Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AS


AS
félisten

Nem rossz . De akkor inkább Asus tablet.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#2) helixP


helixP
nagyúr

Ez az 55-ös ár agyon kellemes!

(#3) Nigér


Nigér
őstag

Akksi, árazás, kijelző, belsőség, ez így egy jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#4) nihill


nihill
őstag

Egy hónapja vettem ennek a wifi-s változatát. Egyelőre mindenben meg vagyok elégedve vele. Legtöbbet a gyerekek játszanak rajta, de bírja a gyűrődést :)

(#5) dragontiger


dragontiger
tag

Jól lement az ára :O én még hipernet medium-mal vettem(havi 5ezer) 57-ért,mikor megjelent múlt hónap elején :W viszont ezt leszámítva,hogy most 17-el olcsóbb,még így is nagyon szeretem,a hajdani ipad 1-em se szerettem ennyire (ipad 2 ideje előtt,és idejében volt) :R

(#6) taip


taip
senior tag

Az 1 giga RAM lehetett volna picit több, de egyébként kellemes specifikáció.
Kíváncsi lennék a hivatalos Mo-i független árára. Valami ilyesmit képzelek el a mostani tabletem utódjának.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#7) tjb007


tjb007
nagyúr

8926, nem 8226, és Cat. 4, nem Cat. 3.

Azt meg jó lenne beleírni a tesztbe, hogy a Telenornál kerül ennyibe előfizetéssel, máshol nem érhető el még a V490.

(#6) taip

Az eMagnál jelen pillanatban 82 ezer forint, ennél jelentősen olcsóbb nálunk sem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8) taip válasza tjb007 (#7) üzenetére


taip
senior tag

Ja, nem is értettem, honnan vették az 55 ezres árat. Gyanúsan alacsony.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#9) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Nem rossz, de Memo Pad még mindig jobb ajánlatnak tűnik.

(#10) tomcsa44


tomcsa44
tag

Csak az MA-s képek alapján megkockáztatom, hogy veri a piacon lévő telefonok minimum 90%-át képminőségben (fotó). Na de majd élőben meglesem, ha lesz alkalmam.

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#11) pengwin válasza tjb007 (#7) üzenetére


pengwin
addikt

Megelőztél.
Annyiért már G Pad 8.3-at is lehet venni... tudom, nincs LTE, de amennyivel olcsóbb a 8.3, abból kijön egy hordozható WiFi hotspot is...

Nekem egyébként kicsit úgy tűnik, hogy megállt (vagy legalábbis nagyon belassult) a fejlődés középkategóriás telefon/tablet fronton. A tavalyi modellekről csak azért éri meg frissíteni, mert nem nagyon lesznek már frissítve

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#12) kelly416 válasza tjb007 (#7) üzenetére


kelly416
veterán

Így már nem annyira jó ajánlat, 55-ért két év garival és rablánc nélkül viszont nagyon kellemesnek tűnt...

(#13) taip válasza -Faceless- (#9) üzenetére


taip
senior tag

Melyikre gondolsz?
Tudomásom szerint még nem kapható 8-as MemoPad 4G-s változatban, szóval nem lehet megítélni, jobb ajánlat-e.

Egyébként is, az Asus ME581CL nagyobb felbontással, több RAM-mal fog jönni, ami jól hangzik, de nyilván drágább is lesz. Ami nem baj, mert legalább lehet választani, kinek mi a fontos.

pengwin: Ez az, hogy abban nincs LTE és a különbözetből, ami kb. 5e Ft, tutira nem veszel hotspotot és még kényelmetlen is lenne. Szóval szerintem nem alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#14) agabe válasza taip (#8) üzenetére


agabe
addikt

Szerintem a Wifi-s verzió kerül annyiba.
pl: [link]
Esetleg Romániában van kb annyiért 4G -s is :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#15) trachemysss válasza tjb007 (#7) üzenetére


trachemysss
csendes tag

Az eMag-nál is pontosan 55ezer. Mármint a WIFI-s verzió. A 4G-s kerül 82-be, ami elég nagy felár. :)
Amúgy az LG-nek volt egy régebbi 8 colos táblája is, az Edigitalban még azt árulják, legalábbis az nem ugyanilyen, mert pl. a teljes ház fehér és csak 8 giga tárhely van benne, már elég rég a kínálatban van.
És nem keverem a 8.3 colos verzióval. :))

(#16) taip válasza trachemysss (#15) üzenetére


taip
senior tag

Az Edigital honlapján nincs LG tablet, ami tud SIM-et fogadni. 3G-t sem, nem hogy 4G-t.

agabe: Én is ezt mondom. Mutasson valaki egy hazai, független árat... nincs.

