Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akula


Akula
őstag

ilyen volt a bolygó neve halálban?

Amúgy persze, hogy nincs kereslet rá a végfelhasználói oldalon, nekem felesleges lenne a nappaliba. Viszont az autóipar rácuppanhatna a témára! Simán lehetne a kocsikba google appos útvonaltervező kivetítve a szélvédőre a többi feature mellé. Nem kéne letekintgetni a műszerfalra.

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#2) Reggie0 válasza Akula (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Arra boven jo a hagyomanyos HUD is, de cserebe joval olcsobb.

[ Szerkesztve ]

(#3) elefant válasza Akula (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

gondoltak már erre is, vannak ilyen irányú próbálkozások, de majd a hajlítható OLED kijelzőktől várják iitt az áttörést

(#4) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

"A videó az LG OLED TV támogatásával jött létre." :)

(#5) #06658560 válasza Akula (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyrészt GMapset kivetíteni jobban elvonná a figyelmet, hisz eléggé kitakarna a jármű előtti térből, másrészt ha ne az egész szélvédő ilyen(hajlítva), akkor a pereme szintén zavaró lesz. egész szélvédőt OLED-ből meg gondolom te sem akarnál kavicsfelverődés miatt cserélgetni.

(#6) orbano válasza Akula (#1) üzenetére


orbano
félisten

Ott azért a környezeti viszontagságoknak is ellen kell tudjon állni. Magas hő, pára, UV.

Én itthon is örülnék, ha a tükröm reggel kiírná a teendőimet :) vagy ilyesmi. ennek még olcsóbbnak kell lennie valóban, utána rengeteg felhasználási terület lehetne. pl. okos dohányzóasztal...

A vér nem válik VAZZE!™

(#7) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Pedig apám személyében lett volna rá egy vevőjük, mert nekik a nappaliban az ablak előtt van TV és mindig panaszkodik, hogy túl sok fényt fog le, milyen jó lenne egy átlátszó kijelző mint a scifikben :)

(#8) #56573440 válasza #06658560 (#5) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Egyrészt GMapset kivetíteni jobban elvonná a figyelmet, hisz eléggé kitakarna a jármű előtti térből"

Gondolom ez is csak pozicionálás kérdése lenne. Van olyan terület, ahova simán el tudnám képzelni mint átlátszó kijelző, jellemzően pl az ablak alsó felén, ahol eleve max a motorháztetőt látom.

(#9) #06658560 válasza #56573440 (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Melyik modern autóban látod még a motorháztetőt?

(#10) ALBY


ALBY
senior tag

Pedig én örülnék egy ilyen tévének egy szép házban a nappali ablaka helyett.
Ha nem használom kvázi ablaküveg, ha meg üzemel akkor nem süt bele a nap. (remélem hátulról se)

Sokkal célszerűbben lehetne berendezni ennek segítségével egy csomó nappalit.
Nomeg csajozós is :D

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#11) #16939776


#16939776
törölt tag

A sima átlátszó 46"-os LCD is horror áron van /Ugye ipari kijelző/-ről van szó >>1200USD
Ebből a méretből az Oled lenne 12000USD. Vajon melyiket fogják venni tonnaszámra? :U

Másrészt: a 24-órás üzemet/hideget/meleget napsütést nem is biztos hogy bírná az Oled technológia 3 éven keresztül. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) #56573440 válasza #06658560 (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

Én? Elég sokban. 2 méter vagyok.

Elég régóta használok pl Navier-t esténként, egyszer nem volt még zavaró vagy takart ki jelentős területet a látómezőmből. Egyébként meg gyártóktól is van már extraként beszerelt hud, bmw, ford is pont az alsó szekcióba a vezető elé vetít, és nem igazán zavaró.

Meg lehet ezt oldani rendesen is, nem kell kitakarjon hasznos területet vagy legyen zavaró. Bár a zavaró elég tág kategória vezetés közben, mert a nőket tolatáskor a zene is zavarja, úgyhogy szubjektív a történet ;]

Tény hogy a gyári megoldások nem gmaps szerű tömör cuccot jelenítenek meg, annak persze semmi értelme nem lenne alapvetően. De simán lehet találni pl a bal felső sarokban is akár egy kellemes területet ami ha átlátszó és az ábrák se vaskosak, akkor egyáltalán nem zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#13) #06658560 válasza #56573440 (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

" Egyébként meg gyártóktól is van már extraként beszerelt hud, bmw, ford is pont az alsó szekcióba a vezető elé vetít, és nem igazán zavaró."

Azok sem a motorháztető sávjába, hanem az út szintjére vetítenek. Egyébként köszönöm, tudom, mennyi járműben lehet kapni.

(#14) #56573440 válasza #06658560 (#13) üzenetére


#56573440
törölt tag

A lényeg hogy az alsó szekcióban bőségesen elfér egy ilyesmi megoldás, hogy kinek merre van a látóterében, hogy az út vonala vagy a motorháztető részben belelóg az már szerintem részletkérdés.

(#15) #06658560 válasza #56573440 (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel keret nélkül nem megoldható, így szerintem nem fér el ott sem.

(#16) Akula válasza #06658560 (#5) üzenetére


Akula
őstag

őőő, erre a kavicsdologra nem is gondoltam. :U
Én lelki szemeim előtt egy tiszta várost láttam (Minority Report, I robot, Aeon Flux, stb.)

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#17) tecsu válasza orbano (#6) üzenetére


tecsu
addikt

A tükröd? Na ne viccelj. Ilyen nárcisztikus vagy? :-D
A legtöbb ember ezred annyi időt sem pillant tükörre, mint egy monitorra.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#18) AAAgold válasza Akula (#16) üzenetére


AAAgold
senior tag

Kőfelverődés ellen jó módster, ha a kijelző csak az utastér felöli oldalon van, és nem ebből van az egész kijelző

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#19) #06658560 válasza AAAgold (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

.

[ Szerkesztve ]

(#20) #06658560 válasza AAAgold (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Annyira nem jó módszer, ha a látómezőn belül van, mindenképp csereköteles. Legalábbis németeknél. S náluk ökölszabály erre: amit az ablaktörlő töröl, azon belül csere.

Szerk.: kicsit félre olvastam: amennyiben egy egység, vagy össze van ragasztva, akkor mindegy. Ha külön van, akkor nagyon beleszólhat a torzításba, fénytörésbe.

(#21) orbano válasza tecsu (#17) üzenetére


orbano
félisten

reggel fogmosás, borotválkozás, ilyesmi. ezt ápoltságnak hívják, nem nárcisztikusságnak :D

ettől függetlenül nárcisztikus személyiségzavarom van, de nem a tükörben magamat bámulós fajta :DD

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) Reggie0 válasza Akula (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol meg hogy lemossak es felpolirozzak a kavicsot, azaz tiszta, meg felverodik az utrol ;]

(#23) Lacok


Lacok
őstag

Gondolom a döntést egy alapos piackutatás előzte meg.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#24) tecsu válasza orbano (#21) üzenetére


tecsu
addikt

"Reggel fogmosás, borotválkozás, ilyesmi."
Bevallom, én ezeket is sokszor monitor előtt végzem. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#25) Reggie0 válasza tecsu (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Legalabb webkamerat hasznalsz borotvalkozasnal?

(#26) tecsu válasza Reggie0 (#25) üzenetére


tecsu
addikt

Géppel végigtolom, majd kézivel (egy kis időre tükör előtt) kiigazítom.
Webkamera, jó ötlet! :DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.