Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) GabN73 válasza tildy (#98) üzenetére


GabN73
addikt

Lehet hogy kínaiul hamarabb tanulnék meg? :))

(#102) Kassadin válasza lapa (#58) üzenetére


Kassadin
addikt

Magyar lakosságra levetítve elég kevés ember beszél nyelvet (nyelveket meg főleg), szóval én nem temetném az angolt.

(#103) lapa válasza Kassadin (#102) üzenetére


lapa
veterán

a remény hal meg utoljára. tök mindegy amúgy a lakosság, a jelentkezőkkel versenyzel. elég ha van 10 ember egy adott helyre. az angol minden normális állásnál olyan, amit mindenki tud. és ez így is van rendjén, az angol olyasmi kéne legyen mint a szorzótábla. és konyhanyelven megtanulni azért valljuk be nem egy nagy ügy.

osztrák-német-svájci cégnél hatalmas előny, ha az ő nyelvén tudod kifejezni magad. és bármikor választaniuk kell egy angolos és egy angolos + németes között... de érted ezt csak úgy mondom, nincs róla gyakorlati tapasztalatom.

(#104) Gergosz2


Gergosz2
veterán

És mennyi szabadidőd van?
Szerintem minden ennek a függvénye.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#105) Kassadin válasza lapa (#103) üzenetére


Kassadin
addikt

IT-n belül lehet, hogy alap az angol, azonban a többség itthon egy mondatot nem tudna elmondani angolul. Szóval ez hogy alapnak kellene lennie az angol tudásnak, viszont nem beszélnek idegen nyelveket az emberek, köszönő viszonyban sincsen azzal, amit írtál.

Természetesen nem vitatom, hogy kit fognak előrébb rangsorolni a cégek.

[ Szerkesztve ]

(#106) DeFranco válasza lapa (#103) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem másodkézből van, és megerősítem :K

(#107) Gergosz2 válasza Kassadin (#105) üzenetére


Gergosz2
veterán

Amikor egyetemre mentem (villamosmérnöknek tanulok) akkor azt hittem hogy mindenki legalább közép szinten beszéli a nyelvet szakon belül.

Hát nem :(

Nagyon meglepődtem , hiszen nálunk a szakirodalom majd 90 %-a angol nyelvű.

De az is meglepett , hogy a akik informatikusnak tanülnak(mérnökinfó , gazdinfó stb) ott is uygan ez az arány.

De legalább rávannak kényszerítve a nyelvtanulásra, mert minimum angol középfok kell a diploma megszerzéséhez, mást nem fogadnak el.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#108) sztanozs válasza lapa (#103) üzenetére


sztanozs
veterán

Feleségem (csupán) némettel nem nagyon tudott elhelyezkedni... Ahova kell német, ott az angol is elvárás :(
Akkor meg inkább angolul tanuljon az ember.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#109) Kassadin válasza Gergosz2 (#107) üzenetére


Kassadin
addikt

És sokan emiatt tartják a diplomájukat az egyetemen...

(#110) DeFranco válasza sztanozs (#108) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Angol mellé a német. Az angol az kb. annyira alap elvárás már, mint az írni-olvasni tudás. Nem kell anyanyelvi szinten tudni, de alapfokon megérteni, és konyhanyelven kifejezni magad már a minimum elvárás minden galléros munkahelyen.

(#111) Gergosz2 válasza Kassadin (#109) üzenetére


Gergosz2
veterán

na pont ezt akartam írni most.
Sokan csak igazolást kapnak......

Én még egy német nyelvizsgát akarok de remélem jövőre le is tudom rakni,.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#112) sztanozs válasza DeFranco (#110) üzenetére


sztanozs
veterán

Középiskolában németes volt. Egyetemen egy nyelvet lehetett felvenni - itt cseszte el - angolt kellett volna elölről kezdenie és hagynia németet a fenébe. De az egyetem is elég húzós volt, nem volt "kedve" elölről kezdenie egy nyelvtanulást.
Egy rossz döntés - és el vagy ásva - ha nem is egy életre, de hosszú évekre.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#113) DeFranco válasza sztanozs (#112) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kapaszkodj:

'80-as vagyok, amikor általános iskolában "szakosodni" lehetett, két opció volt: német, vagy matek szak. Angol nem volt, mert egyszerűen nem volt még Magyarországon annyi angoltanár, hogy az igények töredékét is kielégítsék. A némettanárok jó részét is egy év alatt képezték át orosz-történelem szakos tanárokból.

