Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na akkor neked is üdv hivatalosan is. :D

Live-Die-Respawn

(#2) Garada válasza oriic (#1) üzenetére


Garada
őstag

Hearthstone játék maga kategóriájában szerintem a legjobb és szerintem nem igen lehet leköröni.

(#3) ldave


ldave
félisten

Hm, pedig azokat a sakkfeladványhoz hasonló, nyerj egy kör alatt rejtvényeket nagyon kedveltem az eddigi részekben, kár hogy az kimaradt. Lehet, hogy nekem meg ez a 2015 marad ki akkor.

A Slime draws near! Command?

(#4) oriic válasza Garada (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hearthstone egyszerűbb szerintem mint ez.

Live-Die-Respawn

(#5) xavix13


xavix13
senior tag

Én a hearthstone-nal csöppentem bele a TCG-k világába, de a tesztet elolvasva, maradok is jó ideig annál.

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#6) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A cikkíró első szám első esetben beszéljen, ha arról ír, hogy a legnagyobb kivánság a "szabad pakliépítés" volt, mert én és még nagyon sokan mások egyáltalán nem akartuk ezt a funkciót, szóval megkockáztatom, hogy a hangos kissebbséggel szemben a halk többség nem akarta.

Akinek komplex pakliépítés meg gyüjtögetés és lapvásárlás kell, az nyugodtan mehet Magtic the Gathering Online-t játszani, az mindenben többet tud és mindig is többet fog tudni mint a Duels 15.

A duels eddig az előre összeállított, de testreszabható tematikus paklijaival, illetve az egyszerű pakliépítés miatt könnyen hozzáférhető és kezelhető online játékaival tudott nagyot mutatni, nyilván a hardcore Magic userekhez képest valamivel casualabb, időhiányosabb tömegek számára. Aki az utóbbi kategóriát saját magáénak érzi, na annak a Duels 15 nem való.

Egyébként meg aki nem teljessen szemellenzős, az eljut addig a gondolatig, hogyha be is rakják a 2HG játékmódot, az pont a szabadabb pakliépítés miatt sokkal kevésbé lesz fair és kiegyensúlyozott mint eddig volt.

Másrészt a user interfész egy tragédia kb mindenben visszalépés az eddigiekhez képest, lassú, fusztráló, modernnek akar látszani egy fantasy játékban ráadásul érintős kijelzőkre optimalizált, ami PC-n enyhén szólva vicc.

A Duels 15 tipikus példája annak, amikor meg akarnak javítani valamit, ami eddig jó volt...

J.

[ Szerkesztve ]

(#7) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Mi lesz itt, Gamepodguru? :D

A jatekot biztos beszerzem, de majd csak a karacsonyi sale alatt. Tavaly es tavalyelott is akkor vettem meg az epp aktualisat -75%-on. A multi resze ugysem erint.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Én iPaden akartam kipróbálni ezt és hogy is mondjam... majdnem bealudtam a tutorial alatt. A rendszer nehezen kiismerhető, sok gyakorlást igényel, nekem talán emiatt nem tetszett. Hearthstone-ra +1.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9) Csapoati válasza Mister_X (#8) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az ehhez kepest olyan, mint a Duplo a Technicshez kepest - igaz, mindketto elvezetes a maga neveben.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) joysefke válasza Csapoati (#7) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A korábbi részeknek nagyon nagyon jó volt a multi része, mindenképpen próbáld ki a Duels 2014-el, amíg még van játékosbázis. Paklileírásokat a Wizards community fórumairól tudsz lesni...

Mister_X: Duels 2014-et 2013-at próbáld ki, ott a tutorialon meg az első pályákon sem fogsz elaludni...
Ezek vannak egyébként X360-ra is, ott a 2014-nek pár hónapja még elég nagy a playerbase.

J.

[ Szerkesztve ]

(#11) Mister_X válasza Csapoati (#9) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A duplo-t könnyebben meg is érti az egszeri júzer, hamarabb ér el sikereket.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#12) Csapoati válasza Mister_X (#11) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez igaz, viszont a Magicben meg sokkal tobb a taktikai lehetoseg/pakli, en pont ezert szeretem. HS-eztem is, az is tetszett, de nekem nem eleg osszetett (ezzel nem azt mondom, hogy asz voltam benne). De kinek mi, jo hogy lehet valasztani, elfernek egymas mellett.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Bakker, most olvasom csak, hogy kikerultek a Challenge-ek? Azokat szerettem a legjobban, orakig el lehetett filozni egy adott helyzeten. :(

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#14) ollie válasza Garada (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Hearthstone egy nagy nulla a Magichez képest.

