Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) KisDre


KisDre
senior tag

Kedvencem, mikor azt írja a Fityesz huszár, hogy csak kanapéharcosok vannak kint a tüntetésen... Azért ez fogalom zavar a javából, kanapéharcos/huszár pont azért kanapéharcos, mert nem kell fel onnan s csak neten osztja az észt.

Korábban (#20 hsz) belinkeltnél olvastam, egészen a netadó kirobbanásáig visszaolvastam (5. oldal feléig megy egyelőre), emberek, ezeket a sötétségeket, már nekem fáj szinte... :W :F

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#52) KisDre válasza Simi87 (#50) üzenetére


KisDre
senior tag

"Az egy dolog hogy dunába lőném a tüntetőket,"

Gratulálok a demokratikus gondolkodás módodhoz -.- Azt hittem legalább a PH fórumain 100 feletti az IQ, most komolyan csalódnom kell?

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#53) D1Rect válasza Simi87 (#50) üzenetére


D1Rect
félisten

"Az egy dolog hogy dunába lőném a tüntetőket,"
Miért?

(#54) Simi87 válasza D1Rect (#53) üzenetére


Simi87
senior tag

mert bedőlnek ennek az uszításnak. tudod kik szervezik ezeket a tüntetéseket? nézz egy kicsit utána, és rájössz, hogy a tüntetők kiknek a bábjai.

KisDre: ügyes vagy a demokráciáddal, meg a 101-es iq-dal, minden elismerésem, weel done.

[ Szerkesztve ]

(#55) CloZee válasza D1Rect (#53) üzenetére


CloZee
aktív tag

Komolyan simi87-től akarsz te érdemi választ kapni, amibe nem zsidózik, mocskos liberálisozsik, mocskos usázik netalántán buzizik? :U

(#56) D1Rect válasza Simi87 (#54) üzenetére


D1Rect
félisten

"tudod kik szervezik ezeket a tüntetéseket? "
Kik?

(#57) Doze válasza Simi87 (#54) üzenetére


Doze
aktív tag

Ha én kimegyek tünteni, mert nem tetszik valami akkor hülye vagyok?, nem normális ebben az országban a felfogás.

Mondok egy okot, nem a CIA, sőt nem is Mszp (soha nem volt ennyi tagjuk, de fityisznek sem nagyon), egyszerűen foscsi a kormány és kész. És ne a hídfős, kurucos, agymosósdit nyomasd, mert tiszta hülyeséget irkálnak.

Én is belelőnélek a Dunába, de zokszó nélkül, csak úgy barátilag ;]

Bár lehet a Rothschildok lefizettek minden tüntetőt :))

[ Szerkesztve ]

(#58) Simi87 válasza D1Rect (#56) üzenetére


Simi87
senior tag

mszp, együtt-pm, amcsik.
nem, nem konteó, tény.
Doze: adjak 700Forintot? kell? :C

(#59) D1Rect válasza Simi87 (#58) üzenetére


D1Rect
félisten

Oké, szóval azért mert az "mszp, együtt-pm, amcsik." szervezték a tüntetést, miért kell belelőni azt a pár tízezer embert a Dunába?

(#60) Doze válasza Simi87 (#58) üzenetére


Doze
aktív tag

Légyszíves támaszd alá, mert csak a levegőbe beszélsz..

Nem kell a 700 forintod, én nem vagyok hajlandó több adót fizetni, ha tetszik ha nem...

[ Szerkesztve ]

(#61) Vladi válasza Nordic (#15) üzenetére


Vladi
nagyúr

Érdemelnél, sokat.

Ha nem mondasz semmit, akkor senkit se érdekel a véleményed. Párt van szarásig, de lehet csináni is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#62) Simi87 válasza D1Rect (#59) üzenetére


Simi87
senior tag

mert senkiházi birkák. menjenek el dolgozni pl. nem azért tüntetnek, mert kell, hanem mert "buli". aztán majd jönnek az amcsik demokráciát csinálni. ilyen piti xarság miatt nyilik a bicska.
hanyagolom a témát, ez olyan mint lóval sakkozni.

