Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Biztos van valami hivatalos útja, ahol írásban tudjátok jelezni a dolgot. Egyszer, kétszer százszor... előbb utóbb eljut egy feljebb lévő emberhez, akit már érdekel is. A szájba veréssel lehet tudni előre, hogy csak az jár majd rosszul aki ütött.

...csak én vagyok helikopter?

(#2) Gdi


Gdi
senior tag

Jelezzétek írásban, vetessetek fel a panaszotokról (vagy megbeszélésetekről vezetővel/HRessel) jegyzőkönyvet.

Mondanám a hang/videó-felvételt is ha meg tudjátok oldani, hogy kivitelezhető és "bizonyító erejű" legyen.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Ha tényleg ilyen a helyzet, akkor pl a beosztással ne hagyjátok magatok. 4 egy ellen.

(#4) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ilyenek a főnök kedvencei (sajnos).

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

add be a felmondásod. lehetőleg azonnalit.
az persze egy fokkal jobb lenne, ha mindenki beadná a csapatból.

szerk: minek vártál ennyit az üvöltéssel?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) akom


akom
senior tag

Ismerős helyzet. Egy megoldás létezik. Csak ahhoz kell egy kis vér a pucába.
Minél többen egyszerre beadjátok a felmondásotokat. Aztán majd kimatekozzák hogy 1 vagy X embert engedjenek el. 99% hogy azt az egyet fogják kirakni.

Szerk: bambano megelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#7) bambano válasza akom (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

bennem van egy kis pesszimizmus, hogy ha tizensok hónap alatt nem léptek, akkor nem is fognak.
vagy nem akar konfliktust a főnök, vagy csókos az illető.
ennek az is lehet a következménye, hogy a csapatszellemen már olyan sebek estek, amiket nem lehet javítani, ezért mindenképpen érdemes lelépni. mert itt hamar előkerülhet az a vélemény is, hogy miért volt ilyen béna balfék a főnökség, és akkor a főnökség renoméja is sérül a beosztottak között, azon meg nem lehet túllépni csak felmondással.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) akom válasza bambano (#7) üzenetére


akom
senior tag

Egyetértek.

(#9) N€T0X|N válasza Sethdobaloah (#1) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A szájba veréssel lehet tudni előre, hogy csak az jár majd rosszul aki ütött.

Persze, ez világos. Csak azt vettem észre magamon, hogy úgy el tud borulni az agyam ilyenkor, hogy nem mernék rá fogadni, hogy nem provokálja ki valami olyan beszólással - bár ahhoz gyáva szerencsére. Soha nem igazán mer konfrontálódni a legkisebb ellenkezéskor (persze másnap mástól hallom vissza, hogy így meg úgy, teljesen kitekerve a történetet, van ám gerinc), ha valaki elég határozott, csak a többiek nem azok.

Sent from my keyBoard

(#10) N€T0X|N válasza bambano (#7) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Igen, ezt már mi is látjuk, hogy itt nem fog történni semmi, ámbár folyamatban van a csapat feloszlatása (teszem hozzá, május óta, no comment), mert amit csinálunk arra már annyira nincs szükség és külön területekre bontanának szét, az ígéret szerint ettől a hülyétől messzire.
Ami miatt korábban nem történt meg az az, hogy a főnökeink nem értenek ahhoz, amit ő csinál, mert látványosnak látványos, de 80%-ban haszontalan, de emiatt nem merik kirúgni. Inkább megy a struccpolitika meg a "jaj nem kell foglalkozni vele mit beszél" - ez csak azért necces, mert van egy iskolai ismerőse igen magas szinten és onnan már jött visszafelé kérdezősködés, ugyanis bennünket rossz színben tüntet fel mindenki előtt (szerinte csak ő dolgozik, holott mindenki megteszi azt, amit kérnek tőle, rá meg már többször szóltak, hogy NE nyúlkáljon bele abba, ami nem az ő dolga, de hát annak se volt nagy ereje ilyen vezetőséggel).

Sent from my keyBoard

(#11) N€T0X|N válasza bambano (#5) üzenetére


N€T0X|N
őstag

minek vártál ennyit az üvöltéssel?

