Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) Szabtom válasza erdey_a (#7) üzenetére


Szabtom
senior tag

Olyan árakon árulnak mifelénk 35-50nm-es új lakásokat szerkezetkészen, amennyiért kicsit távolabb a várostól (egy-két faluval messzebb) házat lehetne venni.

Ez igaz, de ugye ezen nem tudunk változtatni. Használt lakáshoz meg sokkal több önerő kell.

De nem is ez volt a fő gondunk, hanem a lakások elrendezése. Nagyon divatba jött a nappali-konyhás elrendezés. Én ettől rosszul vagyok.

Igen ám, de ha a nappali és a konyha egyben van, akkor bizony a hűtőszekrény zajával, a kajaszaggal és a csöpögő csappal fekszek, kelek.

Ugyanígy gondolom! Nem vagyok hajlandó nappali-konyhás lakást venni. Ezt azoknak találták ki, akik csak a mikróban ''főznek'' otthon. :(((

Egyébként az örökség nélkül mit csináltatok volna?

Mi szeretnénk egy 1+2 félszobás lakást venni, mert az 1+1-be 2-3 gyerekkel már nem lehet elférni (szeretnénk minél többet lurkót). A megelőlegezővel meg ugye 5 év alatt kettő örököst kell produkálni, tehát 5-7 éven belül garantált a csere. Ezt szeretnénk elkerülni.

Sajnos jelenleg zéró önerőnk van. A legújabb terv egy agresszív spórolás, egyszerre 3-4db lakástakarékkal, amihez úgy tudom, jár évi max. 72ezer állami támogatás / db. Egy év alatt összejöhet 1 millió vagy több is. Azt hiszem, küldök ungawanak privit egy pár kérdéssel. :D

Kalandor: kösz, várom/várjuk a sztorit! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.