***

(#15) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nagyon jó lett a játék a pakliszerkesztővel és egy veteránnak semmi problémát nem okoz a lapok feloldása. 10 eurót akárkinek megér.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16) ldave válasza ollie (#14) üzenetére


ldave
félisten

Azért ez is ugyanolyan meredek kijelentés, mint a fordítottja :)

A Slime draws near! Command?

(#17) ollie válasza ldave (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A zárt béta óta játszok a Hearthstone-nal, szóval elég jól ismerem.

***

(#18) joysefke válasza Dr.F.E.R.I. (#15) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

10 EUR az alapjáték ára, és nem mindenkinek van ideje napokon keresztül grindelni a dögunalmas kezdőpaklikkal. Másrészt meg tudtommal vannak olyan lapok amiket csak prémium boosterrel (fizetsz) lehet feloldani.

J.

(#19) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Még nem jutottam el addig, hogy kipróbáljam a Hearthstone-t, mert nem tudtam még túltenni magam az ocsmány baltával faragott óvodás csoportos fantasy figurákon, amelyekkel azok operálnak. Azt azért meg kell hagyni, hogy a Magic kártyák döntő többsége igényesen néz ki, főleg az animáltak.

Nekem ez is hozzájárul a hangulathoz, ami pedig a játékélmény alapfeltétele..

J.

(#20) Dr.F.E.R.I. válasza joysefke (#18) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Akinek nincs ideje játszani, az miért pont egy időrabló kártyajátékkal akarna?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#21) xavix13 válasza ollie (#14) üzenetére


xavix13
senior tag

Tegyük hozzá hogy még...

Elég kicsi a lapkészlet, de ahogy jönnek majd a kiegek, szerintem egyre jobb lesz. (Bár olyan összetett valószínű sose lesz mint a magic, mert a blizz alapvetően casual játéknak szánja.)

(#19) joysefke: Kinek mi, de szerintem a kártyák kifejezetten igényesen vannak ott is megcsinálva, max a board és a kezelőfelület "meseszerű". De mivel a wow és maga a warcraft univerzum is ilyen, szerintem ezzel nincs gond. Alapból az összes blizz játék ilyen. (Sc, Diablo, WoW)

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#22) joysefke válasza Dr.F.E.R.I. (#20) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Talán azért mert a Duels eddig nem volt időrabló?
Általában megvettem a 250Ft-os unlock kódot a paklihoz (hogy minden lap fel legyen oldva) amivel éppen játszani akartam, 20 perc alatt összeraktam a paklit és utánna lehetett multiban csapatni. Az időm legnagyobb része otta játékkal ment el és nem az agyatlan grindeléssel illetve a paklik is változatosabbak (tematikusak) voltak.

J.

(#23) PandaMonium válasza joysefke (#19) üzenetére


PandaMonium
őstag

Iskolapéldája annak hogyan hagyjunk ki egy jó játékot csak azért mert finnyásak vagyunk a grafikára... :P

What I cannot create, I do not understand

(#24) Kanczy válasza ollie (#17) üzenetére


Kanczy
veterán

Attól még ez így, ebben a formában nagyon nem igaz. Sejtem, hogy mire gondolsz, de akkor írd azt...

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#25) D4v3


D4v3
őstag

Szerintem 10€-ért rendben van ez a játék. A 2v2 nem hiányzik, egyszer-kétszer jó volt, de amúgy elég unbalance-d volt az egész. A rejtvényekért tényleg kár, azok jók voltak nagyon. A mikrotranzakció meg annyira nem gáz, mint elsőre hangzik. Legalábbis elég sok booster-t lehet kapni a játék során is, ahogy haladunk, másrészt nem hiszem, hogy sok olyan játékos lenne, aki minden színnel játszani akar. Nekem blue/black deck-em van, esetleg még red-et kipróbálok, de a többi nem nagyon izgat. A premium lapok (amik nem feltétlenül jobbak, mint az alapok, csak exklúzívak) megszerzéséhez 13*1.5€-t kell költeni, ami mondjuk már kissé húzós. A menü szebb, mint eddig, de lassú sajnos. Összeségében viszont a 4/10 az nagyon kevés szerintem, ha nem vagyunk achi buzik és nagyon maximalisták, akkor 10€-ból nagyon sok órát bele lehet tenni és élvezni is lehet (én pl. sokkal jobban élvezem a komplexitása miatt, mint a HS-t).

[ Szerkesztve ]

(#26) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ha valaki meg akarná venni, a Humble Store-ban olcsóbb, 7,5 euró.

***

(#27) Kasya


Kasya
nagyúr

A Magic játékosai m8nden platformot összekötve tudnak játszani, vagy kulon-kulon kerülnek játékba?

Csak hogy mekkora lehet a játékos tábor.

