Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Matthisa


Matthisa
tag

Szerintetek kapható lesz a közeljövőben 640esből az LTE itthon? Illetve a kuponkód már mától nem jó az edigitalnal?

[ Szerkesztve ]

(#302) y300fire válasza Matthisa (#301) üzenetére


y300fire
tag

Vodafonál már Lte-s változat van....

(#303) pushalias válasza petya2012 (#300) üzenetére


pushalias
addikt

Most komolyan érdekelne, te tényleg hosszú ű-vel is mondod azokat szavakat, amiket azzal írsz?

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#304) erahurka válasza Matthisa (#301) üzenetére


erahurka
félisten

20-ig volt érvényes :(
Majd lesz másik gondolom.

Valaki írta korábban hogy LTE verzió csak szolgáltatóknál lesz kapható.

[ Szerkesztve ]

(#305) #92267264


#92267264
törölt tag

Tegnap érkezett pickpackpontra egy 640dual az edigitaltol kuponos áron 42ért, de nem fogom átvenni, ha kell valakinek szóljon :)

(#306) BobTail


BobTail
őstag

Ma kaptam 640 XL-t tesztelésre - leginkább fotózásra, de ha van kérdésetek, szívesen megnézem, kipróbálom, stb.

(#307) kszemi válasza BobTail (#306) üzenetére


kszemi
csendes tag

halihó! Milyen színben? Engem érdekelne, hogy a 640-hez képest jobb vmivel az összeszerelése? Nem nyikorog a hátlap? Jobb minőségű a műanyag, vagy ugyanolyan, mint a 640-e? Én egy fekete hátlapos 640-t néztem, de annak a hátlapja eléggé gyengének tűnt...

(#308) erahurka válasza BobTail (#306) üzenetére


erahurka
félisten

Mennyire használható egy kézzel? Egy androidos 5,7-6"-os készülékhez képest.

(#309) aramis00 válasza BobTail (#306) üzenetére


aramis00
tag

Várjuk a képeket! :D
Addig is kérdések: DS vagy LTE-t kaptál. Bár mintha azt írtad volna korábban, h csak wifivel (pda-ként) használod a telókat, de ha mégsem, az LTE vs. HSPA (3G) lefedettség és sebesség különbség érdekelne.

Az képernyő/üzemidő is érdekelne, bár lehet ebben megint nem te tudsz segíteni a SIM kártya használat hiányában!

(Sajnos élőben még nem sikerült egyiket sem látnom. Elvileg holnap érkezik a fehér 640 DS, amit megrendeltem.)
ui: Pécsiek: van már valahol kiállítva bármelyikből?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#310) petya2012 válasza pushalias (#303) üzenetére


petya2012
őstag

csak a te kedvedért beíratkozom egy nyelvtantanárhoz :DD
most komolyan ez annyira fontos,hogy hosszú ű-vel írtam és nem röviddel :D

[ Szerkesztve ]

(#311) WinPho válasza BobTail (#306) üzenetére


WinPho
senior tag

Kijelző? Akku? Kamera? Hangszóró? Fülessel milyen? :R

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#312) BobTail


BobTail
őstag

(#307) kszemi, narancs, összeszerelés rendben van (mintha unibody lenne), hátlap nem nyikorog (nálam 640-é sem, bár ott lehet, hogy a lakkozott réteg kicsit masszívabbá teszi a hátlapot), jobb minőségű műanyag (vastagabb, mint pl. ami az 535-ön van).

(#308) erahurka, 1520-am van összehaonlítási alapként, annál kicsit vastagabb, sarkosabb, de nem sokkal kisebb (5,7" - 6"). Egy kézzel már 1520-at sem tudtam használni, egy kézben csak oldalára fordítva érem el a bal felső sarkát, de nekem kis kezem van, szóval ez egyén függő. Win10-ben az egykezes gépelést elősegítő jobbra (vagy balra) kicsinyíthető billentyűzet jól fog jönni.

