Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Jó írás!
Megnézném, hogy a WASD körül mennyit tud egyszerre érzékelni. Vagy csak nem értem teljesen a te tesztedet, de abból nem derült ki, hogy mely gombok nem mennek akkor amikor ezek mentek amiket lenyomtál

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2) Tajrexi


Tajrexi
tag

Ennek az előző változatát akartam volna gyerekként, amin ilyen narancssárga kijelző volt. Aztán megtudtam az árát és hamar lemondtam róla. :)

(#3) #72042496


#72042496
törölt tag

"17 év távlatból"

:O
Nem, nem lehet annyi, max. néhány éve nézegettem ezeket a Media Marktban. Nem akarom, hogy ez már 17 éves legyen.

(#4) Silent77


Silent77
veterán

Köszi az írást! :R
Nagyon szerettem, nem volt olcsó anno, de megérte. Azt hiszem eladtam a sajátom, de most kedvet kaptam, hogy megnézzem nem e megvan még.

Balika911: Ezzel én is így vagyok. :O

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#5) Semplar


Semplar
őstag

:R
G-11 -em van, ezek szerint hála a magasságosnak, mert ezen semmi gugimócsing nincs gyárilag. :)
Hosszú í a j + AltGr -el lehetséges.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#6) pandras83


pandras83
senior tag

ez a billentyűzet egy kib#szott legenda. nagy pacsi az írásért!

Cyberfuck Patchrunner

(#7) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Én a G13-ba vagyok szerelmes, van kettő. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#8) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szép munka! A cucc is jónak tűnik, bár én szerintem nem használnám ki.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

"Pár napja" volt már róla bemutató :)

But who is watching the guardians?

(#10) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nekem egy G510 fekszik az ágyneműtartóban, és egy G9x, sosem adnám el őket, használtan, hibátlanul, dobozostól :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11) enginev3.0 válasza Tajrexi (#2) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az a következő verziója volt, a v2 azt hiszem, volt olyanom is :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Nekem is G15 van a mai napig, de a másik változata:

Semmi pénzért nem cserélném le. Nálam az MSI afterburner van szépen beállítva rá, így mindig látom a számomra összes fontos teljesítmény adatot, valamint a makro gombok nálam már elengedhetetlenek.

(#13) Imi91 válasza gordonfreemN (#1) üzenetére


Imi91
aktív tag

Köszönöm szépen(mindenkinek)! :R A tesztel arra próbáltam rávilágítani, hogy egy FPS játék esetében ahol egyidőben kell nyomni a WASD gombokat(W+A / W+D / S+A / S+D) és mellé álltalában a Shift vagy Szóközt, valamint az R-t hogy viszi-e. Megvan szabva, hogy egyidőben hány gombot tud érzékelni egy billentyűzet lényegében ezeket nem véletlenül a WASD köré szokták elhelyezni. Általánosan mondjuk ŐÉÁŰ gombok területén lehet csak 2 vagy 4 karaktert tudna egyidőben érzékelni :) Ha jól értem te arra lennél kíváncsi ,hogy a WASD-t körül ölelő gombokból mennyit tudna érzékelni egy időben? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#14) hcl válasza Imi91 (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Úgy 25 éve mindenféle retek AT billzetek voltak képesek nagyjából akármennyi gombot érzékelni egy időben (nem mind, de sok). :D
(Mortal Kombat alatt hamar kijött, melyik a jó darab :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) Imi91 válasza hcl (#14) üzenetére


Imi91
aktív tag

Az biztos, ott lehetett nyomkodni a kombó gombokat rendesen :DDD Pedig ott még nem USB "vót" :D

