Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr X


Mr X
veterán

nyitnikék

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Szerintem programozás. Bár a 3D is jó, de szerintem programozás versenyképesebb. Többet és több területen keresnek. Anno mikor állást nézegettem informatikai területen mindenhol programozásba futottam bele. Az már más kérdés, hogy azon belül milyen terület.
Bár ha Pesten vagy mindegyik bejövős lehet.

Ez teljesen magánvélemény, mindenféle gyakorlati alátámasztást nélkülözve. :)

(#3) Mr X válasza Dany007 (#2) üzenetére


Mr X
veterán

Nem professzionális szintben gondolkodom, legalábbis egyelőre. :)

Szóval a keresettsége másodlagos. :D

(#4) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

PHP, én legalábbis ezzel kezdtem. Persze ehhez később nem árt tudni HTML-t, CSS-t, esetleg JS-t és valamilyen SQL-t ha komolyabban akarsz foglalkozni vele, viszont nagy előnyei:

- PHP futtató-környezet nagyon sok helyen van ingyen, ergo bárhonnan elérheted a kis programjaid, ahol van net.
- Kötetlen a programozási mód, azaz kezdőként gányolhatsz bármit, hatalmas szabadsággal, de van benne egész jó OOP is későbbre.
- Nagyjából C szintaxisú és a közhiedelemmel ellentétben egy általános nyelv nagyon jó webes támogatással

3D-t én nem ajánlanám, mivel annál szerintem jóval kisebb a sikerélmény, ergo ha türelmetlen és lusta vagy (mint én), akkor hamar megunod.

(#5) Lenry na megjött a másik "tábor" :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) Lenry


Lenry
félisten

ha hobbiszinten akarsz játszadozni, akkor inkább 3D. az látványos, lehet mutogatni meg fakítani vele, plusz szórakoztató, és ha sikerül valami szépet összeraknod, büszke lehetsz rá, kirakhatod a faladra vagy a blogodba, ilyesmi.

egy program meg: de szép forráskód? :F :U

jah és nagyságrendekkel kevesebb a jó 3D grafikus, mint a programozó.

(#4) lezso6 :P

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Mr X válasza lezso6 (#4) üzenetére


Mr X
veterán

Tudom, ez biztos idióta kérés lesz, de nekem annyi van meg PHP-ból, hogy weboldalakat csinálnak vele. Tudnál linkelni példát, hogy milyen lehetőségek vannak benne? Amolyan "húbazzeg, ezzel ilyet lehet összehozni"-félét? :B

(#7) Huma


Huma
addikt

Tanulj pszichológiát. Az elég érdekes szerintem.
Aztán ha elég jó vagy belőle, kezdheted bekategorizálni az embereket. :D

Ha meg valakinek az idegeire akarsz menni akkor elkezded elemezgetni a személyiségét. ;]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#8) Mr X válasza Huma (#7) üzenetére


Mr X
veterán

Azt melyik programnyelvben kell? :D

amúgy mobil alkalmazásokban is gondolkodom, de iOS SDK-t nem találtam windows-ra, legalábbis ingyenes megoldást nem.

[ Szerkesztve ]

(#9) Lenry válasza Huma (#7) üzenetére


Lenry
félisten

+1 ennek

egy ideje csinálom, rohadt szórakoztató :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) GabN73


GabN73
addikt

Lapátolást. Úgy kezgyed' hogy megfógsz egy lapátót'!

(#11) DeFranco válasza Huma (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akarsz róla beszélni? o_o

(#12) Mr X válasza GabN73 (#10) üzenetére


Mr X
veterán

Köszönöm az idevágó és kimerítő válaszod, de sajnos a panelház hatodi emeletén nem áll rendelkezésre megfelelő hardveres környezet ehhez. :D

(#13) Kassadin válasza DeFranco (#11) üzenetére


Kassadin
addikt

:D
Inkább ne akarjon.

