Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) laca112


laca112
tag

Most szeretnék rendelni Redmi 3-at a spemall-ról (itt a legolcsóbb és talán van is is nekik ) mert most kicsit zuhant a usa dollár.
Esetleg tud valaki működő kupon kódot?

(#852) skristof válasza laca112 (#851) üzenetére


skristof
tag

ez engem is érdekelne

bár tegyük hozzá, a mostani árfolyamon zárolt összegből akkor lesz valós összeg, amikor a kereskedő elviszi... szóval eléggé kiszámíthatatlan :) mondjuk kb ezer ft nem sokat dob

(#853) Chaser válasza skristof (#852) üzenetére


Chaser
titán

Ha pp-s fizetés egyből, ha nem pp-s passz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#854) Upo válasza Chaser (#849) üzenetére


Upo
addikt

És még akár hamisítvány is lehet. Én biztos nem rizikóznék 5$ miatt. :N Ha elkapják, akkor meg 135*1,27 az ~171$, plusz 2000 a vámkezelésért, akkor már inkább euból, ahol garanciázni is jobb, és nem hamisat küldenek.

(#853) Chaser: Amúgy meg ki az az agyatekert $§ß@&#$ߤ aki nem PP-al/Alipay-el fizet? (meg is érdemli)

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#855) Chaser válasza Upo (#854) üzenetére


Chaser
titán

Vannak olyanok ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#856) mike1334 válasza jiayug4suser (#848) üzenetére


mike1334
veterán

Nem a vám a sok, az szinte elenyésző, hanem az ÁFA.
Tudom, mindenki érti, a köztudatban is így van, de "báncsa" a szemem...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#857) Orlin


Orlin
addikt

The Xiaomi Redmi 3 is a battery beast

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#858) albandy válasza mike1334 (#856) üzenetére


albandy
tag

Igen az az elenyésző vám telefonoknál 0% :)

(#859) mike1334 válasza albandy (#858) üzenetére


mike1334
veterán

Kereskedelmi vámtarifa eltérő attól függően, hogy milyen termékről beszélünk. Tudtommal mobitelefont is terheli vám, de nem tenném le a nagy esküt, telót még nem néztem..

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#860) Chaser válasza mike1334 (#859) üzenetére


Chaser
titán

Nem terheli csak áfa.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#861) Karcsi1980 válasza laca112 (#851) üzenetére


Karcsi1980
csendes tag

Szia. Én is a spemallról rendeltem a feleségemnek egy ilyen telót és nekem a ,speqq, kuponkóddal levont 5 dollárt.

(#862) Karcsi1980 válasza Karcsi1980 (#861) üzenetére


Karcsi1980
csendes tag

Bocsi de lejárt a szerkesztési idő. Eszembe jutott, hogy van még egy ,mykolaspe, kód is a spemallon, amivel 3 % kedvezményt ad.

[ Szerkesztve ]

(#863) rgranc


rgranc
aktív tag

Bocsánat, de ne terjesszetek már téves- vagy félinformációkat a vámmal és áfával kapcsolatban!

2016-ban nem változott a szabályozás, ugyanaz érvényes amit pl. itt vagy itt leírnak: az Európai Unión kívül érkező termékekre egyrészt értéktől, másrészt attól függően kell vagy nem kell vámot és áfát fizetni hogy magánszemély-e a feladó, vagy cég. Idézek is az első linkről:

"Ha magánszemélytől kapja a magyar magánszemély a csomagot, akkor 45 euróig nem kell utána fizetni semmit, 45,1 és 150 euró között sincs vám, viszont fizetni kell a 27 százalékos áfát.

A következő lépcsőben, 150,1 és 700 euró között már 2,5 százalék a vám, és az áfát is meg kell fizetni utána. 700 eurónál magasabb értékű ajándéknál, már a kereskedelmi vámtarifa szerinti vámot és a 27 százalékos áfát szabja ki a vámhatóság."

"Amennyiben cég a feladó, akkor a küldemény a magyar magánszemélynél 22 euróig vám- és adómentes, 22,1-től 150 euróig csak a 27 százalékos áfát kell fizetni, efelett már a kereskedelmi vámtarifa szerinti vám és a 27 százalékos áfa terheli a küldeményt."

Ezért lényeges az, hogy egyes oldalak (mint pl. a giztop) garantálják azt, hogy az - akár magyarországi - vevőnek már nem kell majd áfát és vámot fizetnie, olyan módon szállítják a telefont (más európai országot, pl. Franciaországot címezve meg előbb, ahol a Magyarországitól eltérő vámszabályok érvényesek, majd onnan küldik - az EU-n belül vám- és áfamentesen - tovább hazánkba).

