Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) joghurt válasza #72042496 (#49) üzenetére


joghurt
addikt

De én büszkén vállalom, hogy piréz vagyok. (Akit ugye a korábbi közvélemény-kutatások szerint senki sem szeretne a szomszédjaként látni.)

@KlausDuran: Az okos magyar közigazgatás még a születéskori nevet is képes úgy kezelni, hogy névváltoztatáskor visszamenőleg megváltozik a születéskori név, mert nekik így egyszerűbb adminisztrálni. Tehát ha anya bekattan, és nevet változtat, akkor a gyerekei cserélhetik le az összes papírjukat, mert 10-20-30 évvel ezelőtt nem Kiss Mari, hanem Nagy Gizi szülte meg őket.

A tej élet, erő, egészség.

(#52) #72042496 válasza joghurt (#51) üzenetére


#72042496
törölt tag


Amúgy szerintem azt is be meg lehet adni, mert mintha lett volna "egyéb" mező szövegdobozzal.

(#53) Silent77


Silent77
veterán

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#54) jansky1 válasza joghurt (#51) üzenetére


jansky1
senior tag

Basszus az egész eljárásnak az a neve, hogy születési név megváltoztatása, jóhogy visszamenőleg megváltozik a születési név. :DDD
Ha születési neved Kovácsról Szabóra változik, akkor a születési név Szabó a személyiben.

(#55) joghurt válasza jansky1 (#54) üzenetére


joghurt
addikt

Hivatalon belül lehet, hogy így hívják. De kifelé valaki a mostani (és ezentúli) nevét akarja megváltoztatni. Visszamenőlegesen változtatni dolgokat a kommunisták szoktak, pl. leretusálni Trockijt, vagy Sztálint odaretusálni Lenin mellé.

Minden hivatalos űrlapon ott van a név mellett a születési név. Épp azért, hogy névváltoztatás esetén (legyen az házasság, hitelezők elől menekülés, vagy szimpla idegbaj miatt) ezt jelezni lehessen. A születési név visszamenőleges változtatásával egy részüket kivették innen (hiszen náluk így most mindkettő név ugyanaz - az új), már csak a házasok maradtak.

Az egyetlen eset, ami indokolja a visszamenőlegességet, az a nemváltoztatás - nehogy mondjuk a munkaadó számára kiderüljön, hogy Kiss Mari született Kiss Béla. De ilyet meg ugyebár egy ideje nem enged a Kedves Vezető.

És arra továbbra sem tud semelyik aktakukac mit mondani, hogy ha valaki már nagykorú, amikor az anyja nevet változtat. Nem élnek együtt, nem értesül róla. Szimplán csak érvénytelen lesz az összes dokumentuma, hiszen azokon az anyja eredeti neve szerepel - de neki nincs olyan születési (!) nevű anyja. Sőt a születési anyakönyvi kivonatán a születésekor szereplő "anyja neve" is érvénytelen lesz. Nooormális?

A tej élet, erő, egészség.

(#56) icemad válasza joghurt (#55) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Erre egyébként van élő példa? Hogy egy nő(anya) megváltoztatja a nevét és emiatt az egész családnak új dokumentumok kellenek? Történt már ilyen?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#57) joghurt válasza icemad (#56) üzenetére


joghurt
addikt

Igen. Ismeretségi körben, ezért elég konkrét infóim vannak.

A tej élet, erő, egészség.

(#58) jansky1 válasza joghurt (#55) üzenetére


jansky1
senior tag

Házassági nevet tud a férj módosítani, felveszi az asszony nevét, akkor marad a születési neve. Ez módosítás.
A másik meg névváltoztatás, ott változik a születési név.

(#59) icemad válasza joghurt (#57) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hú basszus, ez elég durva...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#60) prozodus válasza icemad (#56) üzenetére


prozodus
őstag

Igen. Összes gyereknek le kellett cserélni a papírjait.

Nekem az nem fér a fejembe, h ha meg kell adnod a neved, akkor az mitől is anoním kérdőív??? Ill ha anoním, miért kell nevet megadni???

