Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) beef


beef
őstag

Az tényleg érdekelne, hogy valójában mennyi felhasználónak sült meg a kártya?
Mert nem mindegy, hogy egy ember tele kürtöli a létező összes fórumot, majd azok is átveszik és ebből lesz egy több ezresnek látszó tétel, vagy ténylegesen jelentős a létszám.

(#52) jacint78 válasza SpongyaBob (#49) üzenetére


jacint78
addikt

Engem például nem érdekel, hogy milyen gyakran jön driver, amikor az NV-nek voltak driver gondja egy időben azért nem tudtam róla, mert nem foglalkoztam vele és ugyanaz a driver volt felrakva mindvégig, de nem is értem, hogy miért került most elő a driver mennyiség gond. Egyszerűen csak gagyiság már amit az AMD művel. Most csakis arról volt, szó, hogy abu szerint mivel ott van az eula ezért tökmindegy, hogy milyen hibák vannak benne, hát nevetséges na.

Ráadásul ahogy látom, az új fix egy hibát javított, de lett helyette kettő. :DD

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#53) SpongyaBob válasza jacint78 (#52) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"Ráadásul ahogy látom, az új fix egy hibát javított, de lett helyette kettő :DD"

Akkor most nagy az öröm és bódottá' :C

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#54) jacint78 válasza SpongyaBob (#53) üzenetére


jacint78
addikt

Dehogy, ez már annyira szánalmas, hogy szerintem az NV-sek is sírnak rajta.. :DD és nem a röhögéstől..

type your text here..

(#55) DRB válasza #85552128 (#47) üzenetére


DRB
senior tag

Előbb inkább ezzel, persze utána jöhet még egy DDU-s menet is, ahogy látom már frissült a Crimszar végett. :D

(#56) Taifa Díaz válasza Cifu (#48) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

300 MHz a gpu energiatakarékos órajele, és a hotfix telepítése után most már az újraindítást követően sem veszi vissza az órajeleket 450/1465 MHz-ről.
Egyetlen egy alkalommal volt beállítva a kártya 1115/1465 MHz-re, egy Vantage erejéig. Utána eltávolítottam a Vantage-ot, eltávolítottam a Crimson panelből a Vantage profilját, alapértelmezett, gyári beállítások visszaállítása, minden ilyesmi volt - szarik ez mindenre. Legyinthetnék, hogy ez ilyen, de sajnos nem ilyen vagyok...Eddig alapjáraton nem hallottam a vga ventiket, most már igen. Most sem orkánt hallok, de hallom, és ezt már nem tudom elhanyagolható különbségnek venni. Az AMD egyszerűen képtelen normálisan megírni drivereket, ez van, gyerekek.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#57) #06658560 válasza jacint78 (#52) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Ráadásul ahogy látom, az új fix egy hibát javított, de lett helyette kettő. "

Öt probléma már van listázva.

(#58) Cifu válasza Taifa Díaz (#56) üzenetére


Cifu
nagyúr

Így már érthetőbb a probléma, a kép alapján még nem volt egyértelmű...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#59) Taifa Díaz válasza Cifu (#58) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Egyetlen egy dolog segít ezeken: a telepítéskor ki kell venni a pipát sajnos az AMD Settings opció elől, és akkor enélkül kerül telepítésre a driver. De mekkora egy gány már ez így :U

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#60) #85552128 válasza Taifa Díaz (#56) üzenetére


#85552128
törölt tag

Valószínűleg "csak" a GCN1 kártyákkal van mert eddig 280X és 270X-szel jött elő, de 290X-szel nem és nálam sem a Furyval (bár nekem eleve letiltották a memória OC-t :)) )
Az a "baj", hogy a GCN 1,2,3 is más PowerPlayt használ, sőt még architektúrán belül is eltér néhány kártyánál (260X vs 290X) egy ilyen ui váltásnál meg elég sok problémát tud okozni, ha előtte normálisan nem tudják kitesztelni :U

[ Szerkesztve ]