Na még erre csak annyit, hogy általában én csak hallottam, hogy mi történik, mert velem személyesen nagyon ritkán baszakodott. Legutóbb év elején. Csak a többiek annyit mesélnek/meséltek és mindig csupa szemétkedést, hogy ez így is benne marad az emberben. És most, hogy megint megtaláltuk egymást, ezt rázúdítottam, ahogy volt. Gondolom én se vagyok 100-as, de azért rám mégsincs bent panasz. :)

Sent from my keyBoard

(#12) Wesder


Wesder
félisten

Hazafelé este bevinni egy sikátorba, és kicsit kiigazítani a nézését, meg a jàràsàt. Szigirúan maszkban persze. ;]

Csak viccelek.
Ennyi idegörlés utàn vagy lelépek vagy minden nap a hajàt leüvöltöm ha baszogat.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13) orion1025


orion1025
őstag

Az efféle viselkedés nekem picit gyerekes, hogy valakit meg akarok verni. Én a főnököm verbálisan mindenféle pofavágás és pislogás nélkül úgy tönkre tudom tenni lelkileg tíz másodperc alatt, hogy akkor aznap már nem is látjuk. Sokszor hallom a kollégáimtól, hogy mondjak már valamit neki, hogy felszívódjon... Egyszerűen felé kell kerekedned "intelligens" módon, bár ennyi idő alatt ki lehetett volna tapasztalni a gyengéit, nekem akár egy nap is elég erre ha nem túl összetett az áldozat. A legfontosabb az, hogy ne mástól várd a megoldást magadnak kell cselekedned még ha nem is célzottan annak a személynek indítod a támadást akinek kellene, hanem őt megkerülve. Hidd el én sem szeretem az ilyen embereket, sőt semmilyen nagyot mondó mágust sem, mindig fellépek az ilyenek ellen, és nem hiába hallom a kollégáimtól, hogy az egész cégben én vagyok ember, senki más. Ezzel nem fényezni szerettem volna magam, csak megemlíteni, hogy ilyenkor egy mód van, ami az, hogy saját magad cselekszel és sakkozod ki mivel tudnád megköszönni neki az eddigieket. hidd el, ha kicsit töröd a fejed, fogsz találni ilyen gyenge pontot, bár ez a gyerek kérdés szerintem járható út, én ezen "dolgoznék" első körben. Sosem szabad máshoz fordulni, mert ha megtudja a célszemély, az csak erősebbé teszi, hogy még a nagyfőnök meg a buddha és jézus sem tudja őt helyre rakni, így csak megerősíted a mentális pozícióját. Két lábbal taposs bele a lelkébe, ez az egy út marad, de a tettlegességet a saját érdekedben mellőzd még felindult állapotban is, mert csak őt "táplálod" ezzel.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14) N€T0X|N válasza orion1025 (#13) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Én elértem nála azt, amit akartam és helyreteszem bármikor, amikor kell. Csak ez kevés, ha közben mindenki más (kollégák, vezetők) ezt nem teszik meg.
Nyilván, mivel elmebeteg, ezért ő mondja rám ugyanezt, hogy én vagyok az elmebeteg és szerinte én ezt élvezem (na, akkor tényleg az lennék, de még sok élvezetet nem találtam ebben, csak szükségességet).
Egyáltalán nem akarom megverni, én ilyet nem írtam, csak azt, hogy érzem magamban, amikor szándékosan és célzottan felkúrja az agyam (mint legutóbb), hogy ha egyszer elborulok, akkor még az is lehet, hogy szájbaverem.
De ha nem én, akkor valaki más.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#15) bambano válasza N€T0X|N (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem kell megverni.
elég, ha azt hiszi, hogy meg fogod verni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) N€T0X|N válasza N€T0X|N (#14) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Illetve lehet, hogy úgy írtam, hogy ez jött le belőle, mindenesetre azt helyén kell kezelni. Nem akarom célzottan és szándékosan megverni. Még ha elég lobbanékony is vagyok, ilyet még nem gondoltam senkinél komolyan.

