Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Flashget válasza mezzi7 (#750) üzenetére


Flashget
félisten

:R
US $148.99+21.05=$170.04
kb.50K
ennyibe fájt az egész semmi ÁFA?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#752) mezzi7


mezzi7
tag

végig DHL-lel jött, két szakaszban, végig volt tracking:
1. Hong Kong --> London (itt volt vámolás), átvette egy Tablet Technologies Ltd. nevű cég
2. London --> Budapest (itt már nem vámoltak, 12 óra alatt itt volt)

Simán csak átvettem futártól, semmi egyéb költség nincs.

Képek, hogy mik voltak a csomagban:
http://imgur.com/a/OTIIt

Az adapter lemaradt a képekről:

(A tok átlátszó, csak van benne egy fehér cetli, azért tűnik fehérnek.)

[ Szerkesztve ]

(#753) DG790401 válasza mezzi7 (#752) üzenetére


DG790401
tag

A tulajok közûl vki nyomhatna egy tesztecskèt.

(#754) mezzi7 válasza DG790401 (#753) üzenetére


mezzi7
tag

sajnos nem vagyok nagy szakértő meg időm sincs rá, de itt egy átfogó teszt:
http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_3-review-1368.php

Ennél jobban szerintem nem lehet tesztelni.

Lőttem pár képet vele, van közte néhány HDR is:
http://imgur.com/a/bYdSD

A fókuszálás módja még kicsit új nekem, szóval néhol félrement.

[ Szerkesztve ]

(#755) Surda- válasza mezzi7 (#754) üzenetére


Surda-
őstag

Videot is tennél fel?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#756) DG790401 válasza mezzi7 (#754) üzenetére


DG790401
tag

Nem vagyok egy Nagy fotós, de èn ezeket a kèpeket egèsz jónak talàlom! Beltèri fotókat mondjuk mèg nem làttam.

(#757) mezzi7 válasza DG790401 (#756) üzenetére


mezzi7
tag

az az igazság, hogy elég szarok az alapbeállítások, de nem vettem észre, majd még lövök párat úgy, hogy kicsit állítgatom

(#758) gerii válasza mezzi7 (#754) üzenetére


gerii
addikt

Nem rossz képek, minimum átlagosak, ennyi pénzért bőven jók.
Üzemidőre leszek kíváncsi majd.

(#759) mezzi7 válasza gerii (#758) üzenetére


mezzi7
tag

most néztem, hogy valami régebbi MIUI 7-tel jött a teló, otthon updatelem az aktuálisra és holnap lövök megint párat meg videót is (mert pl. a videó alapbeállításon nagyon sötét)

[ Szerkesztve ]

(#760) DaWe94 válasza mezzi7 (#759) üzenetére


DaWe94
senior tag

Ha adhatok egy tippet akkor az élességet állítsd a legmagasabbra a gyári appban. De amúgy ennyi pénzért teljesen jó képek, sőt jobbak mint vártam. Arra lennék én is kíváncsi, hogy mennyire zajosak a beltéri képek gyenge fényviszonyoknál. Mert Note2-n elég durván sajnos... :D

(#761) vornia


vornia
senior tag

Bárcsak jönne nagyobb háttérrel már :(((

[ Szerkesztve ]

(#762) keep2000


keep2000
tag

Azt hiszem én is elmentem ezt az fórumot, ő lesz a következő készülékem szerintem :)
Gearbest-en nézegettem, tabletem onnan van és elégedett voltam mindennel. Aliexpresstől azért tartok, mert bár többször vásárolok ott, azért telefont még neccesnek érzem. Ellenben jó lenne, ha hó végéig ideérne valami eu raktárból, akkor egy pár nap szabin leszek, jó lenne már oda ezt vinni a nagyobb akksijával.
Reméljük a legjobbakat :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#763) DaWe94 válasza keep2000 (#762) üzenetére


DaWe94
senior tag

Én onnan vettem a telefonomat. Semmi gáz nem volt. Goldwaytől DHL-el. Itt volt hamar. Csak hát az áfa... :D

(#764) gabe_ válasza DaWe94 (#763) üzenetére


gabe_
őstag

Ilyenre szeretném lecserélni a redmi 1s-emet. A bootloader nyitható már?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#765) DaWe94 válasza gabe_ (#764) üzenetére


DaWe94
senior tag

Elvileg igen, gyakorlatilag meg csak nagyon nagyon nagyon kevés embernek sikerült.
[link]
Nem túl bíztató kommentek. :D De csak megváltozik ez is majd.

