Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) moonman válasza attila9988 (#96) üzenetére


moonman
titán

"a microsoft -nál ez egyenlőre nem élvez kellő prioritást"

egyelőre és élvez, a következő IE már most valami huszonötször gyorsabb a 8-asnál.

(#102) moonman válasza gabor85 (#99) üzenetére


moonman
titán

jó lesz az 20-nak is.

(#103) FTeR válasza moonman (#102) üzenetére


FTeR
addikt

[link]
aszongyák a fizetős adatokból kiderül, h a világ nem kína részén már 10% alatt van.

(#104) attila9988 válasza moonman (#98) üzenetére


attila9988
őstag

Eszem ágában sincs tovább görgetni ezt a történetet. Tulajdonképpen dícséret volt amit írtam, mert a "történelmi ok" az mindjárt más, mintha azt írtad volna, hogy "azért mert az ie a legjobb böngésző"

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#105) dynamicrossh válasza moonman (#95) üzenetére


dynamicrossh
tag

lol
xD

(#106) gabor85 válasza moonman (#102) üzenetére


gabor85
őstag

Hát én máshogy olvastam:)

Ez alapján pedig nem igaz, hogy a céges felhasználók húzzák fel az IE6 arányát a teljes weben. A NetApplications földrajzilag bontott adatai fizetősek, annyit lehet tudni, hogy nagyjából 10 százalék körüli az IE6 részesedése az Egyesült Államokban is (az összes platformból, nem Windows XP-n, ott magasabb volna). Többségében tehát inkább egyéni felhasználók magyarázhatják az IE6 viszonylag magas arányát. A cégek vártnál progresszívebb hozzáállását utal az is, hogy az exo adatai alapján az alapból IE7-tel érkező Vistán is 80 százalék feletti az IE8 aránya, vagyis igenis frissítenek a vállalatok - az adatok reprezentatív voltán ugyanakkor lehet vitázni.

Bárhogyan is értékeljük az elmúlt időszakot, a számok és tendenciák alapján egyértelmű, hogy az IE6-probléma 2010-ben már egyáltalán nem valós. Magyarországon a gemiusRankings alapján az IE6 részesedése 7,6 százalék volt az elmúlt héten, és hetente nagyjából stabilan 0,2-0,3 pontot veszít, vagyis ilyen tendenciák mellett néhány hónapon belül teljesen marginalizálódik, és az év második felére már a parlamenti küszöböt sem fogja elérni.

(#107) cousin333 válasza gabor85 (#99) üzenetére


cousin333
addikt

Meg a 7, meg a 8... A 9-es elvileg jelentősen gyorsabb lesz majd, meglátjuk.

Itt a baj azzal van, hogy a sokat emlegetett elsőség ma már tovaszállt, és a világ legnagyobb szoftvercége és a legnépszerűbb (értsd: legtöbbek által használt) böngésző fejlesztője egyszerűen lomha, és komoly lemaradásban van a HTML5, a JavaScript és úgy általában az új technológiák terén, noha a piaci súlya és korábbi szerepe alapján a hajtómotornak kellene lennie.

ui: És erre nem válasz az, hogy pl. a HTML5 még nem végleges, mert a többiek számára sem az. Egyes elemek azonban már most használhatóak lennének.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#108) fatal` válasza gabor85 (#88) üzenetére


fatal`
titán

És mégsem mert az 1.6.0.18 a legújabb.

(#109) Magnum_


Magnum_
nagyúr

tényleg gyors :Y nem is tudom, visszatérjek e a Krómról... :)

I humbly and respectfully decline™

(#110) FTeR válasza attila9988 (#104) üzenetére


FTeR
addikt

kérdés miben mérjük a jóságot.
az ie6 egyetlen baja, h nem 2 év múlva követte a köv verzió...

btw, oldalakat nem arra optimizálnak, ami a legjobb technológiát kínálja, hanem aminek elég nagy a penetrációja. lehet a legcsúcsabb motroja egy bönginek, ha felülete olyan, h a júzer sikítani tudna tőle és fordítva.

sokan azt nem képesek megérteni, h egy dinamikusan fejlödő iparágban a defacto dominál.

(#111) cousin333 válasza gabor85 (#88) üzenetére


cousin333
addikt

Ne a "Benchmark your browser" gombra kattints, hanem az alatta lévő "Run without system scan" linkre.

