Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

2012 óta játszom a sorozattal, és az utolsó 3-at (ezt is elővásároltam). Úgy, hogy a legkevésbé vagyok megelégedve az idei kiadással, a teszt legalább annyi sebből vérzik:

Csak épp azt kell hozzávenni az egészhez, hogy az extra lapok feloldása borzalmasan lassan megy, ráadásul a legjobb lapok bizony nem is nyithatók meg szimpla játékkal; legalábbis nem egykönnyen.

Ennyire egyszerű még sosem volt a lapok feloldása. Korábban 1 deck feloldásához 20 mecset kellett megnyerni AZZAL a deck-el. Tehát összesen 10 db deck, 20 győzelem, azaz 200 győzelem kellett a teljes feloldáshoz. Itt 5 világ van, világonként kb. 15 győzelem kell BÁRMELY deck-el, tehát kb. 75 győzelem kell a teljes lapkészlet feloldásához. Már a két számon is elég jól látszik, hogy jóval könnyebb, ha arról nem is beszélünk, hogy egy jól bejáratott deck-el mennyivel könnyebb csatát nyerni, mint, ha kötelezően egy "0"-ás alapdeckel próbálnád.

Az Innistrad, a Shandalar és a többi klasszikus kiegészítő lapjainak nagy részéért külön fizetni kell, ráadásul nem is keveset: 5 dollár egy expanzió, 20 dollár mind az öt.

Ez nem igaz. Ez semmi más, mint a fentebb említett lapok feloldása játék nélkül. Tehát igen, ha lusta vagy 75 győzelmet végigjátszani, akkor fizethetsz is ezért.

De ezzel még mindig nincs vége a nyerészkedésnek, hisz 2,5-ért prémium csomagokat is vásárolhat a nagyérdemű, amelyekben a leírás szerint „10 igen erős” lap van. Hogy ezek pontosan milyenek, megvallom, nem derítettem ki – mindenesetre gyanúm szerint jóval nagyobb eséllyel kapunk itt ritka lapokat, mint a szimpla csomagokban, melyeket a sima meccsek után nyithatunk ki.

Segítek: van a játékban 43 féle prémium lap, ami KIZÁRÓLAG csak fizetős, vagy promokóddal kapott Premium Boosterrel érhető el. 2€-ért vásárolható booster, ami 10 ilyen lapot tartalmaz. "Elvileg" ugye 43x4, tehát összesen 172 lapot lehetne összegyűjteni így (tehát 17 booster kéne a teljes készlethez), azonban közel sem biztos, hogy minden lapból engedi a 4 db-ot. Nekem 2 db (ingyen kapott van), erre azt írja, hogy a 14%-a meg van a premium lapoknak. Ebből következtetve elvileg 14 booster elég lehet a teljes kínálathoz.

Hangulat: 4
A botrányos minőségű videók nem tesznek hozzá sokat a játékhoz, és a sztorival sem fognak törődni sokan, még a Magic-regények olvasói közül sem.

Komolyan a játék hangulatát az átvezetővideók határozzák meg? Egy kártyajáték esetében? Ez ugye most vicc? Attól függetlenül, hogy a játék ezer sebből vérzik, a játék hangulatával semmi baj nincsen. Adja az igazi Magic hangulatot, még ha a hiányosságok miatt keserű is egy kicsit...

Összességében: 4
Sajnos a pakliszerkesztő nem egy akkora főnyeremény, ami megérte volna a mellékes elemek teljes megsemmisülését, illetve a mikrotranzakciók ilyen durva invázióját.

4 pont? Tehát ez egy átlagon aluli, gyenge játék lenne? Közel sem...a mikrotranzakciók inváziója, mint infó fals, a játék meg csak kiherélt lett, de közel sem rossz.

Akkor most nézzük az értékelésem, de ezúttal a tesztről:

Terjedelem: 5
A teszt bevezetője (ami az előző játékokról szól) hosszabb lett, mint maga a Teszt. Nincs ezzel gond, csak eg fél A/4-es oldalnyi szöveget ne nevezzünk már tesztnek.

Felkészültség: 3
A tesztről ordít, hogy tisztelt író pár óránál többet nem játszott a játékkal. Ha már lusta volt vele tesztírás előtt játszani, akkor arra vehette volna a fáradságot, hogy felmegy a játék hivatalos fórumába, és ott utánaolvas a dolgoknak. Igazán kellemetlen, amikor egy tesztben olyan infók vannak, amelyek nem igazak.

Objektivitás: 4
Sajnos erősen érződik még ebben a pár sorban is, hogy a teszt írója mindenféle objektivitást mellőzve pusztán saját csalódásának adott hangot ebben az írásban.

Összességében: 3
Ez a cikk egy vicc. Nem más, mint egy személyes vélemény a játékról, ami az objektivitás legkisebb látszatát sem akarja kelteni, mindezt úgy, hogy a kedves tesztelő arra is lusta volt, hogy játsszon a játékkal, vagy egyáltalán utána olvasson. A cikk hamis információkat tartalmaz, azokat is erős érzelmi töltöttséggel közli. Kiváló hozzászólás lehetett volna belőle a játék topcába, de mint Teszt? Sajnos egy vicc, és közel sem méltó a Gamepod-hoz, mert egyszerűen nevetségessé és hiteltelenné teszi az oldalt.

Mindezt úgy, hogy NEM VAGYOK MEGELÉGEDVE a játékkal, Steamen is "Nem ajánlott" minősítést kapott részemről, és tisztában vagyok vele, hogy rengeteg hibája van.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.