(#766) mezzi7


mezzi7
tag

na, nyomkodtam 1 napot és azt kell mondanom, hogy hardver szinten nagyon össze van rakva. Redmi 1S-em volt ezelőtt, ahhoz képest a fő különbségek, amiket észrevettem, hogy a sebesség összehasonlíthatatlan, nagyon gyors minden a Redmi 3-on, a hangminőség osztályokat lépett feljebb mind fülesben, mind a külső hangszórón, méretben szinte pontosan ugyanakkora, mint a Redmi 1S, csak vékonyabb. Ami tetszik még az az infra és hozzá tartozó Remote app. Elég lassan merül, 1 napi nyomkodás megevett 20-22%-ot, de hosszútávú tapasztalatom még nincs. OTG megy, rádugva pendrive-ot simán lehet filmet nézni, zenét hallgatni és persze másolni. A kijelző kifogástalan, sokkal erősebb a max. fényerő, mint az 1S-en. A notification led is kellően fényes (kivéve a kék színt valamiért). RAM-ból 950MB - 1GB között marad szabad, ha csak a system appok futnak. A kapott kínai appok nagy részét lehet uninstallálni, a maradék MI app pedig részben angol nyelvű (5-6db), azokat be lehet vágni egy mappába és kész.

Az egyetlen dolog, ami miatt keserű a szájízem, az a rohadt MIUI 7. A Redmi 1S-en MIUI 5 volt és ahhoz képest szinte minden a rossz irányba változott. A rendszerbeállításokban a fontos dolgokat kevésbé lehet testreszabni, amik meg teljesen lényegtelenek, azoknak meg millió almenü lett berakva. A Music app, File Explorer app és minden hasonló app pedig online felülettel indul, 2-3-at kell nyomkodni, mire értelmes helyre jut benne az ember. A Camera app meg olyan, mintha valami legelső beta verzió lenne, képtelen rendesen belőni a megfelelő ISO értékeket, stb. Ha manual módban utánaállítok, akkor azért lehet szép képeket is csinálni, de egyébként néha botrány (pl. kevés fénynél, nappal szemben). Ez rá is nyomja a bélyegét a videóra, mivel ott nem is lehet ISO-t állítani, minimális ellenfényben mintha napfogyatkozás lenne... Ráadásul a remek újítás, a CAF fókuszálás is indokolatlanul sokat korrigál felvétel közben. A 0.1s-os fókuszt lehet, hogy a szenzor tudja, de a Camera app tuti nem. És ez nem a szenzor hibája, abban biztos vagyok. Van a másik mód videónál, a "Tap" focus, amivel az elején be lehet állítani a fókuszt, ami aztán közben magától nem adaptálódik, aminek így nem sok értelme van. A kettő közötti dolog lenne a legjobb. És ez nagyon fáj per pillanat, mert sarkalatos pont számomra, hogy kiváltsa a fényképezőt, minden mókolás és állítgatás nélkül. Remélem a következő verzióban már csiszolnak a Camera appon is.

[ Szerkesztve ]

(#767) DaWe94 válasza mezzi7 (#766) üzenetére


DaWe94
senior tag

A camera app, már egy ideje ilyen.. erről beszéltem én is :/ :D Ez az indokolatlanul nagy iso..és a vele járó zaj.. Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat. :)

(#768) mezzi7 válasza DaWe94 (#767) üzenetére


mezzi7
tag

közben olvastam, hogy a MIUI 6.6.0.0-tól szar a kamera app, készüléktől függetlenül :D ez igazán nagyszerű..