(#28) joysefke válasza Kasya (#27) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hát a Duels 14-ben még külön volt a játékostábor, ott X360-on toltam abból a megfontolásból, hogy a Magic amerikában megy nagyon, azok meg ugye x360-on játszanak :) De gondolom Steamen is sok játékos volt...

J.

(#29) Kasya válasza joysefke (#28) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igazából Androidon gondolkodnék, hogy elkezdeném. De a letöltöttségi szám nem túl magas más játékokhoz kepest....

(#30) guminyúl


guminyúl
tag

Nekem már a core set sem tetszik, csak ezekből a lapokból paklit építeni inkább szenvedés. Azt sem értem, minek kellett ennyire pörgő-forgóra megcsinálni a menüt. Szép-szép, hogy el kell kábítani a vásárlókat, de inkább a megfelelően vonzó lapokkal kellett volna ezt tenni, nem a külsővel.

Bár még én is tesztelgetem, de inkább megvárom az első frissítést, hátha jön hozzá valami olyan tartalom, ami emészthetővé teszi a játékot.

(#31) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Kár, hogy a mászkálós rész kimaradt, mint ami az eredetiben volt.

(#32) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

2012 óta játszom a sorozattal, és az utolsó 3-at (ezt is elővásároltam). Úgy, hogy a legkevésbé vagyok megelégedve az idei kiadással, a teszt legalább annyi sebből vérzik:

Csak épp azt kell hozzávenni az egészhez, hogy az extra lapok feloldása borzalmasan lassan megy, ráadásul a legjobb lapok bizony nem is nyithatók meg szimpla játékkal; legalábbis nem egykönnyen.

Ennyire egyszerű még sosem volt a lapok feloldása. Korábban 1 deck feloldásához 20 mecset kellett megnyerni AZZAL a deck-el. Tehát összesen 10 db deck, 20 győzelem, azaz 200 győzelem kellett a teljes feloldáshoz. Itt 5 világ van, világonként kb. 15 győzelem kell BÁRMELY deck-el, tehát kb. 75 győzelem kell a teljes lapkészlet feloldásához. Már a két számon is elég jól látszik, hogy jóval könnyebb, ha arról nem is beszélünk, hogy egy jól bejáratott deck-el mennyivel könnyebb csatát nyerni, mint, ha kötelezően egy "0"-ás alapdeckel próbálnád.

Az Innistrad, a Shandalar és a többi klasszikus kiegészítő lapjainak nagy részéért külön fizetni kell, ráadásul nem is keveset: 5 dollár egy expanzió, 20 dollár mind az öt.

Ez nem igaz. Ez semmi más, mint a fentebb említett lapok feloldása játék nélkül. Tehát igen, ha lusta vagy 75 győzelmet végigjátszani, akkor fizethetsz is ezért.

De ezzel még mindig nincs vége a nyerészkedésnek, hisz 2,5-ért prémium csomagokat is vásárolhat a nagyérdemű, amelyekben a leírás szerint „10 igen erős” lap van. Hogy ezek pontosan milyenek, megvallom, nem derítettem ki – mindenesetre gyanúm szerint jóval nagyobb eséllyel kapunk itt ritka lapokat, mint a szimpla csomagokban, melyeket a sima meccsek után nyithatunk ki.

Segítek: van a játékban 43 féle prémium lap, ami KIZÁRÓLAG csak fizetős, vagy promokóddal kapott Premium Boosterrel érhető el. 2€-ért vásárolható booster, ami 10 ilyen lapot tartalmaz. "Elvileg" ugye 43x4, tehát összesen 172 lapot lehetne összegyűjteni így (tehát 17 booster kéne a teljes készlethez), azonban közel sem biztos, hogy minden lapból engedi a 4 db-ot. Nekem 2 db (ingyen kapott van), erre azt írja, hogy a 14%-a meg van a premium lapoknak. Ebből következtetve elvileg 14 booster elég lehet a teljes kínálathoz.

Hangulat: 4
A botrányos minőségű videók nem tesznek hozzá sokat a játékhoz, és a sztorival sem fognak törődni sokan, még a Magic-regények olvasói közül sem.

Komolyan a játék hangulatát az átvezetővideók határozzák meg? Egy kártyajáték esetében? Ez ugye most vicc? Attól függetlenül, hogy a játék ezer sebből vérzik, a játék hangulatával semmi baj nincsen. Adja az igazi Magic hangulatot, még ha a hiányosságok miatt keserű is egy kicsit...

Összességében: 4
Sajnos a pakliszerkesztő nem egy akkora főnyeremény, ami megérte volna a mellékes elemek teljes megsemmisülését, illetve a mikrotranzakciók ilyen durva invázióját.

