Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tixem


tixem
addikt

Ez valahogy nem jött össze. Kár a kijelzőért meg az ócska hátlapért. A headset kihagyása sajnos már bevett szokás meg sem lepődöm rajta(szívesen elbeszélgetnék azzal aki ezt kitalálta), de azért egy töltőfejes, microusb kábeles töltő azért elférhetett volna... Ennyire ne spóroljunk már könyörgöm. Nem mintha az a párszáz Ftos usb kábel megerőltető lenne, de akkor is.
35 ezernél ez nem ér többet, de szvsz gyorsan le is megy majd arra a szintre. Az fix, hogy karácsonyra slágertermék lesz belőle, jól időzítette az MS.

Rendkívül kíváncsi vagyok, hogy a 950 alá mit hoznak majd, lesz e olyan szakadék, mint a 830 és a 930 közt.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#2) Vtwo


Vtwo
senior tag

Nem rossz,de ennyiért inkább a 640.

(#3) hroberto válasza Vtwo (#2) üzenetére


hroberto
veterán

Én is a 640 és az 550 között variáltam, és a 640 nyert.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#4) #41635072


#41635072
törölt tag

Na úgy látom, hogy a Win 10-zel csak veszthetek.
Gagyibb design: navigációs sáv vissza ikonja pl miért lett ilyen csúnya? Kezdőképernyő csempéi miért nem teljesen átlátszók?
Szoftverek: Az elég gáz ha elveszik a Here Drive+ és a Here maps-ot és helyette a jóval kevesebb funkcionalitással bíró Térképek marad csak. Ugyan ez igaz a Lumia Camerára. :(

(#5) BatchMan


BatchMan
senior tag

Először leírja miért nem, aztán egy erősen tetszett - ???
Gyenge hardver, marginális op, 40+ ezerért.
Csak ms fanoknak, pl. gyereknek XO mellé.

(#6) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Szerintem is a 640 jobb.

(#7) Polllen


Polllen
nagyúr

Azért megnéznék rajta egy viber-t, hogy "hasít". :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) tixem válasza #41635072 (#4) üzenetére


tixem
addikt

Basszus ez felett el is siklottam? Nem lesz HERE meg Lumia Cam? Én úgy tudtam, hogy a lumia camera már alapvetően a rendszer részévé vált és a beállításai az alap kamera szoftverbe is bekerültek. Hands on videón legalábbis megvan a lumia cam féle kihúzható félköríves beállítási szisztéma. A HERE hiánya viszont fájó pont. Asszem dobom a 930-at a kinézett telefonok listájáról :(

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#9) Tottalino


Tottalino
tag

Ez a telefon minden tekintetben felesleges. Hiszen mindjárt ott a 640, amire már fel lehet tenni ugyan ezt a beta w10-et.

(#10) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Az mondjuk jó benne, hogy támogatja a B20 800-as hazai LTE hálózatot. Ez az említett kínai telefonokról nem mondható el.

[ Szerkesztve ]

(#11) #85552128


#85552128
törölt tag

640 szebb/jobb és csak minimálisan drágább...
A TFT-t ennyiért el kéne már felejteni.

[ Szerkesztve ]

(#12) Bukk900


Bukk900
őstag

USB OTG támogatás van rajta?

(#13) batai15


batai15
félisten

Lumia 640 jobban megéri szvsz.

(#14) tixem válasza Wallenberg (#10) üzenetére


tixem
addikt

Ennyiben ki is merül az előnye egy Meizu m2 note-tal szemben. Minden másban alulmarad. De nem kell Kínáig szaladni konkurensért, ott van házon belül a 640. Köröket ver rá.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#15) kibergx


kibergx
csendes tag

45 ez? Oké akciósan, de 60ért jutottam hozzá egy galaxy j5höz, a két telefont pedig össze sem lehet hasonlítani, ez a kis lumia semmi, 45ért vicc.. Legalább az akkuidőben nem vérezne el, de még ott is....Meg izé komolyabban invertálódó kijelző mikor itt van nyakunkon 2016? Ez mi?

