Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Armagedown


Armagedown
őstag

És a megsült videokártyákat ki javítja meg?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) Jose73 válasza Armagedown (#2) üzenetére


Jose73
tag

A sült VGA-s tulajoknak az AMD szívből ajánlja a nemsokára megjelenő két GPU-s kártyáját. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4) zzola válasza Armagedown (#2) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem senki...

(#5) Abu85 válasza Armagedown (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Senki. A hibát okozó OverDrive felületet csak úgy lehet aktiválni, ha a felhasználó elfogadja, hogy az esetleges meghibásodásokért saját maga felel. Ha nem fogadja el ezt a feltételt, akkor az OverDrive felület lezárva marad, és ilyen körülmények között hibátlanul működött a ventilátorszabályozás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) Cifu válasza Abu85 (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én még mindig azt mondom, hogy ez nagyon unfair játék az AMD részéről.
Az ő meghajtóprogramuk egy modulja volt hibás, és nem kis mértékben... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Béééla


Béééla
őstag

És milyen monitorozóprogit ajánlanak? Ma veszem át az új radeon kártyám, de szeretném a szemem rajta tartani a hőfokon ;)

Bélabá

(#8) Abu85 válasza Cifu (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Aminek az aktiválásakor önszántadból elfogadtad, hogy innentől kezdve minden gond a te felelősséged. Ha ez nem tetszik ne fogadd el. Lehet nyomni a nemre, és marad a felelősség az AMD-nél. Ennyire egyszerű. Nem szorítottak fegyvert senkinek a fejéhez, hogy az accept gombot nyomja le.

De ezt a vitát tegnap lefojtattuk. A tuningra nincs garancia. Akkor sem lesz, ha a felhasználó felháborítónak találja, hogy xyz gyártó a nem rendeltetésszerű használat során a hibamenetességet nem garantálja.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Cifu válasza Béééla (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Afterburner. Nagyon sokrétűen lehet megszabni mit lehet csinálni a kártyával.

@Abu85: Félreértés ne essék, a tegnapi 'vita' részemről egy félreértés miatt melléütött, mert azt hittem, hogy a 3rd party programok belezavarnak a játékba. Valójában viszont az AMD meghajtóprogram Overdriver része volt hibás, és nincs szükség 3rd party programra ahhoz, hogy veszélyesen túlmelegedjen a kártya.

Jogilag nem vitás, hogy az AMD védi a hátsóját. Én etikai szinten viszont nem értek egyet az AMD mentegetésével.

Igen, elfogadja az ember, hogy veszélyt jelenthet a kártyára a tuning, de ez esetben konkrétan a kártya hűtését érintő programhiba a felelős. Szerintem mindenki, aki a tuninggal valaha is foglalkozott, alapértelmezettnek veszi, hogy a tuning kockázatos. Azért, mert magasabb frekin, több feszt kaphat a GPU. Arra viszont aligha gondol bárki, hogy a gyári meghajtóprogram konkrétan leszabályozza a hűtést.

De lehet, hogy ezzel a gondolatmenetettel egyedül vagyok.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) Armagedown válasza Abu85 (#5) üzenetére


Armagedown
őstag

Szóval akkor nem cserélik garanciálisan ezt a hibát?Bár elég furcsa is lett volna, elvégre normáls használattól tényleg nem menne ilyen hamar tönkre.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#12) #16939776 válasza Abu85 (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez a accept beírja magát a biosba vagy megy egy mail az AMD HQ-ba a kártya sorozatszámával?
Mert a driver újratelepítésével újra zárja a funkciót, nyoma nem marad...

Szerintem információ híján nem fogják tudni megmondani a szervizesek csak a hardvert a kezükben tartva, hogy miért ment tönkre a VRM a kártyán, hirtelen túlmelegedés vagy alkatrészhiba miatt nem lehet megmondani mert ugyan azt a tüneteket produkálják az alkatrészek. :U

[ Szerkesztve ]

(#13) Abu85 válasza #16939776 (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt természetesen nem fogják megmondani. Nyilván, ha valaki beviszi a kártyát a szervizbe, akkor kezdeményezhet garanciális cserét, és nagy valószínűséggel kap is egy újat. De úgy például az AMD nem fogja cserélni, hogy odamész hozzájuk, és elmondod, hogy használtad a tuningfelületet és cserét követelsz.
Ha erről hallgat a felhasználó, akkor még az AMD sem fogja megmondani, hogy mitől ment tönkre. Egyszerűen drágább kivizsgálni, mint elfogadni a cserét.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Zeratul válasza Armagedown (#2) üzenetére


Zeratul
addikt

nVidiánál se jár garancia se tuningra, se a tuning miatt leégett kártyára.

