Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) SkyS1gn válasza Armagedown (#2) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én víz alatt észre se vettem :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#102) KAMELOT válasza Abu85 (#93) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem kell már annyit magyarázni itt. Ha A mondanak te B mondasz, ha B akkor már C és így megy körbe körbe!
Már leírtam többször ha én valamit piacra dobok akkor azt letesztelem úgy hogy jó legyen. Azaz ők is letesztelték csak tudták, hogy egy trágya az egész. Kit érdekel a 3rd party meg mi a túró. Megy vagy nem megy rendesen. ha nem megy rendesen akkor az a cégett minősíti, tehát trágya sw-t adtak ki, amiből mégjobban lejön, hogy már amire írták az alapból rossz volt. 2012-es bugok vannak itt 3 év nem volt elég fejleszteni? Kérdem tőled mit csináltak ezek 3 évig?

(#79) Taifa Díaz: :)
1. visszateszed a régi drivert
2. veszel nv kártyát

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#105) Steven


Steven
addikt

Felraktam a drivert, az overdrive továbbra sem müxik , memóriát ,ha állítod úgy marad semmi nem segít .Se restart se deafult settings semmi...... Gratulálok egy milliárdos cégnek aki kiad a kezéből ilyet... uninstalláltam a gyári telepítővel restart után ez fogadott

gratulálok megint :R :R

szeretem az amdt csak az van ,de ez vicc? mert annak szar

DDU val amúgy safe módba leszedte ... de ennyit a gyári programról...

[link]

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#106) zsorroka


zsorroka
csendes tag

Tudom védem az AMDt de mi van akkor ha tesztelték de nekik nem jött elő ez a hiba túlhajtáskor? Mert nem jött elő nekem se és a fórumokat olvasgatva még sok embernek sem, tehát mondhatjuk azt, hogy még ha több száz konfigon is tesztelik akkor sem biztos hogy előjön. Persze azt úgysem tudjuk meg hogy mi az igazság mert nem mondják azt hogy megírják a program egy részét és egyáltalán nem tesztelik, vagy azt hogy hogyan és hány gépen tesztelték. Én remélem mostmár azért jobban odafigyelnek erre is, bár Intel még adós egy ilyen hibával...( csak hogy mindenki tudjon mindenkire mutogatni ;] )

(#107) wattafaka válasza Steven (#105) üzenetére


wattafaka
senior tag

Nem bíztató.. [link]

Tudom, egyik sem ugyanolyan teljesen, de nehogy valami maradandó történjen.

(#108) #16939776 válasza zsorroka (#106) üzenetére


#16939776
törölt tag

jogos a kérdés, azt mondanám, hogy nem mindegyik forgalomba került kártya viselkedik ugyan úgy, mint a teszt kártyák, amivel a debug-olást csinálják.

pl.:a #105-ös képen: Nem sikerült az órajelváltás a ram-nál, vagy éppen nem kapott elég feszt, vagy nem időben kapta meg. Lehet hogy a "szomszéd vga-ja" nem száll el ua. hibával ugyan ebben a gépben/szoftverekkel. :U

[ Szerkesztve ]

(#109) Steven válasza #16939776 (#108) üzenetére


Steven
addikt

Ez mar a gyari driver uninstall programja es reboot utan volt... Nem szedte le rendesen ... DDU kellett...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#110) #16939776 válasza Steven (#109) üzenetére


#16939776
törölt tag

Akkor itt csak beragadt valami komponens, ami hasonló hibát okozott.

(#111) KAMELOT válasza Steven (#105) üzenetére


KAMELOT
titán

Tessék megérteni! Itt minden jól működik!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#112) jorgoszka válasza KAMELOT (#111) üzenetére


jorgoszka
tag

És egyébként is elfogadta az EULA-t, ne panaszkodjon!