Sent from my keyBoard

(#17) N€T0X|N válasza bambano (#15) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Szerintem ezt már elértem. :)

Sent from my keyBoard

(#18) orion1025 válasza N€T0X|N (#14) üzenetére


orion1025
őstag

Az sajnos csak őket minősíti, az emberek többsége félti a pozícióját, vagy éppen ellenkezőleg, azt gondolja magáról hogy pótolhatatlan. Nem egyszerű feladat egy visszhanggal küzdeni, de én szívesen fogadnám ha munkaidőn kívül hívogatna telefonon, szerintem életébe többet nem venné a kezébe.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#19) szaszyka


szaszyka
senior tag

Esetleg lek..hatnád az asszonykát, másnaptól pedig minden reggel fülig érő vigyorral ráköszönni: “Szevasz sógi”. Nekem a volt főnököm skozofrén, 10 évig volt kisebb megszakításokkal a közvetlen felettesem. Ha jött kötekedni, szemétkedni, szó szerint a ku..a anyjába legt elküldve, és azonnal hívva lett a részlegvezető, hogy óvodában vagyunk-e, vagy munkahelyen? Döntse el, mert akkor másnapra úgy készülök, és viszek munkahelyre homokozójátékot. 1-1 ilyen incidens után általában 2-3 hónapog nyugi volt, utána pedig kezdődött minden előlröl. Azóta leváltották, és rájött, hogy köszönnie sem kell már, nemhogy segítseget kérnie, amióta egyenrangúak lettünk.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#20) nemlehet


nemlehet
őstag

Ha ez egy többezer fős cég, akkor kell legyen belső rendszer az ilyesmire.

Ha azon keresztül nem történik semmi akkor csoportos e-mail a közvetlen főnöknek, CC-ben pedig az ő fönöke, olvasási visszaigazolással.

Ha így sem történik semmi akkor le kell menni személyesen a HR-re a négyőtök által aláírt hivatalos panasszal és kérni tőlük átvételi elismervényt.

Ha így sem történik semmi akkor még meg lehet próbálkozni személyesen felkeresni a személyzetis vice CEO-t az összes eddigi bizonyítékkal, hogy nem működnek a belső processek. Ő már nem is a konkrét problémával fog foglalkozni, de biztos lehetsz benne, hogy letépi a tökeit mindenkinek aki nem mozdult, mert kurva nagy blama, ha egy alkalmazottnak idáig el kell mennie.

Ha ez sem megy akkor fel kell mondani, mert élhetetlen a munkahely.

Amúgy amit bambanő írt is működhet, előkészített felmondólevéllel leültök mind a négyen a főnökkel, hogy akkor most mentek ti vagy ő. Jó eséllyel, főleg ha rátok nem volt panasz őt fogják kirakni, vagy legalábbis el abból a csapatból.

Azt nem igazán értem, hogy négy embert hogy nyom le a beosztásnál. Szimplán le kell szavazni. Ha meg más csinálja a beosztást, nem ti, akkor meg beszéljetek össze, hogy legyen valaki aki mindig gyorsabban benyújtja a kéréseiteket, így neki nincs választása.

Tudom szar a harc, főleg egy melóhelyen ahol amúgy is fárad az ember, de muszáj felvállalni mert csak magadnak ártasz.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#21) hokuszla válasza nemlehet (#20) üzenetére


hokuszla
aktív tag

Fordulj pszichológushoz. Ha fél év alatt nincs javulás, keress új munkahelyet.