[ Szerkesztve ]

(#16) anorche1 válasza #41635072 (#4) üzenetére


anorche1
őstag

A csempék áttetszősége a gépházban állítható.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#17) nicu71 válasza tixem (#8) üzenetére


nicu71
addikt

hogyne lenne már Here? :U
lumia camera pedig mostantól windows camera,ugyanazt tudja

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#18) boncser válasza #41635072 (#4) üzenetére


boncser
aktív tag

Miért lennének teljesen átlátszóak a csempék? Elég idétlen lenne. Egyébként állítható az átlátszósága.

(#19) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

"ha pedig valaki hasonló áron nagyobb kijelzőre vágyik, akkor a Xiaomi Redmi 2 Pro lehet számára az optimális választás"

Ööö 4,7 vs. 4,7? :D

<< Heimdal >>

(#20) Depression


Depression
veterán

45k-ért tft panel??? és még tetszett plecsni?

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#21) Upo válasza Retekegér (#19) üzenetére


Upo
addikt

De legalább a felbontása 1280x720 helyett .. izé .. 1280x720 .. :DD :N

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#22) janeszgol


janeszgol
félisten

Elmegy ez a telefon. A kamera valóban nem rossz, Annyi előnye van a 640-nel szemben, hogy 64 bites az SoC. Kb ennyi. Meg valamivel kompaktabb, szóval akinek a 142 mm sok, annak itt a lehetőség.
A slágerhez picit erős a 45-47 ezer forint.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) Zsolti577


Zsolti577
újonc

Akkor nem is nagyobb?

[ Szerkesztve ]

(#24) BobTail válasza Depression (#20) üzenetére


BobTail
őstag

TFT és TFT között is van különbség. Egymás mellett 640-nel a betekintési szöget leszámítva szinte semmi különbséget nem veszek észre.

(#25) #53299072


#53299072
törölt tag

Ha ez TFT akkor megeszem a kalapom :D más forrás szerint AMOLED,ami hihetőbb is, mert gyönyörű képe van és a fekete fekete nem pedig szürke mint 640-nél. 640 elbújhat kijelzőben, meg a szépen mozgó hátlapjával együtt, max a kamera jobb, de amúgy inkább 550 mint 640

(#26) janeszgol válasza BobTail (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Meg a fényereje (háttérvilágítása) is sokkal jobb, ha hinni lehet a táblázatnak. A 640 kint alig látható, míg ez az 570 nit vagy mennyi, brutális. Gyakorlatilag napsütésben is látható. Biztos jó érték az? (Nem láttam még élőben, cask kérdezem. Szokatlan ekkora fényerő Lumiánál.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) janeszgol


janeszgol
félisten

Itt egy PhoneArena video. Romoljon el a Note 3-am, ha láttok itt invertálódást. Mert én nem. Sőt nagyon szép a kijelző és igaz lehet az a nagyon nagy fényerő.
Valóban Amoled lenne? Vagy cask egy minőségi TN (mint a Samsungoké)?

Ez alapján megkockáztatom, hogy szebb a kijelzője, mint a 640-nek. Minden képpen meglesem élőben.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) BobTail


BobTail
őstag

... na most én is elbizonytalanodtam, hogy LCD vagy TFT. Hivatalos oldalon LCD-t írnak [link], az biztos, hogy nem AMOLED. Betekintési szöge tényleg nincs olyan jó, mint 640-nek, de nagyobb a fényereje.

[ Szerkesztve ]

(#30) hdtomi


hdtomi
senior tag

Sziasztok!

Anyukámnak keresek új telefont. 640-et néztem, de gondoltam megvárom ezt a készüléket, de maradok a 640-nél úgy érzem. Nem rossz ez sem, de az adatok alapján inkább 640. Kíváncsi vagyok azért, hogy mennyi lesz a felenornál az ára és a 640 marad annyi amennyi, vagy befolyásolja az 550 újdonsága és csökkentik.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#31) Retekegér válasza BobTail (#28) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A TFT is LCD, nem? Nem az a kérdés, hogy IPS vagy TN?