(#61) Abu85 válasza jacint78 (#41) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A bug az létezett. Az egyértelmű. Ezért van róla hír. Viszont ettől arra a felületre nincs garancia. És ez is egyértelmű.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#62) Abu85 válasza #85552128 (#60) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az nem számít. Itt inkább a beállítás a lényeg. Bizonyos hardvereken az aktivált OverDrive megszünteti a legalacsonyabb energiatakarékossági módot, és a videó módra áll be az energiatakarékosság. Ez lesz tőle a minimum. Kikapcsolt OverDrive-val újra elérhető az alapértelmezett 2D-s energiatakarékosság. Ennek az oka az, hogy az OverDrive feltételezi, hogy tuningolni fog a felhasználó, és bizonyos hardvereken az órajelugrás a 2D és a tuningolt 3D között nem stabil. Ezekre a hardverekre ezért kötelezően érvényesíti a kisebb órajelugrást a 2D mód letiltásával.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#63) #85552128 válasza Abu85 (#62) üzenetére


#85552128
törölt tag

4 évig nem szüntetett meg semmit, ugyanúgy működött a magasabb 3D órajel és a 2D idle.
Nem kéne egy bugot featurenek beállítani :U

[ Szerkesztve ]

(#64) flexxx2


flexxx2
őstag

Volt egyáltalán olyan akinek leégett a VGA a bug miatt?

(#65) jorgoszka válasza Abu85 (#8) üzenetére


jorgoszka
tag

elfogult vagy! nagyon.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#66) Abu85 válasza #85552128 (#63) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Attól, hogy valami régen működött az új rutinokkal nem biztos, hogy stabil lesz. A kártyagyártóknak minden driver esetében jelezniük kell, hogy az órajelváltás tuning mellett stabil-e. Ha nem stabil, akkor az adott kártya kap egy limitált flag-et az aktivált OverDrive menüre. Ezt a flag-et úgy lehet megszüntetni, ha az OverDrive felületet kikapcsolja a felhasználó. Ilyenkor újra elérhető lesz a 2D energiatakarékosság. Ez nem egyedi dolog. Máskor is volt ilyen. Jellemzően úgy lesz megoldva, hogy az adott VGA kap egy új vBIOS-t.
Ez se nem bug, se nem feature. Csupán egy biztonsági intézkedés.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#67) jacint78 válasza jorgoszka (#65) üzenetére


jacint78
addikt

Igen, ez már burtális kategória szerintem, de nem értem miért.

type your text here..

(#68) gyiku válasza Abu85 (#62) üzenetére


gyiku
nagyúr

azt nem tudod, fury x-nel mikor oldjak meg a videok hardveres gyorsitasat? 15.7 ota nem megy megy a dxva.

hüllő

(#69) #85552128 válasza Abu85 (#66) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ezért engedi csak minimum 1700-tól állítani a memóriát miközben 1550 az alap ? [link]
Mi alapján kényszerít a driver, egy legalább 150 MHz-et tuningra (ha nem azért mert bugos az a rész) ?

Erős a gyanúm, hogy a következő hotfixben ez is javítva lesz mindenféle vBIOS mókolás nélkül :K

[ Szerkesztve ]

(#70) SpongyaBob válasza flexxx2 (#64) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nálam pl úgy jelentkezik a hiba, hogy brutálisan visszaveszi a GPU órajelét 1100MHz-ről kb 400-ig (játék közben) is akár és ennek megfelelően a hőfokok is normálisak voltak cserébe fps-em sincs. Egyáltalán nem melegett jobban a szokásosnál, de gondolom voltak olyan kártyák ahol nem vette vissza az órajelet..

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#71) Abu85 válasza #85552128 (#69) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az teljesen különálló dolog. Olyankor az OverDrive rossz helyre rakja a tuningtartományt.
Elképzelhető, hogy vannak olyan VGA-k, amelyek a tartomány miatt flaggelik magukat a limitációra. De ez könnyen orvosolható. Ki kell kapcsolni az OverDrive tuningfelületet.

(#68) gyiku: Nincs felvéve hibának. Nano esetében egyébként működik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#72) gyiku válasza Abu85 (#71) üzenetére


gyiku
nagyúr

hol nyissak egy ticketet? itt jo?

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#73) #06658560 válasza gyiku (#72) üzenetére


#06658560
törölt tag

:K

(#74) #85552128 válasza gyiku (#72) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az a biztos, ha egy topicot is nyitsz a support-fórumon...
Nekem csak a HEVC gyorsítás nem megy amit a 15.10-ben már egyszer javítottak... Meg az az F1-es 1080i videó villog ami neked is. De x264 progresszív SD/HD videókkal nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#75) #58450688


#58450688
törölt tag

Nekem csak egy kérdésem lenne:
Hol vannak?