4 pont? Tehát ez egy átlagon aluli, gyenge játék lenne? Közel sem...a mikrotranzakciók inváziója, mint infó fals, a játék meg csak kiherélt lett, de közel sem rossz.

Akkor most nézzük az értékelésem, de ezúttal a tesztről:

Terjedelem: 5
A teszt bevezetője (ami az előző játékokról szól) hosszabb lett, mint maga a Teszt. Nincs ezzel gond, csak eg fél A/4-es oldalnyi szöveget ne nevezzünk már tesztnek.

Felkészültség: 3
A tesztről ordít, hogy tisztelt író pár óránál többet nem játszott a játékkal. Ha már lusta volt vele tesztírás előtt játszani, akkor arra vehette volna a fáradságot, hogy felmegy a játék hivatalos fórumába, és ott utánaolvas a dolgoknak. Igazán kellemetlen, amikor egy tesztben olyan infók vannak, amelyek nem igazak.

Objektivitás: 4
Sajnos erősen érződik még ebben a pár sorban is, hogy a teszt írója mindenféle objektivitást mellőzve pusztán saját csalódásának adott hangot ebben az írásban.

Összességében: 3
Ez a cikk egy vicc. Nem más, mint egy személyes vélemény a játékról, ami az objektivitás legkisebb látszatát sem akarja kelteni, mindezt úgy, hogy a kedves tesztelő arra is lusta volt, hogy játsszon a játékkal, vagy egyáltalán utána olvasson. A cikk hamis információkat tartalmaz, azokat is erős érzelmi töltöttséggel közli. Kiváló hozzászólás lehetett volna belőle a játék topcába, de mint Teszt? Sajnos egy vicc, és közel sem méltó a Gamepod-hoz, mert egyszerűen nevetségessé és hiteltelenné teszi az oldalt.

Mindezt úgy, hogy NEM VAGYOK MEGELÉGEDVE a játékkal, Steamen is "Nem ajánlott" minősítést kapott részemről, és tisztában vagyok vele, hogy rengeteg hibája van.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#33) Kasya válasza TazLeacher (#32) üzenetére


Kasya
nagyúr

Köszönöm, ez jó kiegészítés volt a játékhoz.

(#34) Djuree válasza TazLeacher (#32) üzenetére


Djuree
félisten

+1 :R

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ennyire egyszerű még sosem volt a lapok feloldása. Korábban 1 deck feloldásához 20 mecset kellett megnyerni AZZAL a deck-el. Tehát összesen 10 db deck, 20 győzelem, azaz 200 győzelem kellett a teljes feloldáshoz. Itt 5 világ van, világonként kb. 15 győzelem kell BÁRMELY deck-el, tehát kb. 75 győzelem kell a teljes lapkészlet feloldásához. Már a két számon is elég jól látszik, hogy jóval könnyebb, ha arról nem is beszélünk, hogy egy jól bejáratott deck-el mennyivel könnyebb csatát nyerni, mint, ha kötelezően egy "0"-ás alapdeckel próbálnád..

Hja, persze a bökkenő ott van, hogy mire beindul a szinergia nélküli kezdő Duels 15 paklid, amit ugye a legelején kell látatlanba kiválasztanod, a későbbi csere lehetősége nélkül, addig megőszülsz.

Duels 13-14-ben az alap paklikkal is bőven teljesíthető volt a küldetéssorozat, most meg az első encounternél levágták a Blue-Black paklimat. Kb nonszensz, sejtem, hogy mennyi idő lehet Planeswalkers nehézségen végigmenni a kampányon egy gagyi paklival.

A másik pedig az, hogy nem mindenkinek van ideje, energiája grindelni, én egyszer végigtltam a küldetéssorozatot, utánna Duels 14-ben 250Ft-ért oldottan fel a paklikhoz tartozó zárolt lapokat (per pakli), utánna pedig az a pakli tökéletesen fel van oldva, egyből tudsz multizni.

250Ft/pakli.

ehhez képest most egy halom lapot fel kell oildanod vagy boostert venni, ahhoz, hogy legyen egy értelmes ütőképes paklid, amivel multiban nem aláznak meg...

A másik pedig, hogy a UI PC-n botrányos. Lassú, nyögvenyelős ráadásul látszik, hogy tabletről hozták át PC-re.

[ Szerkesztve ]

(#37) Djuree válasza joysefke (#36) üzenetére


Djuree
félisten

Duels 13-14-ben az alap paklikkal is bőven teljesíthető volt a küldetéssorozat, most meg az első encounternél levágták a Blue-Black paklimat. Kb nonszensz, sejtem, hogy mennyi idő lehet Planeswalkers nehézségen végigmenni a kampányon egy gagyi paklival.

méjbi júzer error? ;)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#38) Dr.F.E.R.I. válasza joysefke (#36) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Kb nonszensz, sejtem, hogy mennyi idő lehet Planeswalkers nehézségen végigmenni a kampányon egy gagyi paklival.