(#63) Doze válasza Simi87 (#62) üzenetére


Doze
aktív tag

Az a baj díszpéldánya vagy a mai magyar társadalomnak, de siránkozni az tudsz hogy nincs biztos munkahelyed meg kilencveneze' a fizetésed..

Bunkó, agresszív, paraszt, tudatlan... ennyivel vagy ennyi.

De visszakérdezek, akkor mikor kimentek 2006-ban gyurcsány ellen tüntetni az is "buli" volt igaz? Szerintem is, ezen egy véleményen vagyunk ;] , a sok slepp kiment és szétvertek mindent, unatkozásból... őket is bele lőttem volna a Dunába :K

[ Szerkesztve ]

(#64) CloZee válasza D1Rect (#59) üzenetére


CloZee
aktív tag

Én szóltam neked előre.

Egy 8 általánossal rendelkező gsm bolti eladóval állsz szemben, aki utál mindent, ami nyugati és felvilágosult és működő Az ilyen csőcselék jutott pár óra szerephez 2006-ban.....

[ Szerkesztve ]

(#65) Prémvadász válasza Simi87 (#58) üzenetére


Prémvadász
tag

Te beteg vagy ,orvos láttott már? :O

Nem bűn a lustaság.

(#66) Nordic válasza Vladi (#61) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Szóval mivel nem mentem szavazni, nem mondhatok semmit... Értem. Majd ha nem dolgozok látástól mikulásig akkor talán csinálok egy pártot. Az meg ne fájjon neked, hogy a sok retek közül én nem választottam.

Azért csak annyit megjegyzés, hogy szerintem a jövőnk az értelmiségi fiatalok kezében van(sajnos ilyen párt nincs a szememben), ha mernek lépni lesz változás, ha nem akkor nem.

(#67) taaz válasza CloZee (#45) üzenetére


taaz
aktív tag

Gratula .
Gyere a torkomnak. Töltögessél fölfele nyugodtan , elvakult másik fél igy reagál "a fideszesre meg a haverjára" . :W

(#68) #79621120 válasza Simi87 (#50) üzenetére


#79621120
törölt tag

a havi 90.000-es albimat

Az én fizetésem kevesebb mint a te albérleted . És még te jártatod a szádat ?

(#69) Jhonny06 válasza CloZee (#49) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egyrészt ennek egyik pontja sem egyenlő azzal, hogy van internet hozzáférésed, mivel ezer másik forrásból lehet tájékozódni, azaz nem sért semmilyen alapjogot. Másrészt ha ez az adó téma nem kerül elő, attól még ugyanúgy fizetős marad a net (mint a legtöbb országban), tehát ez megint nem tudom milyen érv akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#70) CloZee válasza Jhonny06 (#69) üzenetére


CloZee
aktív tag

Tévedésben élsz. Az internet az egyetlen nem részre hajló hírforrás pont ezért lesz alapjog egyre több országban (Finnország elindította a dolgot). Vagy ha te úgy gondolod nyugodtan tájékozódhatsz m1-m2-tv2-hír tv- echo tv - kossuth rádió - petőfi rádió kombóból, mert ez is hírforrás és mint tudjuk, hiteles.

Az m1-m2-tv2-hír tv- echo tv - kossuth rádió - petőfi rádió is fizetős, csak nem közvetlen hanem közvetetten fizeted meg, mert az adódból tartják fenn őket, és pártszócső az összes. Itt a különadó a probléma, ha nem vetted volna észre, senki nem akart ingyen internetet.

[ Szerkesztve ]

(#71) D1Rect válasza Vladi (#61) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem kötelező szavazni. A "valakik ellen szavazunk" meg látod, hogy hova vezet....

(#72) Doze


Doze
aktív tag

Egyébként anyázáson túl.

A baj az, nem érdekelne a 700 Ft, ha nem terhelnék rám. De ma Magyarországon, nincs normális jogrendszer ahhoz, hogy valóban csak a szolgáltató fizessen.