Cifu: nVidiánál is fordult nem egy ízben olyan eset hogy tuning nélkül is megsült a kártya a hibás driveres ventilátor szabályzás miatt, laptopokban hogy örültek a nForce chipsetek sorozatos pusztulásának. Ha driver bizonyíthatólag overclock nélkül is túlmelegedést okoz akkor egyértelmű a gyártó hibája, minden esetben a felhasználó a hunyó.

[ Szerkesztve ]

(#15) #85552128 válasza Zeratul (#14) üzenetére


#85552128
törölt tag

De nem is rakják bele a driverbe, hogy aztán a bugos működés miatt kinyírja a kártyádat...
Bár jó tudni, hogy az AMD már a saját (WHQL release keretében kiadott) vezérlőközpontjának működésére sem vállal garanciát :))

Most úgy néz ki néhány kártyával más bugot okoz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16) jacint78 válasza Abu85 (#5) üzenetére


jacint78
addikt

És ezzel le is van tudva, komolyan szerinted korrekt lépés ez? Hogy az overdrive nem működik rendesen az egy dolog, hogy nem bíjra egy kártya a tuningot az egy dolog, de ezt elcseszték, mert eléggé gáz, hogy a ventilátor ettől megőrül..

type your text here..

(#17) #16939776 válasza Abu85 (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

De úgy például az AMD nem fogja cserélni, hogy használtam a tuningfelületet és cserét követelek érte.

Szóval ha a user nem írja le a kísérő levélben, hogy "használtam az Over Drive funkciót" akkor kicserélik a kártyát... Problem solved

[ Szerkesztve ]

(#18) Bici válasza Cifu (#9) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem nem vagy egyedül.
Ez egy elég határeset egyébként. Megítélés kérdése, hogy szó szerint ragaszkodunk a szabályhoz, vagy sem.
Jogilag valószínű, hogy az AMD-nek van igaza, de PR szemszögből jól tenné, ha az elfogadott figyelmeztetés ellenére cserélné az érintett kártyákat, mivel jelen helyzetben nem engedhet meg magának több presztizs veszteséget.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) putti válasza Armagedown (#2) üzenetére


putti
aktív tag

Visszaviszed a forgalmazóhoz és ha nem járt le a garancia akkor garanciálisan cserélteted.

Nem kell semmit sem mondanod. Rendeltetésszerűen használtad, fizikai sérülés nincs rajta. ( Még mielőtt beviszed a boltba lefényképezheted hogy épen adtad át )

Ha azt állítják hogy nem rendeltetésszerűen használtad ( tuningoltad ) és ezért sült meg, akkor ezt nekik kell bizonyítani, mert ők állítják. És ha ezt állítják akkor azt nem csak ránézésre, de konkrét adatokkal is alá kell nekik támasztani, mert egy videókari megsülhet rendeltetésszerű használat mellett is bármilyen hibából kifolyólag.

Szerintem. De az is lehet hogy nem ......

(#20) Zeratul válasza #85552128 (#15) üzenetére


Zeratul
addikt

Szaby59: tudtommal az nVdriver vezérlő központban is van túlhajtás, ott se vállal az nV felelősséget ha tönkre vágod vele a kártyát. Furcsa módon nálam WHQL driverrel is tökéletesen működött az automata ventilátor szabályzás OC mellett is.

(#21) Abu85 válasza jacint78 (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én szerintem akkor lenne ebből baj, ha az OverDrive felület kilakatolásánál a driver nem figyelmeztetne arra, hogy ez mivel jár. Viszont figyelmeztet, így el tudod dönteni, hogy azok a játékszabályok neked megfelelnek-e vagy sem. Választhatod azt is, hogy nem akarod magadra vállalni a felelősséget, és akkor marad a lakat.