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#17) pengwin válasza taip (#16) üzenetére


pengwin
addikt

Azért írtam, mert a különbség 12 ezer forint az emagnál. tessék megnézni.[link][link]
ha pedig a WiFi only-t nézzük, akkor csak 14 ezerrel drágább a 8.3-as. Szerintem sokkal jobb az ár-érték aránya.
Az meg nem tudom, miért lenne kényelmetlen, ha a táskádban van a hotspot, a tablet meg ugyanúgy a kezedben. De ez nyilván egyéni preferencia kérdése is. Én inkább megoldanám két kütyüvel, ha kb. ugyanoda jön ki az ára és többet kapok a pénzemért.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#18) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Nekem még mindig a 8.3-as Lg tablet az álmom.. Persze ez sem rossz..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#19) tjb007 válasza trachemysss (#15) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nincs semmiféle régebbi változat. Két G Pad 8.0 létezik, a Wi-Fi only V480, és az LTE-s V490. Az LTE modemet leszámítva mindenben egyezik kettő. Négyféle színben (fekete, fehér, kék, narancssárga) érhető el mindkettő, és mindkettő 16GB-os (8GB-os nem is létezik belőle). Az Extreme Digital oldalán már amióta kapható azóta hibásan szerepel egy csomó minden (a fehér színű változat képei is a 8.3-hoz tartoznak).

[ Szerkesztve ]

(#20) trachemysss


trachemysss
csendes tag

Remélem hamarosan kapható lesz a Lenovo Tab S8. :))

(#21) taip válasza pengwin (#17) üzenetére


taip
senior tag

Ok, de szerintem 12 e-ből sem veszel 4G hotspotot és nekem biztos kényelmetlen lenne, bár tény, hogy a hotspot máshol is felhasználható lenne.

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#22) trachemysss válasza tjb007 (#19) üzenetére


trachemysss
csendes tag

Akkor ez tisztázódott, számomra is. :)

(#23) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Àra az ok,de a tudása elég szerény és még finoman fogalmaztam. Miért nem tudtak simán 4G-t beletolni a G Pad 8.3-ba? :( :U

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#24) tjb007 válasza -Mosquito- (#23) üzenetére


tjb007
nagyúr

Megtették, létezik LTE-s G Pad 8.3, csak épp hozzánk nem jutott el.

(#25) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Már a 7"-os változat is szimpatikus volt, ez is jól sikerült. Nagyon tetszik, hogy van benne infra, én hasznosabbnak tartom, mintha erősebb SOC lenne benne. Egy snapdragon 400 az átlag felhasználási igényeket bőven kielégíti szerintem.

Laci

(#26) Oldman2 válasza Ferenczi Áko (#18) üzenetére


Oldman2
veterán

Nekem is az volt, de miután meglett, rájöttem hogy "luxus", nincs is rá szükségem.
:-)

(#27) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Jó vételnek tűnik.

(#28) Juliuska


Juliuska
senior tag

olvasgatom a kommenteket, meg a sokadik tablettel foglalkozó cikket és folyton azon tűnődöm, vajon miért nem fér életembe egy ilyen vas...? :F
Vajon, mi lehet az a plusz terület, amit nem tudok a noti/desktop pc/okosteló trióval lefedni...de nem jövök rá... :N

Pusztán kíváncsiságból: áruljátok már el nekem, Ti mire használtok egy tabletet...?

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#29) Qwery


Qwery
tag

Ezt sürgősen javítsátok kérlek, mert én is nagy lendülettel mondtam magamban, hogy hopp, már megyek oda a Telenorba érte a lejárt hűségidős kártyámra... hisz, ha függetlenül 55, akkor kicsi pénzért elhozható. Aham. Telenor, kártyás ajánlat 105000.- Ft. Vicc.

