Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Freiherr


Freiherr
őstag

egyik se, tíz éve is ugyanolyan csórórkoporsók voltunk egy felsőkategőriához, mint most

XXX

(#2) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Motorola Defy. Ösztöndíjból.
Sajnos rövid ideig mert sokadik szerviz után eltűnt az aksi. Konstrukció hiba.
Én meg nem akartam amúgy sem szopni mert volt egy Galaxy Mini ami ellátta a Telefon/MP3/wi-fi rádió szerepét.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#3) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

2010? Nemrég iratselejtezésnél találtam a helyi partner üzlet 2003 áprilisi ajánlatát. Eszement árak voltak akkor...
[kép]
[kép]

(#4) Klaus Duran válasza lomposfarkas (#3) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Árak most is vannak.
Igaz csak 2x a csúcs iphone a Nokiának. Közben az elméleti átlag kereset a 3x lett. :F

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Mindjárt 20 éve van mobiltelefonom.

(#6) domos


domos
senior tag

Vodafone 845... ez volt az első okostelefonom. Hatalmas előrelépés volt az előd Nokia 6555-höz képest. Egy teljesen más világ. Nagyon szerettem azt a telefont, tényleg olyan érzés volt, mintha egy komplett számítógép lett volna a zsebemben. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#8) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

X10 Mini. Imádtam azt a telefont, durva, hogy most mekkora telefonom van, pedig a kezem azóta nem lett nagyobb ;]
Pro verzióból csak az újabbhoz volt szerencsém pár hétig (Xperia Mini Pro, SK17i), kár, hogy ezt az ágat a Sony nem folytatta, tuti vevő lennék rá, egyik legjobb koncepció volt, szerintem.

(#9) Chris Kiki


Chris Kiki
senior tag

SE X10 Mini Pro, a mai napig megvan és működőképes. Azt hiszem Cyanmodgent tettem rá akkoriban. Nokia N95 8G-t váltott. Eleinte nem tetszett a váltás, mert ennek a szériának valami baja volt a Micro SD kártyák kezelésével, és nem akart működni rendesen, én meg új oprendszer lévén azt sem tudtam hol keressem a baj forrását.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#10) mg1992mg válasza Chris Kiki (#9) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Ó igen, a jó kis CyanogenMod 2.3.7-es Androiddal egy megváltás volt a telónak, sokáig használtam :B

(#11) flegga92 válasza Chris Kiki (#9) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem x8 volt, szintén Cyanogen móddal. Talán 2-3 napig szenvedtem a gyári rendszerrel, nem lehetett appokat telepíteni az SD kártyára, a telefonon meg minimális hely volt. Akkor találtam rá ph fórumra, azóta minden nap felnézek :D
Nekem sajnos az USB csatija megdöglött (az akkori barátnőmé is), egy darabig használtam külső akkutöltővel. A telefon megvan, de akksi hiányában már tudom kipróbálni. Nálam K800i-t váltott amit nagyon bánom, hogy eladtam fillérekért, remek kamerája volt xenon vakuval. Azt a telefont szerettem a legjobban.

(#12) razorka777 válasza flegga92 (#11) üzenetére


razorka777
veterán

Első okostelefonom volt az X8 2011 elején.
Én is csak CM-mel használtam.Sűvített akkoriban a telefon, imádtam. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#13) mg1992mg válasza razorka777 (#12) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Annál a telefonnál volt az, hogy 11W41-es a hardver, akkor nem szabadott belenyúlni, mert brickelte a telefont, igaz? :B

(#14) razorka777 válasza mg1992mg (#13) üzenetére


razorka777
veterán

Igen, valami rémlik. :)
Nekem szerencsém volt, sz@arrá romoltam. :D

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#15) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Xcover-ből apum használt 3-at. Baromi jók voltak. Rengetegszer kilettek mosva, bennük állt meg a flexkorong, volt hogy azzal ütöttük ki a dugattyú-csapszeget, videóztunk vele az Adrián és sose volt semmi baja.