Felső tagozatban már volt angol, de akkor már nem választhattam, mert én németes vagyok.

Középiskolában volt angol, de akkor már nem választhattam, ha nyelvvizsgát akartam valamiből, mert csak németből volt erre reális esélyem. Gyorsan meglett, hogy tanulhassam az angolt, de aztán mégsem járhattam be órára.

Főiskolán már szó sem lehetett arról, hogy angolt tanuljak, mert hát ugye ez már edvenszd biznisz inglish körz (az már egy másik kérdés, hogy én lektoráltam a többiek házidolgozatát nem egyszer).

Többet mondok:

Eddig hivatalosan nem is jártam soha egyetlen angolórára sem, most voltam kettőn az elmúlt két hétben, előtte 30+ évig semmi, sőt, nem is tanultam magamtól sem soha, angolkönyv soha, teszt is csak viccből volt a kezemben, ettől függetlenül köszönöm natív angolon játszok és olvasok mindent, többször voltam már külföldi értekezleteken, tartottam előadást angolul (igaz félig meddig papírról, de ki nézi...) és vannak külföldi barátaim akikkel angolul tartjuk a kapcsolatot. Jó, persze sokszor bézik inglis kicsen lengvidzs, de egyre jobb, ha kell, és nem vagyok totál magam alatt, már egy órát eldiskurálok valakivel élvezhető minőségben, és ez már egy bizonyos szintig elégséges.

Na most akkor magyarázza meg nekem valaki legyen szives, hogy esélyem sincs arra, hogy tudjak angolul, és bele se kezdjek szeptemberben a nyelvvizsgába, mert 25 éve volt egy nem rossz, hanem kényszerű döntés. Jelenleg ott tart a világ, ha a szobában kétszer meghempergeted magad, több angol ragad rád, mint kosz, csak az nem tud angolul tanulni, aki nem akar.

[ Szerkesztve ]

(#114) tildy válasza Gergosz2 (#107) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez sokmindentol fugg.

Nekunk anno meg alapfok kellett, es van, akinek nem megy olyan jol a nyevtanulas.

1 ev itteni angol sulival, kb 2-3 ev alatt sikerult alapfokrol kozepre eljutnom. Mas meg pikkpakk felszedi a nyelvet.

Jahm es mi is kotelezo orosszal kezdtunk. 14 evesen kezdtem el normalis nyelveket tanulni, mert az oroszt nagyon utaltam. Hiaba vagyok infos, hiaba ment a matek pikkpakk, egyszeruen nem igazan ragadt a nyelv. Alapfokig nem volt nehez, de egy rigo utcai kozepen szerintem meg mindig elkaszalnanak. Egyszeruen nincs nyelverzekem, ha meg seggelni kell, inkabb a szakmai dolgo ele ulok le.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#115) sztanozs válasza DeFranco (#113) üzenetére


sztanozs
veterán

Mielőtt igazat adnék, az még elmondánám, hogy nem mindenki azonos körülmények közül érkezik, nem mindenkinek azonos az érdeklődése és nem mindenki nyelvzseni, hogy a porban fetrengésől is ragadjon rá az angol.
Én is azért tudok angolul, mert:
- angol nyelvű számítógépes játékokkal játszottam
- angol nyelvű (angol feliratos) filmeket/sorozatokat néztem (fordítottam is egy időben)
- programozok
- számítógépes problémákat oldok (oldottam) meg (ahol 10 éve még erős követelmény volt az angol)
Na már most, ha ezekből valakinek egyik sem "jön be", az akármeddig is forog a porban, nem fog megtanulni angolul. Főleg nem egy olyan iskolában/karon, ahol a környezetében mindenki más kb leszarja a nyelvtanulást; ahol nem lehet a kollégiumban maradni - ahol az ember "közösségben" lehetne, ha az ember nem fiú, vagy nem fekszik le a diáktanács valamelyik tagjával.
De emellett tiszteletben tartom a véleményedet - hiszen rám így ragadt az angol, de nem vagyunk egyformák. Egyáltalán nem.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#116) Gergosz2 válasza tildy (#114) üzenetére


