Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45401) takcslajos1 válasza zalman90 (#45382) üzenetére


takcslajos1
tag

A legtöbb kábel itthon szinten nem tölti rendesen a telefont, csak ha ügyesen kitámasztom, viszont a többi telefonnal működnek a kábelek tökéletesen. Rendeltem Aliexpressről azt a cowboy ugreen kék kábelt 1000 forintért, és tökéletes a telefonommal, nem kell holtstabilra beállítani. :)

(#45402) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Hány foktól lesz túl meleg az akkumulátor, ami már nincs a normál tartományban? A GSam Battery Monitor beállításához, mikor jelezzen.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#45403) Dluinet válasza tknof1871 (#45402) üzenetére


Dluinet
nagyúr

41C° már meleg
43C° felett szerintem nem normális, de az LG G4 bármikor hozza
45C° felett a telefonnak a töltést is le kell tiltania
70C°-ig nem szabad robbannia

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#45404) Mentolka válasza zoli978 (#45400) üzenetére


Mentolka
senior tag

Szerintem a legtöbb helyen rá tuccc kérdezni (rengeteg magyar boltban is árulnak ilyeneket), de az alábbi pl.a tinydeal-ről van kiollózva:

(#45405) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Hát nagyon úgy néz ki, hogy az én G4-em (H815) is meghalt.
Semmi előjel. Asztalon volt, nem csinált semmit.
5 perc múlva ránézek, kikapcsolva. Pedig előtte töltöttem. Kb. 70%-n volt az akksi.
Bekapcsolni nem kapcsol be. Akksi ki-be.
Bekapcsol de csak az LG logoig jut. Onnét kikapcsol.
Hard resetnél is kifagy / kikapcsol.
Szóval ennek ennyi.
:((

(2015. 12. havi)

[ Szerkesztve ]

(#45406) #29810560 válasza balaaa88 (#45405) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez akár még akku halál is lehet. Fel kellene dugni egy töltő/táp kábelre!

[ Szerkesztve ]

(#45407) dkovizoli válasza #29810560 (#45406) üzenetére


dkovizoli
addikt

Vagy egy másik akksi. Azután egy factory reset, hátha. Lgup ujratelepítést próbálni download módba. Van pár lehetőség mielőtt kikukázná. Ja látom kifagy. Elsőre az akksit próbálnám.

[ Szerkesztve ]

(#45408) balaaa88 válasza #29810560 (#45406) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Hát az akksin max. feszkót tudnék mérni, de emlékszem, hogy 70% körül volt.

(#45409) #29810560 válasza balaaa88 (#45408) üzenetére


#29810560
törölt tag

A feszültség nem jelent semmit. Egy döglödő akkun is lehet névleges feszültséget mérni, de teljesítményt már nem ad le.

A telefont dugd tápra és ha van lehetőséged tegyél bele próbából egy "garantáltan" jó akkut.

[ Szerkesztve ]

(#45410) Tibor7878


Tibor7878
tag

Sziasztok! Bootloader nyitásáról jól látom, hogy nincs semmi az összefoglalóban? v20g-t szeretnék nyitni, tudtok segítséget adni hozzá? Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#45411) Viktork800 válasza Tibor7878 (#45410) üzenetére


Viktork800
csendes tag

https://m.logout.hu/bejegyzes/tommy_hun/lg_g4_cm13_telepites.html. Ez alapján csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#45412) Mikemend


Mikemend
senior tag

Nekem tegnap óta jön elő, hogy dupla koppra nem akarja feloldani, csak hátsó gombra. Aztán megint jó kicsit, majd némi pihenés után ismét nem reagál. Ez azóta történt, hogy a Google Services adatait, valamint a gyorsítótárat töröltem, majd a telefont is újra indítottam, ugyanis az utóbbi időben mintha lelassultak volna az értesítések.
Tuti hardveres a hiba és nem szoftveres? Hiszen az érintőkijelzőnek nincs baja, tehát az, hogy egyszer kopp vagy dupla, azt egy app figyeli, nem? :U Csak azért kérdezem, mert legutóbb ugyan alapot cseréltek benne, hogy ne legyek bootloopos, de a kijelző maradt, viszont egy év garis volt, idén februárban lesz a második évforduló...