Ja nem....hanem hogy eltűntek végre a grafikai hibák ? :D

(Bocs a béna poénért :D )

[ Szerkesztve ]

(#76) Abu85 válasza gyiku (#72) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - itt a biztos. Vagy reportold a driverből.

(#74) Szaby59: A support fórumot nem olvassák a driveres emberek. Csak a report számít.

(#77) Szaby59: Jó, ha mindkét helyre megy akkor nincs baj.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#77) #85552128 válasza Abu85 (#76) üzenetére


#85552128
törölt tag

Azért írtam, hogy küldje be oda is az a biztos. Vannak rá direkt emberek akik továbbítják ahova kell.
Van pár issue amit beküldtem szeptemberben, azóta nem javítottak és nem is válaszoltak rá, driver notesban sincs benne. Support fórumon legalább nyoma marad és néha még válaszolnak is.

[ Szerkesztve ]

(#78) nkmedve


nkmedve
őstag

Nálam pont eljött a vidokártya-vásárlás ideje, és nagyon az AMD fele kacsintgattam, de az utóbbi idő baklövései miatt nagyon úgy tűnik, hogy a konkurenciától fogok választani valamit.

1. Egy 2015-ös kártyán nincs HDMI 2.0, még a 390x-en és Fury-n sem, amelyeket mint 4K-ra alkalmas kártyaként reklámoznak. WTF? Értem én hogy DP, de sokat érek vele ha a tévéken (amit az emberek 99%-a használ ha 4K-ban akar játszani. köztük én is) ilyen nincs, és még átalakitó sem létezik. Legtöbb helyen még ki sincs irva hogy az adott kártya csak HDMI 1.4-et támogat de a 4K reklám persze ott van, ami akár a felhasználó átverésének is tekinthető. Én is ott voltam néhány napja, hogy már majdnem benne volt a 390x a kosárban mire eszembe jutott hogy olvassak kicsit utána a portoknak. Sehol nem irta a HDMI verzióját a leirásban, nekem pedig nyilvánvaló volt, hogy egy ilyen kártya kell támogassa (szerencse hogy jobban utána néztem).
2. Most ez a driver-gond. Elhiszem én hogy a user elfogadta a feltételeket, de álljunk meg egy pillanatra, ahogy olvastam a gondok nem extrém tuning esetén jönnek elő, hanem már akkor is ha a user csak monitorozás céljából használ valami külső programot. Erre kéne létezzen hardveres védelem egy modern kártyánál.

(#79) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Na de most már elmennek a... :(((
Legyalultam Display Driver Uninstallerrel csökkentett módban, és úgy raktam fel újra. Energiagazdálkodás most jó, most nincs meg a natív 1920x1080 felbontás, 1600x1200 a max, és nincs olyan panel, ahol az EDID által nem megjelenített üzemmódok is választhatók :W A szabadnapom rámegy erre a szaros Crimsonra :((

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#80) #06658560 válasza #58450688 (#75) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Highlights of AMD Catalyst™ 15.11.1 Beta Windows Driver
Performance Optimizations
Includes quality and performance optimizations for the following titles:
Star Wars™: Battlefront
Fallout 4
Assassin's Creed® Syndicate
Call of Duty® : Black Ops III"

"Known Issues:
[80314] Assassin's Creed® Syndicate - Game cannot be launched in full screen mode on some laptop systems with an Intel processor and an AMD graphics device
[80119] Star Wars™ : Battlefront - Game cannot be launched in full screen mode on some laptop systems with an Intel processor and an AMD graphics device.
[79824] Call of Duty® : Black Ops III - Flickering may be observed when running the game in DirectX® 11 mode and with AMD Crossfire™ enabled
[59475] Elite: Dangerous - poor performance may be experienced in SuperCruise mode under Windows® 10
[78912] A black screen may be experienced on booting Windows® 10 on some systems with switchable graphics - with AMD Radeon™ HD5000 series graphics cards, when connected to an HDMI monitor"

(#81) #85552128 válasza #06658560 (#80) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ez a régi catalysté a crimsoné itt van: [link]

(#82) #06658560 válasza #85552128 (#81) üzenetére


#06658560
törölt tag

:R

Eléggé körülményesen találtam meg. viszont elég hosszú az ismert problémák listája.

(#83) #58450688 válasza #06658560 (#82) üzenetére


#58450688
törölt tag

Szaby59
Köszi!

