Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

... és igen, van benne valami :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#2) D1Rect válasza Lacielvtárs (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem, nincs.

(#3) Lacielvtárs válasza D1Rect (#2) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

félre értés ne essék, nem az internetadó mellett vagyok, csak jeleztem hogy így is lehet nézni a dolgokat...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4) D1Rect válasza Lacielvtárs (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Se a kenyér, se a benzinár nem azért változott, mert különadóval terhelték meg.
Arról nem is beszélve, hogy a kenyér 300 alatt, a benzin meg 400 alatt van.

(#5) Lacielvtárs válasza D1Rect (#4) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

oké, ez is jogos, de nem mindig volt ezen árak alatt a kenyér és az üzemanyag...
de az igaz hogy azoknak nem külön adókkal lett ennyi az áruk...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#6) D1Rect válasza Lacielvtárs (#5) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor miért mentek volna tüntetni az emberek az olaj hordónkénti ára ellen? :F

(#7) #56573440


#56573440
törölt tag

ez a tipikus jelenlegi kommunikáció ékes példája... aki kint volt az hazaáruló, zsoldos, statiszta agresszor, báb, birka, aki a haladást hátráltatja...

hol voltam amikor a kenyér 300 lett? otthon és mérgelődtem hogy szar lett a termés...
hol voltam amikor a benya 400 lett? anyáztam hogy az amcsik balhéznak és megy az egekbe a világpiaci ár
hol voltam amikor a devizások bedőltak? néztem hogy miért sírnak hogyha tudták hogy kockázatos és buknak, illetve miért ennyire későn reagál az állam a törvénytelen szerződésmódosítások miatt...

a jogdíjas tartalmak lopása jelenleg itthon teljesen elképzelhetetlen pl film vonatkozásában, saját használatra egészen nyugodtan letölthetek bármit...

egyébként egészen korrekt a felirat és nem uszító, mert aki annyira sötét hogy ezt így le tudja írni és még a többieket le is tudja bírkázni az sokat elmond.

én abszolut nyíltan tudom vállalni hogy rájuk szavaztam, mert egyszerűen senki nem tudott alternatívát mutatni. maximálisan megbántam, és nálam egy életre elkaszálta magát az egész népség bármi történjen is a jövőben.

(#8) Csarlee válasza #56573440 (#7) üzenetére


Csarlee
tag

" a jogdíjas tartalmak lopása jelenleg itthon teljesen elképzelhetetlen pl film vonatkozásában, saját használatra egészen nyugodtan letölthetek bármit..."

Ezt inkább hagyjuk, nyilván Te is tudod, hogy nincs olyan torrent ahol csak úgy letöltesz valamit visszaosztás nélkül! Az pedig büntetendő...

Egyébként tényleg érdekes sztori, a nyugdíjpénzek elvételénél senki nem vonult az utcára pedig ott sokkal több pénzről volt szó!!! Egyébként én is értelmetlennek tartom és ellenzem az internetadót!

(#9) D1Rect válasza Csarlee (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért, mert több havi jövedelmet "kaptak vissza".
Az egyszerű ember annyit értett belőle, hogy nem magánnyugdíj lesz, hanem állami, és most még pénzt is kapok.

(#10) Zoja™ válasza #56573440 (#7) üzenetére


Zoja™
őstag

Most mondjam azt, hogy én pl. szavazni sem mentem el?

És tényleg azért nem mentem, mert ahogy te is írtad, nem volt normális alternatíva.
Nekem édes mindegy, hogy jobb vagy baloldal, szélső, nem szélső, addig, amíg érdemi pozitív változásokat nem látok, addig egy kaptafára veszem mindet.

Amíg radikálisan nem cserélődnek le a jelenlegi politikusok és pártok, addig nem nem számítok semmi jóra.

(#11) #56573440 válasza Csarlee (#8) üzenetére


#56573440
törölt tag

én az utolsó sorra reagáltam, véletlenül se írtam le torrent szót ha jobban megnézed. ;)

(#12) kmisi99


kmisi99
addikt

Furán jönne ki az, hogy tüntetnek azért mert gyenge a forint. Foorint takarod foorint takarodj. Ez elég hülyén hangzana. Tudom a kormányon is múlik hogy gyenge de már régen kiszipolyozták az országot.

(#13) andris1602


andris1602
aktív tag

Akkor még nem volt ncore-om. :) Szóval nem, tanultam, hogy továbbtanulhassak, és szorítottam, hogy az utsó pillanatban ne váljon fizetőssé a képzésem. És igen, lehet innen is nézni. De tudod hányszor módosulnak az adótörvények egy évben? :) Az emberek nem fognak egy áfa/szja ellenes tüntetésre elmenni...