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#16) gordonfreemN válasza Imi91 (#13) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen, a wasd környéke érdekelne. Peldául nálam a 8ezer ft-os cherry wireless a W+A esetén a Q-t már nem tudja érzékelni, ezért oda nem állithatok semmit.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#17) hcl válasza Imi91 (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az USB csak egy kommunikációs csatorna. Az AT-s billzetvezérlő is elég lett volna minden gombhoz együtt, a kérdés az, hogy mi van a billentyűzetben.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) sixpak


sixpak
nagyúr

Jó írás lett. :R
A cikk hatására előszedte a fiók mélyéről egy Logitech G19s-t.
Hibátlanul működik, csak a gombok (WASD) vannak nagyon megkopva.
Cserélhetőek a cap-ek ezen vajon?
Lehet érdemes lenne helyreállítani.
Én csak Afterburner-re használtam a kis képernyőt, néha még hiányzik, de a Corsair RGB ökoszisztéma miatt feláldoztam a Logitech-et.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#19) hcl válasza sixpak (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Cserélhetőek mindenen, csak 1. szerezzél 2. vagy csak kirántod, vagy szét kell szedni teljesen :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) sixpak válasza hcl (#19) üzenetére


sixpak
nagyúr

Kipróbáltam, van cap kiszedőm, de nem jött össze a dolog....van egy fekete Corsair kupak szettem, de teljesen más a kialakítása a Logitech-nek, nem kompatibilis a Corsair kupakokkal.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#21) Mr.QwErT válasza cinkoxid (#12) üzenetére


Mr.QwErT
csendes tag

nekem is ilyenem volt :)) :C

[ Szerkesztve ]

(#22) hcl válasza sixpak (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván ez nem úgy van kitalálva, hogy user által cserélhető :D10 évvel azelőtti, hogy ez elterjedt volna :D

https://www.youtube.com/watch?v=WuSEBe7mSEM&ab_channel=mcfik

Ez azért a legtöbb cuccnál működik. Csak nem kell szívbajosnak lenni, mert benne van, hogy törik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) Benhill


Benhill
senior tag

Nálam egy G11 van tokkal vonóval még a csuklotamasz is megvan, első normális billentyűm volt anno. Amit igazából nem is mertem tul sokat használni mert féltettem :D
Magyar kiosztású jóég tudja csak megmondani, honnan szerváltam.

Viszont annyi baja van nálam, hogy a kék led, a billentyű középső harmadában, mintha gyengébben világítana, ez nem tudom ilyen volt-e vagy csak a szemem csalóka, de még nem mertem szétszedni.

Van aki megmókolta és átalakította RGB-s re, de én még nem mertem szétszedni:
[link]

(#24) LÁZ


LÁZ
addikt

g19em a mai napig imádom, ha lenne vmi újrakiadás belőle kicsit nagyobb kijelzővel...oh boy

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#25) Semplar válasza Benhill (#23) üzenetére


Semplar
őstag

Sajnos a gyári kék ledek elég vacakok voltak.
240 LED/méter -es hidegfehér szalagból pontosan fél métert tettem bele.👌

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#26) Semplar válasza Benhill (#23) üzenetére


Semplar
őstag

Hátha nekiállsz. :DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#27) ribizly válasza LÁZ (#24) üzenetére


ribizly
veterán

En ugy emlekszem kesobb mar azert sem jott tobb ilyen, mert jott a Logitech Arx Control (Andoid, IOS) vette at a helyet a beepitett kijelzonek.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#28) Imi91 válasza gordonfreemN (#16) üzenetére


Imi91
aktív tag

A WASD környékén egyidőben leüthető gombok:

Itt az Y az a Z helyén van(angol kiosztás) :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#29) gordonfreemN válasza Imi91 (#28) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az nem teljesen világos miért van két kép.
E két kép közül mindkettőn egyszerre van lenyomva a WASD környéke? Amúgy köszi.
Switch hitter
Például: A+W vagy D+W esetén van-e blokkolva Q,E,R,Í,Y,X,C,F,space?
Ugyanez A+S ill. D+S esetén van-e blokkolva Q,E,R,Í,Y,X,C,F,space?
Nálam így néz ki, lila a lenyomott két gomb, a zöldet engedi nyomni 3.-nak, a szürkét nem.



¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#30) Diopapa válasza Tajrexi (#2) üzenetére


Diopapa
addikt

A narancs az újabb. Nekem kék volt először, de tönkrement a háttérvilágítás (tervezési hiba) és a narancsra cserélte a Logitech (lejárt már a garancia). Azóta is napi szinten használom. Az "A" billentyű kezdi megadni magát mostanában. Még mindig működik, csak furán "lóg" a gomb. A G5 egér mellett ezek a dolgok még egészen elpusztíthatatlanok voltak.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#31) Tajrexi válasza Diopapa (#30) üzenetére


Tajrexi
tag

Akkor rosszul emlékeztem. :) A G5 mondjuk a mai napig elérhető MX518 néven, bár nem tudom van e annyira strapabíró, mint a régi darabok.