<< Heimdal >>

(#32) BobTail válasza Retekegér (#31) üzenetére


BobTail
őstag

Ja tényleg, ebbe már múltkor is belefutottam :DDD

(#33) movax


movax
őstag

Az ilyen fényes hátlapokat én szemrebbenés nélkül megdolgoznám finom csiszolópapírral. :)

(#34) starr


starr
őstag

45eFt?
47-ért vettem a 640-et, ami minden paraméterében jobb.

(#35) Hallosz


Hallosz
senior tag

2000 vizes polír papírral leszeded a lakkot és mindjárt rendben van.
A W10 prewiev szoktam használni időnként. Nem nyűgözött le a w10 telefonos verziója.
A 735 Lumián szeptember óta megy a 8.1 - még kikapcsolva sem volt ez ideig. Tökéletesen fluid módra dolgozik. Marad rajta a 8.1

Mert lakni, muszáj.

(#36) szp1


szp1
addikt

Most akkor van offline navigáció ( HERE Drive+ vagy nem tudom most mi a neve ), vagy nincs?

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#37) HaJózsi válasza szp1 (#36) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Van.

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#38) #53299072 válasza BobTail (#28) üzenetére


#53299072
törölt tag

igaz ClearBlack Oled a kijelző, 640 meg sima IPS

(#39) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem nyerte el a tetszésem.

(#40) Vegha


Vegha
senior tag

régóta vártam ezt a telefont, minden hibájával ki tudnék egyezni de az akkuidő pofátlan : (
Asszem kerítek gyorsan még valahonnan 735-öt...

[ Szerkesztve ]

(#41) petruchenko


petruchenko
tag

Kérem szépen ez jó telefon :)
A 640 lehet jobb papíron. Drágább volt a nyitóára :)
Az 550 kompaktabb mint a 640.
Ja és nem kell zabáltatni az akksit a magas fényerővel!

(#42) icp1970


icp1970
senior tag

Nem rossz,az biztos,de nekem egy kicsit csalódás.Ha lejjebb megy az ára,és olcsóbban meg lehet majd venni mint a 640-et,akkor érdekes lehet.

(#43) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

"Microsoft tehát úgy gondolta, hogy a középkategória alsó felében még nincs értelme Type-C interfésznek"

Szerintem egyik kategóriában sincs még értelme. A beépített háttértár egyik telefonban se olyan nagy, se olyan gyors, hogy a type c előnyei jelentkezzenek (hacsak nem mozgatsz napi szinten több gigát) hagyományos micro usb majdnem mindenhol elérhető ha tölteni kell, ne húzd mindig magaddal az újabb szabványos kábelt. Aki meg nem tud bedugni egy csatlakozót, annak meg van szimmetrikus microusb.

A telefonhoz: nem vagyok hater, de szvsz el kellene felejteni ezt a windows a gyengébb vasakon is fluid mantrát... Volt pár wines lumia a kezemben gyenge vassal, nos nem fluid (pláne nem gyors az alkalmazásmegnyitás), csak jól csal az animációkkal meg a pontozással. A helyzet az, hogy a droid túlnőtt a windowson ebben az árszegmensben is, lehet jobb robotos telót venni ennyiért vagy kevesebbért. Ez valóban windowson nevelkedett mobilhasználóknak lehet jó (anyám pl.), vagy akiknek mindene windowson fut otthon, vagy rajongóknak. Az előlapi design még alsókategóriás szemmel is csúnya, a hátlap meg...

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#44) zzola válasza Vtwo (#2) üzenetére


zzola
félisten

Nem is kérdés!

(#45) mike1334


mike1334
veterán

Most akkor OLED vagy LCD? Illetve Clear Black van-é benne, meg dupla koppintásra ébredezik?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#46) dave987


dave987
aktív tag

Azért ez szerintem alsó kategória. 5el kezdődik a neve és a leggyengébb aktuális Snapdragon SoC van benne. 4es sorozatnak már nem nagyon lenne értelme. Esetleg ugyanez kisebb kijelzővel és felbontással...