(#45413) Mikemend válasza Mikemend (#45412) üzenetére


Mikemend
senior tag

Nekem úgy tűnik, mint ha mély alvásba kerülne, a doze túltolná, mert ha bekapcsolom a gombbal a kijelzőt majd ki, akkor ismét felébred a dupla koppra... :U

(#45414) bandiie válasza Mikemend (#45412) üzenetére


bandiie
aktív tag

Nálam a lezárás 10-ből 10-szer működik, míg a feloldás max egyszer, vagy egyszer sem. Ha sikerül megoldani, mindenképp írj, én már elengedtem. :D

(#45415) GEIL válasza bandiie (#45414) üzenetére


GEIL
addikt

kb 5 hónapja nekem is ilyen retek a dupla kopp.....lezárni mindig...de feloldani 10 ből 1X sikerül... :U :Y :W

i7 13700k - 64Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 32Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#45416) Mikemend válasza bandiie (#45414) üzenetére


Mikemend
senior tag

Van egy sanda gyanúm, hogy valami gugli cucc kavarhat be, mert korábban nem volt ilyen "energiatakarékos" a wifi sem: ha sokáig nyugton hagyom, leveszi a wifi jelet, és amikor felébresztem a telefont, akkor tolja vissza fullra. Főleg azért, mert a gugli szolgáltatások adatai törlése után jelentkezett (amivel pont, hogy a szemetet törlöm ki, ami belassít vagy tekeri az akkut).
Úgyhogy vagy a doze-t sikerült túl jól belőni, vagy a gugli szolgáltatások, de más ötletem nincs, hogy a dupla kopp figyelő is ennyire bealszik. Ugyanis ha kis ideig van kikapcsolva a kijelző, a dupla kopp megy... :U

(#45417) bandiie válasza Mikemend (#45416) üzenetére


bandiie
aktív tag

Nekem rögtön lezárás után sem működik.

(#45418) sajby válasza Mikemend (#45412) üzenetére


sajby
senior tag

Ha ilyenkor csinálnál egy full resetet és utána is maradna a hiba,akkor szerintem szoftver kilőve.Én igy zártam ki és cseréltettem kijelzőt.10ből szerintem 9szer nem oldotta fel.

[ Szerkesztve ]

(#45419) bandiie válasza sajby (#45418) üzenetére


bandiie
aktív tag

Azt jótállás alatt is cserélik? Az egy év garancia már lejárt, azután még van egy év jótállás is nem? Vagy valamit rosszul tudok? Független edigital amúgy az enyém..

(#45420) DaDa válasza bandiie (#45419) üzenetére


DaDa
senior tag

Elvileg cserélniük kell jótállásban is a kijelzőt is ha tényleg hibás. Az is fő eszköznek számít.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#45421) bandiie válasza DaDa (#45420) üzenetére


bandiie
aktív tag

Attól félek hogy heteket ülnének rajta, addig meg egy elég gagyi telóval kéne kihúznom.

(#45422) takcslajos1


takcslajos1
tag

Sziasztok!
Még szeptemberben felraktam a V29a-t TWRP-vel, aztán lezártam a bootloadert, és simán megy a telefonomon.
Viszont előjött a duplakoppos ébresztős hiba, és elvileg szavatosságban cserélik a kijelzőt.
Tehát vissza akarom tenni MM-ra emiatt, viszont akkor milyen dll-ekkel kéne "bűvészkedni"? Nem akarom a szerviz előtt 1 nappal megölni a telefonomat, és vért izzadni, hogy újraélesszem. :D Azt tudom, hogy először v20p, majd v20g rom, de honnan miféle dll-eket kéne szerezni? Meg milyen driver-eket? (LGUP rajta van a laptopon, még 2016-ban downgradeltem MM-ról LP-ra, mert az egy lassú bugos izé volt nekem.)

