Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) WOT-H-A-C válasza bmw320d4 (#2550) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A beszéd minőségét nagyban befolyásolja a hálózati lefedettség.
Futó applikációkat akkor zár be ha megtellik az operatív memória, ami sajnos elő fordulhat a 3giga ram ellenére mert szerencsétlen tele van bloatware-el mint a mikulás puttonya! :((( Illetve nekem opera rendszeressen FC-zik, de az minden telómon edobálta magát egy ideje.
A fényképes hiba nálam nem jelentkezik, videót készíteni nem nagyon szoktam, illetve a fényerőszabályzás nálam kivan kapcsolva.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2552) Luissimo


Luissimo
veterán

sziasztok,

használ a telohoz valaki Piston3 fülest ?
Mi a tapasztalata?

Én most próbáltam egyet az e-diginél, és a hangerőből csak a lefelé szabályozás működött, sőt mindkét gombra csak halkított végül levette némára.

Aztán mintegy véletlenül megnyomtam egyszerre a le+fel gombot és kis nyomvatartás után elkezdett hangosítani, teljesen be és kiszámíthatatlanul.
ez hogyvanes ?

(#2553) bajaki válasza Luissimo (#2552) üzenetére


bajaki
őstag

Piston 2-vel is ez a helyzet sajnos.

(#2554) bmw320d4 válasza WOT-H-A-C (#2551) üzenetére


bmw320d4
csendes tag

ezeket a bloatware -eket hogy lehet ki irtani rendszerböl. Mert tényleg allig 600-800 Mb szabad memória van :(

Továbbá még megjegyezném hogy a gyári android ROM nagyon gyengén hanyagul van optimalizálva.

(#2555) babosmiki válasza bmw320d4 (#2554) üzenetére


babosmiki
addikt

Rootolni kell, aztán utána a lehetőségek tárháza határtalan! ;)

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#2556) WOT-H-A-C válasza Luissimo (#2552) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Sajnos a piston fülesek nem minden telefonnal kompatibilisek. Már több telefon topikjában olvastam ezt a problémát!

bmw320d4: Ahogy a kolléga mindja. Rootolod a telefont és egy filekezelővel kiszeded a felesleges appokat. Viszont azt is tudni kell, hogy ezek a programok a system mappában vannak. Vagyis rendszer filoknak vannak betéve (ezért nem lehet egyszerűen törölni öket) ebből adódan ha ezeket kitörlöd és utána akarsz egy factory resetet csinálni vagy akár ráengedni a következő OTA frissítést, az eredmény egy 6" os tégla lesz.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2557) ollie válasza WOT-H-A-C (#2556) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem feltétlen. Sok gyári alkalmazás van, ami hiánya nem okoz problémát. De én nem is törölném, legfeljebb fagyasztanám Titanium Backuppal, és így vissza lehet állni a gyári állapotra.

***

(#2558) westz


westz
tag

Sziasztok. Én is egy ilyen rombolót forrósítok már egy ideje. Eddig tokot nem vettem rá, mert nem akartam elrejteni ezt a szépséget és a másik ok pedig, hogy nem igen találni itthon rá normális tokot. :(
Most találtam egyet ami egész tűrhető. Jó ötletnek találom, a rajta lévő ablak mellett azt, hogy az alatta lévő ovális nyílásban elvileg kinyitás nélkül fogadni tudom vagy el tudom utasítani a bejövő hívást.
De csak elvileg, mivel a fogadás-elutasítás vízszintesen történik. :Y Legalábbis én nem találtam olyan záróképernyőt, ami megengedné a vertikális hívásfogadást.
A kérdésem az lenne tud-e valaki erre a problémára valamilyen szoftveres megoldást.
Hardveresen tokot fűrészelni nem akarok. :DDD

[ Szerkesztve ]

üdv...westz............................................................................................................................... Hardware a számítógép azon része amibe bele lehet rúgni.