(#16) MasterDeeJay

Ezek már túl új telefonok.
Nekem ami a legjobb volt a régiekből:
Nokia N97 mini (symbianból hihetetlen miket ki lehetett hozni)
Nokia 8910 (ami gyakorlatilag a slideján kívül elpusztíthatatlan, ma is rá mernék állni teljes súllyal)
Nokia 8110 (egyértelműen tökéletes telefon forma)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#17) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

Durva így vissza gondolni ,hogy az első okostelefonom lassan 10 éve vettem. Egy SE Xperia mini pro(SK17i) volt. Ez volt a leghoszabb ideig használt okostelóm amíg egyszer össze nem törtem a kijelzőjét. De annyira imádtam, hogy idén sikerült hozzá vennem olcsón 2 donort és sikerült szinte új állapotóra felújítanom. Így a mai nap is funkciónál mint ébresztőóra. Sőt 1,5 hónapig még idén is használtam mint elsődleges telefon (mint digitáls detox). Ha egy outlookot sikerült volna ráraknom akkor lehet tovább is ment volna mivel feladatok 80-85%-át ellátja így is amire egy okostelefont használok. Mondjuk lehet teszek vele majd még egy kört ha sikerül kifognom egy nyitott bootloaderes példányt.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#18) tboldi


tboldi
nagyúr

Ezek közül az LG GD510 Pop volt meg, illetve még most is megvan az íróasztalom fiókjában. De nem a karifa alá került, hanem szülinapomra választhattam. :)

Utólag belegondolva inkább a Samsung S5230-at kellett volna kérnem, de nem kellett sokat szenvednem az LG-vel, egy év után jött az első okostelefonom, a ZTE Blade. :D

szerk.: Előtúrtam, mai szemmel nézve viccesen kicsi. A mostani iPhone 11 Próm sem bazi nagy, de mellettte... :D

[ Szerkesztve ]

(#19) Luck Dragon

Samsung S5230 , már második nap megbántam hogy az enyém lett . Maga az hogy emberi áron lehetett érintő kijelzős telefonom az volt anno a váóó faktor és az egyetlen pozitívum , aztán a Bada rendszer és a TouchWiz 1.0 ami hozza tartozott az megölte a felhasználói élményt . Utáltam nagyon-nagyon . :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#20) Fred23


Fred23
nagyúr

Ezekből a Samsung Wave volt nekem, imádtam. Most is fiókban van, csak már halott, egyszer párom 8-9 órán át áztatta véletlenül.

(#21) proof88


proof88
addikt

2009-ben vettem magamnak Samsung D900i-t, 30 ezer körül volt.
Azt hiszem már akkor is volt okostelefon, de nekem olyan nem kellett. Én akkor cseréltem le a Siemens C55-ömet, a prioritás az volt, hogy ne kelljen külön mp3-lejátszót hordanom a zsebemben, meg az is pozitív hozadék volt hogy maga a telefon is laposabb lett. :D Tudjátok, milyen jó érzés volt ez a 2 dolog? Kényelem volt a prioritás. Netezni nem akartam telefonon, WAP meg ilyeneket sosem használtam. Persze ma már alap a net a telefonon, hogy a naptárat, maps-et stb bármikor elérem, de akkor még nagyon más világ volt!
Jól példázza ezt a GTA, a IV-ben még a 2008-as világot látjuk, az V-ben viszont kb minden NPC-nél ott a teló, bármi ökörséget csinálok egyből levideóznak vele, stb. :D

szerk.: ja meg az is szempontom volt, hogy tudjak már én is fényképezni spontán random dolgokat, és akkoriban ár-érték arányban a D900i-nek viszonylag korrekt képei voltak a butatelefonok között.

Fred23: igen, akkori barátnőmnek kicsivel utánam lett cserélve a telefonja, és most hogy mondod, azt hiszem neki is Wave lett! Felhívtam a figyelmét arra hogy nem tudom milyen lesz a teló, mert akkoriban hallottam hogy nem feltétlenül voltak gyorsak a méregdrága okostelók, de azt hiszem az övével nem volt ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

(#22) Murphistic válasza lomposfarkas (#3) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Akkoriban szerintem még nem is volt saját telefonom :) Ha valami miatt távolabb utaztam akkor egy kölcsön Siemens A40-est vittem magammal. Utána is hű maradtam a Siemenshez, egy Siemens CF62-essel.