"We spared no expense"

(#112) gabor85 válasza fatal` (#108) üzenetére


gabor85
őstag

Tegnapelőtt raktam Windows-t, most frissítettem.
Ugyanúgy nem megy. Majd este foglalozok vele, addig biztos aktív lesz a fórum a sok okos miatt :D

(#113) attila9988 válasza moonman (#101) üzenetére


attila9988
őstag

élvez, a következő IE már most ..../I]

Nos ha így van, akkor remek. Itt az ideje felzárkózni. Már csak azt nem értem, hogy ha te is belátod hogy hogy minden böngésző gyártónak kvázi js interpretert is kell fejlesztenie, illetve hogy ennek sebessége nem elhanyagolható, (mint ahogyan a hasonló témában egyik nyelvnél sem az) akkor miért vitatkozol erről a többiekkel?
Most még az ie megoldása sz.... vagyis nem túl jó, de később majd az lesz. Kész. Miért kell ezen akkor rágódni ha lényegében te is egyetértesz?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#114) cousin333 válasza FTeR (#110) üzenetére


cousin333
addikt

"btw, oldalakat nem arra optimizálnak, ami a legjobb technológiát kínálja, hanem aminek elég nagy a penetrációja. lehet a legcsúcsabb motroja egy bönginek, ha felülete olyan, h a júzer sikítani tudna tőle és fordítva."

Ez két külön dolog, amiről most beszélsz. Szerintem amúgy a mai böngészők felülete: ízlések és pofonok. Egyik jobban tetszik, mint a másik, de egyik sem használhatatlan.

Mivel pedig az első oldalad telitalálat, éppen ezért óriási a felelőssége az IE-nek. Ha egy marginális böngésző lenne, mint mondjuk az Opera, akkor senkit sem érdekelne, hogy mit tud, vagy mit nem tud. Viszont nem az, tehát minden valamire való honlap annyit nyújt, amennyit a leggyengébb láncszem, az IE elvisel. Lám, még a Peacekeeper teszt is kihagyja a pontozásból a Complex graphics altesztet, mégpedig azért mert az IE (egyedül ez IE) nem támogatja.

Nem véletlenül születnek a Chrome frame-hez hasonló okosságok, hogy a fejlődésnek ezt a kerékkötőjét száműzzék.

"We spared no expense"

(#115) attila9988 válasza gabor85 (#112) üzenetére


attila9988
őstag

Ugyanúgy nem megy.

És a 10.10 sem megy? Mert akkor nálad valami más a gond.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#116) Sanyix válasza gabor85 (#88) üzenetére


Sanyix
őstag

nekem is, de az valami ellenőrzésre kell. Ha run without system check-el nyomod, akkor nem fog javazni. (amúgy kíváncsi lennék mit akar matatni a gépen)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#117) FTeR válasza attila9988 (#113) üzenetére


FTeR
addikt

a javascript egy alpvetően sz*r technológia, csak nincs más, ami szabványos. a különböző keretrendeszerek ugyan használhatóbbá teszik (szerencsére a nyelv szerkezeti felépítése lehetővé teszi a bővítést), de ezek egyben lassítják is.
bármilyen gyors is a króm vagy az opera motroja, az még mindig rohadt lassú.

(#118) cousin333 válasza moonman (#101) üzenetére


cousin333
addikt

Ha már erre jársz, engedj meg egy kérdést:

A promóciós lemezes Win-re milyen licenc vonatkozik? Jól sejtem, hogy olyan, mint a dobozos verzió, csak nem lehet továbbadni, illetve doboz helyett papírtasakban adják? De ettől függetlenül tetszőleges alkalommal újratelepíthető, akárhány gépen (persze egyszerre mindig csak egy fut)?

"We spared no expense"

(#119) moonman válasza FTeR (#103) üzenetére


moonman
titán

lehet, én egyáltalán nem bánnám, ha így lenne.

(#120) Sanyix válasza x007 (#92) üzenetére


Sanyix
őstag

akkor fordulj a chrome háza tája felé, vagy főleg az ff felé, náluk jellemző az agyatlan hype ;)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#121) moonman válasza attila9988 (#113) üzenetére


moonman
titán

nem rágódok, csak számomra azzal nem lehet eladni egy terméket, hogy 3 ms-al gyorsabban futtatja a sunspider-t.

(#122) cousin333 válasza FTeR (#117) üzenetére


cousin333
addikt

Nem az a kérdés, hogy jó-e vagy rossz, vagy hogy lehet-e Crysis-t programozni vele, hanem az, hogy a legjelentősebb résztvevő megoldása még a lassú többieknél is jóval lassabb.

A 10.5-ig az Opera is ebben a súlycsoportban játszott, de ez nyilván nem gátolta volna meg a többieket abban, hogy az élmezőny képességeinek megfelelő honlapokat gyártsanak, ha történetesen az IE is része lenne volna az élmezőnynek.

