Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vamp


Vamp
senior tag

Grat a cikkhez!

Régóta használom a drágát kisebb felvételekhez, pl próbákon nagyon gyorsan lehet vele mentegetni...

Annyi kérdésem lenne, Reverb effektet hol találok hozzá, s hogy teszem fel, mert úgy emlékszem olyan pont nincs benne...

(#2) ollie válasza Vamp (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezek között [link] van reverb is.

***

(#3) Vamp válasza ollie (#2) üzenetére


Vamp
senior tag

Köszönöm!

(#4) ollie válasza Vamp (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szívesen! :)

***

(#5) troland26


troland26
őstag

lehet láma kérdés ,de ezzel tudok rögzíteni internetes rádióadást is ?

(#6) ollie válasza troland26 (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem. De azt nem is rögzíteni kell, hanem folyamatosan menteni. A Winamphez és szinte minden ismertebb lejátszóhoz van olyan plugin, ami lementi az adást.

***

(#7) éN79 válasza ollie (#6) üzenetére


éN79
addikt

Annyiban módosítanám a ''nem lehet''-et, hogy elvileg van rá mód, mégpedig source-ként a ''What U Hear'' kiválasztásával, szvsz. , hiszen ilyen esetben minden hang, ami a hangkártyán átmegy, rögzítésre kerül.

(#8) PazsitZ válasza ollie (#2) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én ilyen célra a GoldWave 4.21 programot használom,. amely regisztrálatlan verziója is mindent tud amire csak szükségünk lehet.
De az általad bemutatott progi se tünik rossznak.

- http://pazsitz.hu -

(#9) ollie válasza éN79 (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én nem tudtam ilyen source-ot kiválasztani. De lehet, hogy hangkártyafüggő.

Most nézem, asz itthoni SB Live!-emen van Record Master source. Gondolom ez is olyan mint a What U Hear.

[Szerkesztve]

***

(#10) biker


biker
nagyúr

majd ránézek én is, hátha van frissebb verzió mac-re, mert a régi annyira nem jött be

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11) ollie válasza biker (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az 1.3 beta-t töltsd le, mert sokalt javult az 1.2 óta.

***

(#12) doc


doc
nagyúr

apró megjegyzés (bocs hogy már megint köteXem...)
az envelop nem bélyeg, hanem boríték, de ebben az esetben inkább pl. burkológörbének fordítanám

(#13) ollie válasza doc (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kösz, igazad van. Én mindig a béylegre asszociálok. Mindenesetre javítom a cikket.

***

(#14) Balinov


Balinov
félisten

Köszi Ollie az ismertetőt,ismerősöm keresett vmi használható audioszerkesztő programot,sztem épp ez való neki!

üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15) doc


doc
nagyúr

amúgy nagyon jók az ismertetők, lehet tudni hogy még milyen programokat tervezel bemutatni?

(#16) ollie válasza doc (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszönöm mindenkinek a dícsérő szavakat.

Most épp egy NVU cikk készül, és még mindenképpen tervezem a Dia bemutatását is. A többit még nem tudom, egy ingyenes játék kívételével (Battle for Wesnoth).

Az ötleteket szívesen veszem. :)

***

(#17) dabadab válasza ollie (#16) üzenetére


dabadab
titán

A Wesnoth kiraly cucc :R

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#18) ollie válasza dabadab (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De még mennyire! :)

Más.
Pont most olvastam a VLC media playerről valakinek a hozzászólásában, asszem arról is fogok írni.

***

(#19) dabadab válasza ollie (#18) üzenetére


dabadab
titán

Igazabol a mencoder is megerne egy miset, mert szinte barmit meg lehet vele csinalni es nem annyira magatol ertetodo a kezelese :), csak rengeteg tapasztalat v kutatomunka kell ahhoz, hogy az jo cikk legyen.

DRM is theft

(#20) ollie válasza dabadab (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt nem ismerem. Dobnál egy linket?