(#309) aramis00, egyelőre nem volt időm és nem is jártam olyan helyen, ahol tudtam volna fényképezni, de majd hozok párat... igyekszem a legjobbat kihozni ebből is (de ezért remélem nem fog senki csalással vádolni) ;) Ez egy 3G SS, ami egyáltalán nem lesz itthon kapható + SIM-kártyát sem teszek bele, úgyhogy ezekre nem tudok válaszolni, de ezzel a hardverrel + akkumulátorral meglepne, ha nem tudna min. 2 napos üzemidőt átlagfelhasználat mellett :)

(#311) WinPho, kijelző szép kontrasztos, akkumulátor nagy, kamera - ha a 640-ből indulok ki, akkor bizonyára ez is kategóriájában az egyik legjobb lesz ebben a tekintetben, hangszóró nem egy 5800 / vagy Lumia 920, de szól :DDD ill. normális fejhallgatóval (Monster Purity HD) nem veszek észre különbséget 930-hoz képest

(#313) kszemi válasza BobTail (#312) üzenetére


kszemi
csendes tag

köszi szépen az infot! ezt örömmel hallom :) pont egy narancsban gondolkodom, bár, azért ha tehetem, majd megnézném élőben is, de ez biztató, amit írtál. Ha összejön, egy XL-re majd benevezek :)

(#314) WinPho válasza BobTail (#312) üzenetére


WinPho
senior tag

Köszönöm! Ígéretes darab, várom a kékekhez! :R

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#315) BobTail válasza WinPho (#314) üzenetére


BobTail
őstag

Addig ne állj fél lábon :U

(#316) ToniSoprano válasza BobTail (#315) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Neked a 640-esből milyen színű telefonod volt? Lehet a fényes hátlapos kicsit vastagabb, stabilabb, mint a matt fekete? A 640-ből is narancs volt nálad, az nagyon gagyi volt? Az 535-ös narancs hátlappal láttam, az azért nem volt túl szép.
A WP-re van olyan program, ami pl. este 11-korrepülő üzemmódba teszi a telót és reggel 5-kor visszakapcsolja rendes üzemmódba?

[ Szerkesztve ]

(#317) erahurka válasza BobTail (#312) üzenetére


erahurka
félisten

Köszi! :R

A sima 640 fejhallgatóval rossz volt?

(#318) aramis00 válasza BobTail (#312) üzenetére


aramis00
tag

Köszi. Akkor jól sejtettem. De valóban, egy 3000mAh akkuval még izmosabb használat mellett is számítanék a 2 napos működésre.

Méret témához:
Mikor megrendeltem, még csak a 640 DS volt elérhető. Félek, h kicsi lesz az 5", mert most 5,5"-os telefonom van és eléggé megszoktam (és a kezem is elég nagy). Remélem holnap tényleg megérkezik a teló és akkor majd meglátom! Max. becserélem egy 640 XL-re.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#319) SpeedHUNGARY


SpeedHUNGARY
aktív tag

Sziasztok!

Én is ma kaptam készhez a 640 XL LTE variánst. Nagyon pöpec! Fotózni még nem volt alkalmam, de csatlakozom BobTail kollegához: összeszerelés hibátlan (nem nyöszörög-nyikorog, tényleg, mintha unibody lenne) és a kijelző is szép képet mutat!

Asszem jó barátok leszünk... :)

"Aki hülye, haljon meg!" - De mi van, ha én még nem akarok? GamerTag: Seedcop

(#320) WinPho válasza BobTail (#315) üzenetére


WinPho
senior tag

Nane... :W
Ez azt jelenti, hogy egyáltalán, vagy csak jó későn?

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#321) BobTail válasza WinPho (#320) üzenetére


BobTail
őstag

Egyáltalán nem.

(#322) maliszka


maliszka
csendes tag

Helló, rutinos WP felhasználókat szeretnék zaklatni pár kérdéssel, pár dologra nem jövök rá:
Az első:
Hogyan tudom beállítani, hogy a billentyűzet rezegjen minden alkalmazásban?
Előre is köszi

(#323) zombinyul válasza maliszka (#322) üzenetére


zombinyul
addikt

Sehogy.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#324) maliszka válasza zombinyul (#323) üzenetére


maliszka
csendes tag

Hm, ez nem túl jó hír :)

Külön SMS írásnál, Viber-nél se lehet valamit ügyeskedni?

Köszi

(#325) Gregorg


Gregorg
tag

Sziasztok!

Na megvan a fehér, glossy 640.
Először féltem tőle, de ez a legszebb verzió mind közül, állítom. talán a matt fehér még jó lenne. Ha lenne)

Vélemény:

kijelző: betekintési szög nem legjobb, bár használatban ez nem zavar, hiszen arcom felé fordítom, más meg nem látja épp mit nyomkodok. szép képe van, 4.7 nekem épp kevés volt, ezzel az 5-tel nagyon jól el fogok lenni. Káva pont nem zavaró, ennyi pont elfér oda. Tehát a méretezés nagyon jó.

kamera: nem primőr. okosan kell fényképezni, mert felső kategóriás képeket csak nagyon elcsípve lehet vele lőni. Ez egy átlag! kamera.

ház: doboz... mindig is szerettem a nehéz, hangsúlyos telefont. na ez most ebből kimaradt. a hátlap tényleg nyekereg. így egy utángyártott, FÉM!! hátlap nagyon jól jönne. Ilyenre van lehetőség szerintetek? Tuti fogyni fog mint a cukor, szóval ilyen kieget is lehet gyártanának hozzá.

