Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Figyu, nem tudni mi igaz, mi nem, ezt csak te tudod. Minden éremnek 2 oldala van, ahogy a vitáknak is.
:R

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#2) phanzetomox


phanzetomox
őstag

anevemearl: Pontosan. :)

Moonlight115: Szerintem épp azért téged vádoltak meg ,mert értenek eléggé a számítógéphez és emberekhez :) :D . Ilyen érvekkel hogy moonlight 115 nélkül... :D Te is tudod jól hogy mennyi idő beregisztrálni egy álnéven facebookon, ugyanúgy ph-n vagy akárhol. Mivel te voltál az újonc (akiről még az sem biztos hogy elsődreg) gondolom ezért lettél te a "célpont", bár a hsz-ekben nem volt rád irányuló vádlás, arra meg lusta voltam hogy végig olvassam ki célzott rád. (habár nekem is te voltál gyanús, a többieket ismerem már annyira, hogy tudom nem szórakoznának ilyennel)

Főleg az volt gyanús hogy írtuk a posztokat, mindenki meglepődve és érdeklődve reagált hogy mi a fene ez az egész, kivéve téged, aki egyszerűen figyelmen kívül hagyta a dolgokat amiket írtunk. Sőt még a néhány felhasználó szarkasztikus "Itt mit kell csinálni?" megjegyzésére is úgy válaszoltál mintha mi sem történt volna, miközben mindenki nagyban vitázott hogy mi ez az egész.
Épp azért a topicba írtunk mert nem voltunk biztosak hogy ki fenyegetett meg minket, viszont az ottani reakciók szinte egyértelművé tették.

Én nem is szeretnék többet ezen vitázni, a fenyegetés tárgyának beteljesítését valószínűtlennek érzem ezek után, tehát a probléma megoldását az L: topic komolyabbik tagjaira bízom, akik már tapasztaltabbak (amennyiben érdekli őket, ha nem, nincs miről beszélni ).

Ugye a gond az hogy privát üzenetet nem lehet megosztani pedig az sok mindent világossá tenne sokak számára.

[ Szerkesztve ]

(#3) aram01


aram01
nagyúr

egyszerűbb lenne ha megbánnád, így csak egyre lejjebb és lejjebb süllyedsz a k.kiba

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4) moonlight115 válasza aram01 (#3) üzenetére


moonlight115
tag

Valaki már elárulhatná, mit kéne megbánnom, mert fogalmam sincs róla.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5) Dany007


Dany007
veterán

Valaki elmesélhetné a teljes story-t mert kezd egyre érdekesebb lenni! ;]

(#6) huntermati válasza Dany007 (#5) üzenetére


huntermati
tag

És csak érdekesebb és érdekesebb lesz ;]

(#7) aram01 válasza huntermati (#6) üzenetére


aram01
nagyúr

ahogy kezdenek kifésülödni a szálak

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8) Mr X válasza Dany007 (#5) üzenetére


Mr X
veterán

Valaki megkereste EczkE-t moonlight115-ként azonosítva magát, Kertész Niki névvel, hogy csatlakozna a PH unoff csoporthoz.MiutánEczkE beengedte, kis idővel az egyik tag kapott egy levelet Kertész Niki néven írva:

"Niki Kertész
Jó estét, Vendel!
Láttam, hogy te igen aktív vagy a csoportban. Elolvastam hónapokig visszamenőleg a hozzászólásokat. Beszélni fogok Kalandorral.
Ennyi tényt szerettem volna veled közölni, remélem nem zavartam. További szép napot neked és a pajtijaidnak!

ui:
A :L topikban a történtektől függetlenül várunk játszani!""

Ezek után a csoport néhány tagja kérdőre vonta a hölgyet, aki, mint látszik, mindent tagad. Tehát vagy moonlight115 szórakozik, vagy valaki humorosnak érezte összeugrasztani a két "csapatot". mindenesetre a stílusból le lehet vonni bizonyos következtetéseket.

