Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Érdekes a cikk, jól összehasonlítottad a különböző megoldásokat. Jó tévézést kívánok! :)

(#2) koma106


koma106
senior tag

Örülök az írásnak, éppen aktuális.
Van egy LG222WS monitorom (Wide, nem HD, D-sub). Analóg kábelTV jelét szeretném rávezetni. Ehhez egy külső TV tunert vennék, de eddig még nem döntöttem el, hogy melyiket.
Kérdésem az lenne, hogy az analóg jellel milyen minőséget lehet elérni egy ilyen monitoron?
Laikusként azt gondolom, hogy széthúzza, kinyújtja majd a képet (nem tudja majd 1:1 pixelben mutatni) és így nagyon szétesik, pixeles lesz majd.
Mi a véleményetek?

-

(#3) Zotya84


Zotya84
őstag

Igen, LCD-monitort mint TV-t. Én is így használom, tunerrel a gépben a 19"-es monitorom, és elég nagynak találom.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) Killing


Killing
addikt

Nekem is van egy monitorom,próbálkoztam digitalizáló kártyával,amit arra vettem hogy a DV kamerás felvételeimet tudjam digitális formában tárolni,mivel nem volt a kamerán Firewire (a TV tuner kicsit drága volt) ,amit aztán összekötöttem RCA-val.Hát a képminőség borzalmas,1 hónap után pedig nem volt hajlandó működni a kártya.Még mindig próbálok életet lehelni belé,nem sok sikerrel. :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#5) Barthezz2 válasza koma106 (#2) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát először is mindenképp olyan tunert keress, ami támogatja a monitor felbontását(1680x1050). Azt nem nagyon hiszem, hogy a monitor tulajdonságai miatt lenne túl pixeles, szétesett a kép. Nyúlni mindenképp fog, mert a monitor 16:10, az analog TV adása meg ugye 4:3, és ugyan biztosra nem tudom, de szerintem lehet olyan tunert kapni, amiben ez állítható, tehát vagy nyújtja, vagy a szélekhez igazítja és ezzel együtt alját tetejét lecsípi, vagy 1:1-ben mutatja, de akkor meg oldalt lesz két fekete sáv.
Hogy milyen minősége lesz, az meg a tunertól és az eredeti jel minőségétől függ, de ha jó a tuner, akkor nem hiszem, hogy túlzott blokkosodástól, pixeles képtől kellene félned.

WonderCSabo: köszi :R

Killing: nálam tunerral nézve ilyen a kép:

És mindez egy v630-al fényképezve, tehát még ront is rajta.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#6) Typhoon47


Typhoon47
őstag

minőségi, tartalmas, hasznos cikk, köszönjük :R

"Education is important but big biceps are importanter"

(#7) Barthezz2 válasza Typhoon47 (#6) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Kösz :R

Everybody lies.

(#8) koma106 válasza Barthezz2 (#5) üzenetére


koma106
senior tag

köszi :R
Már csak a monitor 1db dsub bementét kellene valami kapcsolós elosztóval megoldani :)

-

(#9) devast


devast
addikt

Jó cikk. Bár szerintem a TV 100 centinél kezdődik :DDD Olyan méretbe meg elég sz*r az analóg adás, min 5-6 méterről kell nézni :(

(#10) Barthezz2 válasza koma106 (#8) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Azt se feltétlen, hisz írtam is a cikkben, hogy ez a tuner is olyan, hogy bele tudod kötni a vga kábelt, és a tunerből meg megy egy a monitorba, és egy gombnyomással tudsz választani, hogy a tuner a vga jelét, vagy a tv jelét küldje a monitorra.

devast: hát azért valjuk be, szerintem nem a 100+ centis TV-k vannak legjobban elterjedve ;) CRT-ből akkora nincs is, és azért egyenlőre azok vannak többségben. De persze azon élvezetesebb(már ha megfelelő minőséget nézünk), de nem is hiszem, hogy azok gondolkodnak azon, amiről a cikk szól, akik mellényzsebből vesznek egy 120as plazmát :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#11) koma106 válasza Barthezz2 (#10) üzenetére


koma106
senior tag

Igaz, efelett átsiklottam. Köszi mégegyszer. Ha beruháztam, akkor megosztom a tapasztalataimat. :R

-

(#12) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Hehe kis T-Sat!
Köszönjük a cikket bár én fordítva gondolkodtam TV-t vettem amit monitorként is használok! :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Barthezz2 válasza Misi 007 (#12) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az lehetne egy másik írás :)

koma106: várjuk :K

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#14) Levin01


Levin01
őstag

Egy időben én is gondolkodtam ezen a megoldáson, de egy Full HD-s 106centis LCD akkor is a megvalósításra váró álmom, mert egy 22-es LCD-n soha nem lesz akkora élmény HD filmet nézni mint egy 106-os LCD-n :U

(#15) Barthezz2 válasza Levin01 (#14) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ez való igaz, csak azok a csúnya anyagiak.. :( Sajna LCD tévére nem futotta..

