Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) FOX888 válasza Joba006 (#50) üzenetére


FOX888
tag

Köszi! Türelmetlen voltam, így már testközelből is megkaptam a válaszokat.
Ketten már leszünk itt ilyen készülékkel! :)

(#52) Joba006 válasza FOX888 (#51) üzenetére


Joba006
csendes tag

Gratula hozzá! :C Bírja az aksi neked is, mi? :DD
Amúgy hol vetted? Van magyar nyelved? (Mire megtudtam, hogyan kell, addigra megszoktam az angolt!)
Amióta nekem megvan, azóta már két frissítés is jött hozzá. Az első után végre megjelentek új menük is, pl. a flipes tok használatához történő beállítás is. Ez azért volt fontos nekem, mert rendeltem hozzá bőrtokot..., eredeti poliuretánból :) Baromi jól néz ki, nagyon elegáns lett vele. Ha érdekel én innen vettem (a barnát): [link] Ingyenes szállítás, korrekt eladó, kb. két hét alatt nálam volt, ha jól emlékszem.
Közben megosztok pár dolgot, amit tudok (hátha segítségedre lesz). Ha szükséged van esetleg az usb hibakeresés menüre, akkor Settings/About phone menüben hatszor kell a Build numberre "tapicskolni", s onnantól már a beállítások között a Developer options is elérhető, s abban lesz. Aztán lehet, hogy neked nem újdonság, de a hívások átirányítása stb. beállítások lehetősége nem az Settings-en belül van, hanem a tárcsázóban a helyi menü/Settings/Voice Call alatt.
Én nagyon nem bántam meg ezt a telefont. A kijelző gyönyörű, rendesen eszi a két SIM-et, s nem kell a nap végén a töltő után nyúlni.
További örömöt a telóban!

(#53) FOX888 válasza Joba006 (#52) üzenetére


FOX888
tag

Köszönöm szépen!
Én is az expasys-től rendeltem, így ebben sincs magyar nyelv. Én is el vagyok vele, de hogyan lehetne magyar nyelvű? Az aksiról még nincs tartós tapasztalat, de idáig igéretes a kapacitása.
Egyenlőre nincs szükség az usb-s hibakeresésre, de sose lehet tudni.
A hívások kezelését azt már én is megtaláltam! :)
Nekem is megy eddig minden gond nélkül. Remélem így is marad!
Köszi az eddigi segítséget! Remélem még sok tapasztalatot oszthatunk meg egymással!

(#54) 2szektor válasza Joba006 (#44) üzenetére


2szektor
újonc

sziasztok nekem is van a kicsike nagyon szuper!!
enyit böven meg ér!!

(#55) FOX888 válasza 2szektor (#54) üzenetére


FOX888
tag

Eddig ár/érték arányban nagyon jó!

(#56) FOX888


FOX888
tag

Az értesítő led beállításai hol érhető el?

(#57) Joba006 válasza FOX888 (#56) üzenetére


Joba006
csendes tag

Nem találtam erre menüt, de a tokban úgyis mindegy :) Ha szükséges, azt hiszem, a PlayStore-ban vannak progik erre. Pl. https://play.google.com/store/search?q=led%20manager

[ Szerkesztve ]

(#58) FOX888


FOX888
tag

Akkumulátor kapacitással kijelzésével kapcsolatban van tapasztalatod?
Olyanra gondolok, hogy egy ideig lassan csökken az akkumulátor kapacitásának csökkenésének kijelzése, de 50% alatt rohamosan esik! Ma jelezte, hogy 15%, tegyem töltőre, majd ezután két perccel később is kikapcsolt.
Most vagy az akku tárolókapacitása nem megfelelő (igaz 3-4 napot nálam kibír), vagy a kijelzés nem pontos?
Akkumulátor töltöttség kijelzést lehet kalibrálni?