(#864) Chaser válasza rgranc (#863) üzenetére


Chaser
titán

Ami kimaradt, hogy IT termékre nincs vám és telefon is annak minősül. Tehát EU-n belül gyakorlatilag semmilyen adó nem terhel telefont, EU-n kívül meg 27% áfa van. Ajándékként hiába küldenek bármit, be fogják kérni a feladótól az adatokat amit nem fog tudni igazolni és lehet még több áfa is lesz a végén. Az meg ha valamit nem fognak meg mázli, semmi több:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#865) mike1334 válasza rgranc (#863) üzenetére


mike1334
veterán

Franciaországban nincsenek eltérő vámszabályok, ugyanis a vám közösségi szabályozás alá tartozik, így minden tagállamban egységes. Közben kicsit utána néztem, és a mobiltelefon valóban vám mentes termék, csak a 27%-os Áfa fizetés terheli (ha nem annyira olcsó, hogy az se terhelje, de ez azért nem gyakori). Ha lenne vám, akkor se lenne egy nagy összeg, az áfa emeli meg az árát. Egyébként ott kell megfizetni, ahol ténylegesen forgalomba kerül. Tehát, ha behozzák mondjuk Franciaországba és te onnan rendeled, de ott csak csücsűl egy vámraktárban, akkor hazai terhekkel kell számolni, de ha ott kifizették az áfát szabad forgalomba került, és onnan veszed, akkor már nincs plusz áfa. Páran nézték már be így a "Hollandiából" érkezett telójukat.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#866) wocsok válasza mike1334 (#865) üzenetére


wocsok
tag

A giztopról rendelve tényleg nincs egyéb költség! Tapasztalat! :DD

(#867) rgranc válasza mike1334 (#865) üzenetére


rgranc
aktív tag

Segíts kérlek, a mobiltelefon miért vámmentes termék? Már vagy fél órája próbálok erről keresni jogi megerősítést, de nem találok. Például sem az EU vámmentességi rendszer leírása, sem a NAV "Internetes vásárlás" című útmutatója nem szól erről egy szót sem (sem az összes többi hivatkozás amit néztem)... Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#868) mike1334 válasza rgranc (#867) üzenetére


mike1334
veterán

A Bizottság 2006. október 17-i 1549/2006/EK rendelete 85. Árucsoport 8517-en belül. Ott a távbeszélő készülékek száma...mind mentes a vámtételtől.
Na de ennyi, ha több jogi kérdés van, ki fogom számlázni ám. :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#869) rgranc válasza mike1334 (#868) üzenetére


rgranc
aktív tag

:R Nem lesz bevételem belőle, csak én se szeretnék tévinformációt terjeszteni...

(#870) Upo válasza rgranc (#867) üzenetére


Upo
addikt

Ha kötözködni akarnánk, akkor nem vámmentes, hanem 0% a vámtétele a kereskedelmi vámtarifában.
A különbség annyi, hogy a vámmentes jogcímű vámkezelés áfamentes is, a 0% vámtételnél bedig a többi adó jellegű költség felszámításra kerül (áfa, és kereskedelmi forgalomban más is).
De a lényeg, hogy a szokásos telefonra/tabletre vámot nem kell fizetni, csak a vámérték+szállítási költségre számított áfát, és nyilván a közreműködő által a bonyolításért kért összeget is fizetni kell (postának, dhl-nek, stb.).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#871) DG790401


DG790401
tag

Elgondolkodtam az asszonynak szeretnèk egy redmi 3-at, azonban a mi4 is 60 k alatt meglenne? Mi a vèlemènyetek?

(#872) DG790401


DG790401
tag

Spemall rendelès megbîzható, azt hiszem az áfa ès vám mentes is egyben? Aki rendelt onnan, az rendelt e a teló mellè tokot v fóliát?

(#873) DG790401 válasza DG790401 (#871) üzenetére


DG790401
tag

A mi4 nincs 58 k ès 3\16 gb.

(#874) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok,

Kicsit elgondolkodtatott ez a teló. Feleségemnek szeretném, akinek most egy MI4I 2/16 van. Ahogy nézem elég hasonlóak. Szerintetek lenne valamiben visszalépés? Külső + akksi + ár, ami mellette szól.

(#875) Kecsotam válasza DG790401 (#871) üzenetére


Kecsotam
tag

Engem nagyon zavar, hogy az Mi4 tudtommal nem kapott fém házat....
Persze ez csak külső, de hát van, akinek ez is fontos.

(#876) DG790401 válasza Kecsotam (#875) üzenetére


DG790401
tag

Azèrt a 801-es snapi nem rossz a mi4 be

(#877) torp


torp
tag

dx.com -rol rendelt mar valaki? Ezeknel ~150 euroba van (szallitassal egyutt) EU-s raktarbol 7-9 nap.

(#878) rgranc válasza torp (#877) üzenetére


rgranc
aktív tag

Az most majdnem 170 dollár...

(#879) skristof válasza rgranc (#878) üzenetére


skristof
tag

"szállítással együtt"

(#880) Chaser válasza hakydakillah (#874) üzenetére


Chaser
titán

Biztos lassabb valamivel a redmi, meg ugye felbontása kisebb. De ez megint olyan, nekem 5,5"-on van HD és FHD lehet zavaró lenne. Néztem én is mi4-et, lehet c-t, ott kiesett a message led valami borzasztó halvány. Kamerában jobb valószínűleg. Ha jól rémlik mi-k soha nem voltak bővíthetőek, redminél az is adott. 50k körül már eu-n belüli raktárból több shopban egyéb ktsg nélkül meg lehet csípni, sztem teljesen korrekt.

szerk: pont a HD miatt rendszerszinten hoznia kell az mi4-et kb, de lehet gyorsabb is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#881) keep2000 válasza torp (#877) üzenetére


keep2000
tag

ez jól hangzik. Ez EU raktár? Tehát nincs áfa meg vám?