42

(#30) Vikthor


Vikthor
nagyúr

400-as snapi az harmat bizony... :(

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#31) helltp


helltp
aktív tag

Szerintem is jobban megéri a 8.3-as, főleg egy LG telefon mellé. Hónapok óta használom a Nexus 4 + gpad 8.3 párost, a QPair gyakorlatilag tökéletesen működik, egy gombnyomás és máris van stabil 3g a tableten. De még szerintem egy sima hotspot képes telefon mellé is jobb választás, használtan már 60 alatt lehet venni, és minden paraméterében erősebb, és az anyaghasználata is jobb.

Egyébként szimpatikus cucc, jól csinálja az LG, nincs szarvashiba ebben a készülékében sem. Sokkal nagyobb a felhasználói élmény ekkora kijelzővel mint egy 7"-ossal, a hardverre se lehet panasz, az árazás sem vészes (a WiFi only verzióra gondolok).

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#32) Csapoati válasza Juliuska (#28) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nekem nincs notebookom, felesleges lenne a PC melle. Tableten meg neha fekve jatszom, illetve tanulok. Emailt meg forumot csekkolni pedig gyorsabban lehet a tabon, nem kell bekapcsolni.

#30: Mire nem eleg egy ilyen kategoriaju tabban? Hardcore jatekokhoz nem ilyet kell venni, masra meg boven jo.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#33) ollie válasza Juliuska (#28) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sokkal kényelmesebb egy tablettel utazni, mint egy notebookkal. Remélem nem kell kifejtenem, hogy miért.

***

(#34) penge111 válasza Juliuska (#28) üzenetére


penge111
addikt

Nekem Ipad Air-em van. Nos, miért is jó: noti, pc sok helyet foglal, minden másodperc töredéke alatt indul, kurva kényelmes bárhova vihetem, fekve, fejen állva ahogy tetszik netezhetek, filmet nézhetek, dolgozhatok játszhatok. Amiben mindent ver az üzemidő okos telefon, noti nem hiszem bírna 10 óra aktív használatot. Notit mióta van tablettem kizárólag komolyabb word, excel stb munkára használom, ebben azért még az iOs nem annyira profi, de vannak programok amikkel ez is megoldható.

Szóval röviden miért jobb a tablet: sokkal kényelmesebb a használata, nagyon jó felhasználói élményt ad, nagyon sok az üzemideje (Ipad, és komolyabb tabok esetén). Kérj kölcsön egyet és használj 1 hétig, meglátod kelleni fog. Én mióta tabletem van leszarom az okos telefonokat is pedig volt mindenem szinte, kicsi a kijelzője, nem bírják sokáig, még a legdrágább telefonoknál is idegesítő mikrolagok stb.
Játékok: konzol szintű grafika, nagyon jó játékok és alkalmazások vannak rá.

Gyakorlatilag a tab kevés dologtól eltekintve magába foglal egy pc-t, notit és egy okostelefont, nem kell annyi eszköz, mert mindet kiváltja számomra.

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#35) ctvagyok válasza AS (#1) üzenetére


ctvagyok
őstag

Énis így voltam ezzel, de az LG táblgépek is nagyon jók.

(#36) Juliuska


Juliuska
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat :R

Csapoati: (#32) nekem a melóban PC-m van + notim a miiitingekre, hotspotként a céges mobilomat használom ;] otthon pedig, az öreg PC-m (amit eddig nem volt szívem kidobni) simán tudja mindazon funkciókat, melyeket felsoroltál. Mivel én is a szabadságot szeretem, mind az egerem, mind pedig a klavim drót nélküli...

penge111: (#34) bevallom, almás cuccom nem volt, így az Ipad Air-ről sem tudok nyilatkozni, de ezzel a "...kurva kényelmes bárhova vihetem..." dologgal azért picit vitatkoznék: tényleg olyan baromira kényelmes egy 17cm x 24 cm-es 40-50dkg-os téglát mindenhová magaddal cipelni...? :U Azt viszont ismerem milyen, ha egy jól optimalizált kütyüt nyüstölsz és minden pillanatok alatt történik ;)
Hmm..."...10 óra aktív használat..." -> egy ilyenem van... :B ...így én - szemben a Te nézeteiddel - jelenleg azon a véleményen vagyok, h egy tablet (pl. ez az LG G Pad 8.0-ás) fel sem ér egy mostani csúcstelóhoz -> Qualcomm Snapdragon 400..? Adreno 305..? 1 GB rendszermemória...? 14 gigányi használható tárhely...? :U

ollie: (#33) Kényelem...? :Y Mondod ezt egy sportmotorosnak...? :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#37) spike70


spike70
tag

10-esről nem lesz teszt? Bár gondolom nagyjából ugyan ez.