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#22) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Nálunk is van olyan arc, akiről a teljes csapat úgy gondolja, hogy jobb lenne, ha inkább hoznának a helyére valaki mást, mert csak létszámban van ott, de a munkát másnak kell elvégezni helyette, de nálunk sem lépnek semmit. Szerintem annyira megijedtek a munkaerőhiánytól, hogy már azt sem merik elküldeni, aki csak hátráltatja a munkát, mert így legalább papíron megvagyunk elegen. :W

(#23) Chaser


Chaser
titán

a cég hr részlege mondhatni nem működik, nálunk sokkal kisebb dolgokért azonnali szőnyegszéle volt ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) N€T0X|N válasza nemlehet (#20) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nem igazán vagyok/voltam képben, hogy kihez kell fordulni akkor, ha a közvelten vezetők nem tesznek semmit és ők egyébként mindig elhitették velünk, hogy majd lesz változás (most már nem is bízunk bennük emiatt és ez pluszban nehezíti a dolgot, mert ha elkezdjük őket is jelentgetni, hogy nem tesznek semmit, annak a vége úgyis felmondás lesz, mert tuti retorzióba futunk előbb-utóbb, még ha azt is látjuk most, hogy gyengekezűek). Egyébként ugyanahhoz tartozunk, egy munkacsoportról van szó. De most már ki fogom nyomozni, hogy mit kell tenni, hova kell írni.
A beosztást úgy kell érteni, hogy általában megkapjuk az előzetest előre és mindig ő az, aki variál, meg hisztizik és erőszakoskodik, aztán valaki mindig enged (emiatt már én is haragszok, mert elképesztő, hogy mennyire töketlenek egyesek - velem soha nem tudta, néhány próbálkozás után meg már nem is merte megcsinálni). Ha mégsem enged, akkor hátulról támad, azaz nekiáll úgy variálni, hogy a csapatnak nem szól, a beosztást készítőt hívogatja személyesen (elhazudja neki, hogy meg van beszélve és kérdés nélkül megkapja a módosítást) és aztán 1x csak jön a végleges és csodálkozunk, hogy wtf.
Ez szerencsére az utóbbi időben már sokat javult, de egy időben tényleg mindent megengedtek neki. Én voltam az egyetlen, akivel ezt se tudta megcsinálni. Én megmondtam akkor is, amikor egy órát pluszban kellett volna maradni miatta, hogy a nagy lófaszt. Kifizetik vagy no go. 12 óránál hosszabb ideig, tehát afelett túlórázni csak nagyon-nagyon indokolt esetben vezényelhetnek és a mi feladatunk egyáltalán nem mission critical.
De mindegy, azt mondták, oké, megkapom. Aztán kiderült, hogy nem is nekem kéne továbbmaradni egy órát, így végül másik kollégát vettek rá. Neki viszont nem mondták, hogy kifizetik, ő meg nem kérte. Végül nem is egy órát kellett pluszban maradnia, mert a paraszt természetesen elkésett jócskán. És vissza se adta neki azt az "egy" órát sose. No comment.
Egy másik esetben meg szívességet kért valakitől, hogy cseréljenek el egy napot. Megtörtént, majd következő hónapban mondta a kolléga, hogy akkor most cseréljük vissza. Erre ő: csak úgy, ahogy neki is jó, mert ő nem ugrál másnak. No comment.
És ezt mind-mind hagyják neki, a kollégák is (még ha egyre jobban haragszanak is rá), a vezetők is. Persze, hogy pofátlan paraszt, ha 1x senki nem csap az asztalra...

Na, ezért írtam a bejegyzésben, hogy kilométereket lehetne írni arról, hogy mik történnek, történtek. Amit eddig leírtam az még mindig csak egy apró szelete az egésznek.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#25) #56573440 válasza N€T0X|N (#24) üzenetére


#56573440
törölt tag

Van ez így, láttam én is hasonlót a rádióban. Aztán a konfliktus kerülésnek csak az lett a vége, hogy ketten jelezték, hogy vagy ő vagy mi. Az akkor három fős cégnél. Pedig se a számokat nem hozta, se a melót nem egyszerűsítette, sőt, tehát annyira nagyon marasztalni se lehetett... Aztán csak meg tudták lépni.

Gondolom itt is van fosás, hogy hogy talál másik embert a helyére ennyiért, meg az megint logisztika, meg hr, meg minden, a hirdetés is pénzbe kerül, meg az interjúzás is emberbe kerül, meg a betanítás is. Aztán húzzák mint a rétest amíg lehet. Csak jobb nem lesz sajnos, mert miért lenne az. A szarkavarást főleg ilyen kis csoportokban meg soha nem fogom megérteni. Egy multinál ahol sok százan vannak ott a végén el tud talán sunnyogni vele esetenként. De itt elég hamar kiderül kinek szaros vállig a keze...