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#113) SpongyaBob válasza Steven (#109) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szerintem pedig sokkal jobban takarít a Crimson mint mondjuk a Catalyst. WHQL Crimson le, az új beta fel, semmi gond nem volt. :U A DDU viszont művelt már nálam érdekes dolgokat is azóta nem is merem használni.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#114) Kolbi_30 válasza jorgoszka (#112) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Ez így van, jogilag nem lehet tenni semmit! Ha elfogadod akkor a felelősség a tiéd. Ha nem akkor nem fő meg a kártyád! Mondjuk nálam működött az alap crimsonnal is a tuning rendesen, a ventillátorok is rendesen követték a hőfokot a régi és az új vga-nal is. Tegnap ugy 3 orat BF4 elott ültem nem lattam grafikai bugot, Hétfőn witcher 3 is ment kicsit, ott sem találtam hibát..
Valaki írta hogy a processzor tuning nincs benne, ami nem is baj, mert azt biosbol érdemes belőni nem softwareböl. Mondjuk nem játszom se GTA5 sem az új fallout játekkal sem(nem érdekeltek soha). Nálam tökéletesen működik első naptól a felületét viszont szokni kell.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#115) Béééla


Béééla
őstag

Sapphire R9 390 nitro, új Crimson telepítéssel köszöni szépen, semmi gondot nem csinált, pedig egész este nyúztam.
Trixx azért monitorozás miatt ment, de nem piszkáltam bele a beállításokba. 30% venti és 50°C fölé pillanatokra ment csak, stabil munkapontnak mondanám. Ezek után nem értem, hogy 20% ventivel hogy tudott valakinek elfüstölni a kártyája, hőszigetelt dobozban tartja?

Bélabá

(#116) jacint78 válasza Béééla (#115) üzenetére


jacint78
addikt

És mi ment alatta a goat szimulátor?

type your text here..

(#117) SpongyaBob válasza jacint78 (#116) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Olyan nehéz elhinni, hogy valakinek normálisan működik?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#118) jacint78 válasza SpongyaBob (#117) üzenetére


jacint78
addikt

Csak azt, hogy 30% ventilátorral volt 50°C-os a GPU.... Játékban, bár nem mondta, hogy nem ürejáratról van szó. :DDD

type your text here..

(#119) SpongyaBob válasza jacint78 (#118) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Hát pedig jobb ha elhiszed, nekem is 390 nitrom van. Alapon (amikor passzív, magyarul nem jár egy venti sem) 40 fok. ;)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#120) jacint78 válasza SpongyaBob (#119) üzenetére


jacint78
addikt

És játékban?

type your text here..

(#121) Béééla válasza jacint78 (#118) üzenetére


Béééla
őstag

Hűtésbuzi vagyok. Szeretem jól megtervezni, mert így asszony nem nyavalyog hogy hangos és nem is melegszik, ráadásul az élettartamra is jó hatással van.
GPU 1040 MHz-en, RAM 1500MHz-en tekert.

Bélabá

(#122) SpongyaBob válasza jacint78 (#120) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szerintem minimum maghasadás, olvad a gépház :))

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#123) Cifu válasza Béééla (#115) üzenetére


Cifu
nagyúr

A fórummegyjegyzések főleg Crossfire esetében szóltak ilyenekről, amikor egymás fűtötte két kártya.

Nálam Corsair Carbide 400R házban (elől 2x 12cm, hátul 1x12cm, oldalról a VGA-ra 1x14cm-es venti) Sapphire Radeon 7950-el sikerült 85C°-ot elérnem Fallout 4 alatt, másfél perc játék után, amikor gyorsan kiléptem. Amúgy 65-67°C körüli a kártya.

Egy rosszabbul szellőző házban már elérte volna a kártya a 100°C-ot, ha meg ráadásul Crossfire-ban fűtik egymást, még jobban elképzelhető.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#124) jacint78 válasza SpongyaBob (#122) üzenetére


jacint78
addikt

Mivel egyikőtök sem képes értlemes válasz adására, ezért hagyjuk ezt szerintem. :DD

type your text here..

(#125) jorgoszka válasza Kolbi_30 (#114) üzenetére


jorgoszka
tag

irónikusan írtam, célozván a hír szerzőjének "pártatlanságára".

