Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Juhúú!
Már régóta vártam egy ilyen cikket. :R :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) baluka26


baluka26
veterán

Nagyon igazad van :)

És kíváncsi vagyok a cikkekre :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3) Lenry


Lenry
félisten

köszi mindkettőtöknek :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) Mr X


Mr X
veterán

A Gyűrűk Ura könyvek nekem örök élmény marad.

(#5) Dave-11


Dave-11
tag

Alig várom őket, hajrá! :C

:D Semmi :D

(#6) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Szerencsére én előbb olvastam a Gyűrűk ura könyveket, mint ahogy a filmeket láttam. Teljesen más szemmel néztem a filmeket, mint aki nem olvasta a történetet. Annak pedig külön örültem, hogy megkaptam A hobbitot is, mielőtt mozira kiadták, bár így nem fog nálam akkorát ütni a film, az biztos.
Mellesleg a Warcraft és a WoW is sokkal érdekesebb volt úgy, hogy a lore nagy részét már ismertem.

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Arra én is rájöttem, hogy a kidolgozott világ egyfajta fantasy-s fanservice, amit bűn kihagyni, mert rengeteg olvasótól, mi több,fanatikus olvasótól/nézőtől fosztjuk meg magunkat vele. Így tehát nem elég a történet, kell rengeteg utalás előre, oldalra és vissza is, még ha új nyelveket nem is találunk föl, és nem ártanak az ál-történelemkönyvek sem.

(#8) sztanozs


sztanozs
veterán

Egyszer - könyvtárból (igaziból, nem a merevlemezről) - végigolvastam (végigszenvedtem) a gyűrűk ura világát bemutató Szilmarilok két kötetes (háttérinformációval erősen megszórt) könyvét. Elég megrázó volt.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

14-16 évesen volt egy saját fantasy világom. Kitaláltam a történelmét, a fontosabb történelmi alakokat, cirka 250 élőlényt, és persze rajzoltam térképet is. Jól szórakoztam. :D Aztán 18 évesen az összes vázlatot elégettem. ;]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#10) Crystalheart válasza sztanozs (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A Gyűrűk Ura világa mondjuk az egyik véglet, alapesetben nem szükséges ekkora világot alkotni egy szériának (hiszen jóformán több infó van benne, mint amit a valós világról tud egy ember), de szerintem Tolkien élvezte a játékot, azért lett ekkora. :)

(#11) psycroptic


psycroptic
őstag

Azért eltudnék képzelni filmen egy John Caldwell (Nemes István) féle Káosz világot, ahol Skandar Graun a láncos buzogányával osztja az áldást a tőle megszokott formában. Könyvben nagyon jó volt olvasni a történeteit nem tudom, hogy filmben is vissza lehetne azt adni.

PSNID: Tomy83PS

(#12) Crystalheart válasza psycroptic (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha jelenetekben gondolkodunk, mindent vissza lehet adni, csak a egész művet nem mindig sikerül, például mert nincs elég játékidő, vagy a rendező nem elég tehetséges. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Algieba válasza psycroptic (#11) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A káosz szavából tuti jó filmet lehetne készíteni. Jó a karakterfejlődési íve a főszereplőnek. Szokták ekézni John Caldwellt, de a hibái ellenére ő az egyik nagy fantasy írónk. Ha amerikai lenne, sokkal nagyobb sztár lenne itthon. Ami szomorú. :(

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#14) psycroptic válasza Crystalheart (#12) üzenetére


psycroptic
őstag

Mondjuk ez igaz, mert könyvben sokkal részletesebben le lehet írni egy környezetet, mint egy filmben megmutatni minden részletét. Pl. a Gyűrűk uránál a rendező megpróbálta részletesen ami néha már unalmas lett, míg könyvben olvasva teljesen másképp hatott nem volt olyan vontatott. És érdekesség, hogy én előbb láttam a filmeket és utóbb olvastam a könyveket, de a véleményem az, hogy a könyv jobb volt.

(#13) Algieba: sajnos ebben igazad van. Nem egy felkapott író és nem is egy agyonreklámozott könyv sorozat, gondolom sokan nem is hallottak róla.

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#15) gabor85


gabor85
őstag

Szívemből beszélsz!
Én akkor szoktam agyfaszt kapni amikor a Star Wars-ból csak a fénykardcsatákat és egy beszélő vödröt látnak. Ennek a saganak sokkal több mondanivalója van mint sok ma futó bármilyen sorozatnak...

(#16) Viktor77


Viktor77
titán

Érdekes amit írsz, de a Warcraft világából te is csak TLDR változatot fogsz írni, mert ha kiveséznéd az egészet, akkor a tied lenne a leghosszabb írás a Logouton. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17) Lenry válasza Viktor77 (#16) üzenetére


Lenry
félisten

én mindent ki akarok vesézni, ha hosszú lesz, hát hosszú lesz.

egyébként a Gyűrűk Urából szerintem hosszabbat tudnék írni :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Crystalheart válasza psycroptic (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A magyar fantasy-olvasótábor, akik könyveket is vesznek, 1000-2000 ember. Külföldön senki nem kíváncsi magyar rétegkönyv-íróra akkor sem, ha angolra fordítják. Készpassz. Ezen csak az segíthetne, ha készülne világszínvonalú magyar fantasy vagy fél-fantasy film. (Bár a sci-fit esélyesebbnek tartom.)