(#14) <stdio.h> válasza Lacielvtárs (#3) üzenetére


<stdio.h>
csendes tag

Fesd narancssárgára a hajad és irány a birkamenet ;)

(#15) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Én sem voltam szavazni. Majd akkor elfogok menni, ha nem olyan lesz a kampány, hogy azért szavazz rám, mert a másik szarabb. Ha valakinek lesz értelmes kampánya(azaz mit fog majd tenni a következő négy évben), na majd akkor elmegyek. (jöhetnek a kövek)

(#16) andris1602 válasza Nordic (#15) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szvsz ezért volt alacsony a részvétel.. Amúgy egyetértek. :K

(#17) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

A benzinárak nem a kormánytól függenek csak, legalábbis a jövedéki adóhoz nagyon rég nem nyúltak,

Akik devizahitelt vettek fel, legkevésbé sem tudom sajnálni, mert nem kötelezte senki őket sem a hitelre, sem a devizaalapú hitelre.

De ez az internetadó vicc. Ez azért van, mert vezérünk így akarja. Nincs a hivataloknak meg csak mérlegelési körük sem! Fejleszteni akarjak elméletileg az internethalozatot, de nem lesz kinek, mert sokaknak ez a 700 forint egy napi kaja.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#18) mettyuz válasza Lacielvtárs (#5) üzenetére


mettyuz
tag

Piacgazdaság van. A kenyér annyi, amennyi, mert a gyártásában, szállításában, értékesítésében részt vevő minden fél szeretne látni valamennyi hasznot. Vagy te szeretsz ingyen dolgozni? Ha csökken a lakossági rezsit, amit a termelőszférával fizettetnek meg, akkor szerinted nem építik be az árba a megemelkedett víz, áram, gáz, útdíj és egyéb díjakat? Naugye.

Az olaj árát leírtam előttem. Ikarussal kellett volna menni Szíiriába, vagy az Egyesült Arab Emirátusokba nem?

Devizahitelre pedig nem írok semmit, mert kitiltanának engem innen:) Röviden és tömören. Aláírták, tudták, hogy mit vállalnak. A szüleim forinthitelt vettek fel, mindenki lehülyézte őket, hogy ott a svájci, az olcsóbb. Érdekes módon, anyukámék házán nincs "Eladó" tábla, és nem volt gond a törlesztőrészlettel sem soha. El kellett / lehetett volna gondolkodni, hogy 1, nem centire (90%)-ra kiszámolni a havi bevétel-kiadás oldalát a családnak, főleg úgy, hogy abból egy jelentős tétel volatilis, és semmi nem garantálja, hogy ez fog történni. A kamat és egyéb díjemelésekre szintén nem nem szeretnék időt parazolni. A bankok sem angyalok, de ha rájuk lőnek, vissza fognak lőni (fyi. a sok paraszt kint volt az utcán, én tüntetett a bankok és a nemzetközi pénzhatalom ellen... :U )

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#19) DraXoN válasza Nordic (#15) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Én meg pont azért mentem szavazni, hogy változzon valami..
De az én célom leginkább meg az volt ez ügyben, hogy "homogénebb" legyen a pártlista.. azaz egyenlőbbek legyenek a különböző oldalak.
Talán kevésbé lesz valakiből így ámokfutó.. persze, lehet ez se jó megoldás, hisz az ottaniak csak a média felé ellenségek, egyébként tutira jól elvannak egymással...

Attól függetlenül. Úgy hiszem aki nem szavaz annak mindegy, hogy demokrácia van-e vagy sem, hisz nem mondott véleményt. Nos a sok nem szavazó miatt meg is kaptuk amit akartak (és igen miattuk, hisz ha nem tetszik valami akkor tessék másra szavazni, mert különben egy esetleges új se kerül be ilyen módon).

A forintot meg jelenleg (is) direkt tartják gyengén.. valakiknek ez jó, persze a devizahiteleseknek nem, de őket valójában nem érdeklik a kormány tagjai, csak a szavazatok szempontjából csinálgatnak intézkedéseket.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#20) @rglaaf válasza Lacielvtárs (#1) üzenetére


@rglaaf
veterán

Akkor ebben is van valami?