Kőkemény ~3 nap.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#39) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#38) üzenetére


ldave
félisten

Korábbi Magic is van neked? Steam-en? Ha igen, akkor tolhatnánk majd multit :)

A Slime draws near! Command?

(#40) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#39) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ez az első, amit megvettem, pont azért mert a korábbi részekben nem volt pakliszerkesztő (anélkül nem sok értelmét látom egy ilyen játéknak). Ami rossz a játékban, az a bugos működés, a lassú menürendszer, meg az olyan hiányzó ficsőrök, amik a régi Microprose-változatban sem voltak benn, így nekem nem hiányoznak. De a játék magva az IGAZI Magic, akit érdekel a műfaj, annak továbbra is kötelező darab. Maximum ezzel tudnék multizni, mert a korábbi részek meg nekem nem annyira vonzóak.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#41) joysefke válasza Djuree (#37) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem user error.

Az alap paklik egyszerűen szánalmatosak, zéró szinergiával ráadásul a paklik apalja is egy -két három gyenge lap, ami köré van még rakva a többi 20 random fostalicska.

Dr.F.E.R.I:
szóval három napot kellene grindelnem, munkanapot vagy naptárit? Mi van akkor, ha dolgozom és csak esténként érek rá 2-3 órára? Ráadásul ilyen szar paklikkal grindelni sincs lenne kedvem.

A korábbi Duelsek paklijaival már az elején élvezetes volt játszani, most meg három napot kellene grindelnem, hogy legyen a pakliknak valami koncepciója és élvezet legyen játszani..

J.

[ Szerkesztve ]

(#42) Dr.F.E.R.I. válasza joysefke (#41) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Valószínűleg emberfüggő ez az egész, mert én meg kifejezetten élvezetesnek találom a kampányt, bár ehhez hagynom kellett a legnehezebb fokozaton. Én csak azt élvezem, ami kihívást ad és ez a rész bizony egy nagyon jó móka. Ha nehéznek találod, akkor elhiszem neked, de nálam bejött a dolog. Egyébként minden egyes győzelem után feloldódik 8-10 random lap, hamar el lehet kezdeni agyalgatni a lapcseréken. A következő rész meg csak jövőre jön, így napi egy-két parti mellett sem marad le az ember semmiről.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#43) joysefke válasza Dr.F.E.R.I. (#42) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez az első, amit megvettem, pont azért mert a korábbi részekben nem volt pakliszerkesztő (anélkül nem sok értelmét látom egy ilyen játéknak). Ami rossz a játékban, az a bugos működés, a lassú menürendszer,

Erre csak azt tudom mondani, hogy próbáld ki a 13-at meg 14-et..

J.

(#44) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

Hú anno a Microprose-os Magic the Gatheringgel mennyit toltam. Aztán egy jó ideig nem tudtam vele játszani kompatibilitásbeli problémák miatt. De néhány lelkes srác kijavította a hibákat és most már el is érhető évek óta a neten, win 7 alatt is működő verzióban.
JA és az a magic már abandonware, szóval nem is illegális letölteni.

Emlékszem az egyik 40 lapos paklimra, ami kék volt, és ahogy én kerültem sorra, onnantól az ellenfél nem jött többet. Igaz ehhez olyan lapokkal volt tele, amik az élő Magicban ezer éve betiltottak. :)

A Magic 2012-2013-2014 nyomába sem ér ennek a régi verziónak.

Talán a 2015 jobb lesz.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#45) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Részemről összedobtam egy saját tesztet a játékról, be is "küldtem". Kíváncsi vagyok, hogy kikerül-e...kicsit más szempontok alapján mentem neki a játéknak.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#46) Kasya


Kasya
nagyúr

Most raktam fel Androidra. A grafika elég tetszetős és letisztult. A játékélmény majd kiderül .

(#47) TazLeacher válasza Kasya (#46) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Bár PC-s témák között van, de ha bármi kérdésed van: Magic 2015 topic

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#48) Dr.F.E.R.I. válasza TazLeacher (#45) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Különös módon nem került még ki... Logout-ra kiteszed esetleg?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#49) Grath válasza TazLeacher (#32) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

Szia,

Köszi szépen a reakciókat, leírnám a válaszaimat.