(#45423) sajby válasza bandiie (#45419) üzenetére


sajby
senior tag

1év szavatosság igen :)
És kb 1 nap alatt lezajlott a csere.

(#45424) bandiie válasza sajby (#45423) üzenetére


bandiie
aktív tag

Felhívtam az LG szervízt, azt mondta a csaj hogy a független készülékekre nincs plusz egy év. Gondolom csak a szolgáltatóikra. Ez szívás ha így van.

(#45425) sajby válasza bandiie (#45424) üzenetére


sajby
senior tag

Érdekes,nekem is 1 év gari volt rá.Független.Eu-s.Szó nélkül javították szeptemberben.(15hónaposan)Szavatosságra hivatkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#45426) bandiie válasza sajby (#45425) üzenetére


bandiie
aktív tag

Még nem adom fel. Azóta olvastam hogy szavatosság akkor is 2 év. Csak nem teljesen értem ez mit takar.

(#45427) Quqesz válasza bandiie (#45426) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Amennyiben gyári hibás főalkatrész van a készülékben, azt a szervíz a szavatosság keretében 2 évig köteles cserélni. Ez nem a garancia. Összefoglalóban nincs benne?

+ott van Stauffenberg logout cikke(az kg 2 éves vállalásával)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#45428) KubanitoS válasza bandiie (#45424) üzenetére


KubanitoS
veterán

Imádom, hogy ebben az országban csak akkor hajlandó bárki bármit csinálni, ha az ember az asztalra csap. Nagyon sok helyen láttam és tapasztaltam már ilyesmit. Egyszerűen nem értem, ha valaki jóhiszeműen bemegy, tisztességesen, kedvesen beszél, elmeséli a problémáját és kéri a teljesen jogos garanciális javítást, akkor úgy elhajtják, mint a legyet. Át kell menni bunkóba, fenyegetőzni a fogyasztóvédelemmel és általában ez megoldja a problémát. Gyomorforgató, főleg, hogy én nem vagyok ilyen alapból... :((( :(((

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#45429) Gyugyu1987 válasza takcslajos1 (#45422) üzenetére


Gyugyu1987
tag

Hali! Olvass vissza pár hszt, és a nevemnél megtalálod, én kb egy hete szenvedtem vele. Nekem azok váltak be. Kísérleteznem kellett nekem is, hogy melyikek jók!

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

(#45430) Tibor7878 válasza Gyugyu1987 (#45429) üzenetére


Tibor7878
tag

Sziasztok! Duplakopp után igen lassan ébred ez a telefon azt veszem észre. Nincs erre valami trükk, hogy hamarabb villanjon fel a kijelző? A második érintés után eltelik kb egy mp néha mire felvillanik. V20G van fent. Érdemes a 20P-vel probalkozni, vagy nimcs érdemi javulás? Esetleg más téren? :) Köszii!

(#45431) bandiie válasza KubanitoS (#45428) üzenetére


bandiie
aktív tag

Igen, sajnos úgy látszik ez lesz a megoldás.

(#45432) Maxon


Maxon
tag

Sziasztok ép a nap néztem és gondoltam meg kérdezem, láttam vannak 7.0 romok az a kérdésem hogy az enyémre van e már LGH815-v20g mert keresgéltem de nem nagy sikerrel jártam, :( meg ha van akkor kérnék egy nagy szívességet, hogy egy linket küldene nekem nagyon meg köszönném. :R :R

(#45433) Busterftw válasza Maxon (#45432) üzenetére


Busterftw
veterán

Hivatalos 7.0 nincs, illetve van de az egy teszt megjelenés volt. Ezt sokan használják, köztük én is, tisztán újrahúzva nagyon jól megy. Olvass vissza pár oldalt ott lesz a link.

A többi rom az nem gyári alapú, xda oldalon találsz sokat.

(#45434) SwiTe12


SwiTe12
újonc

Sziasztok!

