Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) Grath válasza TazLeacher (#32) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

Szia,

Köszi szépen a reakciókat, leírnám a válaszaimat.

Ennyire egyszerű még sosem volt a lapok feloldása. Korábban 1 deck feloldásához 20 mecset kellett megnyerni AZZAL a deck-el. Tehát összesen 10 db deck, 20 győzelem, azaz 200 győzelem kellett a teljes feloldáshoz. Itt 5 világ van, világonként kb. 15 győzelem kell BÁRMELY deck-el, tehát kb. 75 győzelem kell a teljes lapkészlet feloldásához. Már a két számon is elég jól látszik, hogy jóval könnyebb, ha arról nem is beszélünk, hogy egy jól bejáratott deck-el mennyivel könnyebb csatát nyerni, mint, ha kötelezően egy "0"-ás alapdeckel próbálnád.

Ebben több dolog miatt sem tudok egyetérteni.
A boosteres megvalósítás miatt a ritka lapokból ugyanúgy kevesebb lesz, mintha a való életben vennél boostert. Ahhoz pedig sokkal több győzelem kell, hogy egy adott ritka lapból összeszedjél mondjuk négyet, ami korábban szintén nem volt gond, mert amikor megnyílt egy lap, akkor abból rögtön tudtál (a legtöbb esetben) többet is használni. Ráadásul bár elvileg sokkal gyorsabban gyűjtesz, mert minden meccs után több lapot kapsz, a teljesen random booster-tartalom miatt a lapoknak a nagy része abszolút nem illeszkedik a te színeidhez, paklidhoz, míg az előző négy játékban alkalmazott metódus szerint ugye mindig az adott dekkhez nyertél valami kiegészítőt. Hiába nyersz három lapot meccsenként, ha kék paklid van, a hajadra kenheted a zöld lényeket és a vörös varázslatokat.

Segítek: van a játékban 43 féle prémium lap, ami KIZÁRÓLAG csak fizetős, vagy promokóddal kapott Premium Boosterrel érhető el. 2€-ért vásárolható booster, ami 10 ilyen lapot tartalmaz. "Elvileg" ugye 43x4, tehát összesen 172 lapot lehetne összegyűjteni így (tehát 17 booster kéne a teljes készlethez), azonban közel sem biztos, hogy minden lapból engedi a 4 db-ot. Nekem 2 db (ingyen kapott van), erre azt írja, hogy a 14%-a meg van a premium lapoknak. Ebből következtetve elvileg 14 booster elég lehet a teljes kínálathoz.

Köszi a részleteket. Szerintem az egyáltalán nem normális dolog, hogy 20-30 eurót még rá kell költenem egy játékra, amiért amúgy már fizettem. Én bő egy évtizede azért hagytam abba több év után a Magic-et, mert elképesztő pénzrabló volt, és most ebben ugyanezt látom, teljesen eltérő módon a sorozat eddigi részeitől.

Komolyan a játék hangulatát az átvezetővideók határozzák meg? Egy kártyajáték esetében? Ez ugye most vicc? Attól függetlenül, hogy a játék ezer sebből vérzik, a játék hangulatával semmi baj nincsen. Adja az igazi Magic hangulatot, még ha a hiányosságok miatt keserű is egy kicsit...

Nyilván órákig lehetne beszélni arról, hogy mi adja meg egy kártyajáték hangulatát. Szerintem ezerszer is jobban lehetne csinálni, nézd csak meg a Yu-Gi-Oh vagy a Pokémon CCG játékfeldolgozásait. (Teljesen függetlenül az azokban szereplő konkrét kártyajáték résztől.) Vagy akár csak a régi MicroProse-féle klasszikus Magic-feldolgozást, amit én a mai napig a legjobb Magic-játéknak tartok (még akkor is, ha a Ball Lightning nem semmisült meg kör végén, és így azzal végig lehetett verni az egész világot). Nyilván normális esetben az átvezető videók keveset nyomnak a latban, de mivel itt egyedül ez hoz bármiféle sztorit, lendületet a játékmenetbe, muszáj megemlíteni. Amúgy a hangulatba szerintem beletartoznának a változatos játékmódok is, ami ugye itt hiányzik.