PSN:BiZzare_0 ️

(#21) Lacielvtárs válasza <stdio.h> (#14) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Uram/Uraim...
mint írtam feljebb is, elítélem az internetadót...
ez is egy nézőpont amit leírtam...
ettől még nem mondom hogy igazuk van, de elgondolkodtató a dolog...
figyelemre méltónak tartom hogy gyorsan előkerült a személyeskedés :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22) Lacielvtárs válasza @rglaaf (#20) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

bizony bizony, van benne valami... :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23) Lacielvtárs válasza mettyuz (#18) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

és neked is igazad van, fentebb kifejtettem hogy alapvetően ez egy különadó, és a kenyér valamint a benzin ára, nem különadó miatt lett annyi amennyi...
én senkit nem kritizálok, találtam egy képet a neten, ennyi...
viszont mindenki véleménye érdekel, ha nem baj :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Akik nem mentek szavazni, rohadtul csak gratulálni tudok. Nem azért kellett szavazni, hogy más legyen, hanem az egyeduralom, rezsim ellen. Tessék Vétkesek közt cinkos aki néma!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#25) Nordic válasza @rglaaf (#20) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

1 percig bírtam olvasni... :W

(#24) alkatraz3000: Mint mondottam, nem mentem, mert hányinger volt az egész, nem beszélve arról, hogy a törvénymódosításoknak köszönhetően, úgyis ők nyernek. És bevallom, hogy mivel számomra egyik sem jó választás, nem is fogok a sz*r és a még sz*rabb között gondolkodni. Korábban valahol mondtam, hogy annak idején amikor volt a híres kiszivárgás, kevesebbért is tüntettek az emberek, meg szétvertek dolgokat, pedig ott csak a nyilvánvaló derült ki. Most mindenki szemébe csinálják ezeket, ki se kell mondani, és mégsem mozdult eddig senki. Ez azért elég elszomorító.

[ Szerkesztve ]

(#26) setom


setom
tag

Ez az utolsó csepp. Ennyi az egész, itt lett elege mindenkinek.

(#27) Lacielvtárs válasza Nordic (#25) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, kábé én is addig jutottam...
alkatraz3000: ebben maximálisan egyetértek...
de még így is megmaradt - a rezsim - kétharmada :(((

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#28) #51736960 válasza @rglaaf (#20) üzenetére


#51736960
törölt tag

komolyan mondom, ezt ki kéne moderáltatni, nekem a gyomrom felfordult ahogy olvastam... nem kéne ilyesmit megosztani. :(

(#29) Lacielvtárs válasza #51736960 (#28) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

töröljem ezt a bejegyzést?
ha ennyire felkavarja a köznyugalmat akkor törlöm
nem ez volt a célom vele :F

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#30) #56573440 válasza #51736960 (#28) üzenetére


#56573440
törölt tag

én már tegnap megtaláltam ezeket... jelentős része a fidesz fb oldaláról van... ilyen súlyos anyagot mint amit ott tolnak nem igazán találsz a neten...

(#31) mettyuz válasza Lacielvtárs (#23) üzenetére


mettyuz
tag

Elnézést érte :B

Mostanság kezd nálam betelni a pohár, és egyre inkább a "shoot first, ask later elvet kezdem követni". Mea culpa

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#32) Lacielvtárs válasza mettyuz (#31) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Meg tudom érteni, nem haragszom es es nem is akartalak megserteni, csak furcsaltam. De remelem en sem sertetelek meg?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33) miska17


miska17
tag

......hatásvadászat....

(#34) mettyuz válasza Lacielvtárs (#32) üzenetére


mettyuz
tag

Dehogy sértettél. Nem vagyok olyan:)

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#35) Digital


Digital
addikt

Elvtárs!
Te merre voltál??? ;]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#36) CloZee


CloZee
aktív tag

Szép is amikor nem a kormánynak kell magyarázkodnia hanem annak aki idiótának tartja a kormányt a különadók tömkelege miatt. Nem gondolod nevetségesnek magad?

.
.
.
.

Mert az vagy.

[ Szerkesztve ]

(#37) #51736960 válasza Lacielvtárs (#29) üzenetére


#51736960
törölt tag

igazából a #20-ban linkelt tartalommal volt a problémám :)

(#38) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

"Elgondolkodtató ha így nézzük!"

Lehet bennem van a hiba, de egyáltalán nem :U .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#39) miska17


miska17
tag

Huhhhh embörök....ezt a Bullshit hatásvadász képet .....am ki hol volt 89"68"45"19"-ben....
.........meg ez a divatos birkázás...ahhhh...
ha megmozdul a tömeg azért(lásd a képet), ha nem mozdul azért....
...hááááát, a fejekben van a baj kérem !