Ennyire egyszerű még sosem volt a lapok feloldása. Korábban 1 deck feloldásához 20 mecset kellett megnyerni AZZAL a deck-el. Tehát összesen 10 db deck, 20 győzelem, azaz 200 győzelem kellett a teljes feloldáshoz. Itt 5 világ van, világonként kb. 15 győzelem kell BÁRMELY deck-el, tehát kb. 75 győzelem kell a teljes lapkészlet feloldásához. Már a két számon is elég jól látszik, hogy jóval könnyebb, ha arról nem is beszélünk, hogy egy jól bejáratott deck-el mennyivel könnyebb csatát nyerni, mint, ha kötelezően egy "0"-ás alapdeckel próbálnád.

Ebben több dolog miatt sem tudok egyetérteni.
A boosteres megvalósítás miatt a ritka lapokból ugyanúgy kevesebb lesz, mintha a való életben vennél boostert. Ahhoz pedig sokkal több győzelem kell, hogy egy adott ritka lapból összeszedjél mondjuk négyet, ami korábban szintén nem volt gond, mert amikor megnyílt egy lap, akkor abból rögtön tudtál (a legtöbb esetben) többet is használni. Ráadásul bár elvileg sokkal gyorsabban gyűjtesz, mert minden meccs után több lapot kapsz, a teljesen random booster-tartalom miatt a lapoknak a nagy része abszolút nem illeszkedik a te színeidhez, paklidhoz, míg az előző négy játékban alkalmazott metódus szerint ugye mindig az adott dekkhez nyertél valami kiegészítőt. Hiába nyersz három lapot meccsenként, ha kék paklid van, a hajadra kenheted a zöld lényeket és a vörös varázslatokat.

Segítek: van a játékban 43 féle prémium lap, ami KIZÁRÓLAG csak fizetős, vagy promokóddal kapott Premium Boosterrel érhető el. 2€-ért vásárolható booster, ami 10 ilyen lapot tartalmaz. "Elvileg" ugye 43x4, tehát összesen 172 lapot lehetne összegyűjteni így (tehát 17 booster kéne a teljes készlethez), azonban közel sem biztos, hogy minden lapból engedi a 4 db-ot. Nekem 2 db (ingyen kapott van), erre azt írja, hogy a 14%-a meg van a premium lapoknak. Ebből következtetve elvileg 14 booster elég lehet a teljes kínálathoz.

Köszi a részleteket. Szerintem az egyáltalán nem normális dolog, hogy 20-30 eurót még rá kell költenem egy játékra, amiért amúgy már fizettem. Én bő egy évtizede azért hagytam abba több év után a Magic-et, mert elképesztő pénzrabló volt, és most ebben ugyanezt látom, teljesen eltérő módon a sorozat eddigi részeitől.

Komolyan a játék hangulatát az átvezetővideók határozzák meg? Egy kártyajáték esetében? Ez ugye most vicc? Attól függetlenül, hogy a játék ezer sebből vérzik, a játék hangulatával semmi baj nincsen. Adja az igazi Magic hangulatot, még ha a hiányosságok miatt keserű is egy kicsit...

Nyilván órákig lehetne beszélni arról, hogy mi adja meg egy kártyajáték hangulatát. Szerintem ezerszer is jobban lehetne csinálni, nézd csak meg a Yu-Gi-Oh vagy a Pokémon CCG játékfeldolgozásait. (Teljesen függetlenül az azokban szereplő konkrét kártyajáték résztől.) Vagy akár csak a régi MicroProse-féle klasszikus Magic-feldolgozást, amit én a mai napig a legjobb Magic-játéknak tartok (még akkor is, ha a Ball Lightning nem semmisült meg kör végén, és így azzal végig lehetett verni az egész világot). Nyilván normális esetben az átvezető videók keveset nyomnak a latban, de mivel itt egyedül ez hoz bármiféle sztorit, lendületet a játékmenetbe, muszáj megemlíteni. Amúgy a hangulatba szerintem beletartoznának a változatos játékmódok is, ami ugye itt hiányzik.

4 pont? Tehát ez egy átlagon aluli, gyenge játék lenne? Közel sem...a mikrotranzakciók inváziója, mint infó fals, a játék meg csak kiherélt lett, de közel sem rossz.

Szerintem a Magic 2015 messze a leggyengébb a Planeswalkers szériából. A legkevesebb tartalom van benne mind közül, és elképesztően elharapózott benne a mikrotranzakciós lehúzás. Nyilván ha nem lettek volna az előzmények, ha nem váltam volna már rég a sorozat kedvelőjévé, nem lett volna ilyen keserű a szájízem, és a cikk sem lett volna ilyen sötét hangulatú. Ez szerintem érthető - nem lehet a játékokat a riválisoktól, vagy épp a korábbi részektől külön, vákuumban kezelni.