(#2559) Biluxzsolt válasza westz (#2558) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Nálam nem vízszintes a fogadás-elutasítás. Most frissítettem Lolira,de úgy rémlik 4.4-en is így volt.Minden gyári rajta.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#2560) westz válasza Biluxzsolt (#2559) üzenetére


westz
tag

Nekem is nyalóka van. Milyen záróképernyőd van?

[ Szerkesztve ]

üdv...westz............................................................................................................................... Hardware a számítógép azon része amibe bele lehet rúgni.

(#2561) westz válasza Biluxzsolt (#2559) üzenetére


westz
tag

Igazad van, csak viberrel vízszintes. :C
Akkor jobb nem azzal fogadni a hívásokat.
A viberhez valami javaslat?

üdv...westz............................................................................................................................... Hardware a számítógép azon része amibe bele lehet rúgni.

(#2562) WOT-H-A-C válasza ollie (#2557) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szerintem nem ugyanarról beszélünk. Én azokat említettem amik a rendszer részei(644 es jogosultság) vagyis ezeknélkül vqgyis ezek hiányában nem fog menni a dolog.:( A gyári alkalmmazások nem mind rendszer fileok.

Viszont a TBU résszel maximalissan egyetértek. :R

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2563) Demonlaci2 válasza migabi24 (#2543) üzenetére


Demonlaci2
tag

Ne bánd a reagálást. Elhiszem. Nekem már csak tartalékban fekszik az S4, nem hiszem , hogy a következő telefonom Samsung lesz valaha is, pedig nekem meg volt az S sorozat, kivéve S5 és S6.

[ Szerkesztve ]

(#2564) migabi24 válasza Demonlaci2 (#2563) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nekem se lesz samsungom egy darabig :-)

(#2565) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

No, a három tokból kettő megérkezett, a fekete keménytok mindenképpen marad, a többin még gondolkodom, de lehet, hogy lesz eladóban egy Imak átlátszó kemény tok és egy puha átlátszó TPU is. :DDD

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#2566) Land válasza Sir Riccio (#2565) üzenetére


Land
veterán

Imak lehet érdekel. :B Kilóg a kamera?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#2567) Sir Riccio válasza Land (#2566) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Még nincs itt, de ha ideért megmondom. Pont azt vártam a legjobban és az nem jött meg a másik kettővel, pedig azt rendeltem legelőször. Amúgy szerintem ki. :DDD Bodrik kolléga mondott valamit azzal, hogy jó ha van itthon tarcsiban, lehet megtartom, de ha ideért és nem kell szólok.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#2568) Land válasza Sir Riccio (#2567) üzenetére


Land
veterán

Melyik fekete kemény tokot rendelted?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#2569) bmw320d4 válasza WOT-H-A-C (#2556) üzenetére


bmw320d4
csendes tag

Üdv

Milyen applikációkat érdemes le irtani, mert amit root jog nélkül le lehet törölni azt már mind ki irtottam.

de még van

- Hangouts
- Play könyvek
- Play újság
- Play játékok
- Google+
- Témaközpont
- Shareit
- Syncit
- Oktató anyag

Ezek még a számomra értelmetlen programok.

(#2570) WOT-H-A-C válasza bmw320d4 (#2569) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Sajnos ezt így pontossan nem tudom megmondani neked. Ez a telefon elég érzékenyen reagál a piszkálásra. Látatlanban azt mondanám, hogy ezeket a google appsokat amiket soroltál lehet, viszont a saját lenovó cuccokért már lehet, hogy visítana.
Erre 2 jó megoldás van.
1. amit Ollie kolléga ajánlott a root és jegelés. Ez a leg "humánusabb" mert egy frissítéskor csak a root okozna gondot. Unrootolni viszont lehet.
2. kell egy twrp és egy teljes rendszermentés utána már biztonsággal lehet akár törölni is! Ennek viszont az a hátránya, hogy ha flashelve van a twrp akkor szintén nem mehet az ota frissítés mert brickeled a telót. OTA előtt vissza kell rakni a gyári recovery-t. Vagy estleg azt is megcsinálhatod, hogy nem flasheled a twrp-t hanem csak bootolsz twrp-be és úgy csinálod meg a teljes rendszer mentést. system,data, NVram kötelező.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2571) DarkByte