(#17) Duracellm...: Gyakorlatilag igen. A tuningot sosem szabad bevallani. :D

(#19) putti: A fizikai sérülés sem feltétlenül akadályozza meg a garanciát. Bár azt valóban kivizsgálják, hogy mi okozta.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) #85552128 válasza Zeratul (#20) üzenetére


#85552128
törölt tag

Októberi driverig még biztos, hogy nem volt driveres tuning nV-nél.
Csak gyártói alkalmazásokkal (MSI AB, ASUS GPU Tweak, stb.)... Ezért is nevetséges, hogy nem vállalok olyasmiért garanciát (eleve nem is tőlük veszem a kártyát...) ami amúgy benne van a driveremben és az egyik legjobban reklámozott új feature...
Az más lenne, ha náluk is csak egy külsőleg kiadott app engedélyezné a tuningot.

"Furcsa módon" kiadtak egy drivert amiben meg elismerték, hogy nem :U
Érdekes módon a Battlefront grafikai bugokra is jött javítás pedig másnál "nem jött elő" új driverekkel :U

[ Szerkesztve ]

(#23) Hegasus


Hegasus
senior tag

"Az AMD korrigálta az aktivált OverDrive felület működését, így nem
rendeltetésszerű használat során is megfelelően működik a driver."

wáóó, még érezd magad megtisztelve, h az amd kijavítja, hogy "hülyén" használtad a programját... :DDD

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#24) Cifu válasza Zeratul (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem nagyon félreérted azt, amit írok. Nem nV-troll volnék, hanem AMD tulaj, és alapvetően szimpatikusabb volt az AMD eddigi tevékenysége az utóbbi időben, mint az nVidia-é. De ettől még nem tetszik, hogy az utóbbi időben a nagy szavak mellé kevés gyakorlati dolog jutott, az meg pláne nem tetszik, hogy szerecsenmosdatás megy egy ilyen esetben. Ha amiatt megy tönkre a kártya, mert túlhúzza a felhasználó, oké, az ő baja. De itt az AMD driver hibája miatt sűlhet meg, mivel az Overdriver hűtéskezelése hibás volt. Szabadjon megjegyezni, hogy adott esetben valójában még csak túl se kell húznod a kártyádat, elég ha mondjuk 20%-on ragad a venti, és közben le van terhelve alap beállításokkal a kártya...

Tudom, hogy az nV-nél is volt ilyen, nekem is túlmelegedett a kártyám a 196.75-ös WHQL driver esetén. Sem akkor, sem most nem lett belőle szerencsére problémám. Sem akkor, sem most nem emiatt fogok a másik gyártóhoz pártolni.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) #06658560 válasza Bici (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Fogyasztóvédelmileg messze nem biztos. Mivel ad egy beépített eszközt hozzá. annak az eszköznek a használatával bizonyos felelősséget muszáj vállalnia.Ha nem akarja, akkor tiltsa le kompletten, mint ahogy meglépte talán a notiknál az NV is, ami szintén hisztit váltott ki sokakból, viszont jogilag a korrekt megoldás volt- nem akarom rajta a tuningot, nem adok eszközt hozzá.

Más: egy hét alatt orvosolták a problémát, dicséretes tempó. Viszont van egy olyan érzésem, hogy elég általános volt, mert nem kellett különleges konfigokat vadászni az előidézéséhez. Viszont szerintem a driverek megnevezése nem teljesen logikus az AMD-nél. Crimson edition, majd sima beta driver- átlag béla nem feltétlen fogja tudni, hogy melyik mihez kapcsolódik, mit javít.

(#26) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Aki hülye, meg is érdemli.. Eleve a VGA tuning nagyon veszélyes... Most lesz min fröcsögni a zöldhályogosoknak!

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#27) #85552128 válasza Hegasus (#23) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ez nem az AMD-től van, még ők sem "mernek" ilyet kijelenteni.
Egy driveres funkció nem működött - javították, ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#28) Abu85 válasza #06658560 (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az NV-nél a notituning más volt. Ott nem azzal volt a probléma, hogy a tuningot letiltották, hanem azzal, hogy a gyártók kifejezetten a tuning elérhetőségével reklámozták és adták el a notebookokat. Emiatt került az NV olyan helyzetbe, hogy újra engedélyezni kellett a tuningot, mert a felhasználók perelhették volna a gyártókat hamis reklámért. Viszont ez is meg lett oltva. A gyártók felé a tuninggal reklámozott notikra a garanciát megszüntették, így ha elromlik a noti, akkor az 100%-ban a gyártó költsége. Az NVIDIA a kisujját sem mozdítja, hogy abban GPU-t cseréljenek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) #06658560 válasza electrodoki (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Figyelembe véve, hogy a korábbi topikban valakinek a biztonság felé tett módosításait is eldobta a program, s nem kapcsolatba be a ventiket, igen. Csak pont fonákul.