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#882) hakydakillah válasza torp (#877) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Ismerem őket, nekem eddig minden megjött tőlük rendben, viszont szerintem Spemallal jobban jársz - $141 + EU Direct $18 - $5 kupon=$154, vagyis 136euró :DDD

[ Szerkesztve ]

(#883) skristof


skristof
tag

a spemall-os rendelést itthon ki szállította? DHL vagy Posta?

(#884) South Velen válasza skristof (#883) üzenetére


South Velen
addikt

DPD

(#885) keep2000 válasza South Velen (#884) üzenetére


keep2000
tag

Na jó, rászántam magam és Spemallnál megvettem. Remélem ideér két héten belül, akkor vihetem magammal hosszú hétvégézni :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#886) South Velen válasza keep2000 (#885) üzenetére


South Velen
addikt

Gondolom csak hétfőn fogják postára adni a kínai újév miatt, onnan számítva 2 héten belül fog megjönni.

Én is gondolkodok a Mi4C downgrade-én, hiszen akksiban és ház minőségében jobb és még nyernék is az ügyleten. Csakhát nagyon szeretem a Mi4C-m.

[ Szerkesztve ]

(#887) mike1334 válasza South Velen (#886) üzenetére


mike1334
veterán

Nekem meg az MI4C tetszik jobban, mert kisebb. Igazából egy 4.5 colos teló lenne az igazi, egyszer majd lehet bepróbálok kínából egy olcsóbb telót, úgyis csak alap dolgokra használom...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#888) szunyika válasza mike1334 (#887) üzenetére


szunyika
tag

Van egy elado lg optimus black-em ha erdekel :) pu ha kell

(#889) mike1334 válasza szunyika (#888) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi, de azért ennél újabb telót keresek :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#890) CSorBA válasza mike1334 (#887) üzenetére


CSorBA
őstag

Én a két telefon (Redmi 3 és MI 4C) között gondolkodok :) Egyelőre megvárom a kínai új évet és a MI5 bejelentését, hátha hoz változást.

(#891) mike1334 válasza CSorBA (#890) üzenetére


mike1334
veterán

Én egy olyat szeretnék, mint a Samsung A3 (2015) csak 2 gb Rammal. Külsőre, belsőre tökéletes lenne vmi kevésbé csicsás UI-vel. De sztem Redmi 3 lesz belőle..

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#892) torp válasza hakydakillah (#882) üzenetére


torp
tag

Ha nagyon pontosak akarunk lenni akkor az 142 vagy 143 es 18.6 , de mindegy akkor is olcsobb kb 8 Euro-val mint a dx.

Mi a kupon kod?

[ Szerkesztve ]

(#893) South Velen válasza torp (#892) üzenetére


South Velen
addikt

speqq vagy mykolaspe

(#894) torp válasza South Velen (#893) üzenetére


torp
tag

Es ezzel adnak uvegfoliat es tokot is? Vagy ezzel csak -$5?

(#895) South Velen válasza torp (#894) üzenetére


South Velen
addikt

Nekem Mi4C-hez adtak (mykolaspe).. bár az üvegfólia nem a telóra való volt. :DDD

dehát ajándék lónak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#896) hakydakillah válasza torp (#892) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Nekem szlovakiai magyarkent 136€-ra dobja at. Amugy azzal is sokat lehet sporolni, ha nem paypallal, hanem a bankoddal dobatod at az osszeget checkoutnal.

(#897) hunaqua válasza hakydakillah (#896) üzenetére


hunaqua
addikt

Ott van egy jó dolog:

ZLATY BAZANT :)

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#898) szunyika válasza hakydakillah (#896) üzenetére


szunyika
tag

Ezt fejtsd ki kerlek, konkret peldakkal ervelj. Szerintem ilyen trukkot meg senki sem javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#899) calamites válasza szunyika (#898) üzenetére


calamites
őstag

Paypall fizetésnél nem az alap váltást állítod be, hanem azt, hogy a (talán) bankod váltsa át. Nagyobb tételnél pl telefon akár ezreket spórolhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#900) hakydakillah válasza szunyika (#898) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Pontosan így van, ahogy előttem írták. Gearbestnél vettem észre először, amikor vettem 2telót, atdobtam dollárról euróra, és aktuális árfolyam mellett mégis 15euróval többet akart levenni tőlem.
Az egész lényege, hogy a Paypal úgymond nem ingyenes, és váltanak ők neked, de a saját kis árfolyamukon :)
Én hülye ezt éveken át nem figyeltem, nem tudtam. Pont ezen a fórumon hívták fel rá a figyelmet. Azóta drágább tételeket csakis ebben a formában veszek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.