Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Livio


Livio
tag

Tök jó ötlet, kiváncsi vagyok az eredményekre.

(#2) macko20 válasza Livio (#1) üzenetére


macko20
őstag

Én is

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#3) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Tetszik ez a precízen méretezett tizedmilliméter pontos terv :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) macko20 válasza kraftxld (#3) üzenetére


macko20
őstag

Igyekeztem közérthető lenni.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#5) szab.tam válasza macko20 (#4) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mint ahogy már a barkácsban céloztam, a sárgaréáz hiba volt. ha nem volt vörös, inkább alu kellett volna.
ebbe az erdőbe már nemrég én is beleszaladtam. nem volt méretre vörös laposrúd, ami egyszerre lefogatásban és hővezetésben is szerepet játszott volna.
vettem sárgát. elég gyengus, kézzel tapintható a különbség.
ha még nem késő, és nincs vörös, de kapható alucső, cseréld ki arra...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#6) Oliverda


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) Bari válasza macko20 (#4) üzenetére


Bari
Modder

Igaza van szab.tam kollégának, a sárgaréz nagyon rossz hővezető.
Milyen átmérőjű az a sárgaréz cső? Lehet hogy van ilyesmi méretben vörösréz csődarabom.
Alut nagyon nehéz házilag jól forrasztani.

Üdv: Bari

(#8) szab.tam válasza macko20 (#4) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ma-holnap megyek bronzkerbe.
pontosan milyen méretű vörösréz cső kell? megkérdezem, van-e....

(#7) Bari
az alu nehéz forraszthatóságát nem tudtam.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9) macko20 válasza szab.tam (#8) üzenetére


macko20
őstag

Ha lett volna a bronzkerben biztos azt hozom el

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#10) Bari válasza macko20 (#9) üzenetére


Bari
Modder

Milyen méretű az a részcső? átmérő, hossz, lehet van ilyen darabom

Üdv: Bari

(#11) macko20 válasza Bari (#10) üzenetére


macko20
őstag

28x1mm fal vastagságú ,és 140mm hosszú,ez már ilyen lesz de a következőhöz jó lehet...

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#12) Thunderzolee

Hihetetlen mikbe nem botlik itt az ember.

Egyébként ha tényleg jó hűtő, miért nincs elterjedve?
Veszélyes mivolta miatt?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13) szab.tam válasza Thunderzolee (#12) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mint ahogy sok minden más sem, amiket kiötlünk.
a gyártóknál nem hülye mérnökök vannak. (azaz nem csak azok, így a helyesebb.)
a marketingvezérlés jól pi*-n rugja őket, akikor nem olyat teveznek, amiből min. 150.000 db-ot el lehet adni, és drágább 20 centtel az előírtnál...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14) Bari válasza Bari (#10) üzenetére


Bari
Modder

Este megmérem milyen van és írok.

szerk: hopsz, ez macko20 11-es hozzászólására akart volna menni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv: Bari

(#15) macko20 válasza Thunderzolee (#12) üzenetére


macko20
őstag

Már kombinált is van belőle

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16) macko20 válasza Bari (#14) üzenetére


macko20
őstag

ha van 33,vagy 32 mm mert a borda csináltatás drága lesz

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17) blasko92 válasza szab.tam (#8) üzenetére


blasko92
őstag

A rajta lévő oxidréteg megakadályozza, hogy forrasszad.

Megszabadulni tőle otthoni körülmények között szinte lehetetlen. Leszeded, egyből visszaoxidosodik....

Alut inkább hegeszteni. Az biztosabb, és szebb is :R

(#18) szab.tam válasza blasko92 (#17) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értem.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19) Bari válasza blasko92 (#17) üzenetére


Bari
Modder

Lehet forrasztani is, megvannak hozzá a megfelelő anyagok, mint folyatószer, vagy spec forraszanyag, én nemrég vettem ebay-ről hts-2000-es nevű pálcát, amit lángforrasztóval lehet használni, jó anyag, csak nem olcsó. Idehaza eléggé arany árban mérik.

Üdv: Bari

(#20) blasko92 válasza Bari (#19) üzenetére


blasko92
őstag

Igen, de ez keményforrasz :B
Én a lágyforrasztásra gondoltam.