(#32) Imi91


Imi91
aktív tag

Igen amiket látsz zölddel azok a gombok vannak lenyomva és semmi más(ennyi a max). A WASD környékét próbáltam ahogy kérted két számomra egyértelmű módon. Az egyik képen W+A és mellé a WASD-t körül ölelő gombok a másikon pedig a WASD nélkül csak a körül ölelő gombok legalábbis én így értettem a kérésedet :)
"Például: A+W vagy D+W esetén van-e blokkolva Q,E,R,Í,Y,X,C,F,space?" Ennyi gombot nem tudna lekezelni egyidőben A+W mellé Q,E,R,Y és talán még az X menne. A maximum 6-7 karakter egyidőben, de ezt a billentyűzet bármelyik részén tudja(ezzel sok mai billentyűzetet megszégyenítve :) )

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#33) Imi91 válasza Tajrexi (#31) üzenetére


Imi91
aktív tag

Igen a narancssárga háttérvilágítású volt az utódja ahogy Diopapa fórumtárs is írta.Lényegében ez volt az úgynevezett G15 V2 tudásban ugyan az volt csak modernebb lett a kialakítása és kevesebb G(makro) gomb volt rajta :K

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#34) gordonfreemN válasza Imi91 (#32) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Tehát az s,d,z,x,c,v kapásból nem megy ha az a,w le van nyomva, ha jól értem.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#35) Pr0GrEsSiVe

A G15 Refresh volt a legjobb bill. :)

(#36) Imi91


Imi91
aktív tag

Igen ezek közül a gombok közül nem menne mind ha nyomod mellé az A+W gomokat. A legegyszerűbben PL: A+W +4 vagy 5db bármelyik gomb ennyit tud maximum kezelni(6-7 karakter).

Pr0GrEsSiVe
Egy nagyon jó billentyű volt az is :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#37) gordonfreemN válasza Imi91 (#36) üzenetére


gordonfreemN
addikt

PL: A+W +4 vagy 5db bármelyik gomb

Én azt értem, de nem tudja az A+W + bármelyik 4 vagy 5 gombot. Vagy igen? Eddig nekem nem ez jött át.
ezek szerint egyszerre menne az A+W +Q +E +S + X +Í? Na az szép eredmény.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#38) ricsi99 válasza cinkoxid (#12) üzenetére


ricsi99
addikt

Detto ugyan ez Ugyan ugy Msi-vel :D
Csak makró nincs mivel nem játszódom :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#39) Imi91 válasza gordonfreemN (#37) üzenetére


Imi91
aktív tag

Igen ez így menne kivéve az Í-mert az nincs. A W+S-t egyidőbe nem sok értelme lenne nyomni :DDD

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#40) gordonfreemN válasza Imi91 (#39) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Persze, de a kép amit először küldtél nem jó és tökre zavaró. Ott csak azt mutatod, melyek az egy időben lenyomhatóak a WASD körül, de közben nem nyomtad a WASD-ből semelyik PÁRT, ezért nekem ez így nem valid. De mindegy, elengedem, majd utánanézek. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41) Imi91 válasza gordonfreemN (#40) üzenetére


Imi91
aktív tag

Az első képen WASD körüli gombok szó szerint csak amik körül ölelik. A második képen a W+S páros mellé nyomtam a WASD közvetlen szomszédos gombjait vagyis W+S+Q+E+R+SHIFT. Éppen lehetett volna az X+C+V is, de fentről lefelé haladtam. Azt tudom mondani, hogy 6 gombot tuti akármilyen kombinációban kezel a billentyű. Remélem sikerült választ adnom a kérdésedre :R

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#42) gordonfreemN válasza Imi91 (#41) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Alakul ;] :R de a kérdés mindig az, egyszerre kezeli-e őket!

szerk.:Értem én, hogy ennek nem sok rtelme így látszólag, de hc játék esetén lehetsz te oyan gyors, hogy még nem engedted el az egyiket mire nyomod a másikat és ha nem tudja ezt a bill továbbítani, akkor az egy korlátozó tényező. Szerintem minimum4-et érdemes egyszerre véggipróbálni, pl W+A és rá még párossával a körülölelők, hogy tudd, melyikre nem számíthatsz xtrém esetben.