[ Szerkesztve ]

(#9) phanzetomox válasza Dany007 (#5) üzenetére


phanzetomox
őstag

Majd meglepődsz mi lesz a vége :K

(#10) DeFranco válasza Mr X (#8) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És olyan vótmá', hogy az egyik becsöngetett a kapucsengőn és elszaladt, a másik meg bosszúból rendelt 5 pizzát az "egyik" címére?

Tiszta kiskunszicília komolyan mondom.

Nikit kib*szni mint a macskát, :L topicot négy ujj vastagon lesz*rni, idegent a csoportba azonosítás nélkül nem beengedni.

Kérem a címet amire küldthetem a coaching számlát.

Cave Johnson, we're done here

@Mr X: te említetted a "két csapatot". Disclaimer: semmi bajom az :L topiccal, vagy lakóival, nem kell magukra venni, amit írtam, csak épp ők lettek megemlítve, mint "másik fél".

[ Szerkesztve ]

(#11) Mr X válasza DeFranco (#10) üzenetére


Mr X
veterán

Ne nekem, én egy betűt nem írtam a témában az :L topicba. :DDD

(#12) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Fogadatlan prókátornak...

Érdemes több oldalról megtekinteni a vádat. Innen idézek.

"Niki.... (moonlight)
Jó estét, Vendel! (Staker)
Láttam, hogy te igen aktív vagy a csoportban. Elolvastam hónapokig visszamenőleg a hozzászólásokat. Beszélni fogok .........-al, hogy lejáratjátok. (Például: .......... jelző)
Ennyi tényt szerettem volna veled közölni, remélem nem zavartam. További szép napot neked és a pajtijaidnak!

ui:
A :L topikban a történtektől függetlenül várunk játszani!"

1., Valahogy nálam ez a szóhasználat nem stimmel. Nem tudom miért, de nem.
2012-05-19-e óta 119 privit kaptam moonlight115-től, no meg olvastam hozzászólásait is, így kételkedem abban, hogy ő volt a sorok szerzője.
2., Nem hinném, hogy anyaoroszlánként védené .........-t. Semmi oka rá.
3., Még nem fordult elő, hogy valakit a keresztnevén szólított volna. Én is Vakegérke vagyok számára, még priviben is, pedig mondhatni baráti a kapcsolat köztünk.
4., Az "ui:" rövidítést még nem láttam, hogy használta volna.
5., Ez is érdekes mondat: "A :L topikban a történtektől függetlenül várunk játszani!" Pontosabban ennyi az érdekes belőle: "A :L topikban".
Egyrészt hiányzik ez "z", hiszen bárhol leírta ezt a pár betűt, mindig "Az :L" volt, nem pedig "A :L".
Másrészt nem stimmel a "topikban" sem, hiszen c-vel írja, így: "topicban".

(#8) Mr X: Te már tudod, hadd tudja meg mindenki, moonlight115 polgári neve nem Kertész Niki.

Az a helyzet, hogy konkrétumok nélkül nehéz valakit bitófára küldeni, vagy kalodába zárni, esetleg kiközösíteni.
Ha valaki össze tud állítani egy tényeken alapuló vádiratot, amely egyértelműen bizonyítja, hogy holdfény115 az elkövető, tessék tegye meg. Elő vele, hadd olvassuk.
De ha már büntetésesdit játszunk, akkor az elkövetés bizonyításáig jár az ártatlanság vélelme a "vádlottnak".

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Dany007 válasza Mr X (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Ahaam kezd világosodni, köszönöm. Érdekes azért, hogy egy amúgy pozitív csoportosulásból hogy lehet így kijönni.
Regisztrálni meg bárki bármilyen néven tud. IP egyezések nélkül ez nehezen bizonyítható. Még stílus alapján sem. Bár a fenyegetés részt még mindig nem értem. Szólni fognak Kalandornak? :U Ez így fenyegetés?
Könnyen lehet, hogy valaki csak szórakozni akar és így ezt jó poénnak tartja.