Everybody lies.

(#16) cadgers


cadgers
aktív tag

TV tuner megvan, csak le kéne cserélnem hybridre, olyanra, ami tudja a HD-t is, onnantól már készen is van! Nekem sincs külön TV-m, van egy digitális erősítőm ami SPDIF-en keresztül kommunikál a számítógéppel.

(#17) cadgers válasza koma106 (#2) üzenetére


cadgers
aktív tag

Analóg kábel esetén fennáll a veszélye a zajos, szellemképes megjelenésnek, és számos dolog finomhangolásra szorul (fehéregyensúly, órajel, fázis)! DVI esetén 1 az 1-ben azt a képet jeleníti meg, ami a videókártyán kimegy, főleg Media Marktban tapasztaltam az efféle hibajelenségeket, ott a monitorok VGA-ba vannak kötve.

(#18) télapu


télapu
tag

Létezik a Samsung 2333HD, ami az 2333SW-től abban tér el, hogy:
Van HDMI (2db) , scart, D-sub, DVi-D és optikai kimenet
Van digital/analog tuner
Van hangszóró
Valamint, hogy kb. 20k-val drágább, de szerintem így se sok: 76.700

(#19) Ursache


Ursache
senior tag

Úristen, de sok macera :D Egyszerűbb egy TV monitornak, mint egy monitor TV-nek :F :U

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#20) Barthezz2 válasza télapu (#18) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Tudok róla, de láttam személyesen is, és nem győzött meg. Szvsz nem ér annyit, meg nekem TV-box lévén nem is kellett, hogy tuner legyen benne. És szerintem még mindig jobban jössz ki, hogy megveszed mondjuk a 2333sw-t, +20k egy tuner, az még mindig csak ~70k, és akkor még több mindenre is van lehetőséged(tunerkártyával pláne), mint ha a 2333hd-t vennéd, De nem akarok lebeszélni senkit :)
Meg nem tudom nem-e csak mpeg2 DVB-T tunerja van, mert azzal magyarországon sokra nem mész..

Ursache: egyszerűbb lehet, de drágább ;)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#21) jambiyya


jambiyya
őstag

Frankó kis cikk lett, köszi.
Reméltem, hogy TV-t vettél monitornak, mert nekem ezen jár az eszem. 100k alatt már 1680*1050 felbontású TV-ket lehet kapni. Esetleg valakinek van tapasztalata?

(#22) fireman2


fireman2
csendes tag

Egy belső TV kártya már a videómagnóra is megoldást jelent. A legtöbb videókártyának két kimenete van így egyszerre mehet a monitor és a TV is. A 7+1 csatornás hangkártyának is több féle kimenete van. Később az analóg tv kárty a mellé egy digitálisat is könnyű és olcsó beszerezni. Minden esetben a CPU ereje bőven elég a legjobb megjelenítéshez és a rögzítéshez.

(#23) Barthezz2 válasza fireman2 (#22) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát azért ha timeshift-et használva nézel TV-t egy belső tunerral, akkor van dolga a procinak(pláne szoftveres kódolású kártyáknál), amivel egy régebbi cpu-nak meggyűlhet a baja..

jambiyya: köszi :R Hát végül monitort vettem, mert TV-re nem futotta. Itt egy topic a fordítottjára.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#24) #19617792


#19617792
törölt tag

Erre nem tudok mit mondani, remek írás lett! :C :R Bár, ha úgy vesszük, egy TV-t monitornak használni tényleg egyszerűbb. :DDD

A HD Ready LCD TV-k képe (1280x720, 1360x768 felbontások) pl 60-70-80 cm-es méretben mennyire lehet pixeles? Nem mintha terveznék LCD TV-t venni, csak érdekel. :)
Netezéshez egy kicsit kényelmetlen felbontások ezek, játékhoz szerintem egész jók, mert nem kell nagyon erős VGA, hogy ilyen felbontásokon jól fussanak a játékok, pl egy 4670 is megteszi.

(#25) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jó írás lett, köszönjük!

(#26) Barthezz2 válasza #19617792 (#24) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszi, ^Clown neked is! :R

Netezéhez én ott gondolkodnák el, hogy azért ha úgy beülsz egy 80cm-s Tv elé, mintha monitor lenne(nemegész 1 méterre) azért na :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#27) BiP válasza Barthezz2 (#10) üzenetére


BiP
nagyúr

És ilyenkor gyakorlatilag az van, hogy
Vagy DVI-n számítógép képe
vagy csak a tuner képe
vagy analógon a számítógép és a tv PIP-ben?