Gergosz2
veterán

Szerencsére nekem könnyen ment a nyelvtanulás, mert jó tanáraim voltak középiskolába meg talán van nyelvérzékem is.

Elvileg én 12 évig tanultam angolt , első osztályos koromtól kezdve, bár amit 1-8. osztályig tanultnuk az lószar sem volt. aztán 9. osztályba új tanárt kaptnuk aki nagyon jól szisztematikusan tanított:
előszőször a nyelvtan végigrágtuk, ilyen-olyan speciális eseteke, utána tételek meg irdatlan mennyiségű szavat taultunk .
És igy már 10.ben letettam a nyelvizsgár meg az értettségit. Máig nagyon hálás vagyok neki. :R

Amúgy nálunk nyomták rendesen a nyelveket:
ugye alapból választani kellett német meg angol között.
Aztán 5. osztálytól 3 éven keresztül latint tanultunk.
Aztán középiskolában meg angol vagy német mellé kellett választani még egy nyelvet angol, német, olasz , francia közül .

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#117) DeFranco válasza sztanozs (#115) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Főleg nem egy olyan iskolában/karon, ahol a környezetében mindenki más kb leszarja a nyelvtanulást; ahol nem lehet a kollégiumban maradni - ahol az ember "közösségben" lehetne, ha az ember nem fiú, vagy nem fekszik le a diáktanács valamelyik tagjával.

Stimmel, ez nálunk sem volt máshogy, mit ahogy írtam is, nem tanultam az angolt soha én sem. Szeretek olvasni (mindent! ételismertető címkét is, táblát is, apróhirdetés rovatot is), és ha valami angolul jön szembe, nem dobom el egyből, hanem ha valamit nem ismerek, megnézem a szótárban.

Nincs kifogás, tanulni mindig lehet. Ültesd le a feleséged egy kalandjáték elé, nézess vele angol feliratos sorozatokat, menjek otthon a BBC, ragadnak ezek a dolgok, főleg akkor, ha a német már megy valamennyire.

Tulajdonképpen nekem egyébként mindegy, azt csináltok amit akartok, de az biztos, hogy angol tanulás ellen nincs kifogás. Maximum ha valaki tényleg nagyon tehetségtelen a nyelvekhez, de akkor németül sem tud.

szerk:

Lassan mindenkinek okostelefonja lesz. Tessék rá letölteni pár angol oktató programot, tele van a market vele, tegnap tettem fel vagy hatot. Üres időkben, amikor amúgy is a telefont bindzsiznéd, lehet vele szórakozni. Van benne legyen ön is miljomos játék is.

[ Szerkesztve ]

(#118) Gergosz2 válasza DeFranco (#117) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nincs kifogás, tanulni mindig lehet.
+1 :K

és kell is annak aki IT meg mérnök terülten dolgozik.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#119) tildy válasza Gergosz2 (#116) üzenetére


tildy
nagyúr

Ket kotelezo nyelv eseten - multkor pont arrol vitaztam valakivel, aki nem hitte el , hogy igen, kozepsuliban mar elsotol kezdve ( pardon, 9. most mar) a kornyekunkon ket kotelezo nyelvet kellett tanulnod ( nekik csak egyet) - egyik mindig elonyt fog elvezni. Egyiket mindig valamivel jobban fogod tudni. Szoval nem valasztani kellett egyik vagy masik kozt, hanem nesze, KOTELEZO mindketto, egyszerre. Raadasul majdnem beraktak az oroszosakhoz, mivel elotte en azt tanultam. Szerencsere tiltakoztam elegge, igy maradhattam angol - nemet vonalon. Heti 4-4 orank volt belole.