@DeFranco: Na igen! :C

(#14) Mr X válasza Vakegérke (#12) üzenetére


Mr X
veterán

"3., Még nem fordult elő, hogy valakit a keresztnevén szólított volna. Én is Vakegérke vagyok számára, még priviben is, pedig mondhatni baráti a kapcsolat köztünk."

Nem PH privátról beszélünk, hanem FB levélről.

Dany007:

Mondom, én nem állok egyik oldal feltételezése mellett sem, csak leírtam a történetet. De azt ugye te sem gondolod, hogy teljesen véletlen, hogy moonlight115-ként mutatkozott be, és az :L topicot ajánlgatta az illető? Mi oka lett volna rá, hogy a csoportból nem nagyon volt ott senki, aki gondot okozott volna.

[ Szerkesztve ]

(#15) aram01 válasza Dany007 (#13) üzenetére


aram01
nagyúr

de ha elég rafkós vagy,bemész te és aztán meg mosod kezeid ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) Dany007 válasza aram01 (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Igazából bármi lehet. :) Ennyi alapján nehéz azonosítani. Nekem pl még Fb accom sincsen. De nyilván regisztrálhatnék bármikor egyet bármilyen néven.

(#17) Kephamos


Kephamos
addikt

Lesz*rom.

(#18) DeFranco válasza Kephamos (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Megmondtam, hogy vegye be a tablbettát, nagypapa!

[ Szerkesztve ]

(#19) Kephamos válasza DeFranco (#18) üzenetére


Kephamos
addikt

Meg is tettem.

(#20) proci985 válasza Dany007 (#13) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Szólni fognak Kalandornak
én ezen a részen hangosan felnevettem. bár privát üzenetet még mindig nem kéne megosztani

egyébként szociális csoportosulásoknál ilyen megesik, pár ember utánna általában otthagyja a csoportot (ha még van elég/nem a húzóemberek mennek el mind), aztán minden megy tovább.

phanzetomox:
persze, de ettől még a privát az privát, az fbs üzenet is szerintem még levéltitok alá kell, hogy essen. de ha van a témában (jogi oldal) jártasabb, az kijavíthat, ha tévedek.

ja igen, az eredetihez: nők ritkák az it fórumokon, szóval valamennyire várható a nagyobb figyelem. kb hasonló a helyzet, mint mondjuk nőneműeké a programozó/közlek/gépész/villanymérnök szakokon. a ha ismerkedni akarnék nem ide jöttem volna analógia áll, azaz a szállóige szerint:
- "én a nők miatt jöttem a villanykarra"
- "ennyire csalódtál bennük?"

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Én engem már nem érdekel a téma, bőven elég hogy páran tudnak róla, és tettes kedve is elment az ilyen hülyéskedésektől.
Még ennyit hozzátennék:
Mindenki tudja hogy nem ez az eredeti neve, de a kertész nikis fb reg egy zsír új regisztráció volt mindenféle infó és kép nélkül.

Proci: ez fb-s beszélgetés nem ph-s privát. Ezt követte a ph-s ami viszont itt nem lett megosztva.

[ Szerkesztve ]

(#22) Vakegérke válasza proci985 (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Annak kéne kikopnia, aki visszaélt mások bizalmával, kavart egy kicsit. Ha ez a személy moonlight115, akkor neki. De ha valaki őt akarta besározni, akkor megérdemelné, hogy kiderüljön kiléte.

phanzetomox: Nem értek hozzá, úgy kérdezem: ha valaki már beregisztrált, képes más néven újra megtenni?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) GrandeP


GrandeP
őstag

Na most akkor ezmiez? ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#24) DeFranco válasza GrandeP (#23) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nyári szünet. :))

(#25) proci985 válasza Vakegérke (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

okkal fogalmaztam úgy, ahogy. közösségek önszervezők, ha bizonyos típusú emberek kerülnek túlsúlyba, adott esetben nem a kavaró fog eltűnni, illetve megeshet, hogy a teljes közösség kétfelé válik vagy szétesik. minden a résztvevőkön múlik.

max pár hét aztán kiderül mi lesz.