Valami úton módon úgy is kifizettetik velem, lásd a különböző banki adókat. Egyszerűen az utóbbi 3-4 éveben az eddigi "aprópénzes" szolgáltatások, komoly ezresekké alakultak havonta.

A mai magyar kormány szockós korszakot idéz. A fizetések a béka segge alatt, a sok adó/járulék/áfa stb miatt. Aztán próbálja "visszaosztani", családi kedvezmény, állami nyugdíj, rezsicsökkentés. Csak az a baj ez kivételező, valakinek sokad ad míg másoknak csak nagyon keveset, és jellemzően a gazdagok lesznek még gazdagabbak. A mérhetetlen korrupcióról ami sok a pénz kezelésének melegágya arról nem is beszélek :O

Ja és még valami...

Jobb ha mindenki felköti a gatyát, a földgáz ára nem annyiba kerül amennyi, hatalmas állami támogatás van rajta. Nem véletlen, a Mol papírok vásárlása a kormány részéről. De akkor mi történne, ha egyik napról a másikra meg 3x a gázszámla. Nem véletlen hogy a szomszédos országban, a fűtőolajjal olcsóbb fűteni mint gázzal :U

[ Szerkesztve ]

(#73) taaz válasza CloZee (#70) üzenetére


taaz
aktív tag

Finnországgal lehet dobálózni, 100 évvel előrébb járnak. Valahogy volt ideje ezeknek a dolgoknak kiforrnia.
Nálunk volt szocializmus építés, és azok építették a kapitalizmust is. Az utóbbinak 24 éve már. Finnek mióta is? Persze h más az ideológia.
Csókollak balos :D
De sajnos már a topik is olyan fordulatot vett mint amiről szólna.

[ Szerkesztve ]

(#74) CloZee válasza taaz (#73) üzenetére


CloZee
aktív tag

Imádom, amikor valaki meg akarja mondani, hogy mi is vagyok :DDD

(#75) taaz válasza CloZee (#74) üzenetére


taaz
aktív tag

Hóhó, nem halottad ;) De nincs harag ? :)

(#76) #56230144 válasza Zoja™ (#10) üzenetére


#56230144
törölt tag

Nem valaki mellet kell már szavazni, hanem a fidesz ellen.

(#77) KisDre válasza Simi87 (#54) üzenetére


KisDre
senior tag

Szimplán nem teszek olyan kijelentéseket ami primitívségre utal. Nem azt mondom hogy demokrácia hívő vagyok, hisz szerintem maga a világ se tudja megmutatni hogyan is kéne ezt csinálni (még ha jó példák vannak is). De az tetszik hogy örülsz mint majom a farkának hogy milyen keményen vissza tudnál nekem szólni a 101-es iq-s szöveggel. Nem akarok belemenni a személyeskedésbe, de ember... elért az agyadig hogy mit írtál? Csak hogy felvilágosítsalak: "dunába lőném a tüntetőket"
Nem azt mondom hogy legyél virágszedő hippi, de ha ezt a mentalitást mindenhol és mindekire kivetítenénk búcsút inthetnénk annak amit ma úgy nevezünk hogy civilizáció.

Az meg mióta számít hogy kik szervezik HA a nép már magától is felkelne, sőt, ha már ENNYIEN teszik ezt, akkor ott már baj van, s nem lehet arra fogni hogy hátazusamegazmszpémegtökömtudja manipulálnak.... (persze nem azt mondom, mert nyilván semmi sem tiszta és makulátlan, de el kell ismerni, a tüntetés jellege, vagy csak megtekintve a transzparenseket korrekt, nem világot akarnak robbantani, csak tényleg betelt a pohár)

KisDre.artstation.com

(#78) Vladi válasza Nordic (#66) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem, nem érted. Mivel nem mentél szavazni, gyakorlatilag nem mondasz semmit. Tehát véleményed sincs, ezért az - a semmi - nem is érdekel senkit. :)

Egyébként: jah. 4 millió ember csiálja ezt, amit te. Csak akkor nem tudom miért akartok bármit is. Vagy ez most így neked jó, pl?