(#769) szunyika válasza mezzi7 (#768) üzenetére


szunyika
tag

és miért nem használsz egy "külső" kamera appot?

(#770) DaWe94 válasza mezzi7 (#768) üzenetére


DaWe94
senior tag

Igen erre gondoltam én is. :D
Külső kamera app sem hoz nagy javulást, azzal is csak manuális beállításokkal lehet normális képeket produkálni. :D

(#771) szunyika válasza DaWe94 (#770) üzenetére


szunyika
tag

tehát a készülék alkalmatlan normális képek készítésére :D

[ Szerkesztve ]

(#772) mezzi7 válasza szunyika (#769) üzenetére


mezzi7
tag

ki fogok próbálni egyet, csak már a beépített Music app helyett is szedtem le normálisabbat és kicsit idegesít, hogy a MIUI 5-höz képest mennyire szar ez a 7-es, hogy mindenhez külön appot kell keresgélni :D

(#773) DaWe94 válasza szunyika (#771) üzenetére


DaWe94
senior tag

Szerintem a rendszerben van valami gebasz, nem magában a készülékben/hardverben. Normális fényviszonyoknál mondjuk iszonyat jó képeket lehet vele készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#774) mezzi7 válasza DaWe94 (#773) üzenetére


mezzi7
tag

kipróbáltam egy másik kamera appot, van különbség, nem is kicsi, úgy tűnik nem hardveres a hiba, majd csinálok képeket

(#775) DaWe94 válasza mezzi7 (#774) üzenetére


DaWe94
senior tag

Camera FV-5, Snap Camera HDR full.. ezek jól testreszabhatóak. :D

(#776) mezzi7 válasza DaWe94 (#775) üzenetére


mezzi7
tag

próbálgattam mindent és nekem úgy tűnik, hogy a szenzor driverekkel lehet valami bibi... Sajnos nem lehet kielégítő képet csinálni este például, mert képtelen rendesen fókuszálni a legtöbb esetben, de ha sikerül, akkor azért tényleg szép képek is sikerülnek.

A szenzor amúgy ez: http://www.samsung.com/semiconductor/products/cmos-image-sensor/mobile-cis/S5K3L8?ia=217

ISOCELL technológiás modul, aminek pont az egyik nagy előnye, hogy gyenge fényviszonyoknál is szebb képet kéne produkálnia..

[ Szerkesztve ]

(#777) Tottalino válasza mezzi7 (#776) üzenetére


Tottalino
tag

Már 2 ok, amiért felejtős ez a mobil.

(#778) Viktor0610 válasza Tottalino (#777) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miről beszélsz?
Ebben az árkategóriában a jó kamerát is keresni kell, nemhogy az éjszaka is jó fajtát!
Arról nem a Xiaomi tehet, hogy fórumtársnak (meg neked) irreálisan magasak az elvárásai(tok) a készülékkel kapcsolatban.

Ez kb. olyan, mint mikor a Doogee X5 Pro -30k-s kategória- rossz kameráján van valaki leakadva. :D

Jut eszembe!
Mi a másik ok?

Hátha arra is van cáfolatom. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#779) mike1334 válasza Viktor0610 (#778) üzenetére


mike1334
veterán

Gondolom a bootloader nyitása. Az eustockon majd mindet külön-külön felnyitják és kilomolják? Azért ezt kétlem...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#780) kelzsoca válasza mike1334 (#779) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mivel a készülék zárt bootloaderrel rendelkezik, a bootloader a "szokásos" módon nem nyitható, ráadásul Qualcomm SoC, ami tovább nehezíti a szoftverezést, még az is elképzelhető, hogy gyári állapotban kerülhet forgalomba.
Most is így lehet hozájutni a készülékhez, és látható, hogy még a hátrányai ellenére is van rá érdeklődés.

https://vertigostore.eu

(#781) mezzi7


mezzi7
tag

én azon vagyok kiakadva, hogy adott volt a Redmi 1S, amiben ugyanolyan költségen sikerült használható dolgot alkotni. Egyre jobban gyanítom, hogy a JPEG kódolás van a MIUI 7-ben/Redmi 3as driverben elcseszve, mert a két készüléket egymás mellé rakva a képernyőn hasonló a zaj mértéke, de a kimeneti jpeg a Redmi 3-on foltosabb, akármilyen appot használok.