A pontszámos értékelés pedig... minden játékcikk rákfenéje. Mert mi az átlagos, se íze-se bűze játék? Ha a közepes öt pont, és én úgy gondolom, igen, akkor a 4 pont szerintem tökéletes leírása ennek a játéknak. Ha mondjuk a hét pont nálad már rossz játékot jelent? Akkor nyilván alulpontoztam a te szemszögedből, ez tagadhatatlan. De egy "legkevésbé sem vagyok megelégedve", "ezer sebből vérzik", "a játék kiherélt lett" játék (idézetek tőled) az én értékítéletemben ennyit érdemel.

Most direkt körülnéztem, hogy mások mit adtak a játékra (nem szokásom ez a cikkek leadása előtt), és azt kell mondjam, nem is én voltam a legszőrösszívűbb - a PC Gamer 30%-a például sokkal keményebb szavakat használ, de az IGN-től a 45% (akiknél amúgy a 7 pont szokott lenni az átlagos játék) is elég durva ledorongolás.

Ez a cikk egy vicc. Nem más, mint egy személyes vélemény a játékról, ami az objektivitás legkisebb látszatát sem akarja kelteni, mindezt úgy, hogy a kedves tesztelő arra is lusta volt, hogy játsszon a játékkal, vagy egyáltalán utána olvasson. A cikk hamis információkat tartalmaz, azokat is erős érzelmi töltöttséggel közli. Kiváló hozzászólás lehetett volna belőle a játék topcába, de mint Teszt? Sajnos egy vicc, és közel sem méltó a Gamepod-hoz, mert egyszerűen nevetségessé és hiteltelenné teszi az oldalt.

Sajnálom, hogy így látod. Azt teljes egészében visszautasítom, hogy nem játszottam a játékkal, de gondolom ezt te is csak erős érzelmi töltöttségből fakadólag írtad.

Az pedig egy remek kérdés, hogy egy tesztnek hol a helye az objektivitás és a szubjektivitás között. Nyilván valahol félúton, de én speciel nem szeretem a fact sheet jellegű felsorolásokat (x pálya, y fegyver, z ellenfél). Szerintem egy teszt célja az, hogy bemutassa a játékot, körülbelül elhelyezze a riválisok között, rávilágítson újító, vagy egyszerűen remek húzásaira és persze hibáira, megemlítse legjobb pillanatait, legordítóbb bakijait. Megéri megvenni? Vannak legalább értékei? Fogunk rá emlékezni évek múlva? Ilyen kérdéseket kell megválaszolnia egy cikknek. És lehet, hogy szerinted túl szigorú voltam, de hát ahogy én is szubjektíven hatalmas csalódásnak éltem meg ezt a részt, az is előfordulhat, hogy te állsz az átlagosnál megbocsátóbb oldalon a Magic 2015-tel kapcsolatban.

Üdv,
Grath

(#50) TazLeacher válasza Grath (#49) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A boosteres megvalósítás miatt a ritka lapokból ugyanúgy kevesebb lesz, mintha a való életben vennél boostert.

Nincsenek benne ritka lapok. Nem értem mire gondolsz. Ha Te is feloldod az összes lapot, meg én is, akkor pontosan ugyan annyi lapunk lesz, és ugyan olyanok.

Ahhoz pedig sokkal több győzelem kell, hogy egy adott ritka lapból összeszedjél mondjuk négyet, ami korábban szintén nem volt gond, mert amikor megnyílt egy lap, akkor abból rögtön tudtál (a legtöbb esetben) többet is használni.

Ez nem igaz. Ha megnyertél egy lapot, azt egyszer tudtad használni. Ahhoz többet kellett nyerni, hogy többször tudd használni. A korábbi játékokban sem voltak ritka lapok, és ott is meg lehetett nézni, hogy még mi vár az unlockra.

Hiába nyersz három lapot meccsenként, ha kék paklid van, a hajadra kenheted a zöld lényeket és a vörös varázslatokat.

Nem 3 lapot nyersz meccsenként, és minden színből több lap is van benne. Tehát nem értem a problémád. Az nem jó, hogy egy győzelemért 2-3 kék lapot kapok egy kék pakliba, az viszont jó, ha csak 1 db-ot? Mert a korábbi játékokban így volt, itt viszont meccsenként 2-3 lapot oszt az adott színnek. Az, hogy az adott lapot tudod-e hasznosítani az aktuális deckedben, az pontosan ugyan annyira rizikós, mint a korábbi játékokban, ahol a megnyert lapok fele (ami elvileg ahhoz a deckhez volt), végül sosem került be a deckbe.

Szerintem az egyáltalán nem normális dolog, hogy 20-30 eurót még rá kell költenem egy játékra, amiért amúgy már fizettem.

Nem a véleményeddel van gond, hanem azzal, hogy már bocsánat a kifejezésért, nettó hülyeséget írtál:

Az Innistrad, a Shandalar és a többi klasszikus kiegészítő lapjainak nagy részéért külön fizetni kell, ráadásul nem is keveset: 5 dollár egy expanzió, 20 dollár mind az öt.

