Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) wardred válasza FTeR (#290) üzenetére


wardred
tag

junior webprogramozóként nagyon sokszor meggyűlt a bajom a stíluslapok viselkedésével különböző böngészők esetén, ezért hoztam csak fel a példát. A rövid (2-3 éves) tapasztalataim alapján pedig azt szűrtem le, hogy a legkevesebb baj a 8-as IE-vel volt mind közül. Tudom, hogy kicsit off volt az egész már kezdésnek is, de talán témába vág annyira, hogy melyik böngésző mennyire is szabvány követő. (w3schools alapján).

Kevésbé off, de az oldalak tényleg ezzel jönnek be a leggyorsabban oO Azt hiszem kicsit jobban beleásom magam ebbe az opera bizniszbe :B

[ Szerkesztve ]

(#302) Penge_4 válasza HelloWorld (#300) üzenetére


Penge_4
veterán

Az illeszkedés is azon funkciók egyike, ami miatt Operát használok. És ez sajnos nincs sem Chrome-ban, sem FF-ben, ráadásul az ezernyi addon közül egyik sem pótolja.

A mobilnézet (Shift+F11), akkor jó, ha úgy szeretnéd az oldaladat validálni, hogy mobilon is normálisan nézzen ki.
Plusz nekem olyankor nem jön rosszul, mikor megyek valahova, ahonnan csak mobilról tudok netezni, Operával viszont meg tudom nézni, hogy a szükséges oldalak hogy fognak kinézni a mobilom böngészőjében, ugyanis a lakhelyemen nincs WiFi, mobilnetért meg fizet a hóhér, mikor nem is korlátlan, szóval ilyen esetekben is jól jön.

(#303) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Felraktam próbának a 10.10 mellé, nem különösebben hatott meg, letöröltem, erre vitte magával az Opera 10.10 hivatkozásait, parancsikonjait is az uninstall. :U Nagyon beta még ez, ráadásul kiakadt vele a Flash is. Megvárom inkább a véglegeset. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#304) Penge_4 válasza Badman 4ever (#303) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem lehet elégszer népszerűsíteni: Magyar OperaUSB

Mindenkinek javasolt, aki csak ki akarja próbálni és nem olyan fanatikus, mint én, aki már az első pre-alfától default böngészőnek használja a 10.5-öt. :DDD

(#305) Badman 4ever válasza Penge_4 (#304) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ismerem az OperaUSB-t, a pendriveomon is van egy Opera 10 felrakva. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#306) Cyrin


Cyrin
addikt

A 2,5 éves fiam is operát használ, nem is tudja mi az a kék e betű :D

(#307) #06658560 válasza moonman (#297) üzenetére


#06658560
törölt tag

"A világ internetezőinek megoszlása:
- 60%: A kék e betű azinternet.
- 30%: Azt használom, ami a legdivatosabb.
- 10%: Egyéni preferencia szerint választok, pro és kontra érvek alapján."

Remélem érzed, hogy ebben a százalékosdiban nem a minden explorer használó a hülye kijelentés van kódolva, hanem az, hogy akik tudatosan választották maguknak azok csak az össz tíz százaléka. mennyien vannak, akik azért rókáznak, mert szomszéd pistike azt mondta az a böngésző, a zexplorer meg lószart sem ér?

(#308) #06658560 válasza Wolverine (#270) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Café world még istenes a farmvillehez képest. ugyanis a barmok kitalálták, hogy az állatok mozogjanak, animáltan. Helyet változtatnak lehajolnak, stb. És amikor van párszáz dög a birtokon, te meg véletlenül sem őket nézed, akkor is bezabáltatja a gép erőforrásait magával.

(#309) acsa77


acsa77
tag

Kezdettől fogva Operát használtam, de sajnos csak a 9.27-ig bezárólag. Utána totálisan fagyogatott az Athlon XP mobile-on, és olyan lassú volt, mintha 286-on futott volna. A legújabb béta már remekül fut, és tényleg igen gyors, de valahogy sokkal nagyobb az átlagos processzorterhelés, mint a Firefoxon. Egy notebooknál ez megbocsáthatatlan...

