Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Vegha


Vegha
senior tag

vasárnap nyomtam egy (vagy több) factory resetet a telefonon és azóta kicsit lassabb lett. Pl. miközben gépeltem egyenként a telefonkönyvbe a kb. 500 kontaktot, simán megcsinálta hogy a név beírás, majd a telefonszám beírás után jelenítette csak meg (egyszerre!) a bevitt karaktereket. Aztán úgy érzem a képenyő bekapcsolás is lassabb lett: megnyomom a gombot és majdnem 2x annyi ideig tart neki a lock screent megjeleníteni, mint korábban. Tapasztalt már valaki hasonlót ? Egyetlen alkalmazás sincs telepítve a gyári készleten kívül.

(#552) harkhon


harkhon
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy ilyen telót, eddig tetszik, igaz egy 5 éves buta telóm volt, szóval egyelőre nem nagyon értek hozzá :o

Lenne is 2 kérdésem:

1. talán 3 alkalmazást ha letöltöttem, de többet nem enged, 0%-on áll, és azt írja, hogy kevés a hely, de ha megnézem , akkor csak 3,57 gb foglalt... memória kártya egyelőre nincs benne

2. feltettem a Vibert és a névjegyeket átimportálta, aminek a következtében a kapcsolatok menüből eltűnt az összes névjegyem a viber-be, ami nem lenne baj, ha csak átmásolta volna őket :/ kérdésem az lenne, hogy most újra be kéne vinnem a telefonszámokat, vagy , mert úgy jelzi, hogy a készüléken vannak, valahogy vissza tudom állítani őket?

Előre is köszönöm a segítségeket.

Egészség legyen és térerő!

(#553) harkhon válasza harkhon (#552) üzenetére


harkhon
tag

Sziasztok!

Továbbá olyan kérdésem lenne, hogy érdemes, amúgy beállítani, hogy az alkalmazásokat autómatikusan frissitse? itt elsősorban a win10 alkalmazásaira gondolok.

Esetleg ajánlotok hasznos alkalmazásokat?

Köszi

Egészség legyen és térerő!

(#554) Melack válasza harkhon (#552) üzenetére


Melack
veterán

Akkor első körben:
- belépsz a névjegyzékbe online, és megnézed, ott meg vannak e a kontaktok
- ha még a régi telefon megvan, akkor adatátvitellel szépen áthúzod a számokat BT-n keresztül a telefonra
- régi telóról csinálsz vhogy névjegy mentést és feltöltöd az online névjegyzékbe, hogy tutira meglegyen
- SIMen és telefonon nem tárolunk telefonszámokat

Alkalmazások kapcsán: telót újraindítod, madj vársz egy kicsit. Utána próbáld meg frissíteni. Érdemes beállítani, hogy ne autómatikusan, és csak wifin telepítse a frissítéseket. Jobb ez mindenkinek.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#555) harkhon válasza Melack (#554) üzenetére


harkhon
tag

Hali!

Köszi szépen, így sikerült átmásolni, de a letöltés mappában van név.vcf kiterjesztéssel... abban tudnál segíteni, h innen hogyan importáljam a névjegyek közé? O.o

UI.:Az alkalmazásokat frissítettem :) esetleg olyan hasznos app van, ami kellhet? gondolok itt karbantartó progira, amik hasznosak lehetnek stb...

Köszi szépen

Egészség legyen és térerő!

(#556) Melack válasza harkhon (#555) üzenetére


Melack
veterán

Én a névjegyzéket mindig gépről tartottam rendben, sokkal egyszerűbb. Amit megadtál fő fiók, oda lépj be, ott importáld, és mehet a móka.

Ez nem android, rendszerkarbantartó program nincs, és nem is kell. A többi eléggé szubjektív, így nem tudok semmit sem mondani.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#557) Pacee87


Pacee87
aktív tag

550-re is kinn van a hivatalos .107-es build, töltsétek!

(#558) kato78 válasza harkhon (#555) üzenetére


kato78
tag

Ha van MS-fiókod regisztrálva, akkor outlook.com -ba bejelentkezve tudod fáljból a névjegyzéket importálni.

Itt válaszd a Személyeket, aztán majd látni fogod már, hogy hogyan tudod importálni. Egy gond lehet, vcf nem megy, csak csv. Lehet elöször azt még konvertálnod kell.