NEM IGAZ!

mindenesetre gyanúm szerint jóval nagyobb eséllyel kapunk itt ritka lapokat, mint a szimpla csomagokban, melyeket a sima meccsek után nyithatunk ki.

Továbbra sem értem, hogy milyen ritka lapokról beszélsz, amikor a játékban a lapoknak nincs gyakoriságuk.

Nyilván normális esetben az átvezető videók keveset nyomnak a latban, de mivel itt egyedül ez hoz bármiféle sztorit, lendületet a játékmenetbe, muszáj megemlíteni. Amúgy a hangulatba szerintem beletartoznának a változatos játékmódok is, ami ugye itt hiányzik.

Az értékelésben mégis csak az átvezető videók voltak, és semmi köze nem volt semmi másnak hozzá.

Azt teljes egészében visszautasítom, hogy nem játszottam a játékkal, de gondolom ezt te is csak erős érzelmi töltöttségből fakadólag írtad.

Nem, teljesen komolyan gondoltam.
Én pedig tartom az állításom, hogy nem, vagy csak nagyon keveset játszottál a játékkal, miért is?

Aki játszott pár óránál többet a játékkal, az nem ír olyanokat, hogy:
- Az alap kampány részét képző lapok egy rész csak pénzért feloldható -> NEM IGAZ
- Nem ír olyat, hogy 3 lapot kapsz a győzelemért. -> NEM IGAZ
- Nem használ olyan kifejezést, hogy ritkább lapok, mert -> ILYEN NINCS A JÁTÉKBAN
- Legalább végignézi a menüpontokat, és megtalálja benne a Premium lapokat.

A cikk olyan információkat ír le tényként, amik nemes egyszerűséggel nem úgy vannak a játékban. (Vagy én, meg az ismerőseim más játékkal játszottunk, nem tudom.)

És akkor nézzük a szubjektív részét:

És még egy nagy baki: az eleinte rendelkezésre álló, mindig két színt használó paklik közül van néhány eleinte igencsak gyenge darab is: némelyikkel még a tutorialt záró csatát is csak elképesztő mázlival lehet megnyerni.

Lehet, én viszont egész király módon végigjátszottam a kampány a gyári deckekkel, és a teljes lapkékszlet jelenleg 90%-a van feloldva úgy, hogy még 1 percet nem játszottam saját építésű deckel. Én lennék ekkora király? Kétlem, a való életben sosem játszottam Magic-et.

Ráadásul olyan sok lap sincsen, hogy igazán egyedi, trükkös dekkeket lehessen létrehozni – például az előző részben oly hatékony kék szellempaklim alapvető lényei és varázslatai közül 40 meccs után sem sikerült egyet sem megnyitnom.

Hogy állíthatod, ha még a lapokat sem nézted meg?

Ha játszottál a korábbi részekkel, akkor pontosan tudod, hogy minden évben más és más lapok vannak a deckekben, a 2013-ban sem volt szellempakli. Úgyhogy azt felróni a játéknak a hibájának, hogy idén ismét kihagyták a Te kedvenc összeállításod? Ez most komoly? Mellesleg ha belépsz a Card Collection menüpontba, ott megnézheted, hogy milyen lapok vannak a játékban. Igen, lesz olyan, amire hiába vársz, mert nem lesz benne a játékban, mert idén kimaradt, más van helyette.

Megkérdezhetem, hogy hány darab gyári decket próbáltál ki, és mennyi lapot oldottál fel, míg eljutottál erre következtetésre? Meg úgy nagyjából mennyi időt töltöttél a játékban a teszt megírását megelőzően? És azóta? Mert vagy a tutorialt játszottad végig 20 alkalommal egymás után, vagy pár óránál többet nem játszottál vele. Ha 5-10 meccset megnyertél volna legalább, akkor fenti téves információkat nem írod le. Hozzáteszem, egy része - ami az alap lapok pénzért való feloldásáról szól - már a játék megjelenése előtt nyilvános volt, tehát még játszani sem kellett volna vele, csak utánanézni, hogy mi is az a Magic 2015 - Complete Bundle, és mit is takar pontosan. Egy kis olvasás, és máris kiderül.

Az, hogy egy játék tesztjében találgatsz, meg tippelsz, ráadásul olyan információkat közölsz, amik nem igazak, számomra nem elfogadható. Ha nem volt kedved utána nézni a dolgoknak vagy urambocsá játszani a játékkal, akkor nem kell róla teszet írni.

Megj.: Nekem jelenleg 28 órám van a játékban, és mindennel képben vagyok.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.