(#59) Joba006 válasza FOX888 (#58) üzenetére


Joba006
csendes tag

A 3-4 nap teljesen megszokott nálam is. Csütörtök reggel vettem le a töltőről, s ma (vasárnap) délután 43%-on áll. Sokan áldoznának ilyen teljesítményért :) Ergo az aksi kapacitása rendben van. Eddig minden telefonom ugyanazt tette, mint amit írtál, azaz kb. 50%-ig rendesen bírta, utána (sokkal?) gyorsabban merül. Bár tudtommal a teló automatikusan teszi, azért lehet, hogy van külön kalibrálási lehetőség, Nem izgatom magam, mert nagyon meg vagyok elégedve ezzel az üzemidővel. Én mindig kikapcsolt állapotban éjszaka töltöm. Így, ha előre tudom, hogy sokat kell másnap mennem, használnom, esetleg a GPS-sel is mérnem, akkor a fele alatt nem indulok el otthonról. Minden más esetben még elég egy további napra. Azért ne hagyd túlságosan lemerülni, állítólag ezt nagyon nem szeretik ezek a telepek (ellentétben a régi NiMh aksikkal)!

(#60) FOX888 válasza Joba006 (#59) üzenetére


FOX888
tag

A gyári töltőjét használod? Nekem van egy kisebb teljesítményű és idáig az volt a tapasztalatom, hogy ha azzal töltöm a telefonjaimat, akkor kicsivel tovább bírja az akkumulátor kapacitása.

(#61) Joba006 válasza FOX888 (#60) üzenetére


Joba006
csendes tag

Mi is kaptunk már sokféle eszközhöz sokfélét (1, 1,5 és 2A-ost is), de én kifejezetten figyelek, hogy minden eszköznek a saját töltőjét használjam. Csak tudják, mi jó neki alapon :)
Mondjuk a kisebb teljesítményű töltéssel nem okozol bajt, az tuti :-D

(#62) FOX888 válasza Joba006 (#61) üzenetére


FOX888
tag

Egyszer írtad, hogy megtatáltad a magyarítás módját.
Megosztanád velem?

(#63) Joba006 válasza FOX888 (#62) üzenetére


Joba006
csendes tag

Egy G+ csoportban végül a morelocale 2 lett a befutó (https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale), csak root kell hozzá. Viszont soha nem root-oltam, így "a tökéletesen működő rendszeren ne változtass" elv és a megszokás alapján hagytam angolon. Tudod, mint a töltőknél :), ha eddig bevált, úgy marad.

(#64) FOX888 válasza Joba006 (#63) üzenetére


FOX888
tag

Rootolás nélkül is fel lehet tenni a nyelvet, de különösebben nem sok értelme van. Minimális a fordítás!

(#65) Joba006 válasza FOX888 (#64) üzenetére


Joba006
csendes tag

Ennél a telónál, nem. Csak root-tal (próbáltam), de annyit nem ér valóban.

(#66) FOX888 válasza Joba006 (#65) üzenetére


FOX888
tag

Nekem felment root nélkül! Android SDK-val.

(#67) Joba006 válasza FOX888 (#66) üzenetére


Joba006
csendes tag

Egészségedre! :) De csak menüt magyarítottál, vagy a lokalizációt is megváltoztattad? Annak lenne inkább értelme.

[ Szerkesztve ]

(#68) FOX888 válasza Joba006 (#67) üzenetére


FOX888
tag

Minkettőt! Egyik sem valami tökéletes! :(

(#69) Joba006 válasza FOX888 (#68) üzenetére


Joba006
csendes tag

Huhhh! Akkor örülök, hogy hagytam gyárin az egészet. Csinálj egy hard resetet, oszt használd egészséggel az eredetivel!

(#70) Joba006


Joba006
csendes tag

Acer Navi a TomTom -tól. Megjelent egy ilyen alkalmazás :) Nagyon klafa! :)

(#71) FOX888 válasza Joba006 (#70) üzenetére


FOX888
tag

Most frissült! Még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#72) Joba006


Joba006
csendes tag

Múlt héten kivételesen nem kapcsoltam ki éjszakára a telefont, mert kellett az ébresztő. (Amúgy ki szoktam, mert ha alszom, hagyjanak engem békén :D ). Nem használtam különösen sokat: reggel Wi-Fi elindulásig, frissítések letöltése, néhány mail és "közösségi hír" elolvasására, napközben (max. fél óra) mobiladat, délután/este otthon ismét Wi-Fi (a reggeli szertartás "bővített kiadása"). Két SIM aktív volt folyamatosan, s kb. 5 - 20 db néhány perces (max. negyed óra) telefon hívás volt naponta, meg néhány fotó. GPS használat (kivételesen :) ) elenyésző.