(#559) baro32


baro32
aktív tag

Szevasztok

Tegnap óta én is csatlakoztam a klubhoz igaz nem nagy előrelépés ez a teló nekem mert LG L90-ről váltottam.
Őszintén szólva már decemberben is szemeztem a készülékkel pontosabban a win10 miatt , egyenlőre minden rendben ismerkedek még vele :)

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#560) kbyte1024 válasza harkhon (#555) üzenetére


kbyte1024
addikt

Sys ap pusher

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#561) kbyte1024 válasza baro32 (#559) üzenetére


kbyte1024
addikt

Gratula:) üdv itt.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#562) harkhon válasza Melack (#556) üzenetére


harkhon
tag

Sajnos még mindig nem oldódott meg, weben nincsenek fenn, amiket most beleírok vmi iCloud-ra vagy hova menti...
A telefon beletette a letöltések mappába, de a nevjegyeken belül nem tudok megadni semmilyen helyet, hogy honnan importáljon :/

Tehát, rámegyek , h kapcsolatok --> itt a névjegyek ablakot látom, ami üres, jobb alsó sarok ... [3 pont menü] , ekkor előjön a beállítások opció, itt a következők szerepelnek:
- fiók felvétele
- közösségi alkalmazások beszerzése
- iCloud

Illetve lehetőség van a SIM kártyáról importálni/másolni, amire ha rámegyek meg is jelennek a névjegyek, de kérdez egy olyat, hogy Névjegyek mentése ide: itt nekem Gmail/iCloud van , na itt megjelennek a névjegyek, de inaktív mind, nem lehet kijelölni egyiket sem ... :/

És hozzáteszem, hogy addig a fél napig, amíg nem tettem fel a Vibert rendben voltak a névjegyeim, most valahogy ott vannak és onnan nem enged importálni.

Elnézést, hogy itt értetlenkedem, de igyekeztem úgy csinálni, ahogy leírtátok, csak nem lehetséges :/

Ha esetleg még van valami ötletetek azt megköszönöm.

Üdv,
P3dr0

Egészség legyen és térerő!

(#563) Gusztáv válasza harkhon (#562) üzenetére


Gusztáv
addikt

Adatátvitel alkalmazást elindítod, alul 3 pötty, SD kártyáról importálás, itt elvileg megeszi a vfc fájlokat is. A telefonon meg gondolom állítottál be MS fiókot, mert a nélkül nem sok mindenre jó.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#564) Gusztáv válasza harkhon (#562) üzenetére


Gusztáv
addikt

És a névjegyek beállítások részénél azt is nézd meg, hogy mi van a névjegyek szűrésénél engedélyezve.

Laci

(#565) harkhon válasza Gusztáv (#563) üzenetére


harkhon
tag

Hali! nem tudom , hogy miért de átimportálta, csupán nem jelennek meg, elvileg állítottam be fiókot, legalábbis még az elején beregeltem a gmail-os címemet.

De érdekes, mert egyesével el tudom menteni a névjegyeket, rámegyek, majd kapcsolat, mentés, de az összeset nem engedi kijelölni -.- , és a profilhoz azt írja, hogy iCloud ez mi????? de ezek után megtalálom a névjegyek között.

Mert egyébként a többi is rajta van a telefonon és látja is , hogy a készüléken van, mert SIM-ről is importálhatnék, csak onnan valahova átpakolta a Viber gondolom, esetleg próbáljam meg letörölni? O.o

Egészség legyen és térerő!

(#566) harkhon válasza Gusztáv (#564) üzenetére


harkhon
tag

Igazából az a baj, hogy átkerült minden a Viber-be és onnan nem tudom visszatenni a "normális" kapcsolatokhoz :/

És szűrésnél csak a Microsoft üzeneteket lehet kijelölni, más opció nincs is

[ Szerkesztve ]

Egészség legyen és térerő!

(#567) Gusztáv válasza harkhon (#565) üzenetére


Gusztáv
addikt

Itt valami csúnya kavar van, én a helyedben csinálnék egy HR-t, és újrakezdeném az egészet.
Az iCloud az Apple féle fiókot jelenti, olyan mint az MS account vagy Androidon a gmail.
Ha a beállításokban belépsz a Fiókok\E-mail és fiókok alá, ott látod mik vannak beállítva:
- legfelül az MS fiók neve, ez nálad gmail-es ha minden igaz
- E-mailek, naptár és névjegyek alatt kell lennie az MS fiókhoz tartozó Outlook fióknak
- ha itt van még iCloud is, akkor töröld ki a francba

Most próbáld meg beimportálni a névjegyeket, ekkor biztos a MS fiókhoz fogja berakni, az meg szépen feltölti a felhőbe is, így a webes felületen is látni fogod.

Laci

(#568) harkhon válasza Gusztáv (#567) üzenetére


harkhon
tag

iCloud-ot kitöröltem, mostmár mindenhol a Gmail-os emailcím szerepel.

- E-mailek, naptár és névjegyek alatt is ugyan ez a cím szerepel nálam...ez baj?

és HR-et hogyan kell csinálni ha mégis arra kerülne sor :o

Egészség legyen és térerő!