A furcsa, hogy 2010 környékén még nem váltottam le a Nokia 6300-ámat, ez a katalógus is inkább csak a szokásos szolgáltató mustra eredménye és kicsit kár, hogy nem találom az árlistát, valahol meg kéne lennie.

Belegondolva a mobiljaimba, amihez csak nyúlok bedől :D : Siemens A40 , Siemens CF62 (nem sokkal a Benq felvásárlás előtt), Nokia 6300 (amikor már megjelent az iPhone), ZTE Tania (Windows Phone) és Lumia 640 (Win10-re frissítve)

Ebből a listából az E72-esre vágytam. Nagyon menőnenk tűnt a fizikai billentyűzetével.

(#18) tboldi Mint két tojás :P

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#23) Fred23 válasza proof88 (#21) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az enyémmel se volt semmi baj, egy álom volt a teló. Gyönyörű képeket is lőtt. Egyszer még veszek egy működőt apróról.

(#24) bob011


bob011
tag

Htc tytn első komoly mobilom. Motorola Defy első android. Mivel retró teló rajongó vagyok, ezért van pár régi telóm. Pl. egy Motorola v66i, ami a listán is fent van.

(#25) quailstorm válasza tboldi (#18) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudom volt-e S5230-ad valaha, de KP500, KP502 alapján nekem az a gyanúm, meg tapasztalatom, hogy az LG sokkal kellemesebb.

S5230 még kései FW-vel és szétpatchelve is kínos, nemhogy ahogy először kijött.

Mint ahogy Luck Dragon leírta, ezeknek annyi volt az előnyük, hogy occóé volt érintő. Cserébe ami csak létezik el volt benne rontva. Én nem ugrottam bele, meg sok haverom se. Később is csak véletlen lett S5230-am.

Nem tudom mennyivel volt drágább a Nokia 5230 akkoriban, de ha már belépőszint, azzal már el lehetett létezni.

Azért vicces volt nekünk SonyE tulajoknak látni, hogy veszik a KP500-at meg S5230-at, aztán már Bluetooth LAN-ozni se tudnak jönni, meg singleplayer játékot se játszani, dehát "baszogatóképernyő". Két dolgot láttam amire mondjuk jobbak voltak, a böngésző, és a lekonvertált sorozat. De hiába volt érintő, ha a kijelző hasznos területe, meg az engedélyezett max videofelbontás a lejátszóban, az ugyanúgy 240x320 volt mint egy gombos telónál, csak a pixelsűrűség volt kisebb.

Gyors fejszámolás után 13 készülék van meg a listáról és még többel volt dolgom életem során. De asszem ez nálam csak a betegség jele.

[ Szerkesztve ]

(#26) tboldi válasza quailstorm (#25) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem volt soha semmilyen Samsung telóm*. :N
Akkoriban viszont tetszett, hogy az S5230-at jobban lehetett moddolni, mint az LG-t.

Amúgy én is Sony Ericssonos voltam azelőtt, a W580i nagy kedvencem volt.

*Illetve van egy Galaxy Spica is a fiókban, egyik haveromtól kaptam, de nincs hozzá aksi. :D

(#27) quailstorm válasza tboldi (#26) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az a baj, hogy nem csak lehetett, hanem kellett is. Annak idején itt írtam róla, miért.