És akkor már ott is vagyunk a büntetéssel fenyegetésnél, h milyen könnyen ellenőrzik a kitöltést...

És aki külföldön él, de van magyar címe pl?

V azok a bérlők, akiket a tulaj nem enged bejelentkezni?

V aki kitölti, de álnevet ad meg?

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#61) Tikakukac válasza prozodus (#60) üzenetére


Tikakukac
titán

V azok a bérlők, akiket a tulaj nem enged bejelentkezni?

Hehe. Igen. Szerintem soha az életben még csak közelében sem voltak a statisztikák arról, hogy Pesten amúgy ki, hogyan, miként él. Többek között emiatt is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62) UnA válasza prozodus (#60) üzenetére


UnA
Korrektor

De miért lenne anonim? [link]

(#63) jansky1 válasza prozodus (#60) üzenetére


jansky1
senior tag

Nem kellett volna lecserélni a papírokat, ez a saját döntésük volt.

A népszámlálás nem arról szól ki hova van bejelentve. Ha egy évnél többet tartózkodsz külföldön, akkor nem kell, hogy összeírjanak, ha van címed MOn, ha nincs.
A polgárokat ott kell összeírni, ahol életvitelszerűen élnek, ahol a hetük nagyobb részét töltik. Ha ez albérlet, akkor ott. Ha be van jelentve, ha nincs.
1860 óta van népszámlálás Mon, csak az utolsó kettő volt anonim, előtte is kellett nevet megadni. EU-s irányelv, hogy kell a név.

(#64) Somatom válasza prozodus (#60) üzenetére


Somatom
veterán

Én még nem fogtam neki, mert tegnap jöttem haza külföldről, de tartok tőle, hogy nem lesz egyszerű. Ahova be vagyok jelentve, ahol lakok és ahol többnyire tartózkodok, az három különböző hely. Vajon melyiknek az állapotára kíváncsiak?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#65) jansky1 válasza Somatom (#64) üzenetére


jansky1
senior tag

Ahol többnyire tartózkodsz. Hacsak nem folyamatos (több mint egy év) a kintléted külföldön és csak látogatóba térsz haza, mert akkor nem kell téged összeírni.

(#66) Somatom válasza jansky1 (#65) üzenetére


Somatom
veterán

Ingázó vagyok. Két hét külföld meló, két hét szabi, de a szabi kicsit kevesebb. A kinti tartózkodási helyem egy kitűnő állapotú, német rendszámos, egy éves DAF kamion fülkéje, gázolajos fűtéssel.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67) jansky1 válasza Somatom (#66) üzenetére


jansky1
senior tag

Akkor ott írjanak össze, ahol az itthonléted nagyobb részét töltöd, függetlenül attól, hogy be vagy-e jelentkezve vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#68) Tikakukac válasza jansky1 (#67) üzenetére


Tikakukac
titán

Van aki úgy él, mint én az elmúlt 4 hónapban.

Sok szerencsét ennek kiszámításához :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69) jansky1 válasza Tikakukac (#68) üzenetére


jansky1
senior tag

Az milyen pontosan az október elsejei állapotot figyelembe véve?

(#70) Tikakukac válasza jansky1 (#69) üzenetére


Tikakukac
titán

Az pontosan olyan, hogy nem pontos :K

3 helyen alvás ami kb. stabil az ország 3 pontjában, ehhez jön a végtelen rendezvényezés random időkben, helyeken és formában.

Tippelni sem tudnád mikor éppen mit csinálok és hol vagyok. De nyugi, a pottyantós budit beírtam, még nem bontottam el. Ja igen, most sem ott vagyok ahol a lakcímkártyámon lévő címek vannak :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71) jansky1 válasza Tikakukac (#70) üzenetére


jansky1
senior tag

Vonatkoztassatok már el a bejelentett címektől :DDD . Arra van külön nyilvántartás. Itt részben annak kéne kiderülnie, hogy van egy adott település mondjuk bejelentett 50 ezer lakóval, ott most ténylegesen mennyien laknak, 40 ezren vagy 60 ezren.