(#310) Badman 4ever válasza #06658560 (#308) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az előbb írtam, hogy akad a Flash a 10.50-el, na itt pont a Farmville-re céloztam, a YouTube, úgy, ahogy eldöcögött vele. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#311) #06658560 válasza Badman 4ever (#310) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem tudom mi a szitu, újabban linux alatt operában nem megy a flash, valamit adobeék nagyon elbénáztak. Korábban ment, most nem. Hiába a frissítés, nem kompatibilis. De a Farmville az megöl midnent. Valamit zynga csapat nagyon elbarmolt. Hogy beígérjem nekik a farfekvéses sült.

acsa77: nem tudom, nálam linuxon is, winen is az FF több erőforrást zabál, sokkal kevesebb megnyitott füllel, mint az opera. Akár egy-két-három fül a harminc környéki ellen is eléggé borul FF oldalára.

[ Szerkesztve ]

(#312) acsa77 válasza #06658560 (#311) üzenetére


acsa77
tag

Valószínűleg architektúrafüggőség is van az 1600XP-nél, valamint az általam nézett honlapoktól is függ. De az biztos, hogy a 9.27 után következő verziók egészen a mostani bétáig totálisan használhatatlanok voltak, nem csak kis különbség volt, mint most. A Q6600-as gépen persze gond egy szál se :)

De mondjuk most egy PII 266Mhz-es notebookot támasztottam föl, mert hibátlan az akkuja és specifikált méreten túli (!) ram ment bele. Itt már nagyon gondosan kell böngészőt választani. Valószínűleg az alapjárati terhelés és a flash ki-be kapcsolgathatósága fog dönteni. Egyelőre a Firefox remekül használható vele.

(#313) Wolverine válasza #06658560 (#311) üzenetére


Wolverine
félisten

Na ja: Opera 10.10, 18 füllel 350 MB, FF 3.5.7. 9 füllel 300 MB... :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#314) HelloWorld válasza Wolverine (#313) üzenetére


HelloWorld
tag

Ne hogy már ilyen 100-200 megabájtokon menjen a vita, amikor 2 Berentzen árából kapsz 1 GB RAMot :U

(#315) #06658560 válasza HelloWorld (#314) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem megy, mivel összesen van a gépben 1 GB és nem tudom bővíteni, max ha nagyon körülményesen vadászok új bios firmwaret az asrock alaplaphoz, ami még DDR1-400 ig megy, de abból is csak 1GB-t kezel. 333-asból menne 2, lasabbból meg 3 GB.

#312 acsa77: nem tudom, spec. én is ősrégi AMD procit nyüstölök, de soha semmilyen problémám nem volt. Az egyetlen behaló oldal, amivel találkoztam sok év alatt a FTeR által fenn linkelt greasemonkeys. És remekül, gyorsan működik.

[ Szerkesztve ]

(#316) Badman 4ever válasza #06658560 (#311) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Linuxon nekem ment régebben a 10.01-el ment még a Flash, most nem tudom mi a helyzet, mert XP-t használok. Viszont a 10.50-essel kiakad az Opera és nem reagál semmire Farmville alatt, viszont maga a Flash felület fut tovább, bár az se reagál. Néha ha levittem a tálcára a kiakadt Operát majd vissza, akkor feljött a Flash, ami futott rendesen, de körülötte minden kifagyott az Operában és egy elmosódott paca látszott. :D

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#317) attila9988 válasza #06658560 (#311) üzenetére


attila9988
őstag

Nem tudom mi a szitu, újabban linux alatt operában nem megy a flash,

Nekem megy. A 64 bites kissé maceráns, de még az is megy, csak nem olyan egyértelmű a telepítése.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#318) Enjoy


Enjoy
addikt

Nálatok is random módra elfelejti a mentett jelszavakat?
Pedig elmenetettem minden oldalhoz a felhasználónevet-jelszót, de az oldalak 70%-ánál elfelejtette.. :(

Gondolom nem kéne rágnom a szám, mert mégiscsak Bétás állapotban van, de korábbi Opera is ezt csinálta nálam...
Nálatok is ezt produkálja? :U

► més que un club ◄

(#319) attila9988 válasza Enjoy (#318) üzenetére


attila9988
őstag

Nálatok is ezt produkálja?

Nekem még senki nem panaszkodott. Én magam pedig inkább a cookie -kat tartom meg ott ahol bejelentkezve akarok maradni.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#320) fatal` válasza Enjoy (#318) üzenetére


fatal`
titán

Nálam semmi gond a jelszavakkal.

(#321) Enjoy


Enjoy
addikt

Akkor lehet, ki exportálom a könyvjelzőket, s újratelepítem, hátha...