(#30) #06658560 válasza Abu85 (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az a gyártók baja. A topikban viszont senki nem a gyártókat szidta, hanem az NV-t.

(#31) menpee válasza Cifu (#24) üzenetére


menpee
aktív tag

Alap beállításokkal nem ragadt be a venti. Nem is fog. Probléma megoldva. Vagyis nem is volt.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#32) jacint78 válasza Abu85 (#21) üzenetére


jacint78
addikt

Már elnézést, de arra nem figyelmeztet, hogy a ventilátor vezérlés innentől kezdve nem fog menni, tehát jogilag sem korrekt ez így ám.

type your text here..

(#33) Abu85 válasza #06658560 (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nagyrészt azért van, mert rengetegen nem hitelesen írják meg ezeket a problémákat. Pedig az NV ezt a funkciót nem is reklámozta, illetve garantálta soha. [link]

(#32) jacint78: Ezt így nem írja le, de az viszont benne van, hogy nem garantálják, hogy a beállított paraméterezés működni fog. Ez lefed bármilyen funkcionális gondot. De még egyszer mondom, ezt nem kötelező elfogadni, és akkor marad a lakat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) Borzoló válasza jacint78 (#16) üzenetére


Borzoló
senior tag

Mindent felkesz allapotban vetetnek meg az emberrel. Toldozzak filtozzak aztan letesznek rola.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#35) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Létezik olyan tuning is, hogy alulhajatás, ez annak is büntetés. Pedig nem árt mai hamar meghibásodó Vga s világban.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36) Hegasus válasza #85552128 (#27) üzenetére


Hegasus
senior tag

jah persze, hogy nem az amd nyilatkozta ezt, elcseszték és egy hét alatt javították, másik gyártónál is történt ilyen, megesik.

itt a cikk fogalmazását próbáltam ironizálni. a korábbi ckkben is az volt a ferdítés, hogy úgy adta elő a cikk író, hogy megtörténhet, és természetesen a te hibádból... :U holott jópár embernél meg is történt a megsülés és még több embernél volt égés közeli élmény, de szerencsére észrevették időben hogy a megszokott beállításaik mellet, amik azelőtt probléma nélkül működtek, most elkezdett vörösen izzani a gép belseje, és nem a ledektől.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#37) putti


putti
aktív tag

Egyébként kipróbáltam az újabb beta verziót is, win10 alatt az r9 290x-em, miután betölt az oprendszer pár másodperc múlva fekete képernyőm lesz és vége a műsornak, szóval én a legutolsó catalyst-ot használom, azzal jól megy. Nem tudom mi okozhatja ezt a gondot. Tipp?

(#38) Abu85 válasza Hegasus (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem a felhasználó hibája, hogy ez megtörtént. Viszont mindenki elfogadtad az OverDrive felület feloldásánál, hogy nincs garancia a beállított paraméterek működésére. Ennyi a történet. Itt igazából a felelősséget senki sem fogja vállalni, mert nem rendeltetésszerű használat során következett be a hiba. De nem győzöm ismételni, hogy ha ezek a feltételek nem jók, akkor ne kattintsatok automatikusan az accept gombra, hanem utasítsátok el.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) robertosz91 válasza Abu85 (#38) üzenetére


robertosz91
tag

,,Bár az OverDrive felület működésére az AMD sosem VÁLLALAT semmilyen garanciát"
Ez így nem az igazi :)

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#40) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Hát én ebből megint csak kimaradtam! Nekem nem sült meg a kártyám, tökéletes hőfokok és a driver is hibátlanul működik. :)

Visca el Barcelona!

(#41) jacint78 válasza Abu85 (#38) üzenetére


jacint78
addikt

Nem értem miért ragaszkodsz ehhez ennyire, nem lehetne leírni, hogy hiba volt javították és kész? Az, hogy ennyire próbálod bagatelizálni azt mutatja, hogy szerinted sem stimmel ez, csak próbálod menteni az AMD becsületét pedig nem kéne, mert komoly, váratlan hiba volt.

type your text here..

