Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Egy picit drága mind a kettő 6-os sorozat létére... Bár ez szokás szerint csak nyitóár. 5-10k-val olcsóbban már jó vétel lesz mind a kettő szerintem.

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#2) hroberto válasza HaJózsi (#1) üzenetére


hroberto
veterán

Szerintem meg abszolút nem drága a 640. Az Edigitalnál most kupon akcióban 42 ezerért megvásárolható. Szvsz nagyon jó vétel.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#3) HaJózsi válasza hroberto (#2) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Az mondjuk igen jó ár. *.*

(jujj, fanatikus tag lettem :D )

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#4) enginev3.0


enginev3.0
félisten

hrdveresen szinte ugyanazt tudja

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5) gery14bmh1


gery14bmh1
csendes tag

eDigital-nál megrendeltem még pénteken 42-ért már alig várom, hogy mehessek érte. Remélem a héten már a kezemben lesz :))

150+ pozitív / 0 negatív :)

(#6) D4ni


D4ni
őstag

Ennek is olyan sz@r lesz a képernyője, mint az 535nek? Hiába cseréltek rajta ki mindent ugyan olyan maradt.... Ja, és ne is beszéljünk a 930ról..valahogy ezek a lumiák képernyő erzékenységben hibádzannak...

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#7) hroberto válasza D4ni (#6) üzenetére


hroberto
veterán

Nem hiszem, hogy ezzel bármi gond lenne. A 930 kijelző érzékenységével aztán meg végképp semmi baj nincs.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#8) erahurka válasza D4ni (#6) üzenetére


erahurka
félisten

Akik próbálták azt mondják itt nincs baj vele.

(#9) chipesz


chipesz
őstag

"hrdveresen szinte ugyanazt tudja, mint testvére, csak az előlapi fényképező ennél már 5 megapixeles"

Ja, meg a hátlapi kamerája is jobb egy "kicsit".

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#10) zombinyul válasza gery14bmh1 (#5) üzenetére


zombinyul
addikt

42-ert tenyleg jo aron van. :K

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#11) Pearce


Pearce
aktív tag

Glance-ről lehet tudni, hogy van-e bennük?

(#12) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Olyan nincs, ami ilyen 720p felbontású, de kisebb mint 5 inch a kijelzője?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) tomboy0013 válasza D4ni (#6) üzenetére


tomboy0013
veterán

Te miről beszélsz? Egyedül az 535-nek vannak érintési problémái. A 930-cal semmi gond sincs.

(#14) Wildpath válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


Wildpath
tag

735-ös

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#15) chipesz válasza Pearce (#11) üzenetére


chipesz
őstag

Mindkettő tudja a Glance-t.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#16) BobTail válasza Pearce (#11) üzenetére


BobTail
őstag

Van bennük.

(#1) HaJózsi, ne a nevét nézd, és máris jó áron van a tudásához képest.

(#17) janeszgol


janeszgol
félisten

Én eladom az egyik L520-am, hogy majd tudjak venni valami nagyobbat, újabbat. Lumia 640-en fent van a listámon (olyan 40-45 közötti áron.)

Aki megvette, ne legyen rest ide írni egy kis véleményt. De bújom a netet rendesen érte.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) BobTail válasza janeszgol (#17) üzenetére


BobTail
őstag

Két hete használom, konkrét kérdésekre pedig szívesen válaszolok.

Amit már privátban megírtam pár embernek:

"Nálam most egy 4G LTE verziós van, de ez igazából lényegtelen, 3G DS minden paraméterében ugyanez. Röviden tömören annyit tudnék mondani a Lumia 640-es készülékről, hogy ilyen áron ilyen jó Lumia készülék még nem volt. A hardver ugyanaz, ami a 730/735-ben és a Lumia 830-ban található, szóval a sebességgel és a megbízható működéssel nincs gond. A kijelzője 5", ami véleményem szerint még a használhatóság határán van (napi szinten Lumia 930-at használok fő telefonomként lassan egy éve, de 1520-asom is van - utóbbit nem tudtam napi szinten használni). Paramétereiben hasonló a 830-as készülékhez, amit szintén volt lehetőségem tesztelni pár hétig még az ősszel, és véleményem szerint szebb, kontrasztosabb a 640-es megjelenítője és jobbak a betekintési szögei.

Kamerában szintén nincs oka szégyenkezni, annak ellenére, hogy nem Zeiss és nem is PureView, elérhető rajta a legújabb Lumia Camera 5 alkalmazás minden extrájával együtt, így rendkívül profi képeket lehet készíteni vele: [link]

Üzmeidőről nem tudok releváns véleményt írni, mivel SIM nélkül használom, de a hardverből és a hozzá hasonló készülékek üzemidejéből következtetve, átlagfelhasználás mellett biztosra veszem, hogy simán kibír 1,5 - 2 napot a 2500 mAh akku."