(#84) Scholes9 válasza electrodoki (#26) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:C :DD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#85) Taifa Díaz válasza Taifa Díaz (#79) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Kész, ment vissza az utolsó Catalyst, befejeztem a Crimson szopást. Lehet, nem kéne közzétenni valamit, ha még nincs kész. Szerintem januárig ellettünk volna még nélküle.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#86) Bici


Bici
félisten

Ez a crimson driver már WHQL minősítésű?
Sehol nem találom a weboldalon. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#87) fewq001 válasza Taifa Díaz (#79) üzenetére


fewq001
csendes tag

Nem tudom ,hogy megoldottad e már de itt egy megoldás: (a radeon beállitások menüben) kijelző>(jobb sarok) további beálítások>(bejön egy catalyst felületű dolog)>My vga displays> Custom res
Látom már mindegy ,de azért ha másnak kellene.

(#88) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

nekem 280X kartyam volt, most 380 van, mindkettővel tökéletesen ment a tuning, a GW2 nyert par fps-t(dx9) motorja van, ma megnezem a BF4 es BF3, a grafikai bugok miatt, amit par helyen emlitenek..Witcher 3 nalam nem bugzott sehol, pedig elvileg ott is kellene lennie valaminek(sokan panaszkodnak)
A kerdesem az lenne akinek problemaja van miféle kártyája van?

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#89) zzola válasza CsigaGyilkos (#40) üzenetére


zzola
félisten

Alap helyzetben nincs is gond...

(#90) wattafaka


wattafaka
senior tag

Nem baj, majd a DX12 hátha bejön.

(#91) Taifa Díaz válasza fewq001 (#87) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az a baj, hogy nem jött be a Catalyst felületű dolog. A Catalyst-ben is a monitorjellemzőknél ki kell vennem az EDID opció elől a pipát, akkor tudom beállítani a monitoron az 1920x1080 felbontást, amivel egyébként minden játékot futtatok. Ez megvolt a Crimson első verziójában is még, de a hotfixes driverben már nem. Legalábbis nálam már kutyulódott az egész, ezért tértem vissza inkább a Catalyst utolsó verziójához, ezzel vissza is állt a rend.

Kolbi_30: a kártya XFX 270X Double Dissipation.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#92) sb válasza Abu85 (#62) üzenetére


sb
veterán

Az a gond ezzel az egész fossal, hogy összevissza működik minden. Lehet, hogy te meg tudod magyarázni, hogy melyik vga milyen csillagegyüttállásba hogy viselkedik, de a user nem.

Pl. emlékszem mikor nálam 4850-en már megvolt a memória freki állításkori képurgrás bug, ami azóta is előjött nem egyszer. Emellé az ugráló mem órajel és máris kész a használhatatlan kártya. Asszem dual kimenetnél aktiválódott. Utána meg elég volt egy ablakot arrébb húzni, az órajel le-fel ugrált 1s alatt 12-szer miközben a monitoron rángatózott a kép. Arra is volt magyarázat.
A ZC soha az életben nem működött normálisan - erre is volt magyarázat: vagy Overdrive/3rd party okozza vagy ha nem akkor simán garis. Megoldva.
Itt most jogi védelem van. Bármit is gányoltak a driverbe nincs felelősség mivel jogilag ott a pipa amit beteszel a megfelelő kockába 'oszt csókolom.

Csak ezek a valóságban nem működnek. Én is ügyfelekkel dolgozom. Két ilyen után kivágnak a f*szba. Akkor is ha nekem van igazam meg papírom van róla.

Azt már csak félve kérdezem meg, hogy az Overdrive pipánál ha elfogadom a jogi feltételeket akkor egy attól független funkciónak, a ventivezérlésnek a hibája nem lesz-e támadható akár jogilag is? ... ezt majd megválaszolja az idő.

Az is vicc amit írtál és 1000%, hogy nem is igaz: hogy mivel nincs garancia a működésre ezért nem tesztelik az overdrive működését driver kiadáskor. Valaki ehhez kódot ír, kizárt, hogy nincs tesztelve. Akkor már lehet, hogy a felület sem működne.

Én értem az AMD mosdatást mert sokan alaptalanul szapulják, de igenis vannak évtizede kiírthatatlan sw, de főleg hw-sw illesztési hibák amiket be kéne vállalni. A rossz védelmi beidegződés miatt élnek ezek és rontják a hírnevet. Míg egy beismert ZC bugnál a p*csába letiltva most feleannyi elégedetlen (vagy azóta elégedett NV-s) user lenne. Maguk alatt vágják a fát. És igen... tudom, hogy beágyazott piacon aranyat ér meg sokaknál nincs hiba. Tök mindegy. Olyan mérhető, széleskörben előforduló volt ez is, hogy kellett volna kezdeni vele valamit.