Nos az eredmény jobb lett, mint vártam, pedig eddig is kedveltem ezt az Acer-t. Simán elketyegett 5 napot, akkor a szokásos 50 %-on állt, majd (mint mindig) meredek zuhanásba kezdett a töltöttségi szint. Ki akartam próbálni, hogy meddig bírja, de elutaztam, s így rá kellett kapcsolnom a 220-ra :DD Igaz, hogy a héten nem izzott ezerrel az E700-as "keze alatt a munka", de egyáltalán nem vigyáztam rá, mint a hímes tojásra. A kocsi esti, negyed órás szivargyújtó szereléséhez pl. tökéletesen alkalmas a teló elemlámpa funkciója :) (Igen a belső térvilágítás nem megfelelő irányú egy szinte tűhegynyi csavarfej eltalálásához :DDD )

Érdekes, de ha kikapcsolom éjszakára, akkor ilyet nem tudok produkálni.

(#73) Joba006 válasza Joba006 (#72) üzenetére


Joba006
csendes tag

Ja, közben megjött egy újabb rendszerfrissítés. Azt olyan 48%-nál kezdtem. Lehet, hogy azért zuhant meredeken? :)

(#74) FOX888 válasza Joba006 (#73) üzenetére


FOX888
tag

Nálam is 50% alatt esik rohamosan. Olyan érzésem van, mintha 5%-on állna az akku.
Rendszerfrissítések tartalmáról hol lehet utána olvasni?

(#75) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Sziasztok, szimpi a teló, nekem kellene a 3 simes ,keresem,hogy hol lehet lehetőleg magyar menüst szerezni.
Ha van további tapasztalat szívesen olvasnám!

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#76) FOX888 válasza Bferibörs (#75) üzenetére


FOX888
tag

Szerintem nagyon jó a készülék. Ár/érték szempontjából mindenképpen.
Az alapbeállítások után szerintem nem zavaró a magyar nyelv hiánya.

(#77) Bferibörs válasza FOX888 (#76) üzenetére


Bferibörs
addikt

persze elmegy angolul is csak megszoktam a magyart-hasonló teljesítményű ( csak 1 GB RAM -os ) 2 kártyás telóm van amivel elégedett vagyok de jó lenne a 3 kártyás,ez árban is elfogadható. számomra.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#78) Bferibörs válasza Bferibörs (#77) üzenetére


Bferibörs
addikt

Van itt egy AcerShop megnézem hátha meg lehet tapizni náluk :-) igaz drágább kicsivel mint máshol,de magyar nyelv és a számban van a bolt :-)

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#79) Bferibörs válasza FOX888 (#58) üzenetére


Bferibörs
addikt

ebben az esetben kapcsold ki majd újra kapcsold be a telefont (nem tudom, hogy az újra indítás simán elegendő e vagy fizikailag kell kikapcsolni) több fórumon olvastam kínai telóknál, hogy kikapcsolás után a töltés érték meglepően magasabb lesz.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#80) Bferibörs válasza Bferibörs (#78) üzenetére


Bferibörs
addikt

AcerShop van teló nincs,majd január közepén várható 69900-ért , annyiból szimpi az ár,hogy magyar és itt van helyben,javításra is leadható itt ( kb. 300 m tőlem ).tudom,hogy van olcsóbban is kb. 63 e-ért.Várok :-)

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#81) FOX888 válasza Bferibörs (#80) üzenetére


FOX888
tag

Ezért az összegért szerintem érdemes megvárni.