Szerintem meg se nézted rendesen. Sok retek... naja. Én is így gondolkodtam nagyjából 16 évesen a kocsmában ülve... csak aztán felnőttem.

Egyébként köszi, igen, a jövőnk az értelmiségi fiatalok kezében van. Akinek a java már nyugaton dolgozik. Tökjó.

(#71) D1Rect:

Valamint azt is látom, hogy a szarunk bele az egészbe és mégis feszt hisztizünk hová vezet. Ide.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#79) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Nem értek egyet a képpel. Ez most egy egészen más dolog. Ráadásul anno a devizások egy része lázadt is rendesen. Akit meg nem érint, nagy eséllyel nem fog kimenni mások miatt. Ez viszont mindenkit érint.

Fogom kapni rendesen, de idén én is a narancsot favorizáltam azzal, hogy nem választottam. Méghozzá azért, mert nem volt más értelmes lépés. Ezeket utálom, a piros korszakra emlékszem (gondolom elég egy példa: ez most az azonosító nélküli rendőrsereg), a jobb oldal meg esélytelen is volt, ráadásul az ő politikájukkal sem értek egyet. A többiről ne is beszljünk... Meg ha mondjuk választottam volna jobbra, az az 1 szavazat semmit nem ért volna. Igen, ezt sokan mondják, de ha én mentem is volna, nem jött volna utánam az összes többi. Arról nem is beszélve, hogy amit műveltek mint kampány, az szerintem kimeríti a szánalom jelentését.

És igen kedves ördög barátom, már megint megmondom a tutit 19 éves fejjel, csak hogy megnyugodhass.

Nyugodj békében Integra!

(#80) KisDre válasza Vladi (#78) üzenetére


KisDre
senior tag

"Akinek a java már nyugaton dolgozik. Tökjó."

S szerinted nem fognak hazajönni?

#79 : "Igen, ezt sokan mondják, de ha én mentem is volna, nem jött volna utánam az összes többi."

Nem, de ha kevesebb ilyen gondolat lenne, akkor mégis csak. S furán hangozhat, de azzal ha mi nem veszünk részt, másokat is bátorítunk erre, egész egyszerűen ezért mert látják ezt mások is aztán úgy vannak hogy akkor nem szégyenkeznek miatta.
Látszik hogy még fiatal a magyar nép a "demokráciában", noha volt más okos rendszerünk is történelem során de az most más tészta

Egyébként mindenki azt mondogatja hogy jaj nincs kire szavazni. Jó persze a nagyobbak közül lehet szűkös a választék. Narancs kilőve, Vörös kilőve (a maszop melleti kis balos pártokat hagyjuk már..), maradt a Jobbik és az LMP, egyiket nem kedvelik mert radikális másikat meg a korábbi zöld pártok utódjaként tekintik s ezért nem szimpatizálnak vele pedig a csapatnak már több mint a fele más tagokból áll. Aztán ott vannak a még kisebb pártok, persze kicsi a lángjuk, de vannak, csak mi is úgy vagyunk vele hogy keveset nézünk utána a dolgoknak ha csak nem ér el hozzánk. S ez ilyen szempontból meg is mutatja hogy mennyire manipulálhatóak is vagyunk mi valójában, hisz ha mi nézünk utána a dolgoknak sokkal kevésbé vagyunk befolyásolhatóak mintha az minket érne el.

Apropó, ha már internetadó mizéria, ne legyen annyira off, egy Kalózpárt-Gamerpárt vajon mekkora sikereket érne el? :D Ha hatalomra nem is törne, hisz komolytalanságra hivatkozva vagy éppen a nagy létszámú idős generációk miatt, de egy LMP mértékű sikereket szerintem simán borítékolhatna :)) :DD

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#81) CloZee válasza KisDre (#80) üzenetére


CloZee
aktív tag

"S szerinted nem fognak hazajönni?"

Ahogy mondod, nem. Jöjjön haza a 100-150k-s fizetésért és a fizetetlen túlóráért?