(#14) Mr X válasza Kassadin (#13) üzenetére


Mr X
veterán

Főleg ne itt, ez a topic komoly kérdést tartalmaz, ne döngölje már a földbe. :DDD

(#15) Huma válasza DeFranco (#11) üzenetére


Huma
addikt

Az ön személyisége... :D

(#9) Lenry: Szerintem is. Ha megélni úgy sem akar belőle akkor jobb mint a programozás.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16) DeFranco válasza Huma (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

.. és tényleg. Te egy Médium vagy! Sőt, egy Sámán! :Y

(#17) Mr X válasza DeFranco (#16) üzenetére


Mr X
veterán

Ja, Nefos-Sámán... :D

(#18) DeFranco válasza Mr X (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Huma inkább HallgasSámán imho ;]

(#19) Kassadin válasza Mr X (#17) üzenetére


Kassadin
addikt

Szefos. ;]

(#20) GabN73 válasza Mr X (#12) üzenetére


GabN73
addikt

Akkor esetleg az ütvefúró használatát sajátítsd el :))

BTW, ha van elég fantáziád, meg időd, meg türelmed, meg akaratod meg kitartásod, meg kis művészi érzéked, akkor 3D.

(#21) Mr X válasza GabN73 (#20) üzenetére


Mr X
veterán

Kezdek én is afelé húzni. Mik az ajánlott programok hozzá? 3D Studio Max-et ismerem csak.

(#22) Lenry válasza Mr X (#21) üzenetére


Lenry
félisten

3ds max vagy maya és photoshop. ez az alfa és az ómega.

a többi is jó meg minden, de ha ezeket ismered, akkor a többiben már nem érnek meglepetések

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) GabN73 válasza Mr X (#21) üzenetére


GabN73
addikt

Gyurma! ;] ;] ;] ;] :DDD

(#24) Mr X válasza GabN73 (#23) üzenetére


Mr X
veterán

Á, nem elég realisztikus. :DDD

Lenry:

:R

(#25) lezso6 válasza Mr X (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, alapvetően arra használják, de kezdésnek szerintem az egyik legjobb. Ha mobilra akarsz fejleszteni, az már keményebb dió, mert eleve Java-t (OOP) kell hozzá tudni, ami nemhogy elsőre, de egy több hónapja (vagy akár éve) programozónak is igen sok lehet. :(

PHP-ban pl olyat lehet összehozni, mint... ööö... ezt. A riost. :D

Persze a PHP fő limitációja az, hogy nem "ablakos" exe az eredmény, hanem egy URL. Így ugrik a 3D grafika, folyamatosan futó bármi, stb, ami nem hangzik valami jól. Viszont PHP-val csinálhatsz magadnak egy saját honlapot, mindenféle hülye funkcióval, amit bárki használhat, csinálhatsz saját beléptető-rendszert, képfeltöltő-site-ot, tőzsde-figyelőt, stb. És ez több sikerélményt tud okozni, mint pl egy C / C++, aminél pár nap után rájössz, hogy "sose" fogsz egy ronda parancssoros szarnál többet alkotni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) Mr X válasza lezso6 (#25) üzenetére


Mr X
veterán

Köszönöm, azt hiszem, nem igazán gondoltam bele a lehetőségeibe. :) Így nem is hangzik rosszul.

(#27) GabN73 válasza lezso6 (#25) üzenetére


GabN73
addikt

Mondjam azt hogy felkeltetted az érdeklődésem? :))

Honnan érdemes ezeket tanulni?

(#28) Mr X válasza GabN73 (#27) üzenetére


Mr X
veterán

A lapát nyeléről, a minták meg a gyurma dobozában vannak. :D

(#29) sztanozs


sztanozs
veterán

A Hello World-öt programozással könnyebb megcsinálni, mint 3D-ben... Bár 3D-ben jóval látványosabb.
Ha nincs térlátásod vagy "belső látásod" akkor a 3D nem neked való.
Ha fejben nem tudsz algoritmizálni egy problémát, akkor a programozás nem neked való.