"We spared no expense"

(#123) moonman válasza cousin333 (#118) üzenetére


moonman
titán

úgy tudom, retail, ja.

(#124) x007 válasza erdoke (#80) üzenetére


x007
tag

ha jól emléxem az alpha eredményeit is ide sorolta noname FutureMark

@Sanyix

Tisztában vagyok vele, náluk se tetszik, de azért olvasd el a cikk címét =))).

[ Szerkesztve ]

(#125) cousin333 válasza moonman (#121) üzenetére


cousin333
addikt

Na, igen, csak ez nem 3ms, hanem >3000 ;]

Vagy úgy is fogalmazhatunk, hogy 6-10-szer lassabb, és így már nem is hangzik olyan jól... :U

update: Kösz a választ!

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#126) erdoke válasza x007 (#124) üzenetére


erdoke
titán

Kiváló ötlet, mint annyi más attól a cégtől...

A legjobb aláírás a héten

(#127) FTeR válasza cousin333 (#114) üzenetére


FTeR
addikt

ne keverjük ide a cf-et, az csak egy egyszerű marketingfogás G-től (gyk. nem gyorsítja az ie-t, hanem lecseréli krómra).

azzal egyetértek, h az ie lemaradt. ms úgy tervezte, h 1 win 1 ie verzió. aztán rájöttek, h az xp-re nme lehet új rendszert építeni és újrakezdték a 6. generációt a 2003-at alapulvéve.
ám ettől még nem lesz az ie6 alapvetően sz_r*, csak eljárt felette az idő (és érdekes módon ezt csak fx tudta kihasználni egy kamukampánnyal). az ie7-ttel sikeresen áthidalták a szakadékot és ie8 behozta a lemaradást. attól nem fogok meghatódni, h mindegyik böngi elkezdett egy olyan ajánlást implementálni, amit várhatóan még vagy 5 évig nem véglegesítenek.

*mondom ezt úgy, h ie7 előtt fx-et, azelőtt meg operát használtam.

(#128) floatr válasza FTeR (#117) üzenetére


floatr
veterán

Amúgy melyik az a dinamikus script technológia, ami szerinted nem szar, vagy legalább nem lassú?

(#129) FTeR válasza floatr (#128) üzenetére


FTeR
addikt

a gond az, h már ott tartunk, h egy script nyelvet kell grafikai programozásra használni.
a dolognak kezd olyan identitás zavara lenni, mint a php-nak.

(#130) FTeR


FTeR
addikt

nah, felraktam. azért az epic fail, hogy a kezdőoldal megeszi az egyik magot, mert kis fénybuborékok úszkálnak a lap tetején.

(#131) FTeR válasza bejmuller (#76) üzenetére


FTeR
addikt

ehhez milyen beállítás kell?

(#132) floatr válasza FTeR (#129) üzenetére


floatr
veterán

Gondolom azért világos h az a jópár technológiai demo, ami látványos grafikai műveletekkel teszik világossá, hogy mennyire sokrétű lehet a felhasználása, (hacsak nem egy fostaliga a motor) az nem lesz egyből a legáltalánosabb felhasználási terület.

Engem spec nem zavar a dolog, hogy birtokában pár grafikai eszköznek (canvas, webgl, ééééés igeeeen svg/vml), script-el egy-két framework-öt felhasználva pl egész pofás diagram-alapú alkalmazást lehet készíteni, ami nem fekteti meg még az explodert sem. Ennél még jóval messzebb lehet menni kliens-oldali adatfeldolgozásban, vagy 3d-alapú árbázolásban a webgl segítségével, és még ott sem durva a script.

De áruld már el plz, hogy miért nem elég jó egy grafika-specifikus alkalmazás vezérléséhez?

(Hamár ennyire leragadunk a grafikus témánál, ott van a lisp, amit térinformatikai felhasználásra nem szégyellnek alkalmazni. Ha valami ocsmány, akkor a lisp az eléggé az)

(#133) cousin333 válasza FTeR (#130) üzenetére


cousin333
addikt

Ja. De tök jól néz ki :D

"ehhez milyen beállítás kell?"

Egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#134) FTeR válasza floatr (#132) üzenetére


FTeR
addikt

a gond nem azzal van, h js-el vezérelhetjük a grafikát, hanem hogy js-el animálunk.
hamár választani kéne, akkor inkább a webkit css animációs megoldását pereferálnám. egyszerűsége és sebessége végett.