DeFranco: azaz.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) alibaba78


alibaba78
őstag

12-16 oras, 2 muszakos munkarendben kene kapalnotok a tuzo napon, aztan johet a faszbuk, meg a sardobalas.

Get a life!

[ Szerkesztve ]

(#27) Mr X válasza alibaba78 (#26) üzenetére


Mr X
veterán

Jól megmondtad! :U

(#28) DeFranco válasza Mr X (#27) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Üvegcserepet. Szkafanderben. Amiben egerek vannak. :K

(#29) alibaba78 válasza Mr X (#27) üzenetére


alibaba78
őstag

Majd jol kimoderaltatom, ne aggodj!

(#30) Mr X válasza alibaba78 (#29) üzenetére


Mr X
veterán

Ez a "Get a life" duma a legszarabb, amit leírhattál. Aki ilyennel dobálózik, miből gondolja, hogy ha valaki felvet egy problémát, az az ő életében a legnagyobb gond? Vagy kisebb dolgokról senki nem írhat?

DeFranco:

Miért pont egerek? :D

[ Szerkesztve ]

(#31) GrandeP válasza Mr X (#30) üzenetére


GrandeP
őstag

Lehet, de ha belegondoslz eleg szanalmas ez az iras! Minden szempontbol...

De majd az ovoneni jol elpicsazza azokat akik a hata mögött kibeszeltek Zsuzsikat... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#32) moonlight115 válasza Vakegérke (#22) üzenetére


moonlight115
tag

" Ha ez a személy moonlight115, " Ez az. Ha.

Körülbelül ilyen reakciókra számítottam.

A hozzám érkezett privát üzenetek is bővelkedtek obszcén szavakban. A stílus maga az ember. Éretlen, magukat férfinak tartó kisfiúk unalmukban írogattak. Csak azt nem értem, ha pontosan tudják, hogy bárki regisztrálhat bármilyen néven bárhová, akkor az miért nem nyilvánvaló, hogy egy face book-os név alapján nem lehet valakit megvádolni. Az, hogy nem illik, persze szóba se jöhet, fel se merülhet a virtuális bölcsis homokozóban.

Vakegérke, köszönöm fáradozásodat, de nyugi, nem vettem nagyon komolyan ezt az egészet. Ha lenne virtuális akasztófájuk, már rég azon szikkadnék. :) Csak az :L-t hagyják békén, jó kis játszótér az.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#33) Mr X válasza GrandeP (#31) üzenetére


Mr X
veterán

Annyira nem szánalmas, ha végiggondolod, hogy valaki egymásnak akart ugrasztani két társaságot, aminek általában ban a vége.

(#34) Vakegérke válasza moonlight115 (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nyugalom, még nincs vége. Úgy gondolom, hogy a megbántott közösség le fogja vadászni a tettest, ha ez lehetséges egyáltalán.

Mondjuk érdekes lenne, ha a faxbúk üzemeltetői rá tudnak lesni "Kertész Niki" IP-jére, és hajlandóak lennének kiadni az információt.

Az is érdekes lenne, ha kiderülne, ki haragszik rád annyira, hogy kellemetlen helyzetbe hozzon.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35) Kephamos válasza moonlight115 (#32) üzenetére


Kephamos
addikt

Csak az :L-t hagyják békén, jó kis játszótér az.
Tényleg remek...