Nem szerettem annyira az angolt, a tanarunk is csak magoltatni tudott ( tanuljatok meg ezt a szoveget!) , igy hatrebb sorolodott. Nemetbol kb pre-intermediaten voltam gimi vegen, de utana meg mindenhova az angol kellett.

Na , lenyeg a lenyeg, nem kell lenezni, akinek nem megy.Es sokszor a nyelvvizsga sem tukroz valos tudast . :(

Angolban alapszintig nem nehez eljutni, meg talan kozepig se, de ez nagyon fugg az embertol, nekem nehez, masnak egyaltalan nem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#120) Kassadin válasza tildy (#119) üzenetére


Kassadin
addikt

"Es sokszor a nyelvvizsga sem tukroz valos tudast."

Ez a másik.

(#121) lapa válasza Kassadin (#105) üzenetére


lapa
veterán

ha mindenképp meg szeretnéd győzni magad, hogy nem annyira fontos akkor szíved joga. a normális állásokra el nem olyanok fognak jelentkezni, akik egy mondatot se tudnak. én továbbra is azt mondom, hogy a legtöbb amit a saját boldogulásodért tehetsz. és mivel már több ilyet láttam remélem némi hitele van. mert ez nem csak a saját példám, ugyanígy látok más nációkból (most példának hollandiából) jött embereket is egyszerűen lemorzsolódni, mert nem németesek és így vagy úgy de nem tudják magukat megértetni még felsőfokú angollal sem. persze fel lehet tenni a sorsod angolszász multira is, de lásd még google maps, jelöld be rajta a 2000 km-en belüli gazdag országokat és nézd meg milyen nyelven beszélnek.

(#122) Gergosz2 válasza tildy (#119) üzenetére


Gergosz2
veterán

persze , hogy előnyt élvez az egyik nyelv hiszen azt már régebb óta tanultam.
Én nem úgy éltem meg ezt , hogy kötelező , mert valamilyen szinten érdekelt a német és addigra már angolból már szinte nyelvvizsga előtt álltam.
Mondjuk én voltam a hülye mert németből is eljutottam közép szintre de nem mentem el nyelvizsgázni :W

Es sokszor a nyelvvizsga sem tukroz valos tudast

Persze.

Ez olyan mint egyetemen , hogy az egyi ZH-n megcsapnak kegyetlenül a másikon meg átmész kettes-hármassal.Szerencse is kell, de akinek biztos a tudása annak mindegy.
MOndjuk én sose szertek erre játszani inkább ülök felette még néhány ótárt , hogy ne érjen (akkora) meglepetés.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#123) Kassadin válasza lapa (#121) üzenetére


Kassadin
addikt

Mi számít gazdagnak? Luxemburg? A GDP-je alapján igen.
Svájcban beszélnek franciául, olaszul, németül.

Ahány nyelvet tudsz, annyiféle ember vagy. Én nem vagyok a több nyelv tanulása ellen, csak kivitelezhetetlennek tartok egyszerre kettőt. Túlzás szerintem, hogy itthon már semmit sem érsz az angollal... Mert azokon a szektorokon kívül, ahol megkövetelik, senki sem tud normálisan angolul.

[ Szerkesztve ]

(#124) GabN73 válasza tildy (#119) üzenetére


GabN73
addikt

Vagy nem volt elég akaratod, mint nekem. 5 éves gimibe jelentkeztem (0. évfolyam, full ráállva egy nyelvre - és mivel általános iskolámban csak német volt - így német nyelvre jelentkeztem) Nos, a német sose volt a szívem vágya, általános iskolában is érdekes volt a német oktatás. Bár, ha nekiültem volna, akkor most lenne középfokú nyelvvizsgám és egy előrehozott német érettségim. Angol valahogy jobban tetszik, én is sok angol nyelvű játékkal játszottam (szinte csak onnan tanultam meg angolul), illetve angol filmekből. És az a vicces, hogy van egy két ember az angolos csoportban, akik bambábbak nálam... :))

Szóval most én is elkezdek gyúrni a nyelvvizsgákra, meg ha már ezeket tanulom, akkor érettségire is felkészülök. Német nyelvvizsga októberben lenne esedékes, angol pedig decemberben/januárban lenne esedékes.