[ Szerkesztve ]

(#47) ToniSoprano válasza #41635072 (#4) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ezekkel a nyitóárakkl úgy számolj a nyitóárral, hogy én a dual simes 640-et április közepén az elsők között 42,4 ezerért vettem az Edigitalnal 2 év garival. A csempék átlátszósága állítható.

Kb 35 körül lesz karácsonykor az ára mindenhol, annyiért szerintem nem rossz vétel.

Den Hadnagy: az a nagy különbség, hogy nekem volt 35-40 ezres droidos telefonom, és egy frissítés jött rá, és az is elcseszték a kamerát, de erre azt mondták sorry, vegyenek újabbat. Itt a 8.1-re a 640-re fél év alatt kb 4 frissítés jött, ami kisebb hibákat javított, és tényleg javított, láthatóság napfényben bekapcsolásával akadozott kicsit ilyesmi. Ja és elsők között kapja meg a Windows 10-et , mert közben fehjelesztették azt is.
Megy rajta folyamatosan online 3 email szinkronizáció, Mesenger, Facebook, Viber, Whatsapp, Skype, és mindent megkapok. Nem kell újraindítani több hónapja nem indítottam újra. Tényleg kicsit lassabnak tűnik az animáció miatt de baromi stabil több hónap után is akkor is ha nincs kikapcsolva.

Az akkuidő is baromi jó két sim kártyával is, 2 nap így megvan simán, ha nem terhelem agyon, sokat skypolunk a Hollandiában élő nővéremmel videóval neki ugyanannyi idő alatt a Samu S4-ese kb. háromszor annyit merül ennyi különbség. Ez használni kell csak kicsit unalmas is.

[ Szerkesztve ]

(#48) ToniSoprano válasza BobTail (#32) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Bobtail, az tényleg igaz, hogy windows 10-en a csempés alkalmazásoknak asztali gépen, tableten, és mobilon ugyanaz a forráskódja???

Mert ha igen akkor valószínűleg a verzió frissítésbeli lemaradás fel lesz számolva, mert asztali gépen elég sokan használnak asztali windows 10-et és oda is kell Viber, Messenger stb. programok stb. (A Viber jó meg megbízható de pl. WP 8.1-en nem lehet videótelefonálni, messengeren telefonálni :N)

Azt olvastam a project astoria leállt, bár annyira nem örülnék a droidos programoknak, nem annyira optimalizáltak, az alap programok pl. facebook is szíjvák az akkut, az IOS programok stabilabbak, jobban teszteltek, inkább onnan jöjjenek az appok, sokat szívtam a droiddal korábban.
A projekt Islandwoodról tudsz valamit?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#49) Den Hadnagy válasza ToniSoprano (#47) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Az a nagy különbség, hogy VOLT 35-40 ezres droidos telefonod, nem pedig MOST (amikor ez a Lumia megjelenik) nézel körbe a kínálatban, 45ért. Nem ugyanaz már a helyzet, de nem akarok csempe vs. droid flamet kelteni. Csak azt mondom, hogy szemben a múlttal, a windows már nem egyértelmű győztese az alsó-középkategóriának.

Az ára meg a droidnak is esni fog karácsonyra.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#50) ToniSoprano válasza Den Hadnagy (#49) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Akkor mondjál hasonló telefont mint a 640-es, 42 ezer körül függetlenül dual simes droidot, amire tuti jön a frissítés 2 évig és tuti nem cseszi el a telefont valamilyen szempontból. És nem lassulgat be 2-3 hónap után sem.

És 2 napot kibír, ha whatsapp, skype, viber, messenger+ 3 email folyamatosan online, és megy a glance screen is, és a záró képernyőre kiteszek egy csomó mindent pl. naptár, időjárás, nénapok, napkelte napnyugta stb. és az is frissül..

És így dual simmel folyamatos mobilnettel, kibír 2 napot, átlagos használat mellett?

Ja és támogassa az SD kártyát 128 GB-ig, vagy legalább 64 GB-ig, mert nekem az van most benne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.