Ennek tulajdonképp az a lényege, hogy megnézzük, ha pl előre megyek és oldalazok jobbra vagy balra vagy hátra megyek és oldalazok jobbra vagy balra, akkor érdemes-e még pl reload-ot állítani az E-re vagy az R-re vagy akármit a Q-ra. :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#43) ricsi99 válasza gordonfreemN (#42) üzenetére


ricsi99
addikt

4 gomb + macro gomb leütése megy...
ha te ennél egyszerre többet akarsz használj + billentyűzetet meg szerintem növessz még 2 kezet :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44) joey04


joey04
titán

hú de szerettem volna anno ilyet...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) Petyyyyy válasza #72042496 (#3) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Én pl sosem láttam ilyesmit MM-ban, igaz nem is nézelődtem sosem a horror árak miatt. Vagy 8 éve szent habakukk! vettem egyet a narancssárga (v2) verzióból. Most három van belőle és imádom, markogombok nélkül már el sem tudnám képzelni az élet[1].

1 - automatikus tárgyeset

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#46) cinkoxid válasza ricsi99 (#38) üzenetére


cinkoxid
senior tag

nekem se játékra van a makró. pl email cím beírása, számítógép azonnal leállítása vagy altatása, alt+f4 "egygombosítása", stb

[ Szerkesztve ]

(#47) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

"az eladó egyébként korrekt módon szólt, hogy egy tisztítást elbír a billentyűzet."

Milyen kis tapintatos volt. Ahogy nézem, inkább már hazmat-közelinek látszik a történet képekről. :DDD

-------------------------------------------------------------------------------

(#3) Balika911: "Nem akarom, hogy ez már 17 éves legyen."

Lassan gödör. Ez van.

-------------------------------------------------------------------------------

(#16) gordonfreemN: "Peldául nálam a 8ezer ft-os cherry wireless a W+A esetén a Q-t már nem tudja érzékelni, ezért oda nem állithatok semmit."

Hát, nyócért sajna még használt kábelesben sem kapsz csodát, de ne csüggedj, valószínűleg a wirelesse sem használ adaptív csatornamenedzsmentet, hogy jó legyen. A legolcsóbb wireless billencs, ami már éri a pízt mostanában, az szerintem az Akko 3068B Plus, de ott a nyóchoz még hozzá köll csapni egy egészséges negyvenest, ha bolti darabra vágysz.

-------------------------------------------------------------------------------

(#18) sixpak: "Corsair RGB ökoszisztéma miatt feláldoztam a Logitech-et."

Pont az egyetlen dologért, ami miatt nem kellett volna. :DDD

-------------------------------------------------------------------------------

(#31) Tajrexi: "A G5 mondjuk a mai napig elérhető MX518 néven,"

A kettőnek annyi köze van egymáshoz, hogy mindkettő jobbkezes egér, hasonló formával. Amire te gondolsz, az a G MX518 (MX518 Legendary), itthon már nem kapható, és a tömeget kivéve (egen, sajna ez is tégla, de legalább súlykazettával nem fárasztják az embert) összehasonlíthatatlanul jobb. Egy 1.1-es firmware-re frissített G5 szenzort 5 másodperc alatt kiakasztok. A forma szubjektíven kedvező megítélésen kívül egyetlen erénye van a G5-nek, és ez a tartósság. Ezt tényleg nem lehet tőle elvitatni.

"bár nem tudom van e annyira strapabíró, mint a régi darabok."

2023-at írunk. Ilyesmire ne is számíts! Egyik konzumer gyártótól se. Manapság már nem csinálnak MX300/MX500-akat, meg Intellimouse-okat, amiknél 10 év alatt legfeljebb csak kapcsolót, meg talpakat cserélsz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#48) sixpak válasza Synthwave (#47) üzenetére


sixpak
nagyúr

"Pont az egyetlen dologért, ami miatt nem kellett volna."