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#126) Béééla válasza Cifu (#123) üzenetére


Béééla
őstag

Csak mert itt egy crossfire esetet sem láttam, úgy már egész érthető (főleg ha nem fix 20% lett a ventisebesség, hanem nulla).
Nekem hasonló az elrendezés: CoolerMaster N200-as házban oldalt egy 12-es közvetlen a GPU-ra (pontosabban alá) fújja a hideget, fentről egy 12-es, és elöl a víz radiátorán keresztül küldi ki a házból az egészet 2*12. Ugyan nálam még csak New Vegas volt full beállításokkal (mást még nem szedtem le) de arra az 50 fokra is lassan ment fel, szerintem kellett jó 20-30 perc. Üresen nem nagyon volt még ideje lenni, majd hosszú távon kiderül, mit produkál.

Bélabá

(#127) Taifa Díaz válasza SpongyaBob (#119) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ja, alapon nekem is 29-30 fokos a 270X. Catalyst-tel. Aztán jön a Crimson, és 2D-ben felfűti 52 fokra. Viszont a ventivezérléssel nálam pont nem volt gond, ezért is vettem észre a dolgot, meghallottam a magasabb fordulatszámra kapcsoló ventilátorokat.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#128) KIRA\/NOVA válasza Steven (#105) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Az AMD nem tud programozni volt egy HD4850-es karim gyári driverrel kresselt még az asztal is de MS-Driverrel szépen futott.... :))

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#129) Looserke


Looserke
őstag

Segítsetek plz, feltettem ezt az új csodadrivert, abból is a bétát és nem találom hol tudom beállítani a képernyő kiterjesztését a monitor és a szintén VGA-ra kötött LCD TV között, csak eyefinity van de az nem ugyanaz. Simán csak ki akarom terjeszteni az asztalt, a monitoron 1650*1080 a TV-n 1920*1080 felbontáson. Régi Catalyston 2 kattintás volt.

Köszi!

(#130) KIRA\/NOVA válasza Looserke (#129) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

kijelző fül majd a jobb felső sarokban lesz egy fül további beállítások és egy kataliszt jön föl ott nézted?

vagy telepítsd fel a katit

C:\AMD\AMD-Catalyst-14-9-win7-win8.1-64Bit-dd-ccc-whql\Packages\Apps\CCC2\Core-Static-Net4

ebben a mappában találod ha nem törölted ki :DD

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#131) koviprog válasza Armagedown (#2) üzenetére


koviprog
csendes tag

Ma majdnem odavagta az en kartyamat is semmilyen tunning opcio nem volt beallitva allt a ventillator mint a szög mèg jo hogy idõben eszre vettem most automatikus modban mukodik. Mindenki figyeljen rà, hogy legyen bekapcsolva az automatikus ventillator szabalyozas. :Y

since 2000 ;-) MICROSOFT Banner

(#132) Béééla válasza Looserke (#129) üzenetére


Béééla
őstag

Windows + P?

Bélabá

(#133) MongolZ válasza koviprog (#131) üzenetére


MongolZ
addikt

Nem vágja haza a kártyádat. Direkt kipróbáltam, nekem pl. 80 foknál throttlingol (visszaveszi az órajeleket) egészen addig, amíg le nem megy a hőfok 79-re.
100%, hogy nálad is van ilyen hardveres védelem.

(#123) Cifu: Azért ez marha érdekes, én fix 20%-ra állított ventikkel hiába terhelem szőrös fánkkal, 80 foknál úgy visszavesz, hogy visszamegy a hőmérséklet. Innentől kezdve kétlem, hogy egy akármilyen házban is fel tudna menni egy ilyen kari 100 fok környékére anélkül, hogy lekapcsolna.

[ Szerkesztve ]

(#134) guftabi96


guftabi96
addikt

Nem értem, hogy miért kell ennyire túlgondolni ezt a témát.
Azzal, hogy tuningoltad a kártyát, elfogadtad, hogy ettől kezdve te felelsz a kártyáért.
Ez így van mind a két gyártónál.
Az AMD hibázott, és nem is kis hiba volt, de ettől még a felelősség a tiéd.
Szerencsére hamar kijavították a hibát. Az más kérdés, hogy a helyzetükben nagyon nem hiányoznak az ilyen bakik.
Tanulság: ha tuningolsz, akkor monitorozd játék közben a kártyád. Msi Afterburnerben (+Riva tuner) ezt gyönyörűen meg lehet csinálni.