Ha a fentiek közül egyik sem neked való, akkor még mindig megpróbálhatsz barkácsolni, hajtogatni, rajzolni, zenélni, énekelni, stb... vagy pszcihológiát, de olvashatsz szabadidődben akár római jogot is - nem tiltja semmi.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#31) Mr X válasza sztanozs (#29) üzenetére


Mr X
veterán

A választási lehetőségek adottak, azon kívül nem játszik. :)

Zsenge ifjúkoromban voltak próbálkozásaim 3D Studio-val és Basic, Turbo Pascal, Delphi programozással, de internet nélkül nehéz volt oktatóanyagot beszerezni, azóta meg elsüllyedt a dolog. Annyira azért nem vagyok elveszett, hogy ne tudnám megtanulni. :)

Kalandor:

Angolul beszélek, németből nyelvvizsgáztam, de arra ráférne egy frissítés már. :) De konkrétan ezek között vacillálok, mert rám jött az "alkothatnék".

[ Szerkesztve ]

(#32) sztanozs válasza Mr X (#31) üzenetére


sztanozs
veterán

Miért pont ez a kettő? Zeneszerkesztés pl. miért nincs köztük - ha már nem akarsz leakadni a gépről szabadidődben sem, azt is csinálhatod rajta...
De lehetsz akár "photoshop" bajnok is - egy ismerősön nagyon szép eredményeket ért el vele (jól is fizettek érte).
Amúgy 3D-ben nem tudok segíteni. Bár jó eredményeim voltak iskolában CAD cuuccokkal (egy havi ebédem megvolt a beadandókból :D), de nincs otthon semmi ilyen programom - azt sem tudom hol van most a világ.
Programozásban meg tényleg attól függ, mit szeretnél csinálni:
- automatizálás: Script nyelvek, esetleg .NET
- periféria / HW programozás: C/C++/
- csillivilli felület: .NET / esetleg valami netes nyelv (Java, PHP+HTML+CSS)
- mobil: Java

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#33) Mr X válasza sztanozs (#32) üzenetére


Mr X
veterán

A zenei hallásom nagyjából nulla, szóval az kilőve. Photoshophoz nem igazán "vonzódom".

"ha már nem akarsz leakadni a gépről szabadidődben sem"

No, egyrészt csak a szabadidőm egy részében vagyok gép előtt, nem PC előtt dolgozom, másrészt asszony sem hagy olyan rengeteg szabadidőt, szóval leszel kedves nem úgy írni, mintha itt lógnék reggeltől estig. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) lezso6 válasza sztanozs (#32) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A zeneszerkesztés (ha nem tuccogásról van szó) nagyon nehéz dolog, tapasztalat. 6 éves korom óta művelem, azaz 15 éve, kisebb-nagyobb kihagyásokkal, de rendes daw-val "csak" 4 éve, s kb mostanában kezd kialakulni olyan alkotásom, amivel mertem nevezni versenyre (persze hogy nem nyertem, mert oda meg általában olcsó tucctucc kell, konkrétan EZ nyert).

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35) Youri


Youri
veterán

Programozz! Én most, hogy már megutáltatták velem és sosem szerettem igazából, kezdek rájönni, hogy lehet, hogy mégis érdekelne :D

RTX ON

(#36) sztanozs válasza Mr X (#33) üzenetére


sztanozs
veterán

Vazz, most is itt lógsz :)

Amúgy programozáshoz sem elég negyed vagy fél óra - én annyi idő alatt bemelegedni sem tudok. Ha nekiülök valamit csinálni, az minimum 2-3 óra...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#37) kmisi99 válasza Kalandor (#30) üzenetére


kmisi99
addikt

Ezt nekem kicsit jobban ki tudnád fejteni? A nyelvtanulást. Hogy mi ez a filmfordítás stb... Mert én már jóideje tervezgetek hogy nagyon rágyúrok az angolra de sose tudtam hogyan lehetne hatékonyan fejlődnöm.