(#569) Gusztáv válasza harkhon (#568) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nem, az nem probléma.
HR-t a Rendszer\Névjegy belül legalul találod: Telefon alaphelyzetbe állítása (de vigyázz, ez minden adatot töröl a telefon memóriából)

Laci

(#570) nikkor válasza blackmajesty (#500) üzenetére


nikkor
aktív tag

Vettem magamnak egy 640 DS-t. Itt nincs adatátvitel menüpont (vagy csak én nem találom?). Hogyan tudom a régi telefon sd kártyára mentett névjegyeit bemásolni a kapcsolatok közé?

(#571) harkhon válasza Gusztáv (#569) üzenetére


harkhon
tag

Huhh, köszi, nagy nehezen megoldódott, nem értem pontosan, az iCloud fiókot töröltem, és újra be kellett regelnem a gmail-os fiókomat, mint google fiók, az MS-eset valahogy nem tudom kiválasztani és így Gmail 2 néven szerepel :D nade annyi baj legyen

Viszont sikerült összeszinkronizálni az email fiókot a telefonnal, most meg letöltötte az üzeneteket... ezt nem lehet kikapcsolni?

Köszi

Egészség legyen és térerő!

(#572) harkhon válasza harkhon (#571) üzenetére


harkhon
tag

továbbá érdeklődnék, hogy ilenkor, ha összekapcsoltam az email fiókommal, akkor outómatikusan fel is törlti a névjegyeket, vagy külön exportálni/másolni/beállítani is kell?

Egészség legyen és térerő!

(#573) Melack válasza harkhon (#572) üzenetére


Melack
veterán

Az e-mail fiókok menüről dobj fel egy képet, ahol a címek ki vannak satírozva, és elmagyarázom. Lassan többet kutyulsz itt, mint egy kezdő szakács :D (és ez nem bántás, hidd el)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#574) Pacee87 válasza nikkor (#570) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Az adatátvitel nem menüpont, hanem egy alkalmazás amit le kell tölteni az áruházból! A 640-nek is van egyébként saját topikja!

(#575) harkhon válasza Melack (#573) üzenetére


harkhon
tag

Hali!

:D hát igen már én is elég gáznak érzem a helyzetet :P , de a lényeg, hogy közben már minden rendeződött :D legalábbis most úgy tűnik, vannak névjegyek,
Az emilnél, meg a beállításoknál kivettem a pipát, hogy az email-eket ne szinkronizálja és megoldódott.

Köszi szépen a segítséget és a türelmet :)

UI.: Ha Fehérváron jársz vendégem leszel egy sörre ;-)

Egészség legyen és térerő!

(#576) Vegha


Vegha
senior tag

Srácok, problémám van!
Bedőltem az Outlooknak és beállítottam a Gmail-es accountot. A szinkronizálás mikéntjébe most nem merülnék bele. Ami aggaszt, hogy a gmail-es kontaktok most megjelentek a telefonkönyvben is, de én ezt nem akartam. (Lehet h. az android is így működik, de ott egy 'fake' accountot használtam az OS-hez, így valószínűleg nem volt mint hozzácsapnia a telefonkönyvemhez.) Most egy rakás telefonkönyvi bejegyzésem megtöbbszöröződött, követhetetlenül. A legnagyobb problémám hogy nem is találok olyan opciót, hogy hogyan lehetne szétválasztani ezeket. Pl. telefonkönyv beállításokban: csak SIM kontaktok kezelése vagy csak telefonban tárolt adatok kezelése stb.
Szerintetek hogyan lehetne feloldani ezt az anomáliát ? Tudom, hogy régimódi vagyok, de világ életemben különállóan kezeltem a névjegyeket annak tekintetében, hogy telefonálni/sms-ezni akarok valakivel vagy emailt írni.

(#577) Gusztáv válasza Vegha (#576) üzenetére


Gusztáv
addikt

Kapcsolatok\ 3 pötty\ beállítások\Gmail\Postaláda szinkronizálási beállításainak módosítása\ ott kapcsold ki a névjegyek szinkronizálását.

Laci

(#578) Vegha válasza Gusztáv (#577) üzenetére


Vegha
senior tag

Ah! Bingó, köszi!
Már csak azt nem tudom, hogy ha új kontaktot veszek fel, hogyan lehet azt függetleníteni akármilyen (google vagy MS) account-tól. Mert jelenleg ha új névjegyet akarok rögzíteni, megkérdezi, hogy Outlook contactnak szánom-e vagy Gmail contactnak. Ezt ki lehet kerülni valahogyan hogy tényleg csak offline módban tárolja őket ?

(#579) confuser válasza Vegha (#578) üzenetére


confuser
senior tag

Nem.