DarkByte
addikt

Mocorog valami, talán lesz pár héten / hónapon belül működő Cyanogenmod is [link]

(#2572) PrimaMateria


PrimaMateria
csendes tag

Nektek is ennyire gáz a lassított videó? :D

Mikor visszanézem,olyan mintha szaggatna :) valaki töltsön már fel egy rövid vidit,
Remélem nem nál :( am van a gáz...

Lg 4x HD ----> Lenovo VIBE Z2 Pro

(#2574) WOT-H-A-C válasza DarkByte (#2571) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Erről beszéltem én is... :K xda-n ott az arc egy topikban aki heggeszti. Bár én cm11 nek jobban örültem volna, de egy "stable" cm12.1 sem lenne rossz.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2575) Sir Riccio válasza Sir Riccio (#2567) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Mondjuk azt aki olyan ragasztóval ragasztotta a hátlapra a fóliát ami nyomot hagy különféle kínzásoknak vetném alá. Fél órát takarítottam. Mondjuk úgyse látszik ki a fekete tokból, de akkor is. :(

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#2577) ollie válasza bmw320d4 (#2569) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én ezeket tiltottam ill. fagyasztottam:

Chrome
Cloud Print
Documents
Email
Google Keyboard (ezt csak akkor tiltsd, ha van másik keyboard telepítve!)
Google Play Books
Google Play Newsstand
Google Text-to-speech Engine
Lenovo Weather
Music Visualization Wallpapers
One Key Lock
Shareit
Syncit
Talkback
User Guide

***

(#2578) zermi


zermi
aktív tag

KLWP-vel készített HS:

Itt pedig használat közben.

(#2579) Demonlaci2 válasza ollie (#2577) üzenetére


Demonlaci2
tag

Próbáld ki a Rendszer alkalmazás eltávolítót a Play-ről. Vissza is lehet állítani az eltávolított rendszer appot, ha gáz van.

(#2580) Demonlaci2 válasza zermi (#2578) üzenetére


Demonlaci2
tag

Hát ez meg mi az? Launcher :Y ?

(#2581) PrimaMateria válasza #45553408 (#2573) üzenetére


PrimaMateria
csendes tag

Elég gyenge felvétel :D

Egy Iphone 5s sokkal szebb lassított videót tud rögzíteni..

vajon más szoftverrel jobb lenne ?:D

Lg 4x HD ----> Lenovo VIBE Z2 Pro

(#2582) zermi válasza Demonlaci2 (#2580) üzenetére


zermi
aktív tag

Nem launcher, hanem egy Live Wallpaper creator rengeteg adatot ki lehet íratni vele, és animációkat lehet vele létre hozni. A profik igen jó dolgokat tudnak kihozni belőle. Én még csak egy hete foglalkozom vele a kis szabad időmben.

(#2583) rdt89 válasza PrimaMateria (#2581) üzenetére


rdt89
addikt

A kép nagyon rendben van, csak a hang ami torzít nagyon. :)

(#2584) Demonlaci2 válasza zermi (#2582) üzenetére


Demonlaci2
tag

Igen, közben megtaláltam. Köszi.

(#2585) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Srácok.. Tudja valaki, hogy az 5.0.2 es root működik-e 4.4.x rendszer esetében? Mert ha igen akkor beleírom azt is az összefoglalóba egyébként csak a Lollival kapcsolatban írom le! :R :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2586) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Sorry, kicsúsztam a szerkesztésből! - Ollie összefésülnéd egy hsz.-ba? :R-
Van valaki aki használ TWRP-t? Kiváncsi lennék rá, hogy 4.4.x-re is ugyanúgy felmegy és 5.0.2 is? xda-n volt akinek téglázta a telefont. Bootloader nyitás külön van 4.4-re és 5.0 is.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2587) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Mégvalami! Rootolás közben amikor rádugjuk a telefont a gépre. Nem küld véletlen a PC egy RSA key-t a telefonnak amit a telefonon le kell oké-ni? Illetve amikor futtatjuk a .bat file-t, kér-e ADB Shel engedélyt a készülék? Amit szintén a telefonon kell okézni.