(#72) joghurt válasza UnA (#62) üzenetére


joghurt
addikt

Azért, mert Erdő Péter bíboros ezt reklámozza ezerrel. :U

A tej élet, erő, egészség.

(#73) jansky1 válasza joghurt (#72) üzenetére


jansky1
senior tag

Számára biztos az, neki nem mondják meg ki mit nyilatkozott a vallásáról. Az egyházaknak meg nagyon nem mindegy mennyien vallják magukat az adott vallásúnak.

(#74) Tikakukac válasza jansky1 (#71) üzenetére


Tikakukac
titán

Erről ugattam fentebb: Budapesten ezt a számot megtippelni sem tudod, csinálhatsz te annyi népszámlálást, amennyit csak akarsz :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75) jansky1 válasza Tikakukac (#74) üzenetére


jansky1
senior tag

Azért viszonylag kevés az az ember, aki erre nem fog tudni normális választ adni.

(#76) Tikakukac válasza jansky1 (#75) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt hiszed te.

Én meg anno egyetemen végigpörgettem egy kört, hogy ki hova van bejelentve vagy engedik egyáltalán.
10-ből 8 embernek köze nem volt a fővároshoz :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77) jansky1 válasza Tikakukac (#76) üzenetére


jansky1
senior tag

Továbbra sem az a lényeg, hogy ki hova van bejelentve, ha népszámlálásról van szó. :U

(#78) joghurt válasza jansky1 (#77) üzenetére


joghurt
addikt

Dehogynem. Olvasd csak el a kérdést! (Ha az lenne a lényeg, hogy hova van bejelentve, akkor nem kellene népszámlálás, hanem csak egy SELECT a "népességnyilvántartóból".)

A tej élet, erő, egészség.

(#79) jansky1 válasza joghurt (#78) üzenetére


jansky1
senior tag

Ezt írtam én is.

(#80) Tikakukac válasza jansky1 (#77) üzenetére


Tikakukac
titán

Továbbra sem tudod a két dolgot összekapcsolni, de elengedtem :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81) jansky1 válasza Tikakukac (#80) üzenetére


jansky1
senior tag

Akkor segíts rajtam, kérlek. Leírnád még utoljára, miket kéne összekapcsolni? :R

(#82) Tikakukac válasza jansky1 (#81) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, szívesen.

Népszámlálás, valós adatok megadása, albérletek.

Ez a 3 a kulcsszó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83) jansky1 válasza Tikakukac (#82) üzenetére


jansky1
senior tag

Úgy gondolod, hogy az albérlőket nem fogják az albérletben összeírni?

(#84) UnA válasza jansky1 (#83) üzenetére


UnA
Korrektor

Szerintem arra gondol, hogy mindenki feketén adja ki az albérletet, vagyis mindenki hazudni fog / akar... De ez persze nem igaz.

(#85) AxBattler


AxBattler
félisten

Nektek is behalt az egész? Laza vasárnapi családi programnak szántam, erre be sem enged a kérdőívig, az alábbi hibaüzenetet küldi az arcomba:

De a honlapjuk sem bírta a strapát:

Mos'milesz? :(
Találkozott már valaki ezzel a problémával?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#86) jansky1 válasza AxBattler (#85) üzenetére


jansky1
senior tag

Persze, választáson is ez van. Mindenki utolsó pillanatra hagyja pl az átjelentkezést, aztán haldoklik a rendszer. :D

Mosmilesz? Majd jön a számlálóbiztos, vagy el lehet menni pótösszeírásra.

Máskor inkább társasjátékozzatok mondjuk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87) sz_abika válasza AxBattler (#85) üzenetére


sz_abika
addikt

3 böngészőről futtatom párhuzamosan 1órája, mire kipróbáltam a Comodo Dragont és 1 klikkre bejuttatott.