(#580) Vegha


Vegha
senior tag

a kontaktlistát hogyan lehet exportálni ? Ugye nem kell ehhez letöltenem egy alkalmazást ? : )

(#581) Vegha


Vegha
senior tag

LOL! A telefonon lévő képeket először próbáltam meg átküldeni Bluetoothon keresztül a W10-es laptopomra. Párosítás után azt mondja a laptopon, hogy A beállítás csak részlegesen sikerült, mert a kapcsolat forgalmi díjas. (!)

(#582) nikkor válasza Vegha (#581) üzenetére


nikkor
aktív tag

Lásd Blackmajesty 500-as hsz-át. Én is így transzportáltam.

(#583) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Tudom valahogy pc-ről frissíteni a szoftvert?

Egyszerűen nem tudok wifizni a telóval sehogy.. viszont azt látom, hogy van update, de letölteni már nem tudom.

Vagyis most már eljutottam odáig, hogy böngészni tudok, de a frissítést nem tölti le.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#584) Pacee87 válasza hackeeeee (#583) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Kellhet neki egy kis idő míg elindul a letöltés!

(#585) hackeeeee válasza Pacee87 (#584) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam, bő fél óra után összeszedte magát, de először nagyon nem akart menni, netezni sem nagyon akart. Most már úgy néz ki rendben lesz.

Köszönöm! :)

Véleményem szubjektív...

(#586) Vegha válasza nikkor (#582) üzenetére


Vegha
senior tag

Ah, köszi ! Ugyan csak SD kártyára találtam exportot, de már ez is valami.

Olyat egyébként nálatok is csinál, hogy ha kábellel feldugom számítógépre és ott kezdek el fájlokat böngészni (pl. képnézegetés) akkor belassul a fájlbetöltés ? Nekem több mp-be telik mire megnyit egy fotót; videóval is szórakozik sokáig, de ha már elindult akkor lejátsza rendesen, nincsen akadás. Másolásnál sem lassú az adatátvitel, csak olyan lag-os.

(#587) harkhon


harkhon
tag

Sziasztok!

Csengőhangot, hogyan lehet beállítani? mármint hogy egy mp3 szóljon?

Köszi

UI.: félek ez sem lesz a legegyszerűbb...

Egészség legyen és térerő!

(#588) Melack válasza harkhon (#587) üzenetére


Melack
veterán

Ringtone maker

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#589) kbyte1024 válasza Melack (#588) üzenetére


kbyte1024
addikt

Vagy bemásolod a ringtone mappaba.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#590) gthomma válasza kbyte1024 (#589) üzenetére


gthomma
senior tag

Ez a készülék az 535 méltó utódja! (535-öm volt 10 hónapig)

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#591) gyuri2008 válasza gthomma (#590) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ráadásul jó olcsó volt az 535-ös..

(#592) harkhon válasza Melack (#588) üzenetére


harkhon
tag

Köszi! :-) igaz minden számot nem ismer fel, vagy nemtom mi alapján válogat... de majd kitapasztalom!

@kbyte1024
Ha simán bemásolom a csengőhang mappába az sajna nem jó :/

Egészség legyen és térerő!

(#593) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Az normális jelenség, hogy csak az után kaptam meg az sms-t, hogy elindítottam az Üzenetek alkalmazást?

Véleményem szubjektív...

(#594) hroberto válasza harkhon (#592) üzenetére


hroberto
veterán

Számítógépen keresztül kell bemásolni.

hackeeeee: nem!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#595) hackeeeee válasza hroberto (#594) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak mert, tesóm szólt, hogy küldött sms-t, de semmi. Amint megnyitottam az alkalmazást, megérkezett az üzenet.

De most próbálgattam, hogy kilőttem az alkalmazást, megjön az sms.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#596) hroberto válasza hackeeeee (#595) üzenetére


hroberto
veterán

Úgy tűnik van még mit javítani a Windows 10-en.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#597) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Üdv
Hol találom a gyári beállítások visszaállítását,az az full rezet.

(#598) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Megvan.
A telefon Névjegy-nél megtaláltam.
Érdemes ezt használni Software Recovery Tool?

(#599) Vegha válasza gyuri2008 (#598) üzenetére


Vegha
senior tag

Én a gyári opciót használtam. A célnak megfelelt.

(#600) Ance


Ance
őstag

Üdv! Egy ismerős telefonjával szenvedek, mert nem ért hozzá. Miután megvette vállaltam, hogy beállítom neki.

A levelezésben beállítottam a Outlook-os email címét, meg e t-online-ost is, minden ment simán, leszedte a leveleket. Aztán jött egy frissítés (107-es), azóta a levelező megnyitásakor csak annyit ír ki,: "Még nem szinkronizált". Semmit nem tudok tenni vele. Letöröltem a t-online-os email címet, most csak az Outlook-osra írja ki ugyanezt. Azokat sem látom, amiket korábban leszinkronizált.

Valakinek van valami ötlete? Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.