Redmi 1S

Redmi 3

Redmi 1S

Redmi 3 (több próbálkozás után a legjobb)

[ Szerkesztve ]

(#782) Tottalino


Tottalino
tag

A kamerát lesz@rom, ritkán használom. Igen a bootloader nyitása azért elég fontos. És a másik:

"Az egyetlen dolog, ami miatt keserű a szájízem, az a rohadt MIUI 7. A Redmi 1S-en MIUI 5 volt és ahhoz képest szinte minden a rossz irányba változott. A rendszerbeállításokban a fontos dolgokat kevésbé lehet testreszabni, amik meg teljesen lényegtelenek, azoknak meg millió almenü lett berakva."

Remélem, ez valami fejlesztői verzió, és gyúrnak még rajta egy kicsit.

(#783) mike1334 válasza kelzsoca (#780) üzenetére


mike1334
veterán

Köszönöm :) Ez sajnálatos, mert ezt a telefont néztem ki magamnak, sőt a családban van egy Redmi 1S, ami már lassan szintén cserére szorul, de nem vagyunk nagy "telefon szerelők", így ez lehet most kimarad. Kár érte, mert nagyon meggyőző telefonnak tűnik így a tesztek alapján, és ilyen árkategóriában nincs is ellenfele. Bár még bízom abban, hogy a Meizu jó szokásához híven próbál versenyben maradni a Xiaomival, és kiadnak egy hasonló telefont.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#784) Surda- válasza kelzsoca (#780) üzenetére


Surda-
őstag

Igazából ez a zárt boorloader hátrány,ha engem nem zavar az angol menü?
Nem lehet,hogy még előny is,hogy gyári fasza rommal kapom,amibe nem mókolt bele senki?

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#785) hunaqua válasza Tottalino (#782) üzenetére


hunaqua
addikt

Bootloader nyitás után lenne nagyon hamar CM Rom.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#786) mezzi7


mezzi7
tag

a kamerától eltekintve nekem eddig ez a tökéletes telefon így 2 nap távlatában.. A kamerára meg majd térjünk vissza, ha jön MIUI javítás, mert a CMOS szenzor maga tényleg szép képet ad a képernyőre még kevés fényben is, de a kimeneti jpeg meg olyan, mintha valaki ráhányt volna és az autofókuszon is van még mit csiszolni.

(#787) mezzi7


mezzi7
tag

feltöltöttem egy videót is, tegnap vettem fel késő délután:
https://www.youtube.com/watch?v=OGH1e0XGlQ8

(#788) ElDiabloo válasza kelzsoca (#780) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

A lényeg, hogy legyen :C

(#789) gabe_ válasza mezzi7 (#787) üzenetére


gabe_
őstag

Teljesen jó minőség szerintem

Sovány szakácsban sose bízz!

(#790) keep2000 válasza DaWe94 (#763) üzenetére


keep2000
tag

Nézegetem erősen az eu raktáras helyeket, de vagy nincs EU-ban vagy Kínából adnák fel EU-n keresztül, ott meg kínai újév van, szóval azt még kivárom :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#791) kelzsoca válasza mike1334 (#783) üzenetére


kelzsoca
félisten

Azért remélhetőleg erre is lesz megoldás, még nagyon friss a készülék, a Meizu tavasszal több új modellel érkezhet, ők még ennél is komolyabban zárják a készülékeiket, igaz ott a Magyar nyelv alapból támogatott.