És mondom: írom ezt úgy, hogy sose értettem az AMD driver fikázókat. Vagyis azt igen, de az NV, Intel éltetőket nem, mert minden oldalon voltak szarvashibák és kicsi, de folyamatos így annál bosszantóbb hibák. Aki mást mond az hazudik.

(#93) Abu85 válasza sb (#92) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A ZeroCore-nál nem tudom mi a problémátok. Az működik nekem mióta létezik. Valószínűbb, hogy a gond hardveres, így a garanciát kellene intézni. Ha nem működött eddig, akkor ne várjatok javítást. Ezt komolyan mondom.

Az OverDrive EULA az OverDrive menüre vonatkozik csak. Tehát az órajelekre, a Powertune-ra és a ventiszabályozásra. Ha ezekkel van gondod aktív OverDrive mellett, akkor a felelősség a tied, mivel önszántadból elfogadtad ezt a feltételt, amikor kilakatoltad. Ha nem ezekkel van a gond, akkor az AMD-é a felelősség. Ez nagyon egyszerűen van szétválasztva jogi értelemben. Ha azt akarod, hogy a felelősség az AMD-nél maradjon, akkor ne lakatold ki a felületet.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#94) Yutani válasza #58450688 (#75) üzenetére


Yutani
nagyúr

Végre egy jó poén! ;)

#tarcsad

(#95) shiftac


shiftac
aktív tag

Eleve nem szoktam a ventilátor sebességet piszkálni, a gyári profil meglepően jól szabályozza a kártya hűtését. Meg hát Nvidia kari miatt Afterburner-t használok tuninghoz, jól be lehet állítani mindent.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#96) Vekko


Vekko
aktív tag

Memória frekvencia állításának hibája nekem már a hotfix előtt is jelentkezett. Az új drivert még nem tettem fel, de ezek szerint még felesleges is (játszani is).

[ Szerkesztve ]

(#97) sb válasza Abu85 (#93) üzenetére


sb
veterán

Értem, hogy hw-s. Topicokban is írják, hogy a kis alapfeszű modellekkel lehet gond. 1.075V-os 7850-ről van szó ami elég alacsony.

De ez is olyan, ami papíron hiába magyarázható és van rá normális, legális megoldás, jelen esetben a gari. A valóságban ez akkor is egy megoldatlan probléma. Beleolvastál topikokba hányan küzdöttek ezzel? Nem 2 ember. Aztán mivel értesz hozzá gondolom nem kell magyarázni azt sem, hogy egy ilyen jellegű nemdeterminisztikus és driverfüggő hibánál mennyire egyértelmű a gariztatás. Eleve az ember sem jön rá egyértelműen, hogy hw-s gond, nekem is eltelt 1 év pedig nem egy, nem két hw-s/sw-s hibára jöttem már rá életemben amin itt a ph-s topicokban sem tudta senki a választ. (Pl. épp a ZC sw oldali problémáit írtam le azelőtt, hogy itt vagy külföldi fórumon rájöttek volna 1-2 hülyeségre).

OD-nél leírhatod még huszonhatszor, akkor is gáz. Mondom: tipikusan az a szituáció amikor igazad van - papíron is - de mégsincs. És ez látszódni fog az elégedetlen usereken egyértelműen. A számok megmondják kinek van igaza... akkor is ha papíron, jogilag máshogy van.

Ennyi a sztori tanulsága. Ennek is... de tanulni nem fognak belőle. Mint annyi másból sem eddig.

[ Szerkesztve ]

(#98) SirCsimbók válasza #58450688 (#75) üzenetére


SirCsimbók
tag

jó volt ez, nekem tetszett

BUGHUNT ezerrel :DDD

(#99) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

Na Cirmos végre úgy dorombol mint Kata-lisztben 2014.szeptember drekán :DD
Erre vártam hogy legalább annyit tudjon mint a régi, ja és ennél már csak rosszabb lehet! ;]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#100) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

De olyan hiány érzetem van..... Hmmm.......
Megvan mi nincsen CPU sebesség szabályozás :O
Még 1 kérdés: Ha az AMD nem hajaz a mobil eszközökre akkor minek ez a mobil felület??? :U
Tablet okostelefon etc...

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.