Appok: kb egy évet hagytam ki wp fropnton és appok számával meg vagyok elégedve. Aki azt mondja h wp app store üres, az hülye. Teli van appokkal, ténylegesen sok és sokkal több van, mint volt és használhatóak. Az, hogy 9001 flashlight helyett 12 van, ami ugyanazt a funkcionalitást adja, az android e-pénisz növelő max.

Hang: ne tartsd ágyon pl kijelzővel felfelé mert elvész a hang. minőségre egyébként nem a legjobb a hangszóró. feladatát elvégzi, mint sok közép - alsóközép kategóriás, de xiaomi redmi 1s-nek jobb hangzása volt. Fülessel a hangminőség primőr, nagyon szép hangja van. gondolkodom egy nagy nagy nokiás fülesben, hétezerért jó áron van. és színes. beszélgetés hangminősége meglepően tiszta. valaki itt fórumon írta, hogy zörejes stb. nem értek vele egyet.

akksi: üzemideje kiemelkedő. megszoktam a kevesebb, mint egy napos heavy user töltés nélküli telefonolást, na ennél sehogy nem akar olyan gyorsan tölteni. pedig tényleg sokat nyomkodom, 3g all in, waze alkalmazás sokat megy. nagyon nagy piros pont.

belső tartalom: snapi 400, 1 gig ram. nézd. smooth az egész. halo játékok tuti elkérik a giga ramot de nem találkoztam olyannal, ami megfektetné, tény a betöltési időket unblock minden appnál tudják még hova javítani. viszont élvezhetően, nyugodtan lehet használni a telefont anélkül, hogy bármilyen alkalmazás, funkció belassulna, szakadozna, bármi infó nélkül faképnél hagyna, hogy az akksit vehessem ki, hogy újra hozzám szóljon. megváltás.

A heartstone alkalmazásról 2 nappal a telefoncsere előtt tudtam meg, hogy androidon fut , itt meg nincs.. na azért jár egy b...meg

[ Szerkesztve ]

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#326) scyllarus válasza Gregorg (#325) üzenetére


scyllarus
veterán

primőr=korai zöldség <> prémium :K
Köszi a leírást, hasznosnak találtam. Fém hátlapot nem nagyon gyártanak utólag, nagyon hozzá kell tervezni a telefont, az antennák miatt.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#327) dzsi23 válasza scyllarus (#326) üzenetére


dzsi23
addikt

Esetleg "príma" jó lenne oda. :D

Nekem S3 Neo-m van, ahhoz gyártanak Kínában ilyen fém tokot/hátlapot, de ez is leárnyékolja valamennyire az antennákat, így le is mondtam a rendelésről. :(

(#328) y300fire


y300fire
tag

A T-mobile 29-ért adja a 635-öt fejhallgatóval. Megéri várni a 640 4g-re? Megéri majd közel +30 ezer forint? Még nem vagyok luminás ezért kérdezném...

635 kisebb, és nincs kamerafény,nem hd a kijelző de már az is 1gb ram....

Érdemes várni?

(#329) gerii válasza y300fire (#328) üzenetére


gerii
addikt

Nem lesz az olyan sok. 735 40-50k között van alap előfizuval.

(#330) y300fire válasza gerii (#329) üzenetére


y300fire
tag

Kártyafüggetlenül venném.... Bár a Vodánál 45 kártyásan, csak azt nem sikerült még kiderítenem hogy van e rajta szolgáltatói korlát.....

(#331) scyllarus válasza y300fire (#328) üzenetére


scyllarus
veterán

Én is a 735 és a 635 közé várom az árát.
Egyéni preferencia, nekem minimum 5" kell, ezért a 635 kiesett. A mobilfény is jól jön, a 8 MP meg nekem a tökéletes kamerafelbontás (5-tel is elvagyok, 8-nál nagyobbra nincs szükségem).
Nekem maximálisan eltalálták ( na jó, amoled...) a kívánságaimat a 640-nel, ezért akarok áttérni :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#332) aramis00


aramis00
tag

Megjött a fehér 640-esem.
Sajnos kevés időm volt a hétvégén ezzel foglalkozni, így ez kb. 1 órás nyomkodás tapasztalata.
És már az elején lelövöm a poént: kicsit csalódott vagyok.
Tekinthetjük egyben gyors összehasonlításnak is ezt a posztot a Lumia 735-ös készülékkel.