https://vertigostore.eu

(#792) mike1334 válasza kelzsoca (#791) üzenetére


mike1334
veterán

Az angollal nincs baj, sőt inkább, mint a sokszor érdekes magyar fordítás. A sok beépülő kínai app a gond, azokban nem bízok annyira, meg nem is szeretem, ha ott figyelnek a telón. A Miuihu ha jól tudom mindig egy tisztított rom-ot jelent, de annyira nem vagyok ebben otthon, én eddig wp-t használtam, a családban lévő redmi pedig edigitalból van, de őszintén fogalmam sincs milyen rom van rajta. Apropó..más kínai gyártó termékeit nem tervezi forgalmazni az eustock? Gondolok itt a windows-os tabletekre (onda, chuwi, stb..).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#793) mezzi7


mezzi7
tag

Autofocus teszt:
https://www.youtube.com/watch?v=pki_goMIbnM

Vannak gondok. :( A fotóknál is előjön ez, mert sokszor szarul fókuszál a MIUI app és nagy naívan fényképez az ember és csak szgépen visszanézve derül ki.

(#794) Flashget válasza mike1334 (#792) üzenetére


Flashget
félisten

A Miuihu ha jól tudom mindig egy tisztított rom-ot jelent

pontosan.
csak magyar,angol,kínai nyelv van benne és kiherélve minden felesleges kínai apptól.

Realme GT Master Edition

(#795) mike1334 válasza Flashget (#794) üzenetére


mike1334
veterán

Egyébként ezek a felesleges kínai appok...hm..figyelnek? :) Mert hallani ilyesmiről, persze lehet csak szóbeszéd, de azért kíváncsi lennék. Mondjuk netbankolni nem szoktam telefonról, de pl facebookba azért be vagyok jelentkezve. Nem gondolom, hogy az én üzeneteimre lennének kíváncsiak, de valamilyen szinten lehet szűrik, mint a google a keresések alapján a reklámokat.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#796) kelzsoca válasza mike1334 (#792) üzenetére


kelzsoca
félisten

Egyelőre nincs tervben windowst futtató eszközök bevezetése.

https://vertigostore.eu

(#797) mike1334 válasza kelzsoca (#796) üzenetére


mike1334
veterán

Köszönöm ismételten :)
Sok tablet dual bootos, bár ezt nyilván tudod. Én eddig windows mobile-t és androidos tabletet használtam, de egy ideje úgy érzem, hogy fordítva ülöm meg a lovat. Most első lépésben a win telefont cserélem droidra, mert sajnos már elég ramaty állapotban van. A tablet még tökéletesen működik (Nexus 10), így pusztán "divatból" nem cserélem le, de ha eljön az ideje, akkor tabletből mindenképpen windows-os verziót fogok venni. Tartalomfogyasztásra tökéletes az android, de munkához, egyéb dolgokhoz nagyon hiányzik a windows, a laptophoz pedig nincs mindig kedvem felkelni.
Egyébként a Xiaomi Mi4-re tudtommal van windows is, így lehet nemsokára eljön az ideje annak is, hogy nálatok is megjelenjenek, ha más nem, akkor ilyen formában :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#798) calamites válasza kelzsoca (#796) üzenetére


calamites
őstag

Várom, hogy nálatok megjelenjen a kínálatban, mert gondolom akkor lesz majd mobilarena teszt is.

Erősen esélyes a MI3 utódjának.

(#799) DaWe94 válasza mike1334 (#795) üzenetére


DaWe94
senior tag

Nem hinném hogy a hivatalos rom adathalász, keyloggeres,telemetriás lópikulákkal lenne tele. Esetleg a rossz kínai webshopos romokban fordulhat ez elő, az pedig jelen esetben nem aktuális szerencsére.

(#800) DG790401 válasza calamites (#798) üzenetére


DG790401
tag

Èn is, mit tudni melyik hónapban vàrható az Eustock-nàl.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.