Igazából csak a nyelvtannal van probléma...

Addig még meghallgatom párszor :))

(#125) Gergosz2 válasza Kassadin (#123) üzenetére


Gergosz2
veterán

csak kivitelezhetetlennek tartok egyszerre kettőt

Szerintem annyira nem .
Németet meg angolt nagyon jól lehet egymás mellett tanulni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#126) DeFranco válasza Kassadin (#123) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És ha nem tudsz egyszerre kettőt tanulni, akkor nem tanulod egyiket sem. :U

Mindig elcsodálkozom azon, hogy az emberi elme milyen példátlanul kreatív, ha kifogásokat kell találni.

(#127) Kassadin válasza Gergosz2 (#125) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha vásárolsz magadnak még órákat a napi 24-hez, talán nem lehetetlen. De kötve hiszem, hogy egy fáradt nap után te még 3 órát tanulsz (legyen 1,5 óra 1-1 nyelv). Meg talán az élet másról is szól, nemcsak a munkáról meg a tanulásról. Szóval hosszú távon ezt senki sem bírja, hogy ne engedje ki a fáradt gőzt. De talán nem lehetetlen. Semmi sem lehetetlen. De én nem lennék képes rá.

DeFranco: Ez nem a te problémád. :N

[ Szerkesztve ]

(#128) DeFranco válasza Kassadin (#127) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Onnantól kezdve, hogy erről állást is foglalsz erről itt a fórumban: de. :K

#129: ezt már ezerszer átbeszéltük. Tőlem azt csinálsz amit akarsz, csak ha csacskaság, akkor ne reklámozd, mert a végén még valaki hallgat rád.

[ Szerkesztve ]

(#129) Kassadin válasza DeFranco (#128) üzenetére


Kassadin
addikt

Miért? Neked mi előnyöd/hátrányod származik abból, hogy én beszélek-e angolul vagy sem?

(#130) tildy válasza Gergosz2 (#122) üzenetére


tildy
nagyúr

Nemcsak arrol van szo. Ket nyelvet , a nullarol kezded , de egyszerre tanulni.Akkor is elorebb leszel egyikben.

"Mondjuk én voltam a hülye mert németből is eljutottam közép szintre de nem mentem el nyelvizsgázni" Semmit nem jelent, elmesz, akkor is elfelejted ha nem hasznalod, akkor meg mar olyan, mintha nem is lenne. Csak abban a burokratikus ...-ban varjak el rola a papirt. Nonszensz.

Gabn73 : sosem voltam seggelos tipus. Ha valami megmarad a fejemben, akkor megmarad. Beleverni dolgokat viszont .... szinte lehetetlen. Igy ido kerdese inkabb, mert folyamatosan szedem fel, nem seggelem, hanem hallom hogy hasznaljak, es ugy jon fel.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#131) lapa válasza Kassadin (#129) üzenetére


lapa
veterán

arra utalt, hogy rossz ötleteket adsz más, kifogáskeresésben meg hogycsináljukhogynekelljenben kevésbé kreatív fiataloknak.

(#132) GabN73 válasza tildy (#130) üzenetére


GabN73
addikt

Én is hasonlóképp vagyok, csak az a baj, hogy szinte minden tantárgyamra magasról sz*rtam, így kb most jöttem rá, hogy én sík hülye vagyok. Szóval ideje elkezdenem valamit csinálnom, kéne egy jó érettségi, meg egy egyetem :))

(#133) Mister_X válasza Kassadin (#127) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"Meg talán az élet másról is szól, nemcsak a munkáról meg a tanulásról."