(#19) Fiery válasza BobTail (#18) üzenetére


Fiery
veterán

Alairasodat ("Microsoft Lumia Ambassador") figyelembe veve nehez objektivkent ertekelni a velemenyedet ;) De azert koszi :R En mar annak is nagyon orulnek, ha a Lumia 535-fele kijelzo problemak nem lennenek jelen az ujabb modellekben. Marhara idegesito, es me'g sosem talalkoztam ilyen telefonnal, ahol benanak erzem magam, mert me'g scrollozni sem "tudok"... Ha csak az 535-re jellemzo ez, akkor hurra.

[ Szerkesztve ]

(#20) benike1999


benike1999
tag

Nagyon várom már a 64 bites lumiákat 2 GB RAM-mal! Valaki tudja jönnek-e egyáltalán a közeljövőben ilyenek?

(#21) Fiery válasza benike1999 (#20) üzenetére


Fiery
veterán

Ha a Microsoft kicsit is okos, akkor a Win10/WP10 rajtjara jon egy high-end Lumia telefon es egy high-end Lumia phablet is, ezeknel szerintem nyugodtan lehet boritekolni a 2 GB RAM-ot. A 1520 kulonosen érett a frissitesre, plane hogy mar nem is forgalmazzak a legtobb helyen. A 64 bitrol en ugy tudom, nem lesz elso korben, legfeljebb az elso vagy masodik WP10 frissitesben lehet ilyesmirol szo. A Microsoft eddigi kommunikaciojabol az szurheto le, hogy sokkal tobb mindent szerettek volna berakni a Win10/WP10-be, de ido hianyaban nehany dolgot kenytelenek az oszi ill. a jovore esedekes frissitesekig eltolni.

[ Szerkesztve ]

(#22) BobTail válasza Fiery (#19) üzenetére


BobTail
őstag

Csak az első szériás 535-ökre jellemző ez sajnos.

(#23) Fiery válasza BobTail (#22) üzenetére


Fiery
veterán

En az enyemet 2 hete vettem (ujonnan, Bp-en), es eleg bosszanto ez a hiba. Plane, mivel abban remenykedtem, az Update 2 vagy a Win10 TP megoldja, de me'g rosszabb lett a helyzet :( Mar az 535-ot kicsomagolva is az volt az erzesem, hogy a 630 egy sokkal szimpatikusabb modell, az pont jo meret volt szamomra, hibatlanul teszi a dolgat, de ezzel a kijelzo hibaval plane a 630 fele huzok :) De ha mas modellre nem jellemzo ez a hiba, az pozitiv, legalabb legkozelebb nem nyulok megint mellé.

Az elso vs. masodik szeriat honnan lehet tudni? A modell szambol? Vagy firmware revizio?

[ Szerkesztve ]

(#24) D4ni válasza BobTail (#22) üzenetére


D4ni
őstag

Ebben sajnos nincs igazad, hiába mentek szervizbe az 535öseink, sajnos érintő csere lett a vége. Ugyan olyan rossz maradt.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#25) BobTail válasza D4ni (#24) üzenetére


BobTail
őstag

Nem értem miben nincs igazam. Nem mondtam, hogy érintőcsere megoldja a problémát, sőt - én azt olvastam valamelyik fórumon, hogy alaplapcsere oldotta meg végül a gondot.

(#26) GeryFlash


GeryFlash
veterán

42-ért nem rossz vétel, kíváncsi leszek a 7-es széria végre megkapja a snapi 61x-et vagy nagy kegyesen odadobnak 70-80-rét egy 410-et meg 1-1,5gb RAM-ot...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27) razzorr


razzorr
őstag

Na végre,erre a hírre vártam, itt az XL. Ha bekerül a Voda kínálatába és nem jön mondjuk egy 740, akkor nyáron fájdalmas búcsút veszek a 720-amtól,ami pont most lesz 2éves,de még nagy dúzzogva megvagyunk egymással :)

(#28) #81562624


#81562624
törölt tag

Épp mostanság váltok telót. Eddig a 735 volt a befutó, de megláttam ezt a hírt... Mi a különbség a két telefon között eltekintve a kamerától és a márkajelzéstől? :)

(#29) FіkuszKukіsz válasza #81562624 (#28) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

(#30) janeszgol válasza BobTail (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Te jó isten, ezek a képek nagyon jók. Legalábbis az én agyamnak. Köszi, már el is mentettem az edigis l640 weblapot a megfelelő helyre (2015 mobilvásárlás).