(#38) Mr X válasza sztanozs (#36) üzenetére


Mr X
veterán

Csak hogy rövidre zárjuk, 30 évesen el tudom dönteni, hogy mikor és mennyi időm van a gép előtt ülni. :)

Én sem gondoltam, hogy majd 15 perc ráérő időmben összedobom a Windows 9-et. :D

(#39) GabN73 válasza Mr X (#28) üzenetére


GabN73
addikt

Na, te csak halgassssá' el dicsakmó, me kilógatlak a hatoDIKKrúl! :DDD

(#40) Lenry válasza Mr X (#33) üzenetére


Lenry
félisten

ha nem vonzódsz a Photoshophoz, akkor hirtelen a 3D elég sok részéről le is mondtál, mert az egy dolog, hogy max / maya-ban lemodellezed a cuccot, de a hozzávaló textúrát PS-ben (vagy GIMP-ben, részletkérdés) kell megfesteni.

bár lehet anélkül is játszadozni, pl ha élőlényt akarsz modellezni, akkor ajánlom a ZBrush-t, ez technikailag gyurmázás :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Szabadidődben nem valami olyasmit kellene, amiből profitálsz is? Én programozónak tanultam, de igazából a legnagyobb hasznom az volt belőle, hogy egy általam írt keyloggerrel - amit a vírusirtók a mai napig nem ismernek föl, de már elfelejtettem, hogyan csináltam :D - visszaszereztem tesómtól a tőlem ellopott bizonyos adatokat. Egy darabig megvan a lelkesedés, de mikor rájön az ember, hogy a komolyabb dolgokhoz rém robot kockának kell leni, és mennyi időt elvesz az életéből, hobbiszinten meg fizetés nuku, kissé alábbhagy...

Mondjuk olvashatsz.

(#42) albert8 válasza Lenry (#40) üzenetére


albert8
addikt

Ez kvajó. nagyon jó az a kis program :DDD :C :Y

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#43) Mr X válasza Crystalheart (#41) üzenetére


Mr X
veterán

A szabadidős tevékenység nálam nem pénzkeresetről szól, arra a munkám van.

(#44) Crystalheart válasza Mr X (#43) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az olvasással sem pénzt keresel. :) Úgy értettem, valami olyat, amitől emberileg több leszel, vagy nagyobb lesz a kulturális műveltséged, vagy jobban helytállsz az életben, egyszóval amitől bölcsebbé válsz. Persze jó a programozás is, én is csináltam jó pár évet. Csak megjósolom, hogy hobbiszinten bele fogsz unni, és akkor az addig megtanultaknak csak többszörösen áttett hasznuk marad meg. Én ilyenkor inkább olvasok - irodalom és általános műveltség is -, verset tanulok, retorikát gyakorlok, vagy akár amit Huma mondott, pszichológiai tételeket, elméleteket nézek át, elég hasznos az is.

(#45) Mr X válasza Crystalheart (#44) üzenetére


Mr X
veterán

Olvasásban nincs hiány. :)

Úgy látom, az emberek jó része rosszul értelmezte a bejegyzést. Ez nem amolyan "Unatkozom, micsináljak?" jellegű dolog, talán szerencsésebb lett volna valami olyasmi címet adnom neki, hogy "Ti megyik programnyelvet tanulnátok meg?" :)

(#46) #43960832


#43960832
törölt tag

Menjél csajozni. Most.

(#47) Mr X válasza #43960832 (#46) üzenetére


Mr X
veterán

Asszonynak te magyarázod meg, vagy én? :DDD

(#48) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

szerintem programozz

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#49) DeFranco válasza Mr X (#47) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mi minden körülmények között az Operában voltunk! És jó volt. :K

(#50) #43960832 válasza Mr X (#47) üzenetére


#43960832
törölt tag

Mindenki tévedhet. Mondta a sün és lemászott a drótkeféről. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.