(#82) bambano válasza Lacielvtárs (#1) üzenetére


bambano
titán

szerinted nekem, mint isp-nek, minden devizahiteles mellé oda kellett volna állnom, és lebeszélni, hogy ne csináljon akkora állatságot, hogy suzukit vesz 10 éves hitellel?

abban igazad van, ez tényleg más szemszög: a szemernyi igazságot sem tartalmazó orbitális ökörség szemszöge.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#83) Lacielvtárs válasza Digital (#35) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

mire gondolsz drága Uram? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#84) sonar válasza Lacielvtárs (#83) üzenetére


sonar
addikt

Azért ekkora maflaságot nem lett volna arcom kirakni.
Mert ha ezt az eszmefuttatást tovább vezeted akkor oda jutunk, hogy mivel a benzinnél meg a kenyérnél nem lett lázadva akkor sosa semmiért nem lehet kiállni?
Nevetséges és szánalmas is egyben.

De hogy on is legyek, tegnap kaptam:

Néhány technikai kérdés az internetadóról:

-Mit jelent az átvitt adat. Biztosan mindenki ugyanúgy értlemezi? A TCP header is számít vagy csak a payload? Szabad-e header-be rejteni hasznos adatot? Miért kell adózni header-ért. Biztosan minden szolgáltató ugyanúgy mér?
-Mi van a retransmissionnel, újraküldéssel hiba esetén, az is adózik? Vagy nem? Lehet vele adót csalni?
-Mi van az ellenőrzőösszeggel, FEC-vel? Az adócsalás? Vagy nem is adózik, hisz nem hasznos adat?

-Ha egy családnak több előfizetése is van egy szolgáltatóhoz, az összevonható-e.
-Ha egy előfizetés több sim kártyára is vonatkozik, vagy más módon osztott előfizetés médiumok között, akkor mikor tekintendő egy előfizetésnek, mikor külön előfizetésnek.
-Feltéve az IoT eljövetelét, kötelező lesz minden eszközre külön szerződést kötni és külön 700 Ft / előfizetés?
-Megosztható az internet magánszemélyek, cégek, vagy civil szervezetek között? Vagy az adócsalás?
-Ipari átvitelnél, pénztárgépeknél van-e adó?
-Ha egy cégnek ezernyi kütyüje van bekötve, az akkor kötelezően annyi x 5000 Ft, vagy ő csak egy előfizető?
-Több ISP esetén ugyanez?
-Ha több előfizetésem van, de eltérő a forgalom, de összevonható lesz az adó, akkor melyik előfizetés az irányadó? (erről még szó sincs, de nézzünk a jövőbe 2 héttel)
-A tágabb családommal is összevonhatom előfizetéseimet?
-Csinálhatok előfizetési csoportot, ahol az egész csoport egyben fizet 700 Ft-ot és az előfizető a csoport?
-Mi van, ha külföldi az előfizető?
-Azt várjuk, hogy gépek ezrei lesznek neten emberenként. Akkor most hány előfizető van? Ha átjön a haverom és a hűtő felismeri őt és rendel egy sört, akkor az plusz 700 Ft?

Támadások:
-Ha az előfizetésemmel a BTK 423 etc. szerint visszaélve valaki mesterségesen emeli a forgalmazásomat (lásd még DoS attack), akkor tényleg nekem kell fizetnem a megnövelt adót?
-Kinek van joga méltányosságból elengedni az adót?

Adócsalási eszközök:
-Adócsalásnak és elkerülésnek számít-e
-a pendrive
-a HAM radio
-a bluetooth
-a LAN több háztartás között
-a WIFI
-az open WIFI
-a közintéményekben vagy nyilvános wifin letöltött adat
-Tömörítési algoritmusok használata
-Mesh network
-Galambposta
-Postai levél
-Egyéb

Nem sérti-e a versenysemlegességet, ha az internetet adóztatjuk, de a postát nem? Kötelezettségszegési eljárás, eh?

Ki adózik és miért?
-Miért adózik 8x többet egy cég, mint egy magánszemély? A cég aki átvállalja a magánszemély internetköltségét hogy adózik? Miért?