Kijelző is okés azt írtad. Egy (+1) kérdésem lenne még. Jack. Eddig szinte minden Lumianál probléma volt. És a bónusz kérdés. Gombok minősége (tartósságára vonatkozó tipp). Mindkettő fontos lenne nekem! Köszönöm! :R :R

Mondjuk az LTE miatt Vodát kell megvárnom. Vagy lemondok a 4G-ről.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) jacis


jacis
nagyúr

Hiányoztak mint tanyára a villany.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#32) #81562624 válasza FіkuszKukіsz (#29) üzenetére


#81562624
törölt tag

Köszi.
Úgy látom közel azonos a két teló. :)

(#33) FіkuszKukіsz válasza janeszgol (#30) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Arra nem kell várnod. A voda már múlt hét óta forgalmazza a 640 LTE-t.

Romanes eunt domus

(#34) dzsi23 válasza FіkuszKukіsz (#29) üzenetére


dzsi23
addikt

Csak az maradt ki az összehasonlításból, ami miatt majdnem a 735-öt választottam pár hete: a 735-ben AMOLED van, a 640-ben IPS. :U (Végül az android nyert nálam, de mindenképp AMOLED-et akartam, így S3 Neo-m lett.)

[ Szerkesztve ]

(#35) erahurka válasza dzsi23 (#34) üzenetére


erahurka
félisten

Miért nem 735 lett végül?

(#29) bwooster: Jajj ne! Az ilyen összehasonlítások 90%-a bullshit! Hiányzó, rosszul megadott adatok, stb. Jobb ha megnyit az ember két GSM Arena lapot aztán ide-oda kattintgat.

Más: 640-hez és 640 XL-hez lehet tudni rekesz értékeket?

[ Szerkesztve ]

(#36) FіkuszKukіsz válasza erahurka (#35) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Azért írtam, hogy az első találat a guglin.

Romanes eunt domus

(#37) tailor válasza jacis (#31) üzenetére


tailor
őstag

Hát még ez az eszes hozzászólásod! ;)

(#38) janeszgol válasza FіkuszKukіsz (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Basszus, igazad van! Feltöltősen venném, mert előfizum már van. Két telefont néztem ki eddig: Ace 4 és a Lumia 640 (Vodánál 40k és 45k). Na ha valaki elviszi az egyik L520-amat, már megyek is a boltba. Csak még nem tudom, melyiket vegyem meg. :R

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) NGA válasza FіkuszKukіsz (#29) üzenetére


NGA
addikt

Ennyi hülyeséget, mint amit itt leírtak :-)

(#41) szami777 válasza BobTail (#18) üzenetére


szami777
addikt

Egész jó fotókat csinál, lumia 535-nek is az a legnagyobb erőssége, így ezen meg sem lepődök, ha a telenoros flottámba olcsóbban be lehet szerezni, akkor lehet ezt választom az LG Spirit helyett.
Csak ez a fránya WP olyan idegen nekem.

+kérdés
A hátlap anyaga milyen?
535-nek eléggé gyér lett, benyomódik, folyamatosan recseg, ha fogtál olyat a kezedben, tudod miről beszélek. :)
Itt jobb a helyzet?

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#42) Árpi001


Árpi001
senior tag

Hova lett a fizikai kamera/exponáló gomb?????

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#43) zombinyul válasza #32839680 (#39) üzenetére


zombinyul
addikt

Hamarosan lesz a 735-be értesítő led.

A többieknek: az osszehasonlitashoz annyit, hogy tenyleg nagyon sok a hibas adat. Ennel azér ha nem is sokkal, de nagyobb kulinbsegek vannak a két telefon kozott.

A szerkesztosegnek: várható valamikorra 640 / XL teszt?

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#45) WinPho


WinPho
senior tag

A 640XL nagyon várós! :K

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#46) dzsi23 válasza erahurka (#35) üzenetére


dzsi23
addikt

Mint írtam, "az android nyert". A családban/ismerősi körben mindenkinek androidos telefonja van (persze, nem a tömeg után akarok menni, mint a birkák, de sokszor jól jön a kompatibilitás), nekem is csak androidos volt eddig, próbáltam pár napig wp-t, de várok vele még 1-2 évet. Androidra próbálok fejlesztgetni is, ahhoz meg nem árt egy telefon, mert az emulátor nem az igazi. Na meg a kedvenc alkalmazásaim (Eredmények, PES2012, stb.) nincsenek wp-re. :)

(#48) zombinyul válasza #32839680 (#44) üzenetére


zombinyul
addikt

En mar olyat is olvastam, hogy a GDR2-vel aktiválják. Ugyhogy meg a Win 10-ig se kell varni.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#49) dzsi23 válasza #32839680 (#47) üzenetére


dzsi23
addikt

A PES jobb, mint a DLS, az Eredmények pedig magyar app, és 28 féle sport eredményeit lehet figyelni, nem csak focit. :)

(#50) lexter00


lexter00
őstag

Na ez lesz(640) a L625-öm utódja,remélem a Telenor beveszi a kínálatba .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.