(#28) _ocsisajt válasza Misi 007 (#12) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Ott a pont! ;)

En is igy cselekedtem :B

106 centin minden(nem kell 20 centirol nezni, de meg kozelrol sem gaz a netezes sem!) szep es jo, koszonhetoen az S-PVA teknologianak(téenfilmes tevevel nem erdemes gagyazni, inkabb gyujtson az ember jobb paneltechnologiat prezentalo tévére szvsz)

szerk: neha jol jon a zespévéa... 3-4en beulunk kenyelmes uzemmodba(mindenki fetreng ezerrel szanaszet uzemmodban :DDD ) es oldalrol is tok jol lathato a film :)

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#29) Barthezz2 válasza BiP (#27) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát lényegében igen. Ha van DVI is a monitoron, akkor persze egyszerűbb az, hogy a gép arra van rákötve, és akkor a monitoron váltasz. Aztán ha nem vagy rest annyi kábelt használni, akkor a gépet még pluszban a tunerra is rákötöd, így ha a monitoron analogra váltasz, akkor is tudsz gépezni is, miközben kis ablakban(pip) meg tudod nézni a TV-t.(ha a tunerra nem kötöd a gépet, akkor meg értelem szerűen a monitort analog-ra kapcsolva a TV megy)

Na persze ehez olyan tuner kell, ami tudja a pip-et.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#30) _ocsisajt válasza #19617792 (#24) üzenetére


_ocsisajt
őstag

28as hszben mint irtam nincs semmi gond! sajnos az en 4850es karimon nincs hdmi, csak dvi, de atalakitoval is olyan a Bravian a kepe, mint a vaj :B

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#31) Barthezz2 válasza _ocsisajt (#30) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mivel a DVI és a HDMI is digitális(csak utóbbi hangot is továbbít), ezért semmi különbség nincsen a képet tekintve:)

Everybody lies.

(#32) #65675776


#65675776
törölt tag

Frontend-ek, mint funkciógazdag alkalmazások... Ez ugye vicc volt?

(#33) _ocsisajt válasza Barthezz2 (#31) üzenetére


_ocsisajt
őstag

igy van! csakmar nem akartam annyit szpemmelni :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#34) #19617792 válasza _ocsisajt (#30) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nem Full HD-s TV? Ha nem Full HD-sen is meseszép a kép, akkor egyszer el fogok gondolkodni egy olcsóbb, nem Full HD-s LCD TV-n.

(#35) _ocsisajt válasza #19617792 (#34) üzenetére


_ocsisajt
őstag

nem-nem! direkte! elotte volt egy fullHD akkori utso szerias plazmam(tavaly)! Mivel nem 3 meterrol neztem volna a tortenetet, ezert zavartak a kis ikonok meg a "pottyozes"(kozelseg)
tudom-tudom lehet felbontast allitani(utalom ha valami nem nativ!), meg ikon meretet novelni, meg fontmeretet, de akkoris zavart az a finom kis pottyozese a fullhd plazmanak nagyon kozelrol :(
ugyhogy noveremeknek atadtam(rajuk soztam :DDD elboltoltam) :D (raadasul nagyobb is volt ennel)

kepminosegre nagyon kozel van a plazmahoz, ugyhogy meg vagyok vele elegedve, talan csak a full feketeje nem olyan "ho'tsotet" mint a plazmanal, minden tekintetben szinte mellette lohol(szinhuseg, betekintesi szog stb)
:)
(raadasul a nativ meret miatt direkt az infomban levo konfigot raktam ossze, meguszva a megdurvabb beruhazast az alkatreszekre... mostani meg 1-2 eves gamekat nativban vidaman viszi 4XAA, 16xAniso komboval persze kiveve a favago szimulatort(lolzis)... nade az ugysem erdekel :DDD )

(csak ne téenfilmest! :B )

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#36) BiP válasza Barthezz2 (#29) üzenetére


BiP
nagyúr

Csak azért kérdeztem, mert ha ilyen módon PIP-ben nézed a monitort/tv-t, akkor az analóg miatt kicsit romlik a képminőség.
És én is inkább DVI-n gépezek, ha már tudja.

(amúgy most nekem is hasonlóan van, csak DVI-n asztali PC belső tv tunerrel, D-subon meg a notebook, és a monitoron tudok váltogatni. De az analógnak sokkal rosszabb a képe. Bár ez lehet, hogy a noti miatt van.)

[ Szerkesztve ]

(#37) Barthezz2 válasza #65675776 (#32) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát pl nem a powercinemára gondoltam elhiheted. De azért egy Dscaler vagy egy ChrisTV szerintem elég sok mindent tud.. sok esetben többet, mint egy hozzáadott nemtudoménmilyen alkalmazás, ami tényleg csak bekapcsolod és nézed-ben merül ki..