8 óra munka után 3-at tanulsz, utazásokkal menjen el egy-egy óra, ha 8 órát alszol, akkor is van nettó három óra szabadidőd. És a nyeelvtanulás hosszútávú befektetés, azt az egy-két hónapot meg túléled.

Amúgy szerintem nem kell leragadni angol+német nyelvpáros mellett, előbbi mellé lehet versenyképesebb lenne egy "egzotikusabb" nyelv, teszem azt koreai, kínai, japán, esetleg francia, spanyol, portugál. Nézelődtem álláshírdetések között, az angol az esetek 95%-ában elvárás és van jópár munka amihez igen jó bruttó órabérrel kecsegtet.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#134) Mister_X válasza GabN73 (#132) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem nincs baj az eszemmel, csak marha lusta vagyok. Ami érdekel az megragad, ami nem, azt általában meg is vetem (pl. ének). Az érettségi miatt nem aggódom, inkább a nyelvvizsga foglalkoztat.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#135) Gergosz2 válasza Kassadin (#127) üzenetére


Gergosz2
veterán

Egyetemen muszáj bármilyen fárasztó nap után nekiülni tanulni és nem feltétlenül nyelvet , van annál sokkal mocskosabb tárgy is.
De muszáj.MOndjuk nekem szerencsére nyelvet nem kell már tanulnom.

(#130) tildy
Hát igen de ha számít a papír akkor nincs mit tenni. :U
Én is rühellem, de valahogy mégis jelezni kell , hogy az illető valamilyen szintet elért a nyelvben.

(#132) GabN73
És melyik osztályt gyűröd most?
Csak ne hogy nagyon elkéss a tanulással.
Milyen irányba tervezel továbbtanulni?

(#134) Mister_X

Hát én is így voltam : matek fizika angol .Csak ezeket tanultam a többit szartam le magasról. Mondjuk a törit megtanultam mert érdekelt , de most már szart sem tudok belőle.
MOndjuk én nem lógtam el a számomra érdekltelen órákat hanem matekoztam vagy épp fizikát tanultam .
Sokszor megkaptam hogy mekkora gyökér vagyok, minek matekozok egész nap , de hát akik ezt mondták már sehol sem vannak.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#136) j0k3r! válasza lezso6 (#91) üzenetére


j0k3r!
senior tag

nem szeretnek semmilyen ide flamet inditani, de kivancsi vagyok ra, hogy a netbeanssel mi a bajod? (azon kivul, hogy szereti a memoriat :DDD ) esetleg tudsz valami alternativat ajanlani helyette? (os: win7 x86)

hogy on is legyek: szerintem nem erdemes 'egybol' php-val kezdened, foleg ugy, hogy nem ismered az alapveto html elemeket (ezek ismerete nelkul nehez ertelmes outputot generalni)
kezdesnek ezeket ajanlanam: [link], [link], valamint itt a html, css, php, weblapos topikokat. a 'tanuljuk meg, hogy kell ganyolni 24 ora alatt'-os konyveket meg keruld el jo nagy ivben, szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#137) Kassadin válasza DeFranco (#128) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem tudom, hol írtam én azt, hogy ne tanuljon senki se nyelvet. Imádjátok kiforgatni a másik szavait, meg beleadtok olyat is a számba, amit nem is mondtam. Két nyelv tanulását párhuzamosan megnézném, hogy ki csinálná tovább pár hónapnál. Én erre írtam véleményt, nem arra, hogy beszéljen mindenki magyarul, mert az olyan fasza.

Mister_X: Jól tudni egy nyelvet évek kérdése, nem hónapoké.

Lapa: Ugyanaz, mint DeFranconak. Amúgy meg semmi közöd se neked, se másnak, hogy én miért tanulok vagy nem tanulok meg valamit, nem nektek kell megfelelnem, hanem magamnak. Nem igazán értem, hogy én hogyan szolgálhatnék példával másoknak, maximum negatív példával tudok szolgálni eddigi pályafutásom alatt. Azt meg kötve hiszem, hogy bárki is szívesen követné.