A következő problémám adódott a g4-emmel. Egy alkalmazás pár perces használata és bezárása után az alkalmazás képernyője "ráég" egy pár percre a kijelzőmre. Folyadékfólia van rajta. Szerintetek a kijelzőmmel lenne gond, egy csere esetleg megoldaná? Vagy a folyadékfólia zavarhat be?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#45435) dkovizoli válasza SwiTe12 (#45434) üzenetére


dkovizoli
addikt

Szerintem a kijelződ. Többeknek volt már hasonló. Szerencsére nekem nem.

(#45436) Mikemend


Mikemend
senior tag

A duplakopp nyomozáshoz némi adalék: ma is volt olyan, hogy semmilyen módon nem akart feloldani, hiába kopogtattam, csak a gombra. De! Ha például a Facebookról jött egy értesítés (vagy hasonló), akkor simán feloldotta. Szóval én még gyanakszom arra, hogy itt valami mélyaltatásról lehet szó, hiszen a kijelző miért ébredne fel az egyik esetben, máskor pedig nem? :U

(#45437) impalaman válasza KubanitoS (#45428) üzenetére


impalaman
aktív tag

Német szerviz se sokkal jobb. Már másodszor van náluk a telefonom, mert nem működik a vezetéknélküli töltés. Se gyári QuickCircle tokkal, se semmi mással, meg semmilyen töltővel. Első alkalommal elhajtottak azzal, hogy nem jó az akku, annak ellenére, hogy fél éves telefon. Van itthon tartalék akkum is, azzal se jó, tehát nem az a probléma. Direktben LG-nél panaszt tettem, azt javasolták, hogy másodszor küldjem be akku nélkül, meg is történt, erre ma jött egy e-mail, hogy az akkuval van probléma (ami ugye ott sincs...) amit szívesen adnak nekem, persze úgy, hogy még munkadíjat is felszámolnak rá.

Panaszt tettem LG-nél is, meg a szerviznél is. Hogyha nem jutok dűlőre velük akkor jön a feljelentés a fogyasztóvédelemnél.

Tehát nem csak Magyarországon van ilyen jellegű probléma. :)

(#45438) #82729984 válasza SwiTe12 (#45434) üzenetére


#82729984
törölt tag

Kijelző beégés. Ha még benne vagy 2 év szavatosságban akkor irány a szerviz, ingyen cserélik.

Idővel csak rosszabb lesz, aztán majd csíkok is megjelennek két oldalt stb.

(#45439) TeeJay


TeeJay
félisten

több mint 1hetes használat után
V29a tökéletes még mindig
akkuidők megnőttek, készenlétben sem merül, pörgősebb a rendszer
egyszerűen tökéletes
már ezt is ki adhatta volna az LG véglegesnek
nem tudom miért kell ennyi vevőt megszívatni hogy nincs hivatalos OTA frissítés rá mikor van kész rendszerük ami tökéletes

úgyhogy aki fél a váltástól az bátran tegye meg, tökéletesen fut minden alkalmazásom
kamera, wifi, mobilnet, minden jó
a doze meg főleg sokat javult úgyhogy nincs már érthetetlen merülések

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45440) KubanitoS válasza TeeJay (#45439) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez mind szép és jó, viszont fentebb volt egy pár kommentelő, akiknél marhára nem ez a helyzet. Szóval érezd magad nagyon szerencsésnek, de azért helyén kell kezelni a dolgokat.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#45441) Laca0 válasza KubanitoS (#45440) üzenetére


Laca0
addikt

Viszont nagyon sokan nem kommentelnek, hanem csak használják megelégedettséggel.
Mint pl én is. Karácsony előtt tettem fel. Nagyon tetszik!!!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#45442) Tibor7878 válasza Laca0 (#45441) üzenetére


Tibor7878
tag

+1
Nagyon jó! :)

(#45443) Reinkz válasza Laca0 (#45441) üzenetére


Reinkz
senior tag

Pontosan (;

(#45444) TeeJay válasza KubanitoS (#45440) üzenetére


TeeJay
félisten

ki volt az akinél nem jó a Nougat?
nem lehet hogy valami amúgy sem stabil alkalmazás tett keresztbe?