(#28) Luck Dragon válasza quailstorm (#25) üzenetére

Gyorsan váltottam anno egy fehér E72-re , tudom nem egy ár liga volt a kettő de egy megváltás volt részemről .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) joey04


joey04
titán

Az a gáz, hogy ezek nem elég régiek a nosztalgiához. :)

Nokia 1610/1611 óta követem a telefonokat, saját meg 2000 táján volt először, egy Alcatel. Szóval a cikkben lévők már a modern kor készülékei számomra. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) Luck Dragon válasza #40993792 (#30) üzenetére

:Y :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#32) _csocso_


_csocso_
senior tag

Igaz nem 10 éves, hanem 13-15 körül, de napi szinten használok céges telefonnak egy Nokia 6230i-t. Az akksija már nem a legtutibb, de még elmegy.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#33) AddyKing


AddyKing
tag

Ezek még telefonok voltak! Mármint a nyomógombosak. :DDD

Szép kis listákat írtatok össze, íme az enyém:

1. Siemens A40
2. Nokia 3410
3. Samsung SGH X480
4. Nokia 3650
5. Nokia 9300i Communicator
6. Benq Siemens EF81
7.Samsung Champ
8. Nokia Lumia 710
9. Nokia Lumia 930
10. Huawei P10
11. Xiaomi Note 8 Pro

[ Szerkesztve ]

(#34) janeszgol


janeszgol
félisten

Akkoriban én Apple vonalon mozogtam (iPod Touch-ok).
De ha csak ezekből lehetne választani, akkor csak és kizárólag valamelyik HTC jöhetne szóba. Wildfire, Legend, Desire vagy Desire Z - mindegy melyik.

Telefonként pedig akkoriban SonyE w200i-t használtam, és kívántam a Nokia 5310-et. Ami eljött, csak évekkel később. :)

szerk.: ja és imádtam a gombos BB-ket.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) dugo_


dugo_
veterán

1. 2003 nov. - Siemens S45i - Működne, de nincs akku hozzá.
2. 2004 júli. - Sony Ericsson T610 - Ezt zsebpénzből vettem, amikor leárazták 70-ről 40ezerre. Visszagondolva őrült egy összeg volt kisklambóként elkölteni... Összetörtem, aztán újjáépítettem donorból. Ez is működik, de sajnos 70-es függő...
3. ~2006 - Alcatel OT 565 - A T610 helyett szerváltam billentyűzet nélkül. ;] Összetörtem, széthullott.
4. ~2007-'08 tél - Samsung E350 - Talált telefon. Imádtam, már-már nevetségesen apró volt. Szalagkábele elszakadt.
5. ~2009 nyár - Nokia 1680 Classic - Működik azóta is. Egy billentyűzet gumit cseréltem rajta, amikor napi használatban volt.
6. 2012 dec. - ZTE Skate - Ezzel kezdtem az Androidot, használtan. Máig működik, csak a 2.3.7 miatt már semmire se nagyon jó. ~KitKat-ig volt moddolgatva, de ahhoz már nagyon gyenge volt.
7. 2014 ápr. - Doogee DG510 - Egy-másfél év alatt hardveresen, szoftveresen széthullott.
8. 2015 nov. - Lenovo Golden Warrior S8 - Nagyon kínai belpiacos volt, a Vibe UI is elég megosztó. Németország oda-vissza 2x12 óra GPS-ezés alatt hülyére főtt. Azóta nagyon light-os póttelefon lett belőle, de instabil.
9. 2018 júli. - Xiaomi Redmi Note 5 Pro - A legújabb dilije, hogy magától kiflibe hajlott, de egyelőre nem indokolt a cseréje. ;]

(#36) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Első telómat tesomtól örököltem. Sony Ericsson T20s
Utána első sajátom a Motorola V547
Klasszikus nyomógombos telefonom nem is volt sokáig. Csak pár hétig voltak amiket ideiglenesen használtam.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#37) Redneck


Redneck
veterán

Samsung Galaxy 3. Frankó volt, itt pihen a fiókban, teljesen jó állapotban. Emlékszem milyen furán néztek az idősebb kollégák. Nem értették, miért jó, hogy a telefon egy mobil számítógép is egyben. :D

Ezek voltak előtte:
Nokia 1611
Ericcósson GH628
Alcatel One Touch Max
Siemens C25
Siemens M35
Nokia 3210
Nokia 3310
Nokia 3410
Motorola V300
Sony Ericsson W200
Sony Ericsson W302
Vodafone 248

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.