Érdekes, hogy ezt mondod, pedig a piacon teljesen egyedülálló fejlesztéseik vannak, gondolok itt a video lighting feature-re (LS100) többek közt, amit ilyen szinten csak Philips tud és ők azért meg is kérik az árát.
Emellett a szoftver szinte határtalan lehetőségeket biztosít, tényleg mindent meg lehet csinálni vele, a legújabb fejlesztésük a Monitor Screen, bár még nem tökéletesen működik, de van mód a testreszabásra.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#49) flexxx2


flexxx2
őstag

az a bevonat volt a g9 egér egyik "takarójához" is, nagyon jó volt ameddig rajta volt, aztán a kezed melege elkezdte bontani, gusztustalan volt, nekem sikerült rongyokkal leszedni

[ Szerkesztve ]

(#50) Synthwave válasza sixpak (#48) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom, a villogó fények igazából kicsit sem hoznak lázba, legtöbbször még a billentyűzeten is lekapcsolom őket. Persze nem azt mondom, hogy nem lehet ízléses RGB kompozíciókat létrehozni (egy, maximum két színnel), és tényleg van, ami egész csecsén mutat a pislákolással, de az efféle funkciók nulla befolyással vannak a vásárlásaimra (egérnél meg inkább negatívumnként tartom számon, mert csak a tömeget növeli, és ugye nem csupán a LED-ekével, ráadásul az idő nagy részében nem is látom, mert takarja a kezem).

Szinte még nem volt nálam olyan Corsair eszköz, amivel ne lett volna valami problémája annak a szoftvernek csúfolt bloatware-nek. Amikor használni kell, mindig félve teszem, és csakis a legszükségesebb ideig van megnyitva. A legjobb például az volt, mikor konkrétan téglázta a vadi új, 20 rongyos egeret egy firmware frissítéssel, miközben levágta az alaplapom egész USB interfészét (de az utóbbit egy portra vonatkozóan később is csinálta, kb. minden második polling rate váltásnál). Ha nem tudtam volna közvetlenül a gyártótól kérni egy firmware fájlt, amit aztán manuálisan kellett rámásolni a patkányra (szervízfuratba dróttal bepiszkál, kapcsolót nyomva tart, és újbóli csatlakoztatáskor a gép külső meghajtóként látja az eszközt, Ctrl + C/Ctrl + V), mehetett volna a cucc a kukába.

A hardvereik általában korrektek (bár perifériákban, főleg egerekben azért még bőven van hová fejlődniük), de a szoftverek írása annyira nem az erősségük. Szerencsére a legtöbb motyójukhoz nem kifejezetten szükséges driver.

So PnP 4 lyfe, vagy legalábbis addig, amíg csak lehet. Az igazán jó ketyeréknek nem kell meghajtóprogram, vagy ha valamiért igen, akkor beérik egy pár MB-os célszoftverrel, amiben csak a valóban legszükségesebb, hardveresen nem állítható dolgok vannak, és virtuális memóriából sem eszik többet, mint amennyit a háttértárolón elfoglal. A kevesebb néha több.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#51) Synthwave válasza sixpak (#48) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hupsz, kicsúsztam a módosítási időlimitből.

Megnéztem az LS100-as videódat (meg a másikat is). Jópofa, meg minden, az a kevésbé intenzív zöld például egész élhető, de az ilyen színtű fényvariációtól rövid időn belül kifolyna a szemem a fülemen keresztül. :DDD

Az utóbbi időben már a monitorom fényerejét is leveszem 10-re a 100-as skálán, pedig évekig 60-on használtam. Rájöttem, hogy így nem csak 20 wattal kevesebbet fogyaszt, de a szememnek is kellemesebb, és csak ritkán, specifikus ok miatt rakom vissza 50-75-re, korlátozott időre.