Cégek közötti esélyegyenlőség:

-Ha egy magyar IT cég több tízezer forint adót fizet csak az internet eléréseire, akkor versenyhátrányba kerül az EU-val szemben is. Ez nem jó.
-Ha egy cég magyarországon hosztol, az drágább lesz, mint máshol
-Egy cég megteheti, hogy külföldről biztosít szolgáltatásokat és így pénzt nyer a konkurrenciával szemben. Senki nem vizsgálta ezt a kérdést részletesen
-Egy nem-IT cég előnyt élvez egy IT-felhasználó céggel szemben. Nincs boríték és sárgacsekk-adó, ehelyett a modern technológiákat alkalmazókat megadóztatjuk
-Ha valaki magánszemélyként, őstermelőként, vagy egyéni vállalkozóként kér netet, az lehet olcsóbb, mint egy cég? Hol a versenysemlegesség?
...

Külföld vs. belföld

-Mi van a külföldi előfizetések árelőnyével?
-Határon átnyúló WIFI?
-Roaming díj mentes 3G?
...

Technikai megjegyzések:
netadó: telekom adó extended
telekom adó: Ha nem a netadót kell eltörölni, mert az nincs, akkor az egész telekom adót el kell törölni, különösen európai integrációnkra, arra a tényre, hogy versenysemlegességet akarunk, roaming díj mentességet, így ilyen extra adókra nincs szükség és lehetőség. Az egész telekomadó törlésre vár. Pár napot,

Az eufemizmus [wilki]" (magyarul szépítő kifejezés) olyan megfogalmazás, amely az eredeti fogalom bántó, sértő vagy szókimondó jellegét enyhíti, gyakran olyan kifejezéssel, amely egy kevésbé közvetlen tartalmat képvisel.
"Ez nem egy új adó" - Nyugodtan nevezhetjük mellébeszélésnek, de akár hazugságnak is.

"nem új adó" - új adó - [wiki] adó Az adó magán- vagy jogi személyek által felettes hatalomnak kötelezően fizetett rendszeres (esetenként rendkívüli) anyagi – leginkább pénzbeli – juttatás.
Ez egy új adó, mert erre nem kellett eddig fizetni.

Konklúzió:

Nemcsak az adó mértéke a gond, nem csak az egyeztetés teljes hiánya, nem csak az emberek semmibevétele. Sőt, nem csak az, hogy egy amatőr készítette fércmunkát kell megvédenie hivatalból jól megfizetett kollégáinak.
A gond az, hogy egyáltalán nincs átgondolva. Lehetetlen a szakszerű bevezetése, de arra nincs is semmi szükség. Ha ezt valaki bevezeti, akkor lesz 1000 módosító, 1000 per és az adó beszedésének költsége jóval magasabb lesz magánál az adó összegénél. Ez a fentiekből teljes mértékben látható első blikkre is, csak kár, hogy olyanok hoznak törvényeket, akinek egy haverja sincs, aki első blikkre megmondaná, hogy Béláim, ez egy baromi nagy gáz.

ui. biztos nincs jól kidolgozva, de engem ezért nem fizettek
ui2. és lehetne rajta még dolgozni, de én elfogadom a kritikákat, nem úgy mint más
ui3. és akkor sem leszek mérges, ha egy ember se olvassa el, mert ne azért írtam

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#85) Vladi válasza KisDre (#80) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem nagy részük nem fog.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#86) Szatyor95 válasza KisDre (#80) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Az a gond, hogy még ha én meg is gondolom magam, a többit erre 90%, hogy nem fogom tudni rávenni. Ráadásul ez egy olyan dolog, amiről mindenki maga kell döntsön szerintem. Értem ez alatt azt is, hogy ne a másikról vegyen példát, hanem tegyen úgy, ahogy ő szeretne.

Ráadásul elég szemét helyzetben van az, aki nem szavaz, mivel egyből azt fogják mondani, hogy ő csak maradjon csöndben, mert neki ezek szerint mindegy, meg Ő emiatt narancsbérenc, stb. Arra meg nem sokan gondolnak, hogy az illető nem látott elég potenciált egyik pártban sem.