Ha meg lesült a kártyád, akkor visszaviszed, a tuningot meg meg se említed (Azt se tudod mi az! :DDD ).

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#135) ot93


ot93
senior tag

Üdv,

Ha már vissza kell raknom korábbi verziót a catalystból (az új driverrel problémám van), akkor melyiket ajánljátok?
Nekem az alábbi telepítőfájlok megvannak a gépen, csak már nem emlékszem pontosan melyik, hogy is teljesített. Mondjuk a mostani meg a 15.7.1 kivételével nem volt gondom egyikkel sem. (HD7770 1 Gb)

13.9
13.12

14.4
14.9
14.12

15.7
15.7.1

15.11

Többen említettétek, hogy a 14.9-et raktátok vissza, de én főként a GTA V-tel játszanék, gondolom ahhoz egy újabb driver jobb lenne, nem? :)

Előre is köszi a válaszokat.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#136) MongolZ válasza ot93 (#135) üzenetére


MongolZ
addikt

Hát akkor rakd föl a legutolsó jót :) Crimson bétát próbáltad már?

(#137) ot93 válasza MongolZ (#136) üzenetére


ot93
senior tag

azt még nem... :) gondoltam bétát nem is próbálom, de mondjuk most arra gondoltam, hogy azt még kipróbálom :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#138) MongolZ válasza ot93 (#137) üzenetére


MongolZ
addikt

Nekem egyszer fagyott a sima Crimson driver, feltettem a bétát, azóta nem volt ilyen. De nem tudom, hogy van-e köztük összefüggés.

(#139) ot93 válasza MongolZ (#138) üzenetére


ot93
senior tag

okés, megpróbálom még a bétát...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#140) Dj_Tiesto


Dj_Tiesto
csendes tag

Sziasztok!

Cseréltem 6870-et 380-ra.

1, Leszedtem a korábbi divert, új kártya be
2, 15.11.1 Beta driver telepítettem de nem ment fel, telepítési hibára hivatkozva win 10 64 bit.
3, Beta le, 11/24/2015 Crimson Edition fel, az eszközkezelőben is látszott az R9, de ugye a ventik nem pörögtek
4, amdcleanuputility minden le, beta fel, azóta nem tudok még eszközillesztőt sem telepít se az amd se az ms (Advanced Micro Devices, Inc. driver update for AMD Radeon (TM) R9 380 Series - Hiba: 0x800706be)

Gyakorlatilag egy driverből sem telepíti az eszközillesztőt,így a rá épülő többi modult sem tudom feltenni, a ventik tovább állnak. Szép kezdés :(((

Valami javaslat? (ne win reinstall)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#141) MongolZ válasza Dj_Tiesto (#140) üzenetére


MongolZ
addikt

Szvsz kár volt az AMD cleanup utilityvel próbálkozni.
Most akkor fent van a béta driver?

Terhelés nélkül a 380 ventijei általában állnak, ez miért probléma neked?

(#142) Zeratul válasza KIRA\/NOVA (#128) üzenetére


Zeratul
addikt

Aztán a MS driver vajon honnan származik ha nem az AMDtől? :DDD

(#143) MongolZ válasza KIRA\/NOVA (#130) üzenetére


MongolZ
addikt

Ne terjeszd már, hogy rakják föl az emberek a Catalystot a Crimsonra... aztán te leszel az első, aki megjelenik itt a topikban, hogy "már megint szar a driver"...

(#144) SpongyaBob válasza MongolZ (#143) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szerintem sok probléma is innen ered. Sokan le sem szedik az előzőt (nagyon sokan) az újat meg rá aztán csak pislognak.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#145) Dj_Tiesto válasza MongolZ (#141) üzenetére


Dj_Tiesto
csendes tag

Terheléssel sem mentek. Windows install egyből megoldotta a problémát, elsőre felment a beta driver. Eszközkezelőben is látszik a kártya. :R

(#146) KIRA\/NOVA válasza ot93 (#135) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

14.9 jól futott GTA5-el FX8320-as (4,5G) mellett dobta 45-60FPSt HD7770-es karim van 1150@1400-ra húzva
A 15.7.1-el 5-10fpst lassulást hozott DE DX9-es játékok se nagyon indultak már ezzel a meghajtóval...