(#40) taaz


taaz
aktív tag

Uncsi ez az internet adó .
4 szolgáltatot fog érinteni, nem az embereket. Tudom azt sajnálni akinek tavalyi évben 70 milliárd forintot meghaladó profitja volt. Lehet kimenni lázadni az utcára h a multit ne szorongassák.
"Már látom a megkövezésemet "

[ Szerkesztve ]

(#41) Jhonny06 válasza miska17 (#39) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azért az elmond valamit, hogy soha semmilyen tüntetésen nem voltak ennyien.. az emberek értékrendjével van a baj. Ennél nagyságrendekkel fontosabb kérdéseknél mindenki ült a seggén (az internet előtt, haha), most meg 700 forinttal drágább lesz a net, világvége.

Persze oké, itt leginkább az elvvel van a baj, miszerint ha megtehetik ezt is, akkor ki tudja mi lesz később.

[ Szerkesztve ]

(#42) CloZee válasza taaz (#40) üzenetére


CloZee
aktív tag

Milyen leélni az életed totális naivitásban? :U Hülye lenne bármelyik szolgáltató is kifizetni, amíg ki tudja fizettetni (márpedig ha tetszik ha nem ki tudja) az előfizetővel. Bankadó gondolom nem mond semmit.

[ Szerkesztve ]

(#43) erik88


erik88
aktív tag

Öröm volt végig olvasni...
Másról nem szól ez (is), hogy az emberekről hogyan tudják lehúzni a hatodik réteg bőrt is.
Ez az ország egy hatalmas rakás szar nem más. És a sok ember aki benne él ugyanolyan bal**sz, hogy már harmadszorra szavaztak meg egy cigány miniszterelnököt...(akinek mem inge..)

[ Szerkesztve ]

(#44) taaz válasza CloZee (#42) üzenetére


taaz
aktív tag

Első megkövező.
Versenyhivatal rá lesz állítva a dologra. Amúgy kb 10 évvel ezelőtt mi volt. 6e forint volt 5gb adatfórgalom. Havernak ha jól emlékszem adsl-nete volt. Neki korlátlan és nem volt sokkal több.
Igazad van persze 70 milliárdból nem telik felhasználóként 700ft.
Végülis ha lennénk 10 millio előfüzis, akkor 0-ra jönne ki nekik a profit. De most kevesebből van meg ennyi ...

(#45) CloZee válasza taaz (#44) üzenetére


CloZee
aktív tag

Remek, ideért egy elvakult fideszes

Rá lesz állítva? A versenyhivatal? ... Inkább nem is próbálom elmagyarázni.
Senkit nem érdekelsz és a haverod sem (én napi szinten csinálok 10-15GB-os forgalmat (csak feltöltés), full legális tartalommal, plusz kitudja mennyi letöltést.)
És ha 70 milliárd az éves nyereségük? És ha 7000 milliárd? Semmi közöd nincs hozzá, nem szocializmus van.

Érdekes, a világ összes valamirevaló híroldala szerint egy elmebetegség ez a különadó, de a fideszes zombik tapsolnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#46) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Vanni van benne valamit, de nem általánosítson. Olyan dolgot akar adóztatni ami olyan alapvető dolog mint a kiba levegő amit szívunk. Pont.

(#47) Jhonny06 válasza Kolondrum (#46) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Olyan dolgot akar adóztatni ami olyan alapvető dolog mint a kiba levegő amit szívunk"

Ennek szerintem fuss neki újra (előbb kicsit végiggondolva)..

[ Szerkesztve ]

(#48) Kolondrum válasza Jhonny06 (#47) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem futok neki. Ennyi.

(#49) CloZee válasza Jhonny06 (#47) üzenetére


CloZee
aktív tag

Ha Finnországban alapjog lett az internet (és erre tart több ország is), úgy, hogy Finnország (alsó hangon) 100 évvel előttünk van felfogásban, nincs minek még egyszer nekifutnia, mert igaza van.

Egyébiránt: Európai Unió Alapjogi Charta

11. cikk: A véleménynyilvánítás és a tájékozódás szabadsága
36. cikk: Az általános gazdasági érdekű szolgáltatásokhoz való hozzáférés

(#50) Simi87


Simi87
senior tag

Bullshit.
Az egy dolog hogy dunába lőném a tüntetőket, de a deviza hitelesekkel sem bánnék kesztyűs kézzel.
Az hogy a büdös életben nem kapnak majd nyugdíjat, vagy az hogy a termőföldek át lettek játszva külföldieknek senkit nem érdekel. De havi pár ezer fitying már dzsihád, gratulálok. A devizásokat senki sem kényszerítette hitelfelvételre, de sírni azt tudnak. Az én adómból lesznek kártérítve. De ha én elveszítem a munkahelyem akkor ki fogja fizetni a havi 90.000-es albimat? Senki, mehetek csövelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.