"Egyébként mindenki azt mondogatja hogy jaj nincs kire szavazni. Jó persze a nagyobbak közül lehet szűkös a választék."
Az a gond, hogy a nagyok lényegében ellehetetlenítik azt, hogy egy kisebb, de némi potenciállal rendelkező pártot is megismerjenek. Eleve mindenhol csak a nagyobb pártokról beszélnek az emberek, aztán csak Ők szerveznek szabadtéren nagyszabású kampányokat, a plakátokat, és a TV-t is kisajátítják, és a többi. Meg igazából nehéz komolyan venni egy kis pártot szerintem.

Ami érdekelne viszont, hogy mit lépnének akkor, ha 1 darab ember nem menne el szavazni, helyette együtt követelnének egy új kormányt, akik valóban a nép érdekeit szolgálnák? Tudom, hogy ez lehetetlen, de kíváncsi lennék rá.

Nyugodj békében Integra!

(#87) bozont válasza Vladi (#78) üzenetére


bozont
veterán

"Nem, nem érted. Mivel nem mentél szavazni, gyakorlatilag nem mondasz semmit. Tehát véleményed sincs, ezért az - a semmi - nem is érdekel senkit. :)"

Tehát ha a végén egyik párt sem tetszik, sőt hányingert kapok tőlük és nem akarom hogy bármelyik is a kormányra kerüljön, azt hogyan is nyilvánítsam ki? Jah, talán úgy hogy nem szavazok egyikre sem?
Szerintem inkább az a probléma, hogy ez nem érdekel senkit, sőt köszönhetően egy törvénymódosításnak ez a fajta vélemény tényleg nem ér semmit. :( Ez ellen is lehetett volna lázongani.

Az ha valaki nem megy el szavazni, igenis egy véleménynyilvánítás, akárhogy is nem tetszik ez valakinek vagy nem tudja megérteni. :U

(#88) Simi87


Simi87
senior tag

Én még mindig ott vagyok leragadva, hogy a földtörvény senkit nem zavar, az hogy 90 év lesz a nyugdíj korhatár szintén. A főnökömnek a netadó kb.: havi 80.000.- minusz, nekem 2.100.- de ez a legkevesebb már, tojunk rá. Amikor 2006-ban mentem tüntetni mit értem el? 4év felfüggesztett. Nagyapám 56-van elment tüntetni. Mit ért el? Semmit. Olyan dolgokkal lehetne itt bármit is elérni, amit úgy hívtok hogy terrorizmus. Egyebkent a tüntetők mekkora hányada szavazott orsósra? Egye meg amit főzött.

(#89) Zoja™ válasza #56230144 (#76) üzenetére


Zoja™
őstag

És elárulnád, hogy kire? A Fideszre, akik a Fiatal Demokraták Szövetségégéből Fiatal Diktátorok Szövetségét csináltak? Az MSZP-re, akik nyíltan szét lopták az országot? A Jobbikra, önjelölt csendőrökre?

Szívem szerint az összes országgyűlési képviselőt és a jelenlegi pártok összes tagját elküldeném a Szaharai sivatagba homokot számolni szemenként és haza sem engedném őket addig, amíg 2x egymás után ugyanolyan eredmény nem jön ki. Bár lehet a létszámot turnusokra bontanám, ha mindenki egyszerre csinalná, akkor hamar végeznének.

Szvsz tökmindegy, hogy kire vagy ki ellen szavazok, egyikkel sem járok jobban.

(#90) CloZee válasza Simi87 (#88) üzenetére


CloZee
aktív tag

(#91) Simi87 válasza CloZee (#90) üzenetére


Simi87
senior tag

Nem, te egy tudálékos libsi vagy.

(#92) CloZee válasza Simi87 (#91) üzenetére


CloZee
aktív tag

(#93) Simi87 válasza CloZee (#92) üzenetére


Simi87
senior tag

Ebben rejlik a nagyszerűségem a barátaim szerint. :) mindenről a gyíkemberek tehetnek, akik az usa-t irányítjàk, mondjon le az internet, és pont.