Ha meg nem olyan olcsó, akkor inkább érdemesebb hegesztetni.

(#21) Livio válasza macko20 (#2) üzenetére


Livio
tag

Mit gondolsz, milyen hűtőteljesítményt lehet elvárni egy ilyen fenyőfától? (vörösréz alkatrészeket és megfelelő forrasztást feltételezve, esetleg fentebb is rézmagos hűtőket használva)
Az éternek csak annyi előnye van a vízhez képest, hogy ezt nyomás alá kell helyezni, nem pedig depressziót csinálni? Vagy esetleg a hőszállítása is hatékonyabb?

Szerk:
A procival érintkező rézmagot belülről simára esztergáltatod, vagy esetleg bordákat is ki akarsz alakitani az alján?

[ Szerkesztve ]

(#22) macko20 válasza Livio (#21) üzenetére


macko20
őstag

Nem a belső a gyári maradt a30-40C körüli forrás pont az előnye, nem kell vákuum
a másiknál tapasztaltam h a feltett bordákkal nehéz forrasztani amíg az egész fel nem melegedik,ennél előbb lezárom és csak utána kerülnek fel a bordák

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#23) szab.tam válasza macko20 (#22) üzenetére


szab.tam
nagyúr

lassan rakhatod a hűtőbe, nehogy felrobbanjon az üveg...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24) macko20


macko20
őstag

Úgy néz ki lesz kissebb átmérőjű cső darab azt megvárom és a dupla falú konstrukciot készítem el:

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#25) Livio válasza macko20 (#24) üzenetére


Livio
tag

A másik topicban olvastam a részeredményeidről. Végül dupla csővel készítetted a belsejét? Mert az nekem kicsit gyanúsnak tűnik, hiszen a meleg gáz természeténél fogva felfelé szeret áramlani, vagyis felül megreked, és nehezen jut vissza a cső hőleadó felületéhez. Másik ami jelentősen befolyásolhatja az eredményeket, az talán a sárgaréz cső és az, ha nem érintkezik a hűtő a csővel rendesen.
El tudnék képzelni olyan összeállítást is, ahol csak rézmagos hűtő van, és a felső hűtők rézmagja át van fúrva, és ezek a magok vannak egymáshoz forrasztva közvetlenül.

(#26) macko20 válasza Livio (#25) üzenetére


macko20
őstag

igen ,még nincs kész ,uton a belső cső ,a cső záró itt egyenes lesz és egy hőcsőves hűtő lesz a tetjén, a dupla fal azért kell hogy nagyobb legyen hömérséklet külömbség és jobban kicsapodjon a gőz

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#27) szab.tam


szab.tam
nagyúr

:C

szép a láng! :))

milyen progival fűtötted a procit? nem igazán értem, hogy mi a 97 és mi az 56%?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#28) macko20 válasza szab.tam (#27) üzenetére


macko20
őstag

56% proci használat
a 97% throttling

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#29) szab.tam


szab.tam
nagyúr

és az éter az dolgozik benne szerinted rendesen? tehát nemcsk a fém szállítja a hőt, ebben biztos vagy? mert 56% procihasználatnál akár még ez is lehetne.
habár a lefelé ívelő hőgörbe mintha azt mutaná, hogyan indult be a szállítás.

(vagy onnantól fújtad teli tüdőből, csak az már nincs a képen...) :U :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30) macko20 válasza szab.tam (#29) üzenetére


macko20
őstag

a lefelé ívelés a játék abba hagyásától van,de Én sem értem az 56% -ot idle-ben

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#31) N_A_S válasza macko20 (#30) üzenetére


N_A_S
veterán

A Throttling akkor kapcsol be ha processzor eléri azt a hőmérséklet határt ami már veszélyes. A képen látszik hogy végig 100%-osan Throttlingol, IDLE-ben is, tehát a magas processzorkihasználtság az valószínűleg azért van mert annyira vette vissza az órajelet amennyire csak tudta, és lehet hogy dolgozik valami hibajavító algoritmus is.

https://tinyurl.com/phnas

(#32) macko20 válasza N_A_S (#31) üzenetére


macko20
őstag

Ezzel a konfiggal amúgy sem voltam megelégedve ,inkább építek egy másikat ami rendesen viselkedik

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.