Sajnos most nem tudom kipróbálni a dolgot mert pár napig csak korlátozott ideig vagyok pc közelben (munkahelyi) és telepíteni sem tudok semmit sem. :R :R

szerk. A #2586 kérdés tárgytalan, megtaláltam a TWRP-t 4.4x-re is külön! :)

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2588) omega68 válasza WOT-H-A-C (#2587) üzenetére


omega68
csendes tag

Nem kell semmit okézni a telefonom ! Mindent a számítógépen csinálsz, mikor csatlakoztatod.

(#2589) Luissimo válasza WOT-H-A-C (#2586) üzenetére


Luissimo
veterán

Root is kulon van es a twrp is kulon van a ket verziora.

(#2590) WOT-H-A-C válasza omega68 (#2588) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Köszi!

Luissimo: Betudnád linkelni a 4.4 es rootot?? :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2591) thomasvold


thomasvold
őstag

Srácok, tudtok olyan app-ról, ami hangjelzést ad, ha feltöltött az akksi? Gondolom alapból nincs ilyen. Tudom, van fényjelzés, de lusta vagyok még a fejem is odafordítani, hogy a led világít-e vagy sem :D

szerk.: Találtam is, tárgytalan a kérdésem :)

[ Szerkesztve ]

(#2592) Demonlaci2 válasza WOT-H-A-C (#2590) üzenetére


Demonlaci2
tag

Towelroot-al simán megy.

(#2593) Demonlaci2 válasza thomasvold (#2591) üzenetére


Demonlaci2
tag

Battery doctor pl.

(#2594) Ombre85 válasza Ombre85 (#1989) üzenetére


Ombre85
tag

Úgy néz ki igazatok volt. Most már elég ideje tesztelem, de azért lekopogom a dolgot. Tényleg csak egy app miatt nyomott random kékhalált és indult újra egy csomószor. Kb 2 hete lepucoltam, azóta minden tökéletesen működik. Ha minden igaz, az iKey-hez tartozó alkalmazás szórakozott, ami azt hivatott beállítani, hogy mit csináljon a fejhallgató kimenetbe dugott gomb. A dolog eleve halott volt, mert 200Ft-os kínai cuccot rendeltem hozzá és igen nehéz volt úgy megnyomni, hogy vegye is az adást. Szóval aki ilyet tervez, azt lebeszélném, vagy itt az enyém, ingyen viheti :D

(#2595) rdt89 válasza thomasvold (#2591) üzenetére


rdt89
addikt

Nekem alapból pittyen egyet mikor feltöltődik és küld egy üzenetet, hogy feltöltődött, húzzam le a készüléket. :) 5.0.2

(#2596) Luissimo válasza WOT-H-A-C (#2590) üzenetére


Luissimo
veterán

Bocs, vezetek, nemfog menni, xda-n fennvan, enis csak onnan tudnam, sorry...

(#2597) thomasvold válasza rdt89 (#2595) üzenetére


thomasvold
őstag

Akkor valami nekem nincs beállítva, mert nekem még soha nem pittyent.

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy ha értesítés jön, akkor ne rezegjen, hanem csak hangjelzés legyen? Bekerestem már mindenütt, de lehet én vagyok vak, nem találom.

(#2598) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Most a Skype is eljátszotta párszor ezt a "Google alkalmazás leállt" dolgot. De működik ettől csak hiába bökök bármire utána újra megjelenik. Viszont most a kamera nem csinálja még 4K-nál sem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#2600) stilo18 válasza #45553408 (#2599) üzenetére


stilo18
addikt

Nem tudom ez mitől lehet nektek, nekem még egyszer sem írta..

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.