(#82) Bferibörs válasza FOX888 (#81) üzenetére


Bferibörs
addikt

elvileg jan. 7-től megvásárolható,persze kérdés,hogy az euró árfolyam változása miatt marad e az ár :-)

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#83) Bferibörs válasza Bferibörs (#82) üzenetére


Bferibörs
addikt

megrendelve

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#84) Bferibörs válasza Bferibörs (#83) üzenetére


Bferibörs
addikt

most kaptam emilben

Tisztelt .............. Ferenc!

Köszönjük rendelését! A megrendelt termék várhatóan a holnapi nap folyamán érkezik meg üzletünkbe, amint megjön, értesítjük.

Üdvözlettel,

............... Krisztián
ACER SHOP
Notebook BP Kft.
2040.Budaörs, Sport utca 2-4.

:C :DD

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#85) dropopi


dropopi
aktív tag

Mától bizony elérhető, megvásárolható magyar nyelvvel is.
Körbenéztem a készülék után néhány dolognak, valaki azt írta, hogy nem túl erős a hangszórója. Nektek akinek van, mi a tapasztalatotok ilyen téren? Rezgőmotorja milyen erős?
Azon gondolkoztam még, hogy mennyire lehet lényeges különbség 1 vagy 2 Gb Ram között?
Illetve nekem biztosan nagyon zavaró lenne, hogy nincs az érintőgomboknak háttérvilágítása. Gondolom nem is lehet erre rávenni, hogy legyen, akkor amikor a kijelző aktív.

(#86) Bferibörs válasza dropopi (#85) üzenetére


Bferibörs
addikt

kijelző gombok szerintem szokás kérdése,jelenlegi telómon sem világít ,megszoktam.Van azt hiszem app ami kezeli ha jól emlékszek itt nézzél körül illetve kérdezzél ha nem találod keresővel

a hangszórókról itt ír Joba006 kolléga

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#87) _Gyedavid_


_Gyedavid_
csendes tag

Sziasztok!
Nincs kedve valakinek feltölteni néhány tesztfotót, amit az E700-zal csinált? Nagyon érdekelne mit tud a kamera.
Az akksi kb hány évet bír? Csak mert aggaszt kicsit ez a beépített akksi...

(#88) Bferibörs válasza _Gyedavid_ (#87) üzenetére


Bferibörs
addikt

éésssssssssssss meg van, töltödik :DD :)) :C

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#89) Bferibörs válasza _Gyedavid_ (#87) üzenetére


Bferibörs
addikt

szia, papírforma szerint fél év gari egyébként 200 feltöltésről beszélnek-ami szerintem szerény szám,sokkal több töltést bírnak az akksik ,ennyit garantálnak , van olyan teló a családban ami kb. 2 éves és teljesen jó az akksija , rendesen igénybe vett telefon.Ma már kevés telefont forgalmaznak kivehető akksival, gari idő alatt a hivatalos szerviz utána mobil szervizben tudják cserélni,megrendelhető.

Fotók lesznek ha beüzemeltem-pár napot kérek rá, játszadozni kell a fotó beállításokkal,kitapasztalni a legjobb képminőséget, előző telómban kb. ue. a kamera volt tudott jó képeket készíteni-persze DSL minőségre nem lehet számítani, annak az volt a trükkje, hogy borús időre kellett állítani,hogy jó képet készítsen vagy a legjobb minőségre tükröző napsütésben. Na de puding próbája az evés, majd eszek :-)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#90) _Gyedavid_ válasza Bferibörs (#89) üzenetére


_Gyedavid_
csendes tag

Kíváncsian várom a fotókat!
Ahol én néztem ott 1 év szerviz plusz 1 év gyári garancia van rá. Azért az már elég jónak mondható.