Tehát van egy 735-ös Nokiánk is, amiben ugye azonos a belső hardver, elvileg. Gondoltam a 735-össel azonos lesz a sebesség is, de nem 100%-ig van így. Főleg a képernyőváltások, animációk tűnnek lassabbnak, darabosabbnak. A programok indításában nem tapasztaltam különbséget.
Lehet, hogy az LTE-s S400 SOC más, gyorsabb, mint az ebben levő dual SIM-et kezelő változat?
Vagy az lehet, hogy ezt a jelenséget a kijelző okozza? Nem tudom, de a görgetés egyértelműen különbözik. Míg a 735-ös ugyanazon a weboldalon, vagy pl. az app boltban vajpuhán görget, a 640-es darabos(nak látom), főleg lassabb mozdulatok esetén. Hozzászoktam már a 735-ös haszálatához, ezért már önmagában a 640-est nyomkodva feltűnt ez. Egymás mellett még jobban látható a különbség.
A másik csalódás, a hangszóró (a hátsó, nem a beszéd), ami a 735-énél jóval gyengébben szól.
A telefonok házának minőségét nem érdemes összevetni, ezt tudtam.
Mielőtt valaki fehívná rá a figyelmem, hozzáteszem, hogy tudom, hogy jóval kevesebb pénzért (gyári garanciás, független készülékeket összehasonlítva) nem várhatom ugyanazt a minőséget/tudást, és így is kiváló ár/érték arányú készülékről beszélünk, de azért a tesztekben, vagy én nem voltam elég figyelmes, vagy ezeket a különbségeket nem hangsúlyozták eléggé. (A kamerát, és a beszéghangszórót nem teszteltem eddig, de ezek is különböznek.)
Valószínűleg az is rátesz egy lapáttal a pillanatnyi elégedetlenség érzésemre, hogy már nagyon beleéltem magam, hogy a 6-os sorozat ellenére (de a 735-nél jóval újabb modellként) kaphatok közel olyan minőséget, kedvezőbb áron. Az bizonyosodott be számomra ismét, hogy a normális cégeknél, az olcsóbb termék gyengébb is (,és ez így helyes)! Újra leírom: én vártam túl sokat tőle!

Bocs a hosszú posztért.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#333) ToniSoprano válasza aramis00 (#332) üzenetére


ToniSoprano
addikt

A lassúság azért is lehetett, mert frissítgetett a háttérben bekapcsolás után vagy ilyesmi, ha csak 1 órát használtad akár, bár a 730 kijelzője lehet érzékenyebb, de elég könnyű az egykezes használatot megszokni a 640-en. Szerintem azért más a 730 és a 640 egy fontos dologban, hogy míg a 730/735-ben amoled típusú kijelző van, míg a 640-ben IPS. Én Amoled típusú kijelzőt nem vennék, az összehasonlító videó is bemutatta, hogy minden embernek eléggé narancssárgás a feje, és nincsen igazán fehér szín benne. Szóval azért is jó a 640 mert olcsó IPS kijelzős alternatíva a 730/735-ös amolednek.

Nekem a 730 nagyon erősen sarkos formája sem tetszik, mondjuk a 640 sem tetszik, kékben azért elmegy, de úgyis szilikon tok van rajta több okból is. (Formára Huawei P6 jött be nagyon, de az drága és már régi széria, meg android, most váltani akartam.)

Mondjuk mostmár a 730-t is kezdik leakciózni az emagnál akcióban 55 körül van (a 735 maradt 70), így már tényleg elgondolkodtató, aki szereti az amoledet, annak nem kérdés, aki az IPS-t és a 15 %-kal nagyobb kijelzőt annak inkább a 640-en. Mondjuk nekem csak a dual simmes verzió jöhet szóba, sokat lehet spórolni, főleg aki mobilnetezik is. Az első kártyában T-s Domino kártya van, a másikban Telenoros 2GB-os APN NET 1690 Ft/hó, hűség nélkül. Nyilván ha lesz jobb APN netes akció máshol azonnal váltok, válthatok. (Eredetileg céges ment volna mellé, de sokkal kényelmesebb, egyszerűbb egy 93 grammos, pirinyó 3,2 colos kijelzős Nokia c5-03, 3-7 napig bírja, nem kő izgulni ezen, ütni vágni tökéletes telefon, ezerszer leesett már semmi baja masszív flip tokban.)