Ettől függetlenül kedvelem a jó hangulatvilágítást, bár a favoritom a klasszikus, borostyánszín égőfüzér (nem LED, szóval egyre körülményesebb ilyesmit szerezni...).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#52) sixpak válasza Synthwave (#50) üzenetére


sixpak
nagyúr

Semmi gond ezzel, nem vagyunk egyformák, mindkét tábor be tud vásárolni az ízlése szerint, nem muszáj villogó bizbaszokkal telepakolni a gépet, ha valaki agyfaszt kap tőle. :D
Bár tény, hogy az rgb, a legnagyobb feature a termékajánlókban és egyfajta hívószó is, rgb=cool...még ha amúgy egy rakás szar is a termék. :D
Az egeres sztorid vérfagyasztó, én jó pár éve használom az Icue-t, de eddig zero problémám volt vele, mondjuk hegesztik is rendesen, rendszeresek a frissítések.
Az LS 100 szerintem rengeteget ad az élményhez "(ambilight)", anélkül, hogy egy percre is tolakodóvá válna....a többi villogó Corsair cucc egy másik történet. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#53) flexxx2 válasza sixpak (#52) üzenetére


flexxx2
őstag

az Icue-n még sokat kéne kalapálni,
- minden eszközük fent van egy kupacban, ha csak 1 cuccod van akkor is ott az összes (tápok, egerek, minden)
- makrokat nem lehet 1 profilban több szoftverhez konfigolni

(#54) sixpak válasza flexxx2 (#53) üzenetére


sixpak
nagyúr

Az valami rettentő régi legacy szoftver lehet, emlékszem abban volt valami (persze kikapcsolható) demo mode, amikor tényleg mutatott mindent.
Ilyen már nem létezett tavaly sem, az újabb driverekben.
Amit lehúzok a gépről, az azonnal el is tűnik. :K

Maakrokat passzolom, sosem használtam. :B

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#55) flexxx2 válasza sixpak (#54) üzenetére


flexxx2
őstag

én a fizikai fájlokra gondoltam, a c:\Program Files\Corsair\CORSAIR iCUE 4 Software\modules\ -ban ott van minden, és töb száz MB-t foglal, nyilván nem mindenkit érdekel, de ez egy olyan "trehányság" ami engem zavar

(#56) sixpak válasza flexxx2 (#55) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ja, értem. :R
Hát nem véletlen 1,3GB a szoftver. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#57) gordonfreemN válasza Synthwave (#47) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Rosszabb a helyzet: már ez a cherry is 23k a 8bhelyett. Valamiért kegyetlenül felment az ára.
Ráadásul ollós mechanika, nagyon kényelmes.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#58) Synthwave válasza sixpak (#56) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, tényleg nem. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#59) [K2]

Akinek csak a kijelző hiányozna, "usb secondary screen" néven Kínából 10K környékén lehet venni 3.5"-osat.

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#60) Pulsar


Pulsar
veterán

áh... de király. Ilyenem volt, csak a narancssárga kiadás. Nagyon szerettem, de valahová elkallódott az évek alatt....

(#61) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Úristen, azt hittem elírás, hatalmas nosztalgia!

(#62) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Pont a napokban jutottam arra, hogy regen egyszeruen jobbak/erdekesebbek voltak a billentyuzetek. Csomot agyaltam mit vegyek, de jot es erdekeset nem talaltam, eleg unalmasak. Pl el tudnek kepzelni egy Logitech MX Keys Minit egy OLED erintokijelzovel dinamikus tartalommal, tok sokat adna hozza. De meg csak hasonlot sem talaltam a piacon.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#63) Synthwave válasza futo001 (#62) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor azért túlságosan nem mélyedtél el a billencsek világában, ha effélékre jutottál. Legvégső esetben meg kb. azt építesz, amit csak akarsz. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#64) futo001 válasza Synthwave (#63) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Valóban nem. :) Gondoltam felmegyek a Logi oldalára és mint gyerekkoromban ott lesznek a csilivili példányok és megveszem amelyik tetszik. Elég hamar lankadt az érdeklődésem meglátva a felhozatalt. Aztán már csak egy picit néztem körül máshol de mivel melóra kell, nagyon sok időt nem töltöttem vele, végül az MX Keys Minit rendeltem. Logit akartam eleve mivel a kedvenc egerem is egy MX Masters, de mintha már nem tennének annyi fantáziát a billentyűzetekbe mint régen.
Komolyan az is eszembe jutott, hogy szerzek egy használt G15-öt vagy G19-et már csak a nosztalgia miatt is.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#65) Synthwave válasza futo001 (#64) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, hát a Logi billentyűzetektől én is hamar lelankadnék. :DDD A G915 (TKL) patika cucc, de ennyi pénzért még ABS...ehh. Nem tudom hirtelen eldönteni, hogy a fillérszexuálás vagy az igénytelenség, esetleg a kettő kombinációja-e a kiváltó ok.