(#94) Vladi válasza bozont (#87) üzenetére


Vladi
nagyúr

" sőt hányingert kapok tőlük és nem akarom hogy bármelyik is a kormányra kerüljön"
Mondjuk ez nagyon sommás vélemény. Nekem az is gyanús, hogy nem is ismered az összeset, akire szavazni lehetett.

De vannak helyi választások is, vannak független jelöltek, akiket akár személyesen is megismerhetsz.

De lehet csatlakozni is, vagy pártot alakítani, egyénileg jelöltetni magad stb. Nem igaz, hogy nincs lehetőséged. Ez egy átverés.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#95) Doze válasza Simi87 (#91) üzenetére


Doze
aktív tag

Te meg egy saját gondolatod nem tudsz felmutatni...

Libsi, bérenc, holdudvar, komcsi, gyúrcsótány,zsidó, zsidesz, Plágium stb, stb stb... mind olyan szavak amikkel "próbálnak" mutatni valamit... mer' aztán én jólmegaszondom

Az a baj, hogy az emberek egy elég jó nagy százaléka teljesen beveszi a pártok kommunikációját. Ha valamelyik pártnak felvetik, miért ilyen szar az ország: ők vagy a többiekre mutogatnak, vagy valami teljesen kívülálló okot mutatnak, aminek semmi, de semmi alapja nincs. Hergelnek/Káoszt teremtenek, te is fujolsz mindenre/mindenkire, mi alapon? Zsidókkal mi bajod? A CIA végbél implantot rakott beléd? Ismered egy Devizahiteles helyzetét?, Tudod mennyit keres valaki borsodban? (mert pl a 2000 ft akár 1 hét kajakimaradást is eredményezhet hó végén), de nem... Te felmész netre megnyitod a böngészőt, és hülyére olvasod magad a maszlaggal.. amik jó esetben is csak féligazságok.

A Jobbik, meg a tőlük is radikálisabb hangok, állandóan külföldet emlegetik, CIA, Ufók, meg a Tőke.. De az hogy a Jobbik soraiban is egy Ruszki kém volt, áááá az nem baaaj, jobb országokban főbelövés vagy életfogytiglan vár egy hazaárulóra.

Magunkba kellene nézni, nem csak a politikusoknak, de a kisembereknek is. Azért ez valahol nem igaz, hogy nekünk nincs ráhatásunk a dolgokra, meddig tartana kimozdítani bármelyik tisztviselőt a helyéről? Semeddig, ez pedig a saját impotenciák, meg főleg azoké, akik a most tüntetőkre az mondják "bérenc", de ha a földtörvény ellen mennek ki az utcára akkor meg Komcsi bérencek lennének, mert a fidesz ellen vannak, ez van, ilyen országban vagyunk. :(

(#96) Simi87 válasza Vladi (#94) üzenetére


Simi87
senior tag

A szerény személyem álltal preferált pártnak nulla esélye volt itt a 2.-ik kerületben mégis elmentem szavazni, mert állampolgársági kötelezettségem (szerintem).

(#97) FodZilla


FodZilla
csendes tag

Ez a Simi87 egy elmebeteg...

(#98) Prémvadász


Prémvadász
tag

[link]

Újabb agymenés.Ezért kifog tüntetni?Mi jöhet még?

[ Szerkesztve ]

Nem bűn a lustaság.

(#99) CloZee válasza Prémvadász (#98) üzenetére


CloZee
aktív tag

" Újratárgyalja a kormány azt a korábbi KDNP-s javaslatot, miszerint vasárnaponként és munkaszüneti napokon tartsanak zárva bizonyos kereskedelmi egységek. "

Mit vársz a valláskárosultaktól?

(#100) Prémvadász válasza CloZee (#99) üzenetére


Prémvadász
tag

Nyalást!Jó mélyen.Kötelező lesz misére járni vasárnap.

[ Szerkesztve ]

Nem bűn a lustaság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.