(#334) balika21


balika21
tag

sziasztok
Nálatok,hogy futnak a játékok? Nálam vannak olyanok,amik a gyengébb hardveres htc 8s-emen vígan futottak,ezen eleinte akadozik,majd jó lesz. Ez mitől lehet?

(#335) Devas válasza aramis00 (#332) üzenetére


Devas
őstag

A napokban olvastam olyan 735-ös gazdi panaszát, miszerint a telefonja darabos, egyáltalán nem gördülékeny (mint a 620-asa anno). 2-szer visszadobta a szervíz, hogy nincs vele semmi probléma, de harmadik alkalommal már az volt a válaszuk, hogy gazdaságosan nem javítható. Igaz volt más probléma is a készülékkel, lilás kijelző, azt hiszem ezzel a két problémával küldte a szervízbe.

Szóval ha nem fluid a telefon, az lehet egyedi probléma is.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#336) y300fire


y300fire
tag

Mennyi jótállást kell adni a 640-re? Valaki 1 évet ad valamilyen webshop meg kettőt..... ???

(#337) HaZse válasza y300fire (#336) üzenetére


HaZse
őstag

Elvileg 24 hónap garanciát ad az extreme digital.

A GSM boltis, meg annyit, amennyit ő akar.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#338) balika21 válasza balika21 (#334) üzenetére


balika21
tag

Senkinek nincs játéktapasztalata? Most csak az enyém ilyen,vagy másé is?

(#339) HaZse válasza balika21 (#338) üzenetére


HaZse
őstag

Melyik játékkal van gond? Lumia 830-on meg tudom nézni. Abban is snapi400-as van.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#340) liquidgold válasza BobTail (#321) üzenetére


liquidgold
tag

Üdv! Másik 640 topicban az a kérdés miért nem mutat a glance dátumot és értesítéseket. Ez valóban így van vagy csak beállításbeli hiányosság?

(#341) aeroxr válasza liquidgold (#340) üzenetére


aeroxr
tag

szia,

dátumot nem mutat, de értesítéseket és időjárást az óra mellett igen, csak beállítás kérdése, ha a kijelző nem amoled

The truth is out there.

(#342) liquidgold válasza aeroxr (#341) üzenetére


liquidgold
tag

Hogy érted, ha nem amoled? Hogy függ össze?... Dátumot vajon miért nem? :(

(#343) balika21 válasza HaZse (#339) üzenetére


balika21
tag

pl.: GT Racing 2

(#344) y300fire


y300fire
tag

Megtaláltam a Lumina 640 LTE változatot kártyafüggetlenül. 49 ezer...

www.smartshop.hu

Csak egy gáz van: Uniós 1 év garancia..... :-(

(#345) -atesz- válasza aeroxr (#341) üzenetére


-atesz-
aktív tag

Ezt most, hogy? :F

(#346) HaZse válasza balika21 (#343) üzenetére


HaZse
őstag

Kipróbáltam. Nálam (Lumia 830) folyamatos a játék.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#347) aeroxr válasza -atesz- (#345) üzenetére


aeroxr
tag

Ha jól tudom amoled kijelzős lumiakon nem támogatott a glance.

IPS kejelzőn alapértelmezettként csak órát mutat (dátumot nem, külön beállítás) a glance ha engedélyezve van.
Be lehet állítani h az órán felül milyen értesítések jelenjenek meg: sms, email, hívás stb.

Egyes alkalmazások is megjeleníthetnek infokat az óra és az értesítések felett pl: időjárás.
Ezt az adott lakalmazáson belül lehet beállítani.

Kép

The truth is out there.

(#348) BobTail válasza aeroxr (#347) üzenetére


BobTail
őstag

AMOLED-es Lumia, amin tuti van Glance: 820, 925, 1020.

És 640/640 XL-en szerintem a GDR2 miatt nem ugyanaz a gyorsnézeti beállítások vannak, mint a többi telefonon, de szeirntem csak frissítés kérdése az egész, és ki lehet tenni majd ezekre a telefonokra is a többi infót.

(#349) HaZse válasza BobTail (#348) üzenetére


HaZse
őstag

Az én Lumia 830-amon GDR2 (Windows Phone 8.1 Update 2) van fent és van glance dátummal, naptári értesítővel és időjárással együtt.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#350) Devas válasza aeroxr (#347) üzenetére


Devas
őstag

Ez a kép szakasztott úgy néz ki, mintha az én 735-ösöm lenne a képen. Én egy netről letöltött tökéletesen fekete színű képet használok zárolási képnek, így megvan a Glance feeling. :DDD

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.