Everybody lies.

(#38) joghurt


joghurt
addikt

Hasznos cikk, köszi. :R

Én azért egy ekkora monitort már nem D-Subon keresztül hajtanék meg a számítógép felől. :)

A tej élet, erő, egészség.

(#39) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hát én TV helyett nem vennék 22"-os monitort. :(

TV-m most ugyan nincs, de ha lesz is saját lakás, tuti beruházok egy 100Cm átmérő feletti Full HD-s Plazmára! ;)

Igaz, hogy sok, de az tényleg kiváltja a monitort és a TV-t és tartósnak is mondanám... :))

(= Zala =)

(#40) Killing válasza Barthezz2 (#5) üzenetére


Killing
addikt

Hmmmm... Duna TV? ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#41) Barthezz2 válasza joghurt (#38) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Jogos. Ezért is írtam, pár hsz-el ezelőtt, hogy ugy is simán lehet, hogy a monitort a géppel összekötöd DVI-vel, a tunert meg rákötöd D-subbal, és akkor a monitoron váltasz. Nade azért még akad olyan monitor is, amelyiken csak d-sub van, abból is csak egy, és ott azért jó szolgálatot tesz ez a funkció.

Everybody lies.

(#42) #65675776 válasza Barthezz2 (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

A DScaler és a ChrisTV nem frontend. A MCE, a PowerCinema, a TotalMedia és hasonlók kb semmire sem valók ha az ember csak kicsit is komolyabban gondolja. Nálam ott válik komollyá egy cég tuneres fronton, amikor egy jól használható sw-t ad a tunereihez. Szóval pl az Asus és a GB ezen a fronton az én szememben noname.

A külső tunerekkel meg az az alapvető probléma, hogy az ember nem tud felvenni velük. Már akinek ez szempont. Illetve az átvezetéses megoldással némileg (vagy akár erősen is) elmossák a PC képét. Szóval nagyon észnél kell lenni amikor az ember választ ezek közül.

(#43) Barthezz2 válasza Zalaymate (#39) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

De mivel az előző TV-m meg 55ös volt, semmivel sem lett kisebb így, sőt. És mivel saját keresetem még perpill nics, így pénzem sem egy nagy TV-re. Saját lakásban nekem is az lesz majd nyugi :)

Meg mondtam én, hogy csak 22"-es monitorral lehet? ;)

Killing: az volt kéznél :D

daa-raa: teljesen igazad van, de mint írtam is a cikkben, nem akartam belemenni mindenbe, azért csak úgy általánosságban írtam mindenről, hisz az alapvető cél az volt, hogy a különböző módszereket leírjam. Mivel a TV nézése, monitorral való helyettesítése volt a téma, azért sem tartottam lényegesnek a felvételt sem pl(de megemlítve megvolt), hisz mindaz amit mondasz megérne mégegy(sőt még több) misét is.
A témánál maradva meg egy átlagos TV nézőnek lehet nem az jelenti a funkcionalitást, hogy a legapróbb részletekig mindent külön állíthat, hanem mondjuk egy stílusos design, epg, txt, meg még egy kis extra. Aki ennél többre vágyik/többet akar, az meg ugyis jobban ért a dologhoz szvsz. És ahogy írtad, jól meg kell fontolni vásárlás előtt, hogy mit is vesz az ember, de ezt is leírtam mindenhez.
Szivesen írnék egy bővebb tesztet is, egyikről másikról, de ahoz nem ártana ha minden kategóriábol fetrengene itthon egy példány, mert anélkül már nem lehetne rendesen összeszedni a dolgokat..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#44) Zalaymate válasza Barthezz2 (#43) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Igaz! Valóban így van, még én sem tartok a saját lakásnál, a saját keresetből suli mellett, meg még nem futja ekkora TV-re! :DDD

De majd..... :DD

(= Zala =)

(#45) aram01


aram01
nagyúr

jó cikk én is gobdolkozom ilyesmin csak 26"-ban...

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#46) skylaner


skylaner
senior tag

Mire jó az időcsúsztatás?

(#47) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

az első képen a samu monitoron aza képrészlet melyik filmből valósi:U
amúgy a teszt igen hasznos szvsz. örülök neki, hogy vannak akik ilyennel is foglalkoznak:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48) ádyz válasza - = Zk = - (#47) üzenetére


ádyz
addikt

Fast & Furious? :U

(#49) - = Zk = - válasza ádyz (#48) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a legújabb?:U :B
(ergó: halálos iram..)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#50) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó kis leírás! Ügyes.
Mondjuk én az "lcd TV mint monitor" témát is boncolgatnám, de az ugyanez pepitában :)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.