***

(#21) doc válasza ollie (#20) üzenetére


doc
nagyúr

a Linuxvilágba írtam egy 5 oldalas cikket a mencoderről, ha gondolod átküldöm. Csak 1. abban a formában - mivel az újság számára készült - ne közöld le 2. a terjedelme sokszorosa a logout.hu limitjének, úgyhogy mindenképp át kell írni :)

a Wesnothról meg most készül a cikk (csak rohadt sok más dolgom van, különben már rég kész lenne) :D

(#22) doc válasza ollie (#16) üzenetére


doc
nagyúr

elképszető hogy mennyire egy irányba jár az agyunk :D
a diát pár hónapja fedeztem fel mikor egy kalandjátékhoz kellett gráfot rajzolnom, az NVU-t meg a múlt héten raktam fel a gépre, bár az első körben belefutottam eyg idegesítő hibába (pontosabban nem jöttem rá a megoldásra, valószínűleg az én hibám)
konkrétan: elkezdtem egy új oldalt, csináltam középre egy félkövér, aláhúzott feliratot és utána minden aláhúzva csinált, nem tudtam azt elmagyarázni neki hogy a többit én már ''rendesen''akarom, ha kikapcsoltam az aláhúzást, az első billentyűleütéstől megint aláhúzta...

(#23) ollie válasza doc (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ok, a cikket szívesen veszem, de nem lenne jobb, ha már te írnál róla?

Viszont örülök, hogy a Wesnoth-ról írsz, akkor én nem fogok róla. :)

***

(#24) ollie válasza doc (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az NVU bugot majd lecsekkolom.

***

(#25) doc válasza ollie (#23) üzenetére


doc
nagyúr

várjál, én nem a logout-ra írom, hanem a Linuxvilágba, és nem tudom mikor készül el :)
végül is csinálhatok én is mencoder cikket, de előre félek a karakterkorlátozástól...
vagy azt meg lehet csinálni, hogy feldarabolom mondjuk 5 részre, és egyszerre felteszem mind az ötöt?

(#26) ollie válasza doc (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha egyszerre akarod címlapos cikként megjelentetni, akkor engedélyt kéne rá kérned a házigazdáktól, ugyanis címlapra hete egyszer lehet kerülni.
Alternatív megoldásként elég, ha csak az első részét teszed fel a címlapra, a többi meg nem címlapos cikként szerepel, és mindegyik végén van egy link a következőre. Na ez utóbbi megoldható, és nincs is vele gond. A végére odaírod, hogy következő oldal: link.

***

(#27) dni


dni
őstag

Hali!

Grat a cikkhez! Nem tudsz/tudtok olyan kiterjesztést hozzá, ami egy számot az általam meghatározott hosszúságú darabokra vág fel?

Előre is köszi!

(#28) ollie válasza dni (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi!

Én sajnos nem tudok, de keress rá google-el.

[link]

***

(#29) Sianis


Sianis
addikt

Hali!

1. Klassz a cikk, én is szeretem az Audacity-it
2. Hogyan tudok tized-, századmásodperc pontosan pozíconálni? Egyelőre csak másodperc pontosan tudok, ennyit találtam.

Sianis

(#30) ollie válasza Sianis (#29) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Legalul van a pozícionáló ablak, oda kézzel beírhatsz bármit. Na most, az ablakora kattintva átállíthatod a pontosságot.
Ja, úgy látom, hogy ez csak a legújabb betában van benne.

***

(#32) ollie válasza _Jarod_ (#31) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor írj egy cikket róluk. :)

***

(#34) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Egy 80 perces összefüggő mp3-at szeretnék feldarabolni. Tudna segíteni valaki hogy honnan érem el ezt a funkciót, vagy hogyan lehetne megoldani, esetleg úgy, hogy elé és mögé fade-in és fade-out kerüljön? :U

Let the Zone take me if I am.

(#35) ollie válasza kutga (#34) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kijelolod a megfelelo szakaszt, majd lemented utàna torlod. De ha fade in meg out kell, akkor kijelolod, atmasolod egy uj Audacitybe, majd ranyomatod a fade in es fade out szurot.

***

(#36) ceia


ceia
őstag

Sziasztok!
Olvastam a cikket és nagyon tetszett! :R
Jó lenne, ha mindent meg tudnánk oldani ingyenes programokkal.. :K
Eddig a Soundforge 6-ot használtam, és elégedett vagyok vele.
Volna okom áttérni az Audacityre?

A kimentett képernyőfotón van, amit nem értek - bocsi, ha nagyon lamer a kérdés: :B
Miért van kék vonal, és világosabb szürke rész, ami követi a hangminta alakját?
(rajtuk fehér pontok a töréspontoknál) :F

[link]

A Linuxos verzió letisztultabbnak tűnik - talán csak azért, mert itt nagyításban van a sample?

Ezt leszámítva tetszene a proggi. Valaki felvilágosítana, mik ezek a rejtélyek?
Előre is köszi! :))

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#37) ollie válasza ceia (#36) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szia! A kék vonal mentén összébb lett nyomva a hangminta az envelope toolal. Ezt a linux verzióval is meg lehet csinálni.