(#91) Bferibörs válasza _Gyedavid_ (#90) üzenetére


Bferibörs
addikt

igyekezni fogok, nekem is 2 év garival jött a teló acer szervíz végzi a javítását ,futár viszi háztól házig, nem lesz rá szükség :-D

regelni ugyan nem tudtam a telót az acer honlapján de megismeri a gyártási számot a supporthoz, erre még rákérdezek- a szervízjegye hivatalos Acer szervízjegy (magyar nyelvű)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#92) sunone


sunone
aktív tag

És akkor megérkezett hozzánk is!
Első ránézésre szegény elég komor..., de a 2GB ram és az óriás akksi ilyen áron egy ajándék :)

(#93) Bferibörs válasza sunone (#92) üzenetére


Bferibörs
addikt

:C

a többi meg majd kiderül használat közben :D

én még töltöm kb. 11-ig majd utána játszok vele (tűkön ülök már :K )

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#94) Bferibörs


Bferibörs
addikt

ha valakit esetleg érdekel az angol nyelvű kézikönyve innen letölthető

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#95) Bferibörs


Bferibörs
addikt

ez mi lehet ? 477 MB

App. Guide_Acer_1.0_A_A.zip

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#96) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Egyenlőre nem vagyok elájulva a telótol ,kicsit azt hiszem jobbat vártam. :-) Az 1 GB RAM-os ui. specifikációval rendelkező telóm gyorsabb, használhatóbb.Egyenlőre ez a hirtelen tapasztalat.3:26 perc folyamatos használattal 68% -ra merült az akksi.Képernyő és wifi megy folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#97) Bferibörs válasza Bferibörs (#96) üzenetére


Bferibörs
addikt

folyt: már nem vagyok olyan álmos :DDD

megpróbálom 1-10-ig pontozni a tapasztalatokat-más készülékhez viszonyítva (alcatel ot 8008D scribe) .

-10 :GPS szabad ég alatt elég gyorsan talált jelet 8-ból 8 műholdat jelzett ,sajna nem vettem össze másik kütyüvel az időt és ez ugye első indítás volt ami lasabb, majd ezt is megteszem-számomra ez jónak tűnik.

-10 : a wifi és mobilnet sebessége rendben van teljesen, kihasználja jól kezeli az általam használt sebességeket

-5 : képernyő érzékenysége érintésre , sajna ez a lassú számomra, lassan reagál az érintésre mind a képernyő mind a kezelő gombok.

-6 : vakus fénykép , ez is mint a másik készülék pocsék képet készít vakuval, vagy kék vagy pirosas és életlen ráadásul roppant szemcsés, ezzel még játszok persze majd.

- itt nincs pont : az akksi 68%-ról 58 %-ra esett kb. 03 órától 10 óráig bekapcsolt wifi mellett , persze fent van a viber, f.mesenger, whatsap tehát elég sok minden fut a háttérben.Első töltés után nem mérvadó az akku fogyása amúgy sem.

- kezelőgombok tényleg nem világítanak,nem erre gondoltam :D meg kell szokni , hogy mi hol van , ezen sajnos appal sem lehet változtatni ha alapvetően nincs szerelve világítás, szokni kell.Aki nem használt még okost annak biztos gondot fog okozni mire megszokja.

Ma tovább játszok majd , írom a tapasztalatokat.

Ja ami kissé megijesztett : a tárcsázó megnyitásánál ha az ujjamat az alsó hangszórótól ( összes névjegy-től felfelé )felfelé húztam zöld ( acer szín :DDD ) jelent meg a kijelzőn felhő szerű foltban ,először megijedtem de úgy látom ez nem kijelző hiba mert máshol nem tapasztaltam eddig a jelenséget.( illetve de ,most a vibernél aminek fehér a felülete beállításnál, ha az alsó mikrf.-tól felfele húzom az ujjam zöldes felhőszerűt húz maga után, erről esetleg valakinek tapasztalata ?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#98) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Tudnátok abban segíteni, hogy a felső hangszórót,hogy lehet életre kelteni ? Eddig nem sikerült megszólaltatnom, film, mp3 volt próbálva.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#99) FOX888 válasza Bferibörs (#98) üzenetére


FOX888
tag

Szerintem az csak a beszélgetésre használható.

(#100) Bferibörs válasza FOX888 (#99) üzenetére


Bferibörs
addikt

köszi,közben rájöttem csak már nem tudtam szerkeszteni- a sztereót az alsó hangszóró részről adja.
kezdek megbarátkozni :-)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.