4 pont? Tehát ez egy átlagon aluli, gyenge játék lenne? Közel sem...a mikrotranzakciók inváziója, mint infó fals, a játék meg csak kiherélt lett, de közel sem rossz.

Szerintem a Magic 2015 messze a leggyengébb a Planeswalkers szériából. A legkevesebb tartalom van benne mind közül, és elképesztően elharapózott benne a mikrotranzakciós lehúzás. Nyilván ha nem lettek volna az előzmények, ha nem váltam volna már rég a sorozat kedvelőjévé, nem lett volna ilyen keserű a szájízem, és a cikk sem lett volna ilyen sötét hangulatú. Ez szerintem érthető - nem lehet a játékokat a riválisoktól, vagy épp a korábbi részektől külön, vákuumban kezelni.

A pontszámos értékelés pedig... minden játékcikk rákfenéje. Mert mi az átlagos, se íze-se bűze játék? Ha a közepes öt pont, és én úgy gondolom, igen, akkor a 4 pont szerintem tökéletes leírása ennek a játéknak. Ha mondjuk a hét pont nálad már rossz játékot jelent? Akkor nyilván alulpontoztam a te szemszögedből, ez tagadhatatlan. De egy "legkevésbé sem vagyok megelégedve", "ezer sebből vérzik", "a játék kiherélt lett" játék (idézetek tőled) az én értékítéletemben ennyit érdemel.

Most direkt körülnéztem, hogy mások mit adtak a játékra (nem szokásom ez a cikkek leadása előtt), és azt kell mondjam, nem is én voltam a legszőrösszívűbb - a PC Gamer 30%-a például sokkal keményebb szavakat használ, de az IGN-től a 45% (akiknél amúgy a 7 pont szokott lenni az átlagos játék) is elég durva ledorongolás.

Ez a cikk egy vicc. Nem más, mint egy személyes vélemény a játékról, ami az objektivitás legkisebb látszatát sem akarja kelteni, mindezt úgy, hogy a kedves tesztelő arra is lusta volt, hogy játsszon a játékkal, vagy egyáltalán utána olvasson. A cikk hamis információkat tartalmaz, azokat is erős érzelmi töltöttséggel közli. Kiváló hozzászólás lehetett volna belőle a játék topcába, de mint Teszt? Sajnos egy vicc, és közel sem méltó a Gamepod-hoz, mert egyszerűen nevetségessé és hiteltelenné teszi az oldalt.

Sajnálom, hogy így látod. Azt teljes egészében visszautasítom, hogy nem játszottam a játékkal, de gondolom ezt te is csak erős érzelmi töltöttségből fakadólag írtad.

Az pedig egy remek kérdés, hogy egy tesztnek hol a helye az objektivitás és a szubjektivitás között. Nyilván valahol félúton, de én speciel nem szeretem a fact sheet jellegű felsorolásokat (x pálya, y fegyver, z ellenfél). Szerintem egy teszt célja az, hogy bemutassa a játékot, körülbelül elhelyezze a riválisok között, rávilágítson újító, vagy egyszerűen remek húzásaira és persze hibáira, megemlítse legjobb pillanatait, legordítóbb bakijait. Megéri megvenni? Vannak legalább értékei? Fogunk rá emlékezni évek múlva? Ilyen kérdéseket kell megválaszolnia egy cikknek. És lehet, hogy szerinted túl szigorú voltam, de hát ahogy én is szubjektíven hatalmas csalódásnak éltem meg ezt a részt, az is előfordulhat, hogy te állsz az átlagosnál megbocsátóbb oldalon a Magic 2015-tel kapcsolatban.

Üdv,
Grath

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.