Készre szerelt konzumer szinten ezeket érdemes nézni imo: Ducky, Varmilo, Keychron, Filco, Akko.

Ha nem jó az US ANSI, akkor DE ISO-t vagy UK ISO-t célszerű venni, mert a HU ISO-khoz 99 százalékban lézerrel gravírozott ABS kupakok járnak a kettős fröccsöntésű/mártott PBT helyett, ami azért nem mindegy. Asszem' a Keychronnak már van magyar PBT-je, de fehér holló kategória, és túl nagy differencia sincs a némethez/brithez képest.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Úgy látom elég otthonosan mozogsz a témában.
Nem hallottam még ezekról a márkákról de eléggé felkeltették az érdeklődésem. A UK kiosztás nekem tökéletes, programozok meg SW-ben rajzolok.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#67) Synthwave válasza futo001 (#66) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Inkább csak a felszínt karcolgatom, de a készen vehetőekkel nagyjából képben vagyok.

Hardveraprón vannak mostanság igen jó ajánlatok Ducky témában, fél- és harmadárakon (20-30k közt), jellemzően DE ISO-val. olcsohardvertől már többet is vettem, oipunk sem téglát küldött, de nyilván a 300+ értékeléses tagnak sem ennyit ér a becsülete. Melóra valószínűleg jobban jársz valami taktilis kapcsolóval (MX Brown, MX Blue, MX Clear, esetleg a lineáris, kicsit "mushy", gumidómosra emlékeztető MX Silent Red), de persze van, aki gépelni is jobb szeret lineárison – preferencia kérdése.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#68) csibe1


csibe1
addikt

Anno szép árban volt, amikor még az élvonalat képviselte a Logitech.

"Viszont már nincs akkora létjogosultsága, mint mondjuk a megjelenésekor, de ez csak az én véleményem. Például az Afterburnert ki lehet íratni a monitorra is, és nem kell le-fel pillantgatni."

Azért nem mindig, mert pl. az MW2019-ben most az Afterburner csak az órát írja ki, és annyi.
Előtte is szórakoztak ezzel, és fél évig nem írt ki semmit az Afterburner, most megint elkezdték tiltani.
A legújabb CoD részben meg működik, mert láttam róla screenshotot.
Szóval érdekes. Nem tudom miért nem futhat, mert a játékbeli monitorozó rész elég sovány.

"Természetesen kíváncsi voltam, hogy mit tud egyidőben lenyomható gombok terén (Anti Ghosting). Az eredmény: 7 karaktert tud egyidőben kezelni a billentyűzet, itt egy kép melyik 7 gombot próbáltam:"

Akárhogy is számolom, nekem 8 jött ki. :D ;)

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#69) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Nekem is volt ilyen, mai napig működik még, sógorom használja. Jelenleg nekem ennek a kistestvére van, a g13. Játékhoz nekem kényelmesebb, mert jó nagy kezem van. A cikkben láttam, hogy vannak még letölthető appletek, amik működnek is. Sikerült is letölteni, viszont onnan hogyan tovább? Hova kell másolni ezeket Windows 10-nél?
/gondolom totál amatőr kérdés, nézzétek el nekem. PC-n (is) amatőr vagyok. :B

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#70) ricsi99 válasza icemad (#69) üzenetére


ricsi99
addikt

A billenytűzetre nem kell telepíteni semmit, hanem az adott programnak kell támogatnia az lcd-t..... Pl az msi afterbner... és csak átváltom a billentyűzeten arra... (nagy kerek gombal váltogatsz)

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#71) icemad válasza ricsi99 (#70) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hát nagyon nem így működik. Az appleteket bekell másolni valahova, és akkor programtól függetlenül is képes információkat megjeleníteni a billentyűzet. Pl a cikkben is szereplő rss olvasó.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#72) ricsi99 válasza icemad (#71) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha te mondod akkor biztos úgy van.... :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#73) icemad válasza ricsi99 (#72) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a program támogatja, akkor persze, hogy működik. A cikkben szereplő g15.zip fájlt nézted már? Én arra lennék kíváncsi.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.