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#147) KIRA\/NOVA válasza Zeratul (#142) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Az eszközkezelőben megnézed a driver gyártóját és ott meglátod hogy kigyártotta az MS-is irt hozzá drivert...
Bár azt nem igen tudom hogy ismereteid mennyire mélyek a winben win-updatén keresztül a régi vgákhoz még lehetett MS drivert kapni HD4850-hez is volt.
Ha nem hiszed, nem hiszed, nem tud érdekelni. ;]

Ui: Egy amd-s driverrel se ment a kártya csak közlöm többet is kipróbáltam!!!
Az eszközkezelőben a szoftver gyártójához szokták írni a gyártót Tudom a mostani amd-s drivert amit Win10-hez adnak az upadten keresztül az simán amd-s de lovagolj vissza az időben 3-4 évet és láss csodát :C

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#148) KIRA\/NOVA válasza MongolZ (#143) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Fáj az igazság???

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#149) Thrawn válasza KIRA\/NOVA (#147) üzenetére


Thrawn
félisten

Az MS soha nem írt drivert AMD VGA-hoz, de NV-hez sem. Amit te MS drivernek látsz azt is a gyártó készítette, nem a Microsoft.

szerk: azt tényleg jó lenne ha nem ajánlanád itt senkinek, hogy ész nélkül keresztbe-kasul telepítse a Catalyst meg Crimson drivereket.

Dj_Tiesto: amikor feltelepítettél vagy leszedtél drivert újraindítottad utána a gépet?

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#150) KIRA\/NOVA válasza SpongyaBob (#144) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Az usb driverrel is így teszel? ;]

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#151) KIRA\/NOVA válasza Thrawn (#149) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag


Mint magad is látod nekem megy... mi ebben a rossz....

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#152) Thrawn válasza KIRA\/NOVA (#151) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha tipped sincs miért rossz ez akkor inkább bele se kezdek... Végülis a saját gépeddel azt csinálsz amit akarsz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#153) KIRA\/NOVA válasza Thrawn (#152) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Beállításokkal kapcsolatos....
Ugyanakkor lelehet szedni simán a radeon settingset is....
Még valami betához már nem jó a ccc csak a 15.11-el müxik így mint a képen.(készült 2015.11.27)
Most 15.11.1 van fenn ami szépen muzsikál leszámítva egy két desktop bugot ami időről időre feltűnik 1 másodpercre.

Az előző ccc-ket eltávolítottam a radeon driverrel, összesen 3 db amd-s drivert szedet le egymás után a program, míg az eszközkezelő szabványos vga drivert betöltötte. + egyéb AMD-driverek usb sata stb...
Majd regeditből töröltem minden bejegyzést amit kellet, utána feldobtam a mostanit.

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#154) SpongyaBob válasza KIRA\/NOVA (#150) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Az USB drivernek mi köze van a VGA dirverhez? Segítek: Semmi.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#155) KIRA\/NOVA válasza SpongyaBob (#154) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Segítek: Driver
Driver frissítésről van szó nem a hardveredről

Amd-s telepítő frissíti azt is meg a chipset drivert is meg úgy mindent ha full amd-s géped van nem csak a kártyát.... :U

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#156) MongolZ válasza KIRA\/NOVA (#148) üzenetére


MongolZ
addikt

Nekem miért fájna az az igazság, hogy nem értesz hozzá?
Ha egymásra rakod a crimsont, meg a ccc-t, akkor miért csodálkozol? Szerinted nem fognak összeakadni? Ja, de. Mint ahogy veled is megtörtént. Micsoda váratlan esemény! Biztos erről is az AMD tehet.

(#157) Dj_Tiesto válasza Thrawn (#149) üzenetére


Dj_Tiesto
csendes tag

Igen, minden esetben volt restart. Magam sem tudom,h mi lehetett a win10-el, inkább vele lehetett a gubanc mint az amd driverrel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.