(#42) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Köszöntem!
:C

Hiba bármikor becsúszhat, de szerintem kis teszteléssel rájöhettek volna erre a driver kiadása előtt.

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#43) #06658560 válasza putti (#37) üzenetére


#06658560
törölt tag

Lehet ez:
"[78912] A black screen may be experienced on booting Windows® 10 on some systems with switchable graphics - with AMD Radeon™ HD5000 series graphics cards, when connected to an HDMI monitor"

(#44) putti válasza #06658560 (#43) üzenetére


putti
aktív tag

Ó köszi a helpet. HDMI-re van kötve. Már csak az a kérdés hogyan kell megoldani, mit kell beállítani?

(#45) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Srácok, ez most mi a f*szom már ez?

Most tettem fel a hotfix drivert. Ugyanez van minden hidegindításnál, újraindításra áll helyre.
De hát nehogy már ne működjenek a jól bevált energiatakarékossági funkciók a Crimson-nal :W Eddig kissé eltúlzottnak éreztem az általánosan elterjedt véleményt, de most már én is azt mondom, hogy ezek nem tudnak drivert írni :((

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#46) Hegasus válasza Abu85 (#38) üzenetére


Hegasus
senior tag

igen, ez jogilag így "helyes"
de mindenkinek megvoltak a saját kikisérletezett tuning beállításai, amikkel hónapok, de talán évek óta minden gond nélkül működött a kártyája, eleinte hetekig nézegette hogy terhelés mellett meddig megy fel és nyugodtan konstatálta hogy a ventik rendesen működnek és szépen hűtenek mindent innentől max havonta leellenőrzi hogy nem ment-e feljebb a hőmérséklet porosodás miatt, aztán megérkezett a nagy driver frissítés és izgalmában rohan is játszani/fpst mérni hogy mi mennyit javult, aztán páff fagyás és néz hogy mi történt. amd meg mossa kezeit, h öcsi te leokéztad az eulát, a te bajod, mondhatja szerencsétlen hogy eddig minden oké volt, és a ventiknek is megadta hogy 30 fokon is már 100on pörögjenek, de a szoftver ezt lekaksizta, mert ő neki ne mondja meg senki mit csináljon, de az már nem hat meg senkit, mert ő megnyomta az okét...

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#47) #85552128 válasza Taifa Díaz (#45) üzenetére


#85552128
törölt tag

Fentebb linkeltem másnál is előjött a hotfixszel...
Próbáld meg az új DDU-val eltávolítani és újrarakni.

(#48) Cifu válasza Taifa Díaz (#45) üzenetére


Cifu
nagyúr

A GPU órajelnél a maximális órajelet állítod, tehát hogy a nyugalmi helyzetben 450Mhz-n működik, az normális, ez eddig is így volt.

Hibát én csak ott látok, hogy a memóriánál 1400Mhz van megadva, viszont 1465Mhz-en fut. Ezt viszont nem tudom értelmezni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#49) SpongyaBob válasza jacint78 (#41) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"nem lehetne leírni, hogy hiba volt javították és kész?"

Le lett írva a cikkben. Várj, mondok jobbat., ezért lett megírva a cikk.

Egyébként igen, ez egy elég nagy hiba, ilyet egész egyszerűen nem lehet megengedni egy gyártónak sem, ami most ki lett javítva. Ha nem lenne kijavítva akkor az lenne a gond. Ha hetente jön driver az a gond, ha fél évente akkor meg az, ha beta miért béta ésatöbbi. Becsúszott ez a hiba és én is beszopákoltam, de mivel húztam a kártyán ezt tudomásul is vettem, hogy az ilyenek benne vannak. Ennyi.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#50) #85552128 válasza Cifu (#48) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nyugalmi helyzetben szerintem 300 MHz-en kéne működnie, de semmiképp sem 1.225V-on, hanem 0.85-0.9-en (kártyafüggő)...
A memóriát alapból tuningolja pár(száz) MHz-el magasabb értékre mint ami eredetileg a max ezt reportolták redditen és nem tudod lejjebb venni.
Érdemesebb eltávolítani a régi driverek maradékait és megpróbálni újrarakni, hátha csak a "szokásos" hibák egyike okozza...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.