Azt javaslom, próbáld ki programot, elvégre ingyenes.

[ Szerkesztve ]

***

(#38) ceia válasza ollie (#37) üzenetére


ceia
őstag

Hello!
Bocs, hogy ilyen későn, de köszi szépen a választ! :R
(azóta sok minden történt velem, és nagyon elszaladt az idő.. :B
- pl. vettem egy új gépet!) :))
Föltettem az Audacity-t is a Forge mellé, és egyelőre ezt használom. Nagyon jó proggi, főleg ha azt is nézzük, hogy ingyenes. Nekem nagyon bejött, de még nem tudom, mindenben kiválthatja-e a Forge-ot. Kipróbálni mindenképpen érdemes! :K

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#39) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

"Viszont a nyílt forráskód térhódítását is mutatja, hogy szinte bármilyen feladatra találunk belőlük megfelelő programot, legyen az kép-, hang-, videoszerkesztés, vagy akár renderelés."

Sajnos. :)

(#40) Tifany


Tifany
csendes tag

Sziasztok!!

Új vagyok még itt és sürgős segítséget kérek!!

Holnap újratelepítik a gépem és minden eltűnik róla.
Ezért egy zenét megvágtam az Audacityvel és szerettem volna exportálni, de ici-pici méretben teszi ezt, és csak szinte 1 hang megy áűt.
Máskor már csináltam (úgy emlékszem ugyanígy), de most biztos vmit rosszul csinálok.

KÉRLEK, SEGÍTSETEK!!!

Írjon vki az e-mail címemre, ha tud segíteni!!!

SŰRGŐS és előre is köszönöm!!!!!

(#41) Blaze13


Blaze13
tag

Sziasztok!
én még újabb vagyok, mint az előttem szóló...
még nem is csináltam ilyet...és elakadtam :U
nekem csak ahhoz kell ez a program, hogy zene részeket vágjak ki
ez meg is van, de nem tudom elmenteni (exportálni)
mert valami Lame nevű program nincs hozzá, vagy mi...ezt akkor keressem meg és töltsem fel, vagy van egyszerűbb megoldás is?

Előre is köszönök minden segítséget!

(#42) Blaze13 válasza Blaze13 (#41) üzenetére


Blaze13
tag

már nem lényeges...letöltöttem és sikerült :)

(#43) Antonio


Antonio
senior tag

sziasztok,

régebben használtam a progit régebbi asztali gépemnél.

de a mostani notebookomnál nem akar működni
Lenovo R500, illetve az a baj ugye hogy alapból a mikrofont használja felvételi eszköznek (ami meg a kutyának se kell), és sehol se tudom átállítani hogy a hangkártyán átmenő jelet rögzítse, laptopon nem találok ilyen opciót (vagy Audaciy-ben kellene keresnem valamit?). Mert ugye nincsen külön hangkártya csak valami integrált, de akkor is kéne ilyen opciót találnom nem?

köszi a segítséget

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#44) Antonio válasza Antonio (#43) üzenetére


Antonio
senior tag

up :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#45) Antonio válasza Antonio (#44) üzenetére


Antonio
senior tag

hát nem sokan jártatok errefelé :)

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#46) Redcaster


Redcaster
őstag

Hali. Az lenne a kérdésem, hogy ezzel a programmal játékból is lehet felvenni hangokat? Köszi a választ :R

(#47) Jofi81 válasza Redcaster (#46) üzenetére


Jofi81
őstag

Hát végülis megoldható, ha a hangártyád kimenetét rákötöd a bemenetre... :) De egyszerűbb, ha a Fraps-et használod.

(#48) Redcaster válasza Jofi81 (#47) üzenetére


Redcaster
őstag

Az a gond, hogy olyan ótvaros szar a hangkártyám, hogy a Fraps nem vesz fel hangot.
"a hangártyád kimenetét rákötöd a bemenetre" ezt hogy érted? Hogyan kell megoldani? Lehet h kicsit hülye kérdés, de nem értem :F :N :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49) Jofi81 válasza Redcaster (#48) üzenetére


Jofi81
őstag

Van ugye egy zöld színű, ami a kimenet, ezen van a hangszóród. Meg van egy vonali bemenet, ami általában kék színű. Ha ezt a kettőt összekötöt, akkor tulajdonképpen visszavezeted a kimenő hangot a bemenetre. Ezt tudod rögzíteni az Audacityvel.

(#50) Redcaster válasza Jofi81 (#49) üzenetére


Redcaster
őstag

És ehhez kell valami plusz kábel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.