[ Szerkesztve ]

(#26) bambano válasza N€T0X|N (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"elhazudja neki, hogy meg van beszélve és kérdés nélkül megkapja a módosítást": itt két dolgot kell megtenni:
- aki a beosztást csinálja, azzal írásban közölni, hogy változtatást csak írásban fogadhat el, a szenvedő fél által személyesen aláírva
- ha olyan változtatás van, amibe nem egyezett bele a szenvedő fél, akkor figyelmen kívül hagyni, és menni az eredeti beosztás szerint. ennek az lesz a vége, hogy párszor nem lesz jelen a megfelelő munkaerő, és ebből botrány lesz, akkor kell elrendezni a dolgot.

"Neki viszont nem mondták, hogy kifizetik, ő meg nem kérte.": ha írásban történik a túlóra vezénylés, akkor annak nyoma marad. utólag is lehet kérni vagy panaszt tenni miatta.

de minél több hozzászólást írsz, annál inkább az az érzésem, hogy kupleráj az egész cég a tetejétől az aljáig. komplett céget nem lehet megreformálni, marad a távozás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) N€T0X|N válasza bambano (#26) üzenetére


N€T0X|N
őstag

kupleráj az egész cég a tetejétől az aljáig

Én elég kis részére látok rá, de annak tartom, ja.
Nem írom le, hogy melyik állami vállalat, de elég könnyen kikövetkeztethető ebből a mondatból. Szóval nem, ez valóban nem mostanában lesz megreformálva.

ha írásban történik a túlóra vezénylés, akkor annak nyoma marad

Nyilván nem volt írásban. Az enyém úgy lett volna, hiszen én mondtam, hogy csak és kizárólag akkor maradok, ha kifizetik. Azt nem lehetett volna szóban elintézni, viszont a kollégának úgy ajánlották fel, hogy "okosba" csere, aztán majd valamikor a hónapban visszakapja és papíron nem történt semmi. Ő meg nem ellenkezett.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#28) borg25 válasza N€T0X|N (#27) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Saját tapasztalat, hogy állami cégnél a HR munkája kimerül az évente szervezzük át a cég szerkezetét, először oda, majd vissza. Aki nem csinál semmit, az örökké alkalmazott tud maradni.
Hidd el megváltoztak a viszonyok Magyarországon. Munkaerő hiány van. Lépjél. Kezdjetek el más helyet keresni. Nálunk is volt olyan, hogy mondtuk, hogy jobbá kéne tenni a rendszert, ez, meg az, nem történt semmi, aztán az alkalmazás üzemeltetéstől fél év alatt három kulcs ember ment el, aztán pisloghattak. Mindhárom ember jobb helyet talált, egyik sikere tüzelte a másikat.
A te munkád a cég szemében semmit se ér. Ne vedd magadra, a cég még a régi elvben él, hogy lecserélhető vagy, és félsz attól, hogy felállj, s ezért bármit megtehet. Álljatok fel, keressetek, lesz jobb hely. Lehet, hogy az is elég, ha a HR-el közlitek, hogy akkor ti most neki állnátok munkát keresni. Ha szükség van rátok, akkor ezért még nem fognak kidobni, illetve mivel nincs más, nem is nagyon tudnak mást szerezni helyettetek, hogy nektek megelőző jelleggel felmondjanak.
Te nem vagy felelős mások sorsáért. Jó dolog, ha figyelsz másokra, de azért ne maradj, hogy megvédj másokat. Az idegeid az idegkimerülés a te problémád, hiába azon húzod fel magad, mert másoknak ártanak.

(#29) TheLázs


TheLázs
csendes tag

...állami cégről van szó...

:N

Persze mindig vannak kivételek

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#30) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Hú gyerekek... 1x még írok erről egy nagyon hosszút szerintem, mert van miről és napról napra (most is, emiatt írom ezeket) olyan dolgok történnek, amik egyértelműsítik bennem, hogy ezt meg kell örökíteni az utókornak.