Ami a LotR-et illeti, az első könyv eleje elég vontatott. Aztán később Tolkien is rájött, hogy körítésnek ott vannak az áltörikönyvei és az előzmény, így az utána következő részekben sokkal inkább a hangulatra és cselekményre koncentrált, ami jót tett a trilógiának.

[ Szerkesztve ]

(#19) Thrawn


Thrawn
félisten

Felháborító ez a diszkrimináció :O :D

Ez a tünde nyelv viszont megfogott, hol tanultad meg írni/olvasni? :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#20) Lenry válasza Thrawn (#19) üzenetére


Lenry
félisten

tudom, hogy te tudod a választ :P

csak a betűket tanultam meg, de már vagy 10 éve. a nyelvvel még csak alapszinten kísérleteztem.
a tünde ábécé (Tengwar) a Gyűrűk Ura függelékéből jött, de Wikipédián is fönn vannak a betűk is és az írás módja is.
bár én írás közben inkább a Gyűrű feliratának stílusát követem (Tengwar Annatar), mert az sokkal inkább folyóírás, plusz véleményem szerint szebb is, mint az alap "nyomtatott" változat. ha lesz scannerem, akkor mutatok egy oldalnyi kézírást, nem vagyok kalligrafikus, de szerintem gyönyörű.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) Huma válasza Algieba (#13) üzenetére


Huma
addikt

Worluk elég jól ki lett dolgozva. De Cherubion is jó. Mindkettőre lehetne filmsorozatokat építeni. Nagyon hangulatos világok.

Nekem a Dark Sun és a Ravenloft az ami még nagyon bejön.

A legkülönlegesebb, legegyedibb világokat pedig szerintem (azon írók közül akiktől könyvet olvastam) Jack Vance alkotta meg. Őt nagyon sokra tartom. Jóval többre mint pl Tolkient. De Tolkiennél még Robert E. Howard-ot is többre tartom bizonyos tekintetben.
Tolkien tündérmeséket írt. Howard pedig dark fantasy-t.

Mielőtt valaki azt mondaná, hogy nem vagyok képben Toliennel elmondom, hogy rengeteget játszottam a MERP-el és olvastam tőle négy és fél könyvet. (Giles a sárkány ura, A Babó, Szilmarilok, Gyűrűk Ura 1 + a másodikat a feléig bírtam mert hót unalmas volt)

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22) Crystalheart válasza Huma (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha már dark fantasy-t írsz, akkor Tolkien high fantasy-t írt konkrétan. :)

(#23) Huma válasza Crystalheart (#22) üzenetére


Huma
addikt

Nem. Tolkien Tündérmeséket írt. ;] :D
Annyi vers még egy Ady összesben sincs mint az ő könyveiben.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#24) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Istenem, végre valaki! :R

Képzelj el egy olyan társaságot, ahol csak ketten nem warezolnak. Ketten nem nyomkodják el a videókat, ketten vannak tisztában kedvenceik hátterével, ketten tudnak elmélyülni a világokban. Ezek közül az egyik én vagyok, és csodálkoznak, hogy irritál az, amikor a játékokról akarnak velem beszélni. Csak a fikázás és a WoW/LoL megy ezerrel, semmi értelem.

Mindig célpont vagyok a fenti miatt, mert én is mindig "különc" szemszögből nézem például a WoW-ot. Mennyire felemelő érzés volt akár csam kívülről figyelni Lordaeron romjait, elzarándokolni Grom Hellscream sírjához, bejárni Silvermoont, átlépni Outlandre... atyaég. Oblivionban is a felfedezés ereje, a trükkök felfedezése, a legyőzhetetlenség kutatása hajtott... (túl fáradt vagyok már további emlékek felidézéséhez...)

Kell a cikked. Most.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#25) Lenry válasza Mister_X (#24) üzenetére


Lenry
félisten

:R

6 oldalnál járok, de egy ideje nem írtam már hozzá, pedig még fele sincs meg. de előbb-utóbb elkészül

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) Mister_X válasza Lenry (#25) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tessék írni.

Oblivionról: emlékszem, hogy nem egy pár játékórát töltöttem azzal, hogy olvastam. Az angol szöveget. Sokáig a chorroli és brumai mágusok céhében, mert ott volt sok könyv. Xboxon azt csináltam, hogy papírra le a könyv szövegét, havernál fordít (neki volt netje), olvas. Egy idő után már nem kellett program, kezdtem érteni, amit olvasok. Talán ezért van az, hogy angolul csak olvasni tudok, írni sem annyira. Beszélni meg pláne nem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.