(#38) Milka 78 válasza Vikthor (#30) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mire nem elég ezen a felbontáson?

spike70 : Mindkettő van nálam.Az aksi és a méreten kívül semmi különbség.

[ Szerkesztve ]

(#39) ollie válasza Juliuska (#36) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na látod, simán befér a tab a hátizsákba, sportmotorozás közben is. :D

***

(#40) Luck Dragon

Nagyon tetszik, és még szép is. :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#41) caprine válasza Juliuska (#36) üzenetére


caprine
aktív tag

Szívemből beszéltél, illetve írtál, én sem értem ezt a tablet mizériát. Persze én 1 spec eset vagyok mert 5" telo, 13,3" saját laptop + otthon a 27" i7-es gép, és ehhez még jönnek a céges gépek + laptopok, az én esetemben tényleg nem lenne értelme.

Azért a multkor felröhögtem amikor jött velem szemben egy kiscsaj, a kezében a legalább 8" tablet amit úgy fogott mint pincér a tálcát, a tenyerén egyensulyozta és zenét hallgatott róla.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#42) ctvagyok válasza caprine (#41) üzenetére


ctvagyok
őstag

Ezért jók az IP67 es táblák. Otthon viheted rajta a poharakat, vagy kajálhatsz is róla a tévé előtt ;]

[ Szerkesztve ]

(#43) ollie válasza caprine (#41) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem van okostelefonom, desktopom, laptopom ééééés 2db tabletem is. És kifejezetten hasznos a tablet, még így is. Ha utazok valahova sokkal jobb azt elővenni akár netezni, akár játszani, mint az 5 colos okostelefont, ugyanakkor nem kell bajlódnom a sokkal nagyobb laptoppal, amihez külön táska is kéne.

***

(#44) taip válasza caprine (#41) üzenetére


taip
senior tag

Nekem eszembe nem jutna 2-3 kilós laptopot cipelni mindenhová. (Van céges, de max. tárgyalásokra meg kiküldetésekre viszem.)

A tabletet meg bárhol (vonaton, metrón, buszon vagy akárhol utcán) előkapom és azonnal megnézem amit akarok. Legyen az játék, levelezés, közlekedési információ, weboldalak böngészése, stb. Persze mobilnet alap hozzá nekem, anélkül elég korlátozottan tudnám használni.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#45) jacis


jacis
nagyúr

Nekem nagyon tetszik ez a tablet. Az új LG felület egyszerűen kiváló (legalábbis számomra).

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#46) monti0222w


monti0222w
addikt

Nem rossz a mai piachoz képest, a procci az a mobilban is közép kategória, ahogy a többi benne lévő dolog is! Kár ezen rugózni. :N

(#47) penge111 válasza Juliuska (#36) üzenetére


penge111
addikt

Nem tudok ehhez a tablethez hozzászolni, de az ipad air kenterbe veri a csucstelodat :) Pár AAA cím: Infinity blade III, Modern Combat 5, Chaos rings 2 eleg durvan kinező cuccok és az ipad csak ket magos, 1 gb rammal, de felelmetesen jol vannak a cuccok ra optimalizalva, nem bantom az andoidot, de messze áll meg az ios optimalizaltsagahoz kepest. Ez a tablet szerintem (LG) egy atlag felhasznalonak tokeletes.

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#48) Imifej


Imifej
senior tag

Internet adó ennek is odabasz sajnos. Remélem csak vicc az egész!

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#49) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én már leszoktam a tabletről, de ez nem rossz. Normális áron még tán meg is venném. És még az optikája is egész jó tabletes vonalon. Egész vállalható képeket csinál.
Mondjuk azt a mai napig nem értem, h egy átlagos tablet házába miért nem lehet vmi normális optikát belerakni, esetleg villanót? Az még ok, h egy olcsó tabban olyan van, amilyen, de egy drága Samu, vagy akármilyenbe sem tudnak normális optikát belerakni, az gáz. Én mondjuk sosem fényképeztem tabbal, de sokan teszik. Vagy legyen csak egy előlapi rajta, vagy dupla, de akkor hátul vmi jó. Máskülönben semmi értelme az egésznek.

(#50) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Szóval akkor az a 55 ezer Ft inkább 82 ezer :F Akkor ez hogy a fenében is kapott ajánlottat? :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.