Voltam a MOL-nál is, ott pont ugyanez ment vezetői oldalról. Tényleg nem véletlen az előítélet az állami cégekkel szemben (mondjuk a MOL nem tudom mennyire az még vagy mennyire volt akkor [2005-2008], de ez mindegy, az "örökség" még meg volt).

Sent from my keyBoard

(#31) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Állami munkahelyeken majdnem mindenkit felvesznek kit így, kit úgy (és itt az xy keresztül behozottra gondolok), és emiatt a hülyék is dolgoznak. A versenyszférában ott megy a válogatás, így nagyon ritka ott a hülye. Tudom én, mert kórházban dolgozom, és ott is vannak hülyék, nem is kevesen.

(#32) #56573440 válasza Tamás88 (#31) üzenetére


#56573440
törölt tag

A verseny szférában dolgozok, és erősen vitatom az állításod :D Mindenhova bekerülnek a barmok, ezek ilyen gáznemű lények, nem csukod be az ajtót, aztán ott ülnek hárman amire megfordulsz... Ott is megvan a haver haverja, a főnik gyereke, akárki, aki persze nem biztos hogy teljesen hülye, sőt, de volt szerencsém nekem is olyanokhoz, hogy csak néztem, te meg hogy kerültél ide b+? Egészen kicsi cégeknél is ahol azért elég hamar kibukik ha valaki nem végzi a munkáját, és nagy multiknál is láttam már ilyet... Biztos, hogy egyes erősen erőforrás hiányos állami szerveknél jobban dominál a mindegy hogy ki csak legyen ember, de sajnos van belőlük mindenhol is...

(#33) PDA_FAN


PDA_FAN
tag

Felesleges írogatni bárhová is. Hétfő reggel a stáb beállít a főnökhöz, mindenkinek egy A4-es papír a kezében. Megmondjátok, hogy ha a kellemetlen kolléga szerda reggel nem kezdi el a felmondási idejét, ti mondtok fel.

Aztán van egy bő napja a főnöknek agyban kisakkozni, hogy egy embert könnyebb-e a csoportjába találni hétvégi melóra, vagy négyet. Ha a folyamatábra helyes ágán megy végig, akkor van még egy szűk napja megtalálni az okot, hogy miért is kell távoznia Kellemetlen Kelemennek. Tudom, állami cégnél nem sok játéktér van a kirúgásra, de fegyelmivel az sem lehetetlen.

(#34) borg25 válasza PDA_FAN (#33) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

A matek akkor gáz, ha úgy hangzik, hogy melyik az egyszerűbb: Egy kidobhatatlant kidobni és azt pótolni, vagy négy mezei embert pótolni. Bár jó kérdés, hogy itt fenn áll-e? Valószínűbb, hogy a HR-nek,/vezetőnek arcvesztés, hogy egy olyan embert vettek fel, aki alkalmatlan és nem lehet együttműködni. Illetve mivel nem találkoztak az illetővel úgy gondolják, hogy egy kis alkalmazkodással mindent meg lehet oldani.

(#35) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Egy kis plusz poén: a vezetőség tisztában van vele, hogy ezt az ember előző munkahelyéről (állítólag OMSZ, ahol csoportvezető volt) összeférhetetlenség miatt rúgták ki / emiatt jött el. Valószínűleg előbbi, mert ő most se fogja fel, hogy vele van a probléma, sőt, egyáltalán nem fogja fel, hogy probléma van. Nettó elmebeteg.

Sent from my keyBoard

(#36) PDA_FAN válasza N€T0X|N (#35) üzenetére


PDA_FAN
tag

A cikk alapján vélelmezem, hogy nem képzetlen munkaerő kiváltásáról van szó. További kulcsszavak: hétvégi munka, több műszak. Ez bizony egyismeretlenes egyenlet, egy megoldással: egyszerre 4 fő hiánya igencsak megakasztaná az ügymenetet, így ez nem opció. Marad Kellemetlen kolléga kipattintása.

(Bocs, ezt a #34-re akartam válaszul...)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.