Bár csak azt kéne elérni, hogy a letöltések külön ablakban jelenjenek meg, mint FF-nál. :B

► més que un club ◄

(#322) Wolverine válasza HelloWorld (#314) üzenetére


Wolverine
félisten

Nézd meg a gépem. Nálam a bővítés csak full gépcserével lenne megoldható, amire nincs pénzem.

#318: én egyetlen oldallal tapasztalok ilyesmit, ott random, hogy beenged-e Ctrl-Enterrel vagy sem; minden egyéb helyen tökéletes.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#323) #11666432 válasza moonman (#44) üzenetére


#11666432
törölt tag

Moonman kérlek ne haragudj, de ez már ki kívánkozik belőlem. Egyszerűen azt nem értem, hogy értelmes, tanult emberként miért nem vagy képes normális, értelmes kommunikációt folytatni? Miért kell anyázni, szidni, trágár módon beszélni?

Észrevettem, minden más fórumban ott vagy, ahol előkerül az MS, ami nem gond, de attól még nem lehet kulturáltan, érvekkel vitatkozni? Nem veszed észre, hogy ezzel csak saját magad égeted le?

[ Szerkesztve ]

(#324) #06658560 válasza attila9988 (#317) üzenetére


#06658560
törölt tag

Adobe oldalán nem támogatottnak van feltüntetve, s valamit láttam a 32 bites verzióra is, ami nagyon körülményesnek tűnt számomra. Így egyelőre jegelem, végülis flashre FF és letudtam a dolgot. Ettől az opera csak gyorsult. :D De hogy egy rohadt nso.hu bejelentkezéshez is miért kellett a flashes megoldást választani, azt nem értem- legalább van opció azon kívül belépni, csak plusz ablak, plusz oldal letöltése, s nem frissül az eredeti automatikusan. Éljenek a programozók.

Badman 4ever. szerintem az zynga sár, ocsmány a farmville kódolása.

Enjoy: néha volt, hogy belépéskor visszadobott a kiinduláshoz, de randomra megoldódott minden, most sehol nincs problémám. Azt tudod, hogy nem csak Ctrl+Enter, hanem az előre nyíl, egérgesztus is megteszi ehhez?

[ Szerkesztve ]

(#325) attila9988 válasza Enjoy (#321) üzenetére


attila9988
őstag

Bár csak azt kéne elérni, hogy a letöltések külön ablakban jelenjenek meg, mint FF-nál.

Mindig is külön ablakban jelentek meg, alapbeállítás szerint.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#326) Dave™ válasza FTeR (#264) üzenetére


Dave™
nagyúr

igazán értékelhetnétek, h megadom az esélyt, tegnap óta operát használok.

Te ezt most úgy mondod, mintha bárkit is érdekelne, hogy mit használsz. Nem kötelező Operát használni, aki mégis ezt választja, okkal teszi, nem "kegyből".

(#327) cousin333 válasza Enjoy (#321) üzenetére


cousin333
addikt

"Bár csak azt kéne elérni, hogy a letöltések külön ablakban jelenjenek meg, mint FF-nál."

Isten őrizz, hogy így legyen! :U

"We spared no expense"

(#328) huszar90


huszar90
aktív tag

Jaj de vártam már a bétát :C
Az alfa elég fagyogatós volt :))

(#329) attila9988 válasza cousin333 (#327) üzenetére


attila9988
őstag

Isten őrizz, hogy így legyen!

Akkor félreértettem volna valamit? :F

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#330) Dave™ válasza attila9988 (#329) üzenetére


Dave™
nagyúr

Külön tabként értendő, míg az összes többinél egy külön kis ablakban jelenik meg. Szerintem is a tabos megoldás a helyes, frászt is kapnék a külön ablaktól.

(#331) #06658560 válasza attila9988 (#325) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem külön fülön?

(#332) fradi81


fradi81
veterán

Hello
Hogy lehet ezt eltüntetni ha mindig bejön?

moto g72, Ninebot d28e

(#333) dqdb válasza Dave™ (#330) üzenetére


dqdb
nagyúr

Bár a Firefoxot csak néhány oldalon használom, az AdBlock mellett egy ilyen addont telepítek azonnal ...