(#135) cousin333 válasza FTeR (#134) üzenetére


cousin333
addikt

Na igen, de tudtommal az sincs az IE-ben...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#136) FTeR válasza cousin333 (#133) üzenetére


FTeR
addikt

egy a világ messze leggyorsabbjaként beharangozott böngészőnek elég gáz azzal indítania, h felzúg tőle a venti. ez egy minimális anim, mi lenne ha csak 1 mag lenne a gépben, meghalna az egész?

thx, ez még jobban bejövős, mint az fx glasser-re.

#135
a webkites móka? vágod, h az egy -web-akármi kiterjesztése a css2-nek, ami csak azért nem töri a szabványt, mert megengedi, h "-nev-" kezdettel bámivel bővíthető?

[ Szerkesztve ]

(#137) erdoke válasza FTeR (#130) üzenetére


erdoke
titán

Gondolom, ez majd hardveres grafikai gyorsítás támogatással meg fog oldódni.

A legjobb aláírás a héten

(#138) floatr válasza FTeR (#134) üzenetére


floatr
veterán

Akkor ez gondolom sokkoló [link]

Erről meg nem is beszélve [link] [link]

Szvsz a css inkább gányolás

(#139) FTeR válasza floatr (#138) üzenetére


FTeR
addikt

excelben is többféleképpen lehet teljes képernyőben animálni, mégsem erre izgulunk.

(#140) huskydog17 válasza floatr (#138) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ezek az animációk mind JavaScript-el készültek?

Kipróbáltam az első linkedet. Több percen keresztül töltötte a 3.6-os Tűzróka és végig (betöltés után is) 100%-on hajtotta a procit, gyilkos. :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#141) iSonic


iSonic
addikt

Gratula az Operának! :R

(#142) x007 válasza floatr (#138) üzenetére


x007
tag

Jaja, sokkoló, hogy egy ilyen kis egyszerű játéknak egy egész mag kell (és csak azért nem több, mert JS-be nincs többszálúság) :).

Szerk: amúgy tényleg durva, mit ki lehet a js-ből hozni, csak hát a performancia... :(

[ Szerkesztve ]

(#143) FTeR


FTeR
addikt

passzoló design:
:D

eh, ha aero previewba utolsó tab bezárására nyomok, akkor átváltja speaddialra*, bezárás helyett. ez gyak a másik véglete a krómnak, ami utcsó tab rendes (tabfülön való) bezárásával bezárja az egész böngit.

a link beillesztés kicsit nehézkesen megy. még nem sikerült eldönteni, h 2x kell nyomni, vagy hosszan várni.

*be lehet állítani, h utcsó látogatást mutasson, mint krómban?

(#144) tissotto


tissotto
tag

Ennek a grafikonnak mi ertelme van?

(#145) FTeR


FTeR
addikt

back/forward mellett a dupla nyíl ami a kulcs helyén jelenik meg, mire is való?

ie jelszavakat/sütiket hogy lehet importálni?

van olyan plugin a hoverre mutatja a type="passwod" tartalmát?

[ Szerkesztve ]

(#146) twine válasza attila9988 (#90) üzenetére


twine
addikt

Gratulalok a mamanak,hogy ennyi idosen is pc felhasznalo! Remeljuk neked nem lesz ennyi idod ra :)

(#147) dqdb válasza FTeR (#145) üzenetére


dqdb
nagyúr

back/forward mellett a dupla nyíl ami a kulcs helyén jelenik meg, mire is való?
Az a fast forward gomb. Ha az oldalon van a jelszókezelőben megjegyzett jelszó, akkor ugyanazt hajtja végre, mint a kulcs ikon (vagy a Ctrl-Enter). Ha nincsen, akkor az oldal tartalma alapján megpróbálja kitalálni a struktúra szerinti következő linket. Ez - számomra meglepő módon - egész hatékony tud lenni.

van olyan plugin a hoverre mutatja a type="passwod" tartalmát?
Leírás a lehetséges módszerekről. Forráskód a wand.datt dekódolására.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#148) Vitus


Vitus
őstag

Az Opera legnagyobb fejlesztése az lehetne, ha nevet, designt és stratégiát változtatna. A termék jó, csak nem vonzó. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#149) FTeR válasza dqdb (#147) üzenetére


FTeR
addikt

thx. meg is lepődtem, h simán navigál itt a fórumon.

youtube player csak nekem bugzik? a szöveg mintha átlátszó lenne.

(#150) gabor85


gabor85
őstag

Próbáltam, sehogy sem megy, még rendszergazdaként is futtattam az Operát.
Reboot is volt java update után.. pff

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.