PSN: xszabikax

(#88) DS39 válasza joghurt (#55) üzenetére


DS39
nagyúr

Ez tényleg hülyeség hogy meg lehet változtatni a születési nevet.
A logikus az hogy a viselt nevet változtatja meg valaki. A történelmet kitörölni nem lehet. Hülyeség.

(#89) Tikakukac válasza jansky1 (#83) üzenetére


Tikakukac
titán

Huh, gyorsan megkérdezem Gyuribát a Pesti pecóba bejelentett-e.

Ja nem, ahogy nagyon-nagyon sok más helyen itt is üresként lett beírva. Akkor ezen túl is estünk, kövi pont :B

UnA: Ne légy gondolatolvasó, főleg utána ne feltételezz meg vezess le dolgokat. Nem, nem mindenki. Viszont igen, rohadt sokan lebegnek a semmiben amiről fingja nincs a kedves vízfejnek odafent.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90) AxBattler válasza jansky1 (#86) üzenetére


AxBattler
félisten

Rövid hétvége volt, piacra sem jutottam el, tegnap este az Eternals-t kellett megnéznem, a ma este lett a nyugis, semmittevős... a kevés szabadidőmet ne mondják meg, hogyan töltsem.
Végül 20:30 körül begyorsult a szisztem, megtettük amit megkövetelt a haza. :D

Nem kellett volna paráznom...
Akadozott zárás előtt a népszámlálás oldala, szerda 10 óráig meghosszabbították a határidőt

#87 sz_abika
Ennyire nem voltam profi, csak FF-ban néztem.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#91) UnA válasza Tikakukac (#89) üzenetére


UnA
Korrektor

Mivel túl sok volt a sejtetés korábban, ezért maradt a gondolatolvásás ;)

(#92) Tikakukac válasza UnA (#91) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor most már tudod mi a nagy helyzet ebben a derék buliban:B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93) jansky1


jansky1
senior tag

Én bízom benne, hogy egyre kevesebb a feketén kiadott albérlet. Egyébként meg az ott lakók kitölthetik a kóddal, ha kiveszik a postaládából a levelet. Tulajdonosokat sem értem ebben az esetben. A NAV nem a népszámlálás adatai alapján fog elkezdeni vizsgálatokat folytatni az ügyben. Tulajként nem lesz fura, hogy van egy csomó ingatlan, ahol csak lakáskérdőívet fognak kitölteni, 0 személyi kérdőívet? A közmű szolgáltatásokat ki veszi igénybe, mert a mérőórák valamitől pörögnek :U ?

(#94) Tikakukac válasza jansky1 (#93) üzenetére


Tikakukac
titán

Persze, hogy nem fognak ez alapján elkezdeni vizsgálódni.
Kivéve ha kell a lóvé. És most kell. Katások, szevasztok!

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95) Alg válasza #56573440 (#28) üzenetére


Alg
veterán

Mondok jobbat: múltkor az egyik budapesti állami klinikán betegfelvételkor nézték a TAJ számomat: személyi adatok alapján érvénytelen (4 éve külföldön élek, ki vagyok jelentkezve), de ha beírja közvetlenül a TAJ számot akkor elfogadja a rendszer érvényesnek. :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#96) Somatom


Somatom
veterán

Ezt nem értem. Az előbb igényeltem kódot ügyfélkapun keresztül, kitöltöttem pár kérdést a lakásról, aztán beküldés és kilépés. Ennyi volt? Rólam nem kíváncsiak semmire?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#97) xboxelado444 válasza updog (#9) üzenetére


xboxelado444
újonc

Igazából információszerzés amit majd politikai celokra hasznalnak fel.Errol szol ez az egesz.

(#98) jansky1 válasza Somatom (#96) üzenetére


jansky1
senior tag

Ha 0 főt állítottál be ottlakónak arra a címre, akkor nem.

(#99) Lenry válasza xboxelado444 (#97) üzenetére


Lenry
félisten

ezért aztán kár volt regisztrálnod...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#100) Somatom válasza jansky1 (#98) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, közben egy tájékoztató videóból rájöttem. Akkor részemről ennyi volt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.