, azóta Microsofték teljesen meghülyültek. Valaki nagyon begombázott náluk.

x gon' give it to ya

(#50) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de nekem az ég adta világon nincs semmi bajom a Windows 10-el. Az automatkus kikapcsolhatatlan frissítést valamilyen szinten jogosnak tartom (de csak a fontosokat), főleg a vérpistikék miatt, akik kikapcsolják, és azzal dicsekednek, hogy ez milyen jó, ugyanis ők okozzák a egyik legnagyobb problémákat. A W01 frissítés lehetőség pedig tény, hogy egyre erőszakosabban csinálja, de hát ha ingyen tudnak frissíteni (márpedig ez a "minek adjak ki újabb pénzt, mert a jelenlegivel is elvagyok" problémát oldódik meg), akkor miért ne.

Az ilyeneket, hogy "reklám a start menüben", meg az egyéb botorságokat meg nem szabad elhinni, mert egy távolról jött-ment ember azt mond amit akar, ha a Ms mondja meg, akkor már tényként kezelhető.

A "kémkedés" meg nem érint, mert annak van félnie valója, akinek vaj van a füle mögött.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.