(#36) alibaba78 válasza Mr X (#30) üzenetére


alibaba78
őstag

Mibol szurted le, hogy en arra gondolok, nyilvan ez a legnagyobb problemaja? Szerintem ezt csak Te akartad kiolvasni, vagy rosszul ertelmeztel. Szimplan csak arra gondoltam, hogy jo nagy marhasag ezzel az egesszel barmilyen szinten is foglalkozni. Ha engem megvadolnanak barmivel, egy barmilyen kozossegben, akkor beveszem a fentebb linkelt tabit, es tovabblepek.

(#37) Mr X válasza alibaba78 (#36) üzenetére


Mr X
veterán

Pont ez a baj ezzel, senki nem csinál belőle vérre menő kérdést, de ahogy Egérkééknek fontos az :L topic, úgy nekünk is fontos a magunk kis FB-s szemétdombja. És nem szeretnénk, ha egy hülye szórakozása miatt bárkinek is gondja adódna.

Mindezek mellett, pont a vita elkerülése miatt, én például egyetlen hsz-t sem írtam a témában az adott topicba. Remélem, lecseng a dolog bonyodalmak nélkül.

(#38) Earl_Muttley válasza Vakegérke (#12) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Én meg akartam vele beszélni privibe a dolgokat, erre elhatárolódott...

Sajnálom, ezek után nincs több kérdésem...

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#39) moonlight115 válasza Earl_Muttley (#38) üzenetére


moonlight115
tag

De miért priviben akartad megbeszélni? Tessék, tedd meg nyilvánosan. Itt a tér, lehet vádaskodni, gyanúsítgatni bárkinek bárkit. Hajrá !

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#40) Earl_Muttley válasza moonlight115 (#39) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Csak annyit kérdeztem igaz-e a dolog!

Idézhetem válaszod?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#41) moonlight115 válasza Earl_Muttley (#40) üzenetére


moonlight115
tag

Ha megmutatod az összes kettőnk közti privát beszélgetést, rendben. Nekem nincs takargatnivalóm, mivel privátban sem írok olyasmit, ami sértő lehet, vagy nem igaz.
Ha te vállalod, amit írtál, én is. Ne idézgess, linkeld be az oldalt, úgy hiteles, azt hiszem.
Nem tudom, ez megvalósítható-e technikailag. Ha nem, másold be.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#42) horush


horush
addikt

Többen beszéltek itt bannokról. Most komolyan, szerintetek, hogy a fenében lehetne bannolni a PH-ról bárkit olyasvalamiért, amit nem a fórum berkein belül követett el?

Óvónéni, a Marci elvette a lapátom a homokozóban! :O

(#43) Mr X válasza horush (#42) üzenetére


Mr X
veterán

Az egymásnak ugrás a fórum berkein belül történik.

(#44) horush válasza Mr X (#43) üzenetére


horush
addikt

Egymásnak ugrás? Én láttam pár HSZ-t az :L topikban, valamint ezt a bejegyzést. Sehol nem láttam, hogy az "elkövető" uszította volna a két "tábort".

A privát üzenetekre nyilván nincs rálátásom, de tudomásom szerint privátokért sem nagyon szoktak bannolni..

(#45) Mr X válasza horush (#44) üzenetére


Mr X
veterán

Olvasd végig ezt a topicot, le van írva, hogy mi történt.

(#46) moonlight115 válasza horush (#44) üzenetére


moonlight115
tag

Én már itt is
kértem bizonyítékot, de nem kaptam.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#48) horush válasza Mr X (#45) üzenetére


horush
addikt

Végigolvastam. Már akkor is, mielőtt megírtam ez első hozzászólásom ehhez a bejegyzéshez. Egy szóval sem kérdeztem, hogy mi történt.

Valaki, a facebookon írt valamit az ottani (unofficial) csoportotokba. Továbbra sem értem, hogy ezért, hogy lehetne kibannolni őt innen, a prohardverről.

[ Szerkesztve ]

(#49) Mr X válasza horush (#48) üzenetére


Mr X
veterán

Szó nem volt arról, hogy őt bannolnák, aki oda írt.

(#50) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Én kiszálltam ebből a témából :R

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.