aki felrakta a Nougat-ot az miért váltott vissza MM-re?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45445) cam383 válasza TeeJay (#45444) üzenetére


cam383
tag

Szerintem olyanoknak nem jön be, aki sima update-tel rakják fel és úgy használják. Eleinte pár napig nekem is úgy volt, kicsit merült. Majd hr, újra minden és most nincs melegedés, gps-t nem kell ki/ be kapcsolgatni, 4 óra feletti sot jön össze. Szóval nekem is nagyon bejött a nougat...

Más: február elején jár le az 1 év garim. Viszont a kijelő már nagyon szellemképes. Valaminek van tapasztalata, hogy nougattal vajon elfogadják a telefont vagy vissza kell rakni a 6.0-t?
Nem akarok kockáztatni, hogy 2 év a gari a kijelzőre...vagy sem...

(#45446) andreas49 válasza KubanitoS (#45440) üzenetére


andreas49
senior tag

Az elsők között voltam, aki ajánlotta a BySezerSimsek,által összeállított Nougat-ot, Azóta is azt használom, nem fogok visszaállni. Szerintem -mint azt többen írtak- annál jöhet elő probléma, aki nem refirbish-hal teszi fel és LG Backup-ből rakja vissza az apk-okat. Szerintem megéri az a kis +idő, hogy ne legyen később probléma vele.
Szerintem el kell fogadni a szervizben a Nougatot, mivel nem feloldott boot van és ezáltal nem rootolt a telo.

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#45447) #49682432


#49682432
törölt tag

Szeretném hivatalosan rootolni a telefonomat, már lejárt a garanciám.
Tudom, hogy az LG oldalán van lehetőség regisztrálni.
Van valahol szájbarágós, magyar leírás a rootolás menetéről?

(#45448) andreas49 válasza #49682432 (#45447) üzenetére


andreas49
senior tag

Ez a CM telepítésre van, de a nyitás megegyezik.
[link]
Korábban itt is adott valaki linket, keress rá.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#45449) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Na akkor ennek örömére, hogy le lettem oltva idegállapotba kerültem és felraktam én is a 7.0-át. A folyamat problémamentesen zajlott. Majd kiderül milyen ez a rom hosszútávon, eddig pár perc alatt nem találtam problémát.

Nagyon röviden leírnám én hogy csináltam, mert ahogy láttam ez így ebben a formában nem volt még megemlítve.

1. ROM letöltése: H815EU v29a TOT, majd a letöltött 7z fájl kicsomagolása.

2. LG UP program letöltése

3. A letöltött rar kicsomagolása, LGUP_8994_DLL_v0.0.4.4.exe telepítése, majd LGUP_Install_Ver_1_14_3.msi telepítése (majd esetleg egy géprestart)

4. LG UP indítása, telefon géphez történő csatlakoztatása

5. LG UP programon belül be kell tallózni a már kicsomagolt LGH815 EU Nougat 7.0 BySezerSimsek.tot fájlt, a REFURBISH opció kijelölése (ez töröl minden adatot és beállítást a telefonról, de vélhetően szükséges a stabilabb rendszerhez)

6. Start gombval elindítjuk a folyamatot, aminek eredményeként végül a telefon 7.0-val fog indulni. (Értelemszerűen a folyamat alatt nem célszerű kihúzni a telefont a gépből)...

LG UP-ról telepítés nagyjából így fog kinézni

+1 Ezek után csináltam még egy hard resetet és kb ennyi.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#45450) tomiee85


tomiee85
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan probléma jött elő most G4-en, hogy naponta többször random alkalmazások közben kifagy a telefon, vár egy kicsit majd szépen újraindul (nem lockol ki a SIM - nem kell újra PIN-t beirni).
Telefonálás közben/messenger/viber/insta/chrome - nem találtam app related gondot.

Volt már hasonló nektek, esetleg van rá megoldás?

Köszi: Tamás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.