[ Szerkesztve ]

(#138) DeFranco válasza Kassadin (#137) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Y so srs?

(#139) Kassadin válasza DeFranco (#138) üzenetére


Kassadin
addikt

Csak nem értem a szituációt. Kérdőre lettem vonva, mintha ti tartanátok el.

(#140) Huma


Huma
addikt

Szerintem felesleges nyelvet tanulni. Én még magyarul sem tudok rendesen, mégis milyen sokra vittem. Az általam kreált univerzumban én egy rendkívül fontos személy vagyok. Rengeteg kitalált pénzem van amit képzeletben el tudok költeni. Tegnap is vettem egy új, 5000 férőhelyes űrhajót.

Én PLC programozást tanultam. Az is érdekes volt. De a PHP tényleg jobb móka lehet.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#141) GabN73 válasza Gergosz2 (#135) üzenetére


GabN73
addikt

Most jön majd az utolsó.
Hát irányok? :DDD
Elsősorban magyar-töri (emeltezni akarok belőle)-idegennyelv.
Az a baj, hogy a mostani átalakulások miatt nem tudni, hogy jövőre mit indítanak az egyetemek, illetve a szükséges pontszámokat se tudni.
Van fizetős-nem fizetős is vegyesen: biztonság és belvédelem politika, igazgatásszervező, közgáz (esetleg ha ráállok a matekra), politológia...

(#142) Kassadin válasza GabN73 (#141) üzenetére


Kassadin
addikt

Legyél politikus.

#143: Remélem, hogy csak vicceltél. :)

[ Szerkesztve ]

(#143) GabN73 válasza Kassadin (#142) üzenetére


GabN73
addikt

Még az sem kizárt ...

(#144) lezso6 válasza tildy (#94) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

WTF :F Tényleg van megint PHP-juk. Zsír, akkor meglesem, mert anno nagyon bevált. :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#145) Gergosz2 válasza GabN73 (#141) üzenetére


Gergosz2
veterán

hát az abszolút nem az én világom :DDD
De anno szerettem a törit , de már semmire sem emlékszem belőle , pedig végig 5-ös voltam:D

Hát igen jövő év próbaüszem lesz , biztosan csiszolnak még a rendszeren.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#146) GabN73 válasza Gergosz2 (#145) üzenetére


GabN73
addikt

Ha 2-3-4 éve végeztem volna, akkor most jogon lennék :)

(#147) lapa válasza Kassadin (#137) üzenetére


lapa
veterán

nem. te azt hangoztattad, hogy nem kell a két nyelv mert itt még egyet se beszél szinte senki. én legalábbis így emlékszem, és ennek értelmében reagáltam.

(#148) Huma


Huma
addikt

Igazából egy világnyelvre lenne szükség. De annak nem az angolnak kellene lennie. Az esperanto ugye ennek indult.
Az kellene hogy a világ vezető nyelvészei összeüljenek és megalkossák a leglogikusabb, legkönnyebben megtanulható közös nyelvét. Aztán ezt a nyelvet már bölcsödés kortól kezdve oktassák a gyerekeknek.
De persze ez sosem fog bekövetkezni mert az angol jelenleg túl jó pozícióban van.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#149) Kassadin válasza lapa (#147) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem. Hanem hogy az angollal is bőven tudsz valamire jutni, mivel relatíve kevesen beszélik itthon. Az meg teljesen lényegtelen, hogy jobb 2 nyelven beszélni, amikor az emberek egyen se tudnak megszólalni (és nem is akarnak). Tehát nem tudom mi alapján várnád te el azt, hogy bárki két nyelven beszéljen. Ahhoz talán nem ártana reformokat végrehajtani az oktatásban... Mint a finneknél például.

[ Szerkesztve ]

(#150) lapa válasza Kassadin (#149) üzenetére


lapa
veterán

"Hanem hogy az angollal is bőven tudsz valamire jutni"

ez nagyjából ugyanaz. akik kipróbálták azt mondták a "bőven" relatív. csak jót akartam / akartunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.