Ha már felugró ablakoknál tartunk: a 10.50 béta nekem általában egészen az MDI terület bal felső sarkában jeleníti meg a nem teljes képernyős popup ablakot. Ezzel nem is lenne probléma, de a bal felső sarok kiszámításánál nem veszi figyelembe, hogy a szülő oldalnak van saját toolbarja, és eltakarja azt. Így leírva bonyolultan hangzik, de a feliratok.hu-ról elég letölteni egy feliratot, hogy látszódjon, mit szerettem volna körülírni :)

Enjoy: én Opera 9 környékén jártam így, volt pár oldal, ahol rendszeresen elfelejtette a jelszavamat, de azóta megszűnt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#334) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

hátháthát...nem fogja leváltani a firefoxot :N

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#335) Dave™ válasza kovacsroli (#334) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez most úgy hangzik, mintha nagy hiányosságai lennének a firefoxhoz képest :DDD Elárulnád kérlek, miért nem tudja leváltani szerinted a firefoxot? :) Pusztán csak az érvekre vagyok kíváncsi...

(#336) dqdb válasza fradi81 (#332) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lehet, hogy idegesítő, de jobban jársz, ha nem akarod eltüntetni. A ne jelenjen meg többé pipa hiányának oka az, hogy van egy elvileg biztonságos, tanúsítvánnyal védett oldal, amin te információt töltesz ki. A megadott adatokról feltételezed, hogy az elvárt módon, ugyanúgy biztonságosan, titkosítva mennek vissza a szerverhez. Nos, ebben az esetben nem ez van: az Opera felhívja a figyelmedet, hogy amíg te a weboldalt biztonságosan kaptad meg, addig az általad megadott adatok titkosítás nélkül, lehallgatható és módosítható módon jutnak vissza.

Szóval az Opera az oldal egy biztonsági hiányosságára hívja fel vele a figyelmedet, és az Opera fejlesztői szerint a saját biztonságod megköveteli azt, hogy erre mindig felhívja a figyelmedet. Én ezzel a véleményükkel teljes mértékig egyetértek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#337) #06658560 válasza fradi81 (#332) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezt nem csak az opera csinálja.

(#338) laptopzsolt válasza Dave™ (#335) üzenetére


laptopzsolt
csendes tag

Nálam se fogja leváltani a FF. Érvem nincs max csak a megszokás. Amit évek óta használok és betölti azt a szerepet amire kell azt nem cserélem le. Nem kellenek új dolgok, sem szebb külső. Ami eddig működött azt fogom továbbra is használni.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel." (B. Russel)

(#339) dqdb válasza #06658560 (#337) üzenetére


dqdb
nagyúr

Még sohasem találkoztam vele, de akkor azok is jól is teszik. A felugró ablak igazából az Unibet szégyene :(((

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#340) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az oké hogy az elődhöz képest gyorsult, de mondjuk hogy áll a Chromehoz képest

(#341) Cathfaern válasza Dr. Akula (#340) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Olvasd el a hírt... :(((

(#342) WonderCSabo válasza Dr. Akula (#340) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A kérdésedre a választ a cikkben találod.

Cathfaern: 1 mp! :)

[ Szerkesztve ]

(#343) cousin333 válasza Dr. Akula (#340) üzenetére


cousin333
addikt

Jól. Próbáld ki. :)

"We spared no expense"

(#344) kovacsroli válasza Dave™ (#335) üzenetére


kovacsroli
senior tag

1 ok pl a helyesírás ellenőrző. sz@r.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#345) dqdb válasza kovacsroli (#344) üzenetére


dqdb
nagyúr

Pontosan ugyanazt a Hunspellt használja, mint a Firefox :F

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#346) cousin333


cousin333
addikt

Ja, most nézem csak. A cikkben szereplő grafikon szerepel ugyan a Magyar Opera blogon is, de mi is csak a hivatalos oldalról szedtük, ez nem a mi tesztünk!

"We spared no expense"

(#347) cousin333 válasza kovacsroli (#344) üzenetére


cousin333
addikt

Miért is?

"We spared no expense"

(#348) moonman válasza #11666432 (#323) üzenetére


moonman
titán

miert, ki anyazott?

(#349) cousin333 válasza moonman (#348) üzenetére


cousin333
addikt

te

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#350) Dave™ válasza kovacsroli (#344) üzenetére


Dave™
nagyúr

Gondolom azért szar, mert nem a magyar szótár van beállítva (három kattintás), az angollal meg valamiért aláhúzza a magyar szöveget. Ki érti ezt?

Egyébként jobb klikk a szövegben, amit beírtál, szótárak, szótárak hozzáadása, majd válaszd ki alapértelmezettnek. Vagy ha ez túl bonyolult, megtanulhatnál helyesen írni is ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.